Pátek 20 březen 2020
Sobečtí politici se stávají silou, která narušuje celosvětovou spolupráci v boji proti epidemii   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 16:16:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V současné době se epidemie nového koronaviru rozšířila do mnoha zemí světa a několik desítek zemí už vyhlásilo nouzový stav, proto mezinárodní společenství naléhavě potřebuje posílit spolupráci v boji proti epidemii. Ale někteří politici ze Spojených států stále podporují protekcionismus a usilují jen o vlastní zájmy, což narušuje úsilí o mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii.

Americká zpravodajská společnost CBC před několika dny oznámila, že v rámci takzvaného amerického nákupního plánu obchodní poradce Bílého domu Peter Navarro právě usiluje o podporu vedoucích představitelů USA pro předložení výkonného příkazu na přesun zdravotnických dodavatelských řetězců z jiných zemí zpět do Spojených států, čímž se sníží závislost USA v této oblasti na zahraničí.

Navarrův návrh není překvapivý. Než se ujal svého současného postu, stal se známý tím, že vydal několik jestřábích knih. Aby zdiskreditoval Čínu, vymyslel dokonce ve svých knihách i „protičínského experta jménem Ron Vara", který ve skutečnosti vůbec neexistuje. Jeden z nejuznávanějších časopisů ve Spojených státech The Atlantic jednou napsal, že kvůli svému jednání nemá Peter Navarro ve Washingtonu téměř žádné přátele mezi odborníky na ekonomické, obchodní a asijské záležitosti. Politici se však vždy zaměřují na přítomnost. Peter Navarro, který sleduje protekcionistické dogma, využívá současnou epidemii a dál pokračuje ve svých pokusech prodat svou ekonomiku mimo hlavní proud americkým vůdcům ve jménu národní bezpečnosti, což je nejen proti duchu humanity, ale také to ukazuje na jeho nedostatek základního ekonomického zdravého rozumu.

Existující globální dodavatelské řetězce se vytvářely dlouhou dobu na základě komparativních výhod dotačních zdrojů různých zemí a jsou výsledkem kombinovaného účinku tržních zákonů a firemních rozhodnutí. Správní opatření nezbytná pro vrácení aktivního řetězce zdravotnických materiálů způsobí nevyhnutelně dvojí ztráty na efektivitě výroby a na podnikových výhodách. Peter Navarro zjevně předepisuje Spojeným státům špatný lék proti epidemii.

Hlavní politický zástupce americké obchodní komory uvedl, že opětovné zdůrazňování nákupu amerického zboží by mohlo poškodit mezinárodní toky léčiv a zdravotnický dodavatelský řetězec. Bývalý finanční úředník státní správy ve vládě George W. Bushe se také domnívá, že „taková akce je špatná". Zdůraznil, že s rozšířením epidemie po celém světě je třeba upevnit spolupráci místo ukládání důležitých zásob v obezděných zahradách. Bohužel, další pokusy USA mohou tyto obavy prohloubit.

List The New York Times nedávno oznámil, že americká vláda se snaží přesvědčit německou společnost, která vyvíjí vakcínu proti koronaviru, aby přesunula související výzkum do Spojených států. Zpráva také citovala německé médium, podle kterého je americká vláda ochotna poskytnout 1 miliardu USD výměnou za výhradní právo na vakcínu, protože „američtí vůdci požadují, aby byla vakcína k dispozici pouze Spojeným státům".

Jiný zdroj listu The Washington Post uvedl, že když byl německý ministr vnitra Horst Seehofer požádán o potvrzení záměru vlády USA řekl, že „od ostatních členů vlády ví, že je to pravda". Německá média napsala, že americký plán „ukázal světu ošklivou tvář Washingtonu".

Podle webové stránky britských novin The Guardian představitelé některých zemí účastnící se video-summitu G7 řekli americkým lídrům, že lékařské společnosti musí sdílet a koordinovat výzkum nové vakcíny proti koronaviru, místo poskytovat produkty jen jedné zemi. „Vyjádřili jsme velmi silnou politickou vůli a domníváme se, že spolupráce je velmi důležitá pro vývoj vakcín a léčebných postupů," řekl předseda Evropské rady Charles Michel.

Americká armáda nedávno přepravila velké množství sad pro detekci nového koronaviru z Itálie do Spojených států. V souvislosti s vážnou epidemickou situací v Itálii a extrémně omezeným zásobováním protiepidemickými materiály vyvolal tento americký vojenský krok nepochybně obrovskou kontroverzi.

Prevence a kontrola epidemie jsou jako zrcadlo odrážející výkon a odpovědnost různých zemí. Pro některé americké politiky jsou protekcionismus a americká priorita samozřejmostí. Neustále prezentují politické návrhy, které jsou proti zdravému rozumu, proti zákonům a proti základním morálním hodnotám, a stávají se silou, která narušuje mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodpis mnichovské dohody v Istanbulu se blíží   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 10:41:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Erdogan vyslovuje územní požadavky vůči většině okolních zemí a nijak se tím netají. Turecko podporovalo Islámský stát podobně jako Německo v roce 1936 podporovalo diktátora Franca ve Španělsku. Turecko okupuje od roku 1974 severní část Kypru, aniž by proti němu byly vyhlášeny sankce.

Současný režim v Turecku vede světový žebříček v počtu vězněných novinářů a politických vězňů. Turecko vyhnalo a vraždilo Židy a Řeky, kteří v Malé Asii žili po staletí. V minulém století Turci vyvraždili milión Arménů, po staletí vraždí a pronásledují Kurdy. Prezident Erdogan sní o moci někdejší Osmanské říše, která utlačovala a vraždila jinověrce a příslušníky jiných národů v Evropě, Asii, Africe. Turecko krade ropu a plyn z vrtů poblíž Kypru a vyhlašuje úmysl ovládnout řecké ostrovy a Egejské moře.

A co na to Evropská unie? Nic! Mluvilo se o sankcích. O Turecku se v Evropském parlamentu nemluví ani v souvislosti s napadením Sýrie, ani v souvislosti s Kyprem. Dokonce nebylo přerušeno jednání o přidružení Turecka k Evropské unii. Proč? Turecko je tradiční spojenec Německa, Spojeného království a Francie proti Rusku a jeho vlivu. A také jejich koncerny mají v Turecku investice. Proto nikdo z představitelů těchto zemí nechce slyšet o pomoci Řecku, které je stejně jako Turecko členem NATO. Dobře si pamatujeme udělení Nobelovy ceny míru Evropské unii v roce 2012. Jen je třeba doplnit, čí je to mír.

Proto čekám až se v Istanbulu sejdou s prezidentem Erdoganem představitelé Spojeného království, Německa a Francie a podepíší smlouvu o předání řeckých ostrovů v Egejském moři Turecku. Řečtí diplomaté nebudou vpuštěni na jednání. Na tiskové konferenci padnou slova o tradičním spojenectví a uchování míru.

Hitler prý po podpisu Mnichovské smlouvy řekl pobočníkovi: „Jsou to nuly!“ Něco podobného si jistě pomyslí i Erdogan. Fašismus a mnichovanství jsou v současné Evropě opět velmi aktuální.

Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská molekulární bioložka podrobně vysvětlila, proč zastává názor, že Coronavirus vznikl v laboratoři   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 10:28:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká molekulární bioložka podrobně vysvětlila, proč zastává názor, že Coronavirus vznikl v laboratoři, ale v USA se kvůli tomu strhl poprask do takové míry, že na serveru Nature Medicine se objevil text, který se snaží tvrzení vyvrátit s odkazem, že jde o přirozenou mutaci! Na začátku analýzy je plné vyvrácení, na konci už se ale mluví pouze o nízké plausibilitě a o potřebě nasbírat více dat o tom, jak to tedy doopravdy je! MUDr. Soňa Peková odhalila příliš nepohodlnou pravdu a obyčejným lidem ve videu vysvětlila věci, které měly asi zůstat laické veřejnosti natrvalo zapovězeny!

Česká molekulární bioložka a vedoucí Tilia Laboratories MUDr. Soňa Peková se během několika posledních dní stala doslova českou národní celebritou a hvězdou, a to zdaleka nejen kvůli tomu, že její laboratoř jako první v ČR otestovala jedny z prvních případů nakažených Coronavirem a nejen kvůli tomu, že vyvinula novou a lacinou metodu na testování tohoto viru. Největší zájem totiž vyvolal její rozhovor pro slovenskou zpravodajskou televizní stanici TA3, kde se otevřeně rozpovídala o původu viru Sars-Cov-2 a redaktorovi podrobně a v laické rovině vysvětlila, proč si myslí, že Coronavirus vznikl v laboratoři a nikoliv přirozenou přírodní mutací někde ve zvířatech v přírodě. Nestává se příliš často, aby špičková bioložka byla schopná obyčejným laikům vysvětlit, jak se pozná, že nějaký virus pochází z laboratoře a jiný nikoliv.

V rozhovoru Dr. Peková vysvětlila, že viry obecně se skládají z RNA řetězců, které mají tendenci mutovat, měnit se, slučovat a pozměňovat, a to především v těch úsecích RNA, které se starají o tvorbu proteinů. V této oblasti RNA probíhají tedy změny natolik dynamicky, že vliv přírody je přirozený a mutace pocházející z přírodních cyklů jsou nejčastější formou mutací. Ovšem každý virus a každá jeho RNA má něco, čemu by se dalo říkat “velín”, tedy řídící stanoviště, které kontroluje mutace probíhající ve zbytku RNA. Tato oblast RNA na samotném začátku šroubovice by se dala přirovnat k jakémusi bootovacímu sektoru na disku počítače, ze kterého se zavádí samotný operační systém. V podstatě si to lze představit jako BIOS rozhraní. A když se biologové podívají na tento úsek RNA, tak prostě něco najednou nehraje.
Řídící centrum RNA Coronaviru vypadá, jako kdyby to tam někdo všechno převrátil vzhůru nohama a celé to přitom dokonale fungovalo

Jak přímo uvedla v rozhovoru MUDr. Soňa Peková, z pohledu biologa to vypadá, jako kdyby, obrazně řečeno, někdo vtrhl do centrály tohoto velína RNA, celé to tam obrátil vzhůru nohama, všechny skříně a šuplíky vyházel, a to takovým způsobem, že je velmi těžké uvěřit tomu, že by na jedné straně tento proces vznikl náhodně v přírodě, a současně na straně druhé, že by tento chaotický a náhodný proces virus nezabil.

Samotný velín RNA je totiž hlavní bod řízení mutací zbytku RNA a v tomto případě by to znamenalo, že máme věřit, že v přírodě nějakou náhodou došlo k přepsání zavaděče a řídícího velínu viru do naprosté dokonalosti, aniž by to funkci viru nezlikvidovalo. A právě kvůli tomu se Dr. Peková domnívá, že Coronavirus mohl vzniknout v laboratoři, protože takové zásadní změny ve velínu RNA tohoto viru by přirozenou cestou v případě prakticky nevznikly, aniž by to virus nezlikvidovalo.

MUDr. Soňa Peková v rozhovoru vysvětlila natolik srozumitelným způsobem fungování RNA viru, že to vyvolalo zděšení na jistých místech. Její vysvětlení toho, co se stalo ve velíně RNA tohoto viru, překročilo onu hranici oddělení nepochopitelných informací od běžné veřejnosti. Vysvětlila divákům, že ve velíně RNA Sars-Cov-2 proběhly mohutné genové změny a přepisy, inserce (vkládaní sekvencí), delece (mazání sekvencí) a další komplexní změny v tak rozsáhlém množství, že kdyby to provedla příroda, zcela chaoticky a náhodně, virus by prostě zahynul, protože by to nemohlo fungovat a mít řád.

A když molekulární bioložka takto srozumitelným způsobem vysvětlí obyčejným lidem, jak to funguje, spustí se někde jinde obrovský řev, povyk a intenzivní “damage control” s jediným cílem, tedy s cílem popřít tyto informace a vydávat je za přirozenou, i když neobvyklou, přírodní mutaci bez jakéhokoliv zásahu člověka a jeho laboratoří. A přesně k tomuto došlo, americká vláda vydala příkaz a nařídila americkým vědcům popřít tyto informace, a to jak informace Dr. Pekové, tak i podobně laděné výroky čínských vědců.

Americká vláda nahnala vědce k sepsání kontra-analýzy vyvracející čínská obvinění, ale i výroky české molekulární bioložky

Před 2 dny uveřejnil americký server Nature v sekci Medicine analýzu, která se spíš podobá krizovému managementu, jehož cílem je vyvrátit všechny informace o tom, že Coronavirus vznikl v laboratoři. Paradoxní na tom je, že sama Dr. Peková v rozhovoru pro TA3 odkazuje na laboratoř ve Wuhanu, to je ta známá Národní referenční laboratoř ve Wuhanu, nikde nemluví o amerických laboratořích, ale paradoxně to není Čína, která by měla potřebu něco vyvracet o této teorii, jsou to právě američtí vědci, kdo je zde v roli tzv. potrefené husy.

Analýza sama o sobě je plná vědeckých a biologických frází a informací o genomu, které nám asi moc neřeknou, ale ze samotného dokumentu vypíchnu jenom úvod a konec tohoto textu. Jak se totiž ukazuje, nejde o žádnou komplexní vědeckou studii, ale spíše o politickou proklamaci na ochranu USA, že americké laboratoře za genovou manipulací Coronaviru nestojí. Samotný článek na Nature Medicine se jmenuje The proximal origin of SARS-CoV-2 a ve svém úvodu zcela vylučuje laboratorní původ Coronaviru. V úvodu analýzy se píše:

Od prvních zpráv o nových případech pneumonie (COVID-19) ve městě Wuhan v provincii Hubei v Číně došlo ke značné diskusi o původu viru SARS-CoV-2 (také označovaný jako HCoV-19). Infekce SARS-CoV-2 jsou nyní široce rozšířené a od 11. března 2020 bylo ve více než 110 zemích potvrzeno 121 564 případů s 4 373 úmrtími.

SARS-CoV-2 je sedmý koronavirus, o kterém je známo, že infikuje člověka; SARS-CoV, MERS-CoV a SARS-CoV-2 mohou způsobit vážné onemocnění, zatímco HKU1, NL63, OC43 a 229E jsou spojeny s mírnými příznaky. Zde uvádíme přehled toho, co lze odvodit o původu SARS-CoV-2 z komparativní analýzy genomických dat. Nabízíme pohled na pozoruhodné rysy genomu SARS-CoV-2 a diskutujeme scénáře, podle kterých by mohly vzniknout. Naše analýzy jasně ukazují, že SARS-CoV-2 není laboratorní konstrukt nebo záměrně manipulovaný virus.

Přímo v úvodu této analýzy je tak na konci druhého odstavce deklarativně tvrzeno, že Coronavirus nepochází z laboratoře. V samotné analýze potom následují různé argumenty, k dispozici je i graf, ovšem na konci této analýzy dochází k jakési podivné změně a výrokovému posunu v tvrzeních, které už jsou mnohem opatrnější a ne tak autoritativní jako je výrok v úvodu analýzy, posuďte sami. Autoři na konci analýzy uvádí:

Zde popsané genomické rysy mohou částečně vysvětlit infekčnost a přenositelnost SARS-CoV-2 u lidí. Ačkoli důkazy ukazují, že SARS-CoV-2 není záměrně manipulovaným virem, je v současné době nemožné prokázat nebo vyvrátit další zde popsané teorie jeho původu. Protože jsme však pozorovali všechny významné rysy SARS-CoV-2, včetně optimalizovaného místa RBD a polybasického štěpení u příbuzných koronavirů v přírodě, nedomníváme se, že jakýkoli typ laboratorního scénáře je věrohodný.

Více vědeckých údajů by mohlo změnit rovnováhu důkazů a upřednostnit jednu hypotézu před druhou. Získání souvisejících virových sekvencí z živočišných zdrojů by bylo nejpřesnějším způsobem odhalení virových původů. Například budoucí pozorování intermediárního nebo plně vytvořeného polybasického štěpícího místa ve viru typu SARS-CoV-2 od zvířat by ještě více podpořilo hypotézy přirozeného výběru. Bylo by také užitečné získat více genetických a funkčních údajů o SARS-CoV-2, včetně studií na zvířatech.


Nejprve popření teorie a potom výrok o pouhé nevěrohodnosti. Zato americká armáda má jasno, před virovou nákazou z Evropy utíká a cvičení Defender 2020 nebude!

No to je překvapení. Takže z kategorického výroku ve druhém odstavci v úvodu analýzy o tom, že analýzy ukazují, že Coronavirus není laboratorní konstrukt, jsme se dostali v závěru k informacím, že v současné době je nemožné prokázat nebo vyvrátit popsané teorie původu Coronaviru, a že teorie je pouze “nevěrohodná”. A je mi naprosto jasné, proč američtí vědci k tomuto přistoupili. Chtějí si totiž nechat otevřená vrátka do budoucna, a to pro případ, že to praskne a pravda se otevřeně dostane na veřejnost. Vědci nechtějí riskovat svoji diskreditaci, že by se stali součástí politické kampaně a damage control managementu americké vlády, na kterou začínají unikat informace a Čína ústy svých mluvčí jednotlivých ministerstev obviňuje USA z toho, že Coronavirus do Číny zatáhli američtí vojáci vloni v říjnu během World Military Games, které se konaly právě ve Wuhanu.

Znovu je potřeba připomenout jednu zásadní věc. Americká armáda de facto v tichosti a neoficiálně zrušila v Evropě největší cvičení NATO od konce Studené války s názvem Defender 2020. Důvodem pro zrušení cvičení je nákaza Covid-19, která řádí v Evropě. Jenže, jedná se o naprosto bezprecedentní krok, protože v Evropě již je část přesunuté americká techniky, a dokonce část amerických vojáků. Všechno bylo chystáno a najednou konec. Když přitom v minulosti ve světě probíhaly epidemie SARS, MERS, všechny možné ptačí a prasečí chřipky, americká armáda žádné operace a velká cvičení nerušila. Proč tedy najednou kvůli Coronaviru se zastavuje největší cvičení NATO za posledních 30 let v Evropě?

Otázka za milion: Přivezli Američané do Wuhanu vloni v říjnu biologickou zbraň, která zmutovala a místo pouze čínských mužů napadá úplně všechny a jak se ukazuje, hlavně i Evropany?

Důvod je nasnadě, americká generalita zřejmě moc dobře ví, co je to Coronavirus a odkud pochází, kde byl tento virus vytvořen. Jestli totiž něco Pentagon nikdy neudělá, to je vystavení vlastní armády účinkům vlastních biologických zbraní.
A právě Coronavirus, podle všech informací, nejen podle názorů MUDr. Soni Pekové, a nejen podle tvrzení čínské vlády, opravdu pochází z nějakého laboratorního programu
, a můžeme spekulovat, že to může být i program biologických zbraní americké armády, resp. amerického námořnictva. Všechno to zapadá logicky dohromady a naprosto dokonale. V říjnu 2019 se ve Wuhanu konají Světové vojenské hry, kterých se zúčastňuje americká vojenská delegace sportovců. V prosinci se ve Wuhanu objevuje epidemie Coronaviru. Evropští spojenci USA jsou v klidu, evropská média tvrdí, že virus vznikl kvůli špatné hygieně a nedostatečné tepelné úpravě čínských tradičních jídel prodávaných na ulici ve stáncích.

Za pouhé dva měsíce se nákaza dostává do Itálie v Evropě a česká vláda ve své naivitě prohlašuje, že nebude kontrolovat na jižní hranici turisty vracející se autem z dovolené v Itálii. O další měsíc později je v krizi celá Evropa, jsou vyhlašovány nouzové stavy, karantény, lidé musí nosit roušky, které nejsou k dostání, lidé si šijí vlastní z prostěradel, ze starých triček, ze županů, z ubrusů.

A ve světle této nákazy ruší NATO největší vojenské cvičení od roku 1989. Pokud nic jiného, tak NATO právě ukázalo svoji slabost Rusku, že stačí v Evropě rozšířit virus a NATO je kompletně odstaveno. Dovedu si představit, že mnoho jestřábů v NATO se zrušením cvičení Defender 2020 nesouhlasilo, ale Američané zjevně vědí, co dělají. A rovněž to vysílá signál, že ta ruská hrozba zase nebude tak velká, když cvičení zhatí jeden virus. Rovněž je ale potřeba se na to dívat ještě z jiné strany, a ta je také důležitá.

Dokáže vážnější chřipka zhatit největší vojenské manévry NATO od roku 1989 v Evropě? Nedokáže! A dokáže to virus z laboratorního výzkumu? Zjevně ano…

Zrušení cvičení Defender 2020 je rovněž asi snahou o zamezení blamáže, pokud by se ukázalo, že některé země NATO kvůli virové hrozbě účast na cvičení odmítnou. A to by vyslalo signál o nejednotnosti NATO, o strachu z virové nákazy atd. Rozhodnutí Pentagonu určitě nebylo snadné, protože v Evropě podle posledních informací již je rozmístěno 9 000 amerických vojáků z celkového počtu 20 000, kteří se měli do Evropy přesunout v nejbližší době a spolu s nimi je v Evropě i přesunutá technika, která se teď začne vracet zpátky do USA.

Místo Defenderu 2020 proběhne v Pobaltí menší běžné cvičení dělostřelectva, obrněných vozů a letadel, ovšem v omezeném rozsahu a formátu. Po velkých celoevropských manévrech všech armád NATO není najednou ani památky. A to všechno kvůli viru, jehož původ je paradoxně i podle amerických vědců z uvedené analýzy stále nejasný a neprůkazný. To je komedie, panečku. Když Čína otevřeně obviňuje USA ze zatažení viru do Wuhanu, je to na pováženou. Není to plácnutí do větru. A stejně tak i přiznání šéfa CDC Roberta Redfielda, že v USA umírali lidé na Coronavirus v době, kdy o Coronaviru nikdo v USA nevěděl, přičemž smrt byla původně přisuzována chřipce a teprve nedávno bylo zpětně ze vzorků mrtvých zjištěno, že zemřeli na Coronavirus, zcela jasně odhaluje velmi děsivé souvislosti. Česká bioložka Dr. Peková tak možná odhalila světu více, než sama možná tuší. A patří jí za to velký dík.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe čtvrtek a letadla od neděle stojí, protože se stále vyřizují "formality"...   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 08:31:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Reakce na článek Česká letadla „vyšachována“ z operace s dovozem čínských roušek

Celkem by mě zajímalo, kolik lidí si myslí, že dlouhé vyřizování "formalit" na čínské straně nemá nic společného s udatným bojem primátora Hřiba, vč. našich sluníček, se zlou komunistickou Čínou a vypovězením smlouvy s Pekingem.

Nebo jinak - Praha měla s Pekingem uzavřenou partnerskou smlouvu a Číňané byli v Praze jak doma, kdy tím přitom živili slušnou část Prahy. Nabízí se hypotetická otázka, zda by v dnešní koronavirové šlamastyce bylo "partnerské" město odsunuto na druhou kolej nebo mu byly házeny klacky pod nohy …

Každopádně si myslím, že v době pokoronavirové bude třeba udělat pořádek nejprve ve vlastních řadách. Z minulosti víme, že fyzická likvidace nebo úplné vyloučení "protistátních živlů" nadělá víc škody, jak užitku. Zrovna tak se ale neosvědčil přístup "nejsme jako oni", kdy bez povšimnutí a sankce prošly i ty největší bolševické zhůvěřilosti.

Domnívám se, že by mohla dobře posloužit nějaká veřejná tabule hanby - za činnost proti zájmům českého národa a odstřihnutí od příjmu ze státního rozpočtu. Nic víc, nic míň. Historická zkušenost říká, že lidi nepředěláme ani násilím, ale na druhou stranu nedává smysl si platit záškodníky z vlastního.

Vlastenectví bychom vrátili morální rozměr a hodnotu. Ostatně, snad už v době kamenné byla ztráta ohně trestána vyloučením z tlupy ... nikoliv zabitím nebo snědením, ale jen ať jde dotyčný škodit jinde.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8238-je-ctvrtek-a-letadla-od-nedele-stoji-protoze-se-stale-vyrizuji-formality.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus ukázal nebezpečnou neschopnost Evropské unie. Budujme novou českou armádu, řekněme NE americké základně v Mošnově, bojujme za suverenitu České republiky   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 08:03:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všeobecný strach z koronaviru nám nesmí zatemnit mysl do té míry, že zapomeneme na paralelně probíhající nepříznivé děje, které nás často ohrožují neméně silně. Není jich zrovna málo a ohrožují bezpečnost občanů v přímém slova smyslu.

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Pokud se někdo spoléhal na Evropskou unii jako na všemocnou řešitelku problémů a ochranitelku svých poddaných, vidí na příkladu boje s koronavirem, že EU je nejen impotentní, ale i životu nebezpečná.

Zahajme nyní, a právě teď, kroky, jež budou směřovat k znovunabytí suverenity našeho národního státu.

Postavme především znovu funkční armádu! Armádu, která bude na prvém místě chránit naše státní hranice.

Bez účinného zajištění nepropustnosti hranice, bez zabezpečení hranice proti násilnému průniku nezvaných hostů, nemůžeme vůbec hovořit o zajištění bezpečnosti občanů ČR.

Migrační experimenty či pandemie odhalily ledví našich „spojenců“. Ti hájí především svoje zájmy a my se jim hodíme pouze jako poslušná kolonie.

Nepotřebujeme expediční sbory, které válčí za zájmy cizích zemí a společností v zahraničí. Potřebujeme armádu, která nebude nakupovat předražené a zastaralé zbraně zpoza oceánu, podpoří svými reálnými požadavky výrobu českých zbrojovek a bude jí nejvyšší ctí bránit vlast a její občany.

Vybízet však v naší dnešní situaci USA, aby si zřídilo v Mošnově leteckou základnu, zní stejně, jako dopis 99 pragováků, jenž se stal v roce 1968 záminkou k obsazení ČSSR vojsky Varšavské smlouvy a k následnému umístění sovětských jednotek na našem území.

Nedovolme novou okupaci a rychle se snažme zachránit zbytky samostatnosti. Snažme se rozšířit tu dnešní omezenou suverenitu.

Stanislav Novotný,
předseda Asociace nezávislých médií
a bývalý policejní preziden
pro Arfa.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Spolkovém sněmu vysvětlili, proč je třeba zrušit sankce proti Rusku   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 07:50:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zrušení protiruských sankcí má být programové rozhodnutí na podporu německé ekonomiky v období pandemie koronaviru, řekl v rozhovoru s novináři poslanec Spolkového sněmu, člen zahraničního výboru Anton Friesen.

„Skoncovat se sankcemi proti Rusku je nejlepší program pro naši ekonomiku v době koronaviru. Experti předpovídají letošní ztráty HDP ve výši 1 %. Německá ekonomika přichází o 667 milionů eur za každý měsíc prodloužených sankcí. Za rok je to osm miliard eur. Z ekonomického hlediska máme ze sankcí jenom ztráty, z politického nikdo nevyhrává. Německo musí říct ne prodloužení sankcí na červnovém summitu EU,“ prohlásil Friesen (strana Alternativa pro Německo).

Vyslovil naději, že kvůli krizi způsobené pandemií „si všichni konečně uvědomí, že bezpečnost a ekonomický rozvoj jsou možné pouze spolu s Ruskem, a ne proti němu“.

Německo musí zrevidovat vztahy s Ruskem a zrušit bezvýsledné sankce kvůli pandemii, řekl dříve v rozhovoru pro list Izvestija člen zahraničního výboru Spolkového sněmu Waldemar Herdt (Alternativa pro Německo). Strana Levice tuto iniciativu již podpořila. Vláda SRN se může připojit k výzvám německé opozice ke zrušení protiruských sankcí, bude to možné, když reálný dopad pandemie koronaviru na německou ekonomiku, na export, bude dost značný, řekl dříve Sputniku německý politolog Alexander Rahr.

Ekonomika SRN je do značné míry již poškozena koronavirem, avšak vláda přichystala balík opatření a je připravena na ekonomické následky situace, řekl dříve v Berlíně ministr ekonomiky a energetiky SRN Peter Altmeier.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila 11. března epidemii nového koronaviru COVID-19 za pandemii. Ve světě je již přes 200 tisíc nakažených přibližně v 160 zemích, zemřelo přes osm tisíc lidí.

Ve středu německá kancléřka Angela Merkelová poprvé za 14 let vystoupila s projevem k německým občanům. Přiznala, že situace s koronavirem je vážná. Doplnila, že Německo podle jejího mínění od druhé světové války nečelilo výzvě, jejíž zvládnutí tolik závisí na solidárním chování obyvatel. Apelovala tak na to, aby lidé dodržovali opatření, která úřady zavedly.

Německá vláda zakázala shromažďování v kostelech, mešitách a synagogách a nařídila zavřít obchody, které neprodávají základní zboží. Merkelová ve středečním projevu slíbila, že německá vláda udělá vše pro to, aby pomohla hospodářství země se z epidemie zotavit. Německé banky se obávají, že se HDP země sníží až o 5 %. Německé automobilky Volkswagena a BMW tento týden oznámily, že přerušují výrobu ve svých evropských závodech.

Ve středu v Německu došlo k prudkému nárůstu nemocných s koronavirem. Za jediný den přibylo více než 1000 infikovaných. Celkový počet nakažených koronavirem přesahuje 13 tisíc. Dříve kancléřka varovala, že až 70 % obyvatelstva v třiaosmdesátimilionovém Německu může onemocnět koronavirem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BJA4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMynář promluvil o tom, jak primátor Hřib a senátor Fischer malém zavinili, že Česko zůstane bez roušek z Číny   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 07:42:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První letadlo s ochrannými pomůckami má z Číny do Česka dorazit již v pátek. A to i přesto, že v posledních měsících byly vztahy mezi Prahou a Pekingem poměrně napjaté. Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, jaké kroky byly učiněny pro navázání spolupráce.

Česká republika za účelem zásobování země zdravotnickým materiálem obnovila letecké spojení s Čínou. Díky tomu tak včera v noci v Praze přistálo letadlo s rychlotesty na nový typ koronaviru. Letoun přiletěl z čínského Šen-čenu. Kromě toho však Česko chce z Číny v nejbližších dnech dopravit i další zdravotnický materiál, přičemž má jít především o respirátory, roušky či ochranné obleky.

Ve vztazích mezi oběma zeměmi však do poslední chvíle stále mnoho kontroverzních otázek. Připomeňme, že na začátku března došlo až na diskuzi o výměně čínského velvyslance. Všechno ale změnila pandemie koronaviru. Podle kancléře Vratislava Mynáře rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana poskytnout Číně humanitárně pomoc pro boj s nákazou se stalo klíčovým faktorem obnovení konstruktivního dialogu s Čínou.

„Tehdy do Pekingu vláda vyslala zprávu, že pomoct nemůžeme, protože sami máme nedostatek. Prezident tehdy ale řekl, že musíme pomoci, byť symbolicky,“ uvedl.

Dodal, že všechno zorganizovala prezidentská kancelář společně s česko-čínskou obchodní komorou Jaroslava Tvrdíka.

„Zapojily se firmy jako PPF a Škodovka, přispěly i kraje a města. Byli i drobní dárci, asi 150 tisíc korun vybrali mezi sebou zaměstnanci naší kanceláře,“ oznámil.

V rozhovoru tak konstatoval, že „tento symbolický dar pomohl narovnat vztahy s Čínou po jejich zhoršení způsobeném politikou pražského primátora Zdeňka Hřiba vůči Tchaj-wanu a několika senátorů v čele s Pavlem Fischerem vystupujících za každou cenu proti Číně“.

„Kdybychom to nenarovnali, měli bychom teď asi smůlu s dovážením pomůcek,“ uved.

Cesta do Číny a potřeba pomůcek

V únoru Vratislav Mynář spolu s Martinem Nejedlým a Jaroslavem Tvrdíkem odletěli do Číny, aby předali darovací smlouvu o humanitární pomoci a také prezidentův dopis potvrzující jeho účast na summitu 17+1 (mezitím byla akce zrušena, pozn. red.).

Když v Česku došlo k nedostatku lékařských roušek, byla prezidentská kancelář jménem ministra vnitra požádána o pomoc.

„Věděli jsme všichni, že jedinou zemí, která je schopná nám dodat dostatek potřebného zboží, je v současnosti pouze Čína. To je prostě fakt, ať se to líbí nebo ne, nedá se s tím nic dělat. Spojené státy i Rusko stojí ve stejné frontě jako my. Začalo se ukazovat, jak důležité jsou vztahy mezi prezidentem Zemanem a čínskými politiky, byť za to je částí společnosti nenáviděn,“ zdůraznil Mynář.

V rozhovoru také uvedl, že díky prezidentovi Zemanovi, jehož jméno je u čínských politiků velmi známé, se Česko v rámci Evropy dostalo mezi top tři zákazníky.

„Jsme jednou z prioritních zemí. Mám informace, že pro nás byla vyčleněna celá jedna fabrika, která nám v příštích týdnech bude dodávat ochranné pomůcky,“ uvedl Mynář.

Na otázku, jestli je stále ve hře výměna čínského velvyslance v Praze, kvůli tlaku jeho ambasády na české instituce kvůli zvažované cestě bývalého šéfa Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan, kancléř odpověděl, že to nepředpokládá.

„Celé to bylo spíše přefouknuté, nemyslím si, že by to za současné situace mělo teď být tématem. Česká republika vždy uznávala politiku jednotné Číny. Kdybych byl jízlivý, zeptal bych se pana primátora Hřiba, kolik roušek a respirátorů získá pražská radnice od partnerského města Tchajpej,“ prohlásil.

Napjaté vztahy s Pekingem

Vztahy s Čínou ale v poslední době značně ochladly. Jedná se, za prvé, o iniciativu pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vypustit ze sesterské smlouvy s Pekingem zmínku o politice jednotné Číny. Spor nakonec vedl k vypovězení smlouvy Pekingem. Čínská strana nato zrušila slib zápůjčky pandy velké pro pražskou zoo. Došlo i na zrušení vystoupení Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Číně.

V lednu sesterskou smlouvu uzavřela Praha s Tchaj-pejí, hlavním městem Tchaj-wanu. Kvůli tomu partnerství s českým hlavním městem přerušila Šanghaj. Český prezident Miloš Zeman dále varoval, že může dojít i k ukončení financování fotbalového klubu Slavia, kterou vlastní čínská developerská společnost Sinobo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BJAq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemokracie v EU? Co prosím? Kde? No nikde...   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 04:28:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč si to myslet? Protože čelní představitelé EU se se svým postojem k demokracii ani netaji. A stále přitvrzují, jelikož se od uplatňování principu„rovnějších mezi rovnými“ v evropských institucích posouvají k aplikaci zásady „rovnějších nad nerovnými (bezprávnými)“ - kterými jsou zejména kritici současné podoby směřování evropské integrace.

Toto „pravidlo“ lze dokumentovat třeba na příkladu chování a přístupu unijních mainstreamových elit v Evropském parlamentu k poslancům zvoleným sem v roce 2019 za konzervativní vlastenecké strany a sdruženým ve frakci Identita a demokracie (a označovaných striktně za populisty, extremisty, xenofoby či fašisty), na které byla vyhlášena klatba a kolem nichž zde byl vytvořen tzv. cordonne sanitaire“ (resp. jakási karanténa či izolace).

Oproti mnohaletým zvykům jim je upíráno právo na jakékoli zastoupení v desítkách europarlamentních výborů, komisí či delegací.Nikdo z ostatních frakcí nebo funkcionářů s nimi oficiálně nekomunikuje (leda, když potřebuje jejich hlasy při kandidatuře do vyšších funkcí v EP nebo Evropské komisi) a jejich členové musí neustále vzdorovat šikaně v každodenním životě. Naposledy ve známé cause zákazu používání národních vlajek v jednacím sále.Přitom se jedná o demokraticky zvolené europoslance, kteří v mnoha případech mají výrazně silnější mandát něž ti, kteří je takto zatracují.

V Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku dokonce poslanci vlasteneckých stran (AfD, Lega, FPÖ, SPD a dalších) nesmějí vytvořit vlastní skupinu (poslaneckou frakci), přestože jednoznačně splňují požadovaná kritéria, jak co do počtu zúčastněných stran, tak co se týče počtu států, ze kterých (tyto strany) pocházejí - protože prý „nedostatečně vyznávají evropské (rozuměj ty nové, správné, liberálnědemokratické) hodnoty“. Je opět příznačné, že všechny ostatní strany a frakce toto pošlapávání jednacího řádu a demokratických principů (kterých mají jindy plná ústa) nechává zcela chladnými, přestože jsme všichni byli ve svých zemích zvoleni v řádných demokratických volbách: „Když si přišli pro mého souseda, mlčel jsem…“

„Brexit je selháním Evropské unie. Je třeba se z toho toho poučit a hluboce Evropskou unii reformavat. Tak, aby se z ní stala skutečná Unie, Unie povinností, platných absolutně pro všechny - bez možnosti se některých z nich se neúčastnit, bez rabatů, bez výjimek. Teprve pak může hájit své zájmy a své hodnoty.“

Guy Verhofstadt (poslanec Evropského parlamentu, dlouholetý předseda europoslanecké skupiny Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (nyní Renew Europe)

V souvislosti s připravovanou Konferencí o budoucnosti Evropy, která odstartuje pod taktovkou Evropského parlamentu a Evropské komise 9. května, často slýcháme fráze o potřebě demokratizace Evropské unie. Potenciální předsedající této Konference, již zmíněný belgický eurofanatik Guy Verhofstadt, nedávno prohlásil i to, že Brexit se uskutečnil ne proto, že by v EU bylo málo demokracie, ale proto, že demokracie v EU bylo příliš mnoho a že napříště nesmí mít státy žádné takové možnosti („no opts in, or opts out“).

Tak je v EU demokracie mnoho nebo málo? A jak je to vlastně s úrovní, stavem a přítomností demokracie v EU dnes? Podívejme se tedy na otázku demokracie v EU podrobněji i z pohledu historie.

Především jetřeba si uvědomit, že Evropská unie vznikla a začala prakticky fungovat v roce 1993 – na základě tzv.Maastrichtské smlouvy. Nahradila do té doby existující Evropská společenství (Evropské společenství uhlí a oceli, Evropské hospodářské společenství a EURATOM).

Zatímco tato Společenství fungovala převážněna tzv. mezivládním principu, kdy ve všech podstatných záležitostech, o kterých se na jejich úrovni rozhodovalo,platilo právo veta každého jednotlivého členského státu, Evropská unie je založena na tzv. nadnárodním principu, kdy je sama o sobě entitou s právní subjektivitou (to platí od nabytí účinnosti Lisabonské smlouvy) a její klíčové exekutivní a legislativní orgány (Rada EU a Evropská komise) rozhodují na základě většinového hlasování – tzn., že určitá skupina států (kde jsou zvýhodněny státy lidnatější), může vnutit svou vůli státům s opačným názorem, i když je přijaté rozhodnutí v naprostém rozporu s jejch národnímizájmy a zájmy jejich obyvatel. Jak bylo a je možné vidět např. v oblasti azylové a migrační politiky – anebo v oblasti energetické politiky a politiky životního prostředí, kdy Evropská komise v minulých dnech přišla s návrhem tzv. klimatického zákona, který má být hlavním pilířem nedávno schváleného tragicky škodlivéhoZeleného údělu pro Evropu. Je to nepřijatelný a krajně nedemokratický návrh především proto, že se v něm vůbec nepočítá se souhlasem členských států při postupném zpřísňování emisních limitů.

"Příliš posloucháte své voliče, chovejte se raději jako Evropan na plný úvazek!"

Jean-Claude Juncker (bývalý předseda Evropské komise)

Je samotný způsob rozhodování a hlasování v EU demokratický?

Skutečná povaha a charakter většinového hlasování v klíčovém orgánu EU – Radě (Radách resortních ministrů), která finálně schvaluje veškeré unijní legislativní akty závazné pro členské země - a to, pro které státy je výhodné (a pro které nikoli), nejlépe vyplyne z jednoduché analýzy podob většiny, která je požadována pro schválení daného návrhu.

Jedná se o tzv. pravidlo dvojí většiny (anebo kvalifikované většiny) –
které je dosaženo, jsou-li současně splněny dvě podmínky: pro návrh hlasuje 15 států, které reprezentují nejméně 65 % celkového počtu obyvatel EU. A opačně - blokační menšinu (počet hlasů potřebných pro zablokování jakéhokoli návrhu v Radě) musí tvořit nejméně čtyři členské státy, které zastupují více než 35 % obyvatelstva EU.

Což znamená, že zatímco na takovéto zablokování návrhu nestačí ani spojené síly všech států středovýchodní Evropy (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Bulharsko – a to ani posílených např. o Rakousko), ale mohou jej, na druhé straně, zablokovat Německo, Francie, Španělsko plus jakýkoli jeden další libovolný stát. Pro tvorbu většiny platí principiálně totéž – čili skutečně jde – i z kvalitativního hlediska – o dvojí typ většin (i menšin) ve smyslu „rovný a rovnější a méně rovný“. To je realita demokracie na evropský, či spíše unijní, způsob. Co nenavrhnou a nepřipraví ke schválení Německo a Francie podle svých vlastních zájmů, nemá šanci projít a naopak, jestliže si tyto dva státy předemcokoli dohodnou, tak to později i realizují, a ostatní státy EU již prakticky mohou jenom přihlížet, jak se zase jedná o nich ale bez toho, že by se jich kdokoliv ptal. Kde je tedy ta demokracie?

Velké státy EU, zejména Německo, navíc kontinuálně tlačí na rozšiřování oblastí politiky, ve kterých by se mělo v Unii taktovětšinové rozhodovat - jedná se zejména o agendy zahraničních věcí, sociální politiky a daňových záležitostí, což jsou v podstatě poslední – a zásadní – politické agendy, které ještě zůstávají v rukou jednotlivých členských států.

Tato navrhovaná změna má být i na programu Konference o bnudoucnosti Evropy. A o tom, že bude schválena, asi, bohužel, netřeba pochybovat.

Rozšíření oblastí, kde se na úrovni orgánů EU rozhoduje většinovým způsobem
o tyto politiky, které jsou od nepaměti základními atributy státní svrchovanosti - společně se snahou o reformu podoby voleb do Evropského parlamentu, která bude taktéž jedním z hlavních bodů této Konference - a na jejímž konci mají být společné celoevropské kandidátní listiny a jeden evropský volební obvod, by to znamenalo faktický konec rozhodovací samostatnosti a národní suverenity malých a středně velkých členských států EU, včetně České republiky.

Zásadní podmínkou a předpokladem toho, aby eurofederalisté dosáhli
na Konferenci o budoucnosti Evropy svých vytčených a popsaných cílů, je výběr jejích „delegátů“, který silně připomíná íránské volby. Koho neschválí pořadatelé, nebude nominován („připuštěn“).

Podle posledních informacívrcholný orgán této Konference, plenární zasedání, bude tvořit:

135 zástupců Evropského parlamentu (vygenerovaných prakticky pouze z řad „vládní koalice“ EU – lidovců, socialistů a progresivistických liberálů – možná ještě za podpory zelených a určitě bez zastoupení eurokritických hlasů)
27 zástupců členských států (vlád) EU,
2-4 členové parlamentů každého členského státu EU
3 členové Evropské komise,
4 zástupci Evropského hospodářského a sociálního výboru,
4 zástupci Výboru regionů EU a zástupci tzv. sociálních partnerů na evropské úrovni

To celé znamená, že na tomto fóru budou zcela dominovat zástupci delegovaní nadnárodními orgány EU na úkor volených zástupců občanů členských států.

Je tedy evidentní, že z hlediska způsobu svého vzniku a složení se jedná
o naprosto nedemokratické a nereprezentativní těleso. Zejména, má-li mu dle představ Evropského parlamentu předsedat výše zmíněný radikální „eurodemokrat“ Guy Verhofsdadt…

Kromě zasedání tohoto plenárního shromáždění mají v rámci Konference probíhat tematická setkání (agory) odrážející priority budoucí EU – na nich má být přítomno vždy 200 – 300 delegátů vybraných tzv. nezávislými institucemi (vesměs jde o politické neziskové organizace /spolu/financované z fondů EU), minimálně po 3 účastnících z každého členského státu EU. Opět se tedy jedná
o nedemokratický a nereprezentativní prvek, o způsob delegace zcela mimo jakýkoli volební klíč a princip reprezentace vycházející se svobodné politické a názorové soutěže, o selektivní a jednostranný výběr do velké míry závislý na finančním propojení zastoupených subjektů s EU.

Je tedy jasné, že takto obsazená konference přinese zaručeně pouze ty správně „objektivní“ a „demokraticky“ odsouhlasené závěry!

"Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být vynucené silou!"

Martin Schulz (bývalý předseda Evropského parlamentu)

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že posilování moci nadnárodních evropských orgánů a oklešťování kompetencí národních států je nepokrytě hlavním rysem a cílem(vedení) Evropské unie po celou dobu jejího fungování. Milníky na této cestě od původní Maastrichtské smlouvy byly zejména Amsterodamská smlouva a Smlouva z Nice.

Poté se evropské elity rozhodly k jakési obdobě Maova Velkého skoku v podobě tzv. evropského Konventu (jakéhosi historického předchůdce a předobrazu letošní Konference), jehož hlavním úkolem mělo být sepsání Ústavy pro Evropu, která by „přes noc“ de facto změnila EU na útvar se všemi (vnitřními i vnějšími) atributy státu. A národní státy by logicky „protisměrně“ oslabila.

Občané významných „starých“ unijních států – Francie a Nozozemska - tuto Ústavu v celostátních referendech odmítly. Poté byl proces její ratifikace ukončen.

Ona Ústava se ovšem – obrazně řečeno oknem vyhozena - vrátila s plnou parádou dveřmi v podobě tzv. Lisabonské smlouvy. O té už občané členských států, přestože šlo o největší, zásadní a fatální změnu fungování a podoby EU za dobu její existence,v referendech hlasovat nesměli. S jedinou výjimkou, kterou bylo Irsko, jehož obyvatelé Lisabonskou smlouvu v referendu v roce 2008 odmítly. Dle všech psaných i nepsaných pravidel to mělo opět znamenat konec ratifikace a zasloužené „pohřbení“ tohoto dokumentu.Nestalo se tak – na Irsko byl ze strany dominantních států EU vyvinut enormní tlak, aby referendum zopakovalo.

A po obrovské všestranné masáži hraničící s vydíráním bylototo druhé refderendum vypsáno na říjen roku 2009. Tehdy už byla Smlouva přijata –
a v podstatě jen díky tomu následně „celoevropsky“ vstoupila v účinnost.

Nástroj opakování referenda, když to první nedopadlo podle představ eurofederalistických pohlavárů, nebyl v tomto irském případě použit v historii EU poprvé.

Poprvé se tak stal v roce 1992, kdy Dánové odmítli přijetí samotné Maastrichtské smlouvy - čímž mohl projekt arogantního usurpování moci orgány EU (zaslouženě) padnout hned na samém počátku. To pochopitelně nebylo v zájmu tehdejších architektů prohloubení evropské integrace na supranacionálním základě, a tak se o rok později konalo referendum nové, ve kterém Maastrichtská smlouva i v Dánsku schválena byla.

Irové si svou premiéru v opakování referenda o záležitostech EU odbyli v souvislosti s všelidovým hlasováním o Smlouvě z Nice z roku 2001, kdy ji napoprvé odmítli - a až napodruhé složili, opět po nátlaku,ve kterém hrál prim tehdejší eurokomisař Verheugen, „reparát“.

Když se tedy donedávna evropští federalisté (za podpory některých svých britských soudruhů) snažili usilovně tlačit na vypsání druhého „brexitového“ referenda, nešlo o žádnou výjimku či exces – ale o nejvlastnější projev ztahu EU k demokracii, o jev, který je v jejích genech zakódován od samotného počátku jejkí existence: Bude se prostě hlasovat tak dlouho, až dosáhneme žádaného výsledku.

„V EU již nesmí být místo pro slova jako národ a vlast ve smyslu národním. Nová Evropa musí vymazat tyto pojmy ze slovníku. V EU není pro tyto pojmy místo. Čím dříve si to všichni uvědomíte, tím lépe.“

Hermann van Rompuy (bývalý předseda Evropské rady)

A není se co divit, zejména, když hlavní motor evropské integrace, unifikace a federalizace, Německo, má k demokracii odjakživa velmi specifický vztah.

Dobře patrné to bylo například na nedávném přístupu německých politických elit k povolebnímu vývoji ve spolkové zemi Durynsko, který dokazuje, že náš západní soused neochvějně směřuje k autoritářskému režimu, pokud už jím spíše není.

Volba durynského ministerského předsedy Kemmericha ze strany FDP, pro něhož v tajné volbě hlasovali i politici CDU a poslanci zvolení za Alternativu pro Německo (AfD), byla totiž podle německé kancléřky Angely Merkelové neodpustitelná. „CDU se na takové vládě podílet nesmí,“ zdůraznila šéfka německé vlády. „Byl to špatný den pro demokracii. Byl to den rozchodu s hodnotami a přesvědčením CDU“, uvedla také.

Dosahovat parlamentních většin s AfD podle Merkelové není možné. Výsledky sdurynského parlamentního hlasování musely být podle ní „vzaty zpět“. Události okolo volby (a následné okamžité vynucené rezignace) premiéra durynské zemské vlády tedy mj. plně odhalily pravou povahu a podobu německého politického režimu. Respekt k výsledku demokratických voleb očividně není jeho součástí.

Jde o systém, který je ve svých samotných základech nedemokratický a vykazuje jasné totalitní tendence. Útočí na základní principy demokracie,
ke kterým patří zejména svoboda volby a politické soutěže a respekt k většinovému rozhodování. Současně tento systém (a jeho média, neziskové organizace a další režimní aktéři) nepokrytě útočí na základní občanská a politická práva části svých občanů, členů a voličů AfD - diskriminuje je za jejich politické názory, šíří nenávist a nesnášenlivost – zejména vůči jakýmkoli projevům euroskepticismu, obhajoby národních zájmů a konzervativních hodnot. Potom není vůbec divu, že se podobné „manýry“ už delší dobu přenášejí do podstaty politického stylu EU.

„Hranice jsou nejhorší vynález v dějinách lidstva.“

Jean-Claude Juncker (bývalý předseda Evropské komise)

Ve světle výše uvedených okolností vyvstává nový pohled i na imigrační invazi, kterou eurofanatička Angela Merkelová v roce 2015 pomáhala rozpoutat a eskalovat. Dovozem milionů imigrantů, uplacených štědrými sociálními dávkami, bylo do EU zároveň importováno rovněž několik milionů (budoucích) voličů, kteří téměř s jistotou vždy budou volit toho, kdo jim tyto dávky poskytuje a ne toho, kdo je chce vrátit domů.

Čím více ilegálních migrantů, tím více hlasů za pár let. Ve spojitosti s drastickým potlačováním jakýchkoliv politicky nekorektních názorů, které nesouhlasí s masovou nelegální imigrací a s islamizací Evropy - anebo se snad ozvou proti násilí páchanému imigranty zejména na ženách - je dostatek hlasů, a tím i demokratický nátěr, zachován. Tím je kruh neomezené (nad) vlády evropských potentátů uzavřen a zajištěn.

Pravidlo „rovného, rovnějšího a nerovného“ v EU je – na pozadí migrační krize - velmi dobře patrné i na vztahu k dodržování samotného evropského práva jako takového. Státy, které evropské právní předpisy v oblasti migrační a azylové politiky (zejména tzv. dublinská nařízení) masově a dlouhodobě porušovaly (Řecko za vlády Syrizy, Itálie, kromě období, kdy byl ministrem vnitra Matteo Slavni a Německo nonstop) byly bonifikovány a dávany ostatním za vzor – zatímco země, které tyto právní normy zodpovědně dodržovaly a aplikovaly v praxi – a tím i chránily zásadní bezpečnostní zájmy Evropy a jejích obyvatel (primárně Maďarsko), byly všemožně dehonestovány a tento jejich přístup byl záminkou pro jejich nejrůznější sankcionování v institucích EU včetně jejího Soudního dvora.

A naopak, subjekty podporující a organizující ilegální imigraci do Evropy (zejména nejrůznější NGO) nejen, že nebyly za tuto kriminální činnost stíhány a potrestány, ale byly – a jsou – nadále ze strany orgánů EU všestranně podporovány a štědře finacovány z tzv. evropských fondů, tj. z peněz evropských daňových polatníků, jejichž životní zájmy tato ilegální migrace do Evropy objektivně a rozsáhle ohrožuje a poškozuje.

Trpké plody tohoto nebezpečného avanturismu sklízíme i dnes, na turecko-řecké hranici, kdy se vyděrač Erdogan domáhá zvýšení výpalného, slíbeného mu nemravnou dohodou „EU-Turecko“ uzavřenou opět pod patronací kancléřky Merkelové v roce 2016. A Vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Borell mu jej dojel osobně slíbit, místo toho, aby Evropská komise významně podpořila svého člena, Řecko, který čelí ohromným bezpečnostním rizikům vyplývajících z Tureckem organizovné ilegální migrační vlny, a který EU prosí o pomoc.

Pokud bychom chtěli být poněkud jízliví, mohli bychom konstatovat, že v poslední době se Evropská unie snaží kompenzovat deficit demokracie ve svých strukturách zvýšeným tlakem na některé neposlušné státy formou tzv. sankčních řízení. V současnosti jsou „v běhu“ tři takováto řízení, na jejichž konci může být zastavení financování z fondů EU a odebrání hlasovacích práv v orgánech EU příslušným státům – jde o Polsko, Maďarsko a Rumunsko.

Řízení, která má v Evropské komisi v gesci Věra Jourová (mimochodem – má na starosti i přípravu výše popsané totální reformy voleb do Evropského parlamentu) jsou oficiálně vedena pro „porušování zásad právního státu“ ve jmenovaných zemích. Toho se mají Polsko, Maďarsko a Rumunsko dopouštět tím, že jejich ústavní orgány, zvolené ve svobodných a soutěživých volbách, navíc zcela v intencích primárního práva EU, přijaly určité úpravy legislativy v oblastech vysokého školství, justice, financování a kontroly neziskových organizací či veřejnoprávních médií.

Což jsou všechno záležitosti, právě i dle evropských smluv, svěřeny do výlučnékompetence členských zemí. Ale, co je dovoleno Bohovi…Apolitické
a promigrační neziskové organizace, tytopilíře „nového evropanství“, které by pečlivý pozorovatel dění mohl označit třeba i za 5. kolonu EU, jsou přece nedotknutelné…

Sečteno a podtrženo: jestliže se tedy ptáme, kam zmizela demokracie z procesu evropské integrace a z Evropské unie samotné, jde, slovy klasika, o nesprávně položenou otázku. Demokracie v EU totiž nikam nezmizela. Ani nemohla – protože tam nikdy nebyla.

Autor: Tomáš Doležal
Jiří Kobza je poslanec Parlamentu ČR, Tomáš Doležal je jeho asistentem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší případ manipulací a lží webu Manipulatoři.cz Tady již konči sranda. Manipulatoři.cz ohrozili životy mnoha lidí   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:57:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uživatel Facebooku Anastacio Marquez provedl menší anlýzu toho, jak web Manipulatoři.cz sám manipuluje v případu ibuprofenu a koronaviru a je to děsivé, přečtěte si závěr:

Manipulátoři.cz: "Zhoršuje Brufen a Ibuprofen následky nákazy koronavirem?" 14. 3: "Ne, je to hoax.", 18. 3: "Vlastně ano, není to hoax." Ukázka práce s informacemi na webu, který se prezentuje jako fact-checkingový portál. Autor článku J. Cemper nejprve ujišťuje nemocné, že zpráva o komplikacích způsobených jednou skupinou léků je jen hoax, aby čtyři dny nato, přiznal, že prosakující zprávy byly nejspíš pravdivé.

Přestože se změnil nadpis článku a jeho obsah byl doplněn, ve výpisu článků je stále vidět, že byl pravděpodobně původně zařazen v rubrice "Hoaxy". Nynější štítek však už zní jen: "Monitoring". Odborná studie, na níž se doplněný článek odvolává, je z 11. 3., tj. v době, kdy byl poznatek prezentován jako nepravda/"hoax", už byla publikována. Autor článku tedy prezentoval jako nepravdu/"hoax" informaci, k níž jen nedohledal příslušný zdroj.

Edit 19. 3: Poté, co česká média informovala o další změně postoje WHO https://www.novinky.cz/…/who-otocila-ibuprofenu-se-nevyhybe… se vyvíjí i pojetí "hoaxu" na stránce Manipulátoři.cz: Nyní z nadpisu zmizel dovětek "Pravděpodobně ano."

Ve stále fungující adrese článku "manipulatori.cz/hoax-brufen-zhorsuje-nasledky-koronaviru" je stále pozůstatek důkazu, že informace byla původně označena jako "hoax".


Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína jako humanitární lídr v Evropě?   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:50:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropské státy v situaci mimořádné krize spojené se šířením koronaviru mohou spoléhat na pomoc Pekingu. V poslední době Čína potvrdila svou roli nejen ekonomické velmoci, ale i humanitárního lídra.

Český ministr dopravy dnes ráno informoval, že ministerstvo dopravy zahajuje letecký most s Čínou. Peking by měl totiž poskytovat Praze ochranné pomůcky a další zdravotnický materiál.

Již dříve místopředseda SPD Radim Fiala vystoupil s ráznou kritikou vůči vedení Evropské unie. Prohlásil totiž, že Brusel od začátku propuknutí epidemie koronaviru neudělal v podstatě nic, zatímco Čína již začala úspěšně zvládat situaci na svém území a navíc je ochotná poskytovat pomoc i dalším státům.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se v rozhovoru pro německý deník Bild přiznala, že evropští politici již od začátku značně podcenili hrozbu spojenou se šířením koronaviru.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BJ67
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2522 sec,0.0496 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,772kB