Pátek 20 březen 2020
Zeman vyzval Čechy, aby se v době epidemie koronaviru vyhnuli extrémům   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:45:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman vyzval občany, aby epidemii koronaviru nepodceňovali, ale zároveň nepropadali panice. Projev, který byl natočen ve středu, dnes vysílala televize Prima.

Ve svém projevu v souvislosti se šířením nákazy COVID-19, která byla způsobena novým typem koronaviru, český prezident varoval před extrémy.

„Ten první spočívá v tom, že tuto epidemii budete zlehčovat. Například jakýsi divadelní principál zcela nedávno prohlásil, že koronavirus je jenom lehká chřipka, a kritizoval opatření vlády,” prohlásil. Zeman tím mířil na herce a divadelního ředitele Jana Hrušínského, který se nedávno rozčiloval, že platí zákaz pořádání kulturních a jiných akcí nad 100 lidí.

„Ten druhý extrém pak spočívá v tom, že propadnete panice a strachu. Už minule jsem říkal, že strach nás oslabuje, a chtěl bych vás proto vyzvat k odvaze,” pokračoval český prezident.

Promluvil o nedostatku ochranných prostředků a poděkoval Číně za jejich dodávku.

„Chtěl bych proto poděkovat Čínské lidové republice, která nám jako jediná země pomohla v dodávce těchto prostředků. Poslali jsme sedm letadel Travel Service do Číny, pokud jsem správně informován, první dodávka testovacích přípravků již dorazila do České republiky a k dispozici je i letadlo Ruslan, velkokapacitní letadlo, které tuto pomoc bude zajišťovat v budoucnosti,” prohlásil.

Zeman vyzval opozici, aby podporovala opatření vlády nebo aby „alespoň po dobu karantény mlčela“. Varoval občany před „poštěkávání a vřeštění“ novinářských komentátorů, kteří „píší o všem a nerozumí ničemu“. Větší pozornost by podle prezidenta lidé měli věnovat radám odborníků.

Prezident se také vrátil ke svému veřejnému prohlášení k epidemii, které vydal před dvěma týdny. Konstatoval, že od té doby se počet nakažených výrazně zvýšil a podle něj teď nelze v nejbližších dnech vyloučit ani první smrtelné případy, ale zároveň zmínil, že jsou už i první případy uzdravených.

„Přál bych vám, abychom se měli rádi, abychom k sobě byli laskaví a vstřícní, abychom pomáhali jeden druhému a abychom dokázali v této těžké době svoji lidskost,” uzavřel svůj projev Zeman.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Neměli bychom spojovat koronavirus s rasou   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:38:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový koronavirus bychom neměli spojovat s rasou ani regionem. 18. března místního času v Ženevě to řekl koordinátor krizové pomoci Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan v reakci na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil koronavirus COVID-19 „čínským virem".

Michael Ryan zdůraznil, že virus nezná hranice a nerozlišuje podle rasy, barvy pleti ani bohatství. Lidé by měli být opatrní při svém vyjadřování a neměli by spojovat virus s jednotlivci. Věří, že každý by mohl litovat spojování viru s rasou, což nikdo nechce, a lidé musejí spolupracovat v boji proti epidemii.

Michael Ryan se vyslovil v tom smyslu, že pandemie chřipky H1N1 v roce 2009 začala v Severní Americe, ale lidé ji nenazývali severoamerickou chřipkou. WHO si přeje, aby všichni projevili solidaritu. „Teď musíme společně bojovat proti viru, a nikoli obviňovat ostatní," dodal Michael Ryan.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBába a dědek na pokračování – a pořád bez vkusu   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 03:35:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koho bohové chtějí ztrestat, tomu vezmou rozum, říká stará moudrost, a v těchto okamžicích se bohové zcela nepochybně sletěli do budovy ČT na Kavčích Horách a teď tam studio po studiu a místnost po místnosti tvrdým koštětem vymetají všechny pozůstatky rozumu a soudnosti, které se tam od dob velké televizní krize z přelomu let 2000-2001 snad ještě zbyly. Jak jinak si totiž lze vysvětlit, že ČT si po nebetyčné blamáží s vystoupením dua Mádl - Martha Issová s písní z roku 20010 „Jeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici“, která měla občanům republiky vsugerovat, že všichni naši starší lidé jsou na hlavu padlí a nezbytně potřebují ty s mlíkem na bradě, aby jim poradili koho mají volit a co mají dělat, aby se ve světě neztratili, a že je tedy vrcholně moudré, aby vajíčko poučovalo slepici, nyní, téměř přesně po desíti letech si toho prvního z ostudné dvojice Mádl-Martha Issová bere ke spolupráci na kampani Zachraň bábu, zachraň dědka, která má v současné pandémii šířit osvětu a pomoc pro seniory.

Obyčejná lidská soudnost se při čtení takovéhoto záměru vzpírá v hrdle. Jak si totiž ten, který před desíti lety všechny starší občany republiky urazil nejen tím, že z nich učinil zástup tupců nic nevědoucích a neiformovaných a zmateně tedy hledajících radu u svých moudrých a vědoucích vnuků a vnuček, ale i tím, že je bez známky respektu označil za báby a dědky, dovoluje nyní vystupovat v roli jejich ochránce a opatrovníka?

Má tenhle člověk v sobě kousek vkusu? A mají ho všichni ti, včetně lidí z ČT, kteří se, jak pozoruji na TV obrazovce, mohou přetrhnout snahou být k našim starým (v rámci Mádlovy kampaně), stejně m i l o s r d n í a p o m o c n í jako on, Mádl?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1376 sec,0.0476 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,154kB