Neděle 22 březen 2020
Rusko vysílá nejlepší virology, aby pomohli Itálii. První čtyři z devíti letadel již odletěla   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 17:26:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské vzdušně-kosmické síly připravily nezbytnou leteckou skupinu pro dodávky sil a prostředků, přidělených na pomoc Itálii v boji proti koronaviru. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

Podle informací rezortu první čtyři z devíti letadel již vzlétla.

„V souladu s pokyny ministra obrany Ruské federace, generála armády Sergeje Šojgu, ruské vzdušné síly dokončily vytvoření nezbytné letecké skupiny pro dodávky sil a prostředků ruského ministerstva obrany, přidělených na pomoc Italské republice v boji proti koronaviru,“ praví se ve zprávě.

Ministerstvo obrany dodalo, že na vojenském letišti Čkalovskij v Moskevské oblasti bylo soustředěno 9 letadel Il-76 vojenského transportního letectva ruských leteckých sil, která byla v noci rychle přesunuta z Pskovské, Uljanovské a Orenburgské oblasti, a to s vyškolenými posádkami.

V sobotu ruský prezident Vladimir Putin v telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem potvrdil svou připravenost okamžitě pomoci v boji proti koronaviru a nastínil její konkrétní parametry.

Letí nejzkušenější

Ministerstvo obrany Ruské federace uvedlo, že Rusko vysílá do Itálie osm mobilních týmů ruských vojenských virologů a lékařů, automobilové komplexy pro dezinfekci vozidel a území aerosolem a zdravotnické vybavení.

Rovněž rezort uvedl, že skupina asi 100 lidí, mezi které patří přední odborníci ruského ministerstva obrany v oblasti virologie, je připravena odletět do Itálie, aby pomohla v boji proti koronaviru.

„Skupina asi 100 lidí je připravena k odjezdu, mezi které patří přední odborníci ruského ministerstva obrany v oblasti virologie a epidemiologie, kteří mají významné mezinárodní zkušenosti s bojem proti epidemiím, spolu s moderním vybavením pro diagnostiku a provádění dezinfekčních opatření,“ stojí ve zprávě.

Podle ministerstva bylo na zmíněném vojenském letišti soustředěno a připraveno k odletu osm lékařských a ošetřovatelských týmů vybavených potřebným lékařským zařízením a pomůckami.

Ministerstvo uvedlo, že odborníci mají rozsáhlé zkušenosti s bojem proti šíření virových infekcí, s likvidací obtížné epidemiologické situace a s organizováním dezinfekce budov, konstrukcí a systémů příjmu vody.

„Většina z nich jsou přední odborníci ve svém oboru, přímo se podíleli na eliminaci ohnisek afrického moru prasat, anthraxu, vývoji vakcíny proti ebole a morovým vakcínám,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BKQB


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická strana musí odpovědět na tři dotazy o epidemii   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 17:21:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době někteří američtí politici říká novému koronavíru „čínským vírem", to vyvolalo odsouzení mezinárodního společenství. Rasová diskriminace, Xenofobie, Hledání obětní beránky, těmito slovy kritizovala západní média americkou stranu.

Zkoumání původu virů je vědecký problém, věda ale potřebuje důkazy. Před několika dny ředitel Farmakologického ústavu Mario Negri, Giuseppe Remuzzi v interview prohlásil, že v loňském listopadu nebo prosinci se v Itálii objevili pacienti zápalu plic, kteří jsou vysoce podezřelí z nákazy novým koronavírem. Proto se domnívá, že před vypuknutím epidemie v Číně, nový korovanírus už panovalo na severní lombardii v Itálii.

To opět potvrdilo názor známého čínského odborníka v nemocích dýchacích cest Zhong Nanshan (Čung Nan-šan), že nové koronavírus možná nevzniklo v Číně. Novinář britského Skynews Amanda Walker poukázal na to, že pokud umře několik miliónů amerických lidí, to bude odpovědnost amerického prezidenta, ale řeč o čínském víru je pouze způsobem k uniknutí od odpovědnosti.

Ačkoli američtí politici křičeli o čínském viru, nemohou předat odpovědnost jiné straně, naopak to odráží pochybnosti ohledně americké prevence proti epidemii. Nejnovější událost, která vyvolala pozornost veřejného mínění, je to, že australský premiér Scott John Morrison dne 20. března v interview uvedl, že 80 procent nakažených v zemi pochází ze zahraničí, nebo má těsné kontakty s těmito potvrzenými případy. Z nich většina je z USA.

Čím dál, tím více kritik je proti USA. Na tři otázky o epidemii americká vláda musí vysvětlit veřejnosti.

Zaprvé, podle nejnovější předpovědi Amerického centra pro kontrolu nemocí od září roku 2019 chřipka v USA už nakazila více než 30 miliónů lidí, z nichž zemřelo více než 20 tisíc lidí. Ředitel Amerického centra pro kontrolu nemocí Scott John Morrison před několika dny přiznal, že některé zmíněné případy ve skutečnosti zemřeli kvůli novému koronavíru. Tak zní první otázka, kolik procent případů chřipky se týká nového koronavíru a jestli USA se pokouší pokrývat epidemii nového koronavíru prostřednictvím chřipkou? 

Zadruhé, proč v červnu roku 2019 USA nečekaně uzavřela základnu biochemických zbraní v Ft. Detrick? Tato základna je největší výzkumné centrum biochemických zbraní USA. List New York times uvedl, že důvodem její zavření je to, že nemá dokonalý systém na čištění odpadní vody z laboratoře na nejvyšší bezpečnostní úrovni. Brzy po uzavření této základny došlo k sérii případů pneumonie nebo podobných příznaků.

Zatřetí, proč až do středu února americká vláda ještě nemluvila hodně o epidemii na svém území, zatímco někteří úředníci Informačního výboru Dolní sněmovny prodali cenné papíry v hodnotě více než miliónů amerických dolarů? Tito politici skrývali situaci epidemii, zároveň tajně prodali akcie? Stojící před epidemií, jejich priorita je kapitál, není život?

Dne 21. března 23 hodin místního času, počet případů nákazy novým koronavírem už se zvýšil na 26747, počet mrtvých se zvýšil na 340, situace je čím dál, tím vážnější. Činnosti některých amerických politiků jsou to, že nikdy si nevezme na sebe odpovědnost, nepřizná chyby, všechny úspěchy patří sebě a všechny odpovědnosti patří ostatním.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Sankcionované a démonizované Rusko nabízí Západu pomoc   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 17:07:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V odpovědi na výzvu italského premiéra G.Conteho, která zazněla v jeho rozhovoru v telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem, je Rusko připraveno vyslat týmy lékařů, ochranná zařízení a zdravotní vybavení do Itálie s cílem pomoci zde v boji proti viru COVID-19.

Vir, který se v této jihoevropské zemi šíří jako divoký požár (téměř 800 lidí podlehlo pandemii z COVIDU-19 jen během soboty), což je nejvyšší denní úmrtnost ode dne, kdy pandémie vypukla.

Celkový počet zemřelých na virovou nemoc zde pak dodneška dosáhl čísla 4 825, zatímco počet nakažených činí 53 578. Čímž Itálie daleko převýšila počet obětí i nakažených v Číně, kde se virus objevil poprvé.

Osm týmů ruských vojenských lékařů a virologických expertů je připraveno a může být, jakmile přijde souhlas z Říma, vypraveno do Itálie už v neděli, potvrdil ruský ministr obrany.

„V odpověď na žádost italské strany potvrdil ruský prezident připravenost okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc a naznačil specifické parametry všeho, co může Rusko poskytnout, ohlásila tisková služba Kremlu. Sdělila dále, že telefonický hovor obou státníků inicioval Putin.

Kromě Itálie posílá Rusko 100 000 testovacích souprav na COVID-19 do 13 států, jako např. do Iránu či Severní Koreje.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts-Official homepage-Guest Columns-Russia sanctioned and demonized offers help.........
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDidier Raoult: Účinný lék proti koronaviru zřejmě nalezen   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 17:04:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dokument, podesaný 19 lékaři a experty (mezi něž patří i autor tohoto dokumentu Didier Raoult), jakožto i 12 univerzitami, laboratořemi a klinikami z Francie a celého světa oznamují, že chlorochin a hydrochlorochin uznávají jako léky účinné nejen proti SARS-CoV-2, ale též pro léčbu pacientů napadených virem COVIT-19. (Je nejvyšší čas dát nyní všechny byrokratické překážky stranou a uvedené léky zavést do léčebné praxe, uvádí k tomu P.C.Roberts, z jehož webu jsme dokument převzali-poznámka překl).

Pacienti a metody:

Všem členům pokusné skupiny francouzských pacientů bylo od začátku března do 16 března podáváno denně 600 mg hydrochlorochinu a jejich virové zatížení bylo denně testováno tamponaryálními výtěry. Dle jejich klinického stavu se jednotlivým pacientům této skupiny podával navíc též azithromycin. Druhé pokusné skupině nebyl v témže časovém období podáván žádný lék.

Výsledky:

U šesti pacientů první skupiny nebyl už prokázán žádný příznak nemoci.
U 22 dalších pacientů této skupiny byly shledány jen přiznaky infekce horních cest dýchacích.

U osmi dalších pacientů téže skupiny byly shledány příznaky infekce nižších cest dýchacích.

Tato studie prokázala pozoruhodné snížení virálního přenosu u pacientů, kterým byl podáván lék, ve srovnání s pacienty druhé skupiny, kteří žádný lék nebrali. Azithromycin přidáván k hydrochlorochinu se pak prokázal být pro eliminaci viru velmi účinný.

Bez ohledu na malý počet zkoumaných účastníků studie prokázala, že léčba hydrochlorochinem má značný vliv na snížení virového zatížení pacientů postižených COVIDEM-19, a že léčebný účinek hydrochlorochinu se přídavným užitím azithromycinu ještě posiluje.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jste blb! Jde o život!" Hamáček drsně odvětil atlantistovi za slova o čínské kolonizaci Česka   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 10:10:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„NA BLBOSTI TEĎ NEMÁM ČAS,“ tak nazval ministr vnitra Jan Hamáček text, v němž se postavil slovům údajného sinologa o tom, že z Česka dělá čínskou kolonii. „Myslíte, že v Miláně někoho zajímá, odkud je plicní ventilátor? Ne – jsou zděšení z toho, že jich mají málo,“ prohlásil.

„Může ministr vnitra někoho veřejně označit za blba? V normálních podmínkách ne, ale já jsem to udělal. Jsme v nouzovém stavu a děsí mě, kolik vzdělaných lidí pořád nechápe, co se děje,“ konstatuje ministr vnitra ve svém textu, který publikoval na svých sociálních sítích. Následně označil sinologa Martina Hálu (viz foto) za blba.

„Veřejně prohlašuji, že autor je blb, a jsem připraven čelit následkům,“ reagoval jsem na Twitteru na článek sinologa Martina Hály, v němž autor tvrdí, že zásilky ochranných prostředků z Číny jsou ve skutečnosti pokus Pekingu udělat z Česka svou kolonii, a jako čínské agenty označuje „mě a lidi, kteří už přes týden tvrdě dřou, aby bylo dost respirátorů, roušek a dalších věcí a nehrozilo, že budou lidé umírat na Covid-19,“ napsal Jan Hamáček.

Podle jeho slov mu díky Hálovi už přetekl pohár trpělivosti.

„Měl smůlu, tento článek byla poslední kapka, kterou přetekl pohár mé trpělivosti (a to jsem nadprůměrně trpělivý). Naše republika čelí největší hrozbě od války, stejně jako ostatní evropské země jsme zjistili, že na takovou epidemii nejsme připraveni,“ uvedl ministr vnitra.

Předseda ČSSD dodal, že v situaci, do níž byla vláda postavena, bylo klíčové jednat rychle, neboť o ochranné prostředky a lékařské vybavení nezbytné k úspěšnému čelení koronaviru je na světovém trhu obrovský boj.

„Museli jsme jednat okamžitě a sehnat ochranné prostředky, ber kde ber. Chtějí je všichni a nikdo okolo nás je nemá. Zmobilizoval jsem své lidi na vnitru, prezidenta, Smíšenou česko-čínskou komoru, pomohla společnost PPF a výsledky se začaly ukazovat. Myslel jsem, že je to každému jasné. Že každý chápe nutnost jednat rychle. A děkuji milionům lidí, kteří to pochopili a šijí roušky, nosí je, chrání sebe i ostatní a respektují nařízení vlády,“ řekl Hamáček.

Ministr vnitra využil příležitost a obratem poděkoval i všem pracovníkům v první linii.

„Díky všem, kteří jsou v první linii od zdravotníků přes bezpečnostní sbory po pošťáky, prodavače nebo pracovníky v potravinářství. A učitelům, kteří dokázali ze dne na den učit děti na dálku,“ řekl ministr a dodal: „Ale ne. Nepochopili to všichni. Má pan Hála rodiče? Nebo příbuzné či přátele, kteří jsou vážně nemocní nebo staří? Chce, aby se nakazili koronavirem a riskovali, že zemřou? Řekne jim, že nejsou roušky, respirátory nebo ventilátory, protože se dají koupit pouze v Číně, ale tam je z morálních důvodů nakupovat nebudeme?“

Jan Hamáček se následně zeptal, zdali je země v současné době v situaci, kdy chce rozdělovat respirátory na „demokratické“ a „nedemokratické“.

„Umí si představit, že je v nemocnici nikdo nezachrání, protože bez ochranných pomůcek by skončili všichni doktoři v karanténě nebo nemoc přímo chytli? Opravdu budeme třídit respirátory na demokratické a nedemokratické? Jasně, takhle jednoduché to je! Jestli má jiné zdroje materiálu, proč je nevyužil a nechal nás napospas?“ dotázal se ministr sinologa.

„A to samé jsou dotazy některých novinářů a politiků… Jak jsme vybírali letadla? Brali jsme to, co bylo k dispozici! Nepoškozujeme demokracii vyhlášením nouzového stavu? Ne! Právě nouzový stav ošetřuje, jak je možné některé ústavní svobody dočasně omezit z důvodu ochrany zdraví nebo bezpečnosti. Jakým způsobem organizujeme výběrová řízení? Neorganizujeme! I proto je vyhlášen nouzový stav, aby vláda mohla nakupovat rychle. Myslíte, že lidi v Miláně zajímá, jak nemocnice koupila ventilátor? Nezajímá! Jsou vyděšeni z toho, že jich není dostatek!“ zdůraznil ministr vnitra.

Vláda nyní má, podle jeho slov, úplně jiné starosti. Snaží se optimalizovat svá omezení tak, aby přitom nekolaboval stát.

„Nerozumím tomu. My řešíme, jak vysvětlit důchodcům, aby zůstali doma a eliminovali riziko nákazy, jež pro ně může být smrtelná. Jak vybalancovat omezení státu tak, aby fungoval. Proč někdo řeší podružné detaily?“ ptá se v závěru Jan Hamáček.

V budoucnosti bude dostatek času, aby bylo možné zjistit, kdo pochybil, myslí si ministr vnitra.

„Za pár měsíců bude dost času řešit, kdo pochybil. Bude dost času spřádat geopolitické teorie, které zajímají jen pár zasvěcených. Ať vznikne vyšetřovací komise. Nemám s tím problém. Ale teď jde o život!“ uzavřel Jan Hamáček své vyjádření.

Zdroj: Twitter


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSníží si capo di tutti i capi vůdce z lidu Středula plat na 50 000 Kč?   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 06:14:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do mého platu je vám kulový, myslí si Středula

Tento prapodivný člověk všude vykládá, jak stát má vyplácet každého. Zajímavé. Tento šéf šéfů, jak si o sobě myslí nepochopil, že pan stát neexistuje a že jsme to my. Takže...

Já si sám sobě vyberu odvody z mezd a práce, abych si to sám sobě vyplatil. Vážně je to soutěž - blbější versus blbější?

Vysvětlete někdo Středulovi, že stát jsme my, takže když si necháme něco strhnout (i podnikatelé a všichni, co zde odvádí daně) a z toho si platíme lékaře, policii, dáváme maminkám na děti a vše další. A tento capo de tuto tvrdí, že sice nemáme dávat větší péníze ze svých platů, ale máme vyplácet všechny ještě víc. Perpetuum mobile?

Ale přitom Středula nejde příkladem. Z veřejných zdrojů se nedá dohledat plat Středuly, protože to obory úzkostlivě tají, ale protože prosakuje, že jeho žebračenka je trojnásobek průměrného platu + nějaké příplatky, může to být mezi 100 - 150 tisíci korun. A tento komunista, co nerozdává ze svého ale z cizího, ječí v televizi, jak si máme více zaplatit sami sobě? Tenhle komunismus je větší debilita, než byl socialismus a RVHP do roku 1989.

Jasně, že se musí hledat možnosti, ale komunismus Evropské unie končí. Peníze jsou, pouze ne tam, co by měli být. Proč v době krize mají slevy na vlaky a další zhovadilosti? Vše zbytné včetně neziskovek je třeba ořezat a osekat. Ale práce je. Někde padají na ústa, druzí jako Středula a |jourová se válejí v závětří a čekají na výplaty.

Všichni senátoři, úředníci a státní zaměstnanci: každý, kdo máte platy nad 50 000 Kč měsíčně se rozdělte s potřebnými (maminkami s malými dětmi, starými lidmi v předražených bytech, nemocnými apod.) Nebo už Vystrčil, Drahoš, Fischer, Hilšer či Pirát Wagenknecht a další o solidaritě jenom politicky lžou? A co Němcová, už dává část výplaty těm chudým?

Středulko, zavřete ústa, nebo jděte příkladem! Nic vám nebrání, abyste přidal zoufalým chudým a snížil si mzdu na 50 000 Kč měsíčně! A na europeiský dotační komunismus zapomeňte!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3144-snizi-si-capo-di-tutti-i-capi-vudce-z-lidu-stredula-plat-na-50-000-kc-kdyz-vyklada-jak-si-mame-utahnout-opasky

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan obkličuje Řecko migranty – vyslal jich 30 tisíc do Albánie   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 06:02:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do oblastí, kde v Albánii sídlí řecká menšina, se podle dohody albánského premiéra Ediho Ramy a tureckého prezidenta Recepa Erdogana už stěhují muslimští migranti! Další jsou na cestě letecky. Přesouvají se podle dohody mezi tureckým prezidentem Erdoganem a albánským premiérem Edi Ramou o přemístění 30 000 muslimských přistěhovalců z Turecka (!) na albánské území, konkrétně do severního Epiru do oblastí kolem hraničních přechodů s Řeckem Kakaviá, Rípesi, Mavromáti, Treis Géfyres, Kapestítsa.

Nedávné informace ze severního Epiru hovoří nejen o vytvoření „ubytovacích struktur“ v pohraničních oblastech, ale o usazení muslimských osadníků v obcích Vouliaratis a Pepeli v řecké menšinové obci Dropoli.

50 přistěhovalců se prý již usadilo v malé vesnici Arsi Lego nedaleko Argyrokastra. Zatímco zprávy o usídlování nelegálních přistěhovalců přicházejí i z jiných komunit.

Tato oblast na pomezí Albánie a Řecka – Epiros – je osídlena převážně řeckou menšinou. Zdá se tedy, že albánská vláda po dohodě s Tureckem chce změnit demografické složení obyvatelstva – což dobře známe z území, které Turci obsadili jinde, například v Sýrii Afrín, Rojavu, Jarablus, předtím v roce 1974 severní Kypr.

Řecký server pronews.gr upozorňuje, že za této situace může být zneužit i nejnovější albánský zákon o vlastnictví, schválený v roce 2018 albánským parlamentem, k vyvlastnění majetku řecké národnostní menšiny. Evropská unie by měly okamžitě reagovat!

Albánie dnes navíc vyhlásila válečný stav. Oficiálně z důvodů koronavirové krize, ačkoli zatím zaznamenala pouze 76 případů a pouze 2 úmrtí. Během režimu válečného stavu se zároveň převedly stovky nelegálních přistěhovalců do řeckých vesnic severního Epiru z Turecka.

Albánská vláda také dnes nasadila vojenské jednotky, zejména v řeckých regionech, aby doprovázely autobusy s nelegálními muslimskými přistěhovalci, a dále kvůli návratu 120 000 Albánců z Itálie, která utrpěla ze všech států světa korononou nejvíc. A to 12 dní před přerušením leteckého a námořního spojení mezi Albánií a Řeckem, které spolu sousedí na břehu Jaderského moře.

Server pronews.gr dodává, že hranice mez Albánií a Řeckem je daleko hůře střežitelná než oblast kolem hraniční řeky Evros.

MUDr. Ivan David
Europoslanec SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík z Iráku odsekl mladému Němci půlku obličeje sekerou. Němec měl tu smůlu, že jel náhodou kolem v autě   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:48:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hororovou scénu zažil 33 letý Němec v mnichovské čtvrti Schwabing. Když je se svojí ženou autem po ulici Gernotstraße, tak náhle na jeho auto zaútočil pěstí kolemjdoucí uprchlík z Iráku (34). Němec naivně vystoupil z auta a chtěl vše slovně urovnat. Náhle uprchlík vytáhl sekeru a udeřil překvapeného Němce do hlavy a odsekl mu půlku obličeje. Manželka napadeného jen přihlížela, jak se její muž hroutí v krvi. Napadený byl odvezen do nemocnice k urgentní operaci, útok sice přežil, ale bude mít celoživotní následky – znetvořený obličej.

Uprchlík se dal na útěk, později byl ale policií dopaden. Nyní ho zkoumají psychiatři, takže se dá očekávat verdikt, že za nic vlastně nemůže a útok nesouvisí s islámem. Jedná se o uprchlíka z Iráku, který již v Mnichově žije 3 roky. Za tu dobu si nedokázal najít práci ani naučit se německy. Podle policejní databáze má ale již řadu záznamů. Mimo jiné i těžké ublížení na zdraví. Je proto otázkou, jak může takové individuum stále běhat v Německu na svobodě?!

To asi budou ti sirotci bez doprovodu, nebo ženy s dětmi, které naši havlisté a neziskovkáři stále touží dovážet do ČR?!

Zdroj: https://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.streit-in-schwabing-eskaliert-muenchen-fussgaenger-schlaegt-mit-axt-auf-autofahrer-ein-festnahme.c7b86c6f-a9f1-4566-9787-d48427bccd49.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko mění trestní zákoník. Důvodem i aktivity Prahy 6?   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:43:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připravovaná novelizace ruského trestního zákoníku, kterou v současnosti projednává Státní duma Federálního shromáždění Ruské federace, má přinést možnost stíhání také těch, kteří rozhodli o likvidaci pomníků a hřbitovů Rudé armády. Vzhledem k tomu, že návrh novelizace dumě na počátku měsíce předložil prezident Vladimir Putin, je prakticky jisté, že takováto úprava bude schválena.

Tresty mají být ukládány za ničení památečných objektů, které připomínají a zvěčňují památku obránců vlasti a jsou věnovány dnům vojenské slávy Ruska a také vojenských velitelů. Návrh předpokládá stíhání porušení zákoníku v tomto paragrafu bez ohledu na to, na jakém území se památníky nacházejí a kde ke spáchání činu došlo. Soudy by mohly ukládat peněžitý trest v přepočtu asi jeden milion korun nebo 3 roky vězení nebo pobytu v pracovním táboře. V ruských sdělovacích prostředcích se přitom píše také o snaze o odstranění pomníku maršála Koněva v Praze. Samozřejmě nelze předpokládat, že by Rusko dosáhlo vydání pachatelů z jiných států. Vydáním mezinárodního zatykače by ale takovým osobám mohlo komplikovat život a by se jistě musely vyhýbat s Ruskem spřáteleným zemím.

Jan Urbach / Vše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK vedlejším efektům epidemie   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:40:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vyděsilo mě, když jsem zrovna zaslechl zprávu, že kdosi je hledán policií pro šíření “poplašné zprávy”, že se chystá celkový zákaz vycházení. Prý za to ten ubožák může vyfasovat až 8 let natvrdo! Přitom předseda ústřeního krizového štábu Prymula takovým opatřením veřejně hrozil před dvěma dny! A měl proč hrozit. Jsou zde aktuální náznaky, že se omezující opatření docela dost porušují.

Kde to žijeme? Jeden může vyhrožovat něčím, co když jiný potom uvede, tak půjde do lochu?? Volba policejně-prokurátorských řešení společenských otázek je tou nejhorší možnou volbou – jak se můžeme z dějin poučit.

A už delší dobu mám nepříjemné podezření, že se nám neříká úplná pravda. Na zhruba 900 infikovaných by mělo připadat podle dosavadných znalostí několik desítek hospitalizovaných na JIP s kyslíkem, nucenou plicní ventilací nebo dokonce mimotělní oxidací. A co je nejhorší: také cca tucet zemřelých na tuto virovou infekci! Jak to tedy je? Funguje tu tuhá úřední cenzura? Podle všeho ano.

V tomto kontextu jsou politické tanečky vlády i opozice nestoudností. Poštěkávající opozice, jež se vyžívá v nedostatcích materiálního vybavení (které jsou ovšem všeobecným problémem všude v zasažených zemích) v kontextu ctižádostivého premiéra a jeho ministů z hnutí ANO, kteří zbytečně zpozdili vyhlášení nouzového stavu a odmítli dokonce naplnit standardní zákonné postupy – včasné zřízení ústředního krizového štábu v čele s ministrem vnitra – jen aby zůstal pan Babiš za každou cenu v čele a byl u všeho!

A co dlouhodobé společenské následky? Ty nejnebezpečnější lze očekávat v neochotě k návratu k původnímu stavu, zejména v oblasti všeobecného státního špiclování a následné regulace a represe všeho, co vybočuje z požadované a vynucované mainstreamové konformity.

Vyhlídky tedy, nic moc ...

Petr Kužvart
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1958 sec,0.0479 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,646kB