Neděle 22 březen 2020
„Kdo nešije, není Čech či Češka“ - krize obnovuje české vlastenectví!   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:34:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šijeme roušky. Celý národ jako jeden muž, vlastně ne, jako jedna žena, ve stylu „kdo nešije, není Češka“. Nebo Vietnamka, protože naši vietnamští spoluobčané se v mnoha ohledech projevují občansky daleko vyzráleji, než mnozí Češi. Tohle vzepětí národní solidarity, kdy se každý, kdo umí a může, snaží pomoci zvládnout složitou situaci, v níž jsme se díky amatérské politice bez výjimky všech předcházejících českých vlád ocitli, je až neuvěřitelné. Všem, kteří se na něm podílejí, patří neskonalý dík nás ostatních, kteří to buď neumíme, nemáme doma šicí stroj, případně na to prostě nemáme oči, materiál, nebo trpělivost.

Snad ani nemá smysl v této souvislosti zmiňovat hlupáky, kteří jako posedlí bez ohledu na realitu pokračují ve vysekávání děr do boků společné lodi a umanutě sabotují snahu vlády vyrovnat se se současnou a hlavně budoucí situací naší malé zemičky uprostřed Evropy. Kalousek, Hřib, Pavel, Fiala, Janda, … Ani tváří v tvář nadcházející katastrofě celoevropských rozměrů, při níž se neobejdeme bez pomoci od kohokoliv, kdo nám ji bude ochoten poskytnout, se nedokážou zbavit ideologických klišé, v nichž se rochnili celý svůj dosavadní život a táhnout aspoň chvíli za jeden provaz s námi ostatními. Nemá cenu ani psát, že jim to v příštích volbách lidé spočítají, protože není vůbec jisté, jestli a kdy vůbec budou.

Nejsem katastrofista. Přesto mě vývoj situace v ČR v kontextu s vývojem (nejen) ve zbytku EU začíná „lehce“ znepokojovat. Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Někdy ale stačí jen sledovat cvrkot a pozorně si všímat dění kolem nás. Například toho, co se tiskne v některých českých tiskárnách, vymizení informací o situaci na turecko-řeckých hranicích, ticha kolem ve spěchu připravovaného summitu států Rady bezpečnosti OSN, nulové informace o stávající situaci ve Francii atd., atd. Je toho hodně, co pod náporem koronavirové informační smršti z mediálního prostoru zcela zmizelo nebo se stalo (zdánlivě) okrajovou záležitostí.

A co vy? Považujete se spíše za optimisty, nebo za pesimisty? Současné problémy s pandemií nemoci se záhadným názvem Covid-19, způsobené virem (nikoliv virusem, jak jsem se dočetl z per několika českých novinářských veleduchů) s pro laiky neméně záhadným označením SARS-cov-2019 vám s tímto problémem mohou pomoci. Zkuste si, čistě teoreticky, odpovědět pár jednoduchých otázek:

Domníváte se, že jsme schopni (tedy my všichni – vláda, váš zaměstnavatel, vaše rodina i vy samotní) zvládnout stávající pandemii bez ztráty stylu života, ztráty zdraví a dosavadních „jistot“?

Domníváte se, že přicházející finančně-ekonomická krize bude podobná té v roce 2008 a většiny z nás se tedy nijak bezprostředně nedotkne?

Domníváte se, že zahraniční firmy, které do ČR v dobách ekonomického boomu navezly desítky a desítky tisíc zahraničních dělníků, pro které nebudou mít ani teď, ani v horizontu několika příštích let práci, zajistí „nějak“ jejich návrat do rodných zemí?

Domníváte se, že regály obchodů zůstanou plné, i když je naše země potravinově soběstačná ze 30 % a zbytek dováží ze zahraničí, a že se vlády okolních zemí nebudou chovat k nedostatkovým potravinám jinak, než se zachovala německá vláda vůči fatálně chybějícím zdravotnickým pomůckám, které jsme zaplatili a které k nám putovaly přes německé přístavy?

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, blahopřeji – právě jste byli korunování králem … dejme tomu nenapravitelných optimistů.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItálie zavádí cenzuru, aby se nešířily informace o průběhu epidemie koronaviru a počtech mrtvých?   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:30:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak toto se mi stalo během živého vysílání na Svobodném rádiu: přesně v momentě, kdy jsem informovala o počtech nakažených v Itálii. V červeném políčku se mi objevil nápis:

⚠️ Z bezpečnostních důvodů bylo provedeno odpojení... ❗❗❗

Nejdříve jsem se nemohla vůbec znovu přihlásit, jak se po mě dle dalšího pokynu požadovalo. Šlo to až z jiného počítače, kde je nastavená jiná lokace!!!

Obdobné problémy hlásí lidé i z Německa ...

Autor: Monika Pilloni

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu se bouří imigranti!   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:25:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím dál více imigrantů v azylantských zařízeních v Německu je pozitivně testováno na koronavirus. S tím souvisí přísná opatření a karanténa – zákaz opouštění objektů. S tím se mnozí imigranti ovšem nehodlají smířit a revoltují a snaží se azylantských center násilně dostat. A to v době, kdy Německo zvažuje úplný zákaz vycházení. Nakonec se situace nebude ani moc lišit od dob Islámského státu v syrské Rakce...

V duryňském Suhlu už museli tento týden zasahovat těžkooděnci. Imigranti na policisty házeli kameny a nejrůznější předměty, a své děti požívali jako živé štíty. Islámistické pokřiky a gesta.

Proimigrantští aktivisté požadují, aby imigranti byli rozvezeni do hotelů, které nyní zejí prázdnotou. Tam by je policie ovšem už tuplem neuhlídala.

Zdroj: https://www.focus.de/politik/sicherheitsreport/unsicherheit-unter-fluechtlingen-waechst-zahl-der-corona-faelle-in-asylheimen-steigt-laut-innenministerium-jetzt-24-infizierte_id_11790745.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Budeme muset se připravit o pohodlí.“ Prezident Klaus o epidemii, bezvýznamnosti EU a zelených nesmyslech   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:19:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý český prezident Václav Klaus poskytl rozhovor vydání Lidových novin, v němž se jednalo o pandemii a o tom, jak změní koronavirus život obyvatelů České republiky. Došlo i na problémy EU, které právě tato nákaza odhalila.

Na začátku rozhovoru Klaus prohlásil, že se jedná o největší událost našich životů tohoto typu. Poznamenal, že sto let od epidemie španělské chřipky tady nic srovnatelného nebylo.

„Takže je to mimořádný fenomén, který nelze bagatelizovat. K tomu dávám tři vykřičníky. Na druhé straně jako ekonom, který žije nikoliv v absolutních soudech, ale v soudech relativních, vím, že základem lidského rozhodování je trade-off. Tedy, že v každém našem rozhodování vždy platí neodstranitelný vztah něco za něco. Je to věčné dilema. A v něm se nyní v opravdu velké míře ocitáme,“ zdůraznil bývalý lídr země.

Když šlo o restriktivní opatření ze strany vlády v boji proti koronaviru, Klaus vyjádřil pochyby, jestli opravdu natolik pomáhají, aby to ospravedlnilo ohromné ztráty, které tato opatření vyvolají.

Zkušený politik předpokládá, že velké firmy to přežijí, ale malé dodavatelské firmy nebo živnostníci padnou.

V této souvislosti připomněl, že kancléřka Angela Merkelová a její vláda v posledních letech hospodařili natolik zodpovědně, že Německo má teď rozpočtové rezervy, které může využít v krizi.

„Ale my bohužel tuto možnost nemáme. Kvůli maláčovské revoluci v naší finanční politice. Ač paní Maláčová není ministryní financí a ač se této revoluci ministryně financí Schillerová myslím docela pěkně brání. A já jí v tom moc fandím. Takže kvůli maláčovské finanční revoluci jsme si vybrali všechny potenciální rezervy. Je třeba to říci takto brutálně a takhle nahlas. A ať před námi nikdo nešermuje číslem, jak málo procent představuje dluh ve vztahu k našemu HDP,“ okomentoval problém exprezident.

Pak upozornil na to, jaká budoucnost čeká lidi vzhledem k dnešní situaci.

V této oblasti prý budeme muset změnit své chování a připravit se tak o pohodlí. Budeme muset provést škrty, uvedl politik.

Nicméně Klaus se vyslovil k možným kladným účinkům, kterým by paradoxně mohl přispět komplikovaný stav věcí. Zde však optimismem nehýřil.

„Řada lidí je najednou nadšená, že se tak odhalila, ve své bezvýznamnosti a bezcennosti, Evropská unie. Že to snad už konečně všem dojde a bude konec tomu šílenému experimentu unifikace a likvidace národních států. Musím říci, že bych byl šťastný, kdyby to tak bylo. Ale nic takového nevidím. Bruselští papaláši se budou chovat tak, jak se chovali v posledních dnech, a nemyslím, že by od své zhoubné myšlenky násilného sjednocení Evropy chtěli někdy upustit,“ vyjádřil svůj názor Kaus.

V rozhovoru nechybělo téma aktivit proti klimatickým změnám. Podle Klause a jeho okolí se teď ukáže, že je nemožné financovat všechny zelené nesmysly a dále bojovat proti globálnímu oteplování.

Pak odkázal na australský měsíčník Quadrant, který považuje za nejlepší časopis současného světa.

„A tam někdo trefně poznamenal, že když už se říká, že šíření koronaviru bude bránit teplé počasí, tak že to globální oteplení je přece jen k něčemu dobré. To se mi zdálo strašně vtipné,“ podotkl bývalý prezident.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BKDt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCentrální banky vynakládají miliardy – šílenství, které může způsobit hyperinflaci   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:04:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nehledě na obrovské částky, které vyčleňují centrální banky včetně Fedu a ECB, zůstává situace na trzích nejednoznačná. Copak jsou centrální banky bezmocné před krizí, která zasáhla světovou ekonomiku? Philippe Herlin, ekonom a autor článku na webových stránkách Or.fr., sdělil novinářům svou vizi této situace.

„Centrální banky se ocitly ve slepé uličce. Už nemohou hrát se sazbami, a proto začínají nakupovat aktiva nebo státní dluhy, mj. v rámci politiky kvantitativního zmírnění, aby měly peněžní prostředky. Krize je ale tak silná, že to nepomáhá. Je třeba chápat, že před epidemií koronaviru už byla důvěra k centrálním bankám značně podkopána. Investoři pochopili, že banky s jejich nevelkými nebo dokonce zápornými sazbami se dostaly do slepé uličky, a že mají teď ruce spoutané. Všichni zasvěcení věděli, že podobná situace může vést v případě krize k výbuchu. A došlo k tomu za situace s koronavirem, který je skutečnou ‚černou labutí‘,“ podotkl ekonom.

Podle názoru Philippa Herlina rezervovaná reakce trhů jen potvrzuje „ztrátu důvěry k centrálním bankám“, což je podle jeho slov „velmi špatné“, protože vede ke „ztrátě důvěry k měně“.

Julien Rolland, odborník na obligace ve společnosti Aviva Investors, ujišťuje, že „ECB potvrzuje převzetí odpovědnosti ohledně úrovně sazeb a zdůrazňuje, že bude i nadále podnikat jiná opatření, a že její možnosti nemají meze“. Jsou tedy tato opatření teprve začátek?

„To je šílenství. Podle mého názoru, abychom krizi zvládli, musíme jednat nikoli na této úrovni, ale na úrovni vlád. Ty na to mimochodem dost dobře stačí, dokonce když musejí hodně improvizovat. Opatření podniknutá ve Francii, v Německu a v USA jdou správným směrem: posunují se termíny zaplacení daní a poskytuje se pomoc podnikům, které by mohly zbankrotovat. Cílem těchto opatření je pomoci společnostem, které zastavily svou činnost nebo mají nedostatek oběžných prostředků, těm, kterým se blíží termín zaplacení daní, nebo těm, kteří musí splácet úvěry, aby vydrželi několik měsíců, dokud krize trvá, bude-li ovšem všechno dobré. Opakuji: jedině na této úrovni je třeba jednat,“ vysvětluje Philippe Herlin.

Když vhazují centrální banky peněžní prostředky, tak podle názoru ekonoma vzniká nebezpečí toho, že se ceny vymknou kontrole. To je právě to, co nám hrozí, soudí odborník. Mnozí odborníci si kladou otázku, kdy se vrátí hyperinflace.

„Prozkoumal jsem několik historických příkladů, mj. i ten neznámější z nich – Výmarskou republiku. Tehdy byla skutečně spuštěna tiskárna, výchozím bodem však byla okupace Porúří, průmyslového střediska Německa, francouzskou armádou ve 20. letech minulého století kvůli nezaplacení reparací. Přivedlo to ke stávkám dělníků, a tedy i k zastavení průmyslové výroby v tomto regionu, což pobídlo německou vládu, která chtěla vlasteneckou stávku podpořit, k zapojení tiskárny, aby mohla platit mzdy. Tedy nebyla tam jenom tiskárna, ale také pokles výroby. Myslím si, že obojí je třeba ke spuštění hyperinflace,“ podotýká Herlin.

„Postupujeme k tomu, co se stalo ve Venezuele. Narazili jsme na pokles výroby vyvolaný opatřeními pro zadržování epidemie, a poté bude následovat hospodářský pokles. Neměli bychom si myslet, že to dokážeme překonat za pár týdnů. Spustí-li centrální banky tiskárnu, inflace se může podle mého názoru vrátit. Povede to k mimořádně těžké situaci, protože vymknou-li se ceny kontrole, úrokové sazby se automaticky zvýší. A ve světě, kde mají státy a hospodářské subjekty tak velké dluhy… to bude katastrofa,“ řekl v závěru ekonom.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BKDpSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Havel byl prase a ožrala. StB mu budovala kult osobnosti.“ Bývalý politický vězeň promluvil o modle pravdoláskařů   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 05:00:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý politický vězeň Jiří Wolf v rozhovoru pro česká média okomentoval osobnost polistopadového prezidenta Václava Havla. Kvůli jeho kritice je prý i po převratu na „černé listině“.

„Podívejte, na Václavu Havlovi je dobře vidět, že pomocí médií lze udělat z člověka pravý opak toho, jaký byl ve skutečnosti. Já jsem chtěl napsat pravdu o Havlovi. Mě už štvalo, že tu z něj dělali boha a vytvářeli mu kult osobnosti, a přitom to byl jenom obyčejnej gauner. Jak vidíte za pravdu člověk trpí už od dob mistra Jana Husa. Havel byl obyčejný prase, ožrala a já jsem chtěl, aby to lidi věděli,“ odpověděl Wolf novinářům na otázku, proč nemá rád prvního polistopadového prezidenta, kterému se podařilo stát symbolem listopadových událostí.

Bývalý politický vězeň komunistické moci je prý dodnes na „černé listině“, a to za své otevřené vyjadřování o Václavu Havlovi.

„Uvědomte si, že když sáhnete bývalým komunistům a estébákům, kteří tady dneska drží moc, na Havla, tak jste okamžitě na černý listině. A já na ní jsem. Byl jsem na ní před revolucí a jsem na ní i teď. Jenomže estébáci si Havla vypěstovali a on pak udělal s komunisty dohodu, díky které oni prakticky zůstali u moci. U Havla je dokonce podezření, že byl nejenom agentem Státní bezpečnosti, ale dokonce i vojenské sovětské GRU. Vždyť měsíc předtím, než ho pustili, letěl přímo z Pankráce vojenským speciálem do Moskvy, kde se to všechno pěkně upeklo,“ uved Jiří Wolf.

„Dohoda, kterou uzavřel Václav Havel s těmi komunisty, byla, že Havel dostane křeslo prezidenta, bude si moct k sobě vzít spolupracovníky, většina z nich byly agenti StB. Vždyť si vemte, že když Havel čekal na to, že bude zvolen prezidentem, tak čekal v bytě agenta StB Jožky Skalníka, a oni mu pak volali do bytu, že se stal prezidentem, zatímco jeho zvolení jednomyslně komunisté odhlasovali,“ prohlásil bývalý politický vězeň.

Václav Havel měl, podle slov Wolfa, vliv na Českou televizi, kdy měl údajně možnost ovlivnit to, co bude a nebude odvysíláno.

„A řeknu vám, že mě dokonce v České televizi kvůli Havlovi i cenzurovali. Já jsem po 89. roce přiletěl do Ameriky, abych tam poděkoval školám a profesorům, kteří se zajímali o můj příběh a psali o něm. Tři tisíce lidí na mě čekaly po příletu, a v naší televizi nebylo nic. Pořád dokola tam dávali jenom Havla. Oni to tam natočili, ale večer to nesmělo být ve zprávách. Nařídil to Havel. To mi říkal první ředitel České televize Jiří Kantůrek. Můj přílet do Kalifornie nesměl být v televizi,“ řekl Wolf.

Komunisté údajně budovali Václavu Havlovi kult osobnosti.

„Takhle se tedy vytvářel Havlův kult osobnosti, a hodně na něm dělali estébáci a bývalí komunisti. A nakonec bylo to i kvůli Havlovi, že se antikomunisté po roce 1990 nesměli podílet na chodu státu a museli být mediálně zapomenuti. To byla podmínka ze strany komunistů a estébáků v dohodě, kterou s Havlem uzavřeli,“ prohlásil na konci rozhovoru Jiří Wolf.

Kritika České televize

Česká televize je dlouhodobě kritizována částí odborné veřejnosti a politické scény za své neprůhledné hospodaření a údajnou obrovskou zaujatost ve své vysílání, nehledě na to, že nestrannost jí předepisuje zákon. Nejvyšší představitelé České televize například v minulosti prohlásili, že veřejnost není připravena na to, aby znala platy zaměstnanců společnosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BKAa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrutá logika amerických politiků – priorita kapitálu   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 04:53:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V těchto dnech se americká média a obyvatelé zlobili kvůli jedné záležitosti.

Dne 13. února předseda Informačního výboru Americké dolní sněmovny, člen Republikánské strany Richard Burr prodal 33 kusů svých akcií v hodnotě 628 tisíc až 1 milión 720 tisíc amerických dolarů.

Burr se zúčastnil přípravy plánů na čelení epidemii v USA, je také člen Zdravotnického výboru Americké dolní sněmovny. Americký celostátní rozhlas uvedl, že Burr pravidelně vyslechl krátké zprávy dolní sněmovny o epidemii, ale nesdělil s veřejností rizika z epidemie, ale naopak označoval opatření americké vlády za vhodné. Dne 7. února Burr na webové stránce uvedl, že model amerického čelení epidemii je nejlepší v historii. Za týdnem však prodaly své akcie, tak je podezřelý ze skrývání informace.

Další tři členové dolní sněmovny také prodaly mnoho cenných papírů. Například jedna členka Kelly Lovellerová Republikánské strany od 24. ledna prodal akcie v hodnotě několika miliónů amerických dolarů. To je pochybné, když téhož dne na sociální síti uvedla, že se zúčastnila brífinky dolní sněmovny o novém koronavíru.

Tito politici tajně prodávali akcie a současně skrývali situaci o vývoji epidemie? Zlobili se američtí obyvatelé. Moderátor FOX News Tucker Carlson uvedl, že pokud Burr nemůže předložit upřímné vysvětlení o prodeji akcií, tak musí rezignovat a podlehnout soudnímu stíhání.

Tento případ prodávání akcií odráží nepořádek americké společnosti v prevenci proti epidemii. Lidé jasně viděli, že v očích některých amerických politiků, kapitál je vždy prioritní, dokonce i důležitější než život. Stojící před epidemií je taková logika studená a krutá a prokazuje nesmírnou neodpovědnost za život a zdraví amerických obyvatel.

Někteří američtí politici vždy říkají, že USA má nejlepší vědce a zdravotníky, a že není žádná jiná země, které může epidemii nového koronavíru čelit lépe než USA, ale slabá prevence v USA představuje veobecně uznávanou skutečnost. Dne 20. ledna v USA byl potvrzen první případ nákazy novým koronavírem, ale americká vláda až do dne 13. března oznámil vstup své země do naléhavé situace. Lidé odsoudili USA za to, že promarnila dva měsíce za nic.

Podle amerických medií informační orgány v letošním lednu a únoru vydaly několik tajných varování, podle nichž nové koronavírus možná vyvolá světovou krizi, ale někteří američtí politici účelně to skrývali. Analytici poukázali na to, že politici takto dělali z obavy, že zveřejnění pravdivých informací negativně ovlivní americkou ekonomiku, protože ekonomický úspěch je těžištěm současné americké vlády, a také znamená kapitál amerického prezidenta při snaze o znovuzvolení.

Virus se nezmizí kvůli politickému účelu, papír neblokuje oheň. Přes nízké tempo boje s epidemií se objevil další divý fenomén, že americká vláda rychle reagovala na záchranu akcivého trhu.

Ode dne 20. února prudce klesaly americké akcie. Po více než deseti dnech USA již schválila politiku na záchranu trhu. Dne 3. března Americká federální rezerva snížila sazbu federálního fondu o 50 bazických bodů.

Dne 15. března americká federální rezerva snížila sazbu federálního fondu o dalších sto bazických bodů na 0 – 0,25 procent. Zároveň oznámila, že schválí 700 miliard dolarů na kvantitativní uvolňování v nadcházejících měsících.

Analytici poukázali na to, že Americká federální rezerva získala z vlády tlak, její nezávislost byla poškozena.

Stojící před tak vážnou epidemií, odpověď amerického prezidenta „To je život." není ale pravý postoj. Američtí politici, kteří drží logiku „kapitál nade vše", si musejí si přemýšlet o tom, zda lze správně posuzovat problémy, zachovávat transparentní a rychlé akce, skutečně brát v úvahu zdraví amerických obyvatel.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: ve městě Wuhan nejsou žádné nové případy, což daly světu naději   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 04:50:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus včera na tiskové konferenci v Ženevě řekl, že po celém světě bylo potvrzeno více než 210 tisíc případů pneumonie nového koronaviru, a více než 9000 nakažených nemoci podlehlo. Ale ve městě Wuhan se nově neobjevil žádný potvrzený ani podezřelý případ pneumonie koronaviru, což daly světu naději. Lze říct, že nejhorší situaci lze také zvrátit.

V současné době je na celém světě nedostatek osobních ochranných prostředků a WHO bude poskytovat pomoc postiženým zemím.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet nových potvrzených případů v mnoha evropských zemích stále roste   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 04:48:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uvádí se, že počet nových potvrzených případů v mnoha evropských zemích stále roste.

Až do 18 hodin dne 20. března místního času bylo v Itálii potvrzeno 47.021 případů pneumonie nového koronaviru, a 4.032 nakažených nemoci podlehlo. Bylo vyléčeno 5129 případů.

Italská vláda včera večer vydala nařízení o zvýšení omezení cestujících a obchodních aktivit. Ve dnech 21. až 25. března je zakázáno vstupovat do parků, dětských hřišť a zelených ploch, lidé mohou cvičit jen v blízkosti svých domů. Venkovní rekreační aktivity jsou zakázány. Prodej potravin je pozastaven na vlakových stanicích a ve služebních oblastech dálnic, během prázdnin lidé nemohou cestovat do jiných míst.

Ministerstvo zdravotnictví a práce Spojeného království včera oznámilo, že ve Velké Británii bylo potvrzeno celkem 3.983 případů pneumonie nového koronaviru, a 177 nakažených nemoci podlehlo.

Včera večer britský premiér Boris Johnson na tiskové konferenci uvedl, že vláda požaduje, aby byly všechny restaurace a zábavní zařízení okamžitě uzavřeny. Britský ministr financí Rishi Sunak oznámil, že s cílem pomoci podnikům překonat potíže a stabilizovat zaměstnanost mohou být všechny společnosti osvobozeny od DPH ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Šéf francouzské správy zdraví Jérome Salomon včera na tiskové konferenci uvedl, že až do 14:00 včera mělo Francie celkem 12.612 potvrzených případů pneumonie nového koronaviru a 450 nakažených nemoci podlehlo.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Po celém světě bylo potvrzeno více než 230 tisíc případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 04:47:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 23: 59 hodin dne 19. března evropského času potvrzeno po celém světě 234.073 případů pneumonie nového koronaviru a 9.840 nakažených nemoci podlehlo.

Podle zprávy bylo v Evropě potvrzeno 104.591 případů pneumonie nového koronaviru a 4.899 nakažených nemoci podlehlo.

V současné době případy ohlásilo už 176 zemí a regionů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2] 3
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1462 sec,0.0513 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,292kB