Pondělí 23 březen 2020
Prohlášení pplk. Kratochvíla k bezpečnostní situaci a jejímu možnému vývoji   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 16:39:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milí přátelé,

Vlastenci, obránci našich domovů, ochránci naší vlasti.

Naše země prožívá těžké období. Od skončení 2. světové války nebyla na našem území zavedena tak přísná restriktivní opatření,jako teď. Za minulého režimu se stát neustále připravoval na zvládnutí nejrůznějších pohrom včetně vypuknutí třetí světové války.

Válka nepřišla a pohromy se zvládaly za běžného života. Současný režim vsadil na „Pravdu a lásku“, zděděná opatření zrušil a pohroma přišla. Dnes vidíme, že se v národě zvedla obrovská vlna solidarity a lidé pomáhají jeden druhému a ještě chtějí pomáhat
víc. To je dobře.

Drazí moji, vy však nezapomínejte, že jste stále v první řadě Obránci vlasti, našich domovů, našich dětí a našich přestárlých. Opřu se o projev prezidenta republiky, který byl zveřejněn zento čtvrtek 19. 3. 2020. Dal by se shrnout do jedné věty: Nechte odborníky, ať dělají svoji práci.

Nechme tedy odborníky, ať dělají svou práci, a věnujme se i my tomu, co umíme nejlépe. Naše země je v ohrožení. Není to však jenom infekce. Hrozí nám podstatně horší rizika, která mohou přijít. Rabování, loupeže, krádeže, znásilňování a vraždy. Velká část národa je na 60% platu, začala masivní vlna propouštění. Po republice běhají tisíce zahraničních dělníků bez práce, domů je nechtějí pustit a brzy jim začnou docházet prostředky. To nemluvím o etnikách a sociálních skupinách, které jen čekají na to, až policie přestane zvládat nárůst bezpečnostních hrozeb. Celkový zákaz vycházení, který se blíží, nic nevyřeší. Ten zákaz budou dodržovat lidé, kteří jsou ohleduplní.

Rizikové skupiny ho budou ignorovat. Pokud silové složky nezačnou vynucovat pořádek silou, tedy dokud nedojde k použití zbraní a to i střelných, tak je tyto skupiny respektovat nebudou.

Jsme Ochránci země, ochránci národa, válečníci. Tak jako válečníci přemýšlejme a jednejme. Buďme připraveni bránit naše blízké, naši vlast před predátory, kteří se nám v brzké době začnou objevovat před očima.

Varovali jsme my, Českoslovenští vojáci v záloze, Národní domobrana a Zemská domobrana, prezidenta republiky i vládu před těmito riziky a nabízeli jsme jim pomoc.

Naše nabídka trvá. Ale bez ohledu na to, jestli naše nabídka bude, či nebude přijata, vězte:

Tohle je naše země, je na nás, aby zde byl řád a pořádek, aby země předaná nám od našich otců zůstala naše a my, až nadejde čas, ji předali svým synům.

Buďte připraveni
Já své vlasti
Věrný zůstanu.

pplk.v.v. Ing. Ivan Kratochvíl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZáškodnický akt v Německu!   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 14:54:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá policie vyšetřuje další záškodnický útok na osobní železniční dopravu v Německu. Pádné indicie směřují k imigrantům.

Strojvedoucí rychlovlaku ICE při průjezdu jednoho z nevyšších viaduktů v Theißtalu mezi Kolínem a Frankfurtem hlásil nezvyklý chod soupravy. Ukázalo se, že bezmála v délce 100m byly na trati povoleny šrouby. Kolejnice byly o 5cm vyoseny! To se neudělalo samo..!! Potměšilý záškodnický akt měl způsobit pád rychlovlaku z výšky 50m do údolí. Doprava byla následně ihned zastavena.

Již v nedávné minulosti měli prsty na teroristických diverzních útocích na osobní vlaky v Německu islámističtí imigranti. Islámský stát k tomu nejednou nabádal. Německá policie šetří incident jako kriminální čin a pracuje se všemi variantami. Údajně už má jednoho podezřelého a existuje prý i výhružný dopis, ve kterém se záškodík k sabotáži přihlásil.

Zdroj: https://www.berliner-zeitung.de/politik-gesellschaft/ice-haette-bruecke-hinunterstuerzen-koennen-li.79180
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAustralský premiér: Většina případů pneumonie nového koronaviru v Austrálii souvisí s USA   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 14:44:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australský premiér Scott Morrison nedávno řekl, že většina případů pneumonie nového koronaviru v Austrálii souvisí s USA.

Epidemie v Austrálii se nadále šíří a podle nejnovějších statistik bylo v Austrálii až do odpoledne 22. března místního času potvrzeno celkem 1.300 případů pneumonie nového koronaviru a 7 lidí nemoci podlehlo. Australský premiér Scott Morrison zdůraznil, že občané by se měli vyhnout zbytečnému cestování.

Morrison řekl, že hlavním důvodem nárůstu počtu nových případů pneumonie nového koronaviru je nedostatečná kontrola dovážených infekcí. Země, která je za to odpovědná, jsou Spojené státy, kvůli velkému pohybu lidí mezi těmito dvěma zeměmi. Většina případů pneumonie nového koronaviru v Austrálii souvisí s USA.

Americký prezident Donald Trump obvinil Čínu z epidemie koronaviru a Austrálie se proti tomu důrazně postavila. Čína už dělá vše pro kontrolu epidemie a žádná země nemůže Čínu bezdůvodně obviňovat.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRadíme americkým politikům, aby neuráželi inteligenci obyvatel   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 14:40:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Nenechte Trumpa utéct," to je titul jedné poznámky, kterou před několika dny vydal list The New York Times. Článek předložil sérií skutečností, která ukazuje různé postoje amerického prezidenta k epidemii. Článek poukázal na to, že Donald Trump se pokouší odvrátit pozornost lidí, aby zakryl velké nedostatky své práce při řešení epidemické situace.

Článek poukazuje na dvě kontradikce amerických vůdců: Zaprvé, po téměř dvou měsících podceňování epidemie před několika dny náhle oznámili, že předvídali závažnost katastrofy. Zadruhé, nejdřív ocenili transparentní čínské úsilí v boji proti epidemii, poté očerňovali Čínu a označovali nový koronavirus za čínský virus.

Samozřejmě to souvisí s výkonem amerického prezidenta. Podle článku je jeho cíl svalit chyby na čínskou stranu, aby čelil kritice společnosti a zachránil americký akciový trh.

Nechají se američtí občané tak snadno zmást? Ve skutečnosti vyvolala série událostí, ke kterým došlo v krátké době, velkou nespokojenost obyvatelů.

Americká média před několika dny sdělila, že informační orgány v lednu a únoru letošního roku vydaly tajná varování, podle kterých může nový koronavirus vyvolat světovou krizi. Ještě 26. února americký prezident na tiskové konferenci řekl, že Američané čelí nízkému riziku epidemie, ale už 13. března vyhlásil ve Spojených státech nouzový stav.

Zároveň někteří američtí politici před poklesem akciového trhu prodali mnoho svých cenných papírů, což také vyvolalo pozornost veřejného mínění. Tito politici předčasně prodali své akcie, ale nevarovali veřejnost před riziky, a navíc označili prevenci americké vlády za odpovídající. Zajímají je jenom peníze a obyvatele považují za hračky, o jejichž životy se nestarají.

Ačkoli je nedostatek testovacích látek, někteří známí a bohatí lidé se prioritně nechali otestovat, i přesto, že nevykazovali žádné příznaky, což vážně poškodilo důvěru amerických obyvatel. Priorita bohatých lidí v americké společnosti vyvolala nestabilitu, ale podle amerického prezidenta „je tohle pravděpodobně život".

V současnosti se USA řadí mezi země s nejzávažnější epidemickou situací na světě. Po New Yorku a Washingtonu byla 22. března označena za vážně postiženou oblast také Kalifornie. Výzkumníci z Kolumbijské univerzity před několika dny varovali, že pokud USA neomezí šíření epidemie, počet nakažených může dosáhnout až 500 tisíc za den.

Pokud by dřív informovali veřejnost a dřív podnikli opatření, situace v USA by byla pravděpodobně lepší než teď. Ale američtí politici nikdy nepřemýšlí o svých chybách, ale místo toho očerňují Čínu, aby odvrátili pozornost veřejnosti.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo několikrát označil nový koronavirus za wuhanský virus. Poté americký prezident používá od poloviny března slovo čínský virus. Média také sdělila, že ve svém projevu rukou opravil slovo koronavirus na čínský virus.

Před několika dny primátor New Yorku na tiskové konferenci kritizoval amerického prezidenta za slabé řešení situace epidemie zápalu plic způsobného novým koronavirem, a také z toho, že včas nezorganizoval celostátní zdroje na omezení šíření epidemie. Řekl Trumpovi: „Miliony Američanů nerozumí, co děláte. Když země vstoupila do vážné situace, nevyužil jste pravomoc vlády. V situaci epidemie je třeba mobilizovat všechny síly, ale vy jen čekáte. Už jste promarnil všechny příležitosti k záchraně USA." Někteří američtí uživatelé internetu také řekli, že než vyvolávat propagační válku měla americká vláda raději dřív vypracovat plán pro zdravotnické orgány.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabišova kritická situace   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 14:35:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Více než sto politiků, diplomatů, novinářů, hasičů, policistů a pozemního personálu se v pátek sešlo na pražském letišti, aby přivítali příchod zdravotnického materiálu z Číny. V davu byli tři ministři, včetně předsedy vlády Andreje Babiše, a každý z nich se dostal do přímého kontaktu s člověkem ze země, ze které koronavirus pochází, a to s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem.

To přišlo v době, kdy náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula hrozil, že pokud se lidé nepřestanou scházet ve skupinkách, zastaví se vše s výjimkou kritické infrastruktury. K porušování vládních nařízení v nouzovém stavu však dochází výjimečně.

Babišova vláda se doposud těší široké podpoře, teď je však situace kritická. Pokud nebude předseda vlády brát vážně vlastní pravidla a následně zavede další drastická opatření, která ohrozí živobytí téměř každého člověka v zemi, mnozí z těch, kteří ho nyní podporují, se proti němu ostře obrátí.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko muselo nasadit k obraně supermarketů armádu. Rakušané berou obchody útokem   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 07:21:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současná koronovirová krize se projevila i v sousedním Rakousku. Rakušané vzali proto doslova útokem supermarkety a proto musela být nasazena armáda, aby pomohla s udržením zásobování a pořádku. Jedná se o řetězce jako Lidl, Spar, nebo Hofer. Zájem o pomoc armády ale projevily i lékárny a další instituce. Jelikož se jedná o našeho souseda, tak jim přejme mnoho úspěchů ve zvládaní krize.

Vzpomenete si, jak se na sociálních sítích někteří jedinci (většinou z vyvolených menšin) posmívali “nemožným” Čechům, když si kupují zásoby potravin. Když to nyní dělají lidé ze Západu, ti, k nimž posledních 30 let devótně vzhlíží, tak je najednou ticho po pěšině… Tuhle protičeskou bandu nejrůznějších “aktivistů, neziskovkářů, či umělců”, by jsme si měli dobře pamatovat a nezapomenout jim to. Například by neměli z veřejných peněz již dostat ani korunu. Jenže to by jsme museli mít jinou vládu než duo Babiš-Hamáček. Oni totiž například neziskovkám a kejklířům na letošní rok dokonce přidali!

Stejně tak je s podivem, že “česká” armáda stále působí v Afghánistánu, či Mali. Teď jí přece potřebujeme u nás doma!

KPI / Ceskavec.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodivné techtle mechtle s rouškami na vládní úrovní   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 07:10:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současná epidemie koronaviru opravdu odhaluje charaktery. Viděli jsme to v případě Hrušínského, Hřebejka, Pehe-ho nebo Pehehe nebo jak se to Pehe vlastně skloňuje.

Naproti tomu třeba Lucie Bílá prokázala myslím velice hezky svůj milý, lidský charakter. S humorem se „vrátila ke své původní profesi“ a začala šít roušky. A také dala volně na internet některá svoje vystoupení, aby se lidé mohli třeba trochu zabavit a potěšit. Takže, paní Bílá, Haňo Zaňo, díky. A klobouk dolů.


Stejně tak musím ocenit přístup řady herců, hudebníků a jiných umělců, kteří „hrají“ a baví diváky alespoň přes internetové vysílání. Díky i Vám.

A poděkování jistě patří těm tisícům a tisícům zdravotních sester, které i v této velice obtížné době zajišťují fungování celého zdravotního systému. Až budete v nemocnici, ať už s čímkoli, buďte na ně milí, prosím. Mají doma svoje blízké, mají svoje děti ve faktické karanténě a přesto přese všechno pracují přesčasy a dělají vše, co je nutné. Makají, by někdo řekl. Ale jak už to bývá, kdo o práci nejvíce mluví, nejméně ji dělá.

A poděkování patří jistě i lékařům a lékařkám. A všem z rychlé zdravotní pomoci. A hasičům. A policistům. A městským policistům. A řidičům autobusů, tramvají a trolejbusů. A prodavačům a prodavačkám z potravin a drogérií. A lékárníkům a lékárnicím. A spoustě dalších obyčejných lidí, lidí obyčejně neobyčejných, kteří dělají vše, co my ostatní potřebujeme a co potřebuje naše vlast, aby vše fungovalo, jak má i v těchto krizových podmínkách.

A pak jsou jiní lidé. Lidé, kteří jsou i v této situaci neschopni přijímat nutná rozhodnutí a realizovat potřebné kroky. Lidé, kteří i v této situaci kradou a přitom mají plnou hubu morálky.

V Lovosicích policie zabavila sklad roušek. A zatím se ještě nepohoršujte, nejprve si poslechněte ten příběh tak, jak vám ho ti skuteční zloději a lumpové nikdy vyprávět nebudou.

Tyto roušky dovezli za svoje peníze a na své riziko podnikatelé. Stát žádné nedovezl. Podnikatelé z Lovosic ano. Za svoje peníze. Zatímco stát, celý státní aparát, včetně předsedy vlády Babiše (ANO), včetně správy státních hmotných rezerv (Švagr), včetně ministra zdravotnictví Vojtěcha (ANO), včetně místopředsedy vlády a ministra vnitra Hamáčka (ČSSD), včetně ministra obrany Metnara (ANO) a desítek náměstků ministrů, náměstků náměstků ministrů a tak dále a tak dále a tak dále, ti všichni udělali h.... ehm, neudělali nic.

Nedovezli ani jednu roušku, naše slavná vláda, „která maká“ a „řídí stát jako firmu“. Asi jako národní podnik za socíku. Rozhodnost frigidní panny. Manažerské schopnosti národního správce statku v pohraničí.

V polovině ledna 2020 bylo zřejmé, že situace v Číně je vážná a virus se rozšířil i za hranice pevninské Číny.

Kolik roušek, respirátorů, dezinfekce nakoupila do zásob státních hmotných rezerv naše vláda? Ani jednu roušku, vůbec nic.

Kolik jich zajistila od té doby? Ani jednu.

Tedy vlastně ano. 13. března vláda rozhodla, že začne shánět roušky a respirátory v Číně. 14 dní poté, co se Covid19 objevil v České republice. Šest až osm týdnů poté, co bylo jasné z vývoje v Číně a v dalších postupně zasahovaných zemích, že jde o epidemii, která si vyžádá nemalé hmotné zdroje, zdravotní materiál. Několik týdnů poté, co nemocnice a další zdravotnická zařízení hlásila opakovaně a zoufale nedostatek zdravotnického materiálu, zejména roušek a respirátorů.

Podnikatel, který roušky včas nakoupil, dovezl, zaplatil clo za dovoz zboží, ten projevil více předvídavosti než celá slavná vláda s týmy slavných poradců a bezpečnostních rad a generálů a majorů a náměstků a jiných pí...usů. Státu je chtěl dotyčný předvídavý podnikatel prodat.

Podnikatel ty roušky neukradl. Nenakoupil je podvodem z rezerv státu, jako jiní borci, kteří zašmelili ropné rezervy. Ani jako jiní, nebo možná stejní borci, kteří prý vykradli státní rezervy obilí.

(Mimochodem, těm se tohle bude sakra hodit – údajně poztrácené obilí ze státních hmotných rezerv už nikdo ani nebude hledat, svede se to všechno na koronavirus.)

Podnikatel je nakoupil a chtěl prodat. Roušky prý za 32 korun kus. To je ale svinstvo! Rouška stávala u výrobce 50 haléřů!

No, stávala. Měl je stát nakoupit včas. Třeba v lednu. Dnes už prostě nestojí 50 halířů. Dnes stojí pět korun u výrobce v Číně, s dopravou, clem, pojištěním, rizikem že je ukradne neschopný stát a s DPH pak korun 25 až 35. Nebo 30 až 100 korun v socialistické, dysfunkční Evropě. Tak to je.

Koneckonců, i stát, vláda, která se tak strašně pohoršuje ústy ministra zdravotnictví za Agrofert nad cenou 32 korun za roušku, tak tento stát, tato vláda nakoupila roušky v Číně. Napřímo. Bez podnikatele, když vynecháme známé trio „podnikatelů“ Tvrdík, Mynář, Nejedlý. Za 1,5 miliardy korun nakoupila vláda – chvíle napětí – 30 milionů roušek a 1 milion respirátorů. Odhadem tedy vychází cena za kus respirátoru okolo 200 až 250 Kč, protože vláda by jistě neporušila Babišovo-Schilerovo (ANO) nařízení o maximální možné ceně respirátoru včetně nákladů na dopravu, clo a lokální distribuci, kde je strop 350 Kč pro dovoz ze zemí mimo EU. Tak to je řekněme 200 až 250 milionů Kč na uvedený milion respirátorů.

Chytří už vědí...

A kolikpak stála tedy rouška, kterou nakoupila vláda v Číně za vydatné pomoci Tvrdíka, Mynáře a Nejedlého?

Nu, to je prostá matematika – rouška, kterou zlosyn podnikatel pro vládu „předražil“ stála s dodáním přímo v ČR 32 Kč. Nevím, jestli s DPH nebo bez. Ale to je jedno. Laciná rouška, kterou rozhodně Tvrdík, Mynář a Nejedlý nepředražili, tak ta stála – chvíle napětí – 40 až 43 Kč. A to prosím bez dopravy. A bez cla.

To je ale lump a vydřiduch ten podnikatel, který chtěl roušky prodat státu za 32 Kč včetně dopravy a cla! kam by chudák Tvrdík, Mynář, Hamáček, Nejedlý a spol, přišli, kdyby někdo takhle kazil jejich skvělé obchody!

A to ještě vláda před tím objednala 5 milionů roušek, které sice nějaká nejmenovaná firma zaplatila, nebo spíše od státu na nákup peníze dostala, ale prý ji podvedl čínský dodavatel. O tom, kolik stála tahle akce naší vlády, informace chybí. Ale nepochybuji o tom, že peníze na nákup roušek z Číny – nebo jeho předstírání - oné nejmenované české firmě poskytl náš stát.

Dokonce i ten „úspěšný“ nákup roušek partou Tvrdík, Hamáček, Nejedlý, Mynář (s.r.o.) je úplně ale úplně jako když Tvrdík nastoupil do vedení ČSA. České aerolinie v té době patřily k naprosté špičce mezi světovými aerolinkami, byly ziskové a bez jakýchkoli problémů. Finančně stabilní, dobře fungující firma, poskytující špičkové služby, všeobecně uznávaná. Pak do vedení nastoupil Tvrdík. Hbitě zadlužil firmu, nakoupil zcela nepotřebná letadla od Airbusu (zlé jazyky zmiňují, že při rozdávání všimného je Airbus mnohem méně úzkoprsý ve srovnání s konkurentem Boeingem). Nu, a Tvrdíkův majstrštych ČSA nevydýchaly a fakticky skončily bankrot. Následně byl 44%-ní podíl státu prodán za 67 mil Kč společnosti Korea Air. Za kolik již předtím získala významný podíl firma Smartwings jsem nedohledal. Po Tvrdíkově působení to asi také nebylo za moc. Zejména když šlo o nákup, který byl vlastně využitím opce (práva koupit za předem danou cenu), která byla dána firmě Korea Air při nákupu jejího podílu.

Zpět k rouškám a zlodějnám. Prozíravý podnikatel nakoupil roušky a respirátory Zato vláda nevytvořila nezbytné rezervy. A pak přišlo vládě „podnikatele“ Babiše a štramáka Hamáčka jednodušší ukrást roušky soukromému podnikateli. Protože ty roušky byly „předražené“. A pak je sami nakoupili ještě mnohem dráž. Za 50 korun jednu, když připočtu dopravu a clo! Za skoro dvakrát tolik! „Podnikatel“ Babiš! Na rozpočet myslící Hamáček! Zlodějna. Neschopnost a zlodějna. Jedna za druhou!

A Zeman ještě poděkuje Číně za „pomoc“! Ty roušky jsme zaplatili! Tak jakápak „pomoc“ ??!?!?!? Nejvíc si pomohl ten, co tenhle „výhodný“ obchod domlouval. Ale ten pomohl jen sám sobě, my mu děkovat nemusíme, protože si pomohl na náš účet. Zeman mohl pronést projev „Děkuji Hamáčkovi, Tvrdíkovi, Mynářovi a Nejedlému, že domluvili nejhorší obchod s rouškami v dosavadní historii celé epidemie “.

Na co se vzmohla naše politická „elita“? Pořádali tiskové konference a jediné pozitivní, na co se vzmohli, bylo že zavřeli hranice a přijali nouzová opatření k omezení pohybu o něco dříve, než naprosto retardovaní politici naprosto ztracených států jako je Velká Británie s předsedou vlády Johnsonem, Německo s kancléřkou Merkelovou, nebo Španělsko kde manželka předsedy vlády jde protestovat na masovou demonstraci proti sexismu poté, co v Evropě propukne epidemie koronaviru. A sama se tam nakazí. Na demonstraci, kde v době stovek úmrtí lidí v Itálii na koronavirus nesou blbky cedule „sexismus je nebezpečnější než coronavirus“. To je na Darwinovu cenu. Španělsko bude druhá Itálie. Demonstrace to zajistila. A v Německu stačí říci, že jste uprchlík a máte volný vstup do země i přes zavřené hranice a bez testů na koronavirus. Protože testovat „syrské“ inženýry z Nigérie a Afghánistánu na nemoci by porušilo jejich lidská práva. A německá státní televize k tomu odvysílá klip, jak je fajn, že je epidemie koronaviru, protože na ni umře spousta starých lidí, kteří stejnak ničili životní prostředí a tak to bude prima, když jich hodně umře. Německo dnes nepatří mezi slušné země. Je to zvrácený režim lidí s vymytými mozky. Už zase.

Evropská komise a celý ten spolek EU se ukázal jako banda naprosto neschopných blbů. Ale to jsem přehnal. To jsem přehnal ... a urážím blby, protože tak blbí jako lidé ve vedení EU nejsou ani blbové. Poté, co se Itálie viditelně hroutí před očima, oni v EU přijmou zásadní, radikální a rázné rozhodnutí – uspořádají video konferenci. Na této video konferenci se lídři EU dohodnou, že budou pravidelně, každý týden pořádat video konferenci. Proboha! Proti tomuhle vypadalo i Jakešovo vedení jako špičkový tým výkonných a efektivních manažerů.

Když vláda přijala opatření k omezení rizika šíření nákazy, některé obchody měly výjimku a mohly zůstat i nadále otevřené. Mezi klíčové, pro chod státu nezbytné a strategické obchody, které vláda podnikatele Babiše a štramáka Hamáčka nechala otevřené, jsou květinářství. Je jistě jen náhoda, že nadace Agrofert, se kterou předseda vlády Babiš nemá vůbec nic společného, že tedy skupina Agrofert nakoupila v roce 2019 většinový podíl v síti květinářství Flamengo.

Také je jistě jen náhoda, že Bezpečnostní rada státu rozhodla, že testy na koronavirus smí provádět jen pět vybraných pracovišť.

Testy stály tisíce korun. V Ostravě 20 tisíc. V Plzni 8 tisíc. Je to logické – tak to v EU chodí, čím chudší region, tím vyšší ceny. Jako ceny aut nebo elektroniky nebo potravin v Německu a v ČR. Čím nižší příjmy obyvatel, tím vyšší ceny korporace nasadí. Socialisticko-feudální systém „podnikání“.

Ale testy byly drahé poprávu - jak prohlásil ministr zdravotnictví – takový test nesmí dělat jen tak nějaké pracoviště, ale pracoviště speciálně certifikované, protože trubičku testu je nutno zasunout hluboko do nosohltanu.

"Je nutné udělat mnohem hlubší zásun té tyčinky do nosohltanu tak, aby to bylo prokazatelné. Tyto odběry by měly být prováděny v laboratořích, které mají nějaké posvěcení ze strany Národní referenční laboratoře, a nikoliv v jakékoliv laboratoři soukromé," uvedl Adam Vojtěch na tiskové konferenci.

Jako děláte si p..el? Vy vyhlásíte stav nouze, ale zasunout trubičku do nosu k vyšetření potenciálního zdroje nákazy může dělat jedině certifikovaný zastrkovač trubiček do frňáku? S certifikací od Národní referenční laboratoře, kde jsou zřejmě největší experti na zastrkování trubiček do nosu a proto na to mohou dávat certifikát?

Tyhle lidi, kdyby organizovali za Protektorátu protinacistický odboj, tak vezmou do partyzánského oddílu jen toho, kdo by si přinesl od místní úřadovny gestapa řádně okolkované a orazítkované potvrzení o protinacistickém smýšlení.

Je jistě jen náhoda, že mezi těmi pracovišti, kterým bylo následně povoleno výhradně provádět vysoce odborné zastrčení trubičky do nosu a následné vyšetření vzorku, je zrovínka i firma ze skupiny Agrofert. Dělá (dělala) to vyšetření bratru za 3 000 korun.

No a je jistě jen náhoda, že ministr zdravotnictví za ANO veřejně pomlouval a málem kriminalizoval doktorku a odbornici, která vyvinula vlastní systém testování, který stál jen 1 200 korun. Což je tedy o hodně méně než test Agrofertu a je proto naprosto hanebné, že ta doktorka takové levné testy dělala a dopouštěla se tak dumpingu a poškození ekonomických zájmů ANOfertu. A navíc odhalila minimálně jednu nakaženou. Která jinak mohla nakazit desítky dalších. Zejména když onu ženu hledající možnost otestování „povolené“ laboratoře odmítly vyšetřit preventivně. A Hamáček s Tvrdíkem by mohli dovézt více ještě dražších roušek, kdyby se nákaza šířila rychleji. A ANOfert by mohl dělat ještě více ještě dražších testů. No a nějaká doktorka jim to takhle kazí!

Testy, testy. Zase jako „předražené roušky za 32 korun za kus“ ukradené státem a následně státem nakoupené roušky za výhodnou cenu 50 korun za kus. (Roušky domluvil Tvrdík. Snad nekoupil omylem vložky do bot. Ani by mě to nepřekvapilo.)

Dokonce se ministr zdravotnictví za ANOfert dopustil pomluvy a šíření poplašné zprávy, když o doktorce Pekové nepravdivě prohlásil, že je v karanténě Na Bulovce.

V pátek 20.3. jsem v rádiu slyšel informaci, že byla v urychleném řízení povolena výroba dezinfekce proti koronaviru a že několik výrobců už má připravené linky a vše potřebné k výrobě. Bude to prý mít nějaký marketingový super název, schválený marketingovým oddělením ANOfertu na ministerstvu zdravotnictví – něco jako Koronakill nebo jak.

No tak sláva.

To jsem rád, že firmy Agrofertu už stihly připravit výrobní linky a může se začít vyrábět zcela chybějící a nedostatková dezinfekce. Je zajímavé, že povolení trvalo přesně tak dlouho, jako příprava výrobních linek ANOfertu. A tak můžou firmy ANOfertu začít rovnou vyrábět.

A vydělávat, že?

Snad to nebude předražené na dvojnásobek předražených cen, jako ty roušky nakoupené vládou. Ale nějakou dotaci a navíc zaručený odbyt za pevné tvrdíkovské ceny by od státu firmy ANOfertu dostat mohly, ne? Aspoň konečně budou vydělávat na něčem trochu užitečném. Po řepce příjemná změna.

A jistě jen náhodou prý celníci doposud nepouštěli do země žádné dovozy dezinfekce. To by tak hrálo, aby nějaký lump podnikatel dovezl ze zahraničí dezinfekci a pokazil byznys firmám ANOfertu. Navíc by to třeba prodával za ceny poloviční proti cenám ANOfertu, což by od něj byla zlodějna a stát by mu tu dezinfekci stejnak musel zabavit.

Nyní Tvrdík s Hamáčkem objevili další položku, na které mohou vydělat. Nebo na které mohou nechat někoho vydělat a ze sebe a hlavně z nás občanů udělat blbce.

Hamáček s Tvrdíkem po úspěšném nákupu roušek a respirátorů předražených o zhruba 120% speciální tvrdíkovské přirážky „česko-čínského přátelství“ (Tvrdík je šéfem česko-čínské obchodní komory) nyní chtějí nakoupit také plicní ventilátory. Tvrdík s Hamáčkem nakoupí v Číně ventilátory za 640 tisíc jeden kus, celkem přes 300 milionů korun.

Hamáček dokonce ukazuje, jak razantní a rozhodný může být:

Vicepremiér Hamáček Seznam Zprávám řekl, že na jednáních vlády upozorňuje na chybějící ventilátory už několik dnů. „Poté, co nebyly ochranné pomůcky, jsou dalším rizikem chybějící plicní ventilátory. Už týden na to upozorňuji ve vládě,“ řekl ministr.

...

„Začínám to zařizovat na vlastní pěst, protože mám obavu, že ve standardním systému by to opět nefungovalo. Je to podobný závod s časem, jako když jsme prováděli obří operaci s nákupem ochranných pomůcek v Číně,“ dodal Jan Hamáček.

Tak závod s časem to rozhodně je. Co kdyby nějaký lump podnikatel dovezl čínské plicní ventilátory nakoupené za čtvrtinu ceny a nabízel je předražené za cenu poloviční, než za jakou je pro stát seženou Hamáček s Tvrdíkem, že?

Mraky čínských výrobců plicních ventilátorů. Ceny okolo 3 000 až 6 000 USD, ty nejšpičkovější a nejdražší do 10 000 USD. A Hamáček s Tvrdíkem je seženou za 25 tisíc dolarů kus. Zvracel bych.

Štramák Hamáček, kterému fandí i publikum na iDnes, jak to všechno bezva zvládá. V partě s Tvrdíkem. Jo, málem bych zapomněl. Hamáček z Aspen institutu placeného mega-zlodějem Bakalou, který vykradl OKD a odnesl si tam odtud více než sto miliard korun a následně fakticky poslal vykradenou firmu do bankrotu. Tvrdík, pověstný také z kauzy s čínským podnikatelem, který tu na dluh nakoupil firmy (pivovar Lobkowitz, ŽĎAS a další) a Tvrdík je úspěšně řídil od deseti k pěti. Ostatně jako všechno, na co kdy Tvrdík sáhl a k čemu ho pustili.

Tihle dva budou zase něco zařizovat. To je přímo poplašná zpráva.

Poplašná zpráva je už to, že krizovou situaci, ve které se naše země ocitla, mají zvládnout tihle lidé jako Babiš a Hamáček, kteří myslí jen na sebe a svoje zájmy, včetně těch nejpřízemnějších zájmů. Na potápějícím se Titaniku by šmejdili po kajutách a hledali co ukrást.

Poplašná zpráva. Jak řekl Babiš, za šíření poplašné zprávy je v případě ohrožení státu až osm let odnětí svobody.

Takže až zase budou Babiš s Hamáčkem ujišťovat, že řídí tuhle zemi v dnešní krizové situaci, tak už jen za tohle prohlášení jim hrozí až osm let vězení. Protože to je přímo učebnicový příklad toho, co je poplašná zpráva.

Mimochodem: "Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Dneska jsme už popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news," uvedl dnes Babiš. Tak buď je to zatím vůbec nenapadlo o tom uvažovat, pak jsou hlupáci k pohledání, když neuvažují o možnostech opatření při zhoršení situace, anebo lže, protože pokud o tom jednali, tak to na stole bylo. Jen to nebylo zatím schváleno. Já to říkám pořád – i lhát se musí umět. Andreji, Andreji.

Wooooooow. Moment, moment. Tak btw 12. března Babiš prohlásil, že vláda rozhodně nebude zavírat obchody.

A 14. března vláda zavřela obchody.

Asi si na 13. března naplánovali s Hamáčkem shopping day a nechtěli se mačkat ve frontách.

Post Scriptum: Žena, která namluvila „fake“ zprávu, že vláda uvalí celostátní zákaz vycházení (a logicky nasadí armádu, tedy to torzo armády, které naše kolonie má), se sama přihlásila policii. Pozn.: Itálie mimochodem přesně k takovým opatřením již přistoupila. A o podobné možnosti hovořil před deseti dny Babiš, který jí ale označil za vyloučenou. Ale zmínil ji sám.

Tak snad jí Babiš s Hamáčkem a Tvrdíkem nezařídí stejný osud, jaký potkal toho čínského lékaře, který varoval před epidemií koronaviru na samotném jejím počátku.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká televize zveřejnila lži, použité k vykonstruování případu proti Assangeovi   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 06:58:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedna velká německá televizní stanice vysílala rozhovor se zpravodajem OSN pro mučení, z něhož vyplývá, že švédský případ „znásilnění“ proti Julianu Assangeovi byl vymyšlen.

Pravda vyšla najevo. Takže ti, kteří nechápali, jak je možné, že tento vydavatel skončil v Londýně ve vězení s maximální ostrahou a s jednosměrným extradičním lístkem k soudu v USA, kde má prožít zbytek života za mřížemi, již mají jasno.

Jeden z předních německých televizních kanálů (ZDF) odvysílal v hlavním vysílacím čase ve středu večer dvě zprávy o tom, že úřední činitelé ve Švédsku byli konfrontováni s tím, že „vytvořili“ příběh o Assangeovi a jeho násilnictví.

Až do minulého večera neměla většina Němců, stejně jako dalších konzumentů „hlavních médií“ v Evropě, ani ponětí o podvodu, jenž způsobil, že Assange byl chycen do pavučiny, kterou téměř jistě naplánovaly USA, a utkali komplicové ve vazalských státech, jako je Švédsko, Británie a nakonec i Ekvádor.

Stanice ZDF protrhla tuto síť rozhovorem se zvláštním zpravodajem OSN Nilsem Melzerem, který vyšetřuje případy možného porušování lidských práv. Jedna část byla odvysílána (v němčině) v rámci pořadu „Heute Sendung“ (na stopáži od 13:00 do 15:30), druhá zpráva byla odvysílána v pořadu ZDF „Heute Journal“ (na stopáži od 25:49 do 30:19).

Součástí obou příspěvků ZDF je rozhovor s Melzerem, který byl minimálně přerušován nebo komentován, takže jeho závěry o tom, jak byla údajná obvinění proti Assangeovi „vytvořena“ a zmanipulována, jen aby ho udrželi v zajetí, mluví samy za sebe.

Zejména hanebné obvinění, které vedlo mnoho lidí, zpočátku i Melzera, k přesvědčení, že Assange je sexuální násilník - vyzkoušená a otestovaná očerňující technika v rámci tajné akce - bylo obzvláště efektivní. Švédové ho nikdy formálně neobvinili ze znásilnění - ani za žádný jiný trestný čin v této souvislosti. Televizní stanice ZDF zveřejnila některé dokumenty, na jejichž základě Melzer zjistil, že sexuální obvinění bylo „vykonstruované“, stejně tak jako „důkazy“ o zbraních hromadného ničení před napadením Iráku.

Melzer již dříve připustil, že byl natolik uveden v omyl tím, jak Assangeho vykreslila média, takže se zpočátku nechtěl Assangeovým případem ani zabývat.

Dále je uveden editorial, který Melzer napsal vloni u příležitosti Mezinárodního dne na podporu obětí mučení 26. června. Žádná hlavní média je nevytiskla ani nezveřejnila. Web Medium.com zveřejnil tento text pod názvem „Odhalení informací o týrání Juliana Assangeho“.

Výňatky:

„Ale jistě, obhajoval jsem se, Assange musí být sobecký narcista, který jezdí na skateboardu na ekvádorském velvyslanectví a rozmazává výkaly po stěnách. Nuže, ale personál velvyslanectví mi sdělil pouze to, že nevyhnutelné nepohodlí, související s jeho ubytováním v jejich kancelářích, bylo řešeno se vzájemnou úctou a ohleduplností.

To se změnilo hned po zvolení prezidenta Morena, když jim bylo náhle nařízeno, aby našli nějakou špínu na Assangeho, a pokud ne, tak je brzy vyhodí. Prezident to dokonce vzal na sebe a celému světu sdělil pomluvy, a osobně odebral Assangemu azyl a občanství bez řádného právního procesu.

Nakonec i mě konečně začalo svítat, že jsem byl zaslepen propagandou, a že Assange byl systematicky očerňován, aby odvrátili pozornost od trestných činů, které zveřejnil.“


Tento editorial ukončil Melzer vážným varováním:

„... Nejde jen o ochranu Assangeho, ale o zabránění precedentu, který by pravděpodobně zpečetil osud západní demokracie. Jakmile se sdělování pravdy stane zločinem, zatímco mocní vyváznou beztrestně, bude příliš pozdě na nápravu tohoto kurzu. Vzdáme se svého hlasu ve prospěch cenzury a náš osud odevzdáme do rukou bezuzdné tyranie.“

Melzerova neúnavná snaha zveřejnit, čím si Assange prochází, včetně „psychologického mučení“, se ještě před odvysíláním příspěvků stanicí ZDF setkala alespoň se skromným úspěchem. V připojeném článku je zřejmě nejlepší rozhovor s Melzerem o Assangeovi.

Stále více se projevuje odpor vůči vydání Assangeho do USA. K další příznivé události ve prospěch Assangeho došlo minulý týden, kdy Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) vyzvalo k okamžitému propuštění Assangeho, čímž tyto evropské instituce ukončily roky svého mlčení.

Nicméně zbývá ještě těžký boj přimět Brity, aby si připomněli, jak před 800 lety šlechtici projevili nesmírnou odvahu a vymohli si Magnu chartu (Velkou listinu práv a svobod) na králi Janovi.

Ray McGovern

German TV Exposes the Lies Used to Fabricate a Case Against Julian Assange vyšel 12. února 2020 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8244-nemecka-televize-zverejnila-lzi-pouzite-k-vykonstruovani-pripadu-proti-assangeovi.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVěhlasný P. P. − specialista na všechno, politický demagog vždy a všude   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 06:53:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Petr Pavel, generál v. v., národu sdělil své další moudro: pandemie koronaviru se může stát velmi závažným bezpečnostním rizikem. A víte proč? Protože my, nekvalifikovaní a na bezpečnost státu ohled neberoucí občané používáme roušky, respirátory i další zdravotnický materiál z Číny.

Podle P. P. − nedávno jsem někde četl, že je to pijavice, která se přisaje na každý režim, z něhož mu kynou výhody − je nošení roušek z Číny bezpečnostní riziko ( viz , 19. 3. 2020). Generál Petr Pavel společně s Jiřím Šedivým, také bývalým náčelníkem generálního štábu, se domnívají, že nelze zůstat dlouhodobě závislý na dovozu z Číny. Tím se prý jen bezpečnostní riziko prohlubuje, protože Čína věnuje velkou pozornost měkkým nástrojům a toto jí nabízí úžasnou příležitost ukázat se jako země přívětivá vůči světu. Samozřejmě za to bude vyžadovat i jistou vstřícnost a shovívavost při posuzování vlastní politiky.

Bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec se k takovým názorům vyjádřil přesně ( viz , 19. 3. 2020): P. Pavel, i jeho předchůdci na generálním štábu, toleroval a možná i podporoval nahrazování českých firem v obranném průmyslu nekvalitními dodávkami z Číny a jiných levných trhů. … bez mrknutí oka tolerovali vytlačování českých výrobních firem obranného průmyslu z okruhu dodavatelů AČR a jejich nahrazování šíbry, kšeftaři a překupníky, tolerovali dovoz shitových hadrů a výrobků z nich z Číny, průstřelných balistických ochran ze spojeneckého Turecka, látek z bratrského Pákistánu… nezajímali se o to, že překupníci klidně nechávají šít české uniformy z čínských látek v Severní Koreji a armádě je prodávají za stejnou cenu, jako by byly vyráběny v ČR z kvalitních u nás vyrobených látek. Jen když mohli kšeftaři vykázat slevy, inkasovat zálohy a platit lobbyistům a partě zkorumpovaných úředníků MO a důstojníků na GŠ jejich prebendy. Lidi, kteří na tyto praktiky upozorňovali, byli vytěsněni, vyšetřování skončilo, zapomeňte.

Různí darebáci se snaží politicky zneužít vážné situace s koronaepidemií, kritizují vládu za cokoli a jakkoli, a to zpravidla proto, že sami mají máslo na hlavě, že sami fatálně zanedbali či dokonce zkazili to, co měli na starosti. Vždyť například jak je možné, že ředitelé nemocnic obviňují vládu z toho, že nezabezpečila hygienické prostředky včetně roušek, když přece jen a jen ředitelé nemocnic zodpovídají za to, že takové prostředky mají mít kdykoli v zásobě minimálně na tři čtyři měsíce?

Podle osob s nedostatečnou inteligencí a s primitivním politickým rozhledem mají v Číně vyrobené roušky stigma bezpečnostního rizika; materiálově a technologicky stejně vyrobené roušky kupř. ze Spolkové republiky Německo nebo ze Spojených států severoamerických by byly bezpečnostně čisté jako křišťál (problém je v tom, že ze SRN či USA nic nedostaneme).

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO pomoc se mají obrátit na státy, kde platí daně   
Pridal tk Pondělí 23 březen 2020 - 06:48:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec polského parlamentu a lídr strany Levice Společně Adrian Zandberg v pořadu soukromé zpravodajské televize TVN 24 uvedl v souvislosti s pomocí státu firmám postiženým dopady koronavirové pandemie, že by měly očekávat pomoc od těch států, ve kterých platí daně.

„Jestliže určitá firma platí daně na Seychelách, Kypru nebo Nizozemských Antilách, mají se podle mého názoru nyní obracet o státní pomoc na Seychelách, Kypru nebo Nizozemských Antilách, ne na polský stát,“ uvedl v diskusi Zandberg.

Jan Urbach / Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2045 sec,0.0468 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,715kB