Úterý 24 březen 2020
To je podlost na úrovni státní politiky!!!   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 18:35:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polské orgány uzavřely svůj vzdušný prostor pro ruské vojenské dopravní letadla IL-76, která převážela humanitární pomoc do Itálie zamořené koronaviry. Senátor Alexej Puškov nazval tento akt podlostí.

Dříve, když si uživatelé sítě prohlíželi trasu IL-76 na FlightRadaru upozornili na podivný manévr, který ruská vojenská letadla udělala na cestě do Itálie.

Jejich tankování proběhlo v Soči, což bylo dalších tisíc kilometrů navíc. Je zřejmé, že bylo mnohem rychlejší dostat se do Itálie přes vzdušný prostor Běloruska, Polska a České republiky, ale ruští přepravci létali „obklikou“ - odbočovali nad Černým mořem a pak proletěli nad Balkánem.

Evropské úřady se k tomuto incidentu nevyjádřily, ale odborníci k němu okamžitě našli vysvětlení - Varšava úmyslně uzavřela své nebe pro ruské letectvo s odkazem na údajné podezření, že na palubě je prý náklad vojenského určení.

"To je podlost na úrovni státní politiky." Tím spíše, že to byla pomoc poskytnuta polskému spojenci v EU a NATO,“ napsal předseda Komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov na Twitteru a vyzval, aby se od nynějška Varšavě nevycházelo v ničem vstříc.

(MK.ru), iRUCZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNákaza korunou   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 12:28:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera do města významně pronikla nová nákaza. Je nejméně desetkrát nakažlivější než koronavirus a chytit ji bude chtít každý. Nepochází z Wu‑chanu, ale z české vlády a České národní banky. Tyto instituce v pondělí podnikly vážné kroky k záměrnému šíření stovek miliard nově vytištěných korun do ekonomiky.

Jakmile tento nenadálý otřes systému přistane na něčí bankovní účet, je extrémně infekční a dává zapomenout na problémy minulosti. Nemoc způsobená koronavirem, jež vyděsila téměř každého člověka v zemi, začne ustupovat do pozadí.

V myslích lidí už nebudou testovací sady, stylové obličejové doplňky nebo sociální distancování. Důležitější bude mít dobrého právníka, kreativního účetního nebo daňového poradce, který je v obraze. Andrej Babiš včera večer přijal „plnou politickou odpovědnost“ za situaci, ve které si „vedeme velice dobře“.

Stejně tak bude ale hodnocen podle toho, jak dobře se nyní vypořádá s rozdělováním miliard nově vytištěných korun, a podle toho, kolik z nich se dostane miliardářům, jako je on, kteří je nepotřebují.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Po celém světě bylo potvrzeno 334.981 případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 11:49:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 18 hodin dne 23. března evropského času potvrzeno po celém světě 334.981 případů pneumonie nového koronaviru a 14.510 nakažených nemoci podlehlo.

V současné době ohlásilo případy už 189 zemí a regionů.

Britský premiér Boris Johnson včera večer přednesl televizní projev, ve kterém uvedl, že epidemie koronaviru je „největší hrozba za celá desetiletí, které země čelí".

Pokud veřejnost nebude dodržovat pravidla, policie bude mít právo je vymáhat. Také oznámil, že všechny obchody prodávající nepodstatné předměty by měly být uzavřeny.

Knihovny, hřiště, venkovní stadiony a další společenské prostory budou také uzavřeny.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodněn   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 11:39:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké letecké společnosti přivedly sama sebe do krachu tím, že svůj inventář odkupovaly pro ředitele a členy jejich představenstev. Ti tedy bohatli, ale jejich společnosti chudly.

Nu a když pak na příjmy leteckých společností dopadl koronavirus, vyslovil Kongres ochotu vypomoci jim částkou padesáti miliard dolarů.

Ne, namísto toho, aby jim byla poskytnuta výpomoc, měly by být tyto společnosti znárodněny.

Ve zdravotní a ekonomické krizi, ve které se dnes nacházíme, bude vláda potřebovat veškerou podporu veřejnosti, která je možná. A vypomáhat těm, kteří si své problémy sami zavinili, se s její podporou rozhodně nesetká.

Jak jsem už psal dříve, pro mnohé je znárodnění sprosté slovo, ale v současnosti skutečně nabízí šanci opravit už desetiletí trvající hospodářské regulace a deregulace a tak ekonomice vrátit zásadu volné soutěže. Znárodněné banky příliš silné na to, aby mohly padnout, mohou být např. později rozděleny a jejich části prodány zpět do soukromých rukou. A banky komerční mohou zas být odděleny od bank investičních, čímž by se dnes tak koncentrovaná finanční moc dala zlomit.

Nyní, kdy už víme, že trh samy sebe regulovat neumí, máme šanci obnovit rozumnou finanční regulaci a vyžadovat od bank, aby peníze půjčovaly na účely výrobní a nikoli na financování a zachraňování podniků krachujících. Až dosud, a to už po hodně dlouhou dobu, americký finanční systém výrobní sféře americké ekonomiky rozhodně neslouží.

Zatímco s tím, jak se továrny zavírají a obyčejní Američané přicházejí o práci, lobbisté nákupních center žádají o garanci ve výši jednoho bilionu dolarů, hotelový průmysl natahuje ruku po 145 miliardách a Národní asociace výrobců požaduje 145 miliard.

https://www.cnbc.com/2020/03/21/coronavirus-1-trillion-rescue-package-might-not-be-enough-for-businesses.html

V problému jsou i distributoři stravovací služby. Boeing žádá o 60 miliard a o podporu prosí i vlády jednotlivých států. A třeba jen Konference starostů žádá 250 miliard.

Seznam je nekonečný

A co je třeba učinit pro 40 procent Američanů, kteří dle studie o federálních rezervách nedokáží zvýšit svou finanční hotovost o 400 dolarů, aniž by přitom byli nuceni prodat kusy svého majetku? Jak se asi v průběhu této zdravotní krize bude léčit obrovské množství lidí, kteří nemají zdravotní pojištění? A odkud na stávající úkoly vezmou peníze nemocnice a vůbec všechny oddíly lékařské praxe?

Jediným řešením, aby účty mohly být zaplaceny, je zdravotní péči znárodnit. Nemůžeme nechat zástupy infikovaných lidí přežívat na ulicích pozorovat je, jak se dobývají k jídlu, kde se dá.

Jediným řešením pro ekonomiku tedy je obyčejným lidem odpustit dluhy a korporace znárodnit. Trump naznačil, že pomoc by postiženým mohla být poskytnuta ve formě majetkového podílu, který by pak v následné privatizaci a též poté, až se věci vrátí k normálu, bylo možno s jistým ziskem prodat zpět státu.

Což by vlastně představovalo částečné znárodnění.

Podle mého názoru je však mnohem lepší vyřešit záležitost tzv. jedním vrzem. Čili vše znárodnit, protože jedině znárodnění je lékem na koncentrace, regulace a deregulace.

Pandemie nám dala tvrdě na vědomí, že společnost, sestávající z jednotlivců starajících se jen sami o sebe, není de facto žádnou společností. Společnost je sociální systém. A úspěšný sociální systém je ten, který své členy dokáže podporovat. Bez takovéhoto udržitelného systému je řešení nastávajících problémů nemyslitelné.

Vytvořit udržitelnou společnost v USA vyžaduje zbavit se dogmatických způsobů myšlení. Jestliže se tedy se současnou zdravotní a ekonomickou krizí chceme vyrovnat, není pro nás jiné cesty, než začít myslet tvořivě.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCoronadeprese 2020   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:48:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Jsme ve válce“, prohlašuje Americký prezident Donald Trump. Ředitel Atlantické rady žádá NATO, aby uplatnilo článek 5 a vyhlásilo válku proti Covid-19. Má snad poslat tanky a bombardéry, aby vyhladily mikroskopické nepřátele?

Žijeme v pandemii plánované paniky. Národy jsou ovládány strachem, hospodářská činnost a společenský život jsouv útlumu, přijímáme bez odporu omezení osobní svobody ve jménu „výjimečného stavu“, který jako by byl stvořený k tomu, aby vytvořil ovzduší podrobení, jaké předchozí totalitní pokusy nedocílily. To vše je pro mne příliš náhodné—jako žurnalista s padesátiletou zkušeností cítím, že něco zapáchá—než, abych tomu uvěřil. Pamatuji jak čtyřicetipatrové věžáky se patro po patru sunuly dolů, jako by jim někdo podtrhl koberec. Pamatuji WMD, zbraně hromadného ničení. Mnozí z vás si také vzpomenou.

Co času pak uplynulo, co všechno se stalo než se objevily skutečnosti, které nám otevřely oči. Co se Covid-19 týče, jsou k dosažení teď a zde, na obrazovce, na kterou se díváte, stačí vyťukat na klávesnici všetečné otázky.

Do chvíle, co tohle píši usmrtil Covid-19 ve světě 13.000 lidí. Kdyby do konce roku tento počet vzrostl na 100.000, myslíte, že tato žertva by byla přílišná a neúnosná ? Jistě, každý lidský život stojí za všechno úsilí, které je zapotřebí k jeho záchraně. Jsme přece humanisté. Jak to ale, že neměříme stejným metrem? Podle Světové zdravotní organizace každý rok podlehne chřipce nesrovnatelně víc lidí. To už se děje léta letoucí a nad touto žertvou žádný politik ještě neuronil ani krokodýlí slzičku.

I když vezmeme úvahu, že jde o nový virus s těžko
předvídatelným vývojem a že proti němu nemáme ještě vrozenou obranu anebo vakcínu, apokalyptické předpovědi, které čteme, se mi nezdají věrohodné. Statistika z Číny ukazuje, že Covid-19 během zhruba tří měsíců trvání epidemie způsobil 80.000 onemocnění, 69.614 lidí se plně zotavilo (96%), 3.237 zemřelo a ostatní jsou ještě v nemocničním ošetření.

Chřipkou loni onemocněla jedna 1,000.000.000 lidí a z nich zemřelo 400.000 až 650.000, ale chybí údaje z celé řady zemí. Od prvního výskytu Covid-19 v prosinci 2019 do 21. března 2020 se nakazilo 300.000 lidí a virus způsobil 13.000 úmrtí. Jak to, že z obou koronavirů západní vlády označily jako životu nebezpečnější Covid-19? A co je ještě důležitější, proč?

Myslím, že odpověď spočívá v souvislosti mezi jeho výskytem a hospodářským a finančním krachem, který stojí ve dveřích. Načasování je dokonalé. Naši vládci šíří faleš a klam, jako když sépie vypouští černidlo, aby skryli skutečnost, že kdyby pandemie Covid-19 nevypukla, museli by ji sami vyvolat. Horlivě přikládají pod přetopený kotel národní a světové ekonomiky , aby vybouchl co nejdříve a mohli křičet: my ne, my ne, to pandemie! Lepší příležitost si přát nemohou. Koronavirus je ideální hejl, na kterého lze svést vše, nejen důsledky systémových vad a vlastních chyb, ale i celou novou Kalvárii.

Tím mám na mysli skluz ekonomiky do deprese a rozpad světového finančního systému. Předpovědi krachu houstnou a jsou stále časově přesnější. Investiční banka JPMorgan varuje: „Příští finanční krize udeří v roce 2020.“ Forbes dodává: „“Čeká nás nejhorší desetiletí v US historii, odstartované prasklými dlužními bublinami.“ Jak by ne, když svět je zásluhou centrálních bank zamořen měnou vyrobenou na počítačích a topí se v dluzích, které nikdy nemohou být splaceny! Jak by ne, když na burzách selhává super ruleta zvaná „hedge funds“ , v níž se denně točí víc jak jeden bilion dolarů!

Ve zpětném pohledu se dnešní opatření zvládnout lid strachem budou jevit jako generální zkouška na protesty a nepokoje, které přijdou až uhodí bída a mizérie a úspory i penze zmizí v černé díře. Předpovědi hospodářských a sociálních coronadeprese 2020 se předhánějí svojí pochmurností a odevzdaností. Je zdravější je nabrat na vědomí. Ostatně třeba se stane nějaký zázrak, v budoucnosti se může stát nemožné.

Aby bylo jasno, netvrdím, že bychom neměli Covid-19 brát vážně. Jde mi o to, jestli všechna ta spektakulární opatření, která vlády přijaly proti této hrozbě, jsou přiměřená a nutná nebo ne. A hlavně a především, aby se za nimi neskrývaly záchranné pásy bankám a koncernům, jejichž problémy nemají s epidemií nic společného, jako třeba ty dvě miliardy dolarů, jimiž americká Federální banka chystá podpořit Wall Street, líheň finančních podvodů.

Každý mrak má stříbrné lemovaní. Kuba vyvinula dvacet dva nových léků, které lze nyní použít proti ohniskům nákazy. Kubánský Interferon B už vyléčil v Číně dva tisíce pacientů a patří k třiceti lékům, které k boji proti nemoci koronaviru vybrala Čínská národní zdravotnická komise. Překonají naši vládci politické předsudky a požádají Kubu o pomoc?

Jedna německá laboratoř zkouší vakcínu proti Covid-19. Je zřejmě velmi pokročilá a nadějná, když prezident Trump za ní nabízí milión dolarů. Ovšem s podmínkou, že její použití bude přednostně vyhrazeno USA. America First.

Ne, na téhle notě zakončit článek nemohu. Honem nějakou dobrou zprávu. Tady je:

Devadesát devět procent lidí, kteří onemocní Covid-19 se uzdraví, oznámili 19. března vědci z Harwardu. Podle jejich odhadu celkový průměr úmrtnosti činí zhruba 1%*, mnohem méně nežli MERS (34%), SARS (11%) nebo Ebola (90%), ale o něco víc, asi O.1% nežli chřipka.

PS:

*Harward zřejmě nepočítá případy, kdy příčina úmrtí infikovaných lidí byly virem rozbouřené chronické nemoci, což v případě Itálie činí 99%.

Zkušenosti ukazují, že připravenost a vyspělost národních zdravotních systémů je rozhodujícím faktorem míry úmrtnosti, viz Jižní Korea oproti Iránu.

Kdy jste naposledy slyšeli nebo četli, že rok co rok zahyne 1.25 milionů Američanů v automobilových nehodách, tj. 3.287 denně?

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Baťa: Kam se poděla EU a její „veledůležité“ orgány?   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:36:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od doby, kdy ve světě, především pak v Evropě, vypukla pandemie Covid(u)-19, Evropská unie (EU) jakoby nebyla.

Členské státy EU se mohou „přetrhnout“ v zabezpečení svých občanů proti zákeřnému koronaviru a jediné, co z EU však zaznělo, bylo, že madam Von der Leyenová opatrně sdělila, že EU souhlasí s uzavíráním schengenských hranic. Jindy až překotně čilá EU a její paskvily produkující europoslanci jakoby se vypařili, nebo se za nimi tzv. zavřela voda. Kde je ona humánní, lidská, solidární aktivita, kterou EU proklamuje ve svém poslání, aby v kritickou dobu pomáhala v boji proti koronaviru a záchranu milionů životů lidí v členských zemích EU? Pokud v Evropě, potažmo ve světě vládl klid a pohoda, resp. do doby, než se začal šířit koronavirus napříč celým světem, potažmo v Evrppě, do té doby byli europoslanci přímo posedlí vymýšlet různé nesmysly, které značně komplikovaly život občanů v členských zemích.

V době, kdy by se od EU a europoslanců očekávala spolupráce, výrazná angažovanost a pomoc, např. v zajišťování tolik potřebných ochranných pomůcek, jako respirátory, roušky, atd., EU postihla náhlá klinická smrt, přestala fungovat. Neobstojí výmluva, že se nemohli scházet, protože by jich bylo víc jak sto, vždyť jak jsme se mohli často přesvědčit, sál při zasedání europoslanců byl zaplněn sotva z jedné čtvrtiny. Prostě, vzali do zaječích s názorem, ať si to každý doma řeší jak uzná za vhodné. To na straně jedné.

Na straně druhé se však nabízí velmi relevantní otázka, jak to bude s placením příspěvků do EU. Zda z důvodů předpokládané dlouhodobé karantény, resp. izolaci lidí a orgánů a z toho plynoucí neefektivní funkčnost EU. EO, EK atd.,, bude ČR, stejně jako ostatní členské státy i nadále posílat do Bruselu miliardové částky. Jak výše uvedeno, EU a její orgány jsou v současné době naprosto paralizovány a de facto nevykazují žádnou pozitivní a efektivní, v kritickém období tolik potřebnou humánní a jinou solidární činnost. Částky, které jsou, resp. byly pravidelně posílány do kasy EU, jsou v řádech stovek milionů, neřku-li miliard.

Vzhledem k tomu, že se česká ekonomika se v důsledku nákladných opatření v boji proti koronaviru zastavila, resp. se propadá z důvodů enormních finančních výdajů na zdravotní prostředky a materiál pro zajištění opatření proti dalšímu šíření pandemie v ČR, dalo by se očekávat, že EU unie pozastaví platbu příspěvků do EU! Bylo by to ze strany EU jedno z nejrozumnějších a nejprospěšnějších rozhodnutí za celou dobu její existence. S trochou bujné fantazie by pak bylo více nadějné, reálné a lépe zdůvodnitelné vystoupení z EU která, jak skutečnosti dokazují, naprosto selhala nejen v době pro členské země tak hektické a krajně kritické, protože ani v „normální“ době její činnost nebyla taková, jak se od ní při našem vstupu do EU očekávalo. V případě, že by k našemu vystoupení z EU skutečně došlo v důsledku ekonomických dopadů a následků výskytu koronaviru a jeho vlivu na ekonomiku státu a životní úroveň občanů, byl by koronavirus pro naši společnost pozitivním přínosem.

Pokud by však k takovému rozhodnutí z EU nedošlo, bylo by na vládě a politicích, aby tento požadavek sami uplatňovali. Vždyť ekonomické následky v zásahu do výdajů státního rozpočtu v boji s pandemií budou natolik vysoké, že česká ekonomika se s nimi bude vypořádávat řadu let. V takovém případě zastavené příspěvky do EU by mohly být sice ne spásným, ale přece jen citelným přispěním do státního rozpočtu. Jaká bude skutečnost?

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety - byla napadena řecká polní nemocnice a použity chemické zbraně   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:33:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě dopoledne zdroje z řecké oblasti Evros na hranici s Tureckem hlásily dočasné zklidnění situace. Vypadalo to, že si migranti „lížou rány“ z předchozího nezdařeného útoku na pohraničníky. Turecká státní agentura ANADOLU ohlásila, že turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Server ethnos.gr dokonce dopoledne přinesl optimistickou zprávu, podle byla část migrantů z řecké hranice vlakem evakuována autobusy do Istanbulu. S podezřením na koronavirus měla být část z nich podle tureckého serveru bianet.org umístěna v karanténě.

Kolem poledne se ale podařilo dvěma člunům s migranty proklouznout námořní blokádou vyhlášenou řeckým vojenským námořnictvem kolem řeckých ostrovů v blízkosti Turecka. Řecký twitterový účet #greece_turkey_borders vznesl podezření, jestli oběma těsně za sebou plujícím člunům neumožnila projet některá z lodí Evropské agentury na ochranu vnější hranice EU (FRONTEX). Zatím toto podezření žádný řecký vládní zdroj nepotvrdil. Z obou člunů se na Lesbosu vylodilo 50 migrantů.

Ihned po přistání byli zatčeni policií a umístěni na 14 dní do karantény. Řecká policie oznámila, že migranti byli poučeni o tom, že na ostrově platí výjimečný stav a během jeho trvání Řecko nepřijímá žádosti o azyl. Podle policejní mluvčí budou migranti po skončení karantény předvedeni před imigrační úředníky a ve zkráceném řízení vyhoštěni. Na twitterovém účtu #Greece_under_attacκ se objevilo podezření, zda evakuace migrantů od hranice v oblasti Evros není jen taktickým přesunem na jiný úsek horské hranice – k ostrovům.

Odpoledne pak v Evrosu propukly zatím nejtvrdší boje mezi migranty podporovanými tureckou armádou a řeckými strážci hranice. Ofenzivu zahájila jako vždy turecká armáda střelbou granátů se slzným plynem na řecké pohraničníky. Podle řeckého serveru pronews.gr turečtí vojáci na řecké pohraničníky vystřelili doposud rekordní počet se granátů s plynem. Útok by směřován i na řeckou polní nemocnici označenou symboly Červeného kříže, které jsou pod ochranou mezinárodních smluv.

Po úvodní palebné přípravě se turecká armáda pokusila místo střetu opět zahalit kouřem dýmovnic, který měl řeckým obráncům znesnadnit orientaci. Řecká armáda však jako protizbraň nasadila turbíny z leteckých motorů umístěné na nákladních autech. Směřovaným silným proudem vzduchu se Řekům podařilo kouř i slzný plyn odfoukávat zpět do Turecka.

Turečtí vojáci proti řeckým pohraničníkům opět nasadili neznámé chemikálie. Turecká armáda včera vybavila migranty vyslané k průlomu pohraničního opevnění vojenskými plynovými maskami a některé z nich i ochrannými oděvy, což vzbuzuje podezření na použití látek zakázaných Úmluvou o chemických zbraních. Vzorky opět putovaly do akreditované laboratoře k rozboru. S pomocí ochranných vojenských pomůcek se migrantům dařilo mnohem déle než doposud čelit obranným opatřením řeckých policistů. Na několika místech se migrantům podařilo rozebrat první vrstvu pohraničního plotu.

Řecká armáda do střetu v kritickém okamžiku nasadila výsadkáře z elitní jednotky Pontos. Zapojili se i rakouští „speciálové“ z jednotky Cobra. S podporou obrněných transportérů se výsadkářům podařilo útočníky od rozebíraného plotu v tvrdých potyčkách odehnat. Migranti poté na výsadkáře zaútočili zápalnými lahvemi. Benzín na výrobu „molotovových koktejlů“ jim opět dodala turecká armáda. Boje pokračovaly až do pozdních nočních hodin, kdy záře plamenů hořící hranice intenzitou předčila i světlomety umístěné na sypaném valu, který tvoří druhou linii řecké obrany. Řekové a jejich pomocníci vyslaní ze zemí, které poslaly posily, tentokrát průlomu dokázali zabránit. Vzdávám čest všem, kteří včera v extrémním ohrožení života opět ubránili řeckou a tím i evropskou hranici. Zraněným hrdinům, jejichž počet nebyl oficiálně oznámen, ale podle twitterových účtů jde o desítky obránců, přeji rychlé uzdravení.

Ivan David
23. 3. 2020 Facebook autora


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMráz nepřichází z Kremlu, ale z Bruselu   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:30:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I v době koronavirové pandémie existují i další témata, o nichž můžeme přemýšlet a debatovat. I proto, aby člověku všechny ty zprávy okolo viru už nelezly na palici, je dobré debatovat i ostatních věcech – už jen z principu duševní hygieny. Zaujalo mě prohlášení ruského prezidenta Putina, že „Říjnová revoluce je bezpochyby největší událostí světových dějin. Byl to prolog k nesmírné vnitrostátní tragédii, v jejímž důsledku zemřely miliony lidí.“ S tím lze víceméně souhlasit. Ale šlo i o tragédii mezinárodní. Toto Putinovo prohlášení ale dokládá, že Putin není žádný komunista, jak mu někteří sluníčkáři předhazují. Mráz ve skutečnosti nepřichází z Kremlu, ale z Bruselu.

Rusové byli obětí komunismu. Je historicky doložené, že Lenin se dostal do Ruska za pomoci německé tajné služby a že dostal od Německa velkou finanční výpomoc. Stejně tak se ví, že američtí bankéři financovali bolševickou revoluci v Rusku, jak dokazuje ve své knize Wall Street a bolševická revoluce profesor Antony C. Sutton. Americký prezident Wilson nechal Trockého odjet do Ruska. Pokud se dnes Putin hlásí k nějakým tradicím z doby SSSR, tak jde o porážku Německa ve Velké vlastenecké válce. I Charles de Gaulle uznával, že nešlo o vítězství komunistů, ale Matičky Rusi.

Pokud bychom tragédii komunismu měli někomu připisovat, tak spíše Německu. To zrodilo Karla Marxe. Německý imperialismus vyvolal první světovou válku a Německo podpořilo Lenina a nástup bolševiků k moci v Rusku. Nástup bolševiků zase vyvolal reakci ve formě fašismu a nacismu. Německo vyvolalo druhou světovou válku a bylo poraženo jen díky společnému úsilí národních států, které bojovaly za obnovení své suverenity a svobody. Německem vyvolaná druhá světová válka přispěla k vzestupu moci Sovětského svazu a k tomu, že ovládnul východní Evropu a státy středovýchodní Evropy se dostaly do područí SSSR.

Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším totalitním projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci. Národovci celé Evropy se proti tomuto projektu musí postavit na odpor. Opravdový marxismus-komunismus pochází tedy z Německa a nyní ho vidíme ve formě Evropské unie, zeleného klima-šílenství, genderismu, neomarxismu a snaze zničit národní státy.

„Naše volba šla na Západ. Jenže pak se stane, že při odhalení sochy Karla Marxe v Německu hovoří předseda Evropské lidové strany a hodnotí kladně přínos Marxe k vývoji společnosti; to je pro mne šokující. Politický model se mění a někdy je těžké říct, kde je Západ a kde Východ,“ řekl před časem například kardinál Duka. Je pravda, že Putinovo Rusko marxismus vyhnalo, ale ten se v podobě sluníčkářského neomarxismu mezitím pevně usídlil v západní Evropě a dnes ovládá Evropskou unii.

Mráz nepřichází z Kremlu, ale z Bruselu.

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImám: Koronavirus je voják Aláhův   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:26:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Imám na Hamas TV při pátečních modlitbách poukázal na skutečnost, že muslimské populace jsou do značné míry ušetřeny současné epidemie a prohlásil koronavirus za vojáka Aláhova. Pochválen buď Aláh !, v Itálii bylo včera 450 obětí, to je každých 8 minut jedna, v Kalifornii se očačekává do 2 měsíců 58% nakaženost, a v celých USA 25 milionů. Oběti v Číně, Íránu, vyprázdněné ulice v Izraeli… A od nás to Aláh vzdálil a rozpoutal to proti lidem, kteří stojí za perverzitami této doby.

Zdroj: https://lesobservateurs.ch/2020/03/24/limam-de-hamas-tv-ce-virus-est-un-soldat-dallah-allah-soit-loue-450-morts-en-italie/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšichni seďte doma: Boris Johnson poslal Brity na karanténu   
Pridal tk Úterý 24 březen 2020 - 08:20:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský premiér Boris Johnson oznámil zavedení karantény v království minimálně na tři týdny. Předseda vlády vysvětlil toto rozhodnutí tím, že pokud počet vážně nemocných COVID-19 překročí kritickou hranici, medicína to nebude zvládat.

Podle jeho slov nadešel čas zpřísnit opatření. Nyní by měli všichni občané království sedět doma a vycházet ven jen za účelem nákupu základního zboží, zdravotnických potřeb, cesty do práce a „fyzického cvičení jednou denně“.

Zároveň Johnson zdůraznil, že cesta do práce je možná pouze v nezbytně nutných případech.

Předseda britské vlády také oznámil zrušení všech společenských akcí, včetně svateb a křtin. Všechny nepotravinářské obchody, knihovny a náboženské instituce budou uzavřeny.

Johnson nevylučuje zmírnění podmínek karantény za tři týdny, ale pouze tehdy, pokud to situace dovolí.

„Zavedená opatření budou pravidelně přezkoumávána a možná je za tři týdny zmírníme, ale pouze v případě, že k tomu budou důvody,“ řekl Johnson během svého projevu k národu.

Další podrobnosti o karanténě budou uveřejněny v nejbližší době.

Londýnská policie vyzvala Brity, aby splnili požadavky vlády a dodržovali karanténu.

„Musíte zůstat doma, abyste ochránili Národní zdravotní službu a zachránili lidské životy,“ prohlásil Scotland Yard na Twitteru.

Vládní pokyn dal policii další pravomoci.

Bezpečnostní orgány mají právo kontrolovat, zda se lidé neshromažďují v parcích a na ulicích v počtu vyšším než dvě osoby (to neplatí pro rodinné příslušníky žijící společně), kontrolovat účel opuštění domu a udělovat pokuty v případě porušení karanténního režimu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BMTJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2459 sec,0.0707 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,652kB