Středa 25 březen 2020
Letadla nad Prahou   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 16:55:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to již 75 let, co se Praha stala terčem amerických náletů, 25.března počítala Praha své oběti. 25.dubna byla zničena také Škodovka v Plzni. Tyto události se dnes nepřipomínají. Historici nedostávají od politiků patřičné zadání a samotní politici radši taktně mlčí. Americké nálety na úplném sklonku války vyvolávají otazníky i dnes. Proč, až do té doby továrny nerušeně vyrábějící válečnou produkci, se náhle staly cílem náletů?

Podobně, jako před 75 lety i dnes čelíme nepříteli, má jméno COVID–19. Tak, jako tehdy směřují na Prahu letadla. Ještě větší než ta před 75 lety. Místo smrtonosného nákladu na Prahu, ale vykládají zdravotní potřeby, přeletěla půlku světa, na letišti v Praze je vítal premiér, ministři a my ostatní u obrazovek. Stovky tun zdravotních potřeb z daleké Číny. Státy si podaly ruce. Místo náletu, přiletěla pomoc.

Ty americké nálety před 75 lety byly nejspíše zcela účelové. Dle dohody spojenců na Jaltské konferenci (4. – 11.2.1945) došlo k rozdělení Evropy. Československo připadlo do sféry vlivu SSSR. A v tom byla nejspíše ta účelovost. Připomínám, že cílem tehdejšího náletu se staly především průmyslové oblasti Prahy. V té době vysoce ceněné zbrojovky, náletem trvajícím přes hodinu, byly postiženy zejména Vysočany, Libeň, ale i Kbely, Letňany, Čakovice...

Obětí na lidských životech dle matrik bylo celkem 369, dalších 416 osob bylo zraněno. Sto budov bylo srovnáno se zemí, dalších šedesát téměř zničeno a 1200 poškozeno.

Je to již 75 let. Přesto to srovnání s dnešní krizí se nabízí. Také dnes ulicemi našich domovů kráčí smrt. Máme strach vyjít na ulici, podat si ruce. U našich evropských sousedů se oběti epidemie počítají dokonce už na stovky, někde i na tisíce. Jsme na tom lépe, byli jsme možná lépe připraveni…. Bojujeme přesto dále, nevzdáváme to. Věřím, že společným úsilím nepřítele porazíme. Věřím, že v tomto úsilí, si svět bez ideologické nákazy podá ruce. Někdo dávno řekl „v jednotě je síla !“


Přemysl Votava
České Národní Listy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak už to začalo! FED půjčí USA rovné 2 biliony dolarů na oživení americké ekonomiky kvůli “virové krizi” a globální trhy v Evropě, v Rusku a v Asii okamžitě rostou a jásají, že se to povedlo!   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 16:50:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak už to začalo! FED půjčí USA rovné 2 biliony dolarů na oživení americké ekonomiky kvůli “virové krizi” a globální trhy v Evropě, v Rusku a v Asii okamžitě rostou a jásají, že se to povedlo! Senátoři a kongresmani, kteří donedávna byli proti zadlužování, se kvůli “krizi” připojí k podpoře zákona o mamutím deficitu, který nasype korporacím 500 miliard USD, pro živnostníky 367 miliard USD, soukromým nemocnicím 100 miliard a vládám amerických států 150 miliard dolarů! Kdo si vydělá 75 000 USD nebo méně za rok, nebude platit skoro žádné daně! A každý Američan dostane kapesné ve výši 1200 dolarů grátis!

V Česku začala vlna umírání pacientů, kteří onemocněli nákazou Covid-19. Za posledních několik hodin jich zemřelo již 5 a ve všech případech šlo o pacienty v pokročilém věku. Zatímco v Evropě se média fixují na počty mrtvých a na karantény a dopady, jaké to má na společnost, elity naproti tomu vycítily, že teď je ten správný čas v rámci krizového řízení vyrukovat na veřejnost s plánem na masivní napumpování peněz do národních ekonomik skrze masivní zadlužování státních rozpočtů u nadnárodních sionistických bank. Přesně, jak jsem předpovídal před zhruba dvěma týdny, když se začaly objevovat první zkušební balónky z úst takových politiků, o kterých byste nikdy neřekli, že budou lobovat a propagovat mohutné zadlužování státních rozpočtů. Bohužel, začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové sionistické globalizace před pádem do recese.

Začalo to již včera, když česká poslanecká sněmovna hladce odsouhlasila zvýšení státního deficitu ČR o 200 miliard korun na kompenzace pro ekonomiku. Zatím se důsledně mluví a hovoří pouze o kompenzacích, aby ani na okamžik nedošlo k podezření, že se jedná o subvence na povzbuzení ekonomik, které začaly již ve druhé polovině loňského roku nebezpečně zpomalovat a začalo se hovořit o příchodu nové krize, mnohem horší krize, než byla ta hypoteční v roce 2008.

Dnešní pravidla WTO (Světová obchodní organizace) zakazují subvencování ekonomik jako nedovolený model subsidiarity, totéž zakazují evropské směrnice na zákaz subsidiarity, tedy vynakládání veřejných rozpočtů na pomoc a podporu soukromých podniků, projektů, továren a fyzických osob. Nebylo prostě možné začít pumpovat veřejné peníze naproti deficitům do soukromých podniků a firem. Bylo potřeba vytvořit krizi, výjimečný stav, nouzový stav, stav ohrožení, který umožní subsidiaritu, tedy sypání veřejných peněz do soukromých firem, zamaskovat to za kompenzace poskytované v důsledku nějaké katastrofy. A tou katastrofou je epidemie viru.

Coronavirus je nástrojem boje globalistů proti vypuknutí globální recese, není o tom už žádných pochyb

Proč jsem naprosto přesvědčen o tom, že se jedná o grandiózní projekt řízení na 4. a 5. prioritě procesů globálního řízení, vám hned vysvětlím. Existuje nepsané pravidlo, že řídící elity nezastupují zájmy lidu v dané zemi, ale zájmy vyšších a nadřazených elit, které chtějí prosazovat své zájmy v konkrétních zemích. V minulosti proběhly celé řady pandemií a virových nákaz, ale dosud nikdy v historii ještě nedošlo k tomu, že by západní státy byly ochotny zastavovat svou hlavní životní tepnu, tedy business.

Když vidíte, že najednou globalistické mamutí firmy jsou ochotny dobrovolně uzavírat své továrny, své automobilky, své divize, a to dobrovolně, prý kvůli ochraně zdraví, je to samozřejmě blábol. Automobilky, pokud o nich mluvíme, mají obrovský problém, dlouhodobě se nedaří nastartovat prodeje elektrických aut, nikdo je nekupuje, nikdo je nechce. S tím je spojena krize návazného průmyslu na průmysl automobilový. A nejvíce to odnáší německá ekonomika. Jak nastartovat něco, co kolabuje, zpomaluje, co hrozí přerůst v recesi a v ekonomickou krizi? No, jsou to subvence, mamutí nalévání veřejných peněz do soukromých fabrik. Ale jak už jsem výše uvedl, to zakazují pravidla WTO a rovněž směrnice Evropské komise.

Krizové řízení v Německu jako vzor pro celou Evropu! Německý průmysl dostane nasypáno z veřejných peněz 750 miliard EUR

Bylo tedy potřeba vytvořit krizi a následně kvůli této krizi přijmout odpovídající krizové řízení, které krizi využije jako omluvu a zdůvodnění pro zahájení masivních programů subsidiarity a pumpování veřejných peněz do soukromých podniků, aby se podařilo oživit umírající svatý grál globalizace, kterým je mantra růstu GDP. Poprvé jsem si toho všiml ve chvíli, kdy politici, kteří donedávna se chlubili tím, že šetří a snižují deficity, najednou začali vypouštět pokusné balónky o plánech na mohutné zvyšování deficitů státních rozpočtů, a to prý kvůli kompenzacím za krizi způsobenou koronavirem.

A tak Andrej Babiš včera prosadil ve sněmovně 200 miliard korun zvýšení deficitu, které půjdou na “kompenzace” pro veskrze soukromé subjekty. A můžete vzít jed na to, že šlo pouze o první balíček, v příštích měsících přijdou další. Za normálních okolností by takové kroky byly v rozporu se směrnicemi EU o zákazu subsidiarit, ale v případě krize existuje výjimka, že státy a vlády mohou pumpovat peníze do soukromých subjektů z titulu kompenzací nějaké krize.

Jenže, to je naprosté nic v porovnání s tím, co schválil kabinet Angely Merkel toto pondělí a Bundestag by měl zákonnou úpravu schválit ještě tento týden. V důsledku virové nákazy a opět z titulu “kompenzační potřeby” schválila vláda Angely Merkel naprosto bezprecedenční subvenční balík pro soukromé německé fabriky, především v oblasti průmyslové výroby, ve výši 750 miliard EUR. Jenom takový malý výčet, kam poputují subvence, abyste pochopili, o čem se tady bavíme. Živnostníci, malé firmy, ale třeba i umělci, pečovatelé a další vybrané profese dostanou 15 000 EUR měsíčně, po dobu 3 měsíců, a to ve formě přímých subvencí z titulu kompenzačních mechanismů “kvůli koronavirové krizi”. Celkem si tak přijdou za 3 měsíce tyto osoby, kterých se to týká, na hezkých 45 000 EUR. Nechci se vás dotknout, dámy a pánové, ale kdo z vás to má, tedy za 3 měsíce v roce? To je hezká subvence, daleko přesahující “kompenzaci”, aby tedy bylo jasno.

Neomezená kreditní linka pro německou rozvojovou banku, zákaz vystěhovávání neplatičů z bytů, snazší přístup k sociálním dávkám, kapesné pro německé děti

Větší firmy dostanou kapitálové investice z tzv. stabilizačního fondu státu, kdy stát nalije do soukromých německých koncernů až 100 miliard EUR na přímých subvencích. Kromě toho, německým státem vlastněná rozvojová banka KfW od pondělí má k dispozici od německé vlády neomezenou kreditní linku, která není omezena jakýmkoliv objemem peněz. Hned v pondělí přitom banka dostala okamžitou jednorázovou kreditní tranši ve výši 100 miliard EUR na krytí likvidity veškerých projektů, které momentálně banka pokrývá v jednotlivých programech pomoci německému průmyslu. Dalším opatřením vlády Merkelové je rozhodnutí, že vlastníci nemovitostí během virové krize nesmí vystěhovávat z bytů nájemníky, kteří neplatí nájem v důsledku této krize. Vlastníci bytů budou moci čerpat kompenzace za ušlé nájmy právě od německého státu.

Žadatelé o sociální podporu v rámci programu Hartz IV nebudou muset předkládat majetková přiznání o své finanční situaci, ani nebudou muset dokládat své náklady na bydlení, aby mohli čerpat dávky sociální péče. Pokud rodina přijde o větší než 50% část rodinných příjmů, např. když onemocní manžel, který vydělává více peněz než manželka, tak rodina bude mít nárok i na kapesné pro děti, aby bylo zajištěno, že děti dostávají v době krize odpovídající kapesné. Dále se vláda Merkelové rozhodla rozšířit program Kurzarbeit, kdy vláda bude zaměstnavatelům subvencovat mzdové náklady na zaměstnance ve zkrácených úvazcích z více procent než dosud.

Jeden by řekl, že když vypukla virová krize, zdravotníci a nemocnice při pumpování peněz z veřejných zdrojů dostanou nejvíc. Jenže, ono je to jinak

Co je ovšem neuvěřitelné chucpe, tak je informace o tom, kolik dostanou německé nemocnice. Jeden by řekl, že když se mluví o virové krizi, prioritou budou peníze pro zdravotnictví. Ale kde že, co vás nemá, přátelé. Vláda Angely Merkel z toho obrovského balíku 750 miliard EUR přerozdělí jenom 3 ušmudlané miliardy. Německé zdravotnictví je sice na vysoké úrovni, někdo by řekl, že nemocnice tudíž nepotřebují v Německu tolik peněz, co potřebují nemocnice v “evropských provinciích” ve Východní Evropě, ale to není pravda. Především ve východní části Německa není zdravotnictví zase na tom tak dobře, aby si někdo nemyslel. A vidíte, v krizovém balíčku jsou pro nemocnice jenom 3 miliardy EUR.

A tak se nelze divit tomu, že i v americkém Senátu v noci na dnešek došlo k dohodě mezi republikány a demokraty, že americká vláda dostane autorizaci a bude si moci půjčit od FEDu závratný balík ve výši 2 bilionů dolarů, tedy 2 000 miliard amerických dolarů. Zákon musí schválit ještě dolní komora Kongresu, ale to už je pouze formalita, protože návrh Senátu vznikl jako dohoda vedení obou partají v Kongresu. A co to znamená pro americkou ekonomiku a také pro občany? Americké koncerny a fabriky dostanou na subvencích rovných 500 miliard amerických dolarů.

Když se kácí les, lítají třísky. Když se sekají dluhy, létají pro změnu mamutí hausnumera zadlužování státu u sionistických rodinných bankovních klanů. Právě jsme svědky toho, jak se pomocí dluhu Amerika prodává bankám. Americké burzy jásají. A trhy v Evropě, v Rusku i v Asii ožily po této zprávě, protože to znamená, že když FED nasype 2 biliony do americké ekonomiky, ostatní centrální banky po světě udělají totéž, protože co udělá FED, to udělají ostatní. A to znamená, že růst světového GDP je zachráněn a recese zažehnána. Alespoň pro tuto chvíli.

Americká vláda se zadluží u soukromého FEDu bezprecedentní sumou 2 bilionů USD a peníze obratem rozdá soukromým subjektům a občanům. Charita nebo si FED právě potichu privatizuje USA?

Malé firmy v USA dostanou 367 miliard dolarů v podobě úvěrů s garancí státu. Pokud firma úvěr nevrátí, s čímž se počítá ve většině případů, banka své peníze dostane od americké vlády, a to právě z tohoto balíku 367 miliard dolarů. Celkem 100 miliard USD dostanou americké a veskrze soukromé nemocnice a kliniky a dalších 150 miliard dolarů dostanou vlády jednotlivých amerických států a lokální vládní úřady. Každý Američan dostane na bankovní účet 1200 dolarů a k tomu navíc budou i daňové úlevy, že kdo si za rok vydělá 75 000 dolarů a méně, nebude muset platit daně. Všimněte si, že americké zdravotnictví na boj s údajně vraždícím virem dostane jen 100 miliard USD, což je pouhých 5% z balíku 2 bilionů dolarů.

A stejně jako v Evropě, jako v Německu, jako v Česku a stejně jako v dalších zemích, tak stejně tak i v USA je všude zdůrazňováno, že toto pumpování veřejných peněz do soukromých subjektů je pouze kompenzací kvůli “virové krizi”. Doslova i blbému, který propadal z počtů ve škole, musí být jasné, že tyto mamutí deficity a pumpy veřejných peněz do soukromých firem, fabrik, továren a soukromých osob nemají nic společného s kompenzacemi, ale jedná se o masivní program subvencování celého globálního trhu s cílem zabránit celosvětové krizi a globální recesi, ke které se schylovalo již od druhé poloviny loňského roku.

Kdyby to nebyl Coronavirus, vymysleli by globalisté v roce 2020 něco jiného na vyvolání krize s cílem pumpování peněz do globální ekonomiky

Právě proto zaznívaly v Německu výzvy proti rouškám, aby je lidé nenosili, protože to byla snaha, aby se virus v Německu rozšířil, aby vznikla následně krize, na jejímž základě bude možné ustanovit procesy krizového řízení a následné přijetí zákonů pro masivní programy subsidiarity a subvencování soukromých subjektů z veřejných zdrojů s cíle restartu ekonomik a zabránění propuknutí ekonomické krize a recese, které se schylovalo už pěkně dlouhou dobu. Důkaz máte v tom, že když vypukne prý virová krize, peníze nakonec nemíří do nemocnic a zdravotníkům, ale někam úplně jinam, do největších korporací, továren, automobilek, do vlajkových lodí průmyslu, živnostníkům, podnikatelům, dokonce i obyčejným lidem, a samotné nemocnice potom dostanou pár drobných, aby se neřeklo, aby to nevypadalo podezřele.

V Německu ze 750 miliard EUR půjdou nemocnicím na boj s údajně zákeřným a vraždícím virem jen 3 miliardy. A o čem se kdo chce tady bavit? Bylo třeba nalít peníze od států do soukromých podniků, což pravidla WTO na globalistickém hřišti zakazují. A tak musela přijít krize a s ní krizové řízení, které ospravedlnilo sypání veřejných peněz do soukromých zdrojů na oživení trhů před blížící se recesí. A proto politici a vlády tak ochotně na tuto hru přistoupily, protože tato příležitost přichází jednou za 100 let, kdy je možné kvůli krizi obejít pravidla volného trhu a pomocí subvencí se pokusit rozdojit chcíplého globalistického kozla. Nástroje i prostředky tomu totiž odpovídají.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČesko zpřísnilo omezení volného pohybu: Odteď maximálně dva lidi   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 16:32:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zdravotnictví ČR, v jehož čele stojí Adam Vojtěch, se rozhodlo, že rozšíří a upřesní nařízení vlády o omezení volného pohybu osob. Nově totiž toto nařízení doplnilo o ustanovení, podle kterého je od úterý zakázáno pobývat na veřejných místech v počtu větším než dvě osoby.

Připomeňme, že zákaz volného pohybu osob vláda vyhlásila v pondělí 16. března. Výjimku tvořily pouze cesty do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších několik případů. V opačném případě by se lidé měli pohybu na veřejnosti vyhýbat.

Podle informací je však nově toto ustanovení o omezení volného pohybu osob doplněno o bod 2c. Ten zahrnuje formulaci, že se „nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné“.

Toto opatření bylo ministerstvem zdravotnictví rozšířeno s účinností od úterý až do 1. dubna. Vláda premiéra Andreje Babiše tento soubor opatření přijala v pondělí.

Kromě toho by lidé měli při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.

Zpřísnění opatření, stejně jako další zavedená opatření, mají za cíl zabránit a omezit šíření koronaviru.

Koronavirus v Česku

Aktuálně počet nakažených koronavirem v České republice dosáhl čísla 1497 lidí. Dnes o tom informoval na sociálních sítích ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Za včerejší den tak přibylo 185 nových případů, což je druhý největší denní nárůst od vypuknutí epidemie v Česku. Dosud byl rekordní nárůst pozitivních případů koronaviru hlášen ve čtvrtek 19. března. Ten den přibylo 205 případů nákazy, ale v dalších dnech se počet snižoval.

Zmiňme i to, že počet obětí kvůli koronaviru stoupl na pět a z nemoci se vyléčilo celkem 10 osob.

Stále také platí, že nejvíce nakažených je v Praze a Středočeském kraji.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNTt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 16:20:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil s proslovem k občanům v souvislosti se situaci kolem koronaviru v zemi. Informoval například o odkladu termínu hlasování o změnách ústavy a naznačil řadu ekonomických opatření.

Putin prohlásil, že se Rusku daří omezit šíření koronaviru na svém území, ale dodal, že se nemůže od této hrozby zcela distancovat.

„Díky zavčasu přijatým opatřením se nám zatím daří omezit široké i rychlé šíření nemoci,“ řekl prezident ve svém projevu k občanům na televizní stanici.

„Musíme si však uvědomit, že se Rusko kvůli své geografické poloze nemůže od této hrozby distancovat,“ pokračoval Putin.

Následně vysvětlil, že „se poblíž ruských hranic nachází státy, které jsou již epidemií vážně zasaženy“. Je tedy objektivně nemožné zcela zabránit proniknutí koronaviru do Ruské federace.

Putin také poznamenal, že se situace s epidemií ve světě vyvíjí poměrně prudce.

„V mnoha zemích počet případů nákazy stále roste. Byla zasažena celá světová ekonomika. Už nyní se předpokládá její propad,“ uvedl.

Za účelem zastavit šíření koronaviru v zemi ruský prezident ohlásil, že se příští týden nebude pracovat.

„V současné době je nesmírně důležité zabránit hrozbě rychlého šíření nemoci (koronaviru, pozn. red.). Proto prohlašuji, že se příští týden nebude pracovat, ovšem za podmínky zachování platu,“ uvedla ruská hlava státu.

Ekonomická opatření

Putin vyzval zaměstnavatele, aby zajistili stabilitu na trhu práce a zabránili nezaměstnanosti, a přislíbil také pomoc státu. Naznačil také řadu ekonomických opatření.

Například navrhl zavést „prázdniny“ pro spotřebitelské a hypoteční úvěry v případě, že příjem fyzických osob klesne o více než 30 %.

Všechny sociální dávky a výhody budou automaticky obnoveny do šesti měsíců - bez potvrzení. Jednorázové platby k 75. výročí vítězství pro veterány a pracovníky budou vyplaceny již v dubnu.

Dále rodiny, které mají nárok na mateřskou, obdrží v příštích třech měsících, počínaje dubnem, další příplatek za každé dítě do 3 let.

Ruský prezident také navrhl zavedení daně ve výši 13 % z úroků z vkladů.

Kromě toho prezident navrhl zdanění dividend a úroků v zahraničí na 15 %, přičemž poznamenal, že Ruská federace je připravena odstoupit od dohod se zeměmi, které s takovými opatřeními nesouhlasí.

„Nyní jsou dvě třetiny těchto dividend, protože se jedná o příjmy konkrétních fyzických osob, v důsledku různých schémat tzv. optimalizace, zdaněny daňovou sazbou ve výši 2 %. Zatímco i občané s nízkými platy platí daň z příjmu ve výši 13 %. Je to, mírně řečeno, nespravedlivé,“ uvedl Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNQX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Vyžene koronavirus americké jednotky ze světa?   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:35:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Čínský virus“ dokázal během pár týdnů řádově víc, než Trump, kdysi Varšavská smlouva a po ní Rusko dohromady.

Alianční manévry Defender Europe 2020 měly být největšími za poslední dekády. Nebudou. Zhatil je koronavirus, který mezitím Evropu dobyl. Mělo dorazit 20 tisíc vojáků, ale ti, kteří už přiletěli, byli posláni zpět domů, lodě s dalšími a technikou se otočily přímo na moři. K tomu Pentagon o víkendu přiznal, že 35 z těch vojáků, kteří slouží na evropských základnách, vykazuje symptomy nákazy, přičemž reálné číslo bude v „koronavirové“ Evropě podle všeho mnohem vyšší. I proto je už nejméně 2600 amerických vojáků na starém kontinentu v karanténě. A to se navíc situace neustále zhoršuje – Itálie, Německo, Španělsko…

A tak velení v Pentagonu počítá s „nejhorším scénářem“. Generál Tod Wolters před novináři připustil, že se dopady epidemie mohou rychle a prudce zhoršovat, a v tom nejhorším možném případě se americké jednotky v Evropě ocitnou v takových problémech, že bude potřeba s léčbou nakažených pomoci „zvenčí“, čili v USA. Jinými slovy, stáhnout je zpět do vlasti. Generál Wolters podle Washington Times sice ještě nekreslí čerta na zeď, ale taková noční můra prý může nastat velmi snadno. I tak, žádné rozhodnutí o stažení jednotek zatím nepadlo – prý zůstávají v Evropě nadále, jako by někdo odpovědný čekal, dokud se „nejhorší scénář“ nestane realitou, a reagovat se bude až poté.

Nelze samozřejmě zapomínat na Trumpovy proklamace o „ukončení všech nekonečných a zbytečných válek“, s nimiž ale americký prezident až dosud vždy narazil na domácí vojenskoprůmyslový komplex. Nicméně, už jen samotné úvahy o americkém vojenském odchodu z Evropy, byť formálně jen dočasném (tedy na blíže neurčenou dobu), naznačují, že „čínský virus“ dokázal řádově víc, než Trump, kdysi Varšavská smlouva a po ní Rusko (dohromady). Na druhou stranu je snaha Pentagonu čekat s rozhodnutím až na chvíli, kdy může být pozdě, a tisíce vojáků budou nakaženy, aniž by bylo možné situaci zvládnout, svým způsobem – přinejmenším z hlediska americké hegemonie ve světě – na pováženou.

Ostatně, nedostatek testů už pár dní zpomaluje dohodnutý odsun amerických jednotek z Afghánistánu, kde koronavirus napadl základny. Afghánistán přitom hlásí první oběť epidemie a s ohledem na kapacity tamního zdravotního systému lze předpokládat, že se bude situace také jen rychle zhoršovat. A pro USA především komplikovat.

A totéž platí pro například pro Irák, kde mají USA přes pět tisíc vojáků. Poslední týden se nesl ve znamení raketových útoků na americké základny, k nimž se přidal právě koronavirus. Je otázkou, co z toho má v reálu větší dopad, ale USA nebo Británie formálně upřednostňují „virový argument“:

Washington i Londýn už z Iráku – prý „dočasně“ -- stahují část svých jednotek, které se podílely na výcviku iráckých ozbrojených sil. Už od chvíle, kdy USA v lednu v Bagdádu zabily generála Sulejmáního, se sice skoro žádný „společný výcvik“ s iráckou armádou nekonal, ale nešť. Západní jednotky v Iráku – mezi raketovými útoky a koronavirem – beztak vypadaly jen jako zosobnění politické marnosti.

Epidemie koronaviru v každém případě kráčí Evropou, Irákem a dalšími regiony, a nelze předpokládat, že by americké vojáky ušetřila. A zatímco USA začaly v Iráku své odcházení, v Evropě o tom uvažují a třeba v Africe zatím "jen" ruší společné manévry s tamními státy, do Evropy nebo i do iráckého Bagdádu míří čínská, ruská nebo i kubánská zdravotnická pomoc a lékařské týmy…

Jako by jedním ze symptomů koronaviru bylo i přeformátování světa, jak jsme ho doposud znali.

Tereza Spencerová

Zdroj: https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-vyzene-koronavirus-americke-jednotky-ze-sveta

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRomové se vrací domů - Norové jim platí cestu   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:32:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oslo uspořádá ve středu svůj vlastní let, aby vrátilo skupinu Romů bez domova zpět do Rumunska. Organizuje to magistrát hl. města Osla.

Mnoho z Rumunů bez domova, kteří žijí v Oslu, vyjádřilo údajně své přání vrátit se domů, tvrdí zastupitelé z Osla. V neděli odjela první skupina 63 lidí autobusem do své vlasti. Vzhledem k uzavřeným hranicím v Evropě již autobusy pro 140 osob, které zůstávají v Oslu, nejsou.

Zastupitelé Osla se proto domnívají, že nejlepší možností je zřídit samostatný let, který bude ve středu směřovat přímo do Rumunska.

Magistrát v Oslo vybízí Romy, kteří nejsou norskými státními příslušníky, aby opustili Norsko, protože to uvolňuje tlak na sociální služby města, které se snaží najít ubytování a lékařské zdroje pro všechny bez přístřeší, kteří to nyní potřebují kvůli epidemii. Resettova zpráva říká, že 70 lidí bylo odmítnuto z bezdomoveckého útulku provozovaného v Gronlandu kvůli nedostatku místa a lékařské centrum Paulus Church bylo nuceno uzavřít i ostatními služby pro bezdomovce ve městě.

Lety pro Romy nebyly omezeny na Oslo. V Bergenu obdrželo asi 23 Romů zpáteční let poté, co bylo město kvůli epidemii nuceno ukončit veškeré služby pro bezdomovce.

"Cestovatelé" Romové se obávají infekce, a to jak pro sebe, tak pro rodinu, kterou mnozí ve své domovské zemi zanechali. Zároveň jsme závislí na skutečnosti, že osoby pobývající ve městě Oslo se mohou snadno vztahovat k opatřením, která jsme nyní zavedli. Proto jsme se rozhodli připravit na zpáteční cestu ve spolupráci s městskou misí Církve, Červeným křížem a Armádou spásy, “uvedl v tiskové zprávě městský radní Raymond Johansen (Ap).

Zdroj: lesobservateurs.ch
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSprávné myšlení o migrantech a Řecku   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:28:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mainstreamová média ve svých zprávách o situaci v Řecku, kde se davy migrantů snaží prolomit hranice, upřednostňuje "správné myšlení" před objektivními fakty. Cílem není informovat, ale vychovávat nevědomé v liberálním chápání světa.

Reportáž České televize (Události 6.března) se nesla v tomto duchu. Důležitým bodem příběhu se nestaly rozzuřené davy mladých mužů házejících po řeckých policistech kameny a likvidující hraniční zábrany, ale špatné podmínky v utečeneckém táboře a tradiční záběry na ženy a děti migrantů. Viděli jsme zlé obyvatele ostrova Lesbos, jak brání migrantům (samozřejmě především ženám a dětem) ve vylodění. Zdůrazněn byl incident řecké pobřežní stráže, která (řečeno slovy pobouřeného redaktora ČT) "bránila migrantům v plavbě a jeden z jejich členů vystřelil před člun plný lidí."

Jak si pan redaktor představuje činnost pobřežní stráže? Že sedí na lodi, poslouchají brnkání na buzuki, ve vodě mají nahozeny rybářské udice a srdečně mávají hordám nelegálních migrantů?

Máme tu jednu záhadu!

Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru.

Jak se mohlo stát, že došlo k tak radikální proměně?

Že by hodné obyvatele ostrova vystřídali zlí fašouni a náckové?

Není tomu tak, obyvatelé zůstali stejní. Změnila se jen jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku.

Kriminalita "uprchlíků před válkou" je zde na denním pořádku. Nedávno migranti zničili pravoslavný chrám. Samozřejmě západní liberálové přispěchali s podezřením, že šlo o útok pod falešnou vlajkou, za kterým stojí řečtí nacisté. Předpokládám, že i tito blázniví sluníčkáři velmi dobře ví, že ačkoliv řečtí nacionalisté (nikoliv nacisté) jistě nejsou nositeli svatozáří, nikdy, OPAKUJI - NIKDY A ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ, by nezničili pravoslavný kostel. Tuto hypotézu mohou nabídnout jen jedinci se zvráceným myšlením.

Dalším případem je kostel - sv. Kateřiny. Obyvatelé se jej snaží chránit blokádou dveří, tedy doslova vlastními těly. Importi zde již rozbili okna, strhli svatý kříž a rozdupali ikony.

Ale tento úkaz - ničení křesťanských památek - provází celou západní Evropu. Mladí muslimové si z toho udělali sport.

Malebný ostrov z řeckých bájí je pryč. Jeho obyvatelé bojují o přežití. A jak známo - zoufalá situace rodí zoufalé činy.

Korunu všemu nasadil druhý den v Českém rozhlase ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek. Na otázku, jak se jeho neziskové organizaci daří v Řecku, si postěžoval, že neziskovky se tam staly doslova lovnou zvěří a dodal, že je to dílo řeckých neonacistů. Je pochopitelné, že operativci z řad neziskovek, kteří se podílí na pašování migrantů do Evropské unie, nejsou v Řecku vítáni. A také jsme na záběrech viděli Rozumkovy neonacisty: Rybáře, majitele krámků, stručně řečeno prosté lidi, kteří si těžce musí vydělávat na svoje živobytí a nyní jsou trestáni za svůj dobrý skutek v minulosti, za šílené rozhodnutí Angely Merkelové a za zbabělou sebevražednou politiku západních liberálů.

Erdogan svoji vyděračskou politikou vyhlásil v podstatě Evropě válku. Žene sem vzteklé hordy, které se chovají jako invazní jednotky. Jejich příslušníci jsou přesvědčeni, že vstup do Evropy je jejich právem, stejně jako je jejich právem pobírat zde dávky, aby pak mohli své hostitele upřímně nenávidět.

Vždyť co, ti jen plní svoji povinnost vůči nim. Inšálláh!

Zatímco Putinovi je omláceno o hlavu kdeco, pašovi z Turecka zřejmě projde, vhledem k jeho členství v exkluzivním klubu zvaném NATO, bez znatelných následků (třeba vyhoštění tureckých diplomatů ze zemí EU) i zcela zjevné vydírání a bezpečnostní ohrožení Evropy.

A představitelé Evropské unie místo aby poskytli Řekům aktivní pomoc při ochraně hranic, nechali je naprosto na holičkách. Jediným čím přispěli, byly jalové řeči o nepříměřených zásazích vůči migrantům, v jejichž řadách jsou navíc také zločinci propuštěni z tureckých kriminálů. Tomuto prolomení hranic měla EU zabránit i za cenu, že politická korektnost bude obětována pro záchranu Evropy. Jednoduše se vykašlat na všechny ty liberální týpky, kteří jsou vlhcí vzrušením, když slyší o "uprchlících".

K čemu je pak takové společenství, když v krizové situaci nefunguje?

Lehce se může stát, že se naši potomci dožijí postkatastrofického filmu v reálném životě. Podvolení se náboženství, které je plné zaostalých předsudků, kultu smrti a nenávisti.

Evropa zásluhou svých vůdců porazí sama sebe.

František Kašpárek

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8249-spravne-mysleni-o-migrantech-a-recku.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon30 let od velké zrady F. W. de Klerka   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:25:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dokonce i liberální a levicoví komentátoři se shodují na tom, že úpadek Jihoafrické republiky způsobilo drancování radikální komunistickou stranou ANC. V rámci třicátého výročí zrušení zákazu této strany autorka Ilana Mercer dává vinu za katastrofální podmínky v této zemi bezvýhradně F. W. de Klerkovi, poslednímu bílému prezidentovi země, který zradil svůj vlastní lid a voliče.

2. února 1990, tj. před 30 lety, F. W. de Klerk, poslední bílý prezident Jihoafrické republiky, utáhl šrouby svým voličům a zradil tak důvěru, kterou jsme do něj vložili.

Říkám „my“, protože předtím, než se pan de Klerk stal v roce 1989 prezidentem, byl poslancem za oblast Vereenigingu v jižním Transvaalu, kde jsem žila. (Naše rodina se následně přestěhovala do Kapského města.)

Shodou okolností se de Klerk katapultoval do pozice velké síly. Tehdejší prezident P. W. Botha, přezdívaný „Krokodýl“, musel kvůli těžké mrtvici v roce 1989 odstoupit. Nic ze života jeho nástupce, prezidenta F. W. de Klerka, nenaznačovalo, jakou revoluční politiku bude provádět.

Na referendum v roce 1992, dotazující se bílých voličů, zda upřednostňují de Klerkovy navrhované reformy, jsme reagovali kladně. Šedesát osm procent respondentů souhlasilo s reformami, které navrhl muž, jenž zaprodal své voliče, jen aby si mohl zaskotačit na světové scéně s Nelsonem Mandelou.

Za to, že de Klerk předal Jihoafrickou republiku straně ANC (Africký národní kongres), mu byla společně s Mandelou udělena Nobelova cenu míru.

Proč získal de Klerk takovou důvěru, aby mohl jednat jménem zranitelné rasové menšiny? Z dobrého důvodu: De Klerk voličům zcela jasně vysvětlil své názory. „Jednání se budou týkat jen sdílení moci,“ sliboval. V té době respondenti referenda celkově věřili de Klerkovi, který konkrétně odsoudil pravidlo většiny. Takové volby v Africe tradičně znamenaly - jeden muž, jeden hlas, jen jednou. Volby napříč Afrikou se obvykle řídily známým vzorcem: Radikální černošská nacionalistická hnutí převezmou všude moc, a poté se volby přestanou konat. Pokud se přeci jen uskuteční, jsou zmanipulované.

Mimo jiné, věrní voliči de Klerka souhlasili s tím, aby zrušil zákaz, uvalený na komunistický Africký národní kongres. Osvobození Nelsona Mandely z vězení se také již dlouho očekávalo, stejně jako vyhlášení nezávislosti Namibie a zbavení se jaderných zbraní. Ještě než se stal de Klerk prezidentem, Botha z velké části již odstranil ty nejzávažnější aspekty apartheidu.

To, na co Klerkovi voliči nebyli připraveni, byla legislativa, vedoucí k permanentní pozici politické podřízenosti. Prezident de Klerk, který se měl postavit za zásadní strukturální svobody, se přidal na stranu velkých centralizátorů. Podrobil se požadavkům ANC, vzdal se veškeré kontroly a zpětné kontroly pro jihoafrické menšiny Búrů, Britů a Zuluů.

Když průměrný volič, který souhlasil s reformami, poznal, že de Klerk neměl v úmyslu tuto opozici udržet, když přišlo na věc, bylo příliš pozdě.

A tak za přispění spolupráce de Klerka a pod křídlem amerického orla - konkrétně v tom sehráli roli američtí vyjednavači, jako byl např. Herman Cohen, ministerský tajemník pro Afriku - bylo menšinám (Afrikánci, Angličané, Zulové) nařízeno, aby se vzdali možnosti menšinového veta, smysluplného sdílení moci a kontroly moci v podobě druhé komory. Rovněž jim bylo odepřeno významné přenesení pravomocí do regionů Jihoafrické republiky.

Přesto však nová generace Jihoafričanů, Afrikánců a Angličanů uctívá F. W. de Klerka, dokonce nazývá tohoto bývalého jihoafrického prezidenta reformátorem, který „vyvedl zemi z politické slepé uličky, v níž se nacházela“.

„Dnes,“ prohlásil Pieter du Toit, pochlebovač de Klerka, „je Jihoafrická republika demokracií s jistotami, založenými na právech.“ Pisatel, šéfredaktor velkého internetového zpravodajského serveru, to myslí naprosto vážně, když nazývá Jihoafrickou republiku zemí, která poskytuje svým občanům „jistoty, založené na právech“. Již z tohoto důvodu nemůžeme brát du Toita vážně.

Všeobecné volební právo nemá být spojováno se svobodou. Jak se Iráčané dozvěděli po svém „osvobození“, inkoustem zbarvené prsty neočkují proti skvrnám od krve, ale spíše proti potokům krve.

Jak demokratická Jihoafrická republika demonstruje více než dostatečně, politická práva a ústava v papírové podobě nezajišťují přirozené právo na život, svobodu, majetek a usilování o osobní štěstí.

Civilizovaná společnost je konec konců taková, v níž se každý jedinec může v klidu starat o svůj život. Pokud mu takováto jednoduchá věc není umožněna, jakou hodnotu má potom volební hlas nebo ústava? Dosud existující společenské struktury, které ochraňují život a majetek, mohou být vždy zkvalitňovány. Jakmile jsou však tyto obranné zdi proti vládě ulice a chaosu dezintegrovány, jako se to stalo v Jihoafrické republice, zřídkakdy se znovu obnoví.

Zdaleka nejtrapnějším odstavcem v ódě na de Klerka, kterou napsal du Toit, je historické ospravedlnění skutečnosti, že de Klerk předal moc straně ANC:

„Když v roce 1989 padla berlínská zeď,“ píše du Toit, „společně s vládami ve východním bloku, [de Klerk] věděl, že je jen otázkou času, než se zhroutí Sovětský svaz, a s tím největší podporovatelská základna ANC. De Klerk rozpoznal, že nastal vhodný okamžik posunout se dál.“

Pokusím se pochopit autorovu logiku kapitulace bez porážky:

Sovětský svaz, největší podporovatel strany ANC, byl na pokraji kolapsu. Proto tedy - jak ukazuje autorova logika - nastal čas, aby se Jihoafrická republika vzdala satelitu Sovětského svazu, tedy ANC? To je horší, než logicky nesouvisející výrok. Je to naprostý nesmysl.

V době, kdy de Klerk, na něhož naléhali američtí vyjednavači, oslabil svou pozici, hrdinové ANC byli jen ubohou bandou exilových odepsaných komunistů, roztroušených po celé Africe a Evropě; nemluvných, apatických mužů, často v podnapilém stavu, jejichž jedinými obdivovateli byli jejich švédští fanoušci.

Oproti tomu zde byl někdo, kdo měl skutečnou moc, a to Constand Viljoen, vojenský hrdina a bývalý náčelník jihoafrických obranných sil. Generál Viljoen zastupoval zastánce tvrdé linie Afrikánců a bezpečnostní síly. Viljoen správně pochopil, že de Klerk se vyhýbá závazkům vůči svým voličům. Měl v plánu vést koalici, která by sesadila nezávislého Klerka, a jednala by o afrikánském etnickém státě.

Rovněž tak Dr. Mangosuthu Buthelezi, hlavní ministr domoviny KwaZulu, kmenový vůdce Zuluů a lídr jejich Strany svobody Inkatha (IFP). Avšak jeho obhajoba práva na sebeurčení byla zamítnuta.

Buthelezi byl velmi dopálen tím, že byl vytlačen mimo dění. On a jeho jednotky Zuluů (válečníci) byli každým coulem rozzlobení, stejně jako Viljoen; každý z nich byl ochotný bojovat za svůj zákonný kout afrického ráje.

Decentralizovaná suverenita v Zululandu byla avizovaná tím způsobem, že vládce Zuluů a jeho následovníky (téměř 20% jihoafrického obyvatelstva) odsoudil Západ jako reakcionáře. De Klerk však prosazoval zájmy Západu.

Bohužel, africký džentlmen (Buthelezi) a afrikánský generál (Viljoen) nestačili na záludné a vychytralé komunisty (ANC) a jejich gaunerského spolupracovníka: F. W. de Klerka.

Ilana Mercer

30 Years Since F. W. de Klerk’s Great Betrayal vyšel 11. února 2020 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8248-30-let-od-velke-zrady-f-w-de-klerka.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie vojensky podporuje Turecko proti Řecku kvůli proraženi řecké hranice pro invazi uprchlíků   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:09:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři ze čtyř obrněných transportérů, které turecká armáda použila na prorážení řeckého plotu, platí EU. Řecký magazín Defencereview.gr přinesl skandální odhalení. I přes několik týdnů trvající útoky turecké armády na řeckou hranici EU nadále proplácí Turecku nákup vojenské techniky. Kontrakt na dodávku 57 obrněných transportérů ATES (na obrázku), jejichž nákup je ze 75% financován dotacemi z EU, nadále pokračuje.

Prvních 20 vozidel bylo dodáno na jaře 2019. Dalších 27 převzala turecká armáda loni v prosinci. Během letošní migrační krize vyvolané tureckou vládou bylo dokončeno posledních 10 vozidel. Včera byly odeslány turecké armádě. Podle tureckých tiskových zpráv citujících úředníky Katmerciler a Aselsan, které dodávky zajišťují, EU „řádně uhradila“ slíbený podíl na financování jejich nákupu.

Firmy platby z Bruselu obdržely v době, kdy turecká armáda útočila na řecké pohraničníky s cílem prorazit migrantům cestu do EU. Řecký magazín situaci popsal tak, že 3 ze 4 obrněných transportérů, které turecká armáda použila při prolamování děr v plotě chránícím vnější hranici EU, zaplatila EU.

V Evropském parlamentu jsem třikrát navrhoval okamžité zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Poprvé při tureckém útoku na kurdskou provincii Rojava v severní Sýrii loni v listopadu. Podruhé při projednávání nelegální blokády Kypru, který je členem EU. V jeho teritoriálních vodách turecké vojenské námořnictvo prohledávalo lodi plující na ostrov. V obou případech byl můj návrh většinou lidoveckých, socialistických, zelených a Renew europoslanců odmítnut. Můj třetí návrh, který byl zakomponován do balíku sankčních opatření předložených frakcí Identita a demokracie (ID), v níž působí i poslanci za SPD, už nebyl hlasován, protože jednání Evropského parlamentu bylo kvůli koronaviru přerušeno.

Ivan David
Autor je europoslanec za hnutí SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO předpověděla, že se USA stanou epicentrem pandemie koronaviru   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:05:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Světové zdravotnické organizace (WHO) Margaret Harrisová vyslovila předpoklad, že se Spojené státy mohou stát novým ohniskem pandemie koronaviru. Uvádí to RT.

„Registrujeme velmi rychlý nárůst případů (nákazy – pozn. red.) v USA, proto je to možné,“ řekla Harrisová během briefingu v Ženevě.

Podle WHO je ve světě více než 330 tisíc případů nákazy novým koronavirem. Přitom 85 % případů zaznamenaných za posledních 24 hodin připadá na Evropu a USA.

Podíl Ameriky v tomto počtu tvoří 40 %. Podle úterních údajů je v USA nakaženo koronavirem více než 46 tisíc lidí, z nichž 692 zemřelo. Jenom v pondělí zemřelo přes sto lidí. Vědci ve Velké Británii varovali, že bez rázných opatření může zahynout až 2,2 milionu Američanů.

Americký prezident Donald Trump přiznal, že je stále těžší obstarat si základní zdravotnický materiál pro zdravotníky.

„Světový trh s rouškami a ventilátory se zbláznil. Snažíme se pomoci státům získat nutné prostředky, ale není to snadné,“ uvedl na Twitteru.

Mezitím se ve Washingtonu nedaří schválit stimulační balíček v hodnotě dvou bilionů dolarů. Trump z toho obvinil demokraty, kteří se podle něj snaží využít vyjednávání o balíčku, aby prosadili jiné legislativní priority.

Trump, který bude letos na podzim obhajovat ve volbách úřad prezidenta, ale doufá, že se pandemie nestane dlouhotrvajícím finančním problémem a že se Spojeným státům podaří brzy obnovit běh svého hospodářství.

„Naše země nebyla stvořena na to, aby byla zavřená,“ prohlásil šéf Bílého domu. „Tahle země na to nebyla stvořena.“

Omezení podle něj nepotrvají měsíce, ale týdny. Dne 16. března byl vyhlášený patnáctidenní preventivní plán. Podle Trumpa na jeho konci mají úřady zvážit, zda by nemohla být omezení uvolněna alespoň v místech, které jsou nákazou zasaženy méně. Při rozhodování se bude brát v úvahu dopad na zaměstnanost a vliv karantény na psychické zdraví obyvatel.

Trump kvůli koronaviru vyhlásil stav nouze. Opatření dává vládě k dispozici až 50 miliard dolarů (1,18 bilionu korun) na boj s nákazou a umožňuje přijímat rychlejší rozhodnutí. Trump rovněž ohlásil plán, který má zrychlit přístup k testům na COVID-19. Některé státy v USA již zavedly karanténní opatření, podobná těm, co jsou v Česku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNxA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2171 sec,0.0414 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,654kB