Čtvrtek 26 březen 2020
„USA způsobily humanitární katastrofu“. Čína přechází do útoku   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 18:03:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní čínské noviny Žen-min ž'-pao uveřejnily článek s názvem „USA jsou tvůrcem humanitárních katastrof“. Článek cituje nedávnou zprávu Informační kanceláře Státní rady ČLR o porušování lidských práv ve Spojených státech. Hlavní poselství článku: Amerika prostřednictvím svých sankcí a dalších akcí vytvořila na světě několik takových katastrof.

Nyní, na začátku globální krize, kterou mimo jiné zahájil koronavirus, je čas kolektivně postavit mimo zákon sankce, pokud a když způsobují právě takové katastrofy. Včetně zdravotních.

Nejedná se o novinářský objev jednoho autora - článek je podepsán „Jun Shen“. Jak je vysvětleno v poznámce, takový pseudonym se používá „k vyjádření názorů celých novin na zahraniční politiku“. V SSSR, jak si možná vzpomínáte, byl v takových případech publikován materiál Ivana Petrova. To znamená, že všechno je vážné.

Je to součást čínské globální, a nejen ideologické ofenzívy - ofenzívy za účelem stanout v čele změn našeho světa, nezbytných pro boj s krizí a pro celkové zlepšení veškeré mezinárodní politiky. Útok se vyvíjí docela úspěšně.

Podívejme se na argumentaci vycházející z téhož referátu o lidských právech. Jako vždy jsou zdrojem této argumentace americká a další média a je poměrně obtížné pochybovat o citovaných skutečnostech. Jsou dobře známy i bez referátu. Kdo například zpochybní projev bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera, který prohlásil, že za celou více než 200letou historii země nebojovala jen 16 let, což z ní činí „nejbojovnější ve světových dějinách“?

Po roce 2001 je celkový počet civilistů zabitých ve válce údajně s terorismem 801 000 osob. Afghánistán - 40 tisíc lidí zahynulo, 11 milionů se stalo uprchlíky. Irák - 200 tisíc civilistů a 2,4 milionu uprchlíků. Sýrie - 40 tisíc a 6,6 milionů. To jsou opět americké údaje z uznávaných zdrojů.

Dříve jsme hovořili o tom, že celá tato situace zhoršuje problém terorismu. Čína nyní sleduje jednoduchou a očividnou myšlenku: jak tyto humanitární katastrofy ovlivňují a ještě mohou ovlivnit průběh začínající krize? Jak budeme v této situaci bojovat s pandemií, touto a budoucími, a jak se dostaneme z krize? Jak zapadají jednostranné sankce do našich společných úkolů?

Věnujme pozornost jedné z tezí článku „Jun Shena“: o Venezuele. Čína nepopírá, že problémy této země jsou způsobeny vnitřními faktory, ale jednostranné americké sankce povedou k závažným důsledkům pro lidská práva v oblasti zdraví a výživy. Vyplývá to z prohlášení vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové, které učinila loni 8. srpna.

A nyní se vrátíme k dnešnímu dni: kdo pomáhá Itálii v její virové krizi? Tým lékařů a dalších odborníků z Číny, právě přistály tytéž síly z Ruska. Ale také, což ne všichni vědí, specialisté z Venezuely. A z Kuby, na kterou se také vztahují sankce. Američtí pomocníci nejsou vidět.

To znamená, že nejde o jednu publikaci, ale ani o sérii publikací a projevů. Je to součást politiky, přičemž zdaleka nejen Pekingu. Tato politika je jednoduchá: pro sankce a války rozhodně není ta správná doba. Potřebujeme jinou - kolektivní - reakci na to, co se děje.

Zde je jedna pozoruhodná zpráva k tomuto tématu: předseda představenstva Čínské lidové banky Yì Gāng udržuje neustálý kontakt jak s předsedou rady guvernérů amerického Federálního rezervního systému, tak i s generální ředitelkou MMF Kristalinou Georgievovou a s vedením několika podobných organizací na světě. Zvláštní pozornost je třeba věnovat mechanismu Skupiny 20, která sdružuje největší ekonomiky světa s cílem koordinace globálního úsilí v této situaci.

Práce v oblasti boje proti krizi se tedy netýká pouze lidských práv a sankcí. Jedná se o jednotnou politickou kampaň a jedním z jejích důsledků může být to, že Čína a její přátelé, jako je například Rusko, se stanou hlavním světovým vůdcem, iniciátorem nutných změn.

Viditelnou součástí tohoto úsilí jsou zdravotnické výsadky takových zemí v mnoha státech, nejen v Itálii, a další antivirové aktivity. Podle posledních zpráv zde hovoříme o Velké Británii, Francii, Egyptě a mnoha dalších zemích, které přijímají pomoc v různých formách. „Hodnocení“ činnosti Světové zdravotnické organizace v této situaci teprve přijde, ale je již jasné, že Čína a její přátelé pomalu přebírají roli WHO. Tato práce upoutává pozornost veřejnosti, zatímco finanční a jiná hospodářská koordinace není tak znatelná. Ale ona také probíhá.

Krize, jak víte (přeloženo z čínštiny), je hrozba, která vytváří příležitosti. A mnoho analytiků sleduje události s velkým zájmem. Například bývalý singapurský velvyslanec v Moskvě (a dnes největší politolog země) Bilahari Kausikan. Přiznává, že o budoucí konfiguraci na světové scéně zatím není nic jasné, ale vidíme, že USA a Čína se chovají jako hádající se obyvatelé mateřské školy a vzájemně se častují urážkami. V takové situaci poroste nezávislost „středních“ zemí, které se pokusí jít svou vlastní cestou a zvolit si kurz, který je pro ně nejvýhodnější. Bude-li tedy vůbec světový vůdce, to je složitá otázka.

A poslední: čínská ofenzíva vážně rozdělila vládnoucí tým v USA. Někteří, jako ministr zahraničí Mike Pompeo a další, se snaží světu vysvětlit, že za vše, včetně pandemie, může Čína. Ekonomové, jako například předseda Národní ekonomické rady Larry Kudlow, se však domnívají, že boj s Čínou ohrožuje mezinárodní spolupráci, která je nyní nutná v globální ekonomice - a „v níž má Čína mnoho karet“.

A dodejme, že s těmito kartami hraje docela vynalézavě a vytrvale.

Autor: Dmitrij Kosyrev

Vyšlo: https://sptnkne.ws/BP4z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:26:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je smůlou, že tato důležitá zpráva vychází v průběhu zdravotní a ekonomické krize, kdy ji právě tyto krize zastíní.

25.března t.r. vydali experti Univerzity Aljaška Faibanks (UAF), konečnou zprávu o pádu budovy č. 7 WTC, a to jako výsledek svých čtyřletých počítačových modelových studií.

47- poschoďová budova Světového obchodního centra v NY zmizela v 5:20 odpoledne 11. září 2001 v ohni, když se v jednom okamžiku zřítila do svého půdorysu, a to v pořadí jako poslední ze tří postižených budov centra. A o sedm let později, vyšetřovatelé Národního institutu standartu a technologie (NIST), vydali zprávu, že budova č. 7 WTC je první ocelí vyztuženou budovou, která se zřítila jen následkem požárů ve svých kancelářích.

V protikladu k této zprávě tým expertů UAF dochází nyní k závěru, že pád budovy. č. 7 nebyl způsoben ohněm, ale současným selháním všech sloupů v budově (čili řízenou demolicí).

Finální zpráva UAF o pádu budovy č. 7 je zde:

https://www.ae911truth.org/wtc7 

či zde: 

https://files.wtc7report.org/file/public-download/A-Structural-Reevaluation-of-the-Collapse-of-World-Trade-Center-7-March-2020.pdf 

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: University study finds Fire did not cause Building 7 Collaps on 9. 11.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Centrum koronaviru New York   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:22:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
P.C.Roberts: Centrum koronaviru New York s 56 procenty všech amerických onemocnělých dovoluje lidem z města vycestovat a tak šířit nákazu.

Ukazuje se, že americké úřady jsou neochotny a/nebo/ neschopny kontrolovat šíření viru.

Web THE HILL k tomu ve svém článku, nadepsaném titulkem:

Trumpovi úředníci doporučují lidem opouštějícím New York, aby si sami na sebe uvalili karanténu, píše:

Dr. Deborah Birxová, členka koronavirového komanda Bílého domu, vydala toto doporučení během tiskové konference v čase, kdy počet lidí nakažených virem v New Yorku každou hodinou rychle roste.

„Každý, kdo New York navštívil, by měl sám na sebe uvalit 14 denní karanténu, čímž zajistí, že se virus nebude šířit dál, a to bez ohledu na to, zda namíří na Floridu, Severní Karolínu nebo Long Island“, řekla Brixová.

Poprvé tak jeden z amerických oficiálních činitelů doporučil Američanům, cestujícím po území USA, aby sami sebe uvedli do karantény. Což lze označit za jeden ze signálů toho, jak se nálada v New Yorku, který se stal epicentrem epidemie v USA, zhoršila:

56 procent všech případů onemocnělých Američanů pochází z oblasti newyorského metra, čímž se toto místo stalo oblastí vysokého rizika, řekla Birxová.

Dr. A. Fauci, ředitel Národního institutu alergie a infekčních chorob, prohlásil, že počet nemocných na koronavirus je v New Yorku až desetkrát větší než v jiných částech země. „Je to velmi vážná situace. Ti lidé strašně trpí“ řekl Fauci. A guvernér New Yorku A. Cuomo řekl, že nákaza ve městě zdvojnásobuje každé tři dny a vrcholu dosáhne do dvou či tří týdnů. Teď jev New Yorku 22 000 nakažených a 157 lidí zemřelo.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: New York the Centre of the virus outbreak with 56% of the national cases is allowing people out to spread the vire

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoloží koronavirus menší podniky, trhy a ropné giganty? Americký břidlicový průmysl bude první obětí   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:16:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Abychom přežili koronavirovou krizi bude nutné stát zadlužit. Tím, že zadlužíme stát, zadlužíme sebe, protože stát jsme my. V současnosti není lepší alternativa. Opět na tom vydělají hlavně banky a pár podniků, které přeorientují výrobu na věci, které jsou žádané.

Mnozí zchudneme, aby jiní zbohatli. Tak to běží v každé válce a my ve válce jsme, ať si to připouštíme nebo nepřipouštíme. Je úplně jedno, kde se ten Covid -19 vzal, zda je přírodního původu nebo mu nějací biomolekulární inženýři pomohli ven z nějaké laboratoře v lehce pozměněném stavu. Dopady budou stejné, ať je vir přírodní nebo ne. Výsledky budou stejně katastrofické a děsivé.

Vezměme si Ameriku.

Americká ekonomika ukončila mnohaleté období růstu a vstoupila do recese, oznámili v Bank of America. O nevyhnutelné velké krizi promluvily také dvě další přední finanční instituce, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

V Bank of America (BofA) očekávají, že to bude jedna z největších krizí v dějinách USA. HDP se sníží o 12 % již v druhém čtvrtletí, což je rekord od dob druhé světové války. Hlavní příčiny spočívají v pádu podnikatelských aktivit a poklesu spotřebitelských výdajů kvůli koronaviru.

„Oficiálně prohlašujeme, že americká ekonomika vstoupila do recese a připojila se ke zbytku světa,“ praví se ve zprávě připravené analytiky v čele s přední ekonomkou Bank of America Michelle Meyer.

Podle jejího názoru „hluboký pád již začal“, protože koronavirus zasáhl prakticky všechna odvětví.

Následkem bude nevyhnutelný růst nezaměstnanosti a snížení příjmů obyvatelstva. Během celého druhého čtvrtletí přijde každý měsíc o práci jeden milion Američanů. Nezaměstnaných bude 3,5 milionu lidí. Nejvíc se to dotkne zábavního odvětví, dopravy, hotelů a maloobchodu.

Na začátku března mluvili experti o 2,6 %. Dnes jsou přesvědčeni, že krize postihla třetinu globální ekonomiky. K recesi došlo v USA, EU a Japonsku, na které připadá 15,1 %, 11 % a 4 % světového HDP. Podle mínění odborníků bude pád pokračovat minimálně do poloviny roku.

Analytici konstatují: s problémy takového rozsahu se americká ekonomika nesetkala nikdy. Ani po teroristických útocích 11. září a ani v době „velké recese“ v roce 2008. Nezaměstnanost tenkrát činila 10 % a HDP kleslo o více než čtyři procenta.

Ale dnes může nezaměstnanost podle předpovědi amerického ministra financí Stevena Mnuchina dosáhnout až 20 %, když vláda nepodnikne agresivní opatření, aby oslabila ekonomický dopad pandemie.

Magazín The Hill píše, že ekonomické následky epidemie v USA značně vyhrotily spor mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na ropném trhu. Je již jasné, že za první oběť cenové války padne americký břidlicový průmysl.

„I když vedení OPEC pořád ještě doufá, že pád cen sehraje roli katalyzátoru v usmíření dvou velkých ropných států, nehodlá Putin podle všeho rychle ustoupit,“ míní Helima Croft, která se věnuje surovinové strategii v RBC Capital Markets. „Zdá se, že Rusko hodlá zlikvidovat podíl na trhu amerických břidlicových společností v reakci na sankce USA.“

Není to jen Amerika, která má ekonomické problémy. Pozadu nezůstává ani Saúdská Arábie.

Monarchie Perského zálivu si dokázaly svého času dobýt ropné bohatství, v nejbližší budoucnosti však čekají Saúdskou Arábii a její sousedy pravděpodobně velké finanční problémy. Tento názor vyslovil sloupkař agentury Bloomberg David Fickling.

Ceny ropy se snížily od začátku března téměř na polovinu na pozadí zpomalení poptávky na trhu v souvislosti s epidemií koronaviru, zrušení dohody OPEC+ a slibů Saúdské Arábie, že podstatně zvýší těžbu – až na 13 milionů barelů denně. Květnové futures na ropu Brent se prodávaly v pátek za cenu 27 až 30 USD za barel. Je odhadováno, že ceny ropy mohou padnout až na 20 USD za barel. V soutěži s Ruskem, by při této ceně padla i Saúdská Arábie. Rusové by to zřejmě ustáli.

„Monarchie Perského zálivu dokázaly chytit úžasnou vlnu bohatství a udržet se na ní v průběhu poslední poloviny století, avšak každá vlna se nakonec rozbije. Budoucí generace už nikdy neuvidí bohatství, kterého si dnes užívají země Perského zálivu,“ píše v závěru sloupkař.

Pokud by rád někdo predikoval vývoj ve světě, stačí sledovat USA a Saúdskou Arábii.

Kdo sledoval hypotéční krizi v USA, nebyl překvapen, když se rozlila do celého světa.

Vzpomeňte na Lehman Brothers.

Kdysi byla společnost Lehman Brothers podle tržní hodnoty čtvrtou největší investiční bankou v USA. Banku však tvrdě zasáhla krize amerického hypotečního trhu a během roku 2007 začala ztrácet na tržní hodnotě a její akcie klesaly o desítky procent. 15. září 2008, banka po neúspěšném jednání o své záchraně požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli a pád banky se stal symbolem globální finanční krize. Pád Lehman Brothers byl také největším bankrotem v dějinách Spojených států. Krize se náhle přelila do celého světa.

Dnes je možné, že Rusko, Čína, Írán, Indie a další země nebudou případnou celosvětovou krizí tolik dotčeni. Jmenované země se totiž odpojily od globálního řetězce SWIFT/ finanční instrument, který umožňuje provádět transfery peněz po celém světě/, a vytvořily svůj vlastní systém finančního vyrovnávání.

Vývoj SPFS začal v roce 2014 jako reakce na výhrůžky Washingtonu, že Rusko bude odpojeno od systému SWIFT. Na to konto se Rusko, Čína a další země začali odpojovat od dolaru a obchodovat ve svých měnách.

Po opakovaných varováních v posledních několika letech Turecko a Rusko podepsaly dohodu o zvýšení využívání rublu a liry při přeshraničních platbách, přičemž Turecko podepsalo dohodu o připojení se k ruské alternativě k SWIFT, mezinárodnímu telekomunikačnímu protokolu používanému bankami a centrálními bankami po celém světě.

Ruský systém převádění peněz, který byl vyvinut jako alternativa ke SWIFTU, je dnes již oblíbenější, než starý systém, řekl tehdy Anatolij Aksakov, předseda ruského výboru Státní dumy pro finanční trhy.

Moskva provádí rozhovory s čínským, tureckým a íránským vedením o integraci systému do finančních systémů daných zemí. Rusko také vypracovalo kooperativní mechanismus s Teheránem a může provádět přímé transakce s íránskými podniky, řekl poslanec.

Není novinkou, že čínský jüan se stal globální rezervní měnou. Stalo se tak 1.10.2016. Jüan se formálně připojil k americkému dolaru, euru, japonskému jenu a britské libře. Pro zemi, která se dlouhou dobu snaží zvýšit svůj vliv na globální scéně, je to důležitý milník.

Koronavirová krize přinese nové uspořádání dělby moci mezi globálními hráči, přinese nová pravidla v obchodních stycích a platbách. Dolar podle mne ztratí vůdčí postavení světové měny.

Půjde o velké přeformátování trhů a vztahů mezi národy. Čína a Rusko bude mít ve světě vedoucí postavení. Mnozí z nás mohou být nespokojeni, ale nic na tom nezmění. Pokud po celosvětové krizi může přijít nějaká pomoc, pak od států, které jsou odpojeny od SWIFT a neobchodují v dolarech. Možná se pletu, ale zdá se mi to logické.

Emil Kalabus

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZasedání ministrů zahraničí zemí G7 se nepodařilo vydat společné prohlášení   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:11:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na zasedání ministrů zahraničních věcí skupiny G7, které se konalo dne 25. března, bylo hlavním tématem celosvětové šíření, prevence a kontrola epidemie nového koronaviru. Ministři zahraničí různých zemí se dohodli na tom, že budou spolupracovat na omezování šíření viru.

Podle zprávy CNN se americký ministr zahraničí Mike Pompeo na zasedání pokusil vepsat označení „wuhanský virus" do společného prohlášení členských států G7, ale ostatní země jeho návrh odmítly, a proto se zasedání nepodařilo vydat společné prohlášení.

Mike Pompeo stále nazývá nový koronavirus „wuhanským virem", i když toho jeho jednání ostře odsoudily bývalé americké politické osobnosti a učenci. Bývalá poradkyně amerického prezidenta po národní bezpečnost Susan Riceová uvedla, že takové chování je omezené a politováníhodné. „Současná vláda je naprosto hrozná," dodala Riceová.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník WHO vyzval země, aby využily druhou příležitost ke kontrole šíření koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:09:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus 25. března uvedl, že v současné době přijalo mnoho zemí bezprecedentní „uzavírací" opatření s cílem kontrolovat šíření globální pandemie nového koronaviru. To nám získává čas.

Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 18 hodin dne 25. března evropského času potvrzeno po celém světě 416.686 případů pneumonie nového koronaviru a počet obětí dosáhl 18.589. V současné době ohlásilo případy už 196 zemí a regionů.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že v posledních dvou měsících promarnily různé země svou první příležitost. Vyzval různé země, které přijaly přísná „uzavírací" opatření, aby vhodně využily tuto dobu ke kontrole šíření epidemie a neztratily druhou příležitost. Navíc v přibližně 150 zemích a regionech po celém světě je v současné době hlášeno méně než 100 potvrzených případů nákazy nového koronaviru. Tyto země a regiony by měly přijmout aktivní opatření k vyhledání, detekci, izolaci, sledování a léčbě infikovaných pacientů.

Vedoucí epidemiologického oddělení WHO Maria Van Kerkhovová uvedla, že Čína přijala různá opatření v různých rizikových oblastech, aby účinně zabránila šíření nového koronaviru, což je dobrá zkušenost pro ostatní země.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýbuch americké „záchranné bomby“ – a co bude teď   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 13:05:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí americký Federální rezervní systém USA (tj. americká centrální banka) přijal bezprecedentní opatření na podporu finančních trhů: bylo oznámeno, že nyní k odkupu z trhu státních dluhopisů dojde bez jakýchkoliv omezení, v těch objemech, „které budou požadovány“.

V úterý došlo ke zpožděnému o den, ale silnému účinku tohoto oznámení na finančních trzích po celém světě - rostly ceny všeho, včetně měn rozvojových zemí, zlata, ropy a akcií společností.

Psychologický účinek, kterého dosáhly americké úřady, lze také těžko přecenit a bude mnohem dlouhodobější než jakýkoliv přímý dopad na ceny nějakých aktiv. Termín „bazooka Fed Reserve“ je na finančních trzích již dlouho zaveden a používá se v případech, kdy americká centrální banka uplatňuje některá naléhavá, neobvyklá a možná velmi nebezpečná opatření finančního působení na trhy a ekonomiku jako celek.

Jako příklad emocionální reakce na to, co se stalo v pondělí, můžeme uvést hodnocení z článku v Australian Financial Review, předních finančních novin na jižní polokouli, které začíná tézí: „Zapomeň na bazuku. Federální rezervní systém začal používat jaderné zbraně“. Rozhodnutí o nekonečném kvantitativním zmírňování (nekonečné vykupování amerických vládních dluhopisů z trhu, pozn. aut.) u největší světové centrální banky je rozhodujícím okamžikem nejen v této krizi, ale také v historii centrálních bank, což svědčí o závažnosti poklesu (ekonomické) aktivity, který se odrazí na světové ekonomice a finančním systému, který ji podporuje.

Teoreticky, po takovém prohlášení Federálního rezervního systému, měl růst cen na burzovních platformách začít téměř okamžitě, ale v den přijetí rozhodnutí se vše pokazilo, protože činnost regulátora aktivně (a účinně) mařili američtí politici. Jde o to, že se kongresmani a senátoři rozhodli, že nyní je velmi dobrý okamžik k tomu, aby se mezi sebou pořádně rozhádali ohledně detailů legislativního balíčku opatření na podporu americké ekonomiky a zmařili jeho očekávané přijetí. Hráči na finančních trzích celého světa logicky dospěli k závěru, že žádná opatření Federálního rezervního systému nezachrání americkou ekonomiku, pokud ji řídí takoví intelektuálně svérázní politici, a v globálních podmínkách znamená pád americké ekonomiky nejtěžší krizi po celém světě.

V úterý trhy celkově rostly, a to i díky naději, že Trump nebo slavný americký „hluboký stát“ nakonec udělá pořádek nebo vytvoří alespoň nějaký konsenzus. Stojí za zmínku, že ctihodní senátoři a kongresmani se pohádali a nehlasovali ne proto, že by to chtěli udělat co nejlépe, ale protože každá strana se pod záminkou boje proti krizi pokoušela propašovat do návrhu zákona dotace pro své firemní sponzory nebo sociálně blízké skupiny. Matt Stoller, ředitel výzkumné činnosti analytického centra American Economic Liberties Project, sestavil neúplný seznam takových návrhů, které byly projednány na oficiální i neoficiální úrovni.

Urychlení plateb a odstranění rozpočtové kontroly plateb dodavatelům Pentagonu, grant ve výši pěti miliard dolarů na vesmírné projekty miliardářů Elona Muska a Jeffa Bezose, 150 miliard dolarů pro hotely, 145 miliard dolarů pro majitele restaurací, jeden bilion dolarů úvěrových záruk pro Mezinárodní radu nákupních center, povolení odečíst náklady na předplatné do fitness klubů a nákup sportovního vybavení od základu daně, usnadněný proces získávání víz pro migrující zaměstnance masokombinátů, pět miliard dolarů dotací výrobcům piva, 500 milionů pro cukrářské výrobce. A tak dále. Jak správně poznamenal jeden lobbista ve Washingtonu: „Krize může být požehnáním. Pokaždé, když dojde ke krizi a Washington se nachází přímo v této krizi, je to příležitost pro lidi, jako jsem já“. To je důležité, protože diskuse tohoto druhu dobře odrážejí podstatu situace a to, kde a komu půjde většina právě těch peněz, které Federální rezervní systém tiskne a hází na trh v režimu „použití jaderných zbraní“.

Dříve či později se lobbisté, senátoři, finanční aktivisté, akcionáři velkých společností a kongresmani nějakým způsobem dohodnou, přijmou příslušné dokumenty a to nám umožní efektivně vložit peníze do americké (a - nepřímo - světové) ekonomiky, což bude mít pozitivní vliv na jistotu globálních finančních trhů ve světlé budoucnosti. Ale ti, kteří nejsou zvyklí plánovat na měsíce, ale na roky – a v tomto případě mluvíme o našich pekingských partnerech - nejsou nadšeni washingtonskou měnovou iniciativou a jejími důsledky, které se v plné síle projeví již poté, co odezní šok z epidemie. Oficiální hlásná trouba Číny, státní noviny Global Times, vydala redakční článek, v němž je jasně vysvětlena představa, co se bude dít dál a co musí Čína udělat, aby se vypořádala s následky:

„Ve skutečnosti se reakce Spojených států ve formě tisku peněz stala nevyhnutelným trendem a (tento tisk) probíhá na úkor ekonomiky. Americký dolar je světovou rezervní měnou a hlavní měnou světového obchodu. A právě kvůli finanční hegemonii dolaru bude muset svět vzít na sebe následky rozsáhlého kvantitativního zmírňování (tj. vykupování amerických dluhopisů Federálním rezervním systémem za americké dolary tištěné „ze vzduchu“, pozn. aut.). V důsledku toho se blíží vážná globální inflace. Rostoucí ceny surovin se brzy rozšíří na všechny produkty po celém světě, což povede k vyšším cenám aktiv, a dopad tohoto růstu se nakonec projeví v reálné ekonomice. Jako jeden z největších věřitelů amerického dluhu musí být Čína ostražitá, pokud jde o dopad tisku peněz ve Spojených státech, s náležitými předvídavými opatřeními týkajícími se struktury čínských devizových rezerv.“

Stojí za to samostatně přeložit poslední větu z diplomatické angličtiny, v níž je napsán sloupek Global Times, do hovorového jazyka: Čína vážně zvažuje scénář, kdy bude třeba okamžitě shazovat dolary (a americké dluhopisy z čínských devizových a zlatých rezerv), protože kroky Washingtonu povedou ke globální inflaci a katastrofické devalvaci samotné americké měny. Vypadá to, že Peking poslal veřejné varování do Washingtonu. Stěží však někoho přivede k rozumu.

Autor: Ivan Danilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus aktuálně: Počet nakažených v ČR je 1775. Byl zaznamenán rekordní narůst od začátku epidemie   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 12:59:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet nakažených koronavirem v České republice vzrostl od středy o rekordních 291 pacientů a dosáhl tak 1775. Informoval o tom na sociálních sítích ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Za včerejšek přibylo 291 pozitivních případů nákazy koronavirem, což je největší denní nárůst od vypuknutí epidemie v Česku. Dosud rekordní nárůst pozitivních případů koronaviru byl hlášen ve čtvrtek 19. března. Ten den přibylo 205 případů nákazy, ale v dalších dnech se počet snižoval.

Celkový počet nakažených v danou chvíli činí 1775 pacientů. Počet zemřelých a vyléčených se od včerejška nezměnil.

Ve středu na nemoc COVID-19 podlehli tři pacienti. Nový koronavirus má tak v Česku šest obětí. Vyléčilo se zatím jen deset pacientů.

Jak sdělil ministr Vojtěch, včera byl zaznamenán vysoký počet provedených testů.

„Laboratoře zvládly vyšetřit dokonce 4 098 lidí. Celkem jsme v počtu testů od začátku již na čísle 26 698,” uvedl.
Dodal, že k dnešku má 34 pacientů těžký průběh onemocnění.
Aktuální stav. V ČR je 1 775 pacientů s koronavirem. Včera jsme zaznamenali vysoký počet provedených testů. Laboratoře zvládly vyšetřit dokonce 4 098 lidí. Celkem jsme v počtu testů od začátku již na čísle 26 698. K dnešku máme 34 pacientů s těžkým průběhem.

Opatření vlády

V zemi byla v souvislosti s onemocněním zavedena jistá opatření. Česko je nyní v nouzovém stavu, platí omezení pohybu a povinnost nosit roušku na veřejných místech.

Včera ministerstvo zdravotnictví, v jehož čele stojí Adam Vojtěch, rozšířilo nařízení vlády o omezení volného pohybu osob. Nově je totiž zakázáno pobývat na veřejných místech v počtu větším než dvě osoby.

Od středy platí další změna v otevírací době obchodů. Obchody s prodejní plochou víc než 500 metrů čtverečních musí vyhradit čas mezi osmou a desátou hodinou dopoledne pro seniory starší 65 let a handicapované nad 50 let. Menší obchody mohou vpouštět zákazníky bez omezení.

Pandemie COVID-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení COVID-19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie COVID-19.

K dnešnímu dni se ve světě koronavirem nakazilo 472 811 lidí, 21 308 pacientů na nemoc zemřelo a 114 773 se z ní vyléčilo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BPvj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKde by vláda Babiše mohla ušetřit? Prostě zarazit tunelování státu pro neziskovky a americké firmy. Sledujte jestli to udělá ...   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:38:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle premiéra bude schodek státního rozpočtu za rok 2020 v řádu 200 mld Kč. Tak hlavně se podívejme, co se dá dělat ihned a bez větších problémů, abychom zastavili takové to automatické a zbytečné plýtvání:

- přísnější kontrola vyvádění zisku zahraničním matkám českých bank a průmyslových podniků, tzv. "krmelec Evropy" v celkové výši cca 250 mld Kč. Zde se výše úspory jeví jako hypotetická, ale odborníci se shodují v tom, že i kdybychom jenom trochu tyto podmínky ztížili, podaří se nám zachránit pro rozpočet částku cca 50-80 mld Kč;

- roční odvod ČR do rozpočtu zcela zbytečné EU je cca 50 mld Kč (v tuto chvíli "pouze" 1% HNP, v souvislosti s Brexitem se jedná o jeho dalším navýšení);

- příspěvek státu tzv. "podporovaným zdrojům energie", tedy především solárním a větrným baronům a jejich zelené lobby za 27 mld Kč;

- nejnesmyslnější nákup v historii Armády ČR - vrtulníky Bell UH-1 Venom a Viper, tzv. politická zakázka "dejte už něco těm Američanům", za celkovou částku 14,5 mld Kč. Pandemie Covid-19 je Force Majeure, takže smlouvu je možné vypovědět;

- příspěvky politickým neziskovkám typu "Člověk v tísni" a "Transparency International" a sociálnímu inženýrství (všechna LGBT, radikálně feministická a environmentalistická uskupení), dohromady za 3 mld Kč;

- náklady na českou část Mise "Resolute Support" v Afghánistánu, tzv. hlídání makových polí (360 příslušníků), provokačních jednotek AČR v Pobaltí (290 příslušníků) plus roční příspěvek na činnost NATO, dohromady za cca 2 mld Kč.

"Podívejte se, zdroje jsou", řekl kdysi Vladimír Špidla Václavu Klausovi a vyhrál volby v roce 2002.

Autor: Peter Markup
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVydírání funguje! EU platí islamistům jak mourovatá ...   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:36:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Erdogan stáhl migranty z Řeckých hranic a inkasuje další miliony Eur z EU. Nejprve Syřanům slíbil vstup do EU a nyní je nechal odvézt zpět do Istanbulu, kde zůstali bez prostředků. Erdogan tento scénář již použil několikrát, poprvé v roce 2015, kdy slíbil 2 500 000 Syřanům, že se o své "muslimské bratry" postará. Nechal je ale na turecko-syrských hranicích a poté je poslal do Evropy. K Syřanům se samozřejmě přidali i Albánci, Pákistánci, Iráčané a další...

Zdroj: Welt.de -

A taková zajimavost ze Španělska

Ilegální imigranti v Madridu protestovali proti zákazu vycházení, kdy nesmějí opustit azylové zařízení.


Autor: Zdeněk Chytra / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2333 sec,0.0678 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,678kB