Čtvrtek 26 březen 2020
ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:24:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že je ČT ve všech svých vyhlašovaných názorech a postojích nestranná, že má ctižádost stát se tribunou úplně všech názorů, proudů a hledisek, jež se v ČR vyskytují, že je rozhodnuta dodržovat tuto nestrannost na každém místě a v každém okamžiku svého působení a že je její ctižádostí svoji nestrannost dodržovat opravdově a upřímně od hlavy až do posledního článku svého organizmu, je známou věcí, a lze k ní dodat snad už jen to, že nic jiného než být nestranná ČT vlastně ani nezbývá, protože k dodržování nestrannosti se zavázala už v době svého vzniku ve svém Kodexu.

Takže hovořit o tom co je, co funguje a co je pevně dodržováno, by bylo zbytečné, kdyby zde nebylo krize, ve které jsme se v současnosti působením vražedného koronaviru ocitli. Mám tím na mysli to, že nestrannost všech médií, nejpodstatněji však ČT, chápou lidé v krizi jako ještě potřebnější, než v dobách klidu, jako dar, který je jim v trudné době s láskou podáván, a též jako řešení nejspravedlivější, protože nepřináší výhodu jedněm a újmu druhým, ale dává (a bere) všem stejně, čímž je vytvářen tmel, jenž z nás už dnes(snad se to dá tak říci), činí bratry a sestry a dává vznik národu svornému i nerozbornému.

Přispět k němu a k jeho upevnění se v těchto dnech rozhodlo i vedení ČT a to tím, že každodenně bude ve svých pořadech dávat slovo našim nejznámějším politikům, hercům, sportovcům, a vůbec však našim známým osobnostem, a to s cílem naše občany v současné těžké chvíli povzbudit a obnovující se jednotu národa tak dále utvrzovat.

Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák.
Další podobní jsou připraveni.
Děkujeme!

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Dr.V. Zelenko hlásí stoprocentní úspěch protivirové léčby hydroxychlorochinem   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:22:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K dřívějším, často rezervovanýmzprávám o úspěšnosti hydroxychlorochinu při léčbě nemoci z koronaviu, přibyla nyní zpráva další, která, kdyby se ukázala být pravdivou, tzv. boří dům. Přichází od Dr.Vladimira Zelenka z amerického státu New York, který ohlašuje úspěch léčby uvedeným lékem dokonce stoprocentní. Doufejme, že zdravotnické úřady vstoupí do styku s Dr. Zelenkem co nejdříve, a jestliže se uvedená zpráva neprojeví jako smyšlenka, bude lék brzy zaveden do léčebné praxe.

Přikládám materiál z webu Gateway Pundit, který k případu napsal toto:
„V minulých dnech oznámil dr. Vladimir Zelenko z New Yorku, že jeho léčba proti koronaviru, provedená na 350 onemocnělých, byla stoprocentně úspěšná. Dr. Zelenko spolu s touto zprávou zaslal webu i video, ve kterém svoji úspěšnou léčbu s použitím hydroxychlorochinu a zinku popisuje. Uvádí, že po požití léku zmizela dýchavičnost u všech pacientů do čtyř až šesti hodin, nikdo nezemřel, nikdo nebyl ani hospitalizován a nikomu též nebyla do dýchacího ústrojí zavedena trubice.

Redaktor uvedeného webu Sean Hannity pak do redakce pozval dva medicinské experty, aby s nimi Zelenkovy výsledky prodiskutoval.
Oba vyjádřili opatrný optimizmus“.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C. Roberts: Doctor claims 100% virus treatment success with hydroxychloroquine
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína komplexně posiluje opatření na vyrovnání se s epidemií a na stabilizaci zaměstnanosti   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:20:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína komplexně posiluje opatření na vyrovnání se s epidemií a na stabilizaci zaměstnanosti

Podle dnešní zprávy tiskové kanceláře Státní rady zavedla Čína v reakci na dopady epidemie pneumonie nového koronaviru přísnou prevenci a kontrolu, urychlila návrat podniků do práce, vedla pracovníky na venkově k bezpečné a řádné práci, rozšířila kanály pro hledání zaměstnání pro absolventy vysokých škol a usilovně zajistila celkovou stabilitu zaměstnanosti.

V reakci na dopady epidemie pneumonie nového koronaviru vydala Státní rada 18. března Ustanovení na posílení a stabilizaci zaměstnanosti. Náměstek ministra lidských zdrojů a sociálního zabezpečení You Jun (Jou Ťün) dnes na tiskové konferenci řekl:

„Podle statistik se v únoru snížily poplatky podniků za sociální zabezpečení včetně důchodového pojištění, pojištění v nezaměstnanosti a pojištění pro případ pracovního úrazu, o 123,9 miliardy čínských yuanů, a očekává se, že od února do června překročí tyto úlevy 500 miliard yuanů."

You Jun uvedl, že v současné době je na čínském venkově 290 milionů pracovníků, z toho 170 milionů už pracuje ve městech. Více než polovina z nich pracuje v sektoru služeb, který byl epidemií nejvíce zasažen. Proto ustanovení jasně stanovilo, že je třeba vést pracovníky z venkova k práci bezpečným a řádným způsobem, podporovat jejich zaměstnání blízko od domova, uvolnit podporu na zaměstnávání chudých a zvýšit jejich příjmy ze zaměstnání.

You Jun také řekl, že v letošním roce vyjde z vysokých škol 8,74 milionu absolventů, což je nový rekord. Ustanovení jasně stanovuje poskytnutí jednorázové dotace malým a středním podnikům, které zaměstnají absolventy vysokých škol. Státní podniky budou v tomto a příštím roce i nadále rozšiřovat nábor absolventů vysokých škol.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Spojených státech je 53.268 potvrzených případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse bylo v USA dne 24. března do 17:40 východního času potvrzeno 53.268 případů pneumonie nového koronaviru a 696 lidí nemoci podlehlo. To je už druhý po sobě jdoucí den, kde bylo ve Spojených státech potvrzeno přes 10.000 nových případů. Mluvčí Světové zdravotnické organizace Margaret Harrisová 24. března místního času řekla, že počet potvrzených případů ve Spojených státech rychle roste a může se stát, že Spojené státy se stanou „epicentrem" pandemie.

V současnosti pochází 56 % potvrzených případů a 60 % nových případů ve Spojených státech z metropolitní oblasti New York. Guvernér státu New York Andrew Cuomo 24. března dopoledne řekl, že počet potvrzených případů ve státu je 25.665 a počet obětí dosáhl 210. Podle předchozích odhadů měl vrchol epidemie ve státu New York nastat za 45 dní, ale podle současného trendu přijde vrchol v příštích 14 dnech. Vláda státu New York má v současnosti k dispozici 7.000 plicních ventilátorů, ale bude jich pravděpodobně potřebovat nejméně 30.000.

Bílý dům 24. března řekl, že všichni lidé, kteří nedávno navštívili New York, by měli být po dobu 14 dnů v karanténě, aby se zabránilo šíření epidemie.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína posílá protiepidemické materiály do různých zemí   
Pridal tk Čtvrtek 26 březen 2020 - 04:18:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ráno 24. března místního času dorazily na Mezinárodní letiště Ference Liszta v Budapešti protiepidemické materiály nakoupené z Číny. Maďarský premiér Viktor Orbán, ministr pro inovace a technologie László Palkovics a čínský velvyslanec v Maďarsku Duan Jielong (Tuan Ťie-lung) osobně vyzvedli materiály na letišti. Celková hmotnost těchto lékařských materiálů je téměř 70 tun, včetně více než 3 milionů roušek, 100 tisíc činidel pro detekci koronaviru, 86 plicních ventilátorů, 100 tisíc ochranných oděvů a 100 tisíc párů rukavic.

László Palkovics ocenil úzkou spolupráci mezi Maďarskem a Čínou a řekl, že globální výzva v oblasti veřejného zdraví sjednotila obě země a dále zlepšila úroveň bilaterální spolupráce. „Vir nezná hranice, chtěli bychom poděkovat Číně za její ochotu poskytnout Maďarsku a jeho lidem v tomto zvláštním období účinnou a rychlou pomoc," řekl.

Turecké ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že léky dovezené z Číny pro léčbu pneumonie nového koronaviru byly přepraveny 24. března místního času z tureckého hlavního města Ankary do 40 měst v Turecku.

Velvyslanec Liu Yuxi (Liou Jü-si), vedoucí čínské delegace při Africké unii se 24. března místního času setkal s komisařkou pro sociální záležitosti Africké unie Amirou Elfadilovou. Obě strany podepsaly předávací certifikát pro druhou dávku testovacích činidel poskytnutých čínskou vládou na pomoc Africe.

Nákladní letadlo Královských marockých aerolinií s lékařskými potřebami z čínské provincie Guizhou (Kuej-čou) dorazilo 23. března místního času do města Casablanca. Přivezlo 15 tisíc párů lékařských rukavic, 20 tisíc ochranných masek N95, 2000 lékařských ochranných oděvů a další naléhavě potřebné zdravotnické materiály.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1586 sec,0.0752 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,169kB