Sobota 28 březen 2020
V Rusku vynalezli lék pro léčbu koronaviru   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 16:15:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Federální biomedicínská agentura představila lék na léčbu nového typu koronaviru. Uvedla to tisková služba agentury.

„Výzkumně-výrobní centrum farmaceutické ochrany Federální biomedicínské agentury vyvinulo s přihlédnutím k čínským a francouzským zkušenostem systém léčby infekce koronaviru, který je založen na antimalarickém léku meflochin,“ je uvedeno v prohlášení.

Dále upřesnili, že došlo k navržení na zahrnutí do metodických pokynů ruského ministerstva zdravotnictví pro léčbu koronaviru.

„Lék s vysokou selektivitou blokuje cytopatický efekt koronaviru v buněčné kultuře a inhibuje jeho replikaci. Imunosupresivní účinek meflochinu brání aktivaci zánětlivé reakce způsobené virem. Přidání makrolidových antibiotik a syntetických penicilinů nejen zabraňuje tvorbě sekundárního bakteriálně-virového syndromu, ale také zvyšuje koncentraci antivirové látky v krevní plazmě a plicích. Toto zajistí účinnou léčbu pacientů s koronavirem různého stupně závažnosi,“ uvedla Veronika Skvorcovová, šéfka Federální biomedicínské agentury, kterou cituje tisková služba.

Na základě meflochinu se také vyvíjí účinný a bezpečný systém prevence proti koronaviru, uvedla tisková služba.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BQHs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: po celém světě bylo potvrzeno 509.164 případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 16:09:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Až do 18 hodin dne 27. března středoevropského času potvrzeno po celém světě 509.164 případů pneumonie nového koronaviru a 23.335 nakažených nemoci podlehlo.

V Evropě, která epidemii postihla nejhůře, bylo nově potvrzeno 36.414 případů pneumonie nového koronaviru a celkový počet případů infikovaných novým koronavirem zatím v Evropě dosáhl 286.697.

Evropa má už 16.105 obětí. V současné době ohlásilo případy už 201 zemí a regionů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Sýrie informovaly o amerických plánech dovézt do Rukbanu dodávky zboží pro militanty   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 16:06:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezirezortní koordinační štáby Ruska a Sýrie oznámily, že Spojené státy hodlají na pozadí pandemie koronaviru předat syrským militantům dodávky pod rouškou humanitární pomoci pro uprchlický tábor Rukban.

„Americká strana se cynicky snaží využít situace s rozšířením koronaviru a vyvíjí tlak na vedení OSN, aby pod rouškou dodávek prostředků na diagnostiku infekce do uprchlického tábora Rukban dovezla ‚humanitární‘ dodávku na podporu kontrolovaných militantů,“ uvádí se v prohlášení.

Ve štábu se poznamenává, že takzvaná administrativa táboru zintenzivňuje informačně-propagandistickou kampaň s cílem upozornit svět na „kritickou“ situaci místních obyvatel a potřebu mezinárodní pomoci v nouzi, aby se zabránilo „humanitární katastrofě“.

V prohlášení se zdůrazňuje, že humanitární problémy Rukbanu jsou důsledkem nezákonné okupace této části Sýrie ze strany Američanů.

Ve štábu uvedli, že Rusko a Sýrie přijaly a budou nadále přijímat veškerá nezbytná opatření k tomu, aby uprchlíci z Rukbánu byli propuštěni a evakuováni do svých domovů.Graffiti v Berlíně
© AP Photo / Markus Schreiber

Německo vydrží jen dva měsíce karantény, říká německý ekonom
V prohlášení se rovněž zdůrazňuje, že syrská vláda schválila šestiměsíční plán boje proti koronaviru. Počet karanténních oddělení se zvýšil, ve všech regionech země bylo vytvořeno 19 pracovních skupin na monitorování případů infekce. Ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací se v provinciích Damašek, Latákie a Aleppo zřizují další laboratoře.

Zároveň je syrská vláda připravena otestovat všechny uprchlíky, kteří opouštějí Rukban, zda nejsou nakaženi koronavirem a zajistit hospitalizaci a léčbu těch, u kterých se nákaza potvrdí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší třaskavé svědectví   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 06:32:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další třaskavé svědectví? Ředitel italského Institutu pro farmakologický výzkum šokovanému moderátorovi televize řekl, že italští lékaři zaznamenali případy Coronaviru již na počátku října minulého roku, skoro čtvrt roku před vypuknutím nákazy v čínském Wuhanu! Zdrojem mohli být opět američtí vojáci v místních barech jako ve Wuhanu? Lékaři podle jeho slov nikdy v životě předtím něco takového neviděli! Nákaza je prakticky nedetekovatelná a šla tehdy zjistit jen pomocí CT skenu a rentgenových snímků, které ukazovaly změny na plicích a tkáních, které neodpovídají projevům zápalu plic způsobeného běžnou chřipkou!

Okolo nákazy Covid-19 začínají na povrch den ode dne probublávat více a více znepokojivé informace, které naznačují mohutné spiknutí, v jehož centru se momentálně nacházíme. Minulý týden to byla česká molekulární bioložka Soňa Peková, která vyslovila podezření, že by Coronavirus mohl pocházet z laboratoře a nikoliv z volné přírody. Jenže krátce po ní došlo k dalšímu skandálnímu televiznímu svědectví, a tentokrát pro změnu z italské televize. Do vysílání pořadu La7 Attualita přijal pozvání ředitel Institutu Maria Negriho pro farmakologický výzkum, Giuseppe Remuzzi a doslova odpálil další informační bombu.VIDEO TAKÉ ZDE: https://vimeo.com/401303145

Podle jeho svědectví již vloni počátkem podzimu hovořil s několika rodinnými lékaři, kteří mu sdělili, že narazili na něco velmi neobvyklého, co ještě nikdy předtím neviděli. U několika pacientů se objevilo něco, co vypadalo jako zápal plic, ale ve skutečnosti to zápal plic nebyl. Agresivní virus napadal plíce, neodpovídal znakům zápalu plic a nešel detekovat jako klasický zápal plic. Bylo možné jej odhalit jen pomocí CT skenu a rentgenových snímků. Teprve až o 5 měsíců později se objevily první testy na Covid-19 v Itálii, do té doby virus šel odvodit pouze nepřímo od jeho účinků a projevů na poškozených tkáních, plicích, atd.

Italský expert odhalil další tajemství, v Itálii měli pacienty s Coronavirem několik měsíců před prvními případy v Číně

Ředitel institutu v pořadu potvrdil, že tato spekulace, která se v posledních dnech začala v Itálii šířit, je skutečně pravda. V Itálii již na počátku podzimu minulý rok, tedy v průběhu září a počátkem října byli lidé, kteří procházeli inkubací a později nemocí Covid-19, která ale na podzim byla považována za obyčejný zápal plic, i když s neobvyklým průběhem a s nesmyslným patologickými nálezy po smrti pacientů. Plíce totiž neodpovídaly popisu toho, jak vypadají plíce pacienta zemřelého na zápal plic.

Plíce totiž při patologickém zkoumání jsou černé, jako kdyby se jednalo o oběti napadené plicním morem ze středověku. Virus v plicích totiž provádí neuvěřitelně zákeřnou činnost, vypíná imunitní a kontrolní funkce, fagocyty a makrofágy přestávají pohlcovat odumřelé buňky, plíce začínají černat a propuká plicní gangréna, která je rozsudkem smrti pro pacienta. Zápal plic toto nedělá, takto nefunguje, a proto lékaři v Itálii na podzim byli zděšeni a šokováni, že s něčím takovým se dosud nesetkali.

Itálie měla první pacienty Covid-19 již v říjnu, přiznání ředitele CDC potom dokresluje hrozivý obraz skutečnosti

Nákaza Covid-19 propukla v Itálii dosud na neurčeném místě, přičemž v Itálii je 5 měst, která jsou v hledáčku epidemiologů. Jsou to města Milán, Bergamo, Bolzano, Benátky a Udine. V jednom z těchto 5 měst se objevil Pacient 0, který spustil v Itálii současnou epidemii. Výroky ředitele výzkumného institutu ale staví oficiální teorii do naprosto nejasného světla. Institut Maria Negriho pro farmakologický výzkum má sídlo v Miláně a výzkumné centrum v Bergamu, a právě do Milána, ale i do Benátek a Udine pravidelně jezdí američtí vojáci v době osobního volna na diskotéky, zábavy, do barů atd.

Nedaleko Milána, Benátek a Udine jsou totiž dvě z největších amerických a současně spojeneckých leteckých základen v Evropě, jednak je to strategická letecká základna Aviano, a potom nedaleko Milána letecká základna Ghedi-Torre. Američtí vojáci jezdí do Milána a dalších měst pravidelně v době volna. Když si vzpomeneme, co říkal mluvčí čínského ministerstva zahraničí nedávno, že čínská vláda podezřívá americké vojáky, že v říjnu loňského roku zatáhli do Wuhanu nákazu v rámci World Military Games 2019, tak to najednou zapadá do sebe jako skládačka.

Ve stejné době v Itálii lékaři narazili na pacienty, kteří právě procházeli nemocí Covid-19, jenže tehdy se jí tak ještě neříkalo a považovali nemoc za zápal plic. To není náhoda, dámy a pánové. To je příliš mnoho shodných faktů, ve stejném časovém období, kdy zcela evidentně se začíná ukazovat, že se nám neříká pravda. Virus se naprosto prokazatelně objevil v Itálii již někdy koncem září a počátkem října, Číňané tvrdí, že američtí vojáci přivezli virus na vojenské světové hry do Wuhanu, které začaly 18. října 2019 a teprve potom v prosinci se objevily ve Wuhanu první čínské případy.

Kromě toho, ředitel CDC Robert Redfield 11. března 2020 při slyšení v Kongresu přiznal, že některé zpětně provedené testy zemřelých pacientů z dřívější doby prokázaly, že nezemřeli na zápal plic, ale ve skutečnosti na Covid-19. Je to další potvrzení toho, co nyní uvedl Giuseppe Remuzzi, že i on je seznámen s tím, že v Itálii počátkem podzimu loňského roku byly případy Coronaviru, který byl tehdy mylně diagnostikován jako zápal plic.

Čína obviňuje ze zatažení viru americké vojáky, v Itálii jsou pro změnu dvě americké letecké základny s jadernými zbraněmi v samotném centru nákazy v severní Itálii. A nikdo si toho do této chvíle nevšiml?

Tohle nejsou náhodná tvrzení. Česká mikrobioložka tvrdí, že má podezření, že virus by mohl pocházet z laboratoře, ředitel CDC ne příliš ochotně před Kongresem přizná, že v minulosti v USA umírali pacienti na Coronavirus a všichni si mysleli, že umírají na zápal plic. Ředitel výzkumného institutu teď odpaluje další informační nálož, že již počátkem podzimu byly v Itálii případy Coronaviru, tedy prokazatelně až 3 měsíce před prvními případy ve Wuhanu. A opět nákaza v Itálii propukla tam, kde jsou v blízkosti američtí vojáci.

Kousek od epicentra nákazy jsou dvě americké letecké základny Aviano a Ghedi-Torre, ve Wuhanu to byla delegace amerických vojenských sportovců. Ano, vypadá to jako neuvěřitelná konspirace, ale společným jmenovatelem jsou američtí vojáci. Jestliže virus se objevil v Itálii již počátkem podzimu, potom se prokazatelně nemůže jednat o virus uniklý z čínské národní referenční laboratoře ve Wuhanu, jak tvrdí některá mainstreamová média, ale naopak se tím potvrzuje, že virus se objevuje tam, kde se objeví američtí vojáci.

Lékaři tak prokazatelně již vloni na podzim věděli, že se objevil nový virus, který napadá plíce a způsobuje velmi vážné onemocnění, kterému odolávají jen děti, ale čím jsou osoby starší, tím více nakažených se objevuje a s postupem věku se zvyšuje úmrtnost. Důvodem, proč děti jsou prakticky imunní, může být brzlík, který se v organismu dětí stará o dozrávání T-lymfocitů. Spolu s dospíváním se brzlík zmenšuje, až v dospělosti naprosto vymizí. Právě brzlík má v dětském těle velký význam pro imunitní systém. Tuto vlastnost brzlíku objevil v roce 1961 Jacques Miller. Brzlík produkuje T-lymfocity a právě to může být důvod, proč Coronavirus napadá prakticky jen dospělé lidi, protože u nich již brzlík nefunguje a dochází k jeho vymizení při dospívání.

Čína přišla k viru až jako minimálně třetí v řadě, po USA, po Itálii a zjevně po amerických vojácích

Proto je naprosto jasné, že tento virus pracuje na určitém principu selektivní zbraně, kdy šetří a nenapadá děti, ale zasahuje dospělé a pro staré lidi je to doslova virus na zabíjení. Znovu je však potřeba si všimnout toho, že přestože se virus objevil v USA i v Itálii jež na podzim, z jeho šíření byla obviněna teprve až Čína. Nemusíme být velcí géniové na to, abychom pochopili, že toto může být součástí obchodní války USA proti Číně, protože Čína na 3 měsíce suspendovala svůj průmysl, dosud ještě čínský průmysl stagnuje a zdálo by se, že virus zůstane jen v Číně.

Jenže, on se rozšířil do celého světa, do Itálie, do Německa, do Španělska, do USA a virus podle všeho mutuje, kmeny “S” a “L” již byly identifikovány. Virus tak prokazatelně byl v Itálii o 3 měsíce dříve než ve Wuhanu a podle ředitele CDC zřejmě i v USA. Celosvětové epidemie tak pochází dosud z neobjasněných zdrojů a jediné, co víme, že virus začal otevřeně řádit v Číně v průběhu prosince a ledna. Tehdy si toho všiml celý svět. Jenže to bylo ve chvíli, kdy virus už byl rozšířen a objevil se v Itálii o 3 měsíce dříve. A epicentrem nákazy je Milán, Benátky a okolí Udine. Přiznání ředitele italského institutu je tak další dílkem do skládačky faktů okolo původu Coronaviru.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News - zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochrany   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 06:14:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Také na školách byl systém CO (civilní ochrana nebo též civilní obrana) a branné přípravy zrušen jako přežitek komunismu. Vše bylo nahrazeno genderovou multikulturní liberální ideologií, která je v boji s pandemií opravdu účinná.

Pokud se nepoučíme ze zkušeností, získaných v současné situaci boje s pandemií, zasloužíme si, aby se vbrzku opakovala… Jsme skutečně tak slabí a bezradní tváří v tvář epidemii nemoci, na kterou není vakcína ani lék a která se šíří rychlostí lesního požáru v suchém létě? Proč občané nevěděli hned od počátku, co mají dělat? Proč je někdo zodpovědný neinstruoval dříve, aby byli na podobné situace připraveni? Komu vadila představa, že by se občané dokázali chránit infekci vlastními prostředky (nebo těmi, co by měly být k dispozici) i bez paniky v obchodech a lékárnách? Pandemie koronaviru odhalila (mimo jiné) v celé nahotě i zločinnost minulých vlád, které připustily, pokud se jí samy neúčastnily, úplnou likvidaci přípravy obyvatel k civilní ochraně (CO).

Měli jsme, ale už nemáme

Výuka civilní ochrany a základů zdravovědy na základních, středních i vysokých školách v rámci předmětu nazvaného branná výchova dávala lidem možnost, že v momentě, kdy se stát nestíhá o své občany postarat (jak vídáme kolem sebe čím dál častěji), mohou občané nastoupit a nastartovat funkční a vybavený systém civilní ochrany, který jim umožní přežít. Sklady CO na školách i v podnicích obsahovaly nutné zdravotnické i ochranné pomůcky, signální vybavení a všude byl vyškolený velitel, který věděl, co a v jakém momentu dělat. Plynové masky pro každého občana včetně dětí a protichemické obleky byly součástí většiny takových zásob. Systém CO zahrnoval i síť zodolněných nemocničních plně vybavených pracovišť, tzv. podzemních nemocnic, které se měly postarat o zraněné civilisty, dále systém mobilizace zdravotního personálu, dobrovolných zdravotníků a záchranářů ve spolupráci s Červeným křížem. Celý systém byl k dispozici nezávisle na dalších kapacitách československé armády, vojsk ministerstva vnitra a policie. Je pryč. Komu a proč vadil?

Zásoby rozkradeny, v objektech squatteři

Systém CO a branné přípravy na školách byl zrušen jako přežitek komunismu s odůvodněním, že přeci nebudeme cvičit poplachy jako naši otcové. Výuka první pomoci a obecné zdravovědy, pobytu v přírodě, táboření, základů ochrany před chemickým či biologickým nebezpečím zmizela. Byla nahrazena genderovou multikulturní liberální ideologií, která je v boji s pandemií opravdu účinná. Hlavní úřad Civilní ochrany České republiky zrušila ministryně obrany „zpěvačka“ Vlasta Parkanová, menší část systému CO pak přešla pod hasiče. Nicméně masová příprava obyvatel byla zrušena, obrovské zásoby materiálu CO byly rozkradeny (tedy eufemisticky řečeno: zprivatizovány), objekty nechány napospas squatterům a bezdomovcům k vybydlení. Nikdo za to nebyl dosud odsouzen (a to ani morálně) natož potrestán.

Zrušme Senát a ušetřené peníze na CO

Když v SPD voláme po obnovení branné výuky na školách, jsme terčem pro propagandistické pisálky, kteří se tuto nutnost snaží maximálně bagatelizovat a znevěrohodnit. Ježíš na kříži řekl: „Pane, odpusť jim, neboť oni nevědí, co činí!“. Jenže pisálci vše dobře vědí, plní totiž zadané úkoly a jeden z nich očividně asi zní: zbavit zhlouplé a neinformované obyvatelstvo nejenom informací o možných nebezpečích, ale především základních možností ochrany, znalostí a materiálního zabezpečení. Proto žádám vládu aby (jakmile skončí nouzový stav), poučená z chyb, které se staly a dějí:

začala obnovovat materiální základnu CO v objemu, odpovídajícím počtu obyvatel ČR, neprodleně obnovila výuku CO a branné přípravy na základních, středních i vysokých školách, státních i soukromých, ve spolupráci s ministerstvem obrany a ministerstvem vnitra vypracovala plány a systém civilní ochrany obyvatelstva.

Je totiž nejvyšší čas, aby se lidé přestali spoléhat na kohosi kdesi, že nás přijde zachránit. Ono to v historii bylo vždycky úplně jinak, jak se právě v době trvající pandemie koronaviru vyjevuje v EU, USA a zejména u našich západních sousedů. Když jde totiž do tuhého, je pro ně (historicky již po kolikáté) bližší košile než kabát a Čechy nechají svému osudu. Pomoci se dočkáme až poté, co my sami si pomůžeme. Ať už si různí senátoři vykládají, co chtějí. Když tvrdí, že současná vláda dělá různé věci špatně, jen zdůrazňují, jak jsou mimo realitu. Co je nezbytné podniknout, netuší. Také mě napadá vtíravá myšlenka, že právě peníze, které by se ušetřily zrušením Senátu, by obnovení základů civilní ochrany v celostátním měřítku stačily ufinancovat. Je nejvyšší čas!

Autor: Jirka Kobza
Autor je poslancem za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurohujeři rozjeli desinformační a manipulativní kampaň proti europoslanci SPD Davidovi   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 06:05:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český internet se stal opět bojištěm mezi eurohujerskými trolly a českými vlastenci. Protože europoslanec SPD Ivan David nechtěl podpořit finanční podporu islamistického režimu v Turecku, která je skrytá za deklaraci o podpoře členských zemí a přidružených zemí k EU, tak se stal cílem desinformační kampaně eurohujerských trollů z webu Forum24, ale taky například europoslance KDU-ČSL Zdechovského, kdy tito eurohujeři lidem zatajují jak se to má doopravdy s celým balíčkem podpory a důvody, proč europoslanec SPD David ho nepodpořil. Jedná se o klasickou ukázku desinformační a manipulační kampaně eurohujerů.

Ukázka desinformačních kampaní


A jaká je tedy realita bez desinformací a manipulací eurohujerů?

Přečtěte si vyjádření europoslance SPD Ivana Davida:

Hlasování 26. 3. 2020 v souvislosti s COVID-19

Dnes jsem hlasoval v Evropském parlamentu přes internet o třech návrzích Evropské komise. Jedenkrát jsem hlasoval „pro“, dvakrát „proti“.

Hlasoval jsem pro návrh, aby leteckým společnostem, které „nelétají“, zůstaly dříve přidělené časy na evropských letištích, aby nadále nelétala prázdná letadla jen proto, aby si společnosti udržely přidělené časy.

Hlasoval jsem proti „specifickým opatřením na mobilizaci investic do systémů zdravotní péče členských států a jiných sektorů jejich ekonomik v odpovědi na COVID-19“. Proč proti? Protože Evropská komise chce rozdělovat peníze, které patří daňovým poplatníkům členských států. Chce je rozdělovat, aby zvýšila svoji autoritu v naději, že tyto prostředky budou naivními občany vnímány jako dar z laskavosti. Kromě toho nemám důvěru ve způsob rozdělování a rozhodování o adresátech této pomoci. Evropská komise chce posílit svůj politický vliv a omezit kompetence členských zemí a demokratická práva lidu členských zemí.

Hlasoval jsem proti třetímu návrhu „Nařízení EP a rady …za účelem poskytnutí finanční pomoci členským státům a zemím, se kterými se jedná o přistoupení k Unii, jež jsou postiženy závažným ohrožením veřejného zdraví“. Argumenty jsou shodné jako v předchozím případě. Kromě toho se jasně ukázalo, že většina států EU se v případě pandemie COVID-19 zachovala relativně kompetentně, odhlédneme-li od skutečnosti, že nezajistila pro takový případ předem dostatečné strategické zásoby zdravotnických prostředků a kapacit a nezajistila další strategické komodity. Každá země má možnost si pomoc vyžádat a víme, že nejpostiženější zemi Evropy Itálii nepomohla neschopná Evropská unie, a jen málo její státy samostatně, ale pomohly země vystavené sankcím a ostrakizaci – Kuba, Ruská federace, Čína a kromě nich USA. (USA ovšem odvezly své zásoby roušek a dalšího materiálu ze svých vojenských základen v Itálii.) Navíc nesouhlasím s podporou Turecku, která je bohužel dosud zemí, s níž se navzdory nepřijatelným akcím této země (v současné době na řecké hranici) stále jedná o přistoupení k Evropské unii. Tuto výhradu jsem podpořil prostřednictvím pozměňovacího návrhu naší frakce Identita a demokracie.

Předseda Evropského parlamentu David Maria Sassoli a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se dnes ve svých projevech maximálně snažili zakrýt selhání Evropské unie v této pandemii. Hovořili o tom, jak myslí na trpící a jejich blízké a chválili zdravotníky, prodavačky, popeláře… Snažili se nás dojmout, abychom jim na základě projevených emocí svěřili další díl rozhodovacích pravomocí a oslabili členské státy. Chtějí monopol na rozdělování našich peněz bez našeho vlivu.

„Mysli na chudé“, říkal mi jeden lodžský fabrikant: „To nic nestojí“ (Julian Tuwim)

Poslanci Francie, Itálie a Finska za naší frakci Identita a demokracie přítomní v Bruselu připomínali naprosté selhání Evropské unie v této pandemii a klíčovou úlohu členských států v řešení problémů. Bulharský konzervativní poslanec Dzambazki připomněl nutnost omezení nesmyslných návrhů v rámci Zeleného údělu a například obchodování s emisními povolenkami, z nichž bohatnou pouze banky. Doporučil zaměřit se na aktuální reálné problémy občanů v Evropské unii.

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší pokus o obnovení historické spravedlnosti? Vláda projedná návrh o zavedení Dne zrady a zániku české státnosti   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 05:51:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada českých poslanců přišla s návrhem ustanovit 15. března významným dnem. Podle nich se totiž právě v tento den v roce 1939 čtyři evropské mocnosti – Německo, Itálie, Francie a Velká Británie, dopustily zrady Československa. Řada ministerstev se ale proti tomuto návrhu staví, a to kvůli možnému poškození vztahů se současnými evropskými spojenci.

Čeští poslanci Jiří Mihola (KDU-ČSL), Leo Luzar (KSČM) a Helena Válková (ANO) předložili návrh o uznání 15. března „Dnem zrady, zániku statnosti Československa“. Dotyční považují německou okupaci Československa v březnu roku 1939 za důsledek zrady, jež se uskutečnila o půl roku dříve v Mnichově. Návrh poslanců by měl být českou vládou projednán již v pondělí.

„Odůvodnění hlavních principů a nezbytnosti navrhované právní úpravy: V tento den se dokonala zrada spojenců započatá v Mnichově roku 1938 kdy velmoci Velká Británie, Francie, Německo a Itálie donutily Československou vládu přijmout odstoupení území Sudet Německu. Po svévolném rozhodnutí Hitlera vojensky obsadit zbytek území Československa a vzniku Slovenského státu se Velká Británie a Francie zmohla pouze na diplomatický protest. Tímto dnem zanikla státnost mladé Československé republiky a vznikl Protektorát Čechy a Morava,“ uvádí se v návrhu.

Jako jeden z důvodů této iniciativy poslanci uvádějí snahu přispět ke zvýšení úrovně znalostí českých občanů o základních historických událostech, jež měly zásadní vliv na osud a dějiny československého státu.

Postoj českých ministerstev

O vyjádření stanoviska vůči tomuto návrhu bylo požádáno pět českých resortů. Ministerstvo kultury zaujalo nesouhlasné stanovisko. Jako jeden z důvodů představitelé resortu uvedli, že označení Den zrady by spíše souvisel s mnichovskou dohodou, než s datem navrženým poslanci. Kromě toho nepovažují zavedení dalšího významného dne za nutné, jelikož by to rozptýlilo symbolický význam ostatních významných dnů, jež jsou spojené se zmíněným historickým obdobím. Obdobné stanovisko zaujalo i ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které rovněž zdůraznilo, že obdobný návrh již byl vládou zamítnut v únoru. Jedná se totiž o návrh řady poslanců, včetně Tomia Okamury a Radima Fialy. Neutrální postoj vyslovila dvě ministerstva, a to resort vnitra a spravedlnosti.

Ministerstvo zahraničí sdělilo, že by schválení tohoto návrhu nebylo vhodné, a to z politických důvodů. Svůj postoj odvozují od principů Česko-německé deklarace z 21. ledna 1997, v níž se oba státy zavázaly vyhýbat se tomu, aby zatěžovaly své vztahy historickými událostmi a otázkami.

„Přijetí poslaneckého návrhu zákona, který cílí na negativní emoci proti Spolkové republice Německo, by zbytečně ohrožovalo současné vynikající vztahy mezi oběma státy,“ uvádí se v doporučení ministerstva zahraničí pro českou vládu.

Podobná novela od SPD

Obdobný návrh stanovit 15. březen Dnem památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem předložilo také hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Kabinet ANO a ČSSD se k němu ale postavil záporně, a to s odůvodněním, že zavedení nového významného dne nepokládá za potřebné.

Období od obsazení českého pohraničí po porážku nacistického Německa připomíná podle vlády už nyní pět památných dnů a státní svátek Dne vítězství.

„Dalším rozšiřováním okruhu významných dní připomínajících stejné dějinné období se jejich symbolické postavení spíše oslabuje,“ vysvětlili ministři ve svém stanovisku.

Počet významných českých dnů se zvýšil letos, kdy se mezi ně zařadil i 21. srpen. Ten připomíná oběti invaze v roce 1968 a následnou okupaci někdejšího Československa vojsky bývalé Varšavské smlouvy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BQ5m
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zoufalý krok EU o zachování svého vlivu“. Rozhodnutí Bruselu znepokojilo veřejnost. Oč jde?   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 05:41:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová oznámila další krok EK v souvislosti s boji proti dezinformacím. Uvedla totiž, že komise pošle přes pět milionů eur na podporu nezávislých medií. Podle řady uživatelů však jde především o snahy Bruselu posílit svůj klesající vliv.

Česká politička Věra Jourová, která zodpovídá za Evropský plán na obranu demokracie před hybridními hrozbami, prohlásila, že v nadcházejících měsících bude vytvořen tzv. Akční plán pro demokracií. Hlavními cíli tohoto projektu je podle Jourové upevnění nezávislosti a svobody médií a ochrana demokratických procedur a institucí. Dalším cílem je rozšíření odpovědnosti mediálních platforem.

Posilování svobody a nezávislosti medií se považuje za hlavní prioritu tohoto plánu. Potvrzením toho je skutečnost, že tento měsíc bylo přijato rozhodnutí o financování řady evropských médií částkou ve výši 5,1 milionu eur. Uvedená částka bude směřovat hned do několika jednotlivých projektů. Jeden z nich je zaměřen na boj proti dezinformacím a poskytování ochrany novinářům. Další finanční prostředky jsou určeny pro International Press Institute (IPI), jenž bude mít na starosti podporu investigativní žurnalistiky v mezinárodním měřítku. Navíc, v rámci tohoto projektu se předpokládá vytvoření evropských mediálních rad, které by v budoucnu měly na starost kontrolu dodržování etických standardů v novinářské práci.

Věra Jourová ve svém projevu dala najevo, že uvedená opatření mají mimo jiné za cíl omezit vliv Ruska a Číny v mediálním prostoru. Podle eurokomisařky totiž tyto státy usilují o oslabení evropské demokracie a evropských institucí prostřednictvím informační války.

Snaží se EU zachovat svůj klesající vliv?

Český sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl publikoval na Facebooku příspěvek, v němž vyjádřil názor, že Brusel za nezávislá média považuje především ta, co jsou propojená s Evropskými institucemi.

„Jak poznáte nezávislá média? No přece podle toho, že jsou financována (a tudíž taky úkolována) Evropskou komisí. Nejvíc nezávislé médium v Evropě je tudíž propagační oddělení EK. Tak už je vám to jasné?“ napsal Hampl.

Řada uživatelů měla značné pochyby ohledně míry nezávislost médií, jež budou financována Evropskou komisí. Jeden z komentujících vyjádřil přesvědčení, že část těchto médií koná v zájmech amerického miliardáře George Sorose.

„Nezávislá, ale závislá na Sorosově propagandě,“ napsala uživatelka Růžena Joštová.

Uživatel s přezdívkou Tony Manta si je jistý tím, že nový plán EU není ničím jiným než snahou obnovit svůj vliv, jenž byl výrazně poškozen důsledkem migrační a koronavirové krize.

„Jde o zoufalý krok EU o zachování svého vlivu, který tristně ztratili v očích Evropanů svým přístupem nejen k migraci, ale hlavně k současné pandemii, kdy mnohdy zbytečně umírají tisíce lidí,“ sdělil svůj pohled dotyčný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BQ3d
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a USA by měly společně usilovat o boj proti epidemii   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 05:31:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„V souvislosti se současnými podmínkami by měly Čína a Spojené státy společně usilovat o boj proti epidemii." 27. března to řekl čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) během telefonického rozhovoru, který na pozvání vedl s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Během méně než 24 hodin představitelé obou zemí podruhé diskutovali o epidemii nového koronaviru. Dříve, 26. března večer pekingského času uspořádali vůdci skupiny G20 první speciální videokonferenci týkající se boje proti epidemii, vůdci Číny a USA se zúčastnili tohoto summitu.

Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse dosáhl do 17:37 EST dne 26. března počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech 82.404 a USA se staly zemí s největším počtem potvrzených případů epidemie nového koronaviru na světě. Avšak někteří američtí politici v boji proti epidemii očerňovali Čínu, což poškodilo čínsko-americké úsilí o boj proti epidemii a také to vážné narušilo rozvoj čínsko-amerických vztahů a celosvětovou prevenci a kontrolu epidemie.

Během telefonického rozhovoru čínský prezident Xi Jinping zdůraznil, že od vypuknutí epidemie Čína bezvýhradně sdílí zkušenosti s prevencí, kontrolou a léčbou se všemi stranami a dělá a bude dělat vše, co je v jejích silách, aby poskytla podporu a pomoc zemím v nouzi. Toto prohlášení objasnilo důslednou zásadu otevřenosti, transparentnosti a odpovědnosti Číny při prevenci a kontrole epidemie a jedná se o silnou reakci na pomluvy některých západních politiků o čínských „nedokonalých" údajích, a také o reakci na jejich pokusy zdiskreditovat Čínu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2058 sec,0.0647 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,606kB