Pondělí 30 březen 2020
Fallout 2020: Pentagon zahájil aktivaci podzemního bunkru Cheyenne Mountain Complex ve Skalistých horách v Coloradu   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 18:17:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Fallout 2020: Pentagon zahájil aktivaci podzemního bunkru Cheyenne Mountain Complex ve Skalistých horách v Coloradu pro přípravu přesunu vrchního velení, prezidenta, americké vlády a výkonné moci do bezpečí v případě zhoršení bezpečnostní situace na území USA v důsledku virové epidemie! Začínají se prohlubovat výpadky v zásobování zbožím, očekává se proto vypuknutí vln rabování. Donald Trump povolal 1 milion záložáků Národní gardy, v USA se všechno schyluje k vyhlášení výjimečného stavu a stanného práva! V roce 2017 zemřelo ve světe 1,6 milionu lidí na prudce nakažlivou tuberkulózu, 10 milionů se nakazilo, ale nikdo pandemii nevyhlásil, nikdo nevyhlašoval karantény!

Pokud sledujete situaci, která se odvíjí v USA, určitě tušíte, že vývoj začíná připomínat opravdu velice nebezpečný model superkrize, která spojuje v sobě několik krizí dohromady. Virová krize je v USA úzce spojena s krizí ekonomickou, sociální a bezpečnostní. Zastavení businessu v USA a ve velkých městech spolu s karanténami, zastavením dopravy, leteckých spojů a omezením pohybu, vytvořilo v USA situaci, kdy miliony lidí ze dne na dne přišly o práci, další miliony lidí se vrhly do obchodů a začaly v panice vykupovat všechny potraviny, a ještě další miliony Američanů začaly vykupovat zbraně, protože každý Američan ví, co se stane, když vypukne krize.

Všichni si pamatují na hrůzy roku 2005 v New Orleans v Louisianě, kde po ničivém hurikánu Katrina došlo k protržení mořských hrází a k zaplavení města. Systém vlády v městě se zhroutil, federální vláda nebyla schopna zásahu a ve městě začaly řádit ozbrojené gangy. Stabilita v USA spočívá na jediné věci, na plynulosti zásobování. A je úplně jedno, jestli myslíte zásobování potravinami, léky, nebo benzínem na pumpách. Jakmile cokoliv z tohoto začne být nedostatkové, vzniká panika a run na obchody a pumpy. Spolu s tím jde ruku v ruce ztráta příjmu ze zaměstnání. Lidé potřebují mít kde bydlet a potřebují jíst, i když nemají práci a i když platí karanténa.

Pentagon zahájil v noci na dnešek aktivaci podzemních protiatomových bunkrů ve skalách v Coloradu pro přesun americké vlády, prezidenta a výkonném moci pro případ, že by se situace v USA vyhrotila

Americké banky očekávají v polovině dubna první defaulty na hypotékách kvůli neschopnosti splácet v důsledku zavřených businessů. Vůbec zde ani nemusíme hovořit o nezaměstnaných, to by byla chyba a omyl, zásadní nepochopení. To se týká jen lidí, kteří dostali výpovědi. V USA jsou však miliony lidí, kteří jsou doma, nemají žádný příjem, ale výpověď zatím nedostali. Stejná situace platí v Česku a v dalších zemích. Nelze se dívat na ukazatel nezaměstnanosti jako na indikátor celého obrazu. To je pouze zlomek lidí, kteří dostali výpovědi už nyní, protože většina lidí je doma bez peněz a čeká na návrat do práce v co nejkratší době.

Nejhorší situace je v New Yorku, kde legendární metro je dnes epidemiology považováno za příčinu toho, že město se v příštích týdnech dostane do naprosté a nevídané epidemie. A protože New York je centrem obchodu v USA na východním pobřeží, virus se odtamtud už musel rozšířit do celých USA v minulých týdnech. Není proto překvapením, že unikly na veřejnost informace, že Pentagon aktivoval v Coloradu ve Skalistých horách podzemní bunkr Cheyenne Mountain Complex z dob Studené války, který se nachází uvnitř hory v hloubce více než půl kilometru pod skalou.

Došlo ale i k aktivaci dalších bunkrů v Coloradu a po celých USA. Armáda vyslala do komplexu personál, aby provedl přípravy na přijetí případných “hostů” v případě, že bude vydán rozkaz k přesunu americké vlády, prezidenta a vrchního velení do tohoto podzemního komplexu. Další informace navíc potvrdila, že do bunkru již byli odveleni i zástupci NORAD a NORTHCOM, tedy zástupci protivzdušné obrany a velení generálního štábu severoamerické obrany.

Bílý dům povolal v pátek do aktivní služby 1 milion záložáků Národní gardy

Donald Trump minulý pátek podepsal rozkaz a povolal do aktivní služby z rezervních záloh celý 1 milion záložáků Národní gardy. Budou v ulicích amerických měst vykonávat práci policie a to je první znamení toho, že v USA se schyluje k vyhlášení výjimečného stavu a rovněž stanného práva, které by spadalo právě pod jurisdikci Národní gardy rozmístěné v amerických městech. Stejné obavy panují i v Evropě a v neposlední řadě i v ČR, kde česká vláda narychlo povolala zpátky české vojáky z Iráku.

Mají být připraveni doma, aby pomáhali policii se zajišťováním pořádku. Česká republika už nemá Lidové milice, což byla obdoba Národní gardy v USA, takže policii bude v ČR pomáhat regulérní armáda. Zatím není důvod k nějakému znepokojení, protože virová krize v ČR zatím trvá jen krátce přes 2 týdny, v Číně situace trvá už více jak čtvrt roku a konec virové nákazy je v nedohlednu, i když v Číně se zastavil nárůst nových nemocných, ale nemocných jsou stále vysoká a závratná čísla.

Proces přesunu elit směrem dolů, do podzemí, tak právě začal. Pokud jste četli moje knihy a články o Syndikátu, tak vás tento vývoj situace nepřekvapí. O směru přesunu elit nahoru, dolu a k singularitě jsem psal v minulých letech už myslím dost důkladně. Pokaždé, když na povrchu planety třídy G jako je naše Země, hrozí nějaká krize, ať už klimatická, společenská, bezpečnostní, potravinová, nebo jakákoliv jiná, nižší elity v rámci procesů řízení instinktivně utíkají směrem dolů, do podzemí.

Cesta nahoru, na oběžnou dráhu do vybudovaných “Elysií” a na jiná planetární tělesa, je zatím v realizaci a v přípravě soukromými společnostmi a není ještě teď momentálně dostupná, mluvíme-li o nižších elitách na této planetě, tedy o prezidentech států, o vládách, armádních štábech, bankovních klanech atd. Coronavirus se stal nástrojem krize, pro vyvolání krizového řízení a pro perestrojku globalizace ze starého modelu světa v podobě Průmyslu 3.0 do nové podoby Nového světového řádu a jeho Průmyslu 4.0.

Coronavirus je nástrojem násilného urychlení instalace NWO a jeho prvků neofeudalismu! Když před 3 roky zemřelo 1,6 milionů lidí ve světě na prudce nakažlivou TBC, nikdo se ani neobtěžoval o tom informovat v médiích

Hlavním procesem je krize, která ospravedlňuje krizové řízení, které následně uplatňuje silové a neofeudální praktiky proti paralyzovanému a zblbnutému obyvatelstvu, které se neodvažuje postavit na odpor, protože kdo by se stavěl na odpor proti vlastnímu zdraví, že? A proč tedy dosud není známý pacient 0 z Itálie, ani pacient 0 z Číny? Proč není řešeno, že Coronavirem záhadně onemocněli i naprosto izolovaní lidé na ostrovech v Pacifiku, na Islandu, v odlehlých částech Tajgy v Rusku a v dalších naprosto bizarních a odlehlých místech? Jak se tam ten virus dostal?

Odpověď je šokující, děsivá, skandální, hrozivá, ale bohužel, jediná pravdivá a možná: Virus se tam dostal z nebe. Odnesl ho tam snad vítr z Číny? Nebo někdo něco rozprašoval z letadel nad celou planetou poslední dva roky? Všimněte si, že virus je najednou na celém světě, zasahuje naprosto veškeré země, což se v minulosti během epidemií SARS, MERS, prasečích a ptačích chřipek nedělo. Anebo se to možná dělo, ale nikdo kvůli tomu nezastavoval světový letecký provoz, nezavíral hranice, nezavíral pobočky bank, nezavíral podniky, nevyhlašoval karantény, omezení trhů, businessů, nikdo kvůli tomu neschvaloval mamutí deficity státu ve výši přes 2 biliony dolarů v USA, nebo přes 750 miliard EUR v Německu.

Neděste se proto Coronaviru, děste se toho, co se skrývá za ním. Pokud chcete šokující důkaz, jeden vám poskytnu. V roce 2017 se na celém světě nakazilo tuberkulózou 10 milionů lidí. A za rok jich zemřelo 1,6 milionu. Zemřelo tak 16% nakažených! Nikde se o tom nemluví, protože většina zemřela v Africe, v Jihovýchodní Asii, v Mongolsku, v Indii a v Jižní Americe. Nikdo kvůli tomu nezastavoval letecká spojení do těchto nakažených zemí, nikdo v těchto zemích nezastavoval business, nenutil lidi nosit hadry na ústech, nenutil je zavírat své živnosti, nezavíral hranice a nezakazoval svým občanům opouštět své země a cestovat za hranice. Tuberkulóza je přitom jedna z nejnakažlivějších infekčních respiračních nemocí vůbec, ale nikdo neviděl důvod zastavovat globální trhy kvůli těmto nákazám.

Za karanténami se skrývá plán na likvidaci svobod člověka, jeho pohybu, jeho živností, v NWO totiž přežijí jen velké nadnárodní řetězce a koncerny

Jenže v případě Coronaviru k tomu došlo. Nikdy nevěřte politikům, když najednou, jako na povel, začnou zavírat hranice, obchody, živnosti, začnou omezovat pohyb lidí, zakážou jim cestovat, začnou přijímat masivní schodkové rozpočty a ve jménu krize posilují své pravomoci, zakazují demonstrace a shromažďování více než 2 osob na veřejnosti. Kdyby někomu šlo o ochranu zdraví obyvatel, musely by být karantény na světě prakticky nepřetržitě, protože epidemií tuberkulózy, různých chřipek a různých virů je každý rok na světě tolik, že by člověk nemohl nikdy nikam cestovat.

Pokud by někdo chtěl zatočit s Coronavirem, nařídil by 3 týdny izolace v celé společnosti a za 3 týdny by bylo po viru a jeho šíření. Jenže, nikdo to udělat nechce, namísto toho vlády nechají několik měsíců zavřené obchody a provozovny živnostníků a nechají je pomalu umírat a přijít o zaměstnance. Zůstanou jen velké nadnárodní firmy, řetězce, globální značky. Každý ekonom ví, že je lépe na 3 týdny všechno zastavit a zbavit se viru, než dlouhé měsíce omezovat provozy živností a fabrik, ve jménu ochrany před stále číhajícím virem, jehož původ je stále neznámý a nikdo se už ani neobtěžuje hledat nějaké pacienty 0, protože by se ukázalo, že virus z laboratoře žádného takového pacienta prostě nemá. Takový virus má jen svého tvůrce, bioinženýra.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: ČT řádí na pokračování   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 18:02:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To, že je ČT a zejména ČT24 hlavním nástrojem pražské kavárny v boji proti Babišovi, a také proti levici a vlastně proti všem, kteří nesdílí její často bizarní názory, je věc dlouhodobě zřejmá. Ale málokdy se ČT tak otevřeně odkopala, jako včerejšího (neděle 29. 3. 2020) dne v pořadu 168 hodin. Bylo až neuvěřitelné, jaké podpásové útoky na vládu si redakce ČT dovolila. Vláda je podle všeho odpovědná za všechno. Všechno bylo podle ČT pozdě, všechny nákupy zdravotnického materiálu pro boj s koronavirem měly být nakoupeny s předstihem...

Vždyť už přeci v lednu se to dalo odhadnout a v únoru byla celá věc jasná. Už V.Moravec v neděli v poledne, ve svém podivném pořadu plném protivládních útoků, označoval vládu za odpovědnou za nákazu koronavirem v penzionech důchodců. A v programu 168 hodin bylo vše mnohonásobně opakováno. Až téměř goebbelsovsky, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jaká je ale pravda? Zřizovateli zdrcující většiny domovů důchodců jsou kraje. Přes ně probíhá financování domovů důchodců. A tedy i dodávky materiálů potřebných pro ochranu klientů i personálu. Před měsícem vcelku pochopitelně stát, kraje, ani domovy důchodců, prakticky žádné ochranné prostředky k dispozici neměly. Málokdo si uměl představit objemy prostředků potřebných v boji proti nákaze v naší zemi. Ale hlavně, před měsícem nikde ani nebyly vyráběny zdravotnické prostředky v takovém objemu, aby to uspokojilo vlastně celý svět.

Český průmysl nebyl pochopitelně ani tak předvídavý, ani tak pružný, aby byl schopen dodávky prostředků pro potřeby českého státu řešit. Nežijeme v plánovité ekonomice, ale v ekonomice soukromo-kapitalistické. Očekával bych tedy, že mnoho podnikatelů bude schopno začít potřebné prostředky ve velkých objemech vyrábět. Nestalo se tak. Zhruba před 14 dny začala vláda z iniciativy ministra vnitra Hamáčka a prezidenta republiky, kteří vytvořili příznivé prostředí v Číně, abychom byli schopni i dovážet v obrovských objemech potřebné zdravotnické prostředky a materiál z této země. Ministerstvo vnitra, které dodává potřebný materiál krajům, těžko může ovlivnit dodávky v rámci každého kraje. Pokud kraje nezavážely v daném čase potřebnými prostředky také domovy důchodců, těžko za to činit odpovědnými vládu. To je prostě minimálně řečeno neseriozní.

Až komická byla ovšem ta pasáž pořadu ČT 168 hodin, která zcela vážně deklarovala v podstatě tuto myšlenku: Proč mají vydělávat miliardy na dodávkách zdravotnického materiálu Číňané a ne české firmy, pověstné „zlatýma českýma ručičkama“. No, problém je v tom, že české firmy před dvěma či třemi týdny byly schopny pokrýt svými dodávkami jen nepatrnou část českého trhu a jeho potřeb. A upřímně, i nyní sice řada českých firem chvályhodně vyrábí řádově tisíce či desetitisíce respirátorů anebo ČVUT vyvinul dokonce jakýsi plicní ventilátor, ale je to stále velmi málo k pokrytí celkové potřeby Česka. A připomíná to jakési technologické kutilství. Chtělo by to vyrábět statisíce či miliony roušek každý týden, což pochopitelně nejsme schopni zajistit. Chtělo by to vyrábět desetitisíce či statisíce ventilátorů týdně, což české firmy zatím nejsou schopny uskutečnit. A samozřejmě ani plicní ventilátor není tak jednoduché uvést do běžného provozu přímo v nemocnici, protože zcela nepochybně bude vyžadovat nějaké schválení, certifikaci. A to se neuskuteční za pár hodin. Prostě, autoři včerejších 168 hodin blábolili často nesmysly, s jasným cílem poškodit vládu. Vláda si přes veškeré chyby, které udělala při řešení dopadů světová pandemie u nás, vede ve své organizační práci v zásadě dobře.

Pokud přijde např. velmi bohatá profesní skupina lidí, OSVČ, s tím, že je povinností vlády, aby jí zajistila roušky, proboha co by ta vláda měla ještě dělat? Tihle lidé, v této profesní skupině, vydělávají měsíčně 150 – 200 tis. korun (každý jistě pozná, o koho jde). Mezi jejími klienty jsou určitě osoby, které umí ušít za pár set korun látkové roušky. Mělo by to být vlastně jednoduché. Zkusit pár telefonátů a požádat o výpomoc… Prostě čekat, že vláda všechno zvládne, ponese náklady úplně ve všem a mně zústanou zisky, tak to asi fungovat nebude. Koneckonců, podívejme se do západní Evropy, do Itálie, do Španělska, do Francie, do Británie i jinam. Nehovořím ani o Spojených státech, kde bude zřejmě mít průběh koronavirové krize nejtěžší průběh ze všech zemí. Prostě česká vláda dává najevo, a to každým svým činem, jak jí záleží na životech našich spoluobčanů a dělá pro to, co může.

Závěrečná protičínská exhibice sinožroutů v ČT, jako je např. známá sinožroutka Lomová z UK, která s planoucíma očima útočí na „čínský režim“, což je výraz, který v korektní veřejnoprávní televizi, jež jej používá, nemá obdoby. Prostě politickou korektnost včera ČT zahodila takovým způsobem, jak to bylo v nedávné minulosti málokdy vidět.

Zato ředitel ČT kňučí, jak by bylo potřeba zvýšit příspěvky občanů na provoz ČT. Pan ředitel je úplně mimo mísu. Čeští občané budou toho všeho mít ve své většině v příštích týdnech a měsících plné kecky a budou mít velké problémy se svými příjmy. Když se dívám na trapnou vlastní tvorbu ČT, jejímž prototypem je například včera večer uvedené pokračování seriálu "Zrádci", nevím, proč bych i z tohoto hlediska měl na podobné pitomosti přispívat více peněz nežli dosud. Zmatený, surrealistický scénář, plný nepravděpodobných figur, které jakoby vypadly z nějakého dekadentního románu, způsobuje, že průměrně inteligentní divák těžko pochopí nejen syžet příběhu, ale i to, o co tam vlastně vůbec jde...

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká bankovní konsolidace   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 17:48:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolik z těch zhruba padesáti bank v České republice prodá svá úvěrová portfolia a opustí trh poté, co vláda Andreje Babiše zavede šestiměsíční moratorium na splácení úvěrů a úroky sníží na symbolickou výši? Desítka? Dvě desítky? Zatím nelze říci, ale konsolidace už na scéně byla. Šéf Monety Money Bank Tomáš Spurný, který stál o sloučení s Air Bank a Home Credit ze skupiny PPF, v lednu vyslovil očekávání, že nejméně tři banky budou v příštích 3-5 letech na prodej.

To bylo ale samozřejmě před tím, než se na trhu objevil koronavirus. Jestliže Česká národní banka a velké komerční banky jsou neobvykle vstřícné k myšlence, která téměř zastaví úrokové příjmy bank, poskytovatelů spotřebitelských úvěrů a dalších finančních institucí po dobu šesti měsíců, je to jen částečně ze starosti o své klienty. Velké banky to nikdy nepřiznají, ale jejich hlavním zájmem je vyprovodit z trhu všechny ty iritující malé hráče, kteří ohlodávají jejich příjmy z poplatků.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýhled ze Smíchova (15 minutový)   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 13:01:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ať se dívám ve dne nebo v noci, nahoru, dolu, do leva nebo doprava, bez brýlí nebo s brýlemi, černými, růžovými či bezbarvými, které mi předepsala lékařka, s dalekohledem nebo bez něho, vidím pořád to samé: Nekonečnou řadu otázek bez jasných odpovědí, neposlušnost části společnosti, ticho na pěšině vedoucí ke zmenšení pandemie strachu a mezinárodní solidaritě. O autoru koronaviru a o někom ochotnému prohlásit konec vyčerpaného a začátek rodícího se nového systému, nemluvě: absolutní ticho.

Příspěvek nemá ambici šířit poplašnou zprávu, vyzývat k nenávisti nebo plnohodnotně odpovědět tak, jak může biolog nebo virolog. Nemám k dispozici originály dokumentů. Mám ale k dispozici – jako by měla mít každá vláda, všechna klíčová ministerstva a bezpečnostní služby celou řadu veřejně dostupných referencí, které věrohodně indikují s pravděpodobností 50 : 50, že potenciálně máme co dělat s trestuhodnou lidskou vědeckou tvorbou zneužívající přírodu, zneužitím vědeckých znalostí o člověku a jeho chování ve prospěch neviditelných, nebo s aktivní obranou přírody. Ta fungue podle zákona: útok je nejlepší obrana.

Výchozí téze

Výchozí téze pochází ze zatím nezveřejněné práce - Zamyšlení nad Leninem, jehož 150. výročí se blíží. Cituji: Moderní, globální sociálně – hospodářská a finanční krize, jejíž vrcholy představuje rok 2008 a současný rok 2020 v prvním čtvrtletí, představuje pandemii strachu ze zcela vyčerpaného mnohokrát s pomocí válek transformovaného kapitalismu, založeného na expansi, dluhu a virtualitě. Není daleko doba, kdy symbol kapitalismu – USD se stane pouze jednou z několika měn v rodících se nových vztazích mezi státy.

Je možné s pravděpodobností hraničící jistou tvrdit, že dojde v celé řadě států k revolucím ve známých, méně známých a dnes mnohým z nás nepředstavitelných formách revoluce. Nabízí se otázka: Co bude s ČR, kde bude a kde by mělo být její místo v novém řádu a nových vztazích mezi státy minimálně atlantické, eurasijské a asijské civilizace?

Z pozice cyklického charakteru historie je očividné, že zraje to, co přivedlo Lenina k moci a je možno zjednodušeně formulovat: Moc není schopná ekologicky, efektivně a ekonomicky vládnout po staru a lid není ochoten žít po staru. Oslabené křesťanství a pravoslaví se svým silným národním duchem, která se přijímají, a pokrytecký ateismus a mesiasmus končí v nouzi a před svojí smrtí. Vše je vystaveno islamismu, který se nepřijímá, protože je vrozen.

Cynthia

Cynthia (1956) je jméno americké tanečnice a zpěvačky známé v české kotlině především z vedlejší role v Hříšném tanci. V roce 1983 tančila po boku Johna Travolty ve filmu Staying Alive (režie Sylvester Stallone), který bývá často označován jako Horečka sobotní noci 2. Ve filmu Cynthia zpívá mimo jiné písničku, jejíž název popisuje aktuální úkol vlád prakticky všech států světa: Finding Out The Hard Way.

Cynthia (1939 – 2015) je také jméno první manželky britského hudenbníka John Lennona. Cynthia (B. Whitchurch) je světoznámá australská mikrobioložka, zakladatelka Microbial Imaging Facility a vedoucí výzkumu na Institute of Infection, Immunity and Innovation. Ke třem stejným jménům lidí různých karier a osudů řadím název umělé bakterie. Ta již dnes, spolurozhoduje o našem s vámi osudu: Cynthia. O cestě k ní mluví za sebe veřejně dostupná vědecká fakta bez pomoci fantazie.

Trochu historie

Německy mluvící, v českých Hynčicích narozený přírodovědec, zakladatel genetiky, působící jako mnich a později opat augustiniánského kláštera ve Starém Brně - Gregor Johann Mendel (1822 – 1884), zveřejnil v roce 1866 svůj objev základních zákonů dědičnosti.

Johannes Friedrich Miescher (1844 – 1895), švýcarský lékař a přírodovědec učinil v roce 1869 na půdě Tübingenské univerzity objev: Z jader bílých krvinek izoloval směs různých látek bohatých na fosfát, kterou pojmenoval nuklein. Skrývaly se za ní nukleové kyseliny DNA a RNA. Proto musí a také je Miescher považován za objevitele DNA.

Na první pohled nebude mnohým zřejmý význam uvedených objevů a spojení se současnou pandemií strachu. Zdůrazňuji strachu, ne koronaviru. Nikde totiž nenacházím srovnání statistik průmerně úmortnosti států před koronavirem a po jeho působení. Platí to i pro ČR. Stačí však připomenout a uvědomit si, že obejvy zlákaly a i dnes lákají mnohé, často ješitné, falešně ambiciózní vědce s chutí an velké peníze k pokračování, modifikaci vývojů objevů z minulosti, nehledě na představitelné a nepředstavitelné následky pro lidstvo a Planetu.

Ludwig Karl Martin Leonhard Albrecht Kossel (1853 – 1927) nepatří do uvedené kategorie. Tento německý lékař navázal v roce 1878 ve Štrasburgu na práci Friedrich Mieschera. V roce 1910 obdržel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu za výzkum v cytologii, zvláště proteinů a nukleových kyselin. Ve svém projevu během předání Nobelovy ceny 12.12.1910 mimo jiné řekl: Es gelang mir, eine Reihe von Bruchstücken zu erhalten … welche durch eine ganz eigentümliche Ansammlung von Stickstoffatomen gekennzeichnet sind. Es sind hier nebeneinander … das Cytosin, das Thymin, das Adenin und das Guanin.

Do řady uvedených tří vědců patří další třetice: Richard Altmann (1852 - 1900), německý patolog a histolog, objevitel mitochondrií v roce 1886 a nukleové kyseliny v roce 1889. Hermann Emil Fischer (1852 – 1919), německý chemik, autor Fischerovy projekce a nositel Nobelovy ceny za chemii v roce 1902 syntetizoval cukry a určil jejich strukturu. Alexander Robertus Todd (1907 – 1997), skotský biochemik, je nositelem Nobelovy ceny za chemii (1957) za výzkum v oblasti struktury a syntézy nukleotidů, nukleosidů a koenzymů.

Za oceánem to byl mimo jiné Oswald Theodore Avery (1877 – 1955), americký lékař kanadského původu a jeden z prvních molekulárních biologů vůbec. Nejznámější je jeho podíl na Averyho - MacLeodově - McCartyho experimentu v roce 1944, kterým bylo dokázáno, že genetickým materiálem je DNA. Kyvadlo výzkumu DNA se vrací do Evropy.

Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger (1887 – 1961), rakouský teoretický fyzik, jeden ze zakladatelů kvantové mechaniky známý zjednodušenou formulací Schrödingerova rovnice, za kterou obdržel v roce 1933 společně s Paulem Diracem Nobelovu cenu přispěl významnou měrou nejen ke kvantové fyzice, ale i historií a filozofií fyziky a vědy obecně. Jeho kniha Co je život? (1944) ovlivnila celou řadu vědců, kteří stáli u zrodu molekulární biologie, včetně objevitelů molekuly DNA Francis Crick či James D. Watson.

Tito pánové se ve své práci z roku 1953 zmínili pouze několika slovy o Rosalind Elsie Franklinové (1920 – 1958). Tato anglická biofyzička, chemička a bioložka se zabývala rentgenovou krystalografií a velkou měrou přispěla k objasnění molekulární struktury DNA, RNA, virů, uhlí a grafitu. Její práce na difrakčních obrazech DNA byly totiž následně použity k správnému určení struktury DNA Watsonem a Crickem. Franklinová s pravděpodobností hraničící s jistotou proto sama rozpoznala strukturu DNA dříve než Watson a Crick.

Krátká zmíňka o historii mikrobiologie a genetiky dovoluje zamyslet se nad vědou a směrem jejího vývoje, nad charakterem člověka - vědce, pýchou, ješitností a ambicích a možnostech zneužití vědecké práce dnes plně závislé na mocných finančnících bez duše. Grantový, průmyslem a finančníky bez duše placený vědecký výzkum vede společnost oslabených států jednou nohou do pekel a druhou k naději, že příroda svým útokem nás zastaví.

Bakterie Cynthia

Hamilton Othanel Smith (1931) je americký biochemik a mikrobiolog. Patří mezi průkopníky genomiky. Spolu s Wernerem Arberem a Danielem Nathansem je nositelem Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství za rok 1978. Cenu dostali za podíl na objevu restrikční endonukleázy typu II. Mnohem důležitější pro nás malé smrtelné je vědět, že tento pán od roku 1998 pracuje jako klíčový vědec v organizaci Celera Genomics a pravděpodobně ještě dnes vede tým výzkumníků na J. Craig Venter Institute. Ten se věnuje především výzkumu a výrobě syntetických bakterií, například Mycoplasma laboratorium, zvané Cynthia. Česká Wikipedia nemá asi ráda umělé minimální geny, jejichž výzkum začal variací genu schopného komplexních biotechnologických procesů potřebných pro výrobu paliv z cukru, vytažení kysličníku uhličitého z atmosféry apod. Jinak by bylo možné ji doporučit a z ní více citovat.

21. května 2010 zveřejnil časopis Science, že Venter-Gruppe úspěšně syntetizovala gen bakterie Mycoplasma mycoides z komputerového protokolu a úspěšně ho transplantovala do existující buňky Mycoplasma capricolum po té, co její DNA bylo odstraněno. Tady pozor! Již předtím, a to v roce 2003 ta samá skupina vědců syntetizovala gen viru Phi X 174 bacteriophage. Jestli se nemýlím je pan Smith také vědecký ředitel privátní společnosti Synthetic Genomics založené v roce 2005 Craig Venterem. Její výzkum se koncentroval na průmyslové využití recombinantu algae a dalších microorganismů. V roce 2008 Smith Hamilton a Drs. Craig Venter a Clyde Hutchison zveřejnily syntetizaci známou pod M. mycoides JCVI-syn1.0. Tím se dostávám blíže k jaru 2010, Mexickému zálivu a jádru věci.

Na jaře roku 2010 došlo k největší ekologické havárii v dějinách USA. Dosud tento primát držela havárie tankeru Exxon Valdez u Aljašky v roce 1989. Tehdy do oceánu vyteklo 257 000 barelů ropy. Podle oficiálně zveřejněných dat uniklo od potopení těžební plošiny Deepwater Horizon 2010 za pět týdnů něco mezi 64 a 148 milióny litrů ropy. Denně z něj neunikalo 800 000 litrů, jak se dlouho tvrdilo, ale cca tři milióny litrů. Světová veřejnost byla obelhávána společností BP (CEO Doug Suttles), koupenými vědci a politiky jako málo kdy předtím v historii. O trestech a pobytech někoho z uvedených ve vězení nic nevím.

Vím však, že zpočátku vědci vzali k utěsnění intracelulární organismus, známý jako Mycoplasma genitalium. Ten obsahuje 482 genů. S pomocí chromozomů vytvořili bakterie s plně počítačovou DNA. Hlavním úkolem umělé Cynthia, která je rezistentní na antibiotika bylo odstranit následky havárie, aktivně zpracovávat ropu a rychle se množit. V roce 2011 byla Cynthia vypuštěna do oceánu, dnes již prokazatelně rychle, bez řádné vědecké přípravy, profesionální etiky a bez klinických zkoušek na lidech. Proto se dodnes nemluví a nepíše o příčině smrti více než 5 tisících ptáků v Arkansasu, více než 100 tisících mrtvých rybách na pobřeží Louisiana a 128 mrtvých zaměstnancích BP.

Podle dat University of the District of Columbia (UDC) onemocnělo v blízkosti Gulf of Mexico do 40 % obyvatel infekcí vyzývající dušnost, horečku a onemocnění kůže. Nikde se nepíše o diagnoze. Nebudu pokračovat v popisu trestuhodné chamtivosti BP, jejího vedení a nezodpovědných a koupených vědců a zneužití jejich práce zástupci kapitálu. Nebudu se rozepisovat o známých a představitelných následcích požívání geneticky manipulovaných produktů, zákonech (i EP) ani o obludném soudním sporu Bayer ve věci herbicidu Roundup.

Doporučení

V závěru příspěvku nabízím odkaz na článek v angličtině ze 14. září 2016 nazvaný Cynthia: Flesh-Eating Synthetic Bacteria that has Gone Wild - 中文分享按钮. Obsah článku indikuje cestu k pochopení diplomatické ofenzivy ČLR na adresu USA jako potenciálního autora koronaviru a pandemie strachu. Pravdivost diplomatické ofenzivy a zmíněného přísloví - útok je nejlepší obrana indikuje v českých médiích nezveřejněná a naTwitteru prezidenta Trumpa také, žaloba USA na ČLR o náhradě škod způsobených koronavirem a pandemií.

Dle veřejně dostupných informací oficiálních agentur, USA jsou zastoupené společností financující prezidentskou kampaň prezidenta Trumpa. USA požadují v žalobě maličkost, kterou si neumím představit, podobně jako si neumím představit bez pomoci koronavirus: prý se jedná o 6 trilionů USD! USA obviňují ČLR z vědomého utajovaní objevení koronaviru v ČLR. V USA si dělají naději, že s pomocí exteritoriality, která jim umožnila se zmocnit aktiv společností RF, se dostanou k aktivám čínských společností. Bude-li žaloba přijata a dojde-li k odsouzení ČLR, přiblížíme se k začátku mnohem většího konfliktu, než představuje obchodní válka, válka proti koronaviru nebo nebezpečí zadlužených států.

EU a její členské státy by si proto měly rychle připomenout známou výzvu USA na adresu Mexika po katastrofě způsobené BP a škodám způsobeným zkorumpovanými vědci a jak na ní bylo reagováno ze strany souseda a ve světě: Mexiko to musí zaplatit! Po Mexiku následovala výzva Venezuele: Venezuela to musí zapaltit! Až přijde podobná výzva EU, která se s jistotou bude líbit Trumpovým příznivcům během současné volební kampaně nebude pochyb o vítězství amerického typu globalizmu a totálním podčinění předlužené se EU a každého členského státu svému spojenci USA. S NATO nebo bez, cvičení v kybernetické, biologické a rozumové válce v nové finanční struktuře budou mít zelenou.

Ať se divám ve dne nebo v noci, nahoru, dolu, do leva nebo doprava, bez brýlí nebo s brýlemi, černými, růžovými či bezbarvými, které mi předepsala lékařka, s dalekohledem nebo bez něho, tvoří se mi v hlavě v kontextu uvedených faktů, které nelze popřít, analýza blízká vojenským, často označovaným jako konspirační teorie. Přelidněnost Planety, nesplatilený dluh USA, největší veřejná zadluženost EU, ČLR jako hlavní hospodářský a finanční konkurent USA a RF jako hlavní vojenský konkurtent USA indikují dlouhý boj v mlze pandemie strachu o nový řád ve světě, dvě možnosti původu koronaviru a začátek a konec pandemie strachu, k jejiž vytvoření koronavirus slouží z důvodu konkretizace akce.

Jestliže je koronavirus dílem člověka, a je jedno s jakým záměrem byl stvořen (občankým nebo vojenským), lze s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat, že autorský kolektiv ví velice dobře, co dělal, jak ho zničit a ukončit tím pandemii strachu. Autorský kolektiv nebudu jmenovat. Historie veřejného a utajovaného biologického a genetického výzkumu to nedovoluje a mluví sama za sebe. V každém případě lék a lečení člověka budou drahé a současně bezpředmětné již kvůli mutaci viru. Ten za rok, za dva, až budou léky nebo vakcína veřejně dostupné a jejich finančníci bohatší nebude tím, kterým se nám dnes jeví.

Jestliže koronavirus je dílem přírody utočící proti lidské pýše, která vždy předchází pád, nedává smysl tisknout a slibovat peníze, zachraňovat průmysl, spekulanty a platit výzkum léku či vakcíny. Žádný lék a vakcína z vědecké laboratoře nepomohou stát se zoon politikon se zdravou imunitou Tj. imunním tvorem společenským. Jedinou pomocí se mi jeví uvědomit si nutnost okamžitého návratu k všeobecně platným a historií prověřeným hodnotám. Přechod k nim by měl být doprovázen věděním, že srdce člověka bývá před pádem zpupné a slávě předchází pokora. Jestliže pýcha podkopává vše dobré, co by člověk mohl udělat nebo udělá, pokora přerůstá člověka a vše, co mu přijde velké a před čím si člověk se zdravou pokorou přijde malý. Tak malý, nebo ještě menší než je koronavirus.

Všem, již teď spekulujícím podnikatelům, politikům a občanům, kteří přijali současný systém, doporučuji adresovat svá přání autorům koronaviru a pandemie strachu: globálním finančníkům bez duše. Ne vládě - slouhovi a již vůbec ne s odkazem na zákony. Jakmile byl totiž vytvořen zákon, objevil se podvod.

Žadatelé o finanční pomoc zcela jistě obdrží odpověď jako Rusové a jejich společnosti v případě Russiagate: Máme důkazy, že jste to byli, ale nemůžeme je zveřejnit před soudem, protože bychom prozradili tajemství. V případě koronaviru tajemství o jeho autorech a pandemii strachu zůstane utajeno až do doby nového řádu na úsvitu. Po té bude vše jasné a pro většinu lidstva pozdě.

Indikativní výhled

Nový řád se setká se splátkou globalizace, přičemž pandemie nebude hrát rozhodující roli. Příkladem může sloužit globalizace na konci 19. století, kterou ukončila válka. Ta umožnila konečný rozpad Britského impéria, vzestup USA a zavedení nového finančního systému. Pauzy mezi první a druhou světovou válkou a po ukončení druhé dokázaly nepoučitelnost člověka – pěšáka a vůdců států – figur na velké šachovnici geopolitiky určených k obětování.

Nový řád bude charakterizovat větší a širší používání technologií v mnoha sférách každodenního života, včetně on-line vzdělání. Protože jenom málokdo bude mít možnost a prostředky na personální semináře s profesory, které jsou nezbytné pro kvalitní vzdělání člověka, on-line přivede k úpadku kamených státních a privátních univerzit, zbídačení většiny vyučujících a obohacení vlastníků amerických a čínských vzdělávacích platforem. V následku dojde k urychlené separaci a neléčitelné debilizaci absolutní většiny populace a cílenému zvýšení liteární úrovně a vzdělání tam, kde není žádné nebo je mizerné a potřebné.

Změna v chování člověka způsobená návykem nepřibližovat se, nepodávat si ruku, neobjímat se apod. dovoluje předpokládat známé: Přivyknutí se transformuje do zvyku, nebo do extrému. Historie po ukončení první světové války je příkladem, kterému následoval veselý rozvrat. V době kvetoucího LGBT a roustoucího očtu genderů nelze vyloučit nové stránky sexuality, intimnosti a komunikace mezi individui.

Nový řád bude ovlivněn ČLR. Ta v boji s koronavirem nepraktikovala autoritativní metody jak mnozí sinofobové tvrdí, ale dokázala využít předpoklady vítězství v jakékoliv válce: sociální mobilizace, nekompromisní přístup k disciplíně a fundamentální schopnost řídit stát v duetu: státní administrace – stranicko ideologická vertikála. Proto se zvětšila kontrola KS nad obyvatelstvem, upevnila se její role a zvětšil respekt k ČLR jako takové. Růst západních protičínských akcí a prostředků a spolupráce s ČLR doprovázené pandemií strachu to potvrdí.

Nový řád přinese nové zákony a pravomoci. Příkladem nechť slouží vývoj po 11. září 2001. Lineární prodloužení vývoje po 11. září vede k absolutní kontrole společnosti a finančních toků. Dojde li k ní v atomizované společnosti, kterou představujeme, hrozí jí kolaps. Medicína v prostředí kontrol všeho představitelného a méně představitelného se bude vyvíjet směrem, který lze označit jako sekularizace medicíny podobné válečné a medicinalizace společnosti. Již dnes se jeví, že bez pomoci vojáků se v boji proti pandemii neobejdeme. Méně mrtvol zastřelením nebo výbuchem raket – více omezení s pomocí našich technologií. Místo staré známé výjezdní doložky, nová lékařská, finanční a Bůh ví ještě jaká doložka. O Více bezpečnosti – méně svobody napsal Steven Arthur Pinker, kanadsko-americký experimentální psycholog, kognitivní vědec, lingvista a obhájce evoluční psychologie a komputační teorie mysli ve své knize Better angels of our nature.

Více bezpečnosti – méně svobody se uskuteční s pomocí nepřímého násilí: Přesvědčování pomocí strachu, propagandy a příklady. Nevidím důstojný pohřeb umírajícího systému. Již dnes v případě pandemie strachu jsme svědky psaného. Není mnoho států na světě schopných udržet výjmečný stav, poslat do ulic tanky a kontrolovat ulici. Jinými slovy: Méně mrtvol, a mnohem větší politické změny než byly ty po konci první a druhé světové války, včetně nového finančního řádu. V něm bude mít hlavního slovo nad CB zadlužených států a vládami bez praktické moci něcopodobné nadnárodním investičním fondům. RB OSN se tak může změnit v Radu protivirusové bezpečnosti nové OSN. Karavany z USA v nové podobě, dočasně oslabené ČLR, nejméně potrestané RF a na vedlejší koleji Indie & Co, pojedou dál.

Nevylučuji, že svět bez hranic skončí, vízová politika států, včetně EU se změní a mnozí pochopí, že tzv. černé labutě, k nimž někteří řadí pandemii strachu a koronavirus, nepřilétají náhodně, ale tehdy, když je pro jejich přílet vše připraveno. My, jako společnost bavící se a tím podporující nemorální bohatnutí uměle vytvářených idolů kultury a sportu s prázdnou hlavou, schopnou objednat si v karanténě na Madéře Bugatti za 9.5 milionů Euro, jsme se nepřipravili na pohřeb beznadějně vyčerpaného systému nehledě na skutečnost, kterou představuje ne méně 20 studií provedených v ČR s cílem - jak se chovat a řídit extrémní situace. Budeme se snažit vše řešit po staru, s penězi ve, a ze strachu před novou revolucí. Výhled ze Smíchova potvrzuje: Komu není rady, tomu není pomoci. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDavid Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 10:10:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský nezávislý novinář David Icke vysvětluje, jak je to s epidemií koronaviru. Icke (nar. 1952) je autor desítek knih, ve kterých odhaluje praktiky různých tajných společností a těmto tématům se věnuje přes třicet let. Je zjevné že je opravdu dobře informován. Zde se můžete podívat na jeho rozhovor.

Titulky spustíte poklepáním na ozubené kolo na dolní liště a zvolte možnost automatický překlad čeština. (Video už je s českými titulky, najdete je na konci článku, pozn. editora.) Je to ale jen orientační překlad pomocí google translatoru.

Protože jsou to zásadní informace, nejzasvěcenější, jaké se za celou dobu trvání epidemie objevily, rozhodl jsem se zde vypsat hlavní myšlenky Davida Ickeho, pro ty, kteří nemají čas se na to podívat, ale doporučuji shlédnout celé video.

Podle Davida Icke se jedná o umělé vytvořenou epidemii, navíc značně zveličenou, s cílem vyvolávat mezi lidmi strach, svést na koronavirus hospodářskou krizi, která by přišla tak jako tak, a pod záminkou boje proti epidemii zavést omezení občanských práv a svobod, sledování lidí, zrušení peněz v hotovosti ve prospěch bankovních převodů a podobně. Konečným cílem je zavedení systému, jaký předpověděl George Orwel ve známém románu 1984. Icke neuvádí, jestli za tím stojí sionisté, svobodní zednáři, Bilderbergové či ilumináti, koneckonců tyto skupiny personálně splývají, ve videu jim říká pouze „Oni“ ale postupně uvádí několik jmen, které pro ty co se zajímají o světovou politiku nejsou nijak překvapivé: Rockefellerové, Rothschildové, Bill Gates, Britská královská rodina.

Existují dva způsoby, jak těchto cílů dosáhnout: vytvořit problém a poté pomocí mainstreamových médií vytvořit paniku, tak že lidé sami budou požadovat, aby se něco s tím dělalo, a poté nabídnout veřejnosti řešení problémů které „oni“ sami úmyslně vytvořili. Druhý způsob je problém, který ani nemusí existovat, prostě vymyslet, jako například byly zbraně hromadného ničení v Iráku nebo dokonce i klimatická změny.

Příkladem uměle vytvořeného problému je epidemie koronaviru. Vlastně nezáleží na tom, jestli koronavirus byl vytvořen uměle v laboratořích, nebo jestli vznikl náhodou v přírodě a tyto elity jen využily situace, je však pravděpodobnější že je uměle vytvořen. Jisté je, že už šest týdnů předtím, než se virus objevil v Číně, se prováděly simulace a cvičení podle scénáře, jaký máme dnes, a to do nejmenších detailů, nelze tedy říci že „oni“ nebyli na současnou situaci připravené.

Současná pandemie byla „předpovězena“ v dokumentech Rockefellerovy nadace již v roce 2010 a dokonce i v hollywoodském filmu Nákaza z roku 2011. Pandemie byla také v loňském roce a projednávána na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, na kterém Bill Gates a jeho manželka Melinda prosazovali, že je nutné kvůli zabránění šíření epidemií elektronicky sledovat všechny lidi na celém světě.

Jistě není náhoda, že epidemie vypukla zrovna ve Wuhanu, neboť v tomto městě byly koncem roku 2019 světové armádní hry, kterých se zúčastnilo deset tisíc vojenských sportovců z celého světa, takže byla ideální příležitost, jak mezi místním obyvatelstvem rozšířit epidemii koronaviru.

Je také pozoruhodné, že ve Velké Británii se již před Vánoci objevovali lidé s přesně takovými příznaky, které jsou dnes připisovány koronaviru, tedy buď to se tam šířil koronavirus již dříve, než oficiálně propukla epidemie v Číně, a nebo tam řádila úplně jiná nemoc, avšak se stejnými symptomy. Osobně bych se přikláněl k tomu, že koronavirus byl uměle rozšířen v Británii již loni, protože podle zpráv z Itálie (nevím, jestli je Icke znal nebo ne) italští lékaři zaznamenali případy koronaviru již na počátku října 2019, skoro čtvrt roku před vypuknutím nákazy ve Wuhanu. Zdrojem mohli být opět američtí vojáci v místních barech jako ve Wuhanu.

Paniku se politikům a médiím podařilo vytvořit dokonale, a panika brání přijímat racionální rozhodnutí, kdy jinak průměrně inteligentní lidé, se chovají jako šílenci. I v České republice vidíme, jak lidé panikaří a chovají se iracionálně. Na Západě a v Itálii je situaci asi ještě horší. Objevily se dokonce i případy, že lidé spáchali kvůli koronaviru sebevraždu, přitom to byli mladí lidé, kteří by za několik týdnů byli úplně zdraví.

„Oni“ však zřejmě mají strach, aby neumřeli sami (připomínám aktuální informaci, že jeden z protagonistů tohoto zločineckého plánu, britský princ Charles je sám nakažený), proto vytvořili virus, který se snadno šíří, ale má poměrně malou úmrtnost. ( Lze předpokládat, že vysoký počet mrtvých v Itálii je způsoben hlavně tím, že celkový počet nakažených je desetkrát vyšší, než kolik lidí bylo vyšetřeno a diagnostikováno jako nakažení, a dále tím, že italská populace nemá imunitu proti koronavirům, protože se tam nevyskytují tak často jako v chladnějších oblastech).

Je známo že více než 80% nakažených má velmi mírné příznaky, podobně jako u klasické chřipky, v ohrožení jsou jen staří lidé nebo lidé s různými zdravotními problémy. Přitom v sezóně 2017 až 2018 jen v USA bylo nakaženo 45 milionů lidí chřipkou a 61 000 lidí zemřelo a žádná panika kvůli tomu nevznikla. Bylo by tedy na místě chránit před nákazou staré a nemocné a nakažené léčit všemi prostředky moderní medicíny. ( O tom jakou špinavou hru s námi samozvané elity hrají, svědčí to, že v Itálii a ve Španělsku umírají lidé kvůli nedostatku umělých plicních ventilací, přitom se jedná o poměrně jednoduché zařízení, které se dá vyrobit „na koleně“, několik studentů z Bratislavy sestrojilo umělý plicní ventilátor za 80 euro.)

Podle Icka je směšné si myslet, že systém nařizuje karantény, zavírání obchodů a restaurací a další opatření kvůli tomu, aby ochránil staré a nemocné lidi, když se o ně dosud nestaral, když důchodce nechal hladovět a mrznout, protože nemají na topení ( připomínám, že ve Velké Británii jsou poměrem k místním platům a cenám důchody asi nejnižší v Evropě), kdy důchodci musí jíst ty nejlevnější potraviny plné různých náhražek a chemikálií, což jim ničí jejich imunitní systém, proto také dnes tak často umírají na koronavirus.

Opatření, které vlády celého světa přijímají proti šíření koronaviru pravděpodobně způsobí krach světové ekonomiky větší, než byl v roce 2008, a to je skutečným důvodem této na virové epidemie, kdy „oni“ chtějí, aby většina malých a středních podniku zkrachovala a zbyly jen gigantické korporace. Lidé, kteří pracovali pro všechny ty podniky a pro restaurace, bary a hotely, mají spadnout na dno společnosti.

Dále chtějí bezhotovostní společnost, před kterou David Icke varuje už od roku 1993. Dnes se přiblížila realitě, protože bankovky údajně mohou přenášet koronavirus. Za normálních okolností by lidé nesouhlasili se zrušením bankovek, aby museli platit jen platebními kartami, ale teď v době všeobecné paniky se to možná podaří prosadit a tím budou mít vlády, finanční úřady, policie a tajné služby kontrolu nad každou finanční transakci, ke které ve státě dojde. Nebude možné vůbec nic utajit.

Světová zdravotnická organizace (WHL) je řízena Rothschildy a Rockefellery, jejichž cílem je mít přehled a kontrolu nad zdravotnictvím v celém světě, proto nevěřte tvrzením a doporučení Světové zdravotnické organizace, například tomu že koronavirus se přenáší bankovkami. Je příznačné že šéfem WHL je Ted Ross z Etiopie, bývalý etiopský ministr zahraničí a člen politbyra, za jehož působení proběhla v Etiopii epidemie cholery, kterou se on snažil utajit. Světová zdravotnická organizace nemá sloužit veřejnosti ale právě této agendě.

Konečným cílem je supertotalitní stát, jaký předpověděl George Orwell. Podle Icka se k tomu Čína se už trochu blíží (má zřejmě na mysli čínský systém sociálních kreditů), a teď dojde ke stejnému procesu i v západních zemích.

Výsledkem má být konec současného světového ekonomického systému a vybudování úplně nového ekonomicko-politického systému. Tento proces byl nastartován již bojem proti klimatickým změnám, je příznačné, že i proti klimatickým změnám, což je podle Davida Icka jeden velký podvod, jsou navrhovány či dokonce používány stejná řešení, jako dnes v boji proti epidemii koronaviru. Počasí se měnilo i dříve, ale dnes se tomu říká změna klimatu a globální oteplování. Stejně tak i dříve byly epidemie, které lidé vyleželi nebo přechodili a vyléčili se, a velmi malá část jich umřela a dnes se tomu říká pandemie koronaviru a straší nás, že všichni zemřeme.

Princ Charles prohlásil před několika měsíci v Davosu, že do roku 2030 musí být vytvořen nový ekonomický systém, aby mohl čelit výzvě změny klimatu. (Pravděpodobně to řekl na tom samém fóru, kde Bill Gates mluvil o blížící se epidemii) Tento nový systém má být technokratický a kontrolovaný umělou inteligencí. V tomto systému už nebude místo pro malé rodinné podniky jejich likvidace probíhá v Americe už léta a nyní se to výrazně zrychluje.

Cílem je vytvořit takzvanou technokracii, což bude totalitní společnost, nikoliv klasický fašismus nebo klasický komunismus, ale vláda samozvaných elit opírající se o nejmodernější techniku a umělou inteligenci, internet věcí a podobné vymoženosti moderní techniky. Už dlouho mluví různí šílenci ze Silicon valley o propojení mozku s umělou inteligencí, což by mělo nastat už kolem roku 2030 a ti, kteří budou umělou inteligenci ovládat, budou spojovat a řídit vnímání lidstva a myšlení všech lidí. Budou mít tedy moc tak absolutní a neomezenou o jaké dřívější absolutističtí monarchové či diktátoři mohli jenom snít. Ekonomika bude kompletně bezhotovostní nebudou existovat mince a bankovky ale pouze digitální peníze a bude jediná svět celosvětová měna. Veškerou ekonomiku bude ovládat několik obřích korporací vlastněných těmito elitami.

Výsledkem podle Davida Icke bude stát, ve kterém malá skupina lidí bude diktovat všem ostatním. Představme si pyramidu, kde na vrcholku je 1% nejbohatších, dole téměř všichni ostatní a mezi nimi je nemilosrdný vojensko-policajní aparát.

Když toto aplikujeme na situaci v České republice, všimněte si, jak už dávno před virem se mluvilo o cenzuře internetu, veřejnost byla proti, ale teď se obávám že to bude prosezena z důvodu, že se na internetu šíří různé takzvané hoaxy, dezinformace a poplašné zprávy o koronaviru (ty se skutečně šíří, ale to stále není důvod proč by se měl cenzurovat internet), už dávno probíhá likvidace střední třídy a vytváření vrstvy několika desítek oligarchů s miliardovým majetkem, nynější krize může dát drobným živnostníkům poslední ránu. Stejně tak je ze strany státu dlouhodobá snaha, aby veškeré finanční převody byly bezhotovostně, aby lidé platili kartou už i za pivo. Část národa se tomu dosud vzpírala, ale kdo by dnes chtěl mít bankovky, když se z nich může nakazit a zemřít? Rovněž sledování průmyslovými kamerami či pomocí mobilních telefonů nebylo zrovna populární. Po Velikonocích spustí „inteligentní karanténu“ kdy lidé budou sledováni neustále, aby se předešlo šíření epidemie. Jistě, je to lepší než úplná karanténa, jakou máme dnes, ale problém je v tom, že to po skončení epidemie nemusí skončit, a sledování může pokračovat i později a data mohou být ukládána jako „prevence“ proti budoucím epidemiím. Může se tedy jednat o postupné prosazení systému elektronického sledování všech lidí, jaké prosazuje Bill Gates a podobní zločinci.

Dnes dokud trvá epidemie se proti tomu stěží dá něco dělat. Většina lidí je přesvědčená, že je vláda chrání a myslí na jejich dobro. Je ale třeba co nejvíce rozšiřovat informace a připravovat se na odpor po skončení epidemie. Ještě nikdy v dějinách nebyla naše svoboda ohrožena tak jako dnes a pokud se my, i ostatní evropské národy nepostaví na odpor, staneme se otroky Rothschildů, Rockefellerů, Gatesů, Sorosů a jejich domácích poskoků.


Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8256-david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Vítek: Překvapující zpráva o koronavir   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 10:04:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Úmrtnost na koronavirus je mnohem nižší než se nám předkládá k věření,“ prohlašují tři uznávaní odborníci ve zprávě, která byla 26. března uveřejněna ve časopise New England Journal of Medicine. Tato srovnávací studie budí plným právem obrovský zájem široké veřejnosti a měla by být polnicí burcující k přehodnocení metod a strategie boje s viry, hrozbou jednadvacátého století.

Zpráva je nazvaná „Covid-19 – Navigating the Uncharted (volně přeloženo Plavba do neznáma), je společným dílem dr. Anthony S. Fauciho, ředitele amerického Národního institutu pro alergie a nakažlivé nemoci, který je poradcem prezidenta Donalda Trumpa, dr. Roberta Redfielda, ředitele amerických Středisek pro kontrolu nemocí a infekčních nakažení, a dr. Clifforda Lane, zástupce ředitele pro Klinický výzkum a zvláštních projektů. Tito tři vědci jsou jedni z nejlepších světových znalců ve svém oboru. V Evropě se jim vyrovná snad jen francouzský profesor Didier Raoult, ředitel Univerzitního nemocničního institutu v Marseilli, o němž jsme zde už psali.

Zde je citát z jejich zprávy:

„Jestliže předpokládáme, že počet bezpříznakových nebo minimálně příznakových případů je několikrát větší než počet zjištěných případů, úmrtnost může být podstatně menší nežli 1%. To nasvědčuje, že celkové klinické následky Covid-19 se nakonec mohou víc podobat následkům silné sezonní chřipky (která má míru úmrtnosti kolem 0.1%) nebo pandemické chřipce (podobné jako byly v roce 1957 a 1968) spíše než onemocnění SARS nebo MERS, z nichž první měla míru úmrtnosti 9-10% a druhá 36%.“

Prosím povšimněte si, že míra úmrtnosti Covid-19 není deset procent, ani pět procent, ale podle autorů pouhých 0.1 procent. Je někdo z vás kvůli tomu ochoten poslat ekonomiku ke dnu a žít jako poustevník?

Na druhé straně nelze pominout nebo obejít skutečnost, že v současné době v Evropě, zejména v Itálii, je míra úmrtnosti nepřijatelně vysoká. Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí vysoký věkový průměr Evropanů a statistická zjištění, že přímou příčinou smrti starších lidí jsou jejich chronické nemoci, které virus rozbouřil, nikoli Covid.

Jinou objektivní příčinou je, že jde o nový druh koronaviru, proti němuž nemáme vypěstovanou obranu a nevyvinuli ještě očkovací látky. Navíc jsme nedokázali plně využít okénka příležitosti v počátečním stadiu, kdy podle autorů zprávy dobře zabírá lopnavir-ritonavir, interferon B , inhibitor remsdesivir a chloroquin.

Jak vakcína, tak lék proti Covid-19 slibují být bonanzou pro velké farmaceutické firmy. Je z toho boj bez rukavic a bez pravidel. Příkladem za všechny je situace ve Francii, kde v nemocnicích a centrálních lékárnách byly všechny zásoby chloroquinu ukradeny. Jediná francouzská firma, která by lék mohla ještě vyrábět, je soudně obstavena. Obzvláště zarážející je, že stále platí zákaz volného prodeje tohoto léku, který 13. ledna podepsala tehdejší francouzská ministryně zdravotnictví Agnez Buzyn, a který odůvodnila tím, že je „jedovatou substancí“. Bizarní, neboť chloroquin byl ve Francii k dostání bez lékařského předpisu víc jak padesát let, protože se běžně používá proti lupusu a revmatické artritidě.

Co se děje? Nic mimořádného, jen velkým farmaceutickým koncernům se nelíbí cena, za kterou se chloroquin prodává. Jedno euro za deset tabletek je směšně málo. Big Pharma si zvykla na lukrativnější odměnu za své úsilí. Francouzský gigant Sanofi se správnými styky na správných místech, prý „velice usilovně“ připravuje velkovýrobu chloroquinu, což ale může trvat „týdny“. O ceně se zatím mlčí. Nemocní musí počkat, co jiného jim zbývá. Ale před Sanofi se otvírá cesta k monopolu a astronomickým ziskům.

Minulé úterý nový francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran oficiálně zakázal používání chloroquinu při léčbě Covid-19. Co jiného může dělat, když lék chybí? Dovolil jedinou výjimku: smí se podávat umírajícím lidem, pro které už není jiná naděje.

„Když jsou plíce poškozeny příliš těžce a pacienti jsou ve stavu umělého oživení, tak už prakticky virus v těle nemají,“ řekl profesor Raoult. „Je už pozdě na chloroquin.“ Dodal, že ministrova výjimka má sloužit jen k tomu, aby zdiskreditovala účinnost léku, který nejlépe zabírá na začátku onemocnění, ničí virus a zkracuje dobu léčby. Zdá se, že francouzský establishment lavíruje, aby Big Pharma měla čas přijít na trh se „zázračnou“ vakcínou.

Při nedávném pokusu s 24 nemocnými Covid-19 použil Profesor Raoult 600 mg hydroxycloroqiunu, méně toxického derivátu chloroquinu spolu s 250mg azithromycinu. Po šesti dnech tři čtvrtiny léčených pacientů neměli virus, zatímco 90% ze skupiny placebo bylo testováno pozitivně.

„Kdybych měl coronavirus, budu brát chloroquin,“ řekl profesor Raoult. Protože mezi jemu rovnými specialisty je považován za nevětšího odborníka v nakažlivých nemocích, je to prohlášení, které má váhu a věrohodnost tuctu klinických zkoušek.

Ze situace ve Francii vyplývá, že na vině neúměrné míry úmrtnosti Covid-l9 není virus, ale současný zdravotní systém, který není ustrojen, aby sloužil člověku, ale zisku. Systém, který je napadený chorobnou nenasytné chtivosti. Když tento systém nepřestavíme od základů až po střechu, naši potomci nám vděční rozhodně nebudou.

Podle projekcí Global Cities Institute během příštích osmdesáti let města svojí rozlohou a lidnatostí až dvacetkrát nabobtnají a stanou se z nich obrovská megaměsta, která se počtem svých obyvatel vyrovnají dnešní Francii, Německu nebo Velké Británii. Tato megaměsta se nevyhnutelně stanou líhní nejrůznějších nových chorob a onemocnění. Zapomeňte na uhlík. Od této chvíle jsou viry naší hrozbou číslo jedna.

Jan VÍTEK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Baťa: Když si dvě „nány“ nevidí, kulantně řečeno, do úst   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 10:01:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není pochyb o tom, že Evropská unie od samého počátku až do dnešních dnů v pandemické situaci neprokázala nic mimořádného, nic, co by kritickou situaci v členských zemích nějakým způsobem ovlivnilo. Naopak, paní předsedkyně EU von der Leyenová tvrdě kritizovala členské země za to, že uzavřely své národní hranice, což prý poškodilo vzájemnou důvěru mezi členskými zeměmi. „Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo, naopak uškodilo mnoha firmám a přerušilo dodavatelské řetězce v Evropě,“ prohlásila Leyenová místo toho, aby kriticky přiznala, že se EU intenzivně nebo jinak významně nezapojila do řešení problémů, které vznikly v souvislosti s výskytem koronaviru. Nezmínila, že to byly právě jednotlivé členské země EU, které nejenže řešily své interní problémy, které vznikly po rozšíření viru Covid-19, že si také koordinovaně pomáhaly při zajišťování potřebných zdravotnických pomůcek a materiálu. Prostě nebyla to EU, která zajistila miliony roušek, respirátorů, testerů aj., ale byla to komunistická Čína, která dodala všechny tyto potřebné věci. Ideologie totiž šla stranou, rozum a přátelství zvítězily.

Nicméně paní von der Leyenová s plným vědomím lživě tvrdí, cituji: „Nynější situaci má Evropská unie pod kontrolou a Evropané poznávají, jak „vzácná“ Evropská unie je. Máme to ve svých rukou. Na začátku jsme hleděli do propasti, ale rychle jsme spatřili v této krizi také pozitiva a soudržnost. Vidím mnoho povzbuzujících signálů toho, že Evropané poznávají, jak vzácné naše společenství je.“ Paní von der Leyenová je nepochybně věřící, neboť věří ve zbožná přání, když říká, že současnou situaci má EU pod kontrolou, jenom bohužel nezmínila, jak a v čem konkrétně. Říkat, že „máme to ve svých rukou“ je nejen bohapustá lež, ale také bezmezná drzost. Jestliže říká, že „na začátku jsme hleděli do propasti...“, tak dnes můžeme opodstatněně konstatovat, že nehledíme do propasti, ale do p…, protože žádné pozitiva a soudržnost nelze v EU ani vidět, ani zaznamenat. Spíše naopak, členské země jsou velmi nespokojené s přístupem EU ke zdravotní a z ní plynoucí kritické ekonomické situaci, když o faktické pomoci při řešení pandemie ve státech EU nemůže být řeč. To na jedné straně.

Na druhé straně pro českou eurokomisařku paní Jourovou je pandemie Covid-19 a její dopad na zdraví lidí, potažmo na ekonomiky jednotlivých členských zemí EU, ale také na celoevropskou či celosvětovou ekonomiku zřejmě nepodstatný, resp. ne tak důležitý. Pro ni je totiž podstatný fakt, že České republice a jiným členským zemím byly poskytnuty zdravotnické pomůcky a prostředky z komunistické Číny, resp. Ruska. V této souvislosti neopomíná plnit „jistá“ zadání a z toho plynoucí závěry, cituji: „Evropská unie finančně podpoří nezávislá média, neboť ani v časech koronaviru nelze zapomínat na boj proti dezinformacím, které i v této době šíří Čína a Rusko. Tyto země musí dostat na srozuměnou, že se EU umí bránit, i když se musí vypořádat s užitečnými idioty na vlastním území.“ Mj. také konstatovala: „Jsme (rozuměj ona a další v EU) znepokojeni také tím, kolik dezinformací šíří i samotní Evropané. Někteří z nich to dělají kvůli zisku, další jsou jen užitečnými idioty!“ Bravo, paní Jourová, nyní už jen zbývá se zeptat: „A Vy to děláte z jakého důvodu?“ Sorry jako, zdá se, že ve Vašem případě to bude nejspíše z obou!

Shrnuto a podtrženo EU, resp. její vedení se domnívá, nebo je o tom dokonce přesvědčeno, že v Evropské unii je vlastně všechno v pořádku, že to mají pod kontrolou a ve vlastních rukou. Neuvědomují si však, jak hluboce se mýlí, že názor šéfky EU Ursuly von der Leyenové neakceptuje řada členských zemí. Ty jsou si až příliš vědomy, že eurounijní Atlantik má nejen značné trhliny ve svém trupu, nabírá vodu, ale že je také již nebezpečně nakloněn a hrozí mu sešup ke dnu. Ale upřímně (říkám za sebe), čím dřív, tím lépe. Lépe pro nás, obyvatele Evropy, hůře pro užitečné idioty v EU, kteří svou „práci“ jistě nevykonávají jen za „suché z nosu“.

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomu patří omluva. Dějinná pravda o poválečných událostech   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 09:57:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sborník, který vyšel jako soubor přednášek ze stejnojmenné konference, pořádané 25. května 2016 v Brně, se týká tématiky denacifikačního odsunu Němců z Československa, ke kterému došlo na základě rozhodnutí vítězných mocností z druhé světové války. Pro Čechy znamenal odsun rozuzlení dávných i nedávných problémů a excesů a základ stability poválečného uspořádání Střední Evropy. Část odsunutých Němců však označila odsun jako bezpráví, katastrofu, zločin všech zločinů. A v naprostém rozporu s historickou pravdou našla své příznivce i mezi Čechy.

Je pozoruhodné, jak po roce 1989 téma odsunu ožilo. Dříve bylo jak v Německé spolkové republice tak v Rakousku „tabu“, nemluvilo se o něm, s výjimkou spolků vysídlenců. Bylo to téma nepohodlné, trapně spojené s nacismem. Věřilo se, že potichu zmizí ze světa vůbec. Paradoxně však konec „studené války“ a sjednocování Evropy jako by probudilo démony minulosti. Objevila se „změna paradigmatu“. Leckoho ze spolku odsunutých Němců dnes láká nová příležitost přehodnotit to, co se skutečně stalo, a proměnit se z obžalovaného v žalobce. Chtěl by trestat údajné „ zločiny druhé strany“. O svých vlastních si nepamatuje nic. Zato požaduje nápravu všech křivd a odškodnění ztrát, které ho postihly. Je s podivem, že takový revanšismus získává vliv a podporu i na nejvyšších místech. Je možno zapomenout, že šlo o krutou hrozbu bezprostřední politické, duchovní i fyzické likvidace českého národa, a že se na ní Němci českého pohraničí ve své většině účinně podíleli? Početní síla skupiny obyvatel, která byla po staletí součástí českých zemí, a přece se se dala do služeb militantního mocného souseda, způsobila nezhojitelné trauma.

Posláním uvedeného sborníku je oživit historické znalosti a zkušenosti starších generací, doplnit znalosti historie u generací mladších. Bez historické paměti nelze odpovědně hájit zájmy národa, jeho státnost, jeho kulturní identitu, úroveň a kvalitu jeho života. V posledních letech si uvědomujeme stále častěji, jak neúplné a povrchní jsou znalosti historie vlastního národa ve veřejném prostoru.

Nedostatečná informovanost se projevuje i na vedoucích místech, na kterých bychom ji nečekali.

Jen zdánlivě korektní je vytrhávat historické děje ze souvislostí, kterými jsou podmíněny. A přece se s tím setkáváme i v projevech některých našich ministrů. Slyšeli jsme od nich, že odsun německé menšiny z našeho území bylo bezpráví. Jenomže, a tato námitka je na místě: Idea odsunu vznikla v době války a jako reakce na válku. Válka není bezpráví? Válka je právo?

Zamlčuje se, že v německém prostředí byla válka dlouhodobě glorifikována. Národ byl veden k přesvědčení, že dík válce si získá nesmrtelné hrdinství, porazí sousední národy a dobude nový životní prostor. Rozšíří se až do vzdálených končin. Takové války, projevy německé agrese a expanze, vypukly ve 20. století dvě. Přinesly lidstvu nezměrné ztráty. Právem nebo neprávem?

Ve válce nebojují jedinci, ale národy. Němci, Francouzi, Angličané, Američané, Rusové. Nepřátelé i spojenci jsou kolektivy, jedinec tu nehraje žádnou roli. Vzpomeňte si na E.M. Remarqua a jeho protiválečný román. V den, kdy padl sympatický hrdina, podalo vrchní velení armády hlášení, které se stalo názvem díla: „Na západní frontě klid.“ Existuje kolektivní boj armád, kolektivní vítězství, kolektivní porážka, tedy i kolektivní vina. Tou vinou se v této souvislosti nemyslí nic jiného než příslušnost k nepřátelskému kolektivu, nikoli nějaký přečin ve smyslu trestně právním. Ostatně za války vládne jiné právo než v době míru.

První podnět k vystěhování německé menšiny za druhé světové války vzešel od anglických státníků. Již v květnu 1940 bylo v britských vládních kruzích pro zahraniční politiku připraveno memorandum o stabilizaci poválečné Evropy. Bez ohledu na odsunové koncepce české nebo polské emigrační vlády nebo na radikální názory odbojových skupin u nich doma bylo pojednáno vysídlení (transfer) několika milionů Němců, žijících jako menšina v neněmeckých národních státech.V tom byla spatřována hlavní podmínka pro zabezpečení míru v budoucnosti. Angličané (N.Chamberlain, W.Churchill) měli své zkušenosti, protože po první světové válce přestěhovali Řeky z maloasijského pobřeží, které bylo od starověku řecké, na ostrovy v Egejském moři. Na pobřeží naopak přestěhovali Turky z ostrovů. Kdo se mohl ptát po jaké vině? Přestěhování obou národností se dálo pod heslem míru a předcházení rozbrojům.

V naší západní emigraci za druhé světové války dozrávala myšlenka odsunu v letech 1941–42. V domácím odboji byla přijata dříve. Každá brutalita německých okupantů ji radikalizovala, např. 17. listopad 1939. Bezvýhradný souhlas po iniciativě anglické projevili jak sovětští tak američtí vůdcové. Oba r.1943. Roosevelt tehdy prohlásil: „To, co vyvolalo takovou katastrofu, jakou způsobil světu „Mnichov“, musí být odstraněno definitivně a jednou provždy.“

Diskuse o odsunu Němců z našeho území vázne na tom, že se vychází z mírových poměrů. Válkou podmíněný předchozí kontext se zamlčuje, a tak se dospívá až k neuvěřitelnému závěru, že ten či onen člověk byl odsunut ze svého domova jen proto, že byl Němec. Přirozeně nepadne jediná zmínka o tom, že se tehdy hledal způsob, jak zabránit opakování neblahé historie. Co dělat, aby německé menšiny už nebylo možno využít k účinnému rozbíjení většinového státu.

Diskutujícím by také nemělo uniknout, že se čeští Němci dopustili vlastizrady, zřekli se československé státní příslušnosti a přijali příslušnost říšskou,Velkoněmeckou. Opustili stát, jehož byli občany, v nejvyšším nebezpečí, v době hitlerovské vojenské invaze a okupace. Jejich rozbíječské, násilné i ozbrojené nepřátelské akce proti Čechům dokonce okupaci předcházely. Po zřízení protektorátu v okupované zemi pak čeští Němci těžili z toho, že patří k okupantům a mají jejich privilegia.

Prezident Edvard Beneš za války v exilu uvažoval zpočátku o odsunu pouze omezeného počtu vyhlášených rozbíječů republiky, předních henleinovských a nacistických funkcionářů a aktivistů. Domácí odboj však postupně zaujímal stanovisko stále tvrdší. Už dříve, ve 30. letech se Němci v našem pohraničí dopouštěli násilí na Češích. Zločinů postupně přibývalo. Po „Mnichovu“ (1938) pak bylo 250.000 Čechů bezohledně z jejich domovů v pohraničí vyhnáno. Museli hledat nouzové přístřeší ve vnitrozemí. V nově zřízeném „protektorátu“ útlak pokračoval. Během války přišlo o život 360.000 Čechů vinou německé hitlerovské agrese. A tak se stanoviska k odsunu u všech odpůrců hitlerismu postupně sjednotila. Představitelé vítězných mocností, náš domácí i zahraniční odboj, všichni byli pro úplný odsun menšiny, která poskytla Hitlerovi záminku k rozpoutání války. Nejvyšší představitelé vítězných mocností, Spojených států, Velké Británie a Sovětského svazu, „Velká trojka“, podepsali 2.8.1945 v Postupimi dohodu o uspořádání poměrů po válce, v míru. Smlouva obsahovala mimo jiné i rozhodnutí o vysídlení německého obyvatelstva z Polska, Československa a z Maďarska. Nebylo to rozhodnutí prezidenta E. Beneše. Ten k němu mohl předložit jen prováděcí nařízení ( dekrety), platná na našem území.

Z odsunu byli vyňati antifašisté, a to vyvrací stále opakovanou kritiku údajně paušalizující koncepce „kolektivní viny“. Byli to emigranti z bývalé Hitlerovy „Třetí Říše“, prvorepublikoví komunisté, demokrati, humanisté. Místní samosprávné orgány rozhodovaly, komu bude vydáno nebo vráceno potvrzení o čsl. státní příslušnosti. Takových potvrzení bylo vydáno nemálo. Leckde i na základě korupčních úplatků. Okresní správní komise a antifašistické komise přezkoumávaly žádosti o uznání statusu antifašisty. Vystavovaly osvědčení o státní spolehlivosti, vracely žadatelům státní občanství, přihlížely k situaci smíšeného manželství a k antifašistickému přesvědčení. Někdy však odešli i takoví, kteří nemuseli, ať již proto, že na dokazování antifašismu v jejich sociální pozici nebylo dost času, ať proto, že nechtěli trhat rodinu, ať proto, že se chtěli podílet na budování poválečného Německa.

A ještě jeden moment, který bývá odpůrci odsunu vykládán falešně. Když byla 8. května 1945 podepsána kapitulace, válka de lege skončila, ale mír de facto ještě nenastal. Na jedné straně ozbrojené nacistické bojůvky se nechtěly vzdát, na druhé straně někteří jejich protivníci si s dosavadními utlačovateli chtěli vyřídit účty podle starozákonního principu: “Oko za oko, zub za zub.“ Byla to dohra války, mezihra mezi válkou a mírem, poznamenaná doznívající atmosférou válečných hrůz a rozkladu. W. Churchill počítal s takovým obdobím masakrů vůči německým příslušníkům, když se po ukončení války a s návratem předválečných poměrů octnou na cizím území, které předtím násilím a terorem drželi ve své moci.

Stalo se někdy i u nás, že v době, kdy ještě neexistovala konzolidovaná státní správa, rozhodovali samozvaní uzurpátoři moci bez ohledu na celostátní zákony právní a mravní. Ale taková je válka a takové je poválečné období. „Běda těm, od nichž pohoršení pochází“, praví se v Bibli. Není historicky korektní to spojovat s organizovaným odsunem. Prezident Beneš takové excesy s politováním a rozhodně veřejně odsoudil a pranýřoval. Jeho ohrazení bylo publikováno a tyto excesy přestaly. A jen nepřátelská propaganda si libuje v nadsazování, rozmnožování a zveličování nebo dokonce vymýšlení případů poválečného účtování Čechů s Němci. Sem patří např. stále přetřásané případy jako Ústí n.L. nebo Brno–Pohořelice. Objektivní definitivní výsledky šetření stále nemáme. A vůbec není korektní, aby členové vlády zaujímali očividně protičeské postoje, podporovali revanšismus a zpochybňovali výsledky druhé světové války.

Jednotliví autoři příspěvků ve sborníku dokládají historická fakta a zkušenosti o tom, jak Němci, kteří jako menšina žili v Československu, podobně jako v Polsku a Maďarsku a v jiných zemích, byli z rozhodnutí vítězných mocností po druhé světové válce odsunuti. Byli převezeni do své mateřské, německé říše. Připomínají, že hlavním důvodem odsunu bylo vyloučit pro budoucnost jejich zneužití jako menšiny pro rozbíječské válečné cíle. Faktem ovšem je, že na rozdíl od vysídlenců z jiných zemí, mnozí vysídlenci od nás zaujali k celé akci ostentativně negativní stanovisko. Popřeli i jeho zdůvodnění. Popřeli spoluzodpovědnost za rozbití Československa v letech 1938–39 i za válečné útrapy jeho obyvatel po celou dobu války až do osvobození v květnu 1945. Založili krajanské spolky a nadace a zkonstruovali ideologii o nespravedlivém obvinění. Prožité dějiny přepisovali tak, že se sami octli v roli nikoli viníků, ale obětí. Žádali omluvu, právo na vlast, na návrat, na všemožné náhrady, rehabilitace a satisfakce. Zamlčeli ovšem, že za války byli zahrnuti obdivem a slávou za své zásluhy a podporu nacistické politiky proti ČSR. Konrád Henlein v březnu 1941 ve Vídni řekl: „V několika letech se podařilo ohrozit vnitřní stabilitu Československa tak důkladně a přivést vnitřní poměry do takového zmatku, že Československo dozrálo k likvidaci. K tomu všemu mohlo dojít jen proto, že všichni sudetští Němci se stali nacionálními socialisty.“ Někteří byli za rozbíječské zásluhy se všemi poctami vyznamenáni, byli odměněni medailemi od samého Adolfa Hitlera. Odměněných bylo 1,162.617 českých Němců. S rodinnými příslušníky tedy velká většina tehdejší německé menšiny u nás.

Sborník přirozeně poskytuje právní i historické podklady a argumenty a vyvrací stále dokola opakované nepravdy kolem odsunu, kolem tzv. prezidentských dekretů a protiněmeckých činů. Současné propagandistické akce odsunutých Němců se organizují pod heslem Smíření. Jistě, dovedli bychom se smířit, dovedli bychom se ze smíření radovat a těšit. Ale muselo by to být skutečné smíření, nikoli jenom nepravdivý název pro opuštění vlastního stanoviska a převzetí stanoviska druhé strany. Ano, Češi jsou ochotni se smířit, ale nesmí to být v rozporu s historickou pravdou, s historickou pamětí národa, nesmí to ohrožovat národní zájmy, státnost, identitu a kulturní dědictví. Na Němcích je přijmout bez restrikcí stav, který byl po druhé světové válce vítěznými mocnostmi usnesen a realizován. Smíření nemůže znamenat přijetí protičeské a velkoněmecké politické koncepce Wenzela Jaksche, který protestoval proti zrušení mnichovské smlouvy dokonce u tehdy ještě válčících velmocí. Politika a ideologa, který po skončení války přešel od dřívějších polemik s prezidentem republiky k nenávistné a nepřestajné nepřátelské kampani proti Československu a prosazoval ji jako vedoucí činitel především v programech a v působení krajanských spolků vysídlenců. Zrušení „mnichovského“ diktátu a obnova „předmnichovského“ Československa, která byla cílem domácího i zahraničního odboje za druhé světové války, mu byla nepřijatelná. S takovou koncepcí se věru smiřovat nemůžeme.

Prezident Edvard Beneš, který všechny své síly věnoval za války obnově státu, zničeného německým fašismem, řekl tehdy na adresu odsunu: „Tím rozchodem zabráníme neslýchanému masakru mezi oběma národy. Jen tak můžeme a musíme jednou – až na dnešní bolest zapomeneme – se zase jako sousedé sejít a každý ve svém novém domově bez hořkosti a v míru žíti dále odděleně, jeden vedle druhého.“

A to byl hlavní cíl konference a to je poslání i tohoto sborníku: hledat cestu k spravedlivému smíření a k demokratickému soužití v Evropě, která při své integraci bude plně respektovat svrchovanost, samostatnost a rovná práva i malých národů.

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSluníčkářská revoluce požírá své vlastní děti   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 09:53:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Filozofické fakulty UK Petr Kukal musel skončit v souvislosti s tím, že byl studentkami obviněn ze sexismu, protože ženy v rouškách přirovnal k perským princeznám, které kvůli rouškám nepřestaly být atraktivní. Sám Kukal je ale "příslušníkem" kavárny, pracoval pro tehdejšího ministra kultury Daniela Hermana a prezentoval i podobné ideje. Přesto se ho musím zastat.

Ukazují se odporné totalitní praktiky genderismu. Neomarxismus-genderismus ovládá i naše univerzity podobně jako na západě! „Já vám prorokuji, že na ten sexismus dojedete i profesně. Už není rok 1950. Vězte, že toto nebude tolerováno. Zejména ne tak ctihodnou institucí jako FF UK,“ napsal mu jeden z uživatelů facebooku. Naopak! Kukal byl vyhozen, jako by byl rok 1950! Neomarxismus-genderismus ovládá i naše univerzity podobně jako na západě! „Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami,“ napsal Kukal. Nevím, co je na tom nepatřičného se takto dvořit ženám. Dvorská poezie patří k základům středověké kultury a vyjadřovala a vyjadřuje úctu muže-rytíře či básníka vůči ženě-dámě. Šílená genderová ideologie chce zničit naši civilizaci a vše normální a krásné. Musíme se proti ni jasně postavit, protože nejprve nás budou vyhazovat z práce, ale příště nás budou zavírat do kriminálu jako v padesátých letech…

Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrzy přijde chaos, strach a hospodářská krize. Co způsobí miliony přistěhovalců Merklové?   
Pridal tk Pondělí 30 březen 2020 - 09:45:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už dlouho před uprchlickou krizí začaly útoky včetně zapalování aut, rabování a agresivních demonstrací (například v Paříži a v Londýně v roce 2005, roky před Arabským jarem a válkami v Sýrii a Iráku) a já si myslím, že začnou znovu. Celá léta jsem varoval před nebezpečím, které by mohlo způsobit přijímání milionů nevděčných mladých migrantů.

Nikdy jsem nebyl proti jednotlivcům, kteří přicházeli pro lásku nebo za studiem, ani proti místním muslimům, kteří zde roky žijí pokojně. Jen jsem říkal a dodnes tvrdím, že muslimská menšina by měla zůstat, jak je a každá změna a nárůst jsou zbytečné a nebezpečné. Co bychom měli teď udělat? Musíme mít zákon s možností okamžitě deportovat ilegální a rizikové přistěhovalce! Musíme zavést jednoletou vojenskou službu a musíme vyzvat občany, aby se podíleli na vlastní bezpečnosti, nejlépe vytvořit civilní stráž.

Země, které přijaly miliony uprchlíků, s nimi budou mít mnoho problémů. A pokud nebudeme po zmírnění epidemie udržovat uzavřené hranice, dostaneme se do velkých potíží a nebezpečí i my.

Muslimští přistěhovalci plení Paříž v 2014Autor: David Bohbot

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2292 sec,0.0257 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,784kB