Úterý 31 březen 2020
Vemte ihned Kalouska do vazby   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 17:14:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To s čím přišel, už je teroristický útok. A víme, že je v poslední době čím dál tím více agresivnější. Tři revolvery a útok na vládu?

Ať nikdo potom neříká, že to nemohl tušit. Policejní prezident by už dávno měl jednat. A Hamáček jakbysmet.

Trestní oznámení samozřejmě podám. Ale známe ty procedury. Než to někomu přidělí, může být povražděno několik ministrů.

Jedné poslankyni neprojde slovní hříčka na invazivní druh rostlin a Kalouskovi projde, že chce vyvraždit vládu.

Varuji i premiéra. chce se každému zavděčit. Ale tady se bojuje proti šílenci. Národ by mu zatleskal.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPomalá rozsáhlá detekce viru je skutečné selhání americké vlády při prevenci a kontrole epidemie   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 14:44:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké noviny The New York Times nedávno zveřejnily dlouhou výzkumnou zprávu, která zdůraznila, že mnoho federálních vládních agentur ve Spojených státech špatně posoudilo situaci epidemie a postupovalo pomalu, což vedlo k rozšíření epidemie po celé zemi.

Řada domácích lékařských odborníků a bývalých vládních úředníků kritizovala selhání vedení Trumpovy správy při propuknutí choroby. Pomalá rozsáhlá detekce viru je skutečným selháním americké vlády při prevenci a kontrole epidemie.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Správa potravin a léčiv a ministerstvo zdravotnictví a lidských služeb by měly být odpovědné za včasné odhalení a prevenci a kontrolu pneumonie nového koronaviru. Chyběla jim však příprava a bránilo jim mnoho interních rozporů a problémů při spolupráci.

Od března se detekční kapacita každého státu ve Spojených státech zlepšila a počet potvrzených případů se rychle zvýšil, takže do konce března měly Spojené státy nejvíc případů na světě.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Po celém světě kromě Číny bylo potvrzeno 610.777 případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 14:42:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 16 hodin dne 30. března pekingského času potvrzeno po celém světě kromě Číny 610.777 případů pneumonie nového koronaviru a 29.796 nakažených nemoci podlehlo.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse bylo v USA až do 6:30 dne 31. března pekingského času potvrzeno 160.020 případů pneumonie nového koronaviru a 2.953 lidí nemoci podlehlo.

Až do dne 30. března místního času bylo v Itálii potvrzeno 101.739 případů pneumonie nového koronaviru a 11.591 nakažených nemoci podlehlo. Bylo vyléčeno 14.620 lidí.

Až do včerejška bylo ve Francii celkem 44.550 potvrzených případů pneumonie nového koronaviru a 3.024 nakažených nemoci podlehlo.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd začátku koronavirové epidemie vzrostl v USA prodej zbraní 4 krát. Co to znamená?   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:48:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od začátku současné epidemiologické krize vzrostl v USA prodej zbraní na 4 násobek.

Podle úřadů se obyvatelé obávají chaosu a nárůstu kriminality, která bude vyvolána hlubokou ekonomickou krizí.

Současně to také může být důsledek nedůvěry řady Američanů vůči stále se přitvrzující cenzuře a restrikcím ze strany místních úřadů a federální vlády.

Jak to celé dopadne, ještě uvidíme. Ale moudrý člověk měl u nás zbraň legálně pořízenou již dávno před krizí.

Ony řeči, kdyby byl problém, koupím si zbraň na černém trhu, jsou hezké, ale nesmyslné.

Černý trh se zbraněmi totiž začne obvykle fungovat až po skončení většího konfliktu a to už je většinou pozdě!

A.G./ USA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa to, že se rodičům narodil divný Jakub Janda také může Rusko a Čína?   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:40:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Urážky tohoto poškozeného člověka se nesou sociálními sítěmi jak lejno do čističky v Troji, ale co z toho budete mít, když poškozenému člověku budete vytrvale vysvětlovat, že je poškozený? Jeho rodiče jsou určitě nešťastní, že se jim tohle narodilo, ale na druhou stranu: lze poškozenému člověku tolerovat úplně vše?

Neměli by se alespoň jeho rodiče národu omluvit, že Jakuba Jandu dostali na tento svět a že od té zvrácené ubohosti se distancují? Přece není možné, aby mu vše procházelo a za jeho poškození se ukrývala hanebná činost neziskové organizace nazývající se Kremlin watsch s tvrzením, že ty zvrácennosti jsou skutečné Evropské hodnoty, které má lidsvo Evropy v sobě zakódované!

Ale ta plejáda zvrácených lidí se rozrůstá: nejenom politici. Petra Procházková, Jourová, Jandourek, různí Kvapilové a další pseudo herecká a režisérská opovrženíhodná hodnota. Každý si můžete doplnit další.

Třeba idiotština: za Španělskou chřípku zlikvidujeme Španělsko, za Mexickou chřipku v roce 2009 potrestáme Mexiko a za Čínskou chřipku zničíme Čínu.

A co se ukrává za šmejdy pod názvem Evropské hodnoty? Toto si dovolil ten grázl napsat. Pokud by někdo takto napadl opačnou stranu, byla by v pozoru už Jourová se svou policejní četou a vyhrožovala by bojem s dezinformacemi a trestem.

Ale poškozený Jakub Janda z její stáje si může dovolit vše?
Na pražské letiště v pátek 20.3.2020 před polednem dorazilo letadlo se zakoupenými 1,1 milionu respirátorů. Ještě v pátek budou převezeny do centrálního skladu do Pardubic a následně rozvezeny do krajů, uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). V sobotu dorazí další dvě letadla z Číny se zdravotnickými pomůckami. V následujících šesti týdnech by pak měla pravidelně přivážet ochranné pomůcky tři letadla týdně. Nikdo si na nic nestěžoval, přestože je už 30.3.2020.

Dále jak lze urážet, když neznám příčinu - vadné rychlotesty: Španělsko z Číny nakoupilo vadné. teprve potom se zjistilo, že to vyrobil nějaký šmejd a ty certifikované to nejsou. Čínská mbasáda upozornila, že Madridu předala seznam firem, od kterých je možné nakupovat testy a zdravotnické pomůcky. Firma Bioeasy prý na nich ale nebyla. Ale logo CE používala.

U nás byl jiný problém a také se okamžitě na Čínu útočilo z "těch kavárenských kruhů": prý závadovost je až 80% a nefungují. Mají se vrátit. Jenomže vše je jinak. Používali je špatně. Nekvalitně přeložený návod? Každopadně dnes je fakt, že fungují za těchto podmínek:

Jak test používat?

Pokud test použijete podle nových pravidel, co vlastně ukáže?
Že člověk prodělal COVID-19 a vytvořil si proti němu protilátky. A to je dobré.

Ukáže i to, že člověk už vir neroznáší?
Ne, ale v algoritmu je nastaveno, že pokud rychlotest vyjde pozitivní, tak se udělá i test v laboratoři. Ten nám řekne, jestli člověk uvolňuje do okolí koronaviry.

A pokud ukáže, že je člověk negativní, další se nedělá?
Ne.

Je tam v takovém případě možnost, že by v něm vir mohl být a že by ho mohl roznášet do svého okolí?
Každý test má chybovost, a to i laboratorní metoda. Nikdy nemáte stoprocentní jistotu. Ale nějakou větší chybovost v tomto případě neočekáváme.

Hamáček: Vypadáme jako pitomci

„Ty testy fungují, ale musí se umět používat. Od začátku jsem říkal, že zdravotnictví nemá kupovat ochranné pomůcky, to máme dělat třeba my. Oni mají říct tu metodiku, jak se s nimi má pracovat. Pokud je někdo nasazuje do prvotní indikace, tak je hází z okna, a ještě vypadáme jako pitomci, že jsme přivezli něco, co nefunguje,” reagoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Urážky, urážky, urážky. Po Rusku se plejáda špíny vychrstla na Čínu. A přitom ty splašky vypouští poškození lidé typu Jakuba Jandy od tyče. I když: u mnohých je dobře, že naplno odkrývají svou tvář a jejich skutečné já.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3168-za-to-ze-se-rodicum-narodil-divny-jakub-janda-take-muze-rusko-a-cina
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCovid-19: propaganda a manipulace   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:28:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tím, že se autor článku vrací k epidemii Covid-19 a způsobu, jakým na ni vlády reagují, chce poukázat na to, že autoritativní rozhodnutí Itálie a Francie nemají žádná lékařská odůvodnění. Jsou v rozporu s tím, k čemu dospěli nejlepší infektologové, a s pokyny Světové zdravotnické organizace.

Vypuknutí epidemie v Číně

17. listopadu 2019 byl v čínské provincii Hubei diagnostikován první případ osoby, nakažené infekcí Covid-19. Zpočátku se lékaři snažili informovat o závažnosti onemocnění, ale narazili na regionální úřady. Teprve když se zvýšil počet případů a veřejnost začala chápat závažnost onemocnění, zasáhla centrální vláda.

Tato epidemie není statisticky významná. Zabíjí velmi malý počet lidí, ačkoli ti, kteří nákaze podlehnou, prodělají strašlivé respirační bolesti.

V čínské kultuře již od starověku platí, že Nebesa dala mandát císaři, aby vládl svým poddaným [1]. Když odstoupí, zasáhne zemi katastrofa: epidemie, zemětřesení atd. Ačkoli jsme v moderní době, prezident Si Ťin-pching se cítil ohrožen špatným řízením regionální vlády v provincii Hubei. Státní rada proto vzala věci do vlastních rukou. Přinutila obyvatelstvo hlavního města Wu-chan v provincii Hubei, aby zůstalo ve svých domovech. Během několika dní postavila nemocnice; poslala lékařské týmy do každého domu, aby změřili teplotu každému obyvateli; převezla všechny potenciálně infikované osoby do nemocnic k testování; infikované léčila chlorochin fosfátem a ostatní poslala domů; vážně nemocné léčila rekombinantním interferonem alfa-2B (IFNrec) za účelem resuscitace. Tato rozsáhlá akce nebyla nezbytná kvůli veřejnému zdraví, ale měla ukázat, že komunistická strana má stále nebeský mandát.

Šíření v Íránu

Během tiskové konference, týkající se nemoci Covid-19, měl íránský náměstek ministra Irádž Harirčí příznaky infekce.

Epidemie se rozšířila z Číny do Íránu v polovině února 2020. Tyto dvě země jsou úzce propojeny už od starověku. Sdílejí mnoho společných kulturních prvků. Íránská populace je však nejslabší, pokud jde o plicní onemocnění v celosvětovém měřítku. Téměř všichni muži ve věku nad šedesát let trpí v důsledku amerických bojových plynů, které použila irácká armáda během první války v Zálivu (1980-88), stejně jako Němci a Francouzi po první světové válce. Každý, kdo cestuje do Íránu, je překvapen tím, jak velký počet lidí trpí na vážné onemocnění plic. Když se v Teheránu zvýší znečištění ovzduší za hranici únosnosti, jsou uzavřeny školy a vládní úřady, a nejméně polovina rodin se stěhuje se svými prarodiči na venkov. Stává se to několikrát do roka už po dobu třiceti pěti let a lidé si na to zvykli, připadá jim to normální. Vláda a parlament se téměř výhradně skládá z veteránů irácko-íránské války, tj. lidí, kteří jsou v souvislosti s nákazou Covid-19 nesmírně křehcí. Takže když byly infikovány tyto skupiny lidí, nakazilo se touto nemocí mnoho známých osobností.

Vzhledem k americkým sankcím žádné západní banky nehradí přepravu léčiv. Írán nebyl schopen zajistit léčbu nakažených osob a péči o nemocné, dokud Spojené arabské emiráty nezrušily embargo a neposlaly dvě letadla se zdravotnickým vybavením. Kdyby to bylo v jiné zemi, lidé by tak netrpěli, ale v Íránu umírali lidé již při prvních známkách kašle v důsledku poranění plic. Jako obvykle vláda uzavřela školy. Kromě toho zrušila několik kulturních a sportovních akcí, ale nezakázala náboženské poutě. V některých oblastech byly zavřeny hotely, aby se zabránilo pohybu nemocných lidí, kteří neměli možnost pobývat v nemocnici poblíž svých domovů.

Karanténa v Japonsku

Na americké výletní lodi Diamond Princess byl 4. února 2020 jeden pasažér diagnostikován onemocněním Covid-19 a deset cestujících bylo infikováno. Japonský ministr zdravotnictví Katsunobu Kato poté uvalil celou loď v Jokohamě do dvoutýdenní karantény, aby zabránil šíření nákazy v jeho zemi. Nakonec z celkového počtu 3 711 osob na palubě, z nichž většina byla starší 70 let, zemřelo 7 osob.

Diamond Princess je izraelsko-americká loď, kterou vlastní Micky Arison, bratr Shari Arisonové, nejbohatší ženy v Izraeli. Arisonovi udělali z tohoto incidentu akci v rámci vztahů s veřejností. Trumpova administrativa a několik dalších zemí letecky přepravily své státní příslušníky do vlasti, aby byly v karanténě doma. Mezinárodní tisk věnoval této události hlavní stránky novin. S odvoláním na epidemii španělské chřipky v letech 1918- 1919 mezinárodní tisk tvrdí, že by se epidemie mohla rozšířit do celého světa a potenciálně ohrozit lidský druh vyhubením [2]. Tato apokalyptická hypotéza, která není založena na žádných faktech, se nicméně stala slovem evangelia.

Připomeňme si, jak v roce 1898 William Hearst a Joseph Pulitzer kvůli zvýšení prodeje novin zveřejnili falešné informace, a úmyslně vyvolali válku mezi Spojenými státy a španělskou kolonií Kubou. To byl začátek „žluté žurnalistiky“ (publikování čehokoliv jen kvůli zisku). Dnes se tomu říká „falešné zprávy (fake news)“.

V tuto chvíli není známo, zda magnáti úmyslně šíří paniku ohledně nemoci Covid-19, kdy se tato obyčejná epidemie jeví jako „konec světa“. Nicméně tím, že za jedním překroucením informací následuje hned další, byly do toho vtaženy i vlády jednotlivých států. Samozřejmě se již nejedná o prodej reklamy strašením lidí, ale je to ovládnutí populace pomocí využití tohoto strachu.

Zásah WHO

Čína a Jižní Korea poskytly řediteli WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi vzor generalizováním screeningových testů; tím bylo řečeno, že italské a francouzské metody jsou z lékařského hlediska nesmysl.

Světová zdravotnická organizace (WHO), která sledovala celou situaci, zaznamenala rozšíření nemoci mimo Čínu. Ve dnech 11. a 12. února uspořádala v Ženevě celosvětové fórum o výzkumu a inovacích, týkajících se této epidemie. Na fóru vyzval generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus k velmi uvážlivé celosvětové spolupráci [3].

Světová zdravotnická organizace ve všech sděleních vyzdvihla: nízký demografický dopad epidemie; zbytečné uzavírání hranic; neúčinnost nošení rukavic, roušek (s výjimkou zdravotnických pracovníků), a určitých „bariérových opatření“ (například vzdálenost jednoho metru mezi lidmi má smysl pouze u infikovaných lidí, ale ne u zdravých lidí); potřebu zvýšit úroveň hygieny, včetně mytí rukou, dezinfekce vody a četnějšího větrání uzavřených prostor. Také používání jednorázových papírových kapesníků nebo kýchání do předloktí.

Avšak WHO není lékařská organizace, ale agentura OSN, která se zabývá zdravotními problémy. Dokonce i když jsou představitelé této organizace lékaři, jsou to především politici. Organizace proto nemůže kvůli opatřením kritizovat jednotlivé státy. Navíc kvůli sporům ohledně epidemie H1N1 musí WHO veřejně zdůvodňovat všechna svá doporučení. V roce 2009 byla obviněna z toho, že se nechala ovlivnit zájmy velkých farmaceutických společností, a že unáhleně a nepřiměřeným způsobem spustila alarm [4]. Tentokrát použila slovo „pandemie“ pouze jako poslední možnost, a to 12. března, tedy o čtyři měsíce později.

Na francouzsko-italském summitu v Neapoli, který se konal 27. února, Emmanuel Macron a Giuseppe Conte oznámili, že budou na pandemii reagovat společně.

Lékařské vybavení v Itálii a Francii

Moderní propaganda se neomezuje na publikování falešných zpráv, jako to udělalo Spojené království, když se snažilo přesvědčit svůj lid, aby vstoupil do první světové války, ale povolává lidi, stejně jako když Německo přesvědčilo obyvatele, aby bojovali ve druhé světové válce. Recept je vždy stejný: vyvinout psychologický nátlak, aby přiměl subjekty k dobrovolnému vykonávání úkonů, o nichž vědí, že jsou zbytečné, ale které přimějí obyvatele, aby věřili v nepravdy a opakovali je [5]. Například v roce 2001 bylo všeobecně známo, že osoby, obviněné z únosu letadel 11. září, nebyly na palubních seznamech cestujících. Přesto však většina lidí, byť v šoku, přijala bez jakýchkoliv otázek hloupá obvinění, která vznesl ředitel FBI Robert Muller proti „19 únoscům“. Nebo je také dobře známo, že irácký prezident Husajn měl pouze staré odpalovací zařízení sovětských systémů Scud s dosahem 700 kilometrů, ale přesto si mnoho Američanů utěsňovalo okna a dveře ve svých domovech, aby se chránili před smrtícími plyny, kterými chtěl zlý diktátor zaútočit na Ameriku. Tentokrát je to v případě Covid-19 dobrovolné uvěznění v domácnostech, které nutí osoby, jež to akceptují, aby přesvědčily samy sebe o pravdivosti této hrozby.

Uvědomte si, že nikdy v dějinách nebylo uvěznění a omezení volného pohybu zdravé populace použito k boji proti nemoci. Především si uvědomte, že tato epidemie nemá žádné významné důsledky, pokud jde o úmrtnost.

Itálie učinila jako první krok izolaci kontaminovaných oblastí podle zásad karantény, a poté izolovala všechny občany od sebe navzájem, což se řídí jinou logikou.

Podle předsedy italské vlády Giuseppe Conteho a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona není cílem uvěznění celé populace ve svých domovech překonání epidemie, ale zpomalení jejího šíření, aby se nemocní nedostavili do nemocnic ve stejný čas, a promoření. Jinými slovy, nejedná se o lékařské opatření, ale výhradně o administrativní opatření. Nesníží se tím počet infikovaných osob, pouze se získá více času.

Aby Conte a Macron přesvědčili Italy a Francouze o přínosu jejich rozhodnutí, nejprve získali podporu vědeckých odborníků. I když tyto odborné komise neměly námitky vůči tomu, aby lidé zůstali doma, nenamítaly také nic proti tomu, aby lidé dál podnikali a vykonávali svou práci. Poté Conte a Macron nařídili, že je k vykonání procházky nutný oficiální formulář. Tento dokument na hlavičkovém papíře příslušných ministerstev vnitra nepodléhá žádné kontrole ani sankcím.

Obě vlády šíří mezi obyvatelstvem paniku, neboť udělují zbytečné pokyny, od nichž se infektologové distancují: nabádají lidi, aby za všech okolností nosili rukavice a roušky, a aby udržovali odstup od jiných lidí alespoň jeden metr.

VIDEO: Video z 25. února 202, které francouzské ministerstvo zdravotnictví cenzurovalo.
Francouzský „doporučovaný deník“ (sic) Le Monde, Facebook France a francouzské ministerstvo zdravotnictví cenzurovaly video profesora Didiera Raoulta, jednoho z nejuznávanějších mikrobiologů na světě, protože tím, že oznámil existenci osvědčeného a ověřeného léku na Covid-19 v Číně, poukázal na nedostatečné lékařské odůvodnění pro opatření, která přijal prezident Macron.

VIDEO: Profesor Didier Raoult a jeho prezentace pro Valné shromáždění na půdě Fakultní nemocnice v Marseille, 16. března 2020.
Je příliš brzy na to, abychom zjistili, jaký skutečný cíl sledují vlády Conteho a Macrona. Jisté je pouze to, že nejde o boj s Covidem-19.

Thierry Meyssan

Covid-19: propaganda and manipulation vyšel 21. března 2020 na Voltairenet.org. Překlad Zvědavec.

Poznámka editora

Ano. Článek byl napsán před deseti dny, od té doby se dost změnilo. Nejen Itálie a Francie, ale v podstatě většina zemí Evropy a světa sáhla k podobným opatřením. Většinou poté, co si to desorientované a vystrašené obyvatelstvo samo vynutilo a poníženě za to politikům děkovalo. A to ještě pan autor neví, jaká omezení nařídil fanatik povinného očkování a odchovanec farmaceutické lobby Prymula v ČR. Celá ta epidemie je čím dál divnější. A to včetně chování samotného viru, který tu zaútočí likvidačně, onde jen tak, aby se neřeklo, ačkoliv se jedná o srovnatelné země jak co do populace, tak zdravotního vybavení a zeměpisné šířky.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8258-covid-19-propaganda-a-manipulace.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslamistická armáda NATO útočí na syrské křesťany bránicí své domovy ...   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:16:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro krizi kolem epidemie koronaviru v Evropě bychom neměli zapomínat na útok islamistické armády NATO proti syrským křesťanům a umírněným muslimům!

Pronasledovaný křesťan píše:

Ninwa (20 let) aramejská (syrská) křesťanská bojovnice, která bojuje proti tureckým milicím v Tal Tamar v severovýchodní Sýrii. Ninwa řekla:

„My aramejští křesťané, a zejména my ženy, jsme v orientu po staletí potlačováni. Naším cílem je ukázat lidem, že dokážeme ovládat zbraň. Bude-li to nutné, položíme své životy za vlast a národ."

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant v Norsku podpálil kostel   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:10:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pálení Koránu na veřejnosti při protiislamizační akci hnutí Stop Islamisation of Norway v listopadu minulého roku v Norsku má dohru.

Imigrantský žhář se nyní mstí na norských kostelích. 21. března podpálil kostel v Dombås a o totéž se pokusil v Selu.

Policie nyní 28-letého imigrantského muslimského pachatele podle všeho dopadla, který své počínání zdůvodnil jako odvetu za loňské veřejné pálení Koránu.

Prý je však "opět mentálně nestabilní“, takže mu „hrozí“ osvobození.

Zdroj: https://www.nrk.no/innlandet/en-siktet-for-kirkebrann-1.14955605
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle Světové zdravotnické organizace plošné nošení roušek nemá smysl. Ovčáček reaguje: WHO by měla mlčet   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 06:06:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan dnes konstatoval, že není žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v boji proti šíření koronaviru. Na tuto zprávu zareagoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který organizaci vzkazuje, že by měla mlčet.

Ryan uvedl, že nic nenaznačuje tomu, že by všeobecné nošení roušek mělo pomoci v současném boji proti koronaviru. Uvedl, že při současných opatřeních, které byly zavedeny různými státy, se vir častěji přenáší doma mezi členy rodiny než venku na ulici.

Rovněž sdělil, že naopak dodatečná rizika představují roušky tehdy, pokud je lidé správně nesundávají – právě tehdy totiž hrozí, že by se mohli nakazit. Dodal, že WHO nedoporučuje nošení roušek, pokud člověk není sám nakažen.

Na toto prohlášení zareagoval na svém profilu na Facebooku mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček.

„WHO by měla mlčet, tiše šoupat nohama a neudělovat nepodložené rady. Neskutečné, co v této krizi různé nadnárodní organizace předvádějí,“ konstatoval mluvčí.

Připomeňme, že Česká republika je jednou ze zemí, kde platí povinné nošení roušek na veřejnosti. Na dnešní tiskové konferenci byla však učiněna výjimka pro děti do dvou let a řidiče v autě, kteří se ovšem ve vozidle nacházejí sami.

Další zemí, která podobná opatření zavádí, je Rakousko. To dnes oznámilo, že od středy bude zavedena povinnost nosit roušku při nakupování, kdy jim tyto budou rozdány před vchodem do obchodu.

Jednání s Japonskem

Státní ústav pro kontrolu léčiv na svém webu zveřejnil přehled hodnocených léčiv na nemoc Covid-19. Kromě jiného úřad informoval o tom, že české ministerstvo zdravotnictví jedná s Japonskem o dodávkách tamního léku na chřipku, což je favipiravir, do země.

„Léčivý přípravek s léčivou látkou favipiravir je registrován v Japonsku k léčbě chřipky. V ČR ani EU registrován není. V licenci je rovněž vyráběn jako generikum v Číně pro potřeby tamních klinických hodnocení,“ uvádí úřad.

Dále píše, že jedno z těchto hodnocení bylo již ukončeno, kdy byl tento lék podán 120 pacientům, kteří byli pozitivně testováni na Covid-19, a přispěl k jejich rychlejšímu uzdravení. Upozorňují však, že se nejedná o definitivní potvrzení účinnosti daného přípravku.

„Ministerstvo zdravotnictví ČR společně se SÚKL jsou nyní ve fázi vyjednávání s Japonskem k zajištění dodávek tohoto léčiva,“ informují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BSDS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa nemoc, která zabije a bude zabíjet nejvíc Čechů, se za pandemie zapomíná. Lékaři varují před nebezpečím   
Pridal tk Úterý 31 březen 2020 - 05:50:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z důvodu šíření choroby, kterou vyvolává Covid-19, lidé zanedbávají riziko jiných onemocnění, která momentálně nejsou ve středu pozornosti.

Podle profesora a předsedy České společnosti pro aterosklerózu (ČSAT) Michala Vrablíka kardiovaskulárním chorobám, na které v České republice ročně umírá 50 tisíc lidí, lze předcházet, jelikož ve většině případů je způsobuje vysoký cholesterol. Vědec si myslí, že zrovna tento problém bude přetrvávat i nadále.

V publikaci se poznamenává, že první příčinou vysokého cholesterolu je genetické onemocnění – familiární hypercholesterolemie (FH). Takových lidí žije v republice přibližně 40 tisíc, přičemž pouze pětina z nich ví o své diagnóze. Tato skupina je odkázána na užívání léků.

Druhou příčinou dotyčného stavu je životní styl. Podle odhadu odborníků je téměř 80 procent populace zasaženo tímto problémem. Přesné údaje nelze získat, protože většina lidí neměří svůj cholesterol, jehož vyšší hladina může mít za následek smrtící kardiovaskulární choroby.

Poznamenává se, že zrovna problém se srdcem se stává nejčastější příčinou smrtí Čechů.

„My se dnes zabýváme otázkou, jak předcházet onemocnění koronavirem, jak limitovat dopady, které toto infekční onemocnění přináší, ale úplně stejně se budeme muset zabývat trvale tím, jak limitovat a předcházet dopadům cévních onemocnění, na která stále umírá největší procento české populace,“ popsal Vrablík s tím, že cholesterol je naprosto zásadním rizikem pro cévní onemocnění a cévní úmrtnost.

„Zatímco koronavirovou epidemii zcela jistě zvládneme, tak problematika vysokého cévního rizika s českou populací zůstane a domníváme se, že právě otázky, které se týkají cholesterolu, jeho zvýšených hladin – a jak jsme se dozvěděli na sklonku loňského roku, optimální hladiny cholesterolu jsou skutečně podstatně níže, nežli jsou ty průměrné hladiny v České republice – tak tuhle problematiku budeme muset řešit i dávno po odeznění koronavirové epidemie,“ podotkl.

Publikace zároveň přichází s poznámkami na toto téma od dalšího odborníka. Podle slov předsedy České společnosti pro kardiologii a přednosty II. interní kliniky kardiologie a angiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Aleše Linharta Česká republika disponuje skvěle nastaveným systémem péče o lidi, kteří infarkty utrpí, ale to problém vysokého cholesterolu neřeší.

„Když se zamyslíte nad tím, na co můžete být v České republice hrdí, tak pivo, Jarda Jágr a pak už začínáte velmi obtížně přemýšlet, co najít. Já vám jednu věc řeknu, máme nejlépe propracovaný systém péče o akutní infarkty na světě. Nejlepší místo, kde dostat infarkt, je Česká republika,“ prohlásil odborník.

Linhart však vyjádřil nespokojenost tím, že navzdory dobrému systému je smrtnost infarktu pořád dvojnásobná a trojnásobná než Covid-19.

Jedinou cestou zabránit smutnému trendu je podle odborníků prevence, a proto lékaři vyzývají všechny, aby situaci nezanedbávali.

„Pojďme si říct, že stejně jako se snažíme zastavit šíření koronaviru, tak se budeme snažit zastavit a zpomalit šíření kardiovaskulárních chorob,“ apeluje na Čechy Linhart.

Vrablík dokonce přichází i s detailnějším doporučením ohledně kontroly hladiny cholesterolu.

„Každý Čech má díky velmi velkoryse nastavenému systému preventivní péče právo znát své hladiny krevních tuků i krevního cukru a v pravidelných intervalech v rámci preventivních prohlídek se tato čísla společně s dalšími rozhodnými čísly, jako je výše krevního tlaku a další parametry, může dozvědět u svého praktického lékaře. Takže můžeme vyzvat všechny, aby preventivní prohlídky využívali, protože poskytnou cenné informace a nebojím se říct, že prodlouží absolventům preventivních prohlídek život,“ uvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BSDF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2171 sec,0.0812 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,615kB