Pátek 03 duben 2020
Dr. Robert Rowen: Zpráva, že ozónová autohemotherapie léčí COVID-19   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 18:08:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Právě jsem obdržel zprávu, že v Číně uzdravují COVIDEM-19 vážně onemocnělé pacienty - a to VELMI RYCHLE.

Pevně věřím tomu, že bychom tenhle koronavirový děs mohli zvrátit v několika týdnech a dát ekonomiku do pořádku:

OZÓNOVÁ AUTOHEMOTHERAPIE - NOVÝ POKUS JAK VYLÉCIT KORONAVIROVÝ ZÁNĚT PLIC
Pacient: muž, věk: 56 let. Byl poslán do nemocnice s příznakem horečky. Zkouška na přítomnost koronaviru v těle pozitivní, Pa02 74.8mmHG. Tento údaj naznačuje, že plíce jsou těžce postižené. C
Jde tedy o pacienta kriticky onemocnělého.
Lékařský tým rozhodl použít takovouto ozńovou autohemotherapii: Ozónová koncentrace 30 ug/ml, 188 ml krve vytáhnout z těla pacienta a tuto krev smísit s ozónem, a pak takto okysličenou krev vrátit zpět do pacientova těla. Ukazatel po třech hodinách Pa02 99.2mmHG ( a tedy vynikající zlepšení po pouhých třech hodinách). Oxygenační údaj 132.3, Sa02 98%, což jsou taktéž dobré údaje. Pacient se cítil dobře a jevil příznaky úlevy.
Po deseti dávkách ozónové autohemotherapiie, Pa02 134 mmHg, údaj( index) okysličenosti 462, Sa02 100% (2LPM kyslíkvý proud nosní trubicí v rámci kyslíkové therapie.
ZÁKLADNÍ POZNATKY:
Ozón dezaktivuje viry a baktérie.
Vylepšuje příznaky nedostatku kyslíku v těle (hypoxii).
Stimuluje a reguluje imunitní systém.

VŠICHNI PACIENTI, KTEŘÍ SE OZÓNOVÉ LÉČBĚ PODROBILI:
-Jeden kriticky nemocný pacient obdržel deset dávek autohemotherapie. Cítil se velmi dobře a uzdravil se.
-Jeden kriticky onemocnělý pacient obdržel dvě dávky autohemotherapie a plně se uzdravil.
-jeden normální pacient obdržel jednu dávku autohemotherapie a plně se uzdravil.
-jeden normální pacient obdržel jednu dávku autohemotherapie a plně se uzdravil.
Všechny shora uvedené informace poskytl poskytl Dr. Shi Kemei z druhé nemocnice tianjinské lékařské univerzity v Tianjinu v Číně.

Podle mého názoru je nepochybné, že náš americký zdravotní systém a spolu s ním i americká média totálně potlačila informace o této nejneuvěřitelnější léčbě koronaviru na světě. Mým přesvědčením je, že naši vládci se nechali koupit. Prosím zasílejte tuto informaci místním médiím, masovým médiím a hostům televizních debat a spojte si ji i s tím, co o farmaceutickém koncernu Big Pharma řekl prezidentský kandidát Bernie Sanders.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: A report that Ozone autohemotherapy cures COVID-19
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBořitelé dobrých vztahů s těmi, kdo by mohli pomoci v těžké době   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 17:46:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko posílá do USA a Itálie bezplatnou pomoc proti koronaviru, my odstraňujeme sochu osvoboditele Prahy jenom proto, že byl Rus...

Na činu odstranění sochy maršála Koněva je vidět, jak zajímá starostu Prahy 6, který byl zvolen za TOP09, osud Pražanů v době vrcholící pandemie. Nemohl si vybrat pro své gesto „příhodnější“ dobu. Vláda a bezpečnostní rada státu téměř nespí. S ohledem na dobré vztahy prezidenta Zemana s Čínou, i přes překážky, které tomuto vztahu kladl Pirátský starosta, proudí do ČR letecké zásilky respirátorů, roušek, testovacích sad a dalších ochranných prostředků v milionech kusů.

Naši občané si sami šijí roušky. U nás není třeba, aby bylo mylně ze Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdit, že roušky nejsou potřeba, jenom proto, že celý svět je nemá a že by byly třeba pro zdravotníky. Mimochodem, každý si pamatujeme, že WHO bagatelizovala ze začátku epidemii a trvalo jí týdny, než určila, že se jedná o pandemii. Ještě, že naši lidé nezapomněli na svou zručnost. Je potřeba k ní vést i tu nejmladší generaci (viz závěr mého článku Mor a války vždy nacházejí lidi nepřipravené: http://infokuryr.cz/news.php?extend.27957.2

Na rozdíl od jiných zemí se naše vláda postavila k epidemii čelem. Jenom jsme (ROZUMNÍ) vyčítali vládě, že měla hranice uzavřít hned, kdy v Lombardii epidemie vypukla, tak aby do Itálie nemohli vyjet lyžaři v době žákovských prázdnin. Právě lyžaři z Itálie a později z Rakouska zavlekli do ČR pandemii. Zároveň jsme proti výjimce pro pendlery. I pro pendlery ve zdravotnictví. Navíc, právě pracovníky ve zdravotnictví potřebuje naše země aby pomáhali doma.

Jsme pro nouzový stav až do 11 května tak, aby se nerozšířila nákaza v prodloužených víkendech 1. a 8. května. Andrej Babiš by měl poslechnout profesora Prymulu a nevycházet vstříc ODS, TOPce, STANu, Lidovcům a bohužel i SPD, která se ústy Tomia Okamury opět postavila do jednoho šiku s demokratickým blokem.

Pokud v tyto prodloužené víkendy nákaza opět udeří větší silou, komu to bude Demokratický blok s SPD vyčítat? No, opět vládě. Pane premiére, buďte tvrdý. Vděku se stejně nikdy nedočkáte. Vezměte si příklad z Viktora Orbána. Je tvrdý, tak jak mají být tvrdí chlapi, a jeho preference neustále rostou.

V případě rozvinutí pandemie vlivem uvolnění restriktivních opatření nám nepomůže EU. Pomoc bychom mohli čekat od Ruska, tak jak ji dostává Itálie a USA. Jenomže kvůli ideově umanutým mozkům starosty Prahy 6 (TOP 09) a primátora Prahy (Piráti), a starosty Řeporyj (ODS) s jeho adorací Vlasovců, kteří v průběhu války bojovali po boku německého Wehrmachtu, se můžeme jenom spoléhat na sebe sama. Můžeme jenom děkovat osudu, že nebyla uskutečněna návštěva druhé nejvýznamnější osobnosti státu, předsedovi Senátu na Thaj-wan. To by ani prezident Zeman nic nezmohl. Čína, by nepochopila, že jeho pravomoci jsou velice omezené.

Mimochodem, zvýšení prezidentských pravomocí by ve světle strhávání pomníků v nejméně vhodné době vůbec nebylo na škodu.

Mgr. Petr Hannig,
předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 13:31:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevládní nezisková organizace Člověk v tísni se v reakci na ekonomické dopady vyvolané pandemií koronaviru rozhodla pomoci a vyhlásila sbírku SOS Česko. Je určena na pomoc nejohroženějším skupinám, které se ocitají v těžké životní situaci. Se zlou se ale potázala. Na Twitteru, kde sbírku ohlásila, lidé připomínají její minulá vyjádření, kdy se místo pomoci prý obracela k Čechům zády s tím, že pomáhá migrantům.

„Osobně pevně věřím, že je česká společnost silná a současnou krizi překonáme. I tak budou mezi námi lidé, kteří se ocitnou v nouzi a budou urgentně potřebovat pomoc. Proto jsme vyhlásili sbírku SOS Česko na pomoc obětem koronavirové krize,“ uvedl ke sbírce ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

A přišly odpovědi: „Nasrat! Ještě před pár týdny jste se odmítli zúčastnit pomoci Čechům. A sotva přišel návrh na uzavření penězovodů, kypíte aktivitou. Nic, vám ani korunu,“ reagoval na sbírku neziskovky v diskusi uživatel.

A nebo: „Huhaha. Dostáváte od Česka miliardy a chcete, aby si Češi pomoc platili sami. Jste PARAZITI a podvodníci,“ napsal rozčíleně s tím, že neziskovky by se měly zrušit.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPing-pong v době post-rouškové   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 13:20:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ping-pong, v češtině stolní tenis, hovorově pinec, čínsky 乒乓球, v českém přepisu -pching-pchang čchiou je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Vyvinul se ze společenské hry přivezené kolem roku 1880 z Číny do Británie. Stolní tenis a ping-pong bývaly různé názvy pro stejný sport. V zásadě šlo o rozdíl pouze ve jméně. Ping-pong byl hovorovější název, stolní tenis název profesionálnější. Na počátku 20. století došlo k registraci názvu ping-pong v USA a ve Velké Británii. Od roku 2011 se hraje mistrovství světa v ping-pongu, nejrychlejším a velice komplexním sportu, podle odlišných pravidel než stolní tenis. Kromě fyzických předpokladů a úderové techniky v ping-pongu záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče. Celosvětově patří k absolutně nejrozšířenějším sportům na závodní i na rekreační úrovni. Na ní lze pinec provozovat, podobně jako národní a lokální politiku i při nevelkých nárocích na fyzickou kondici.

Zlatá éra československého stolního tenisu začala v roce 1932. Tenkrát mužské družstvo v čele se Stanislavem Kolářem přivezlo zlatou medaili z mistrovství světa a jako první tak narušilo maďarskou hegemonii. Následovalo 20 úspěšných let, přerušených druhou světovou válkou, během kterých bylo Československo světovou ping-pongovou velmocí (spolu s Maďarskem, Anglií a USA). Československo postupně získalo 29 zlatých medailí z mistrovství světa. Přiznivci sportu vědí, kdo byl Bohumil Váňa, Marie Kettnerová nebo Ivan Andreadis. Poslední zlatá československá medaile z mistrovství světa z roku 1957 spadá ale do období, ve kterém světovou špičku ovládli Japonci, později Číňané. Čínská éra ping-pongu a stolního tenisu trvá dodnes. K ní se řadí čínská éra v době rouškové a post-rouškové.

Doba roušková

Dnes máme možnost srovnat si hlavní rozdíly mezi dvěma posledními epidemiemi, Ebola (2014) a Korona (2019). Dvě krize, dva viry a dva různé vývoje. Několik otázek a odpovědí dovoluje pohled do minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Otázka 1: Proč se Ebola nešířila tak rychle jako Korona? Odpověď: Ebola se šířila, zjednodušeně řečeno pozemní cestou. Korona se šíří vzduchem, letadlem, lodí, vlakem atd. Otázka 2: Jaký je zásadní rozdíl mezi Ebolou a Korona? Odpověď: Ebola je méně nakažlivá a více smrtelná než Korona. Ta ke dni práce na příspěvku je vysoce nakažlivá a méně smrtelná. Otázka 3: Proč byly následky Eboly tragické až traumatické a Korony (zatím) ne? Odpověď: Západní Afrika, kde se Ebola vyskytla, byla zcela nezkušená a proto nepřipravená na empidemii. ČLR měla tragické zkušenosti z nedávné minulosti, vyhodnotila je, vypracovala a realizovala funkční nouzový systém. Ten ji stál k dispozici, když se objevila Korona. Otázka 4: Jak se chovala WHO (SZO) a tzv. světové společenství v obou případech? Odpověď: WHO vyhlásilo epidemii po 5 měsících od objevu Eboly a pomoc tzv. světového společenství vedly USA s prezidentem Obamou. V případě Korona, WHO vyhlásila pandemii po cca 2 1/2 měsících, USA virus podcenily a ČLR v boji s virusem nikdo nepomohl. D výjimkou RF, která již 7. ledna 2020 měla provedenou analýzu genu. Vnucuje se dvojitá otázka 5: Do jaké míry je WHO ovlivňována světovou a zahraniční politikou USA a jakou roli hraje trojice WHO, světová politika a USA v šíření a zpravodajství o viru? Odpověď na otázku se pokusí dát zamyšlení nad dobou post-roškovou.

Doba post-roušková

Lidově lze charakterizovat dobu post-rouškovou refrénem písničky – tanga: Nikdy se nevrátí pohádka mládí, ze všech pohádek, ta nejhezčí, nikdy se nevrátí, marné volání, jednou se s námi přec rozloučí. Proč osud dává tak málo lásky nám, proč všechno zůstane jen vzpomínkám? Pro hlubší pochopení co znamená doba post-roušková, co jí charakterizuje a co od ní můžeme očekávat, připomínám metaforicky hru ping-pong mezi politickými stranami, vládami a občany států, mezi státy EU, nepřátelskými státy – bloky a mezi civilizacemi.

V současné době rouškové se učíme poslouchat, jsme testováni na disciplinu, znalosti dostupných informací, hloubku neznalostí historie a práva, učíme se nosit módní doplněk, roušku s budoucností a potenciálem schopným urychlit vývoj programů určených rozpoznat člověka se zahaleným obličejem, očima, ale možná i celou hlavou, a mnohem více.

Ping-pong politických stran, různých hnutí a podobně mě nezajímá. Dnes vím, že v době post-rouškové všechny uvedené budou mít a hrát pouze vedlejší roli bavičů během hry na velké šachovnici. Ping-pong mezi vládámi a občany je pro mne zajímavější. Bezkontaktní, rychlá a komplexní hra vyžadující vysokou fyzickou a psychickou formu, schopnosti soustředění a taktickou vyspělost se může totiž skokově proměnit, nehedě na dobrý výsledek testu a zkoušky současných vůdců a lidu, v občanské nepokoje. Proto je dobré s nimi počítat, připravit se a pozorovat. Třeba jako divák se zaplacenou vstupenko u sledující z tribuny hru svých přeplacených idolů, z nichž většina má prádnou hlavu, hezké dívky a agenty kolem sebe. Mimo stadion neuškodí pozorovat například vyvoj myšlenky s blackout Slovenska, nebo plánu vlády s kompenzacemi podnikatelům, samoživitelům, zadluženým v exekuci a dalším v ČR a EU další staro-nové novinky v předdveří doby post-rouškové.

Česká armáda měla obklíčit dům seniorů a nezvládla to. Slovenská armáda je ještě menší. Bylo by dobré vědět, jakým způsobem teda by premiér uzavíral Bratislavu, zajišťoval zásobování, krotil veselé minority, a co by tomu řekla EK. Tam, předpokládám, se připravují na simultání hru v ping-pong mezi státy EU, spojencem ze zámoří a nepřítelem z Asie.

Ping-pong v době post-rouškové mezi státy EU, to jest mezi státy V4 bude zajímavý. Zajímavější bude hra mezi V4 a EU. Nejzajímavější však bude pro zájemce pouze o Evropu ping-pong mezi členskými státy EU a párem EU-EP. Nebude to ani dvojhra, trojhra či čtyřhra, ale něco zcela nového a nevyzkoušeného předem.

Ping-pong mezí nepřátelskými státy – bloky (EU-NATO – RF a ČLR) patří také do kategorie nového a nevyzkoušeného. Proč? Bude dlouhý a tvrdý, protože budou bojovat natvrdlí. Bomby, tanky, granáty a kulomety se totiž pravděpodobně budou používat až v závěrečné fázi biologických, kybernetických, robotových a rozumových bojů k pacifikaci přeživších vyděšených, nechápajících svou smůlu a nevěřících ve svoji roli slouhů. Část z nich nastoupí do role bez přípravy, část po rychlokursu s předmětem – Co vás čeká, co vás nemine, když…

Ping-pong mezi civilizacemi již probíhá. Ouvertura hry mezi civilizacemi bude končit přibližně ve stejné době, jako bude končit právně zpochybnitelná pandemie vyhlášená WHO. V ní hraje virus dávno napsanou a posledně v roce 2010 zveřejněnou a určenou roli. Co mám na mysli, tvrdím li, že nepropaguji konspirační teorie, propagandu ani anti-propagandu?

Odpovědi na otázku porozumí snadněji ten, kdo si přečetl dva poslední příspěvky: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti (24.3.2020) a Výhled ze Smíchova (30.3.2020). A sleduje dvě věci: Diplomatický ping-pong mezi USA a ČLR týkající se původu (ne začátku epidemie) koronaviru, transparence a doby předávání dat o něm. A vnitropoliticko hosposářský ping-pong v ČLR týkající se podpory průmyslu a obyvatel.

Diplomatický ping-pong se hraje již delší dobu. Výrok viceprezidenta USA Mike Pence v době, kdy ČLR a RF pomáhají USA v jejich boji s koronavirem - Mohli jsme se lépe připravit, kdyby Čína byla zpočátku epidemie sdílnější a včerejší výrok republikánského senátora z Nebrasky Ben Sasse (1.4) - Tvrzení, že Spojené státy mají více obětí s nákazou novým koronavirem než Čína, je nepravdivé. Bez ohledu na jakékoliv utajované informace, Čína lhala, lže a bude lhát. Je to zřejmé a dělají to proto, aby uchránili komunistický režim, indikují v kontextu odpovědi mluvčí MZV ČLR Chua Čchun-jing - Někteří američtí úředníci by teď rádi svalovali vinu na ostatní. Nechceme zabřednout do hádek, ale takové prohlášení a morální pomluvy z jejich strany nás nutí se nad tím zamyslet a znovu vyjasnit pravdu, a poslední tiskové konference MZV ČLR ze 31.3.2020 indikují, že boj se přenese z diplomatické scény na několik jiných scén a v jiných prostředích. Jedním z nich může být soudní místnost v USA. O ní jsem se zmínil v příspěvku Výhled ze Smíchova (30.3.2020).

Vnitropoliticko - hospodářský ping-pong v ČLR hrají mnozí, o nichž se v ČR nepíše z důvodů nepříčetnosti způsobené širokou a hlubokou závislostí ČR, členských států EU a světa na dodávkách hotových produktů, informace a personálu z ČLR v době pandemie strachu z koronaviru. A také z důvodu neuvědomění si skutečnosti, že gigantickou transformaci průmyslu, politiky a společnosti ČLR umožnil degenerující, chamtivý a pišný Západ dobrovolně a sám přenosem všeho, co je spojeno s manuální a průmyslovou výrobou, nízkou cenou a možností velkoplošně prodat. ČLR nikam na Západ neposílala vojáky ani tanky, ale studenty a připravené obchodní mise poučené citáty a učením Lenina, jehož 150. výročí od narození se bude vzpomínat 10. dubna: 1) Dej mi jen jednu generaci mladých a proměním celý svět. 2) Kapitalisti sami nám prodají provaz, na kterém je my pověsíme. 3) Zvelič pravdu a máš hloupost.

Na dnech premier Li Keqiang oznámil rozhodnutí zvýšit kvóty na re-lending a re-discount pro malé a střední banky ve výši 1 trillion yuan (cca 141 miliard USD). Na druhé straně napsal viceprezident China Development Research Foundation, Yu Jiantuo článek v Caixin (救助困难人群:要现金不要消费券), že přímé transfery v hotovosti jsou efektivnější než konzumní voučery. Ty začaly vydávat některé lokální vlády s cílem zvýšení poptávky v těžce postižených sektorech, jakými jsou turismus, služby a samozřejmě rodiny. Jako třetího hráče zmiňuji akademického člena People’s Bank of China’s (monetary policy committee) Ma Jun. Ten řekl státem vlastněnému deníku Economic Daily, že bude težké udržet 4-5 procentní růst…protože ten bude z velké části záviset na vývoji pandemie v Evropě a USA. Na tomto místě se nabízí přechod k odborníky plánované a jasné popsané budoucnosti příštích let.

Scenarios for the future of technology and international development

Scénáře budoucnosti technologického a mezinárodního vývoje je název v květnu 2010 představené a financované Rockefeller Foundation and Global Business Network 54 stránkové studie. Pro případ, že nelze studii stáhnout z internetu, přikládám odkaz a jednu referenci: https://sharonkgilbert.com/rockefellers-deadly-scenarios-of-future-past

Obsah studie je minimálně části anglicky mluvící veřejnosti a všem bezpečnostním specialistům a analytikům známý. Nevím, jak je tomu se znalostí dokumentu v ČR, vlád, ministerstv a bezpečnostních složek od května 2010. Průběh konání krizového štábu ode dne zjištění koronaviru indikuje, že odpovědné osoby buď neposlouchali odborníky při hodnocení různých scénářů a cvičení, nebo že odborníci nevěděli o studii, nebo věděli, ale spoléhají se na zámořského velkého bratra ve zbroji. Nevím, zda četli pojednání Barbory Hunčovské (napsáné pro A2 č. 13/2013) Bratři ve zbroji - zvířata ve válkách a v armádních laboratořích.

Obsah studie si měli nastudovat všichni odpovědní podnikatelé a občané pracující s úvěry většími než je výše jejich úspor. Více ambiciozní, dobrodružní a jinak vše znající a mající vše v jedné ruce (od inovace, přes testování, patentování, výrobu, marketing a export) lokální matadoři měli být požádáni bankami nabídnout úvěrové garance, řekněme provokativně, ve výši 10 – 30 procent účetní hodnoty nabízených nemovitosti, zařízení apod. Úvěroví úředníci v chamtivých bankách, motivovaní výši úvěrů, obratem a Bůh ví, čím ještě se dopustili, podobně jako podnikatelé a ostatní nedbalosti, vedoucí k podnikatelské a sociální neodpovědnosti s rizikem, které v krizové sitauci – představitelné a očekávatelné po studiu zmíněného dokumentu – nemohou pozastavit, kontrolovat a tudíž řídit. Výsledkem může být bankrot a sociální pohroma pro mnohé zaměstnance a společnosti a vydírání vlády a ostatních institucí schopných cítit odpovědnost a odhodlaných pomoci v rámci zákona nebo i mimo.

O čem je řeč? V originálu je ozančen cíl studie následovně: creating a world of tighter top-down government control and more authoritarian leadership, with limited innovation and growing citizen pushback…A world in which highly coordinated and successful strategies emerge for addressing both urgent and entrenched worldwide issues… An economically unstable and shock-prone world in which governments weaken, criminals thrive, and dangerous innovations emerge… An economically depressed world in which individuals and communities develop localized, makeshift solutions to a growing set of problems.

Ve scénáři zvaném Lock Step, který je jedním ze 4 etap vývoje, se píše: In 2012, the pandemic that the world had been anticipating for years finally hit. Unlike 2009’s H1N1, this new influenza strain - originating from wild geese - was extremely virulent and deadly. Even the most pandemic-prepared nations were quickly overwhelmed when the virus streaked around the world, infecting nearly 20 percent of the global population and killing 8 million in just seven months, the majority of them healthy young adults. The pandemic also had a deadly effect on economies: international mobility of both people and goods screeched to a halt, debilitating industries like tourism and breaking global supply chains. Even locally, normally bustling shops and office buildings sat empty for months, devoid of both employees and customers…But even in developed countries, containment was a challenge. The United States’ initial policy of “strongly discouraging” citizens from flying proved deadly in its leniency, accelerating the spread of the virus not just within the U.S. but across borders. However, a few countries did fare better, China in particular. The Chinese government’s quick imposition and enforcement of mandatory quarantine for all citizens, as well as its instant and near-hermetic sealing off of all borders, saved millions of lives, stopping the spread of the virus far earlier than in other countries and enabling a swifter post-pandemic recovery.

Prosím akceptovat, že nebudu překládat dokument, ani výtažky z něho, protože čas se nedá vyrobit. Čas mohu jenom ztratit, darovat (ctěným, které mám rád nebo miluji) nebo prodat. Mne ale nikdo dávno neplatí. Přesto daruji veřejnosti dost času psaním příspěvků tohoto typu.

Rozhodl jsem se k napsání příspěvku v době nejistoty, zášti, msti a boje s neviditelnými nepříteli a zbabělci, abych odpověděl čtenářům na tři zaslané otázky z mnoha: 1) Způsobí pandemie konec globalizace nebo urychlí proces vedoucí k jejímu konci? 2) Jaký osud čeká EU, rozpadne se, a co bude s ČR po pandemii? 3) Co dělat v pandemii a po ní?

Odpověď na první otázku je krátká: Ne. Globalizace s pomocí pandemií (plurál, protože koronovirus není posledním) a dalšími instrumenty, o nichž nebude v příspěvku řeči, se pouze transformuje. O intenzitě procesu transformace samozřejmě nic nevím, mohu si však ji představit, protože dokument, jeho autory a finančníky nelze brát na lehkou váhu. Odpověď na druhou otázku je podobná: EU se v představitelné době nerozpadne, bude se ale také transformovat, protože je prostředkem v transformačním procesu globalizace, nachází se v hluboké krizi zkorumpovaných elit, veřejného dluhu a je plně závislá na USA. ČR se nachází v podobné situaci. Po okřetí ze stávajících omezení se EU elity vrátí do směru, popsaném v dokumentu a refrénu písničky-Nikdy s e nevrátí pohádka mládí… Odpověď na třetí otázku představuje téměř stolet stará instrukce z Ruska a SSSR.

Se zaťatou pěstí – bez podání ruky – vítejte přítele a loučte se s ním.

V době španělské chřipky (1918-1920) nebylo oslabené Rusko připraveno na epidemii. Údajům o mrtvých nelze věřit. Nejsou dokumentované, příčin smrti po revoluci bylo kromě epidemie více než dost. Fatalistický přístup Rusů k smrti, především po revoluci a zničenou zdravotní strukturu po ní nelze ignorovat. Za připomenutí proto stojí epidemie z let 1926 -1927. Tehdy byl SSSR již připraven. Protože však neexistovaly metody a prostředky léčení, strategie zdravotnictví byla založena na prevenci, informování obyvatel a míře sanitárně – epidemiologické ochrany obyvatel odpovídající budování nového státu v izolaci. Informační materiál, například Co by měl každý vědět o chřipce byl vytisknut ve statisícových nákladech. Pro težce nemocné bylo jenom v Moskvě té doby zřízeno jeden tisíc doplňkových lůžek ve stávajících nemocnicích. K trojici - Nelíbat se, nespat vedle sebe a neplivat, která vešla do krve a paroduje název této části příspěvku, platila dvě desatera. Prakticky dnešní instrukce – Jak se předává, Jak se ochránit, Co dělat s onemocněným - lze srovnat s překladem těch starých sovětských. Jsou veřejně dostupné, nebudu se proto o nich podrobně zmiňovat. Ohromné množství písní, her, v nichž viry a člověk mají hlavní role a řada krátkých filmů na podobná témata, doprovázely boj s epidemií, následné zpracování následků, výchovu mládeže a modernizaci systému, který se stal jedním z nejvyspělejších na světě, než ho perestrojka zničila. Současná virová epidemie v RF urychluje jeho náročnou obrodu.

Závěrečná poznámka k dokumentu

Existují dvě kritické nepředvídanosti a nejistoty, které mohou realizaci vypracovaných scénářů zpozdit, tak jako se stalo po volbách prezidentů Putina a Trumpa. Žádná žádná z minulých epidemií, ani ta současná a budoucí nemají přímý vztah ke kritickým nepředvídanostem a nejistotám: 1) Osud globalizace v kontextu hospodářské a politické integrace. 2) Schopnost a neschopnost subjektů globalizace k adaptaci. Tu autoři dokumentu definují jako adaptivní potenciál. Jinými slovy: Podporovatelé nebo nepřátelé globalizace.

Co se týče bodu 1) globalizace se transformuje pomocí existujících efektivních nadnárodních politických struktur, protekcionismem a atomizací. Co se týče bodu 2) na mysli je vysoká nebo nízká úroveň adaptace. Co je důležité, je, že kritériem obou se rozumí připravenost a rozhodnost transformovat struktury systému v míře odpovídající změně kontextu. Na tomto místě se vzdávám vysvětlení pojmů změna a kontext. Nabízí se na základě propagandy a praxi neoliberalismu modernizace ala Max Weber (1864 – 1920) a David Émile Durkheim (1858 – 1917), spoluzakladatelů moderní sociologie, ne však v jejich zamýšleném pojetí, ale globalisty modifikované formě. S donucovacím rázem k jedinci, integrací formou sdílené víry a v neposlední řadě koncepcí ideálního typu. To jest umělým intelektuálním konstruktem, který nemá existující oporu v realitě, který je jaksi utopický a je spojen s pojmem kapitalistická ekonomika.

Doplním-li uvedené teoriemi Zbigniew Kazimierz Brzezińského (1928 – 2017), jemu podobných a blízkých Rockefellerům & Co, případná realizace čtyř scénářů - 1) totální blokování (Lock Step), 2) inteligentni (smart) společnost (Clever Together), 3) digitální chaos (Hack Attack) a 4) lokalizace technologií (Smart Scramble) představují jednu z možných realit doby post-rouškové. S touto realitou, ve které české bankovnictví v cizích rukou nebude hrát korigující a pozitivní roli, by měly struktury státu, politické strany a hnutí a samozřejmě průmysl a občané počítat. Proč?

Podstata moderního globálního plánování je totiž spojená s pokrycteckou filantropií oligarchických fondů (Gates počínaje a Zuckerbergem konče a podobnými), s obviněním národního a státního egoismu, neodpovědnosti a neschopnosti státu vládnout a řídit krize, s technologiemi barevných revolucí, hrozbami světových krizí a pandemií a v nepsolední řadě s virtuálním spojením sociální sféry, ekonomie a ekologie. To vše na účet bezpečnosti, suverenity a duchovně – ideologické nezávislosti národních států. Ty budou tranzitní plochou a zásobovacími centry skutečné a pro ně již dnes neviditelné elity. To vše může být dosáhnuto bez války známé z knížek o historii. Ty mladá generace nečte v počtu potřebném pro vytvoření kritické masy, nutné pro jakoukoli společenskou změnu. Nečte ani to, co je napsáno autory ze zámří ve zmíněném 54 stránkovém dokumentu.

Nový strategický dialog se proto může reálně odehrávat mezi klíčovými partnery na státní, privátní a filantropické úrovni bez účasti vlád sloužících velké věci, kterou si neumějí ani představit. Dobu post-rouškovou s ohledem na scénáře a vývoj popsaný v dokumentu proto mohou charakterizovat totální kontrola nad občany, jejich činností a chováním a příprava dalších měr a instrumentů nutných pro zvládnutí realizace scénáře 3) digitální chaos (Hack Attack), jinými slovy Brzezińského transeurasijský bezpečnostní systém a 4) lokalizace technologií (Smart Scramble). Přitom je potřeba si uvědomit, že v dokumentu indikovaná paralelnost scénářů 1 a 2 mlží. To dokazují plány na 2015 a 2017, jejichž realizaci narušily volby prezidenta Putina a Trumpa, odstoupení od Pařížské (Obamovy), Katowické (2018) a Madridské dohody (2019). Krok zpět s pomocí pandemie neznamená neúspěch projektu. Jeho strategický cíl zůstává, pouze taktika se mění. To dokazuje urputný vnitropolitický boj v USA. Ping-pongová trojhra USA - ČLR - RF bude mít v době post-rouškové pokračování a lidské oběti. Proto bude napínavá a vyprodukuje mnoho lidského odpadu. Co s ním a s odpovědmi na otázky: Bude v USA revoluce? Jak se zachová RF, budou li její nabídky k míru odmítnuty? Nevím. Vím ale z následujícího rouškového desatera, že doba post roušková bude érou ČLR, i když nelze vyloučit, že krátká doba pandemie může dovolit přežít části staré a nové buržoasie, rádo-by finančním oligarchům a uměle stvořeným idolům opět slavit bez ostychu v Londýně, New Yorku, Kurševelu a dalších jejich oblíbených lokalitách.

1) ČLR se efektivně připravila na válku nového druhu, prověřila nízkou efektivitu Západu ve srovnání s ČLR. 2) ČLR provedla rychlé a efektivní počítání obyvatel, včetně legálně a nelegálně žijících v ČLR. 3) ČLR zpřísnila digitální kontrolu sociálních sítí, všech ostatních druhů komunikace a vztahů s možností identifikovat kohokoliv během vteřin. 4) ČLR se zbavila pomocí tvrdých měr, discipliny a pandemie nepohodlných cizinců. Zůstavší má plně pod kontrolou. 5) ČLR zmenšila na kontrolovatelné minimum možnost blokace země, provedla po celé zemi rychlokurs v hygieně a uzákonila zákaz používání divoké zvěře apod. v přípravě jídel. 6) ČLR si vyzkoušela, jak veliká je závislost jí nepřátelského Západu, jakými prostředky je možno omezit jeho agresivitu a které výrobní a technologické řetězce mohou vyvolat světovou hospodářskou krizi nebo válku. 7) Bezpečnostní orgány ČLR obdržely neocenitelnou pomoc potřebnou pro zdokonalení automatických systémů kontroly a identifikace obyvatel s rouškami i bez nich s pomocí dronů, automatické identifikace neregulárností a zaprogramovaných anomálií. 8) ČLR prověřila systém zabezpečení masového zásobování obyvatel potravinami a jídlem. 9) ČLR prověřila nouzový systém elektronické izolace během nepokojů, subverze a provokací. 10) Zatím co EU a USA diskutují a hledají řešení hospodářských a sociálních následků pandemie, ČLR kupuje levná aktiva, pomáhá slabším státům, spoluhraje na trhu ropy a buduje základ nových aliancí. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 03:42:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nenávist ke svobodě slova komisařky Jourové dosáhla vrcholu a celá společnost už nechce její "možné zločiny", jakožto výroky jejích kámošů, kdy se veřejně a neprozřetelně přiznala, že je korumpuje z veřejných prostředků nadále tolerovat.

Trestní oznámení

- pro přečin podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod podle § 356 TZ
- zločin šíření poplašné zprávy podle § 357 odst. 1,4 TZ.


Podezřelá coby eurokomisařka pronesla dne 27. Března 2020 ostré výpady a ničím nepodložené čili nepravdivé výroky proti Rusku a Číně s tím, že kůli pandemii nesmíme zapomínat na ruské dezinformace a užitečné idioty.

Lze tedy jednoznačně konstatovat, že žádné zásadní dezinformace, jejichž původcem by byla Čína či Ruska podezřelá neuvedla a proto její tvrzení je nepravdivé.

Vše budí dojem, že šířením těchto nepravdivých informací se snaží podezřelá coby významná představitelka Evropské komise odvést pozornost od faktu, že uprostřed Evropské unie roste otevřená a ostrá kritika na fungování Evropské unie a neschopnost reálně řešit pomoc zejména nejpostiženějším zemím, Itálii, Španělsku.

Zdroj: http://skrytapravda.cz/domaci/3174-tak-a-dost-je-podano-tres...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump žádá Putina o pomoc v ropné válce   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 03:41:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump telefonoval v pondělí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a prodiskutoval s ním prudký pokles cen ropy, což je katastrofa pro americký ropný průmysl. Oba lídři krátce pohovořili o pandemii koronaviru, ale rychle přešli na to, co Trumpa skutečně sužuje, a tím je produkce ropy.

Minulý měsíc Saúdská Arábie zaplavila trh ropou, aby donutila Rusko k souhlasu s výrazným omezením výroby. Putin, budiž mu to ke cti, vytrvale odolával nátlaku Saúdů a zachoval současnou úroveň výroby. Výsledkem je, že ceny prudce klesly, a to na 18leté minimum (na 20,09 dolarů za barel), což je výrazně pod hranicí rentability, kterou potřebují američtí frakeři, aby přežili. Ani ne za měsíc kapitálově náročný americký průmysl, týkající se břidlicové ropy, prudce klesl, což spustilo poplach na Wall Street, a analytici očekávají, že vlna nedodržení závazků zasadí drtivý úder velkým investičním bankám. Proto se Trump rozhodl zavolat Putinovi. Chtěl zjistit, zda dokáže přesvědčit ruského prezidenta, aby snížil produkci.

Stojí za zmínku, že Putin stoicky mlčel, když Trumpova vláda uvalila ekonomické sankce na Rusko za údajné aktivity na Ukrajině. Ruský prezident si nestěžoval ani tehdy, když se Washington vměšoval do Sýrie, ani na snahy USA blokovat ruský plynovod do Německa a Bulharska (Severní proud a Jižní proud). Ale nyní, když teče do bot Spojeným státům a americké obchodní zájmy jsou ohroženy, Trump se domnívá, že je maličkost požádat Moskvu o pomoc. Jak řekl jeden kritik: „Vypadá to, že Trumpův tým umí trestat a dávat co proto, ale neumí přijmout potíže.“

Americká média o telefonním hovoru téměř neinformovala, což se dalo očekávat, protože neexistuje žádný způsob, jak překroutit mimořádnou událost, kdy americký prezident zcela zřetelně a naléhavě požádal „zlého“ Putina o laskavost. Ruská státní zpravodajská agentura Tass shrnula znění telefonního hovoru do stručného prohlášení o třech větách, bez jakýchkoli dalších informací. Zde je výňatek:

„Lídři také diskutovali o současném stavu světového trhu s ropou. V tomto ohledu byla učiněna dohoda o rusko-amerických konzultacích prostřednictvím šéfů ministerstev energie,“ uvedl Kreml. „Vladimir Putin a Donald Trump souhlasili, že budou i nadále v osobním kontaktu.“ (Tass)

Všimněte si, že agentura Tass neuvedla ve zprávě žádná nepodložená tvrzení a obvinění, jaká se běžně vyskytují v západních médiích. Vzhledem k záplavě dezinformací o „ruském vměšování“, které se během posledních tří let objevovaly na titulních stránkách novin, by vás mohlo napadnout, že redaktoři z agentury Tass mohli být kritičtější vůči Trumpově gestu, konec konců Trumpův telefonní hovor silně naznačuje, že Washington je připraven ustoupit „strašnému nepříteli“ za předpokladu, že dojde k takovému snížení produkce, jaké požaduje. Agentura Tass by mohla alespoň nabídnout svůj názor, a to zejména proto, že mainstreamová média zaujímají tak nepřátelský postoj vůči všemu ruskému. Očividně ale ne každý používá média k prosazení své vlastní omezené politické agendy.

Pár čtenářů si jistě vzpomene na to, jak Trump pokáral Putina v Helsinkách v roce 2018 kvůli zvyšování cen ropy (85 dolarů za barel), přičemž tvrdil, že to poškozuje růst v USA. Jak se dalo předpokládat, Trump měl nesprávná fakta. Důvodem, proč ceny v roce 2018 vzrostly, bylo to, že Trumpova administrativa zavedla tvrdé ekonomické sankce vůči Íránu a Venezuele, což způsobilo okamžitý pokles výroby a následný prudký nárůst cen. USA podporovaly útok na Libyi, což také přispělo ke zvýšení cen. Sečteno a podtrženo: Rusko nebylo zodpovědné za nárůst cen v roce 2018, stejně jako není zodpovědné za současné nízké ceny. V roce 2018 byly problémem americké sankce, které přiškrtily dodávky, zatímco v roce 2020 jsou problémem Saúdové. Oni zvýšili produkci, nikoli Rusko. To neznamená, že Putin nemůže pomoci se zmírněním celé situace, ale především to znamená, že oba lídři si budou muset otevřeně a upřímně vyříkat vzájemné neshody a najít konstruktivní způsob, jak se pohnout kupředu. To znamená, že bude muset být uspořádán summit, proti němuž usilovně brojil establishment americké zahraniční politiky.

V každém případě je velmi nepravděpodobné, že by Putin souhlasil se snížením produkce ropy výměnou za zrušení ekonomických sankcí. O tohle mu vůbec nejde. To, co chce Putin od Washingtonu, je mnohem komplexnější. Chce, aby se USA znovu připojily ke komunitě národů, a spolupracovaly na řešení důležitých otázek, jako jsou války, pandemie, šíření jaderných zbraní a globální bezpečnost. Chce spolehlivého partnera, který bude hrát podle pravidel a dodržovat mezinárodní právo, který skoncuje s krvavými válkami, rozpoutanými kvůli změně režimu, který bude respektovat suverenitu jiných národů a nabídne pomocnou ruku v době globální krize.

Tohle Putin požaduje. Chce spojence, který bude respektovat zájmy ostatních, spolupracovat na otázkách společného významu a usilovat o vytvoření spravedlivější a více prosperující globální ekonomiky.

Pokud Trump ukáže, že je ochoten se změnit, Putin bezpochyby vyvine veškeré úsilí, aby mu pomohl. Pokud však Trump bude nadále pokračovat v americkém přístupu „jdi do toho sám“, nedojde k žádné dohodě.

Mike Whitney

Trump Asks Putin for Help in Oil War vyšel 1. dubna 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8263-trump-zada-putina-o-pomoc-v-ropne-valce.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská armáda odmítla pomoci českým lidem, musí totiž zajišťovat zájmy Francie v Africe a USA v Afganistanu   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 03:09:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do české armády se od roku 1989 investovaly stovky miliard korun z kapes daňových poplatníků. Ovšem ukazuje se, že armáda České republiky zde není kvůli tomu, aby pomáhala českým lidem, ale aby hájila zájmy nadnárodních firem ve světě a třeba i takové Francie v africké Mali, vše je samozřejmě pro oblbnutí obyčejných lidí deklarováno, jako akce v boji proti terorismu, přece se nemůže říci pravda veřejně, že?

Ano, česká armáda nemá kapacity na pomoc českým lidem, protože je využívá pro zájmy globálních oligarchů v Africe a Afganistanu. Ukázka toho, jak česká armáda sere na české lidi, je například zde: Kraj Vysočina požádal před pár dny českou armádu o pomoc pro české lid kvůli epidemií koronaviru. Vedení české armády ovšem odpovědělo, že odmítá pomoci českým lidem, protože na to nemá kapacity. Píše se o tom přímo v tiskové zprávě Kraje Vysočiny zde.

Pokud vás zajímají skutečné důvody české účasti na francouzských misích v Africe, tak si přečtěte třeba tento článek: Je příčinou francouzské intervence v Mali neokolonialismus a uran? Obdobně to je i v případě Afganistanu, kde naopak armády USA a jeho spojenců, včetně České republiky, zajišťuji jedinou vlnou cestu pro nadnárodní firmy do střední Asie k jejím nerostným surovinám ...

A tak miliardy vytažené z kapes daňových poplatníků v České republice nejsou použity pro armádu chránící české lidi, ale jsou využiti pro armádu chránící zájmy globálních oligarchů a český člověk nechť si pomůže sám a nebo chcípne při epidemií ...

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápad EU Čechy opovrhuje, ale Španělé nám děkují: "Byli pouze Češi, kdo nám v těžké chvíli přišel na pomoc.“   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 03:04:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČR jako jediný členský stát NATO poslala Španělsku vybavení na boj s koronavirem. Španělsko je po Itálii v Evropě druhou nejpostiženější zemí koronavirem. Včera bylo ve Španělsku evidováno 94.417 prokazatelně nakažených COVID -19. V zemi, které české sdělovací prostředky při informování o koronaviru prakticky nevěnují pozornost, již na tuto epidemii zemřelo 8.189 lidí. Španělsko je v katastrofální situaci. Zdravotnická zařízení, která byla při finanční krizi 2008 těžce poškozena škrty veřejných výdajů „naordinovaných“ EU, nestíhají čelit náporu pacientů. Kvůli chybějícímu vybavení zbytečně umírají lidé, které by bylo možné zachránit.

Velký problém je, že se kvůli chybějícímu vybavení nakazilo již 10% španělských zdravotníků. Mezi mrtvými jsou už i lékaři a sestry z první linie. Španělské zdravotnictví je ve stavu těsně před kolapsem. Vláda na pomoc v boji s koronavirem nasadila i armádu. Jenže i ta je na podobné situace velmi špatně vybavena.

Podle deníku El.país proto španělské ministerstvo obrany minulé pondělí požádalo prostřednictvím Euroatlantického střediska pro koordinaci reakce na katastrofy o materiální pomoc ostatní členské státy NATO. Španělská armáda požádala alianční spojence o dodání 150 000 jednorázových plášťů, 150 000 masek typu FFP3 a 300 000 FFP2, 1 000 teploměrů infračerveného záření a 5 000 obličejových štítů. Kromě toho požadovala 10 000 brýlí, 1,5 milionu chirurgických masek, 120 000 nitrilových rukavic, půl milionu rychlých testů Covid-19, 50 000 diagnostických testovacích systémů s polymerázovou řetězovou reakcí a 500 mechanických ventilátorů.

Jako první a jediná země podle deníku El.país zareagovala Česká republika. Armáda ČR nabídla 10 tisíc kompletních osobních ochranných prostředků (OOP). Jde o soupravy, které používá naše protichemická jednotka, jež se specializuje i na obranu před biologickými útoky. V lidové hantýrce jsou někdy nazývány „atombordel“. Humanitární dar české vlády dopravil včera z ČR na španělskou leteckou základu Torrejón de Ardoz u Madridu nákladní letoun C-130 Hercules Španělského královského letectva.

Zásilku přivítali v Torrejónu španělský ministr zahraničí Manuel Muñiz, náčelník generálního štábu Fernando Alejandre Martínez a generál José Pérez - šéf velitelství podpory logistiky armády. Španělský ministr pomoc ocenil slovy: „V nouzi poznáš skutečného přítele. Nikdy nezapomeneme, že to byli právě Češi, kdo nám v těžké chvíli přišli na pomoc.“

Ivan David
Autor je europoslancem za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRedaktoři se šli podívat, jak imigranti dodržují karanténu: Tak tak vyvázli živí   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 03:01:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Redaktoři vlajkového francouzského deníku Le Figaro se vyjeli podívat do druhého největšího francouzského města, které už začíná být většinově imigrantské - Marseille, jak tam imigranti dodržují karanténu. A to asi neměli dělat. Tak tak vyvázli živí. Hlouček imigrantů je obstoupil a atmosféra začala rychle houstnout. "My se tu ničeho nebojíme! To (Covid-19) je nemoc bílých! Kliďte se odsud!" Sbalte se do tohoho vašeho zasr...ýho auta, než ho podpálíme!"

Redaktoři rychle zapomněli na nějaké focení místních, a za bušení pěstmi a kopání do karoserie koukali vypadnout. Ještě na dálnici je pronásledovala imigrantská eskorta.

Podobně je to i v jiných západních zemích, avšak jejich politici včera podepsali prohlášení, že mají starost o demokracii a evropské hodnoty ve ... východních zemích. No jak je nazvat slušně..?

A neměly by spíše východní země mít starost, jak je to s demokracií a evropskými hodnotami v islamizovaných západních zemích a jejich zaimigovaných no-go zónách?

Zdroj: https://twitter.com/DamienRieu/status/1245468099618504710/photo/1
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStoltenberg hovořil o trvající připravenosti NATO k boji   
Pridal tk Pátek 03 duben 2020 - 02:59:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NATO zachovává připravenost k boji, nehledě na šíření koronaviru, a to i v Pobaltí, kde nadále sleduje ruskou aktivitu, uvedl generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg.

„Udržujeme naši operativní připravenost, i nadále hlídáme vzdušný prostor, námořní operace,“ řekl generální tajemník NATO na základě výsledků videokonference za účasti aliančních ministrů zahraničních věcí.

Podle jeho slov se během virtuálního setkání hovořilo o boji proti krizi koronaviru, včetně otázek udržování bojové připravenosti aliance v podmínkách šíření COVID-19. „Odpovědnost NATO spočívá v tom, aby se tato krize ve zdravotnictví nezměnila v bezpečnostní krizi. Naším hlavním úkolem je zajistit obranu a zadržování během krize,“ prohlásil Stoltenberg.

Dodal, že ve východním směru činnosti NATO pokračuje práce stejně jako na jiných místech. „Dá se to říci o pobaltských zemích, kde udržujeme naši vojenskou přítomnost a hlídáme vzdušný prostor,“ dodal.

Generální tajemník uvedl, že NATO nadále sleduje ruskou vojenskou přítomnost v blízkosti hranic aliance, včetně provádění cvičení ve středním a západním vojenském okruhu a provozu námořních sil v Severním moři. „Zajišťujeme odrazování i na pozadí koronaviru,“ uzavřel.

NATO se chystá ještě více prohloubit partnerství s Ukrajinou a Gruzií

NATO plánuje ještě více prohloubit své partnerství s Ukrajinou a Gruzií, uvedl Stoltenberg na tiskové konferenci v Bruselu.

„Rozhodli jsme se prohloubit naše partnerství s Ukrajinou a Gruzií ještě více,“ řekl.

Jde také o oblast Černého moře, dodal Stoltenberg.

Vysvětlil, že po videokonferenci s aliančními ministry zahraničních věcí, která skončila dříve ve čtvrtek, byl přijat balíček opatření na podporu těchto zemí.

„Balíček, který jsme odsouhlasili pro Gruzii a Ukrajinu, je zaměřen na provádění cvičení, zajištění přístupu k dalším vzdělávacím a výcvikovým programům NATO, výměnu radarových dat za účelem lepšího porozumění tomu, co se děje ve vzdušném prostoru v regionu,“ řekl Stoltenberg.

V dubnu 2019 se země NATO ve Washingtonu dohodly na opatřeních na podporu Ukrajiny a Gruzie v Černém moři. Jde zejména o cvičení, výměnu informací a zaplouvání do námořních přístavů. Cílem opatření je rovněž zvýšit informovanost NATO o situaci v Černém moři.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BUFM

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2772 sec,0.1029 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,873kB