Neděle 05 duben 2020
Odstranění sochy maršála Koněva bylo odporné a ani svým iniciátorům nepřinese prospěch   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 17:24:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Den poté lze už vyhodnotit dopad akce svržení sochy maršála Koněva v domácí politice. Nemám dokonalý přehled tisku a při gůglování mi mohlo něco uniknout, ale tuto akci z politických stran jednoznačně odsoudilo hnutí SPD prohlášením předsedy a mnoha stanovisky svých členů a samozřejmě akci odsoudila KSČM. Odsoudil ji prezident republiky Miloš Zeman. Ale odsoudila ji také řada osobností řekněme stranicky nezařazených.

V radě Městské části Praha 6 jsou zástupci TOP09, ODS, KDU-ČSL, Starostů a Zelených. Žádná ze stran se od svých zastupitelů nedistancovala, ale také se k nim ani nehlásí… S jedinou výjimkou současné předsedkyně TOP 09 Markéty Adamové Pekarové. Na rozdíl od zkušenějších a bystřejších nerozpoznala vhodnost mlčení.

Nezaznamenal jsem vyjádření ani vládních stran ANO a ČSSD. I to jim uškodí u vlastenecky smýšlejících členů. Mezi Piráty bych rozhodně vlastence nehledal.

Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu konstatovalo, že jednání starosty Koláře "nese znaky neonacismu". Sám jsem akci označil jako útok páté kolony.

Politické akci, většinou ve formě deklarace, u níž není dost jasné, jaký bude mít ohlas u veřejnosti a mezi politickými subjekty se mezi politiky říká „pokusný balónek“. Pokud je ohlas veřejnosti negativní, k iniciátorovi akce se nikdo nehlásí. Při zvlášť velkém nezdaru se od něj distancují i politici strany, z níž iniciátor pochází. Politická strana se snaží před veřejností zachránit ohrožené pozice.

V tomto případě bylo odsouzení akce starosty Ondřeje Koláře masivní, asi 60 – 90% komentářů na sociálních médiích. Politickým uskupením, z jejichž zástupců je složena Rada MČ Praha 6 to sebere sympatie veřejnosti tím více, čím méně protiruských fanatiků je podporovalo. Nerozhodnuté to sotva přiláká.

Starosta Kolář nejapně vtipkoval, že socha Koněva musela být odstraněna, protože neměla roušku. Večer v České televize zmínil výhodnost karanténních opatření, která vyloučila demonstrace "prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“.

Svojí trapnou akcí doprovázenou arogancí a cynismem se starosta Kolář politicky střelil do vlastní nohy. Kromě toho přitáhl pozornost ke svým dalším podařeným aktivitám, například financování „lavičky Václava Havla“ složené z prkna a sudu v ceně 850 000 Kč.

Vypuštěný balónek nejen splaskl, ale odstranění sochy bude i nadále provokovat a iritovat.

Ivan David

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMadam Merkel oznámila, že otroky bude svážet... Letadly! A Němci budou na haciendách   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 07:04:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z bavlníkových plantáží do Německa...

Koronavirus? No a co. Vraždy, loupeže a znásilnění? No a co. Vážně odkaz Adolfa Hitlera o nadřazené rase tiše v Němcích doutná dál? Šílené, rasismus a otroctví se vrací v jiné formě.

Na jihu USA, hlavně v souvislosti s rozvojem pěstování bavlny na počátku 19. století, se však otrokářství rozvíjelo a stalo se pilířem zemědělského sektoru.

Rok 2020 a z bavlníkových plantáží a východní Evropy se stěhují otroci do Německa

Zatímco Němci se válí jako překupníci na haciendách a užívají si Seychely, německá vláda si přiveze otroky z jiných zemí. Už jí nestačí Turci, Ukrajinci, nyní plánuje další desetitisíce z Afriky.

Berlínská vláda odsouhlasila výjimku pro zhruba 80 tisíc zahraničních otroků. K práci na poli je do Německa dopraví zvláštní letadla. Ale berlínská vláda není první, pouze je první v tom, že otroci na německá pole nechodí pěšky, ale budou létat letadly.

Co tomu předcházelo?

V roce 1526 Portugalci z Konga odváželi dva až tři tisíce otroků ročně – Afonso ovšem obchod omezil. Přesto se toto království nadále rozmohlo a přetrvalo až do poloviny 17. století. Portugalci následně založili významné středisko obchodu s otroky v Luandě (roku 1576). Otroky odtud vozili do Portugalska, na Madeiru, Svatý Tomáš a od roku 1532 též do Ameriky. Do amerického Jamestownu ve Virginii připlulo prvních asi 20 afrických otroků před více jak 400 lety, 20. srpna 1619. Za téměř 250 let do zrušení otroctví v USA v roce 1865 bylo do USA dovezeno na pět milionů otroků z Afriky.

Vládní plán předpokládá, že kromě dvou kontingentů cizinců se podaří ke sklizni získat ještě 10 tisíc domácích pracovních sil - z řad nezaměstnaných, studentů, uchazečů o azyl nebo lidí, kteří kvůli koronavirové krizi pracují v režimu kurzarbeitu.

Vážně šílená Merkel a němečtí náckové se nezastaví před ničím?

A je to zpět: Cotton Fields

Den za dnem kůže zná bič katů,
Vidíš jen černý záda bratrů,
Jak tam jdou v polích s bavlnou.
To, co znáš ty v Louisianě,
černý záda znaj' i v Texakeně,
I tam jsou v polích s bavlnou.

Já vím, brzy musí přijít soud,
černý záda práva na něm vyhrajou
Boží soud
V polích s bavlnou.
Já vím, brzy musí přijít soud,
černý záda práva na něm vyhrajou,
Boží soud


A ubytováni budou u nás, jak rozhodl Evropský soud...


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3181-madam-merkel-oznamila-ze-otroky-bude-svazet-letadly-a-nemci-budou-na-haciendach
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByl 15. březen 2020...   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:55:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je patnáctého března 2020 téměř dvacet hodin. Dnes jsem se krom podrobných zpráv o postupu koronaviru dočetl, jaký má Denisa GROSOVÁ krásný přímo exluzivní zadeček, který ukazuje na dovolené na Zanzibaru (taky bych ho vystrkoval mít fotra magazlodeje). Dále pak, že Kristýna AGILÉRA si musí přilepit bradavky, aby jí neklouzaly z podprsenky. Ve Španělsku proběhla demonstrace za odsouzení zrůdného sexistického pohledu na svátek MDŽ. Zpráva dne je pak sdělení, že hinduisté pijí kravskou moč jako prevenci před nákazou korona virem. Ještě mnoho dalších velmi důležitých zpráv, které mne vskutku zaujaly, a bez nichž bych se jistě cítil být ochuzen a trapně neiformován.

Nicméně, že je dnes patnáctého března, tedy den, kdy nás v roce 1939, bez jakékoli reakce západu, obsadilo Hitlerovské Německo a vymazalo z mapy Evropy zbytek Československa, to jsem si nikde nepřečetl. Všechny ostatní zprávy byly jistě mnohem zajímavější a co do potřeby informovanosti i důležitější. Napadá mě jedno starší úsloví, tuším, že je z pera klasika naší literatury:

Národ, který si neváží vlastní minulosti, si děje v ní prošlé bude nucen prožít znovu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřední bezpečnostní analytik: Česká republika nemá nic, čemu by se dalo říkat armáda   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:48:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie nemoci Covid-19 v plné nahotě odhalila problémy, do nichž nás zavlekla hloupost, amatérismus a servilita našich politických ... nevím jak to slušně nazvat, ale mezi sebou si říkají "elity" … vůči zemím, které v uplynulých 30 letech pomocí lichocení, lží a korupce vyrabovaly naši ekonomiku a udělaly z kdysi bohaté a sebevědomé země nesvéprávnou novodobou kolonii bez vlastního majetku, zahraniční politiky a armády. Neschopnou zajistit nedotknutelnost vlastních hranic a území, a neschopnou zajistit bezpečnost nás, jejích obyvatel.

Jsem kritizován za tvrzení, že Česká republika nemá armádu. Máme přece AČR! Ozbrojenou skupinu lidí, ochotných za peníze umírat za zájmy korporací z Francie, USA, Německa nebo Číny, těžících uran, ropu nebo rubidium v Afghánistánu, Mali, Somálsku … Vlastně pardon, to asi není tak úplně korektní. Správně se říká … udatně bojovat za demokracii s terorismem ve jménu spojeneckých závazků vůči NATO, EU, nebo pod praporem OSN. Což je dnes organizace ovládaná silami, na něž jsou krátké i USA.

Takže znovu opakuji: Česká republika nemá nic, čemu by se dalo říkat armáda. Úkolem každé armády je totiž především příprava na obranu vlastní země. Pro tu českou je to definováno v zákoně, o ozbrojených silách č. 219/1999 Sb, kde se v § 9, bod 1 praví doslova: „Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení“. Veškeré další činnosti musí být pro české ozbrojené síly druhořadé. Přesto se dnes a denně jak z úst politiků, tak z nejvyšších kruhů MO a velení českých ozbrojených sil dozvídáme, že „prioritou armády je plnění spojeneckých závazků vůči NATO a EU“.

Co nám ale to spojenectví přineslo? Pod heslem „spojenci nás ubrání“ a za vzývání božského „článku 5“ Severoatlantické smlouvy jsme se propracovali k likvidaci národní armády, kterou si jako občané platíme ze svých daní na to, aby bránila nás, naše rodiny a celou naši zemi před napadením. Během uplynulých 30 let jsme za doslova biliony korun získali bojově sice bezcenného trpaslíka, ale finančně bezedného molocha, pohlcujícího obrovské sumy peněz za … co vlastně?

Tak především za logisticky nezvladatelné předražené krámy, velmi eufemisticky nazývané „nejmodernější výzbroj a výstroj“, použitelné pouze v tzv. „zahraničních misích“ a z větší části naprosto bezcenné pro obranu našeho území. Pořídili jsme si nebo „na povel“ za více než 20 miliard pořizujeme například Američany vyřazované vrtulníky Venom, určené výhradně pro námořní pěchotu USA, systémy Věra NG, třikrát dražší pro ČR než pro NATO, pro obranu území státu naprosto neúčinné protiletadlové raketové komplety RBS-70 NG, 2,5krát dražší pro ČR než pro Argentinu, stroje Pandur, dvakrát dražší pro ČR než pro Norsko, „dopravní“ letouny CASA C 295M, původně určené především pro námořní hlídkování, o miliardu dráž než Finsko atd., atd.

Dále za několik tisíc příslušníků „vydrilovaných“ elitních jednotek „misionářů“, kteří sice přísahali věrnost ČR, ale ve skutečnosti jsou vedeni k bezvýhradnému obdivu vůči NATO a „hrdosti“ na činy, spáchané v zahraničních misích. Jaká rizika to může znamenat pro demokratický vývoj v naší zemi, to si může domyslet každý, kdo se aspoň trochu zajímá o historii a zná například souvislosti řeckých událostí z roku 1967.

Naše peníze byly takto vynakládány také za to, že vojáky, „odsouzené“ z různých důvodů k službě „pouze“ v ČR, není ministerstvo obrany schopno vybavit potřebnou výstrojí a materiálem tak, aby si to, co skutečně potřebují, nemuseli nakupovat v různých armyshopech.

Prostřednictvím resortu obrany jsme si platili také překupníky a lobbisty, kteří tak díky nám mohli uspokojovat finanční nároky lidí, rozhodujících o vojenských nákupech. V nemalé míře jsme také dotovali pokladny a politiky „tradičních“ politických stran. Právě jim můžeme děkovat za zdecimované schopnosti ministerstva obrany nakoupit za rozumné ceny věci, skutečně potřebné pro obranu naší země, i za totálně zastaralou a nedostatečnou údržbou zničenou výzbroj, výstroj a vojenskou techniku.

Česká armáda je díky vývoji v uplynulých 25 letech v krizi. Stejně jako v ní jsou všechny bezpečnostní složky našeho státu. Epidemie virové nákazy SARS-CoV-2019 ukázala v plné nahotě absolutní nepřipravenost českého bezpečnostního systému na hrozby typu plošných pandemií, a vlastně jakýchkoliv velkých katastrof s celostátním dopadem. Bez obětavosti a pohotovosti nás, občanů, bez naší ochoty pomoci a schopnosti snášet nepříjemná opatření by se zdravotní systém ČR pravděpodobně zahltil a možná i zhroutil stejně, jako se tomu stalo v Itálii a dokonce i v USA.

Ministerstvo obrany se chlubí počty nasazených vojáků, množstvím techniky a povoláváním vojenských chemiků do boje s nákazou. Přestože si toho cením, ukazuje se, jak je ve skutečnosti tato pomoc zanedbatelná a de facto nepřínosná. Musel jsem se (hořce) smát, když jsem četl, kolik techniky nasadila armáda jako pomoc při organizaci přepravy zdravotnických potřeb a dalšího materiálu. Bylo to necelých 150 nákladních vozidel, jak se navíc ukazuje, k podobným účelům nepříliš vhodných. Minimálně 15 logistických firem, působících na území ČR, disponuje mnohonásobkem této přepravní kapacity, kterou je navíc schopno nasadit za daleko nižší náklady pro český stát, než AČR.

V plné nahotě se ukázala pro podobné případy naprostá zbytečnost několikamiliardové Tvrdíkovy „supernemocnice“ v Těchoníně, která nedávno vyjádřila „ochotu“ vyčlenit 28 lůžek pro nemocné seniory. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči. Stejně jako faktická neschopnost ministerstva obrany rozvinout urychleně armádní zdravotnické kapacity jinde, než v Afghánistánu nebo v Iráku.

Tak zvaná AČR je dnes pouhým stínem síly, schopné skutečně bránit naši zem. Ztratili jsme vliv na vlastní ozbrojené síly. Naprosto dobrovolně jsme se jich v uplynulých letech zbavili tím, že jsme se nechali politickými amatéry a zkorumpovanými hlupáky odříznout od možnosti spolurozhodovat o vlastní bezpečnosti, nechali jsme se připravit o možnost učit se efektivně bránit sebe, své rodiny, svůj majetek a historické dědictví, za které bojovali a umírali naši předkové.

Jak je česká armáda připravena čelit výzvám současné krizové situace a raketově rostoucím bezpečnostním hrozbám? A nemyslím tím vojenský útok Číny nebo Ruska na území Evropy, protože něco takového může dnes prohlašovat už jen skutečný blb typu Haškova Pepka Vyskoče, nebo člověk kterému je jedno, za co dostane peníze. Jen když tečou …

Kde jsou Pavlem, Kalouskem, Němcovou, Černochovou a dalšími politickými relikty vzývané "pozitivní přínosy spojeneckých svazků“, plynoucích ze Severoatlantické nebo Lisabonské smlouvy? V problémech nám nepomohlo ani NATO, ani slavná Evropská unie, jejímuž „soudnímu dvoru“ nebylo stydno nás odsoudit v současné situaci za to, že odmítáme migranty z muslimských zemí. Navíc ve stejný den, kdy vedení Islámského státu označilo současnou pandemii za trest boží pro nevěřící a de facto vyhlásilo celosvětový džihád proti nemuslimům.

Současná krize jasně ukázala základní pravdu. Pomocnou ruku najdeme jenom na konci svého ramene, a jediný, kdo opravdu potřebuje naši pomoc, jsou naše rodiny, naši sousedé a naše komunita, v níž žijeme. Tady začíná naše bezpečnost, ne v nějakém Bruselu, Berlíně, Paříži New Yorku či v Moskvě! Těm jsme naprosto ukradení.

Je to jen na nás. A je to na naší armádě, která se musí začít sakra rychle chovat jako skutečná národní armáda, musí se starat o naši bezpečnost a hledat cesty, jak si k tomu zajistit prostředky. Nejen finanční, ale především lidské a materiální. Kvalitní, levné, české. A hlavně rychle. Bez ohledu na kecy bossů z ODS, TOP09, STAN, Pirátů a podobných obskurních, umírajících subjektů české politické scény.

Jako občan českého státu trvám na tom, aby moje armáda, jejímž jsem byl příslušníkem, byla schopna zajistit mou bezpečnost, a ne aby její vojáci rajzovali po světě pro vyšší zisky zahraničních firem. Rád bych věřil, že současná krize donutí politiky realisticky uvažovat o hrozbách, které přináší současný vývoj. Občanská svépomoc v případě vojenských hrozeb totiž moc nefunguje. Tedy kromě revolucí.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšichni bojujeme s pandemií koronaviru, ale na Praze 6 se odstraňují sochy. Demolice pomníku Koněva pobouřila i Soukupa   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:37:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále více veřejných a politických činitelů odsuzuje odstranění sochy maršála Koněva, které má na svědomí vedení Prahy 6, a hovoří o zvláštním cynismu akce, která byla realizována během karantény a vyhlášeného nouzového stavu. Ke kritikům se přidal i mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup, který situaci okomentoval na své facebookové stránce.

Moderátor označil demontáž pomníku na pražském náměstí Interbrigády za „neskutečnou neúctu k historii“ a poukázal i na to, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář si úmyslně vybral dobu karantény pro práce na odstranění sochy, aby mu v tom nikdo nemohl bránit.

„Všichni bojujeme s pandemií koronaviru. Na Praze 6 se mezitím odstraňují sochy... Neskutečná neúcta k historii. Starosta Prahy 6 navíc zneužil současného stavu, kdy lidé nemohou ani demonstrovat a protestovat. Ostudné,“ napsal Soukup na Facebooku.

Za morálně neospravedlnitelné označil zneužití krizového stavu i prezident Miloš Zeman.

„Pan prezident ostře odsuzuje pokoutní odstranění sochy maršála Koněva. Zneužití krizového stavu považuje pan prezident za morálně neospravedlnitelné,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na Twitteru.

Byl čas na demontáž vybrán náhodou?

Včera dopoledne hned po skončení odstranění sochy mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek pronesl, že se jednalo o dlouhodobě připravovanou akci, která s opatřeními proti epidemii nemá nic společného. To ale zřejmě nebyla tak úplně pravda.

Podle Koláře se přesun sochy plánoval již od září. Dodal však, že rada o odstranění sochy maršála Koněva rozhodla na mimořádném zasedání v noci na včerejší den. Přiznal, že tamní radnice využila nynější situace, kdy je v zemi striktně omezen volný pohyb na veřejnosti.

Argumentoval tím, že se demontáž a přesun sochy maršála Koněva do depozitáře mohl odehrát bez zbytečného „humbuku“.

V této souvislosti zmínil také demonstrace „prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“, kteří loni v září protestovali proti zakrytí sochy ochrannou plachtou.

Starosta Prahy 6 ale využití nouzového stavu k přesunu sochy nepovažuje za zbabělé. Znovu pak zdůraznil, že přesun sochy byl radnicí plánován řadu měsíců. „Té věci to jedině pomohlo,“ myslí si.

Stejný den večer ve studiu České televize totiž sám starosta Ondřej Kolář přiznal, že využil nouzového stavu, který v republice byl vyhlášen kvůli situaci se šířením nového typu koronaviru.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BVP6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVeterán Pražského povstání se vyjádřil k odstranění sochy maršála Koněva. Silná slova na adresu Koláře. Co vzkázal?   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:32:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Devětaosmdesátiletý Emil Šneberg ve svém rozhovoru promluvil o historické roli sovětského maršála Koněva, skutečných důvodech odstranění sochy a ostře se vyslovil vůči některým českým politikům. Vyprávěl rovněž i o svém životě v době pandemie koronaviru.

Účastník Pražského povstání Emil Šneberg v květnu 1945 spolu se svým otcem bránil barikádu u jednoho z domu ve Vokovicích. Ještě dříve se podílel na likvidaci výbušného systému na pražském letišti. Ve svém rozhovoru pro portál Parlamentní listy sdělil své dojmy ohledně současné krize spojené se šířením koronavirové infekce. Uvedl totiž, že taková omezení, která byla zavedena v souvislosti s pandemií koronaviru, zažívá poprvé od doby druhé světové války. Nicméně český veterán nepochybuje o oprávněnosti takových opatření a podotýká, že osobně s tím nemá žádné problémy. Podle jeho slov nemá ani výrazné zdravotní potíže, nehledě na svůj úctyhodný věk.

Odstranění sochy maršála Ivana Koněva

Účastník Pražského povstání Emil Šneberg nemá sebemenší pochyby o tom, že zástupci vedení městské části Praha 6 zneužili současná omezení volného pohybu s tím, aby se vyhnuli otevřeným protestům obyvatelstva proti odstranění sochy sovětského maršála. Český veterán uvedl, že Ivan Koněv byl vnímám jako symbol vítězství nad nacistickým Německem a byl jedním z hlavních velitelů Rudé armády. Právě díky vojskům Sovětského svazu byly v Čechách zachráněny životy mnoha lidí. Právě kvůli tomu socha maršála Koněva vadila některým politikům, jelikož připomínala, že Prahu osvobodila Rudá armáda.

„Kdyby Rudá armáda nedorazila do Čech, některé zdejší věznice a koncentráky, například Terezín, by se změnily v jatka. Nacisti měli v plánu vyvraždit vězně a Prahu změnit v trosky. Nicméně potřebovali utéct k Američanům, proto kapitulovali,” zdůraznil Emil Šneberg.

Český veterán řekl, že většina nynějších pražských starostů poctivě vykonává svou práci. To však ani zdaleka není možné říct o Pavlu Novotném a Ondřeji Kolářovi. Šneberg vnímá jejich činnost jako účast v jakési reality show, není to možné totiž považovat za odpovědnou práci. Dokonce je označuje za fanatické fašisty informační doby.

„Jednou jsem Koláře viděl naživo a zrovna říkal, že by se ten hnůj z Hradu měl vyvézt. To je jeho úcta k prezidentovi, který byl zvolen v přímých volbách,“ sdělil veterán.

Podle slov Šneberga je velice zklamán tím, že na činnost Koláře žádným způsobem nereaguje české ministerstvo obrany. Kromě toho řekl, že má obavy ohledně toho, co pak nahradí sochu maršála Koněva na tomto místě.

„Že by další památník vlasovcům? Anebo rovnou gestapu? Možná bratrům Mašínům. Opravdu se obávám, co tam ty choré mozky vymyslí,” řekl český veterán.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BVUw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedovolíme, aby američtí politici očernili obětí čínských lidí   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:24:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 4. dubna je tradiční čínský festival Qingming na vzpomínku zesnulých. V tomto dnu v Číně se pořádala celostátní kondolence na uctívání mučedníků a spoluobčanů, kteří zemřeli v boji proti epidemii nového koronaviru. Jde o první národní smutek kvůli mimořádné zdravotní události.

V uplynulých dvou měsících Čína těžce bojovala s epidemií a konečně dosáhla důležitých etapovitých efektů v prevenci a kontrole šíření viru. Pro celý svět připravila první bránu a vybojovala vzácný čas. Kvůli tomu Čína také obětovala mnoho věcí.

Podle statistiky během boje proti epidemii nového koronavíru zemřelo více než 3000 čínských obyvatelů. Uspořádání celostátní kondolence zesnulým mučedníkům a krajanům u příležitosti festivalu Qingming odráží ideál priority lidí a respekt na život.

Ve skutečnosti je respekt na život klíčem čínské prevence a kontroly v těchto dvou měsících. Stojící před epidemií čínský nejvyšší vůdce vždy zdůrazňuje, že je třeba považovat životní bezpečnost a tělesné zdraví lidu za prioritu. Čína v krátké době dosáhla skvělých úspěchů z prevence epidemie, a to právě kvůli kladení důrazu na záchranu životů. Vysoce postavený poradce Světové zdravotnické organizace Bruce Aylward po inspekci v Číně uvedl: „Používají vše, co mají. Snaží se zachránit životy všemožnými způsoby. Čínské metody jsou potvrzeny za úspěšné."

Podle datového modelu od části odborníků, kteří spolupracují se Světovou zdravotnickou organizací, Čína podnikla opatření omezující pohyb lidí, což pomohlo celému světu mimo Čínu zpomalit šíření epidemie o dva až tři týdny. Z toho je vidět, že nesčetní Číňanné věnovalo mnoho úsilí. Bruce Aylward uvedl, že musíme poznat věnování lidí ve Wuhan, a že svět jim dluží.

Politování je však, že někteří zlí politici a média ze západu s účelem svých zájmů a na základě předsudku ignorovali čínské návrhy a informace a dokonce očernili Čínu.

Když koncem ledna Čína dočasně uzavřela cesty od Wuhanu do jiných míst, západní politici a média zahájili pod záminkou lidských práv útoky na Čínu a ignorovali epidemické informace sdělené Čínou, a tak ztratili čas, který vybojovala Čína obětmi. Když evropské země podniky podobná opatření jako Čína, list New York Times veřejně používal dvojí standardy a stal se skandálem na světě. Mnohem horší je, že když došlo k pandemii v celém světě, někteří západní politici se snažili vyhodili odpovědnost Číně, aby pokrývali svou neschopnost.

Před několika dny americký viceprezident Mike Pence v interview s CNN bezdůvodně odsoudil Čínu za epidemii, aby pokrýval svou pomalou reakci. Americký ministr zahraničí Mike Pempeo také chtěl napsat Wuhan virus do prohlášení ministrů zahraničí G7, a ještě očernil Čínu, že šířila falešné informace o epidemii. Jejich činnosti nejen ignorují životní bezpečnost amerických obyvatelů, ale také představuje účelné očernění velkého úsilí a obětí čínských lidí, což jsou naprosto hanebné a nemorální.

Čína vždy trvá na otevřené, transparentní a odpovědné spolupráci s mezinárodním společenstvím včetně USA.

Cílem Číny je jednoduchý, chce zachránit více životů. Lidé ví, že virus nezná hranice, že lidstvo je společenství osudu, a že pomoc ostatním znamená pomoc sám sobě.

Před několika dny se uskutečnil zvláštní summit G20 o čelení zápalu plic způsobnému novým koronavírem, účastnici zdůraznili, že čelení epidemii potřebuje, více než kdykoliv předtím, globální solidaritu a mezinárodní spolupraci. Na tomto zvláštním festivalu Qingming v Číně lidé vyjádřili hluboký smutek zesnulým, musíme se sjednotit a likvidovat veškeré překážky při mezinárodní spolupraci v boji proti epidemii. Úsilí a oběti čínských lidí nesmí být očerněny, světové vítězství v boji proti epidemii je nejlepší kondolence pro zesnulé.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo celém světě bylo potvrzeno více než milion případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 05 duben 2020 - 06:21:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
3. dubna místního času oznámil generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na tiskové konferenci, že WHO obdržela více než 1 milion případů pneumonie nového koronaviru a více než 50 tisíc úmrtí.

Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 10 hodin dne 3. dubna středoevropského času nově potvrzeno po celém světě 75.853 případů pneumonie nového koronaviru a dalších 4.823 nakažených nemoci podlehlo. Evropa zatím má 541.808 potvrzených případů nákazy a počet obětí dosáhl 37.103.

V současné době ohlásilo případy už 206 zemí a regionů. Bylo v USA potvrzeno více než 270 tisíc případů pneumonie nového koronaviru a počet nakažených v Itálii nebo Španělsku dosáhl téměř 120 tisíc.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2270 sec,0.0720 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,770kB