Pondělí 06 duben 2020
Tak to je bomba - Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 12:52:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ropa ve Venezuele je nyní vlastnictvím vlády Ruské federace.

Američané dohráli. Na Venezuelu byl vyvíjen velký tlak v různých směrech – od blokování ropného průmyslu až po vypsání odměny milionů dolarů „za hlavu“ prezidenta Nicolase Madura.

A tak gangsterům přiletěla odpověď. Velký podíl ropného průmyslu Venezuely převzala … Ruská vláda!

Rozhodnutí bylo učiněno v sobotu večer 28. března 2020.

To je geopolitický tah. Věřím, že ve Washingtonu, po takových zprávách z Moskvy, dokonce zapomněli i na koronavir, který stále více zaplavuje Ameriku.

To je politická bomba. Je to nové slovo v zahraniční hospodářské politice Ruska.

Nehledě na to, že v Moskvě byl večer, zpravodajské agentury explodovaly senzačními zprávami, že „Rosněfť oznámil ukončení své činnosti ve Venezuele a prodal veškerý majetek v zemi.“

A navíc:

„Rosněft prodává aktiva ve Venezuele vládě Ruské federace.“

Zpráva byla potvrzena v ruském Bílém domě. Na reakci amerického Bílého domu čekáme.

Zdá se, že tam ze strachu zcepeněli…

Od nynějška Rusko může a musí chránit svůj státní majetek ve Venezuele, a v důsledku toho se mohou objevit ty nejočekávanější varianty. V každém případě již bylo naznačeno, že útok na Venezuelu se automaticky stane útokem na Rusko.

O otázce parametrů ruské přítomnosti ve venezuelském ropném průmyslu začátkem roku 2020 psal časopis «Forbs». Podle něj „ruské společnosti dnes ovládají více než 70% ropy vyprodukované ve Venezuele.“

A teď se to všechno přechází do vlastnictví a pod kontrolu vlády Ruska. Jak se říká: „To je silný tah!“
Zde se můžete podívat na oficiální zprávu.

Zdůrazňuje se, že Bolívarská republika Venezuela má nejslibnější zdrojovou základnu v globálním ropném průmyslu – největší zásoby ropy.

Rosněft pracoval ve Venezuele pod neustálým americkým tlakem, když Yankeeové chtěli jak blokovat spolupráci mezi Moskvou a Caracasem, tak se zbavit prezidenta Nicolase Madura, usazením do čela Venezuely samozvaného podvodníka Guaidóa.

Není to tak dávno co americké úřady uvalily sankce na společnosti, které pracují s venezuelskou ropou, zejména proti dceřiné společnosti Rosněftu s názvem «Rosneft Trading». Jedná se o obchodní společnost zabývající se nákupem a prodejem ropy.

Motiv Američanů je hloupý a prostoduchý, … jako kovboje potácejícího se z baru – sankce byly uvaleny „za zprostředkování při přepravě a prodeji venezuelské ropy“ a „za pomoc režimu prezidenta Madura“.

Pro „dceru“ Rosněftu to znamenalo omezení, ve kterém bylo velmi obtížné pracovat a tak v Moskvě našli asymetrickou odpověď na americkou provokaci.

Budou Yankeeové chtít atakovat, nebo mohou nyní vyzvat vládní státní ruskou společnost, která nahradila «Rosneft Trading» ve Venezuele?

V sázce jsou největší zásoby ropy patřící pouze jedné zemi, což byla záminka agresivní americké politiky, jejímž smyslem je převzít kontrolu nad venezuelským bohatstvím.

A pokud Spojené státy měly iluze, že by nakonec zbavily venezuelské úřady této kontroly prostřednictvím „impozantního“ samozvance Guaidóa, pak „tlačit“ na ruskou vládu bude příliš obtížné.

Američané zbytečně rozzlobili Moskvu.

Už v únoru v reakci na oznámení sankcí ruské ministerstvo zahraničí uvedlo:

„18. února Washington přikročil k rozšíření sankčního režimu na ruské struktury. Minulý týden byl takový krok učiněn vůči řadě podniků domácího obranného komplexu, nyní proti jedné z dceřiných společností Rosněftu … to Rusko kategoricky odmítá a nepřijímá jednostranná omezující opatření, pomocí kterých USA usilující o globální hegemonii se snaží podřídit celý svět své vůli“.

A v Moskvě přešli od slov k činům.

Nyní mají Yankees spoustu problémů:

krize v ekonomice a financích, koronavirus v celé zemi a nyní se objevil i „ruský štít“ ve Venezuele.

Ať si vychutnají, co sami natropili …

Američané zřejmě po škrtících sankcích doufali, že Rusové odejdou a jak vycítili kořist, úplně ztratili zábrany – před pár dny přešli k přímým hrozbám vůči prezidentovi Madurovi.

„Ministerstvo zahraničí vyhlásilo řadu odměn za informace, které by vedly k zatčení a / nebo odsouzení venezuelských občanů, které ministerstvo spravedlnosti USA obvinilo za roli v mezinárodním obchodu s drogami. Ministerstvo zahraničí nabízí odměnu až 15 milionů dolarů za informace týkající se Nicolase Madura,“ uvedl ministr zahraničí Pompeo.

V jazyce Cosa Nostra se tomu říká „objednávka“.

Ačkoli paralelně – je zřejmé, že operace byla naplánována předem – americká protidrogová jednotka v Kolumbii zatkla vysloužilého venezuelského generála Antonia Alcalu Cordonese.

Nikdo se ho dlouhou dobu ani nedotkl a tento protivník Madura, který kdysi začal pokus o vojenský převrat, který selhal, si žil pokojně v Kolumbii.

Nyní ho však potřebovali – najednou! – Američané ho obviňují – o tolik let později – ze „zapojení do obchodování s drogami a terorismu“.

Nyní bude převezen do států a udělají z něj hlavního „svědka“ proti Madurovi.

Všechno by šlo jak po másle, ale rozhodnutí Moskvy jednoduše zhatilo všechny plány Yankees.

Podívejte se, jak Moskva buduje svou linii:

Rusko během minulého týdne nejen zvedlo vlajku Ruské armády v Itálii, ale také zvedlo státní vlajku ve Venezuele. A pokud ve Washingtonu sedí inteligentní lidé, pochopí krásu toho, co se děje.

Unipolární svět jde do finále. Věřím, že Rusko je na takový obrat připraveno.

JANINA

Zdroj: https://bit.ly/2QRJoLZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo pro nás znamená rozsudek o migračních kvótách? Každý členský stát EU, který si na své území vpustí muslimské nebo africké migranty, bude mít právo část z nich přemístit do České republiky   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 09:58:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudní dvůr Evropské unie ve čtvrtek rozhodl o tom, že Česká republika a další země nemají právo odmítat kvóty na migranty.

Mimo jiné to znamená, že pokud budou kvóty znovu zavedeny, bude to mít ten následek, že každý členský stát EU, který si na své území vpustí muslimské nebo africké migranty, bude mít právo část z nich přemístit do České republiky. V neomezeném počtu. Premiér Babiš už jasně prohlásil, že něco takového akceptovat nebude.

Logicky se nabízí otázka: co všechno z toho vyplývá?

Především to neznamená konec islamizace ani konec výměny obyvatel. Současná muslimská komunita čítající desítky tisíc lidí tu je na základě trvalých pobytů, dlouhodobých trvalých pobytů a fiktivních sňatků. To není rozhodnutím o kvótách nijak dotčeno.

Rozsudek ale bude mít dopad na postavení Soudního dvora Evropské unie.

Když se podíváme do dějin práva, všimneme si, že soudy vynášejí (a vždy vynášely) své rozsudky nejen podle znění zákonů, ale také s ohledem na další okolnosti. Mezi těmito okolnostmi je otázka, jestli bude rozsudek respektován.

Představme si třeba, že by ústavní soud rozhodl, že všichni občané mají povinnost nakazit se koronavirem. Nechají všichni opatrnosti a půjdou se objímat s nakaženými? Budou je k tomu policisté nutit? Samozřejmě, že ne. Všichni by se v takovém případě tvářili, jako by žádný rozsudek vynesen nebyl. Nebo si zkuste představit, že by ústavní soud zrušil všechny kupní smlouvy uzavřené v posledních 10 letech. Miliony lidí by se najednou ocitly v situaci, kdy by jim nepatřily jejich domy, byty, automobily a další položky. Takový rozsudek by nebylo možné uvést do života. Proto jej žádný soud nevynese, i když tomu odpovídalo znění zákona.

Proto soudy někdy i třeba ohnou právo, aby se takovým situacím vyhnuly. Jenže to předpokládá, že soudci mají nějaký základní přehled o tom, co se v zemi děje a jak lidé budou reagovat. Ale když žijete ve slonovinové věži, tak je to nesmírně obtížné.

Soudci Evropského soudního dvora tedy vynesli rozsudek, který je v rozporu se smlouvou o EU, ale který vedení EU chtělo. Jenže nevěděli, že není správný okamžik. Nikdo ani na vteřinu neuvažuje o tom, že by jej mohl aplikovat. Hranice mezi členskými státy jsou uzavřeny, a nikdo nepřevezme nikoho. V prekérní situaci se naopak ocitl soud. Když je tak snadné se rozsudku vysmát, proč by měl brán vážně ten příští.

Chytří soudci by dali odbojným státům za pravdu a uchránili by svou autoritu pro příště. Jenže kdyby to byli lidé používající mozek, nikdy by nemohli být jmenováni do Evropského soudního dvora.

Pár dnů předtím přišlo z Evropské komise rozhodnutí, že Řekové mají povinnost na své území vpustit útočící hordy. Řekům to nestálo ani za komentář.

Autor: Petr Hampl
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBill Gates v rozhovoru pro TED odhalil, že pro obnovu globálního cestování po světě budou lidé muset mít Průkaz Digitální Imunity   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 09:05:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bill Gates v rozhovoru pro TED odhalil, že pro obnovu globálního cestování po světě budou lidé muset mít Průkaz Digitální Imunity, který ponese informace o tom, jestli je člověk očkovaný proti COVID-19, anebo jestli v minulosti nemoc prodělal a má tudíž protilátky! Nikdo bez digitálního průkazu se už nikam v blízké době nedostane, informace se zřejmě stane součástí biometrických záznamů v pasech, informace o očkování a o prodělání nemoci se stane klíčovou i pro učitele, prodavače, pokladní, úředníky a pro miliony zaměstnanců ve službách, kde lidé přichází do kontaktu s většími objemy lidí!

Spoluzakladatel Microsoftu, filantrop a aktivista Bill Gates odpálil další informační nálož, na kterou jsme na Aeronetu už několik týdnů připravovali českou veřejnost. Je to konečně venku oficiálně, a to přímo od Billa Gatese. Ten se totiž v rozhovoru s Chrisem Andersonem v rámci platformy TED rozpovídal o Coronaviru a o tom, co plánuje Melinda & Bill Gates Foundation ve spolupráci s americkými farmaceutickými laboratořemi, americkou federální agenturou pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a ve spolupráci s univerzitou Johns Hopkins, která v USA zastřešuje monitoring virové nákazy Coronaviru. V rozhovoru totiž Bill Gates přiznal, že nakonec budou mít všichni lidé certifikát, který bude potvrzovat, jestli jsou lidé očkovaní proti Coronaviru, anebo jestli v minulosti prošli nemocí COVID-19 a mají tak vytvořené protilátky.

VIDE ZDE: https://vimeo.com/404272484

Bill Gates v rozhovoru na rovinu uvedl, že nebude možné, aby se znovu cestovalo po světě jako před vypuknutím virové epidemie, protože mnoho zemí bude i v budoucnu stále v situaci, že nákazu nebudou zvládat, takže do těchto zemí budou moci jezdit jen lidé s certifikáty, které se v USA stanou s nejvyšší pravděpodobností součástí datového obsahu biometrických pasů. Každý člověk bude mít tzv. Průkaz digitální imunity, který bude obsahovat informaci, jestli osoba je očkovaná proti COVID-19, anebo bude obsahovat informace o prodělání této nemoci, což bude znamenat, že osoba má přirozené protilátky v těle. Tyto dvě skupiny osob budou moci cestovat po světě a budou se moci i vracet domů bez toho, aby jim hrozily po návratu karantény. Osoby bez průkazu by jednak po návratu musely rovnou do karantény, ale je velmi pravděpodobné, že bez průkazu by vůbec ani z USA nemohl lidé odletět a odcestovat.

Průkaz digitální imunity jako nový doklad opravňující k vycestování za hranice anebo k uzavření pracovní smlouvy se zaměstnavatelem

Tento průkaz digitální imunity by zřejmě neměl podobu nějakého samostatného dokumentu, i když vyloučit to nelze, jednalo by se podle všeho o rozšíření balíku informací uložených v biometrických pasech. Celní a hraniční kontrola by tak hned viděla, jestli osoba na vstupu do země je očkovaná, anebo má z minulosti imunitu vytvořenou prodělanou nemocí z dřívější doby. Taková osoba by byla na hranici do země vpuštěna. A teď přichází to hlavní, co by mělo v lidech vyvolat oprávněné obavy a děs.

Pokud osoba nebude očkovaná a ani v minulosti nemoc Covid-19 neprodělala a nemá tak imunitu, potom je velmi reálné, že jí vůbec nebude umožněn nejen vstup do dané země, ale velmi pravděpodobně jí nebude umožněn ani odlet nebo odjezd z domovské země. A když člověk nemoc COVID-19 nikdy neměl a přesto bude potřebovat cestovat, tak co mu zůstane jako jediné řešení? Bude se muset nechat očkovat! Nemáš očkování, nikam tě nepustíme!

A pozor, tady začíná velice nebezpečná a tenká linie, na kterou v posledních dnech a týdnech velmi ochotně skáče i česká alternativa a viděl jsem stejné reakce i u politiků SPD. Nákaza COVID-19 způsobila zavření hranic a de facto pozastavení Schengenu. Konceptuálně naivní a lehce tupí politici na alternativě jásají, jak je to skvělé, že teď nemohou migranti nikam cestovat. No, migranti sice necestují, ale necestují ani čeští občané, takže to je řešení, které připomíná vylití vaničky i s dítětem. Nejprve přes hranice Schengenu se v roce 2015 valí hordy migrantů a nikdo je neblokuje, snad kromě Maďarska. V roce 2020 nastává opačný extrém, kvůli viru se zavírají neprodyšně hranice, ale ne pro migranty, ale pro občany. A ve jménu zvládání krize se nyní objevují informace o tom, že globální cestování bude po utlumení krize možné obnovit jen za podmínek, že lidé budou mít průkazy digitální imunity, to znamená průkazy o očkování.

Bez digitálního certifikátu o očkování se stanete nežádoucími osobami, budou se váš štítit jako nositelů morových ran

Ochrana hranic před nakaženými lidmi je ale pouze záminka a je to hlavně jenom začátek mnohem drsnějšího využití průkazů digitální imunity. V USA se totiž začíná mluvit o tom, že všichni zaměstnanci v soukromém a veřejném sektoru, kteří se po virové krizi vrátí do práce, by měli mít nějaký certifikát nebo průkaz, který prokáže, že lidé jsou buď očkovaní proti COVID-19, anebo že se uzdravili z nemoci a mají tudíž v těle vytvořené protilátky a mají tak imunitu. Tímto průkazem by podle Billa Gatese měli disponovat všechny osoby, které přichází v zaměstnání do styku s větším množstvím osob, a nezáleží na tom, jestli jde o zákazníky, nebo o spolupracovníky. Chápete, kam to směřuje? V první fázi to bude vypadat tak, že zpátky do práce se bez tohoto certifikátu nebudou moci vrátit osoby, které pracují na pozicích s vysokým počtem osob, se kterými přichází do kontaktu.

V první řadě to budou učitelé a všechny děti ve školách a ve školkách, dále všechny prodavačky a pokladní u kas, dále zdravotní sestry, lékaři, zaměstnanci domovů důchodců a v nich umístění důchodci. Bude se to týkat všech policistů, vojáků a hasičů. Stejně tak se to bude týkat všech státních zaměstnanců v úřadech. Ovšem největší skupinou budou živnostníci, kteří pracují ve službách. Ti totiž přichází do kontaktu se stovkami klientů týdně. Pro výkon živnosti tak v blízké době budou nutné splnit další podmínku, mít povinné očkování proti COVID-19. Výjimky možná dostanou jen živnostníci, kteří prodávají své služby zásadně online, a zřejmě v nehmotné podobě, protože v případě zasílání fyzického zboží by mohl virus z neočkovaného živnostníka přejít na balíček nebo zboží uvnitř balíku.

Vaše děti se stanou rukojmími v boji globalistů za proočkování celé planetární populace

Děti, které rodiče odmítnou očkovat, nebudou moci do školky a do škol. Jenže, protože docházka do školy je povinná, vzniká tím paradox ve smyslu Hlavy 22 z románu amerického spisovatele Josepha Hellera. Dítě sice nebude povinné nechat očkovat, ale pro účast na školní docházce, která je povinná pro dítě, je očkování nezbytnou podmínkou pro přijetí na školu. Rodič je povinen poslat dítě do školy, ale není povinen jej nechat očkovat. Bez očkování ale dítě nesmí do školy, do které ale podle zákona o vzdělání nezletilých musí. Ve výsledku to tak znamená, že rodič buď musí nechat dítě očkovat, aby mohlo chodit do školy, anebo nenechá dítě očkovat a sociálka dítě odebere pro hrubé zanedbání péče o dítě z důvodu neplnění školní docházky. Odebrané dítě je potom naočkováno v dikci sociálky a dítě nastupuje do školy.

Bez průkazu digitální imunity, tedy bez očkovacího certifikátu, nebude možné sehnat žádné zaměstnání. Firmy, organizace a podniky, vyděšené z hrozby karantén, se budou děsit a štítit neočkovaných kolegů, spoluzaměstnanců, studentů, žáků, dětí ve školkách. Vznikne tak celospolečenská hysterie a lynčování neočkovaných osob, protože lidé se jich budou bát a štítit jako potenciálních přenosových vektorů pro Coronavirus.

A najednou zjistíte, že vůbec nešlo o nějaké hranice, o ochranu proti nějakým migrantům, že vůbec nebylo smyslem chránit zdraví v zemi, ale jediným cílem bylo vytvořit hysterii, vyvolat mamutí strach, který přeprogramuje myšlení veřejnosti do nového módu myšlení, že bezpečný člověk v mém okolí je pouze očkovaný člověk, jeho očkované dítě, jeho očkovaná rodina. Kdo nebude očkovaný, budou mu na dveře bytu anebo domu malovat nápisy s varováním, že je to roznašeč virů, i když to nebude vůbec pravda.

Práská celá rodina: Soused kouří bez roušky, žerou oběd na verandě se sundanými rouškami, honem sem přijeďte, pane příslušníku!

Všimněte si, jak čeští občané začali hromadně udávat své sousedy za to, že je viděli na balkoně kouřit bez roušky. Ono se ani přes roušku moc kouřit nedá, ale i když policie žádá občany, aby tato nesmyslná udání neoznamovali, tak brouk do hlavy občanů už je zasazen, vrtá v hlavě a lidé visí u okna od rána do večera, pozorují spoluobčany a pravidelně udávají spoluobčany za roušky na půl huby atd. Lidé udávají sousedy i za jídlo na verandě bez roušky, jako kdyby se snad oběd dal jíst přes roušku. Napsala nám čtenářka, že soused je včera udal, když na verandě měli oběd. Hysterie ve společnosti je zaseta a je to vidět v situacích, kdy lidé fyzicky napadají a mlátí osoby, které se na ulici objeví bez roušky. Fašizace je tak ve společnosti indukována a česká ovčanská žába je vařená, lehce připečená a je připravena vyskočit a zahryznout se spoluobčanovi do krku kdykoliv, kdy k tomu bude záminka.

Bill Gates tak z pozice globalisty odhalil, o čem jsem psal už před několika týdny. Současná krize povede k tomu, že globální trhy a ekonomika budou tlačit na to, aby se lidé nechali hromadně očkovat, pakliže neprodělali sami nemoc, aby mohli volně cestovat po světě a aby lidé mohli chodit do práce a do pracovních kolektivů a nehrozilo, že neočkovaný člověk nakazí svého kolegu a tím pádem hned přiletí hygiena, zavře celou fabriku a uvalí na ni karanténu. Tuhle hrozbu nikdo, a opakuji to znovu, aby vám to bylo jasné, nikdo ze zaměstnavatelů nebude riskovat a čekejte, že po oznámení farmaceutických společností, že mají vakcínu, vám Vaši zaměstnavatelé okamžitě nařídí, abyste se nechali očkovat. Pokud to neuděláte, dostanete vyhazov. A zákony k tomu budou upraveny, o tom nepochybujte!

Bude to velký business pro výrobce vakcín, ale ještě důležitější je to pro globalisty kvůli řízení na 5. prioritě

Průkaz digitální imunity se tak stane novým nástrojem NWO na povinné vpravování geneticky manipulovaných RNA a DNA v podobě vakcín do těl stovek milionů lidí, zejména v západní civilizaci. Dnes je to COVID-19, ale za rok to bude něco jiného, proti čemu vám pošlou výzvu do emailu, abyste se nechali očkovat, jinak už nechoďte do práce. Pokaždé, když budou globalisté chtít urychlit nějaký proces řízení na 5. prioritě, prostě nařídí nové očkování a tentokrát to lidé už nebudou moci odmítnout, protože jinak přijde vyhazov z práce, vyhazov dítěte ze školky nebo ze školy, zákaz cestování, létání, používání autobusů MHD, tramvají a vlaků, kam vás bez průkazu digitální imunity prostě nepustí. COVID-19 je prostě záminkou, který to celé jako odstartuje tuto hysterii, ale platit to v budoucnu bude univerzálně pro jakékoliv očkování, které v budoucnu globalisté plánují pro řízení na 5. prioritě.

Takže, můžete čekat větší neplodnost evropských a bílých mužů, nárůst pohlavních poruch a LGBT psychosomatických změn v sexuální rovině populace, větší inklinace bílých žen k černochům a Arabům, menší agresivita bílých mužů, více projevů Alzheimera, diabetu a dalších poruch v bílé rase. Některé procesy na 5. prioritě nelze posunovat jen pomocí léků, potravin a kontaminované vody, některé látky se musí prostě dopravit do těl stovek milionů lidí nitrožilně a k tomu slouží jen jedna jediná cesta a záminka – vakcinace. Globalisté tak chtějí naočkovat celý svět, takže si dovedete představit, jak moc to je pro ně asi důležité. Proto vyzývám rozumně politiky na alternativě, aby se nenechali zblbnout touto propagandou, která směřuje k myšlence digitálních očkovacích průkazů pro všechny ve jménu ochrany před virem, který způsobuje menší úmrtnost než chřipka nebo tuberkulóza.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLidický památník – symbol zrůdnosti nacismu nebo dějepis obce   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 08:46:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prožíváme dobu přepisování dějin. Prý proto, že jsou komunistické, ve skutečnosti proto, že jsou národní a neodpovídají univerzalistickému zadání. Světový symbol zrůdnosti nacismu začíná vadit jako konečně všechny památníky protinacistického boje.

Lidice mají světový význam jako symbol zrůdnosti nacismu. Ve zřizovací listině památníku (viz www.lidice....) je psáno: „...péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení Lidic a utrpení jejích občanů ..... a zachování obce Lidice jako celosvětového symbolu oběti válečných zločinů.“ Je to tedy památník, nikoliv instituce historického bádání. Pokud někdo chce bádat v historii obce Lidice, jsou na to jiné instituce. Význam památníku je obrovský. V době vyhlazení Lidic se o tomto hrůzném činu dozvěděl celý svět, protože nacisté to slavnostně vykřičeli do světa. V tom se Lidice lišily od stovek jiných takto vyvražděných obcí v okupované Evropě, kterým se nedostalo takové publicity. Američtí vojáci měli na mysli především Lidice, když bojovali proti nacismu. V Mexiku je dodnes ulice s názvem Lidice a to nevíme o dalších. Myslím, že se Lidice staly nejznámější českou obcí.

Noví historikové, kteří chtějí být uznáváni a především dobře zaplaceni, se musí přizpůsobovat univerzalistickému trendu, nesmí psát v národním duchu. Pokud se týká německého nacismu, stojí za tím samozřejmě i německé zájmy, o to je tlak na odnárodnění silnější. Takový památník, jako je v Lidicích, je národní symbol a zároveň světový symbol utrpení Českého národa. Ponížení hodnoty tohoto symbolu je možné jen tak, že se prostě z něho udělá jen jakýsi místní památník obce bez světového významu. Současný univerzalistický aktivismus má zadání odstranit pomníky upomínající na nacistickou zvůli. Musí je nutně časem prohlásit za nacionalistické, šovinistické a nenávistné a postupně odstranit. Nerad bych se dočkal doby, kdy význam pomníku bude umenšen tak, aby nevytvářel „předsudečnou nenávist“.

Ale už úředníci gestapa stíhaní po válce československými soudy za jejich zločiny byli první, kdo prohlašovali, že Češi si mohou za všechno sami a dodnes je to mezi Němci rozšířená myšlenka. To nemůže zůstat bez vlivu a bude se stále prosazovat a my bychom měli stále proti tomu vystupovat. Pokud podlehneme „stokrát opakované lži“ pod vlivem peněz, tlaků, závazků apod., budeme nakonec tím nejhorším národem světa a každý do nás kopne. Takoví někteří „historici“ tomu jenom napomáhají a významné instituce (třeba Akademie věd) mlčí a tyto „osobnosti“ platí.

Myslím si, že bývalá ředitelka památníku Mgr. Martina Lehmannová byla zainteresována právě na odnárodnění památníku s cílem vytvořit z něj jen nějaký místní pomník. Nebo si neuvědomovala, že je takto manipulována. Taktéž PhDr. Vojtěch Kyncl PhD z Historického ústavu Akademie věd ČR ve své knize: Lidice – zrození symbolu. Nejde jen o vyprávění příběhů, které se staly v Lidicích před vyhlazením a neměly s ním nic společného, ale o jakousi snahu zařadit tyto příběhy do samotného památníku a tím mu dát jakýsi „místní význam“, jakýsi „obecní památník“. To je velmi sofistikovaný způsob jak oběti z Lidic co nejvíce znevážit.

Velmi dobře k rozmělnění národní paměti slouží příběhy českých udavačů. Ale zde v této horlivé snaze najít selhání Čechů, aby se mohlo postavit jako relativizující argument k německým zločinům, se vyznamenal Vojtěch Kyncl se svojí výše uvedenou knihou. Zde uvádí, že lidická žena Alžběta Doležalová udala na četnické stanici svoji podnájemnici Štěpánku Mikešovou pro její židovský původ. Autor to doprovází slovy: „To je příklad udavačství ve své nejodpornější podobě...“ Naproti tomu archivář Mgr. Vojtěch Šustek PhD z Archivu hl. m. Prahy ve své odborné studii (viz 2, 3) uvádí, že zatčení provedl četník Ressl z buštěhradské četnické stanice, když cítil, že ukrývání osoby židovského původu nelze udržet. Ve výpovědi, učiněné sedm měsíců po válce, obviňuje Ressl z udavačství lidickou ženu Alžbětu Doležalovou proto, aby se očistil a svedl na někoho jiného vinu za to, že on sám židovskou ženu zatkl a vydal na smrt. Výpověď Ressla sedm měsíců po válce je jediný doklad o tomto udání, ovšem velmi pochybný argument o činu Doležalové. Musíme opět pochopit poválečnou dobu „honu na kolaboranty“. Ressl to tedy psal v úplně jiné době a v jiném prostředí, proto se nejprve podíváme na prostředí, ve kterém se prý uskutečnila „nejodpornější podoba udavačství“.

Ve vesnici Lidice je od r. 1939 přistěhovaná Štěpánka Mikešová (ubytovaná postupně u dvou rodin, z nichž poslední jsou Doležalovi), židovka z Moravy, která na Slovensku z obav před německým pronásledováním přestoupila ke křesťanství a potom se přestěhovala do Lidic. Neměla pobytovou přihlášku dobře vyplněnou, kolonka „Žid“ byla prázdná, české nežidovské příjmení měla po manželovi (byla rozvedená), ale jména jejích rodičů byla v pobytové přihlášce německá a pro židy obvyklá (její rodiče v té době už jistě nosili židovskou hvězdu a posléze šli do transportu). To musí být jasné především strážníkovi nebo starostovi obce. Buštěhradští četníci mohli předstírat, že o židovském původu Štěpánky Mikešové nevědí, ale jak zjistila ve fondech Národního archivu Praha archivářka Mgr. Vlasta Měšťánková, tak Štěpánka Mikešová měla přidělené tzv. registrační číslo protektorátního žida – 57171 (viz 2). To znamenalo nosit viditelně židovskou hvězdu a postupně jít do transportu. Ale Mikešová se vydávala za Češku. Především četníci riskovali životy. Obyvatelům Lidic to mohlo být podezřelé. Mohli se ovšem utěšovat tím, že bude-li třeba, mohou se vymluvit, že o židovství Š. Mikešové nevěděli, vždyť byla regulérně policejně přihlášena. Není ovšem jisté, zda by jim to okupační úřady uznaly.

Doležalovi se mohli uklidňovat, že tolik neriskují a tvářili se, že o židovství své podnájemnice nevědí. Doležalová neměla důvod Mikešovou udávat, pokud by byla onou „nejodpornější udavačkou“, jak píše Kyncl, udělala by tak nejspíše dávno během těch tří let (proč by na to „nejodpornější udavačka“ čekala až do 2.6.1942?). Postoj obyvatel byl spíše nevšímavý a tolerantní. Nejodpornější udavač udávající lidi ze sadismu nebo pomsty nebo zrádcovské horlivosti mezi nimi nebyl.

Jak píše archivář Šustek (viz 2): „Četníci v Buštěhradu pravděpodobně nebyli antisemité a ani prvoplánově horliví kolaboranti, takže zřejmě mlčky po dosti dlouhou dobu předstírali, že nedokonalý pokus Štěpánky Mikešové o zatajení jejího židovství neprohlédli. Tak si lze vysvětlit, že četníci nechávali bez povšimnutí, že Štěpánka Mikešová nenosila židovskou hvězdu, ačkoliv to německé úřady již od podzimu 1941, po Heydrichově nástupu do funkce říšského protektora, nařídily. Ovšem pokračovat v předstírání, že o židovském původu Štěpánky Mikešové nevědí, bylo pro buštěhradské četníky čím dál riskantnější. Počínaje 18. březnem 1942 se okupační moc rozhodla vydávat postupně všem obyvatelům tzv. protektorátu úplně nové průkazy totožnosti opatřené fotografií, tzv. kennkarte. Upřednostněny měly být při vydávání nových legitimací „nejprve osoby, které se narodily v letech 1917–1926“ Jednalo se o opatření namířené zejména proti parašutistům, dalším lidem žijícím v ilegalitě, ale dopadalo i na občany, kteří se snažili zatajit své židovství.

Před tímto administrativně-policejním opatřením mohla ještě krátkou dobu Štěpánku Mikešovou ochránit skutečnost, že její rok narození 1906 ji nezahrnoval do věkové kategorie, které byly tzv. kennkarte vydávány přednostně. Naděje Štěpánky Mikešové, že za mlčenlivé benevolence buštěhradských četníků by se mohla protižidovským opatřením vyhýbat až do konce německé okupace, braly rychle za své. Další a zřejmě ještě větší překážkou v utajení židovského původu Štěpánky Mikešové se pravděpodobně stala pečlivá a Němci řízená registrace židovských obyvatel protektorátu.“

Protinárodní historici tvrdí, že český národ je národ udavačů, toho se rádi chytají i němečtí nacionalisté. To je samozřejmě účelová lež. Tady je jasný příklad: židovka žije v obci tři roky a nikdo ji neudá. Lidice by měly mít další památník – v Izraeli. Také to dokazuje, že Češi nebyli antisemité. Masarykovi se podařilo z nich tento nešvar vypudit svojí neúnavnou snahou o moderní myšlení.

Po útoku na Heydricha se věci mění. Němci postupně prohledávají všechna města a vesnice za nasazení desítek tisíců policistů, mužů od Waffen-SS, wehrmachtu a německých organizací NSDAP a hledají parašutisty. Ale už před tím je velký tlak gestapa, které rozbíjí odbojové sítě a denně posílá desítky českých vlastenců na popraviště. Ressl uvažuje, co dělat? Když tam Štěpánku Mikešovou nechá, přijdou na ni. Čeká jej popraviště, protože už ji dávno nezatkl. Proto Štěpánku zatkne a předá gestapu. Samozřejmě, že s o několik dní pozdějším vyhlazením obce to nesouvisí.

Nevíme, co by se stalo, kdyby četník Ressl Štěpánku nezatkl. Nejspíše by svému osudu neušla. Měla registrační číslo protektorátního žida, Němci pouze nevěděli kde je. Její rodiče byli registrováni a následně deportováni do Auschwitz. Když gestapo a německá policie vpadly do Lidic, dostala by se jim do rukou, kdyby byla muž, byla by zastřelena, protože byla žena, šla do koncentračního tábora a těžko by svoji identitu utajila. Kdoví jaký vliv by to mělo na chování nacistických úřadů k lidickým ženám, určitě by jim to nepomohlo.

Případ Štěpánky Mikešové sám o sobě nic nemění na nacistickém zločinu, naopak ho potvrzuje a umístění jejího jména na desku památníku je otázkou formální diskuse, ve které se musí vzít v úvahu účel památníku podle zakládací listiny. To nemohu posoudit. Ale příběh ovšem musí být uveden se všemi okolnostmi, musí být též uvedeno, že obyvatelé Lidic Štěpánku neudali a tolerovali tři roky, a kdo způsobil její zatčení v době heydrichiády, se neví, ale každopádně ne někdo z Lidic, ale ať už kdokoliv, stejně jen pod tlakem okolností a ze strachu o svůj vlastní život, nikoliv jako „nejodpornější ze všech udavačů“.

Chápu, že historikové se snaží o „nové neotřelé pohledy“. Co je to neotřelý pohled, když už dávno jsou fakta zjištěna, základní morální postoje zaujaty? Neotřelým pohledem může tedy být jen změna morálního postoje, pod vlivem propagandy, peněz a pochybné slávy, na postoj nemorální. V daném případě vyviňování nacismu a hledání selhání českých lidí. Tedy zadání k novému ideologickému pohledu na dějiny. Tento pohled ovšem není nezávislý, není to hledání pravdy, a pokud dobře poznáme díla takto angažovaná, zjistíme, že o pravdu nejde, jde o novou ideologii, potom to není ani nezávislá historická věda, ale nám z komunismu dobře známá ideologická pavěda.

Autor: Vlastimil Podracký

Literatura:

1/ Vojtěch Kyncl: Lidice – zrození symbolu, Praha 2015(2016)
2/ Vojtěch Šustek: Nepravdivé obvinění z udavačství lidické ženy Alžběty Doležalové, in Slánský obzor č. 25, 2018, s. 48-75.
3/ Vojtěch Šustek: LIDICE-historický symbol a skutečnost. Ke kritice a interpretaci pramenů z doby okupace, in Pražský sborník historický č. 45, 2018, s. 373-405.
Obě studie Vojtěcha Šustka jsou ve formátu pdf na webových stránkách Archivu hl.m.Prahy.


Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8265-lidicky-pamatnik-symbol-zrudnosti-nacismu-nebo-dejepis-obce.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus je brnkačka, tolerance bezpečnostních orgánů vůči rozvratu je sebevražedná   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:46:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To vede k tomu, že poslankyně SPD vtipně použije slovní hříčku o invazivních rostlinách na migranty. Ale když starosta Prahy 6 (Kolář, člen TOP 09) urazí cítění minimálně 30 % českého národa, že maršál Koněv, historicky muž, který byl oceněn demokratickým prezidentem Edvardem Benešem, a jehož vedení 1. Ukrajinského frontu směr Praha, odstartovalo úprk nacistů a mimochodem i Vlasovců z Prahy 8. a 9. května 1945 směr americké zajetí, musel být odstraněn, protože neměl roušku, mlčí se.

Vše souvisí se vším.

Před nedávnem by se to Kolář neodvážil.

Ale pak přišel Kalousek, vyhrožoval vládě povstáním, sdělil, že má tři pistole a ničeho nebude litovat. Protože jde o oprávněný odpor.

A ABSOLUTNĚ NIKDO NEZAREAGOVAL.

A nyní budou startovat.

Za tuto situaci nesou jednoznačnou odpovědnost Ministryně spravedlnosti, vnitra, policejní prezident.

Už ten chlápek, který začal vyhrožovat Prymulovi, se samozřejmě inspiroval u teroristy Kalouska. Chudák. Na něho klidně policie sáhne, už ho odsoudili, ale na největšího politického agresora, který chtěl vyvolat ozbrojený převrat proti vládě se nikdo neodváží. A zřejmě se neodváží ani na všechny jeho stoupence.

Začátek boje proti koronaviru nás všechny spojil.

Ale zbabělost proti vnitřnímu nepříteli, tj militantní opozici nás hrozí rozpojit.

Pokud ministryně spravedlnosti se alespoň nepokusí domluvit státním zástupcům a nejlépe by bylo odvolat jejich šéfa, vtipně tak jak to udělal Kovář, že na záchodě svého úřadu neměl roušku, pokud ministr vnitra, který teď zcela určitě zabodoval, nepochopí, že exremisty daleko více než SPD představují dnešní skupiny rusofóbů a čínofóbů, a pokud policejní prezident nezačne alespoň trochu myslet (zatím má člověk pocit, že vybrali někoho, kdo je zcela bez tváře a myšlenky), nevyjdeme z této krize úspěšně.

Prymula je skvělý. Co řekne ve své oblasti platí na 100%. Ten stát v podstatě zachránil.

Teď už se pomalu vracíme k normálu a nebezpečně se projevuje vir rozeštvávání společnosti části opozice.

Ale jejich chyba to není: Novotný, Kovář, Kalousek…dělají jen to, co jim neschopnost orgánů státního zastupitelství, ministerstva spravedlnosti, ministerstva vnitra a policie dovolí.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant ve Francii pobodal 7 lidí, dva po smrti   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:18:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Súdánský islámistický imigrant, 33-letý Adballah A. O., včera dopoledne v jihofrancouzském Romans-sur-Isere za pokřiku Aláhu akbar a šahídy pobodal v trafice a řeznictví, kde se zmocnil řeznického nože, dohromady celkem 7 lidí než byl zadržen. Dosavadní bilance dva mrtví, 5 zraněných. Scény byla mimořádně horrorové: podřezání v řeznictví, pak na ulici 44-letý otec umíral před zraky svého syna. Zničeho nic. Imigrant vše vyřídil za 15 minut.

Podle policie se islámista vydal na teroristickou stezku a chtěl zabít co nejvíc lidí a podvrátit veřejný pořádek. V jeho bytě policie našla písemnosti, kde si stěžuje, že žije v zemi bezvěrců. K případu se vyjádřil i prezident Macron jako ke strašnému činu, který bude objasněn.

Podle institucí a soudu EU by bylo nanejvýš spravedlivé a demokratické, aby takovíto imigranti byli v ČR a zemích V4. A taková je psyché Západu napříč celými dějinami. A naše doba na tom i při sebevětším balamucení nic nezmění. O tom se teď budem přesvědčovat čím dál víc...

Zdroj: http://www.leparisien.fr/faits-divers/romans-sur-isere-le-recit-d-une-attaque-terroriste-en-plein-confinement-04-04-2020-8294148.php
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo Itálií zachraňuje Rusko i Srbsko. EU se na Srby klasicky vysrala   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:16:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do Srbska vyrazila z Ruska výrazná pomoc proti coronaviru. 17 nákladních vojenských letadel Il-76 přistálo v Bělehradě s materiálem i lidmi. Přiletělo 90 vojenských zdravotníků - virologů a a epidemiologů - 8 specializovaných týmů s veškerým vybavením včetně mobilních laboratoří na testování, pojízdných ordinací a desinfekčních jednotek - vše na podvozcích Kamaz. K tomu veškeré zdravotnické vybavení - vlastní ruské testy na zjišťování CoViD19, podpůrné léky, vybavení pro polní nemocnici, plicní ventilátory, ochranné prostředky a obleky, roušky a respirátory ...

Některé týmy jsou schopné pracovat zcela samostatně v polních podmínkách bez podpory zvenčí - včetně vlastních generátorů elektřiny a desinfekce vody. Podmínky v Srbsku jsou výrazně jiné, než v Itálii. Je tam asi 50x méně potvrzených nakažených i mrtvých (asi 2000 lidí, 50 mrtvých). Na druhou stranu mnohem méně otestovaných a také zdravotnictví se ještě zcela nevzpamatovalo po válce a bombardování.

Srbský prezident Vučič zaujal před dvěma týdny emocionálním projevem, ve kterém si postěžoval, že Evropa hodila v epidemii Srbsko přes palubu a odmítla ji jakkoliv pomoci. Pak se obrátil se žádostí o pomoc na čínského prezidenta Xi TinPchinga. A o tři dny později osobně přivítal na letišti s fanfárami letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny.

Evropa se na celý Balkán v posledních letech už několikrát vykvajzla. Už se to stalo v dějinách několikrát a nikdy to nedopadlo dobře.

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBartoš kritizoval Zemanův tým za fotku v rouškách. Ovčáček píše: Tento farizej ukázal, jak papaláštví a ignorance vypadá   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:12:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu 4. dubna proběhlo setkání prezidenta Miloše Zemana s poradním týmem v Lánech. Fotografie z jednání, na které sedí účastníci kolem stolu s rouškami a nachystaným občerstvením před sebou, vyvolala rozporuplné reakce – mimo jiné i kritiku ze strany opozice. Nyní však zareagoval i mluvčí Ovčáček s fotografií předsedy Pirátů Ivana Bartoše.

Připomeňme, že oficiální mluvčí Miloše Zemana zveřejnil na svém profilu fotografii z jednání.

Právě tento snímek vyvolal řadu kritických komentářů. Kromě jiného se k tomu dnes vyjádřili zástupci opozice, Ivan Bartoš z Pirátů a Petr Fiala z ODS, ve dnešním pořadu na televizi Prima. Podle slov Bartoše nebyla v Lánech dodržena opatření, která platí již delší dobu pro všechny obyvatele České republiky.

„Je to jistá forma papalášství a ignorance, pokud se takto vyfotí u společné večeře nejvýše postavení lidé v ČR, je to ostuda,“ nechal se slyšet Bartoš.

Dodal, že si nemyslí, že by toto porušení nařízení vlády spravila bloková pokuta. Jako další, kdo měl potřebu zareagovat, byl například bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. „Dobrá je ta fotka, má atmosféru dekadence. Představa, jak si cpou hermelín a ostravskou klobásu pod roušku...“

Také novinář Alexandr Mitrofanov nezaváhal a svou reakci zveřejnil na Twitteru. „Tehdy jim řekl: ‚Toužebně jsem si přál jíst s vámi tohoto beránka předtím, než budu trpět‘.“

Reakce mluvčího

Na kritiku zareagoval svým dnešním příspěvkem Jiří Ovčáček. Ten totiž zveřejnil fotografii, na které je zachycen předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, jak si sundává roušku a bere si skleničku s vodou. Za zmínku stojí i to, že k tomu došlo během dnešního vysílání televize Prima – na tom, kde kritizoval právě jednání v Lánech.

„‪Farizej české politiky obvinil pana prezidenta z papaláštví a ignorance. Ačkoliv jednání expertního týmu bylo zcela bezpečné a za přísných pravidel. A pak tento farizej v dnešním televizním vysílání ukázal, jak papaláštví a ignorance vypadá!“ napsal Ovčáček.

Připomeňme, že prezident Zeman na daném jednání podpořil opatření Ústředního krizového štábu, který vede ministr vnitra Jan Hamáček. Na tiskové konferenci, která proběhla po čtyřhodinovém jednání, sdělil Hamáček mimo jiné to, že ještě není čas opatření nějak radikálně uvolňovat, i když se šíření nákazy daří omezovat lépe, než se čekalo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BWmp
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMnoho evropských zemí posiluje preventivní a kontrolní opatření a nákup materiálů   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:05:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 4. dubna potvrzeno po celém světě nově potvrzeno 79332 případů pneumonie nového koronaviru. V Evropě bylo již diagnostikováno 583141 případů a počet obětí dosáhl 42334 případů. V reakci na to mnoho evropských zemí posílilo preventivní a kontrolní opatření a nákup protiepidemických materiálů.

Španělský premiér Pedro Sanchez 4. dubna oznámil, že vláda prodlouží stav nouze do 24 hodin 25. dubna místního času a předloží jej Kongresu příští úterý k hlasování.

Prezident itálské oblasti Lombardia Attilo Fontana 4. dubna podepsal příkaz, který stanoví, že od 5. do 13. tohoto měsíce musí všichni v této oblasti nosit roušku nebo šálu, aby zakryly ústa a nos, když jsou mimo domov, aby se chránili sami a ostatní. Vyplývá to ze zprávy ítálské agentury ANSA.

Ve stejné době Velká Británie a Francie zintenzívnily nákup antiepidemických materiálů z Číny.

Britský ministr zahraničí Dominic Raab a britské velvyslanectví v Číně 3. a 4. dubna osobně na sociálních médiích zveřejnil, že britská společnost Virgin Atlantic právě přivezla zpět celou řadu ochranných materiálů z Číny, včetně 300 ventilátorů, 33 milionů roušek a 1 milionu párů lékařských ochranných rukavic. Britské velvyslanectví v Číně potvrdilo, že v budoucnu bude z Číny dovážet další ochranné materiály na podporu britského boje proti epidemii koronaviru.

Francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran take uvedl, že Francie si objednala od Číny téměř 2 miliardy roušek a stále zvyšuje objednávky.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S. Koněva v Praze   
Pridal tk Pondělí 06 duben 2020 - 03:02:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako jednotlivci a jako občané této republiky jsme hluboce pobouřeni vandalským činem stržení pomníku válečného hrdiny a osvoboditele Prahy maršála I.S. Koněva, spáchaném na náměstí Interbrigády v pátek 3. dubna t.r., a to z vůle, ale správněji ze zlovůle představitelú Prahy 6 a jejich starosty Ondřeje Koláře, který den po tomto činu, a tedy v sobotu ve vysílání České televize přiznal, že k odstranění sochy využila radnice Prahy 6 období nouzového stavu a omezeného volného pohybu, takže dlouho chystaná akce stržení maršálovy sochy se tak mohla obejít bez veřejných protestů.

A tak tedy to, co se tito zloduchové báli provést za normálních podmínek a za běžné přítomnosti lidí, bylo provedeno pokoutně a v situaci, kdy jak strach ze zákeřné nemoci, tak z občanské poslušnosti vládnímu nařízení nevzdalovat se zbytečně ze svých domovů, držely Pražany doma, a zločincům se tak na vyprázdnělém náměsti Interbrigády otevřely k jejich činu dveře dokořán.

Protože zastupitelstvo Prahy 6 na čele se svým starostou Kolářem vedla k jejich činu jediná pohnutka, již nemohlo být pochopitelně nic jiného, než co možno nejsurověji a nejbrutálněji potupit a urazit ruskou vládu i ruský lid, a svoji vlastní žlučovitou nenávist k oběma představit navíc též jako nenávist všeho českého lidu, považujeme za spravedlivé, aby našim občanům byla dána možnost uvést tento záměr na pravou míru a přímo k Rusku a jeho lidu vyjádřit svůj názor na to, k čemu v pátek. 3. dubna v Praze 6 došlo.

Tento svůj názor máte možnost napsat ruskému velvyslanectví v Praze, jehož mailová adresa je: embruscz©mid.ru

Podepsáni:

Lubomír Man, spisovatel
Evžen Scholler, akad. sochař

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2329 sec,0.0571 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,863kB