Úterý 07 duben 2020
Zemřela novinářka Tereza Spencerová, bylo jí 55 let   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 16:57:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká novinářka Tereza Spencerová náhle zemřela ve věku 55 let. Smrt Terezy potvrdil novinářským kolegům její kolega z TV Prima. Na facebookové stránce novinářky se objevují smutné zprávy jedna za druhou.

Tereza Spencerová zemřela v pondělí večer.

Spencerová byla v posledních letech známá svou rubrikou Ranní kávička na webu Primy. Před tím sedm let působila v zahraniční redakci České tiskové kanceláře (ČTK). V letech 1991–1992 byla v Egyptě zpravodajem ČTK pro Blízký východ. Pracovala také nějakou dobu v Reflexu, Mladém světě, MF Plus či magazínu Lidé a země.

Nejen její čtenáři, ale také její přátelé momentálně na Facebooku píší o tom, jak jim bude chybět jejich Ranní kávička.

Články jsme přetiskovali i zde na našem webu.

Za naší redakci se hluboce klaníme před touto novinářskou osobností.

R.I.P.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProdlouženy sankce pro Bělorusko   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 16:29:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada EU vydala tiskovou zprávu, v níž uvedla, že omezující opatření vůči Bělorusku byla prodloužena do 28. února 2021.

Sankce se vztahují na zákaz prodeje zbraní Bělorusku, které lze použít k vnitřní represi. Omezení také ovlivňují jednotlivé úředníky.

V roce 2004 byly Minsku uloženy sankce za stíhání opozice. Zaprvé byli spojeni s vraždou čtyř lidí v letech 1999-2000, včetně bývalého ministra vnitra Jurije Zakharčenka a jednoho novináře.

Aliaksandr Pashaliuk
Člen MON


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLejno přiznává, že propaganda Jourové byla důležitější, než umírání lidí Evropy   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 09:23:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čekali jste ty zvěrstva po roce 1989?

Vážně Lejno z vyloučené lokality Brusel (německy Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen) přiznává, že se komisařka Jourová místo ochrany životu a zdraví občanů Evropy věnovala útokům na občany Evropy? Hnus!

Prezident České republiky Miloš Zeman ve svém rozhovoru pro deník Blesk obvinil ze selhání v řešení pandemie přímo von der Leyenovou, která se vyslovila proti uzavírání hranic.

„Navzdory pomalému startu Evropa nyní stojí pevně pospolu" Tím je myšlena vyloučená lokalita v Bruselu, které už opět útočí na svobodně zvolené vlády evropských zemí, vyhrožuje a vydírá. Itálie se připravuje na ukončení členství v EU po vzoru Velké Británie, protože extremisty z EU už nechtějí nadále poslouchat. Právě za „pomalý start“ v řešení pandemie bývá Evropská unie často kritizována. Na Itálii se komisařky vykašlaly, zalezly strachy pod stůl nebo někam do kanálů a nyní zase vyhrožují!

Lídr „Ligy“ Matteo Salvini nazval Evropskou unii „doupětem zmijí a hyen“, neboť není možné čekat 15 dní, jestliže lidé již umírají v důsledku nemoci „a zítra mohou začít umírat chudobou“. Dodal, že Itálie, až porazí koronavirus, začne přemýšlet o odchodu z EU a po něm rozhodně „žádná slova díků nevysloví“. Předsedkyně strany „Bratři Itálie“ Giorgia Meloniová nazvala EU „bezohlednou“ a vyjádřila přesvědčení, že „jediným smyslem takovéto Unie je hned zítra přestat existovat“.

Už zase vylézají z kanálů...

A co dělá nikým nezvolená, samozvaná komisařka Jourová za půl milionu měsíčně?

Evropská komise nyní přezkoumává nouzová opatření ve všech členských zemích, kterých se to týká, aby zjistila, jestli některá nejdou proti demokratickým hodnotám a základním právům. Kritizované zatím v tomto ohledu bylo především Maďarsko, jehož premiér Viktor Orbán může díky novému zákonu zemi v době nouzového stavu řídit pomocí dekretů. Maďarský zákon počítá s až pětiletým trestem odnětí svobody v případě šíření dezinformací. Právě toto neurčitě formulované ustanovení podle kritiků může představovat nebezpečí pro nezávislé novináře. Což znamená, že lži v z Bruselu v Maďarsku nepřipustí a to má být zločin.

Takže když vyhrožuje Jourová s Vrábelem občanům naší země, že bránit Českou republiku a kritizovat Evropskou unii je jako jít proti bolševikům za totality, tak to je demokratické. Když Orbán udělá totéž, ale je to na obranu Maďarska jako svrchované země Evropy, tak vyloučená lokalita Brusel Maďarům tvrdí, že je to antidemokratické?

To přece musí celá Evropa slušných lidí, co není závislá na dotacích a neokrádá pracující, vidět!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3196-lejno-priznava-ze-propaganda-jourove-byla-dulezitejsi-nez-umirani-lidi-evropy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmečtí lékaři se bouří. Korona-epidemie je velký podvod. Ten vir tu byl vždy, statisticky mrtvých jsou vymyšlené. Kdo za tím je?   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 02:20:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přední němečtí lékaři a odborníci z oboru mikrobiologie se bouří proti současné hysterie s virovým onemocněním COVID -19.

Podle bývalého odborníka na hygienu Wolfganga Wodarga jsou počty nemocných plně srovnatelné s předchozími roky, kdy jako každý rok probíhaly sezonní virové epidemie. Což dokázal i na statistikách. Dále poukázal na skutečnost, že tento typ koronaviru byl v naší populaci přítomen již dříve. Za to se mu dostalo urážení oficiálních medií a globalistická Transparency international ho vyloučila ze svých řad.

Další německý profesor Sucharit Bhakdi (narodil se v rodině thajských diplomatů, ale vystudoval a později celý život pracoval v Německu) zase ukázal, že čísla nemocných a zemřelých odpovídají normálnímu průběhu každoročních infekcí během února a března v Německu. V Německu totiž každý den zemře 2500 osob z rozličných důvodů a současná čísla nijak nevybočují z dlouhodobých trendů!

Další protesty pocházejí z řad odvážných patologů jako třeba B. Schiffmann. Ti protestují proti automatickému zařazování všech zemřelých mezi oběti koronaviru. Neboť u nich nebyla provedena skutečná pitva ani další zkoumání. Přitom je vysoce pravděpodobné, že pacienti zemřeli na zcela jinou chorobu, často spojenou s chronickým onemocněním!

Němečtí lékaři se proto oprávněně ptají, kdo za touhle celou šaškárnou stojí? Jsou to velké farmaceutické firmy jako tomu prý bylo u ptačí chřipky před zhruba 10 lety?

Zdá se, že se skutečně jedná o globalistické divadlo s cílem zničit dnešní svět a uvrhnout lidstvo do bídy a totality jakou ještě nezažilo. Možná je na čase začít veřejně mluvit o tom, kdo jsou ty “finanční globální elity”, které za tím vším zřejmě stojí.

A.G.

Zdroj: https://ceskavec.com/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský ministr zdravotnictví uvádí do realizace plán Billa Gatese, občané budou pouštěni z karantén jen na základě certifikátu, že prošli nemocí, anebo že jsou očkováni!   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 02:14:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský ministr zdravotnictví uvádí do realizace plán Billa Gatese, občané budou pouštěni z karantén jen na základě certifikátu, že prošli nemocí, anebo že jsou očkováni! To druhé je v nedohlednu a Roman Prymula to už přiznal, Čína celou dobu lhala o číslech nakažených, Aeronet o tom psal už před dvěma měsíci! Promoření české společnosti zabere 2 až 3 roky, vakcína bude nejdříve za rok a nikdo ani nechce říct, jestli vůbec nějaká imunita bude fungovat! Vystoupení britského ministra zdravotnictví odhalilo, že oni nemají naprosto ani páru o tom, co je ten virus vlastně zač, jakou má mechaniku a parametry, podle všeho ani neví, jestli lidé mají nebo nemají po prodělání nemoci zaručeně a stoprocentně imunitu!

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock v pátek minulý týden na nic nečekal a ihned britské veřejnosti oznámil, že nápad Billa Gatese z pořadu TED bude ve Velké Británii ihned realizován. Britové, kteří projdou nemocí a uzdraví se, dostanou podle ministra certifikát o imunitě a budou se moci vrátit do práce a do běžného života tak maximálně, jak to jen bude možné. Ostatní lidé zůstanou v karanténě a nikdo se nebude smět nikam pohybovat. Volný pohyb bude umožněn jen lidem s certifikátem, kterému Britové o víkendu začali přezdívat “Covid Pass” ve smyslu propustky z karantény. Matt Hancock přitom v reakci na dotaz novináře drmolil a blekotal takovým způsobem, že to pouze odkrylo a odhalilo zoufalost, v jaké se politici nachází. Netuší totiž dokonce ani to, jestli nějaká imunita po prodělání nemoci vznikne, ani to podle všeho není zaručeno, což vyplynulo z blekotání britského ministra zdravotnictví.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/404672831

A teď si představte, jak to asi musí vypadat v české vládě. A tak přišla klasická operace “hra na blba” a obětním beránkem se stal vrchní epidemiolog Roman Prymula. Ten byl podle mého názoru donucen, aby se obětoval a veškerá smršť zloby se snesla právě na něho, namísto Andreje a červeného svetříku. Roman Prymula totiž v šokujícím rozhovoru pro Bakalovu vysílačku DVTV odpálil macatou bombu, doslova chucpe bombu, protože popřel své předchozí drsné výroky odporu proti myšlence promoření populace a šokovanému moderátorovi předložil realitu.

Podle Prymuly by se čeští občané měli připravit na promoření, a že vakcína je v nedohlednu a nelze držet ekonomiku vypnutou rok, nebo dokonce ještě déle. Ministryně financí Alena Schillerová z hnutí ANO totiž dnes přinesla šokující prognózu, že české HDP se letos propadne o více jak 6% a každému je asi jasné, že příští rok na podzim jsou v ČR volby do sněmovny, které budou dost možná referendem o vládě, jestli zvládla virovou krizi, anebo úplně selhala.

Šéf českých epidemiologů připravuje občany na promoření Coronavirem poté, co před časem takový nápad označoval za nezodpovědný. Co se stalo?

Česká ekonomika je zatím pozastavena jen 3 týdny a dosud se zdálo, že všechno se zvládne a bude to brzy pryč, a to i díky chytré karanténě, což je v podstatě metoda sledování pohybu nakažených lidí a uvalování karantén pro lidi, se kterými se setkali. Číňané nad tím kroutí hlavou, protože takto agresivní virus se šíří sám a vzduchem, funguje jako lepidlo, přilepí se kamkoliv a vleze člověku do organismu nosem, ústy, ale dokonce i oční rohovkou. A protože lidé si oči nechrání, tak se dá říct, že nakažení jsou už vlastně všichni, jenom o tom neví, anebo mají neznatelný průběh nemoci, díky věku a dobré a mladé imunitě. Virus zabíjí hlavně starší osoby, ale poslední dny přinášejí důkazy a informace o tom, že globalisté už dávno vědí, co přijde teď. Lidé dostanou certifikáty, že můžou opustit karantény, pokud prodělali nemoc, anebo pokud jsou očkovaní.
Ta druhá varianta je samozřejmě dosud v nedohlednu a podle výroků Romana Prymuly je zjevné, že už ví mnohem více, než obyčejní občané. Jemu a vládě už musí být jasné, že všechno je v háji a je třeba připravit informační pole pro veřejnost, aby se připravila na variantu promoření společnosti virem. Je naprosto logické, že to nevypadlo z Andreje Babiše nebo z Jana Hamáčka, protože oni mají zůstat ti hodní, správní, rozumní, ale nepříjemná fakta má prostě odpálit a veřejnosti sdělit někdo jiný, a tím nositelem blbých zpráv je teď Roman Prymula, před 3 týdny hrdina, dnes po vystoupení na DVTV pomalu vyvrhel.

A přitom je to naprosto logické, že virus je už dávno ve společnosti, šíří se aerobně a Čína celou dobu zatajuje skutečná čísla nemocných. Na Aeronetu jsme o tom psali už před dvěma měsíci, jaká jsou pravá čísla, ale to bylo křiku, že to jsou hoaxy Aeronetu, a politici teprve s takovým zpožděním teď zjišťují, že virus je už dávno v jiné fázi šíření, kde karantény prostě už ztrácí funkci. Roman Prymula se odvolává právě na Čínu, že prý lhala o svých číslech nakažených. Kdyby pan Prymula četl Aeronet, měl by tvrdá čísla z Číny od nás již před 2 měsíci.

Coronavirus je jako SARS nebo se více podobá HIV? Mechanika viru ukazuje, že virus primárně oslabuje a vypíná imunitu a to neodpovídá rodině SARS

V takové situaci epidemiologové musí volit variantu, která je menším zlem. A menším zlem než státní bankrot a krach ekonomiky je prostě nechat tomu volný průběh a nechat lidi promořit, ale ne divokým způsobem, ale manažovaně. V praxi by se nejprve izolovali staří lidé, kteří by byli vyčleněni ze společnosti, aby se nenakazili a následně by karantény pro ostatní lidi skončily a průmysl i služby by se obnovily. Postupné prodělání nemoci by trvalo asi 2 až 3 roky, podle prognóz. A je naprosto jasné, že tak dlouhou dobu by nebylo možné držet současný stav ekonomiky a karantén. Jenže, proč se tedy hraje taková šaškárna, kde jeden týden hlavní hygienik promoření odmítá, ale další týden připouští promoření jako možnou variantu? Pravda je taková, že nikdo z politiků a ani z epidemiologů dosud neví a netuší, co je ten Coronavirus vlastně zač. Přestože pochází z rodiny SARS, chová se spíše jako virus HIV a provádí v plicích de facto oslabování imunity, což je největší podobnost s virem HIV.

Zatímco virus HIV vede k selhání imunity a k vypnutí procesu fagocytózy, Coronavirus imunitu pouze oslabuje, což nevadí u zdravých lidí, ale u nemocných lidí, kteří už měli předtím slabou imunitu, dochází ve skutečnosti zřejmě ke kompletnímu selhání imunity stejně jako u viru HIV. Pokud oslabíte silnou imunitu, získáte ve výsledku oslabenou imunitu. Pokud ale oslabíte již slabou imunitu, de facto imunita zmizí. Proto nejvíce úmrtí nastává právě u starých lidí se slabou imunitou, kde Coronavirus tělo pacienta zbaví posledních zbytků imunity a člověk umírá na akutní infekci, jako kdyby trpěl HIV. Proto mezi vědci v posledních dnech dochází k dupání na brzdu a velmi výrazně brzdí nadšení a představy o vakcíně, která zjevně není v dohledu, protože pokud se Coronavirus chová způsobem, že oslabuje imunitu, potom by to znamenalo, že Coronavirus svými projevy nespadá do rodiny virů SARS, ale svou mechanikou se více podobá viru HIV.

Na virus platí Vitamín C a antimalarikum, obojí ale pracuje na principu stimulace tvorby bílých krvinek, tedy tvorby imunitní odezvy, která je Coronavirem oslabována

Všimněte si, jak uběhlo už skoro 5 měsíců a dosud nikdo neukázal na Pacienty 0, nikdo nevysvětlil vektory šíření viru, které jsou minimálně dva, respirační a aerobní, nikdo nevysvětlil, jestli uzdravení lidé jsou anebo nejsou stoprocentně imunní proti opětovné nákaze a nikdo není ochoten vysvětlit, proč virus prakticky nenapadá děti, s výjimkou dětí právě s oslabenou imunitou. No, to je ale náhoda. A jsme znovu u jádra pudla, u imunity. Tohle tutlání informací není normální a ukazuje, že Coronavirus vůbec nemusí pocházet z rodiny SARS, ale spíš to vypadá, jako kdyby v nějaké laboratoři vzali virus z rodiny SARS virů a chtěli mu v laboratoři dodat některé vlastnosti virů z rodiny Lentavirů, do které patří i virus HIV, který způsobuje selhání imunity. Coronavirus imunitu “pouze” výrazně oslabuje.

Poslední informace hovoří o tom, že proti Coronaviru úspěšně působí kyselina askorbová, tedy vitamín C a rovněž látka Hydroxychloroquine (HCQ) používaná jinak pro léčbu malárie. Jenže, jak vitamín C, tak i HCQ dělají v těle jen jednu jedinou věc, stimulují tvorbu bílých krvinek a tím pádem posilují imunitu a funkci fagocytózy v organismu. A tím se dostáváme zpátky v kruhu k otázce, jestli je Coronavirus organismem, který vyvolává respirační problémy v plicích primárně jako virus sám o sobě, anebo jde o virus s mechanikou z rodiny Lentavirů, které oslabují imunitní odezvu organismu a infekce plic je tak potom ne příčina nemoci, ale důsledek selhání imunity a teprve potom následné infekce plic. Je to drobný detail, ale velmi zásadní. Jestli vědci začali zjišťovat, že se Coronavirus místo SARS podobá spíš Lentavirům, pokud jde o mechaniku vyvolání respirační infekce, potom je opravdu na místě obava, že vakcína bude v nedohlednu.

Roman Prymula umetá cestu českým politikům na oznámení o konci karantén a spuštění ekonomiky, a to i za cenu promoření

Proti HIV viru z rodiny Lentavirů se vakcína hledá již 40 let od počátku 80. let minulého století. A ta hysterie a panika vlád okolo Coronaviru nedává smysl a pořád v té skládačce něco málo chybí. Je v tom snaha o implementaci NWO, o celosvětové očkování, obrovský business s vakcínami, omezování pohybu lidí, sledování lidí, ale přesto něco tomu pořád chybí. Vystoupení Romana Prymuly a ministra zdravotnictví Velké Británie Matta Hancocka nám poskytlo indicii, jaká je situace a co možná chybí do skládačky faktů. A upřímně, všichni teď vidíte, že je to ještě horší, než jsme si mysleli. Ministr na tiskovce blekotá o certifikátech a o tom, že věda a výzkum o Coronaviru je na počátku, že není jasno, jak to bude s imunitou, a to tvrdí po 5 měsících, co virus řádí po celém světě.

A šéf českých epidemiologů popírá najednou sám sebe a připravuje veřejnost v rámci řízení informačního pole na promoření, přičemž staré lidi s oslabenými imunitami bude třeba zavřít někam do bezpečí, do izolace. Lidé teď budou mít v hlavě pěkný guláš, to vám říkám. Měsíc do lidí cpali, že roušky jsou “über alles” a teď najednou přijde tohle, jobovka o promoření, a to rovnou z úst šéfa epidemiologů. Chudáci kulíšci, tohle nepoberou a budou Prymulu kamenovat. Přitom on jenom zametá cestu politikům, aby to mohli v červnu sami odpálit, aby ty roušky a chytré karantény mohli odpískat a říct lidem, že se musí znovu vrátit do práce a to promoření… to přece zvládneme, řeknou politici! Wir schaffen das, ja?

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěkdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 01:55:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček poslal v pondělí nótu ruské diplomacii s tím, že Rusko je povinno chránit ambasádu ČR v Moskvě. Učinil tak poté, co v neděli skupina radikálů v maskách hodila do areálu ambasády několik dýmovnic a na plot vyvěsila nápis Stop fašismu. Petříček doufá, že se takové útoky už nebudou opakovat. Incident měl být reakcí na odstranění sochy maršála Ivana Koněva v Praze.

„Očekáváme, že ruské orgány přijmou taková opatření, aby se podobné incidenty neopakovaly,” píše se v nótě, kterou poslali ruskému ministerstvu zahraničí Petříkovi hoši.

Tak já nevím, Petříčku. A co jsi udělal, když hňup Kolář likvidoval sochu Koněva? A co jsi udělal, když hňup Novotný provokoval s pomníkem Vlasovcům? A co jsi udělal, když hňup Hřib posvětil přejmenování náměstí Pod Kaštany na Náměstí Borise Němcova? Nic, viď. Tak co čekáš od ruské strany? Jak se do lesa volá, ...

Z: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16993/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRezoluce OSN v boji proti pandemii opět demonstrovala dvojí standard Západu   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 01:51:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina, Gruzie a USA zablokovaly ruskou variantu rezoluce

Valné shromáždění OSN schválilo rezoluci pod názvem „Globální solidarita v boji proti koronaviru 2019“.

V přijaté rezoluci se hovoří o potřebě solidárně „aktivovat mezinárodní spolupráci za účelem zastavení pandemie“. Spolupráce může probíhat i formou výměny zkušeností a poznatků. V dokumentu je rovněž zdůrazněna nutnost držet se doporučení Světové zdravotnické organizace.

Hlavní role pro zdolávání pandemie je svěřena OSN a generální tajemník organizace António Guterres má za úkol mobilizovat a zkoordinovat „úsilí všech zemí“.

V dokumentu však nenajdeme ani slovo o tom, že je nutné alespoň na nějakou dobu přerušit všechny vojenské konflikty a zmírnit sankce, i když právě k těmto krokům vyzval Guterres ve svém nedávném prohlášení.

Iniciátory schválené rezoluce se stalo 188 států, mezi které patří Norsko, Singapur, Švýcarsko, Ghana a Ukrajina.

Rusko vystoupilo s vlastním plánem rezoluce v boji proti koronavirové pandemii. Tato rezoluce nesla název „Deklarace solidarity OSN před výzvami, způsobenými koronavirem 2019 (COVID-19)“ a vybízela všechny země, aby spojily své úsilí a s epidemií bojovaly společně.

Ruská varianta rezoluce uznala za potřebné svěřit WHO roli koordinátora veškerého jednání v boji s pandemií a počítalo se v ní s pomocí zemím, které by byly koronavirem nejvíce zasaženy. Po dobu trvání pandemie mělo být také upuštěno od obchodních válek a jednostranných sankcí a měl být uplatněn zákaz spekulací s nezbytným zbožím.

Ukrajinská delegace v OSN si však v textu ruské rezoluce všímala pouze vyjádření o zrušení sankcí, označila je za „manipulaci, vedoucí ke zrušení mezinárodních sankcí“ a text rezoluce zablokovala.

„Ruská rezoluce nebude schválena. I nadále budeme blokovat všechny snahy Ruska o narušení sankčního režimu“, prohlásil s hrdostí ministr zahraničí Ukrajiny Dmitrij Kuleba.

Ukrajinu podpořila Gruzie, USA a Velká Británie a hned na to všechny země, které jsou členy Evropské unie, celkem se zapojili zástupci 28 států.

„Jednou ze zemí, odporujících ruské rezoluci jsou Spojené státy, kterým jsme právě poskytly pomoc v boji proti pandemii. Už je na čase, aby Moskva učinila jasné vněpolitické závěry ohledně Washingtonu!“, napsal poslanec Státní dumy Alexej Žuravljov na svém profilu sociální sítě Facebook.

Čínská zpravodajská agentura „Sin-chua“ informuje o schválení rezoluce OSN „Globální solidarity v boji proti koronaviru“ a poznamenává, že Valné shromáždění OSN opět názorně předvedlo dvojí standard.

Резолюция ООН по борьбе с пандемией вновь показала двойные стандарты Запада vyšel 4. dubna 2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8266-rezoluce-osn-v-boji-proti-pandemii-opet-demonstrovala-dvoji-standard-zapadu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtože Brusel v corona-krizi selhal, navrhují eurohujeři více Bruselu   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 01:46:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý belgický premiér a expředseda probruselské liberální frakce ALDE Guy Verhofstadt (nyní RENEW) v souvislosti s epidemií koronaviru považuje za nejnebezpečnější element znovuobjevení národních zájmů evropský států. Ve svém článku uznal, že Brusel při řešení koronakrize selhal. Jeho „recept“ na řešení ale lze shrnout slovy „více Bruselu“. Prominentní politik frakce Renew Europe, v níž zasedají i europoslanci za vládní ANO, navrhuje zřídit evropský mechanismus rychlé reakce na zdravotní krize.

„Jádrem takového mechanismu by měla být jediná Evropská agentura pro zdraví, která by byla řádně financována a měla mandát jednat. Agentura, která by dělala více než jen „koordinaci“ národního úsilí, ale která by byla schopna přijmout všechna nouzová opatření k zajištění bezpečnosti Evropanů, včetně sdružování léků a nemocničního vybavení a dočasného uzavření (částečného nebo úplného) našich hranic.“ napsal Verhofstadt v Euroactivu.

Přední profederalistický europoslanec vidí jako lék na selhání Bruselu více bruselských „koryt“. Chce zavést další unijní úřad, v němž tisíce dobře placených eurokratů překládat papíry z jednoho šuplíku do druhého. A občas předloží Radě a Evropskému parlamentu nějaký návrh právního předpisu, který by členským státům a jejich občanům ukládal další povinnosti. To je totiž náplní práce každého úřadu nebo agentury EU.

Na Verhofstadtově návrhu mě však nejvíce děsí, že by jím navrhovaná agentura měla dělat více než jen „koordinaci“ národního úsilí. Podle Smlouvy o EU a o fungování EU je zdravotnictví ve výhradní pravomoci členských států. EU může podle platného znění opravdu jen koordinovat úsilí vlád členských zemí. Verhofstadt navrhuje změnu, ke které by byla nutná změna zakládacích smluv. Takovou agenturu nelze zřídit prostou směrnicí nebo nařízením EU. A změnu smluv takového rozsahu by musely odsouhlasit i národní parlamenty nebo občané v referendech.

Návrh je naprosto absurdní. Evropské komisi trvalo mnoho týdnů, než si všimla, že COVID-19 v EU zabíjí tisíce lidí denně. Zatímco se některé vlády členských států snažily problém operativně řešit – mimo jiné uzávěrou hranic, Komise nadále zcela proti smyslu boje s nákazou vyhrožovala vládám za uzávěry hranic sankcemi. Postup epidemie napříč kontinentem se podařilo zpomalit právě i díky uzavírání hranic států, které Brusel zpočátku tolik kritizoval. Na tom je vidět, že eurokratům žádná taková další pravomoc v zájmu ochrany obyvatel EU předána nesmí být.

Za naprosto nepřijatelné považuji, že by nějaký centralizovaný bruselský úřad měl rozhodovat o rozdělení roušek, léků a dalšího vybavení mezi členské státy. Umím si živě představit, že by pro Čechy a Moravany žádné roušky ani léky nezbyly. Nejen proto, že tradičně odporujeme hloupým nápadům jako je přerozdělování migrantů. Ale hlavně proto, že Brusel ve skutečnosti funguje pod taktovkou Berlína. V přímém přenosu to můžeme vidět i při sledování hádek o vydání eurobondů, které by mohly pomoci chudším a koronavirem více postiženým zemím. Německo je úspěšně blokuje, protože by muselo trochu více zaplatit a německé obří banky by o hodně méně vydělaly. Roušky a léky by šly přednostně do Německa. Něco asi do Belgie, když už tam sídlí většina euroaparátu. Pak možná něco do Francie, která je druhým motorem evropské integrace. A naši lidé a jejich potřeby by byly až někde na konci řady.

Považuji za naprosto nepřijatelné, aby další pravomoci byly svěřovány někomu, kdo nezvládl použít ani ty, co má. Bránil někdo předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové nebo komisařce pro zdraví Atelle Kyriakides, aby zvedly telefon a obvolaly předsedy vlád s dotazem, jestli jejich země na boj s COVID-19 něco nepotřebují? Hovor od těchto dvou dam by sekretářky kteréhokoli předsedy vlády v jakékoli členské zemi premiérovi okamžitě a přednostně přepojily. Proč se ani jedna z nich nenamáhala zeptat vlád koronavirem postižených členských zemí, čím by jim Evropská komise nebo EU jako celek mohly pomoci? Místo toho, aby „peskovaly“ vlády, které se snaží o své občany postarat jak umí. Von der Leyenová později přiznala, že rozsah problému Komise podcenila, protože to nejsou odborníci. A v tom to právě je. Neodborníkům žádné pravomoci do rukou nepatří. Když ani vystudovaná lékařka jako von der Leyenová v zahleděnosti do Zeleného údělu nepochopí, že epidemie je zatracený problém, tak co můžeme čekat od běžných eurokratů, jejichž kvalifikace zpravidla spočívá jen ve znalosti práva EU?

V zemědělském výboru Evropského parlamentu jsem mnohokrát viděl, že oni problémy posuzují z nadoblačných výšin globálního nebo celounijního trhu. Problémy zemědělců a zájmy občanů jednotlivých států jsou jim lhostejné. Občas dokáží vypustit z úst neuvěřitelné věci. Třeba, když jsme projednávali dopady obchodních dohod, tak se úředníci „překvapeně“ divili, proč by měly vadit dovozy desítek milionů tun hovězího masa z druhé strany zeměkoule.

Verhofstadt - možná nechtěně - ukázal, o co ve skutečnosti stoupencům těsnější evropské integrace jde. Že je nezajímají řešení nejlepší pro lidi. Jim jde jen a pouze o soustředění co největší moci v Bruselu. Začínám být přesvědčen, že kdyby v Evropě došlo k velkému zemětřesení nebo výbuchu sopky, tak tento europoslanec bude schopen navrhnout zřízení Agentury EU proti nepříznivým změnám zemské kůry. A tvrdit, že to zabrání jakékoli další přírodní pohromě.

Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN: Izolace vedla k děsivému celosvětovému vypuknutí domácího násilí   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 01:37:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres vyzval vlády, aby zintenzivnily boj proti domácímu násilí uprostřed masové izolace způsobené pandemií koronaviru.

Ve svém video projevu generální tajemník připomněl, že nedávno vyzval k ukončení vojenských akcí ve všech ozbrojených konfliktech po celém světě, aby se lidé spojili v boji proti COVID-19.

„Ale násilí se neomezuje jen na bojiště. Mnoho žen a dívek je ohroženo tam, kde by měly být nejvíce v bezpečí. Ve svých domovech. Proto dnes znovu apeluji na mír doma," řekl Guterres.

Podle něj v posledních týdnech, kdy se hospodářské a sociální tlaky zvýšily, došlo k „děsivému globálnímu vypuknutí domácího násilí".

„Víme, že domácí izolace a karanténa jsou nezbytné k překonání koronaviru," řekl šéf organizace. „Ale v důsledku toho mohou být ženy uvězněny s partnery náchylnými k týrání."

„V posledních týdnech se jak ekonomické a sociální tlaky a strach zvýšily, jsme svědky hrůzného globálního vypuknutí domácího násilí," zdůraznil.
Guterres poznamenal, že v některých zemích se počet žen, které se obracejí na služby podpory, zdvojnásobil.

„Vyzývám všechny vlády, aby zahrnuly prevenci násilí na ženách a náhradu škody způsobené ženám v důsledku takového násilí do svých národních plánů v boji proti COVID-19 jako jednu z jejich hlavních částí," řekl generální tajemník.

Podle Guterrese by soudní systémy měly i nadále stíhat osoby odpovědné za zneužívání žen. Generální tajemník OSN také navrhl, aby úřady zvýšily financování neziskových organizací zaměřených na podporu obětí násilí, zavedly nouzové systémy pro hlášení hrozeb v lékárnách a obchodech s potravinami.

OSN již dříve upozornila na problém rostoucího domácího násilí na ženách v karanténě.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila vypuknutí nového koronaviru COVID-19 pandemií dne 11. března. Podle nejnovějších údajů WHO je zaznamenáno přes 1,13 milionu případů infekce po celém světě, téměř 63 tisíc lidí zemřelo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BWYX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritského premiéra Johnsona převezli na JIP   
Pridal tk Úterý 07 duben 2020 - 01:33:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský premiér Boris Johnson, který se nakazil koronavirem, byl převezen na jednotku intenzivní péče. Podle kanceláře premiéra požádal Johnson ministra zahraničí Dominica Raaba, aby jej na čas zastoupil.

„Premiér požádal ministra zahraničí Raaba, aby jej zastoupil tam, kde je to nutné,“ je uvedeno v prohlášení.

Johnson informoval veřejnost o tom, že se nakazil koronavirem 27. března. Od té doby byl sice v izolaci, nadále však pracoval. Dne 3. dubna ve video zprávě sdělil, že má stále vysokou teplotu. V neděli pozdě večer kancelář premiéra informovala o tom, že Johnson byl převezen do nemocnice na nezbytné testy, ale zdůraznila, že se nejedná o mimořádnou hospitalizaci.

Do nemocnice byl převezen proto, že se nemůže zbavit vysoké teploty a kašle. Zdroj blízký k vedení národního systému zdravotnictví Anglie uvedl, že Johnsonovi bude prováděna plicní ventilace. V pondělí večer pak kancelář sdělila, že se stav Johnsona zhoršil a byl převezen na jednotku intenzivní péče.

Nákaza onemocněním Covid-19 se nevyhnula ani následníku britského trůnu princi Charlesovi. Jeho manželka Camilla byla testována negativně. Jednasedmdesátiletý princ z Walesu má mít pouze mírné příznaky a je v dobrém zdravotním stavu, informoval úřad následníka britského trůnu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BWYU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1912 sec,0.0937 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,759kB