Pátek 10 duben 2020
Kolaborant Kolář se bojí o kolaboranta syna: to nemá v našich dějinách obdoby!   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 17:05:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od porážky na Bílé hoře až po dnešek se v českých dějinách "za mrzký peníz" pohybovalo příliš mnoho kolaborantů a zrádců. A jedním z výrazných tváří 21. století se tváří kolaborace a zrady za jidášský groš (nebo chvilku ideologie a slávy?) stala rodina Kolářova.

Bojím se o svého syna, starostu Prahy 6. Kdyby to nebyla ruská vojenská rozvědka, tak mávnu rukou, přiznává bývalý diplomat Kolář

Jenomže ve skutečnosti říká, že se bojí děsivého opovržení českého lidu, kdy pochopil, že už se rodina Kolářů dostala naprosto za hranu podlosti a nenávisti. A to přesto, že žije díky obětem ruského národa (a dalších), díky především Rudé armádě, jejíž vojáci umírali, aby si rodina Kolářů mohla mastit kapsy a kolaborovat s těmi, co nabídli víc. Neuvěřitelná zrůdnost a zvrácenost.

A strach má Kolář oprávněný

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu (ve čtvrtek 9. dubna) na základě nového ruského zákona, který trestá poškozování válečných pomníků sovětských vojáků v zahraničí, navrhl stíhání lidí, kteří nechali odstranit sochu sovětského maršála Ivana Štěpanoviče Koněva z náměstí v Bubenči.

Bývalý český velvyslanec v Rusku a otec starosty Prahy 6 Petr Kolář ve vysílání Českého rozhlasu Plus vyjádřil velké obavy o svého syna.

„Bojím se,“ řekl. A jakoby chtěl doříct: mě nevadí, že můj syn je zrůda, ale že to bude zapsáno oficiálně, jakoby naznačoval jeho tatíček, který nenávist už vůbec neskrývá. Rublíky nejsou to pravé, ořechové. Mají špatnou hodnotu. I já jsem už jednou zradil v listopadu 1997, může hrdě hlásit tatíček Kolář.

Může být něco zvrácenějšího? Kolářovi nejde o zradu na českém lidu, ale obhajuje kolaboranta a zrádce Čechů Koláře - syna

Neslavné konce - dějiny

Pro Evropu je to norský Vidkun Quisling, pro Čechy Emanuel Moravec, který nakonec umírá výstřelem ze svého revolveru. Tří dny před koncem války se v automobilu vydává Prahou na schůzku za K. H. Frankem. Když na Malé Straně vozidlu došel benzín, řidič uprchl a Moravec byl nechán napospas pražským povstalcům. Rozhodl se tak život radši ukončit vlastní rukou. Někteří veřejně známí kolaboranti umřeli mnohem dříve, než byl konec války na dohled. Asi nejznámější je osud novináře Karla Lažnovského. Jeho kariéra začala vzkvétat až během protektorátu. Byť se původně hlásil k ideologii komunismu, velmi rychle otočil a dostal se na pozici šéfredaktora deníku České slovo. V rozhlasu posluchačům přinášel zprávy z fronty o úspěchu nacistického Německa.

Podobný osud jako Lažnovský, Moravec a další sdílí generál a bolševik Petr Pavel, který bojoval proti západním imperialistům jako komunista, aby po roce 1989 zahodil rudou knížku a bojoval jako "imperialista (tak to nazývali komunisti) proti komunistům. A kdyby to opět převzali komunisti, tak by zase bojoval proti západním imperialistům. Ale aby toto bylo dokonce u otce a syna nemá v českých dějinách obdoby. Žádný takový případ zaznamenán není.

Ne, kolaborantům a zrádcům českého lidu se nikdy nesmí odpustit. Ti, kdo zradí dobrovolně pro Jidášský groš, pro chvilku pochybné slávy musí být odsouzení dle zákona o kolaborantech, zrádcích a vlastizrádcích. Možná ještě nenadešel čas, nenastala doba na právní potrestání. Ale morálně, morálně můžeme odsoudit už dnes. Protože stejně jako 21letou okupaci budeme nazývat okupací, tak hrdiny Rudé armády, kteří nesli největší tíhu v boji s nacismem i s naším generálem Ludvíkem Svobodou budeme nadále mít v úctě jako ty, kteří zachránili naše rodiče a tím i nás - české občany. A proto jsou tito lidé - Kolářové v našich očích kolaboranty. Sprostě a nenávistně uráží ty, co osvobodili koncentrační tábory a vysvobodili i mnoho židů, Čechů a dalších národností.

Nejde totiž v soše maršála Koněva toliko o maršála Koněva, ale o vůli ruského lidu a osvobození koncentračních táborů, o vítězství nad nacismem a kdo jiný by to měl být, než hlavní představitel vítězné války: sovětský maršál Koněv. Díky Rudé armádě dnes můžeme žít a pohrdat zachránci našich rodičů je zvrácenost nejvyšší. Budiž proklet zbabělec a udavač Kolář@syn! Nesmíme totiž zapomenout i na "Sarajevo" s Rumlem, Pilipem, Luxem a Havlem...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3203-kolaborant-kolar-se-boji-o-kolaboranta-syna-to-nema-v-nasich-dejinach-obdoby
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml: Pomník maršála Koněva, který byl v Praze demontován, musí být obnoven   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 16:47:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská strana vyjadřuje politování v souvislosti s demontáží pomníku sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze a očekává jeho obnovení, řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Je nám to líto a samozřejmě bychom raději viděli, kdyby byl tento památník obnoven buď v české zemi, jejíž obyvatelé by podle našeho přesvědčení měli být vděční tomuto člověku, nebo v případě požadavku na území RF,“ řekl Peskov novinářům.

Zdůraznil, že ruská strana na nejrůznějších úrovních vyjádřila nepochopení, lítost a rozhořčení vyvolané demontáží pomníků vojákům Rudé armády v řadě evropských hlavních měst.

Ve čtvrtek ruský ministr obrany Sergej Šojgu odeslal dopis svému českému protějšku Lubomíru Metnaru se žádostí o předání pomníku Koněva do Ruské federace a uvedl, že ruská strana je připravena zaplatit všechny související finanční náklady. Mluvčí českého ministerstva obrany Jan Pejšek však oznámil, že ministerstvo nemůže pomník předat Rusku, protože patří radnici Prahy 6.

Trestní stíhání realizátora odstranění sochy Koněva

V pátek ráno bylo oznámeno, že je v Rusku zahájeno trestní řízení ve věci odstranění pomníku maršála Koněva v Praze. Ruští vyšetřovatelé chtějí potrestat osoby, které jsou odpovědné za demolici sochy.

„Jak předpokládá vyšetřování, podobnými cynickými činy městské orgány Prahy hrubě porušily závazky České republiky v rámci dvoustranných smluv s RF a předvedly své pohrdání společnou památkou a historií boje sovětského národa proti fašismu,“ uvedla mluvčí Vyšetřovacího výboru Ruska Světlana Petrenko.

Na českém ministerstvu spravedlnosti však dříve oznámili, že Česko nikoho nevydá Rusku za odstranění pomníku maršála Koněva. Jak uvedl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka, platná právní úprava ČR vylučuje možnost vydání českého občana k trestnímu stíhání do cizího státu mimo států EU.

Vladimir Putin v úterý podepsal federální zákon o trestní odpovědnosti za zničení nebo poškození vojenských hrobů a pomníků, které uctívají památku zemřelých při obraně vlasti. Poté ruský ministr obrany Sergej Šojgu požádal ředitele Vyšetřovacího výboru RF Alexandra Bastrykina, aby trestně stíhal zahraniční úředníky, kteří jsou odpovědní za zničení pomníků sovětským občanům, zejména v Praze.

Odstranění pomníku maršála Koněva

Dne 3. dubna 2020 radnice Prahy 6 nechala demontovat sochu maršála Koněva a realizovala tím rozhodnutí ze září minulého roku, kdy městská část odhlasovala odstranění pomníku. Socha by měla skončit v Muzeu paměti 20. století, které plánuje vybudovat hlavní město, ale zatím se nachází v depozitáři.

Demontáž za nouzového stavu, kdy je v zemi striktně omezen volný pohyb na veřejnosti, starosta Ondřej Kolář vysvětlil tím, aby odstranění pomníku proběhlo bez zbytečného „humbuku“. Dříve se před sochou opakovaně scházeli zastánci zachování památníku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BZuR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVálka proti sportu   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 06:23:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V USA se objevil další dopingový skandál. Tentokrát je provinilcem 36letý cyklista John Gleaves, který byl známý tím, že vehementně brojil proti tomu, aby sportovci používali zakázané látky. Americká antidopingová agentura (USADA) zakázala Gleavesovi činnost na čtyři roky, počínaje 31. srpnem 2019, kvůli pozitivnímu dopingovému testu, který byl proveden během mistrovství USA v cyklistice na trati. Bylo zjištěno, že jeho vzorek obsahuje oxandrolon (anabolický steroid) a klomifen (metabolický modulátor).

Obzvláště zajímavý je fakt, že Gleaves kromě toho, že je profesionální cyklista, je profesorem na katedře kineziologie (vědecké studium lidského pohybu) na Kalifornské státní univerzitě, a jednou z oblastí jeho výzkumu je používání zakázaných látek ve sportu. Tento americký občan byl členem pracovní skupiny Světové antidopingové agentury (WADA) pro prevalenci dopingu a také působil jako poradce cyklistické federace USA v oblasti protidopingové politiky.

Tento americký sportovec také vypovídal jako svědek obhajoby v dopingovém procesu proti cyklistovi Lance Armstrongovi. Během soudního řízení, kdy americké ministerstvo spravedlnosti vzneslo obvinění proti Armstrongovi, argumentoval Gleaves proti tomu, aby byl obžalovaný zbaven titulů a finančních odměn za vítězství, a uvedl, že v cyklistice jsou používány zakázané látky při každé příležitosti, a že žádný sportovec nemůže tvrdit, že trénuje bez nich.

Člověk si až klade otázku, co vedlo Gleavese k takové jistotě a cynismu, pokud jde o užívání dopingu: jeho vědecký výzkum, jeho práce v agentuře WADA nebo jeho vlastní sportovní kariéra? Jedna věc je však jasná - až donedávna úspěšně kombinoval všechny tři oblasti svého rušného života. Otázka, do jaké míry byl výzkum Gleavese a dalších vědců používán ve Spojených státech v praxi, si vyžaduje další studium.

Sportovní inkvizice

Stanovisko agentury WADA není dosud známé. Světová sportovní inkvizice o svém bývalém zaměstnanci, který porušil pravidla, mlčí. Rovněž nespěchá s vyjádřením ohledně toho, jak je státní dopingový program používán při tréninku amerických sportovců. Je to zvláštní, protože WADA v poslední době reagovala vždy bleskurychle, vykazovala vytrvalost a politickou oddanost, pokud jde o rozhodování. Například v prosinci loňského roku WADA vydala nejtvrdší možné rozhodnutí, když na čtyři roky zakázala ruským sportovcům účast na mezinárodních turnajích a olympijských soutěžích. V únoru tohoto roku WADA diskvalifikovala čínského trojnásobného olympijského šampiona a jedenáctinásobného mistra světa v plavání Sung Janga.

Každý z nás slyšel slogany z úst mezinárodních sportovních činitelů a antidopingových aktivistů, jako je Gleaves, ohledně čistého a čestného sportu, ve kterém nebudou tolerovány zakázané látky a stimulanty. Jak se však ukazuje, realita je taková, že v rámci moderních profesionálních sportovních aktivit nemohou být podávány přesvědčivé výkony, ani vytvářeny nové rekordy bez podpory farmaceutických přípravků. Světový sport je ve skutečnosti postaven na dopingu a šikovnosti sportovních lékařů z jednotlivých zemí, jak obejít oficiální zákazy a dopingové testy.

Není žádným tajemstvím, že USA drží mezinárodní sportovní organizace na uzdě. Abychom si ukázali, že se USA vměšují do světového sportu, stačí si vzpomenout na případ uplácení Mezinárodní fotbalové federace FIFA, iniciované Amerikou. Toto zcela neobjektivní vyšetřování, které skončilo celou řadou velmi sledovaných rezignací a odsouzení, vedla Loretta Lynchová, americká generální prokurátorka, během prezidentování Baracka Obamy.

Mezitím došlo v USA k velkému počtu skandálů, spojených s používáním dopingu, jiných povzbuzujících prostředků, a porušováním sportovní etiky. Charakter a rozsah těchto porušení by předčily i ty nejdůmyslnější představy. Avšak vzhledem k tomu, že Amerika má tak obrovský vliv na určování pravidel ve světovém sportu, nikdy to nevedlo k žádným závažným sankcím, ani to nemělo žádný další podstatný dopad na americký sport.

Například americkému sprinterovi a olympijskému vítězi Justinu Gatlinovi, který byl opakovaně usvědčen z dopingu, je stále umožněno účastnit se sportovních akcí. Dokonce nikdo ani nemluví o tom, že by mu měly být zabaveny medaile. A sotvakdo si dnes vzpomene na obrovský dopingový skandál, známý v tisku jako skandál BALCO, který propukl v Americe v roce 2003. Bylo zjištěno, že dvacet amerických sportovců v různých sportovních disciplínách (lehká atletika, baseball, americký fotbal, box) užívalo zakázané anabolické steroidy, které vyvinula americká laboratoř Balco.

Proti Americe samozřejmě nebyly uvaleny žádné mezinárodní sportovní sankce, ale atleti, kteří byli zapojeni do skandálu, byli na dlouhou dobu vyloučeni ze soutěží. Velmi sledovaný případ amerického cyklisty Lance Armstronga, o kterém jsme se zmiňovali výše, jemuž byly za celou dobu prokázaného dopingu zabaveny všechny medaile, také nevyústil v žádné sankce proti cyklistické federaci USA.

Dvojí standardy

Na základě oficiálních srovnávacích statistik pozitivních dopingových testů u sportovců z různých zemí organizace WADA na příkaz USA vyloučila ze soutěží pouze Rusko. Ale podle těchto statistik existuje patnáct zemí, které překonávají Rusko, pokud jde o počet pozitivních testů (procentuálně z celkových testů), a USA jsou jen o dvě příčky za Ruskem. Navíc před Ruskem jsou země, jako Mexiko, Thajsko a Indie, které nemají ve sportu velké úspěchy, ale také opravdové sportovní národy, jako Francie, Kanada a Švédsko. Přesto tvrdé mezinárodní sankce za porušení dopingu byly uvaleny pouze na Rusko. Co je tohle jiného, než dvojí standardy?

Transgenderoví lidé

Samostatným problémem v americkém sportu jsou transgenderoví lidé. Podle sportovních předpisů jsou sportovci, kteří podstoupili změnu pohlaví a pravidelně užívají hormony, vlastně osvobozeni od přísných testů. Kromě toho jsou muži, kteří se stali ženami a vyhrávají ženské soutěže, v zásadě nedotknutelní, pokud jde o kritiku, a nepodstupují pravidelná lékařská vyšetření.

Zároveň dochází k tomu, že v ženských soutěžích vyhrávají čím dál více transgenderové ženy. Transgenderová cyklistka Rachel McKinnonová láme rekordy v ženské cyklistice a texaský transgenderový mladík Mack Beggs zápasí s dívkami a poráží je ve freestyle wrestlingu. Jsou tak porušovány nejen zvyklosti mezinárodních sportovních aktivit, ale také zákony biologie. Fyzické výhody, které mají transgenderové ženy ve srovnání s cisgenderovými ženami ve sportu, prokázal věrohodný výzkum, ale nebyly z toho vyvozeny žádné závěry.

Namísto závěru

Jsme nuceni přiznat, že ve sportu, stejně jako ve všem ostatním, mají USA jeden soubor pravidel pro sebe a další pro ty, kteří mají natolik odvahy, že zpochybňují jejich poctivost. Avšak v moderním světě se neomezené používání takového přístupu stále více podobá cílenému pronásledování, agresi a dokonce totální válce. Pod klamnou záminkou „války proti dopingu“ jde ve skutečnosti o válku, rozpoutanou proti konkrétním sportovcům, konkurentům, zemím a konec konců i proti sportu samotnému. Selektivní opatření, dvojí standardy a zpolitizovaná rozhodnutí mezinárodních sportovních organizací nevyhnutelně ovlivní sportovní aktivity jako celek, ovlivní sportovce a fanoušky, a sportovním událostem, které byly poslední dobou tak silně zkomercionalizované, hrozí, že se změní na otevřenou frašku.

The War On Sport vyšel 2. dubna 2020 na Oriental Review. Překlad Zvědavec.

FOTO: John Gleaves

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8270-valka-proti-sportu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak jsem dnes nakupoval baterii do fotoaparátu   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 06:06:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
aneb Absurdita přijatého opatření

Měl jsem dneska cestu do Teplic, a protože jsem potřeboval novou baterii do foťáku (takovou tu malou, placatou, co napájí vnitřní paměť udržující datum a čas), řekl jsem si, že se zastavím také v Datartu. U nás totiž pobočku nemají, a když se Datart chlubí tím, že navzdory koronavirovým opatřením mají i nadále otevřeno, chtěl jsem cestu do Teplic spojit i s nákupem zmíněné baterie.

Už při vstupu do prodejny mě zaujaly lednice, pračky, televizory i ostatní zboží, zabalené průhlednou fólií a kartonem lemované uličky s ručně malovanými šipkami, navádějícími přímo k pokladně. Moc mi to tedy nepřipadalo, že bychom mohli nakupovat tak, jak jsme zvyklí, ale budiž.

„Dobrý den. Potřeboval bych 3 voltovou knoflíkovou baterii do foťáku, je to typ CR 1220. Máte?“

„Ano máme. A Vaše číslo objednávky? Dostal jste SMS, že už je vaše objednávka připravena?“ zeptal se prodavač.

„Jaké objednávky?“ ptám se udiveně. „Nemám žádné číslo objednávky. Chci jen tu jednu baterii.“

„Ale já vám jí bez objednávky prodat nemohu.“

„Proboha proč?“

„Protože máme takové opatření. Vy si jí musíte objednat přes náš internetový e-shop, kvůli omezení styku se zákazníky. Jinak vám jí opravdu prodat nemohu.“

„Pár vteřin mi trvalo, než mi to hlava pobrala a povídám:

„No, tak dobře. Ale když si to objednám přes internet, to se vám vyplatí vozit z Teplic do Bíliny jednu malou baterku?“ (Na vysvětlení – Datart má v rámci regionu dopravu zdarma).

„Ale my vám jí nepřivezeme,“ říká prodavač. „Vy si jí prostě osobně vyzvednete na našem výdejním místě.“

„Aha. A to výdejní místo máte kde?“ ptám se.

Prodavač (zřejmě s úsměvem, který pod rouškou bohužel stejně nebyl vidět) vítězoslavně opáčil:

„No, přece tady u mě na prodejně!“

Spadla mi brada a beze slova jsem odešel. Co dodat? Můžeme se pak divit, že někdo tuhle republiku nazve Absurdistánem?

Richard Horčic

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAktuálně z Libye: Islámští teroristé podporování Tureckem a EU byli zneškodnění   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 05:53:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Haftarova Libyjská národní armáda pobila další syrské džihádisty dovezené tureckým námořnictvem. Islamistické milice Al-Wefaq, kterým velí samozvaný libyjský „premiér“ Faís Sarrádž, se pokusily v neděli u Wadi al-Rabi'a o průlom fronty. Do první linie byli nasazeni syrští džihádisté, které do země přivezlo turecké námořnictvo. Pokus o průlom skončil pro islamisty tragicky. Při protiútoku 128. pěšího praporu vojáci Libyjské národní armády (LNA) zabili 41 syrských džihádistů. Islamisté z Al-Wefaq podle libanonské agentury Al-masdar poté ustoupili zpět k bývalému hlavnímu městu Tripolisu.

Konvoj tureckého námořnictva přivezl džihádistické posily do Libye minulý týden. Cestou v klidu obeplul blokádu lodí pod vlajkou EU, kterou k dodržování embarga OSN na zákaz dodávek zbraní do Libye vyhlásila Rada bezpečnosti OSN. Turecké lodě přivezly islamistům „premiéra“ Faíse Sarrádže kromě posil i 6 plných nákladních lodí těžkých zbraní a munice.

Po cestě turecká fregata zaútočila raketami na pozice LNA, které velí polní maršál Chalífa Haftar, jehož do nejvyšší armádní funkce ustanovil poslední zvolený libyjský parlament. Tureckým útokem z moře bylo ukončeno příměří, které mezi znesvářenými stranami dohodla OSN.

Podle zpráv z místa bojů se zdá, že džihádisté dodaní Tureckem se lépe hodí k terorizování neozbrojeného civilního obyvatelstva, jehož se masově dopouštěli v Sýrii, než k boji s regulérní armádou. A to se k obnovení dodávek zbraní a munice maršálu Haftarovi ještě neodhodlalo Rusko, které jej donedávna podporovalo.

Ivan David
Autor je europoslancem za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemě OPEC+ souhlasily se snížením produkce ropy   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 05:49:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všechny země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC+) souhlasily s podmínkami nové dohody o snížení produkce ropy. Informoval o tom deník The Wall Street Journal s odvoláním na patřičné zdroje.

„Všichni členové organizace OPEC+ souhlasili se snížením produkce,“ píše se v deníku.
Uvádí se, že i Mexiko nakonec souhlasilo s objemem těžby tzv. černého zlata v zemi.


Již dříve se uvádělo, že mají země OPEC+ v plánu snížit výrobu o deset milionů barelů denně, a to v květnu až červnu. Následně se objem těžby černého zlata sníží, jelikož dojde ke stabilizaci trhu. V červenci až prosinci tak bude pokles produkce činit 8 milionů barelů denně a v roce 2021 v období od ledna do dubna se bude jednat o šest milionů barelů za den. Zdroj agentury také dodal, že z dohody budou osvobozeny Írán, Libye a Venezuela.

Zdroj rovněž prozradil, že země chtějí snížit produkci ropy o 22 %. Uvádí se, že pro Rusko a Saúdskou Arábii je základní úroveň, od níž se bude odvíjet snížení objemu těžby, 11,3 milionu barelů denně. Za těchto podmínek budou Moskva a Rijád povinni dodržet, aby od května do června 2020 nevyprodukovaly více než 8,8 milionu barelů denně.

Podle informací daného zdroje scénář celkového snížení produkce aliance o 11 milionů barelů za den ale ještě nebyl projednán. Po zemích, které nejsou členy dané organizace, OPEC+ bude požadovat snížení o 5 milionů barelů denně.

Připomeňme, že dne 6. března se země OPEC+ nemohly dohodnout na změně parametrů dohody za účelem snížení produkce ropy ani na jejím prodloužení. V důsledku toho byla od 1. dubna zrušena omezení těžby v zemích, které byly součástí předchozí aliance. To mělo, spolu s pandemií koronaviru, za následek kolaps na trhu s ropou.

Zmiňme také to, že dnešní rozhodnutí organizace OPEC+ má vytvořit základ pro páteční jednání o dalších příspěvcích ke snížení těžby od zemí ze skupiny G20. Důležité je především zapojení Spojených států amerických, jelikož Rusko požaduje, aby Američané učinili mnohem více, než jen nechali tržní síly, aby snížily rekordní americkou produkci.

Organizace zemí vyvážejících ropu

OPEC je název pro Organizaci zemí vyvážejících ropu, která je mezivládní organizací sdružující 14 zemí exportujících ropu. Daná skupina těžařů koordinuje ekonomickou politiku členských zemí,a to zejména v oblasti vyjednávání s ropnými společnostmi ohledně objemu produkce a cen ropy. Sídlo této organizace se nachází ve Vídni.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BYYU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí opětovně uvedlo, že odstranění pomníku maršála Koněva v Praze nezůstane bez reakce   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 05:23:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demontáž pomníku sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze by mohla být ve vztazích mezi Ruskem a Českou republikou dlouhodobě dráždivým podnětem. Uvedla to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Bezmocnost centrálních orgánů, které se ukázaly být jednoduše neschopné při vypořádání se s obecními zastupitele a při zastavení této urážlivé činnosti, jež je v rozporu s mezinárodními závazky země, je matoucí. Tento zločin, který byl spáchán v Praze, se může v našich dvoustranných vztazích dlouhodobě dráždivě odrazit, a nepochybně nezůstane bez odpovědi,“ uvedla mluvčí.

Pomník maršála Koněva

Pomník maršála Koněva byl v Praze postaven v roce 1980, a to z iniciativy městských úřadů. Stalo se tak u 35. výročí osvobození města od nacistů jednotkami prvního ukrajinského frontu, v jejímž čele byl právě maršál Koněv.

Tento památník však dlouhou dobu čelil řadě útoků. Socha slavného vojevůdce, která donedávna stála na náměstí Interbrigády v pražské Bubenči, byla opakovaně poškozována. Poté, co 21. srpna 2019 vandalové polili památník barvou, vedení městské části začalo hledat cestu, jak se pomníku zbavit.

V září minulého roku došlo ke schválení odstranění sochy maršála Koněva. V pátek 3. dubna byla socha nakonec z daného místa odstraněna. Socha zamířila do depozitáře a následně poputuje do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město. Uvádí se, že by ji měl nahradit památník osvoboditelů Prahy. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře není socha ani válečným hrobem, ani není pod ochranou mezinárodního práva.

K věci se vyjádřili různí politici a většina z nich s odstraněním sochy nesouhlasila. Například mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček označil demontáž pomníku za ostudu země. Ovčáček také poukázal na to, že maršál osvobodil tábor smrti Osvětim i Československo od německých nacistů.

Reakce Ruska

Rusko ale vzápětí po odstranění této sochy avizovalo, že incident nenechá bez reakce. Na české ministerstvo zahraničí tak zamířila protestní nóta. Informovalo o tom Velvyslanectví Ruské federace v České republice. Zároveň Ruská vojensko-historická společnost uvedla, že má v plánu obrátit se na Vyšetřovací výbor Ruské federace, a to kvůli demolici sochy.

Včera jsme informovali také o tom, že ruský ministr obrany Sergej Šojgu požádal o trestní stíhání zahraničních úředníků, kteří jsou zodpovědní za demontáž památek sovětských občanů. Se žádostí se obrátil na šéfa Vyšetřovacího výboru Ruské federace Alexandra Bastrykina, jak se uvádí ve zprávě Ministerstva obrany Ruska.

Dotyční poznamenal, že podobná rozhodnutí přijímají „nejodpornější představitelé státních a místních úřadů“. Ve své žádosti také upozornil, že v poslední době dochází k nárůstu pokusů oficiálních představitelů úřadů některých zahraničních států falšovat historickou pravdu o rozhodující roli Sovětského svazu v porážce fašistických agresorů během 2. světové války a Velké vlastenecké války.

Šojgu stíhání navrhl na základě nového ruského zákona, který v úterý podepsal ruský prezident Vladimir Putin. Jedná se o federální zákon o trestní odpovědnosti za zničení nebo poškození vojenských hrobů a památek, které zachovávají památku těch, kteří zemřeli při obraně vlasti. Takový zločin má být trestán pokutou až do tří milionů rublů (asi 999 tisíc Kč), nebo nucenou prací po dobu až tří let či dokonce vězením na stejné období.

V této souvislosti však Ondřej Kolář ve čtvrtek zaslal českému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi dopis, v něž žádá, aby se česká diplomacie proti krokům ruského ministra obrany důrazně ohradila.

„Není možné, aby jakýkoliv oficiální představitel kteréhokoliv státu světa kriminalizoval svobodné rozhodnutí demokraticky zvoleného zastupitelstva suverénní obce v České republice. Takové chování nemůžeme tolerovat a nesmí zůstat bez odezvy,“ uvedl Kolář ve svém dopisu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BYYE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Čínská vláda zachází se všemi zahraničními občany v Číně stejně   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 05:14:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejnaléhavějším úkolem, kterému čelí Čína v boji proti epidemii, je zabránit dovozu epidemie ze zahraničí a podpořit domácí oživení, což vyžaduje společné porozumění, podporu a spolupráci čínských a zahraničních občanů v Číně. Čínská vláda zachází se všemi zahraničními občany v Číně stejně, staví se proti jakýmkoli diferencovaným postupům zaměřeným na konkrétní skupiny lidí a netoleruje slovní ani skutkovou diskriminaci. Na tiskové konferenci to dnes řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien).

Podle zprávy některých sdělovacích prostředků nedávno došlo k určité diskriminaci Afričanů v procesu prevence a kontroly epidemie v provincii Guangdong (Kuang-tung) a na dalších místech. Zhao Lijian k tomu řekl:

„V současné době přijaly země po celém světě řadu kontrolních opatření na řešení epidemie. Nejnaléhavějším úkolem, kterému čelí Čína v boji proti epidemii, je zabránit dovozu epidemie ze zahraničí a podpořit domácí oživení, což vyžaduje společné porozumění, podporu a spolupráci čínských a zahraničních občanů v Číně. Věnujeme velkou pozornost některým situacím a nedorozuměním při provádění příslušných opatření. Budeme naléhat na příslušné strany, aby zlepšily pracovní mechanismus a metody, a doufáme, že všichni cizinci v Číně se budou striktně řídit místními předpisy pro prevenci epidemie a budou spolupracovat s Čínou při prevenci a kontrole epidemie."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet případů koronaviru po celém světě dosáhl 1,5 milionu   
Pridal tk Pátek 10 duben 2020 - 05:11:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 10 hodin dne 8. dubna středoevropského času na celém světě nově potvrzeno 73.639 případů pneumonie nového koronaviru. Celkový počet nakažených koronavirem po celém světě dosáhl 1.353.361 a 79.235 nakažených nemoci podlehlo. Po celém světě kromě Číny bylo potvrzeno 1.270.204 případů pneumonie nového koronaviru a 75.893 nakažených nemoci podlehlo.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse bylo do 15:30 hodin dne 8. dubna východoamerického času potvrzeno po celém světě 1.500.830 případů pneumonie nového koronaviru a 87.706 lidí nemoci podlehlo. V USA bylo potvrzeno celkem 423.135 případů koronaviru a 14.390 lidí nemoci podlehlo. Spojené státy americké jsou v současnosti zemí s nejvíce potvrzenými případy na světě.

Dne 8. dubna Světová obchodní organizace předpověděla, že v důsledku dopadu epidemie koronaviru se globální obchod v letošním roce sníží o 13 % na 32 %, což může překročit úroveň poklesu v době mezinárodní finanční krize v roce 2008.

Americký prezident Donald Trump 7. dubna řekl, že WHO nedělá v reakci na epidemii dobrou práci a Spojené státy pozastaví platby poplatků WHO. Generální tajemník OSN António Guterres k tomu vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že WHO musí být podporována a podpora WHO je důležitá pro globální vítězství nad epidemií.

Ředitel regionálního úřadu WHO pro Evropu včera v dánské Kodani řekl, že ačkoli se v některých zemích projevily náznaky zlepšení epidemické situace, je třeba i nadále spolupracovat na omezení viru.

Ruský prezident Vladimir Putin včera řekl, že Rusko vážně studuje zkušenosti ostatních zemí s bojem proti epidemii. Další dva až tři týdny budou pro zemi klíčovým obdobím k boji proti epidemii. Rusko má mnoho zkušeností s překonáváním krizí a epidemii definitivně porazí.

Tým lékařských odborníků vyslaný čínskou vládou dorazil včera do Myanmaru a přivezl řadu protiepidemických materiálů, jako je ochranné vybavení, lékařské vybavení a čínská medicína, které darovala čínská strana.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1963 sec,0.0510 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,601kB