Neděle 12 duben 2020
11. dubna bylo na čínské pevnině nově potvrzeno 99 případů pneumonie koronaviru   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 17:54:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský Státní zdravotnický výbor dnes vydal nejnovější zprávu, podle které bylo dne 11. dubna roku 2020 od 0:00 do 24:00 na čínské pevnině nově potvrzeno 99 případů pneumonie koronaviru, z toho 97 případů přicestovalo ze zahraničí. Téhož dne nedošlo k žádnému úmrtí a objevilo se 49 nových případů, u kterých je podezření na zápal plic způsobený novým koronavirem.

Téhož dne bylo vyléčeno 50 případů a dalších 1.534 lidí bylo propuštěno z lékařského pozorování.

Celkový počet potvrzených případů pneumonie koronaviru, které přicestovaly ze zahraničí, zatím dosáhl 1280 a u dalších 82 případů je podezření na zápal plic způsobený novým koronavirem. Bylo vyléčeno celkem 481 případů.

Ve stejný den nebyl v provincii Hubei potvrzen žádný nový případ pneumonie koronaviru a nově vyléčeno a propuštěno z nemocnic bylo 17 případů.

Z Hongkongu, Macaa a Tchaj-wanu bylo hlášeno celkem 1.430 potvrzených případů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe všech státech USA byl poprvé v historii vyhlášen režim velké katastrofy   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 17:43:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump vyhlásil ve Wyomingu režim velké katastrofy. Poprvé v historii začal tento režim platit ve všech státech, uvedl na Twitteru mluvčí Bílého domu Judd Deere.

„Poprvé v historii prezident oznamuje, že režim velké katastrofy existuje ve všech 50 státech najednou,“ napsal.

Podle posledních údajů bylo ve Spojených státech amerických infikováno koronavirem 519 453 lidí a zemřelo 20 071 lidí. V sobotu USA obsadily první místo na světě v počtu obětí infekce COVID-19 a předhonily tak Itálii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CazV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDobrý den, majore Gagarine!   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 05:21:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ta zpráva nám před 59lety - 12. dubna 1961 - vyrazila dech. Jeho jméno a tvář najednou znal celý svět, miliardy lidí seděly ten den u televizorů a rozhlasových přijímačů. Ten den celý svět s napětím poslouchal zprávy sovětské agentury TASS o úspěšném letu prvního člověka okolo naší modré planety.

Vesmírná loď Vostok 1 po 108 minutách letu se úspěšně vrátila na zem z vesmíru. Od té doby již stovky kosmonautů obletěly naši planetu. Pro tehdejší západní politiky to byl šok! Pozdější americký astronaut John Glenn k letu Jurije A. Gagarina docela trefně prohlásil: „Jak je možné, že země, která neumí vyrobit ledničku, nám dala na prdel!“.Major Jurij A. Gagarin se stal hrdinou pro celý svět.

Tehdy zcela spontánně se zrodila písnička o hrdinném majoru Gagarinovi, však jsme si ji všude zpívali. Ale „broukáme“ si ji i dnes po 59 letech. Pro Československo bylo vyznamenáním, že před 59 lety první Gagarinova cesta do zahraničí vedla do naší vlasti. Stalo se tak 16 dní po jeho návratu z kosmu. 28. dubna mu Praha připravila triumfální a přátelské přijetí. To přijetí bylo spontánní! Statisíce lidí lemovaly pražské ulice, Václavské náměstí do té doby nic tak nádherného a upřímného nezažilo. Celý svět shlížel na Prahu a hrdinu z kosmu. Skromný Jurij A. Gagarin na to přijetí nikdy nezapomněl, proto se ještě jednou do Československa vrátil.

Doba se za těch 59let radikálně změnila. Doufali jsme před 30lety, že k lepšímu…. Mýlili jsme se. Počátkem devadesátých let se SSSR rozpadl, také Varšavská smlouva zanikla, sovětská armáda odešla z Německa, Československa, Maďarska… Měl tedy nastat mír pro další generace, přesto se to nestalo. Jsme zklamáni z dalšího kola zbrojení. Válečné konflikty neberou konce. V Praze kácíme sochy hrdinů. Protiruské sankce a provokace nejsou tou správnou cestou k míru…!

V rámci protiruského tažení je snahou přebarvit i tuto část historie, tedy zapomenout na Jurije A. Gagarina. I proto je ta písnička, která se zrodila bezprostředně po jeho návratu z kosmu, nám stále milá. Připomíná ten slavný den i hrdinného majora Gagarina.

Přemysl VotavaSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelikonoce bez tradic?   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 05:14:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Hod Boží, Velikonoční pondělí... ta slova znějí jak vzácná zaklínadla, poselství z dávna věků – i z dob našeho dětství.

Vítání jara. Vítr povívá již povyrostlou zelenou travou a mává stonky žlutě kvetoucích petrklíčů.
Za kamny se hřejí v ošatkách kuřátka, housátka, kachňátka.

„Smrt nesem ze vsi, nové léto do vsi,“ prozpěvují děti s Moranou u potoka. A ze síně se ozývají hlasy koledníků. Od Božího rána se scházejí z široka daleka a babička vaří ve velikém hrnci již bůhvíkolikátou kopu vajec ve slupkách z cibule. „Hody, Hody do Provody. Koleda, koleda, tetičko... a Máte mi to vajíčko dát.“ Vejce a mazance a vrbové proutí na pomlázky. Ohlas ještě z dob předkřesťanských.

Dodnes „královničky“ zpívají „Neseme, neseme májíček, uťal ho uťal ho Janíček. Pěkně zelený, květy zdobený, náš stromeček.“ A pak přijde obraz Kristova utrpení a závěrečného vítězství. Vzkříšení. Vítězství života nad smrtí. O tom všem vyprávějí velikonoční tradice.

Dostala jsem teď pozvánku na novodobý velikonoční pobyt. Wellness, relaxace a zábava. Talkshow, skupina Queen, písně jako We Are Champions, Ubytování a gastronomie na úrovni. Organic spa.Hydrojet.

Ale kam se poděly naše velikonoce?

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko připravuje invazní tankery pro migranty do Evropy   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 04:55:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko vyvinulo novou taktiku, jak dostat migranty do EU. Podle řeckého serveru el.gr řecké tajné služby EYP a ELAS zjistily, že pašeráci upravili několik ropných tankerů na lodě k rozvážení migrantů do Řecka a Itálie. Tajné služby analyzovaly trasu tureckého tankeru, který před 22 dny plul od jednoho mola k druhému kolem Řecka a Itálie. Všude, kde proplul se vzápětí objevily skupiny nelegálních migrantů z Afghánistánu, Íránu, Pákistánu a Somálska.

Jen z této plavby bylo v přístavu Kea odhaleno 193 migrantů, kteří se pomocí upraveného tankeru dostali do Řecka a Itálii. Podle webu el.gr se takto dostaly do EU v posledních týdnech stovky migrantů. Tisíce z nich čeká za přístavištěm až budou naloděni do další pašerácké lodi.

Řecké tajné služby vypátraly, že v loděnici Ali Aga, která se nachází asi 50 km od tureckého velkoměsta Izmir v evropské části Turecka, funguje „úpravna lodí“. Na místě bylo zjištěno několik plavidel, které byly vybaveny zvláštními komorami pro přepravu migrantů.

Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdy česká vláda plánuje otevřít hranice pro cizince? Už to není otázka týdnů, říká Vojtěch   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 04:51:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch promluvil o postoji vlády vůči možnosti otevřít české hranice. Podle jeho slov zatím není otevření státních hranic aktuální. Podotkl také, že hranice možná nebudou otevřeny ani v nejbližších měsících. Zdůraznil však, že vycestování do jednotlivých zemí může být ve výjimečných případech povoleno.

Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) oznámil, že v současné době vláda neprojednává možnost otevření českých hranic. Politik tak dal najevo, že by se uvolnění omezení v této oblasti mohlo uskutečnit nejdříve za několik měsíců.

„Pokud jde o hranice, tak tam to určitě není věc následujících týdnů, možná ani nejbližších měsíců,“ uvedl Vojtěch.

Následně dodal, že vláda v budoucnu může povolit vycestování do jednotlivých zemí, a to v návaznosti na situaci v daných krajinách. Od 14. dubna bude platit rozhodnutí vlády týkající se povolení vycestovat do zahraničí ve výjimečných případech, jako je například návštěva příbuzných či odjezd v rámci služební cesty.

Uvolnění dalších omezení

Adam Vojtěch dnes rovněž oznámil, že čeští občané s největší pravděpodobností budou moci sundat roušky již v červnu. Poznamenal však, že doporučení mít na sobě ochrannou pomůcku v určitých případech bude platit i nadále. Dále informoval, že již příští týden může být v celé republice povoleno otevření řady obchodů a provozoven.

„Dokážu si představit, že velká část běžných provozoven a obchodů by mohla do měsíce fungovat,“ uvedl Vojtěch.

V omezeném provozu již během dubna mohou začít fungovat i vysoké školy, říká ministr zdravotnictví. Nejdříve bude výuka povolena pro studenty posledních ročníků. Základní a střední školy mohou být otevřeny do konce školního roku. Uvolnění omezení může zasáhnout i restaurace, které budou moci znovu otevřít své dveře pro návštěvníky, a to přes den. Nicméně, noční kluby a bary zůstanou mimo provoz minimálně do léta.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CagQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMacron: Vstup do zemí schengenského prostoru může být uzavřen až do podzimu   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 04:45:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil možnost, že zákaz pro vstup do schengenského prostoru bude fungovat minimálně do září. Informovala o tom francouzská televizní stanice BFM TV.

Emmanuel Macron na uzavřené videokonferenci s vedoucími odborů Francie sdělil, že hranice zemí schengenského prostoru mohou zůstat v důsledku pandemie koronavirové infekce uzavřeny minimálně do září.

Jeden z účastníků setkání k danému prohlášení francouzského prezidenta pro televizi BFM poznamenal, že pravděpodobnost tohoto scénáře je zdůvodněna především tím, že průběh onemocnění se v různých zemích liší.

Prezident tak nevyloučil, že i když se situace ve světě celkem stabilizuje, v některých regionech může snadno dojít k opětovnému výskytu infekce.

Evropská komise dříve doporučovala, aby schengenské země prodloužily trvání dočasného omezení cest do Evropské unie až do 15. května.

Zdroj: BFM TV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy si mohou připsat smutné prvenství. Vedou v počtu obětí koronaviru   
Pridal tk Neděle 12 duben 2020 - 04:41:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy americké se umístily na prvním místě, pokud jde o počet obětí nového typu koronaviru. V zemi totiž podle posledních údajů na toto onemocnění, které nese označení Covid-19, zemřelo již více než 20 220 lidí.

Není žádným tajemstvím, že USA jsou v posledních týdnech nejvíce zasaženou zemí na světě, pokud je o nákazu koronavirem. Podle posledních informací se v této zemi nakazilo více než 524 200 lidí. Jen za dnešní den navíc země evidovala celkem 1467 úmrtí. Co se týče počtu uzdravených osob, zatím se zastavil na počtu 28 755.

Připomeňme, že v USA panuje nejtěžší situace ve státě New York. Jak řekl tamní guvernér Andrew Cuomo, denně zde umírá 700 lidí s koronavirem.

Uvádí se, že dosud toto smutné prvenství patřilo Itálii. V této evropské zemi totiž koronaviru podlehlo více než 19 460 osob. V Itálii navíc počet nemocných překročil 152 tisíc.

Více nakažených než Itálie nyní hlásí Španělsko, kde se eviduje přes 161 tisíc pozitivních případů. Počet obětí je v zemi ale menší (přes 16 400 lidí), zatímco počet uzdravených pacientů je mnohem vyšší – více než 59 100.

Pokud jde o celosvětovou situaci, k dnešnímu dni se touto nemocí nakazilo více než 1,7 milionu osob. Podlehlo jí více než 108 tisíc lidí, ale přes 400 tisíc se uzdravilo.

Koronavirus v ČR a na Slovensku

Podle večerních aktuálních informací Ministerstva zdravotnictví ČR je v naší zemi celkem 5 831 lidí s prokázaným onemocněním Covid-19. Nově také zemřelo šest lidí, a tak celkový počet obětí představuje 129. Velký skok byl ale zaznamenán v počtu vyléčených osob – je jich už 411. Testů bylo podle informací z dnešního rána provedeno celkem 120 285.

Když se zaměříme na Slovensko, zjistíme, že během pátečního dne přibylo v zemi celkem 13 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkově tak naši sousedi hlásí 728 případů. K dnešnímu dni se z onemocnění již vyléčilo 23 osob a stále platí, že mu podlehli dva pacienti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cag9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2324 sec,0.0871 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,712kB