Úterý 14 duben 2020
P.C.Roberts: Proti ovládání demokracií západními milionáři se musíme postavit   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 19:10:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hospodářské provozy se uzavíraly proto, aby se zredukoval výskyt infekce. COVID-19 je totiž extrémně nakažlivý. Nu a jelikož obranyschopnost lidí nelze odhadnout předem, může se stát, že infekce se teď bude šířit tak rychle, že jí zdravotnická zařízení nebudou stačit zvládnout, a to až do té míry, že ohrožena bude i péče o pacienty trpící jinými chorobami, např. srdečními atd.

Nicméně uzávěrky provozů mají ještě i jiný nepříznivý dopad. Společenská izolace totiž s sebou nese, jak už kritikové rušení hospodářských provozu vyjádřili, též své vlastní negativní aspekty:

https://www.hannenabintuherland.com/usa/western-billionaire-control-of-democracies-bill-gates-covid-19/

Jeden nemusí být „konspiračním teoretikem“, aby postřehl, že Bill Gates, Big Pharma, Hluboký stát a celá řada dalších zájmových skupin sledujících své vlastní agendy, využijí, a dokonce už teď využívají současnou zdravotní a ekonomickou krizi pro své vlastní cíle. Už jsem o těchto věcech hovořil několikrát a zdůrazňoval jsem, že my, lidé, si musíme vybojovat právo na to říct své slovo k tomu, jaký svět se to po těchto dvou spojených krizích vynoří. A dovolit Billu Gatesovi a hlubokému státu, aby to oni tento nový svět pro nás konstruovali, nesmíme.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNezakazovat hašení. Ještě hoří   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 17:33:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda chtěla vyjít vstříc hlavně mladším spoluobčanům a povolila nenošení roušek cyklistům a sportujícím občanům v místech, kde budou sami. Výsledek? Cyklisté téměř všude bez roušek, vyznavači joggingu (běhání) jakbysmet.

ČR jako jeden z mála států EU (spolu s Maďarskem, Polskem a Slovenskem) od počátku koronakrize nastolila přísnější režim, než většina států na západ a jih od našich hranic. A vyplatilo se to. Požár nákazy se nestačil rozhořet tak, jako např. ve Francii, Španělsku, ale i Švýcarsku, o Itálii ani nemluvě.

Možná to bylo také tím, že země bývalého východního bloku měly ještě donedávna odpovědnou zdravotnickou politiku, při které šlo hlavně o zdraví obyvatelstva a ne o byznys. Například, v minulosti povinné očkování proti TBC. To, podle některých odborníků, kteří se diví, že na území bývalé NDR je podstatně méně infikovaných lidí koronavirem, než v bývalém západním Německu, je právě vysvětlením tohoto jevu.

Český, moravský a slezský fenomén. Domácí výroba roušek. To nemá ve většině států obdoby. Vláda se mohla spolehnout na šikovné ruce našich, hlavně žen, které si vzpomněly, kde mají doma „zašitý“ šicí stroj. A mohla na základě této schopnosti nařídit povinné nošení roušek na veřejnosti. Tento fakt je také jedním z aspektů poměrně dobrého zvládnutí pandemie.

Ve Švédsku, které má méně obyvatel než ČR, je potvrzených víc než 900 úmrtí (v ČR cca 150 – článek píšu 14.4.). Švédská vláda prostě nenařídila nošení roušek, protože roušky nejsou dostupné. V podstatě žádná karanténa. Viděl jsem fotku z předzahrádky, kde sedí bez roušek a blízko sebe samí mladí lidé. Ani jeden starší člověk, ani jedna dáma vychutnávající si potěšení nad kávou a zákuskem. To je řešením? V podstatě internovat starší občany v bytech či domech?

A co návštěvy „promořených“ dětí či vnoučat? Vždyť každý styk těch, co jsou nositeli koronaviru se starší generací je ohrožením života. Takové řešení pandemie je nepřípustná selekce obyvatelstva a popření práv jedné části občanů, seniorů. To nesmí být naší cestou. Pokračujme u nás na cestě, kterou vcelku úspěšně jdeme. Žádné experimenty části vědecké a podnikatelské veřejnosti, která navrhuje cestu promoření obyvatelstva.

Mimochodem právě Švédsko, které je dáváno za vzor, že je možné pandemii zvládnout tím, že nechá obyvatelstvo tzv. promořit, nyní vážně uvažuje o zavádění takových opatření, jaká jsou jinde, protože se smrtnost přesunuje i do mladších ročníků, zvláště na předměstí měst, kde žijí imigranti.

Británie (UK) šla původně cestou podobnou té Švédské a nyní je promořena natolik, že covid-19 zasáhl také premiéra, který byl příznivcem této cesty promoření obyvatelstva. Nyní jsou v Británii (UK) taková omezení jako jinde. Jenže Spojené království propáslo důležitý prvotní moment uchopení pandemie. Nakažených a mrtvých je v Británii velice mnoho. I v jiných věkových kategoriích než seniorských. Např. 36 letý řidič autobusu, 21 letá dívka a pod.

Naštěstí u nás je přece jenom větší úcta k těm, kteří už svou úlohu při budování státu mají za sebou a užívají si zaslouženého odpočinku.

Zatím jsem byl zcela spokojen s tím co doposud dělala vláda s tichou podporou KSČM. Stál jsem za názorem J. Hamáčka, že je nutné nouzový stav prodloužit do 11. května. Proto mě nemile překvapilo stanovisko KSČM a SPD, které se postavily po bok ostatních tzv. demokratických opozičních parlamentních stran a nepodpořily termín 11. 5., stejně tak, jako mě překvapil postoj premiéra, který se rychle vzdal a ustoupil na termín 30.4.

Rozvolnění kolem Velikonoc ukázalo, že je nutné držet přísnější režim. Nelze spoléhat na zdravý rozum a pud sebezáchovy některých jedinců. Navíc, někteří z nich jsou bezohlední ve smyslu: „Mě se nemůže nic stát“. Je jim jedno, že mohou být nositeli nákazy, která může zabít někoho jiného.

Policie zjistila hromadné porušování nařízení, která mají eliminovat pandemii. Povolilo se něco a najednou je výmluva typu: „My mysleli, že když budeme tak trochu běhat, tak nemusíme mít roušku“. Nařízení musí být jasná. Jedná se o naše zdraví. Docela se obávám pálení čarodějnic, které připadá na 30. dubna, kdy končí nouzový stav. Jsem zvědavý, při hromadném popíjení na kopcích, kolik lidí bude mít roušku a dodržovat rozestupy dva metry. A stačí, v zájmu zdraví země, málo. Zakázat pálení čarodějnic pod pokutou, která by měla být přísně vymáhána. Jinak to totiž fungovat nebude. Na oploceném soukromém pozemku pouze pro rodinné příslušníky. Spoléhat na ohleduplnost u některých lidí totiž nelze. Navíc nouzový stav do 11. května by pokryl i prodloužené víkendy 1. a 8. května, které by mohly opět znovu napomoci rozhoření pandemie.

Uvědomme si, že přísnější režim nyní pomůže uvolňování v blízké budoucnosti. Každé nynější uvolnění v oblastech rekreace a sportu zamezí včasné uvolňování v oblasti podnikání. A to je, jak mi asi každý dá za pravdu, důležitější pro stát a občany, než jízda na kolech a jogging bez roušek.

Cesta promoření obyvatelstva se ukázala být cestou do pekel. Zahrávání si se smrtí starší generace je trestuhodné. Jsme momentálně jednou ze zemí, která pandemii zvládá velice dobře (i přes různé prvotní nedostatky v zásobování ochranného zdravotnického materiálu). Pokračujme v účinném hašení požáru. Žádné experimenty. Požár stále ještě hoří. Nezakazujme hasičům jej hasit.

Mgr. Petr Hannig
předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Itálii pálí vlajky EU   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 17:13:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ani RVHP nebyla tak nenáviděnou jako dnešní EU. EU se cítí povolána nařizovat a trestat, pomoc, solidaritu a podporu však občané stále více postrádají. V Itálii se množí pálení vlajek EU, jak zhrzení občané dávají najevo své emoce a rozhořčení a EU je stále více nechtěným a nenáviděným režimem.

Poté, co svým osopováním se a peskováním EU ztratila srdce Poláků, Maďarů, Čechů a občanů dalších východních zemí, vcelku logicky přišla o vždycky autokefální Británii, nyní nedostála svých závazků ani k Itálii. EU se buď musí vrátit ke svým lidským a demokratickým závazkům a přestat být molochem, kde jedni nadřazení povýšeně drezúrují druhé a udílí jim befély, nebo skončit. A není bez zajímavosti, jakým osobnostem-protagonistům a funkcionářům mluví současná podoba EU z duše.


Zdroj: https://lesobservateurs.ch/2020/04/14/les-italiens-brulent-le-drapeau-europeen/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko vyhrožuje Řecku válkou ...   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 17:06:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko a Řecko na hraně války. Turecko žádá NATO, aby Řecku zakázalo bránit tureckému námořnictvu v pašování migrantů do EU a džihádistů a zbraní do Libye. Drzost tureckého prezidenta Recepa Erdogana zřejmě nemá žádné meze. Loni vyhlásila Rada bezpečnosti OSN embargo na vývoz zbraní do Libye. Rezoluce Rady bezpečnosti OSN jsou závazné pro všechny členské státy. Turecké lodě byly opakovaně přistiženy při nelegálním pašování dokonce těžkých zbraní. Do Libye Ve vodách kolem Libye provádí námořní blokádu k vynucení embarga lodě pod vlajkou EU.

Počátkem dubna však místo hlídkování lovily migranty a převážely je na řecký ostrov Kréta. V době, kdy unijní lodi vykládaly migranty vzniklou mezerou proplul konvoj tureckých nákladních lodí doprovázených 8 fregatami tureckého vojenského námořnictva. Jedna fregata raketami zaútočila na pozice Libyjské národní armády (LNA) vedené polním maršálem Chalífou Haftarem, čímž bylo fakticky ukončeno několikaměsíční příměří sjednané OSN. Z ostatních tureckých lodí se vzápětí vylodily tisíce džihádistů ze Sýrie a tureckých vojáků, které Erdogan vyslal na pomoc islamistickým milicím vedeným samozvaným libyjským „premiérem“ Faízem Sarrádžem. Džihádisté se poté pokusili o útok k proražení blokády kolem Tripolisu v níže je drží LNA. Pří útoku islamistům pomáhaly turecké stíhačky F-16.

Minulý týden řecké lodi ve svých teritoriálních vodách zadržely další tureckou loď vezoucí těžké zbraně do Libye. Řecká vláda podle serveru el.gr v sobotu vyhlásila zákaz přeletů přes své území všech letadel směřujících do Libye. Všem lodím mířícím do Libye Řecko zakázalo plavbu ve svých pobřežních vodách. Zákaz je fakticky namířen proti tureckým lodím a vojenským letadlům. Žádná jiné země totiž momentálně neporušuje embargo OSN zbrojní dodávky do Libye.

Včera turecká vláda řeckou uzávěru k vynucení rezoluce Rady bezpečnosti OSN označila za „námořní pirátství“. V mezinárodní navigační příručce NAVTEX turecké navigační služby varovaly před řeckým loďstvem údajně ohrožujícím civilní plavidla. V závěru oznámení NAVTEX 20051/20 turecká navigační služba varuje před plavbou kolem řeckých ostrovů s tím, že turecké vojenské vojenské námořnictvo a pobřežní stráž připravuje operaci k zajištění volného průjezdu v Egejském moři a středomoří.

Řecká vláda na něj podle serveru pronews.gr reagovala vysláním dalších vojenských plavidel do oblasti. Tentokrát mají podle rozkazů z ministerstva obrany povoleno v případě narušení pobřežních vod zahájit ostrou palbu. Řecká vláda ve zvláštní depeši zaslané do Ankary varovala, že turecké vojenské lodi mířící do Libye nebo narušující řecké pobřežní vody mohou být řeckým námořnictvem potopeny. Turecko totiž již řadu měsíců provádí vojenské provokace proti Řecku. Turecké vojenské lodi a ponorky soustavně narušují řecké pobřežní vody. Do nedávna tak činily v rámci snahy umožnit migrantům průnik do Řecka. V poslední době si přes řecké pobřežní vody zkracují cestu při pašování zbraní do Libye.

Řecko a Turecko se nyní pohybují na hraně války. Řecká rozvědka přinesla informace, že Turci připravují námořní invazi migrantů na řecké ostrovy. Část z nich by dokonce měla být infikována virem COVID-19 s cílem jeho rozšíření na strážce hranic i na civilní obyvatelstvo. V tom případě by migranti byli použiti jako biologická zbraň. Řecké tajné služby navíc získaly informace o tom, že v Turecku probíhá přestavba tankerů na lodě k pašování migrantů. Jeden z tureckých tankerů byl z rozvážení migrantů do Řecka a Itálie usvědčen. Dalšímu z nich řecké loďstvo v neděli znemožnilo plavbu ve svých teritoriálních vodách a nařídilo mu návrat do Turecka.

Incident s tankerem obsahujícím zvláštní skrytou kajutu s migranty, který byl vrácen do Turecka, vláda v Ankaře označila za porušení mezinárodního práva. Včera večer turecká vláda požádala NATO, aby přinutilo Řecko umožnit tureckým lodím volnou plavbu kdekoli v Egejském a středozemním moři. Zřejmě včetně řeckých teritoriálních vod. Turecká žádost zaslaná do centrály NATO v Bruselu fakticka znamená, že Turecko požaduje, aby mu NATO umožnilo pašovat migranty do EU a zbraně do Libye. Členem NATO je kromě Turecka i Řecko.

Ivan David
Autor je europoslancem za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov: Kroky Prahy související s odstraněním památníku Koněva jsou v rozporu s dvoustrannými dohodami s Ruskem   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 15:55:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražské úřady demontáží památníku maršála Ivana Koněva podryly dohody, které jsou základem vztahů Ruska a Česka. Jejich kroky nelze označit jinak než za cynické a pobuřující, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Činy těchto úřadů Prahy lze jen těžko označit za jiné než za cynické a pobuřující. Jsou v rozporu s dohodou, kterou jsme podepsali s Českou republikou, která vstoupila v platnost v roce 1993. Obsahuje povinnosti zajistit ochranu vojenských památek, pomníků, povinnosti o ně pečovat, zajistit k nim přístup. Prohlášení českých úřadů o tom, že ustanovení této dohody nebyla porušena, jsou samozřejmě lstivá,“ řekl Lavrov během rozhovoru ve formátu videokonference.

„Stejně tak byly podkopány dohody, které leží v základu našich vztahů během posledních 30 let. Přesvědčují nás, že tento památník byl obecním majetkem. My ale víme, že to tak není. Před demontáží byl památník v republikovém registru jako pamětní objekt a vycházíme z toho, že otázka se může vyřešit pouze v souladu s ustanovením dohody z roku 1993, kterou jsem zmínil,“ zdůraznil ruský ministr.

Rodinné vazby

Lavrov také poukázal na jisté rodinné vztahy iniciátora odstranění pomníku v Praze Ondřeje Koláře. Ruský ministr sdělil, že otec Koláře byl českým velvyslancem v USA. Kromě toho je spojen i s americkou poradenskou společností, která pro české vedoucí představitele města připravovala odůvodnění na odstranění sochy.

„Ukázal se velmi zajímavý detail. Jak víte, rozhodnutí (o odstranění, pozn. red.) přijaly úřady Prahy 6, v jejichž čele stojí pan Kolář. A otec tady toho pána Koláře byl zaměstnancem ministerstva zahraničí v Česku, velvyslancem v USA a Rusku a nyní pracuje jako poradce americké poradenské společnosti, která pro české úřady připravila závěry ohledně odůvodnění odstranění památníku. Myslím, že tento detail je zajímavý. My se budeme ale domáhat úplného plnění povinností českých kolegů na základě smlouvy z roku 1993 a opravdu doufáme, že si jsou vědomi rizik dalšího prohlubování této situace,“ uvedl.

Pomník maršála Koněva

Pomník maršála Koněva byl v Praze postaven v roce 1980, a to z iniciativy městských úřadů. Stalo se tak u 35. výročí osvobození města od nacistů jednotkami prvního ukrajinského frontu, v jejhož čele byl právě maršál Koněv.

Tento památník však dlouhou dobu čelil řadě útoků. Socha slavného vojevůdce, která donedávna stála na náměstí Interbrigády v pražské Bubenči, byla opakovaně poškozována. Poté, co 21. srpna 2019 vandalové polili památník barvou, vedení městské části začalo hledat cestu, jak se pomníku zbavit.
Socha byla odstraněna 3. dubna tohoto roku. Kolář k odstranění sochy využil nouzového stavu, aby se vyhnul protestům „prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“. Socha zamířila do depozitáře a následně poputuje do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město.

Uvádí se, že by ji měl nahradit památník osvoboditelů Prahy. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře není socha ani válečným hrobem, ani není pod ochranou mezinárodního práva. Na celou věc ale vzápětí reagovalo Rusko. To avizovalo, že incident nenechá bez reakce. Na české ministerstvo zahraničí tak zamířila protestní nóta.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cb4J
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponYekta Uzunoglu: Helmuth von Moltke a evropská civilizace   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 11:47:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevím, zda měl někdo jiný tak osudový vliv na evropskou civilizaci, jako tomu bylo v případě maršála von Moltkeho. Sovětští vědci v oboru světové diplomacie přesně popsali již v padesátých letech minulého století, jak se tento maršál dostal k moci, a jak ovlivnil, či dokonce určil zahraniční politiku Německa, která se následně stala evropskou politikou. Ano, byl to Helmuth von Moltke, kdo spoluvytvořil moderní německý národ - stát a to i když mnozí mylně větší zásluhu připisují Bismarckovi.

Zásluhy Moltkeho při formování německého národního státu nejsou jen obecné. A nejsou prezentovány tak, jak by zasloužily. Ale tentýž Moltke, když určoval zahraniční a válečnou politiku Německa, dopustil se zásadní-osudové chyby v příklonu k Turkům. Ta vyústila během dějin v neodpustitelné zločiny spáchané nejen na úkor Ruska, Balkánských národů, následně Arménů, Židů a Kurdů, ale též vůči evropské civilizaci jako takové.

Moltke jako major sám přišel původně z Dánska a měl v oblibu v dalekých zemích. Zamiloval se do Osmanské říše, naučil se dokonale turecky, procestoval Osmanskou říší tisíce a tisíce kilometrů, nakreslil mapu Osmanské říše, osmanských měst včetně Egypta a ještě k tomu psal cestopisné poznámky. Psal a vydával knihy o té "nádherné zemi". Tím si dobyl srdce nejen německých vojáků, ale i nejvýznamnějších intelektuálů, kteří o těchto vzdálených zemích jen snili, ano snili... Do jaké míry měly knihy Helmutha von Moltkeho vliv na vznik osobností jako byl Karel May, autor knih, které nestačily tiskárny ve Střední Evropě ani tisknout, to si můžeme jen domýšlet, ale rozhodně nebyl Karel May jediným spisovatelem nadšeným pro vzdálené země a byl ovlivněn Moltkem. Moltke tím získal "srdce" německých vojáků, diplomatů, politologů, státníků, ale především určil německou zahraniční politiku vůči Turecku, která přetrvává dodnes. A právě tato německá politika vůči dnešnímu Turecku se stala během novodobých dějin politikou EU vůči Turecku…

Německý císař měl tehdy na výběr mezi politickou koncepcí von Moltkeho, který upřednostňoval spojenectví s Osmanskou říší – tedy mezi islámem a koncepcí Hanse Lothara von Schweinitz, který upřednostňoval spojenectví s křesťanským Ruskem a Rakousko Uherskem, to jest spojenectví tří říší. Proto se mu také zázračně podařilo uskutečnit setkání tří císařů, to jest Franze Josepha I., německého císaře Wilhelma I. a ruského cara Zarena Alexandera II. a to přímo v Berlíně. To nebyl jen tak nějaký snadný úkol, přesvědčit tehdy k takové cestě dva císaře, protože Německo ještě tehdy ani nebylo plnohodnotně uznáno velmocí. V tomto spojenectví ve vojenských, hospodářských a kulturních vztazích s těmito národy viděl von Schweinitz budoucnost německého národa.

Ale Moltke byl mocnější a vlivnější ve všech strukturách státu. Učinil vše, aby byl maršál Hans Lothar von Schweinitz odstraněn z centra moci to jest z Berlína a byl odeslán nejdříve do Vidně a následně do Sant Petersburgu jako velvyslanec - jako kdyby mu chtěl Moltke říci: "když je máš tak rád, tak si jich tam užij!"

Měl jsem to štěstí poznat s potomky von Schweinitze, mimo jiné pana Hanke von Schweinitze, který byl od roku 1982 mým advokátem. Byl to on, kdo po právní stránce vyřídil vše tak, aby mi německá vláda udělila občanství v době, kdy jsem se nacházel ve vazební věznici Ruzyně. Měl jsem svědectví z první ruky. I proto jsem pátral po tomto rodu a našel jsem hrob Christans von Schweinitz, který zemřel někdy v roce 1620 v městečku jen cca 10 km od českých hranic v Herrenhutu. A tím jsem více pochopil koncepci von Schweinitz o spojenectví moderního Německa se slovanskými národy. Poznal jsem i některé členy rodu von Moltke, potomky neměl. Všichni pocházeli z Dánska a neměli sebemenší vztah ke Slovanům a ignorovali historickou realitu, že Německo má nejdelší hranice a nejdelší dějiny právě se slovanskými národy a s nimi nadále jako se sousedy žit musí.

Tyto dva rody svou zásadní odlišnost zachovávají dodnes, jako voda a oheň. Dodnes se rod von Schweiniştz solidarizuje se všemi menšinami pronásledovanými Tureckem a zachovávají svou prizeň Slovanům a dalším národům...

Ten, kdo zastavil Rusko 13 km před dnešním Istanbulem, aby nedobylo Osmanskou říši, byla oficiálně Anglie, ale de facto to byl diplomatický manévr von Moltkeho, tak jako dodávání tehdy nejmodernějších pušek. Tzv. opakovací pušky anglické výroby byly použity Osmany proti ruské armádě na Kavkazu a málem změnily osud války nebýt podpory kavkazských národů Rusku! Ano, tehdy mohlo nasazení jedné moderní zbraně změnit osud války! A aby zachránil Osmanskou říši před smetí, ještě organizoval tzv. Berlínskou konferenci, která trvala měsíc (od 13. června do 13. července 1878), kde dosáhl záchrany Osmanské říše a prodloužil její existenci o dalších 30 let!

Moltkeho koncepce přinesla následně Německu řadu osudových a tragických dopadů - jako I. světovou válku, kde působil jako náčelník generálního štábu Německé říše jeho blízký příbuzný a odchovanec Helmuth von Moltke, který věřil, že porazí Rusko společně s islámským světem. Měl fixní ideu, a to porazit Rusko. V zajetí svých obsesí shromáždil na ruské frontě obrovské síly, které ani nemohl koordinovat a tak ho císař v zoufalství odvolal, ale přitom nezastavil či nezměnil koncepci rodiny von Moltke - s Turky proti Rusku.

Afinitu vůči Turecku a islámským zemím si následně přivlastnil i Hitler a po něm moderní Německo, které tuto lásku přeneslo a nadiktovalo EU, která ji musela přijmout tak jak von Moltke snil . A tak politici a byrokraté v Bruselu jen odvádí svou denní rutinou práci, aniž by někdo přemýšlel o tom, jak vlastně tato koncepce vznikla, a zda vůbec obsahuje něco přínosného pro evropskou civilizaci. A tak to pokračuje již celé generace!

V době, kdy jsem byl ředitelem Kurdského Institutu v Bonnu, dojížděl pravidelně do Bonnu na Ministerstva zahraničí pan Dr. Udo Steinbach, aby doškoloval diplomaty moderního Německa o politice s islámským světem po stopách von Moltke. Navštěvoval i mně. Byl ředitelem významného hamburského Orientálního institutu. Ptal jsem se ho přímo, zda nemá pochybnosti o politice von Moltkeho, a zda neví, že pár set metrů od nás je potomek rodu von Schweinitz. Jen pokrčil ramena...

V poválečných dějinách Německé spolkové republiky byl jednou jeden politik, který patřil do pravého křídla německých sociálních demokratů a byl to skutečný a výjimečný myslitel. Ještě v době studené války neměl strach kritizovat tuto koncepci, a do smrti se snažil, aby Evropa konečně otevřela oči a pochopila, že Rusové jsou skutečnými Evropany stejně jako Francouzi či Španělé! Ale marně... Byl to Helmut Schmidt. Když si myslel, že jako kancléř má stabilní- neohroženou vládu, byl přes noc sesazen civilně politickým převratem, a nepomohlo mu ani to, že byl v Německu nejpopulárnějším politikem vůbec! Stojí za zamyšlení, že z celé Německe spolkové republiky jen dva politikové zpochybňovali koncepci von Moltkeho vůči Rusku a Turecku: sociální demokrat Helmut Schmidt a pravicový politik, nazývaný otcem Bavorska - Franz Josef Strauss!

A tak Německo v zajetí této koncepce mimo jiné přijalo po II. světové válce v šedesátých letech "gastarbeitery" z Turecka, i když miliony Evropanů z Iberského poloostrova nebo Řecka nebo z bývalé Jugoslávie mohly být zaměstnány místo Turků, kteří dnes tvoří pátou kolonu turko - islámského snu o dobývání Evropy. Erdogan tak může plivnout všem evropským politikům do ksichtu, jelikož ví, že tuto již víc než 150 let starou koncepci v Evropě není nikdo schopen nejen změnit ale ani poupravit. My si tady hrajeme na demokracii a na vůli občanů-voličů… Jak dlouho ještě budeme moci tuto hru hrát, možná nám konečně řekne koronavirus.

Yekta Uzunoglu

MUDr. Yekta Uzunoglu (1953) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny. Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista, spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon189 zaměstnanců OSN bylo infikováno novým koronavirem   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 11:40:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 16 hodin dne 13. dubna pekingského času na celém světě nově potvrzeno 76.498 případů pneumonie nového koronaviru. Celkový počet nakažených koronavirem po celém světě dosáhl 1.773.084 a 111.652 nakažených nemoci podlehlo. Po celém světě mimo Čínu bylo potvrzeno celkem 1.689.487 případů pneumonie nového koronaviru a celkem108.301 nakažených nemoci podlehlo.

Zástupce mluvčího generálního tajemníka OSN včera řekl, že až do večera dne 12. dubna bylo celkem 189 zaměstnanců OSN infikováno novým koronavirem.

Ruský prezident Vladimir Putin včera svolal zasedání ohledně boje proti epidemii, na kterém řekl, že epidemická situace v Rusku se každý den mění a vyvíjí špatným směrem. Rizika, kterým čelí město Moskva a mnoho velkých měst, jsou velká.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera vedl telefonický rozhovor s íránským ministrem zahraničí Džavádem Zarífem, obě strany si vyměnily názory na současnou situaci boje proti epidemii. Obě země posílí spolupráci v boji proti epidemii.

Asijská rozvojová banka včera oznámila, že zvýší prostředky na podporu rozvojových členských zemí v boji proti epidemii na 20 miliard amerických dolarů.

Indická vláda včera vydala prohlášení, podle kterého budou všem cizincům, kteří uvízli v Indii, prodloužena víza do 30. dubna.

Mnoho čínských společností a přátelských organizací darovalo Thajsku protiepidemické materiály a slavnostní předání se uskutečnilo včera na čínském velvyslanectví v Thajsku.

Skupina čínských lékařských odborníků na epidemii nedávno uspořádala tematickou akci na prevenci epidemie v ruské Moskvě. Experti prostřednictvím videa prezentovali znalosti o prevenci a kontrole epidemie koronaviru.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Hrůza v americké televizi” versus prázdné nemocnice… “děsivé statistiky” mrtvých versus vymyšlené úmrtní listy… Tak se dělá “pandemie”   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 07:16:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle světových medií jsou nyní právě USA hlavním bojištěm při koronavirové pandemii. Media 24 hodin líčí přeplněné nemocnice, kde údajně lidé umírají jako mouchy, dlouhé fronty před nemocnicemi a zcela přepracovaný zdravotnický personál, k tomu se občas přidají záběry hromadných hrobů kam jsou pohřbíváni údajně tisíce mrtvých obětí.

Jenže realita se zdá být úplně jiná. Například v New Yorku je hlavní nemocnice designovaná k léčbě COVID19 Elmhurst hospital. Oficiální media proto stále dokola vysílají záběry, jak jsou před nemocnicí fronty nemocných pacientů. Jenže záběry nezávislých novinářů a nadšenců ukazují jinou realitu, před nemocnicí během dne není ani noha (video v článku: https://banned.video/watch?id=5e87be0bc0f23a0097a45493 ), nebo snad nemocní pacienti nejraději chodí do nemocnice večer, kdy jsou zrovna náhodou přítomny televizní štáby?! Stejně tak se ukazuje, že ony hrozivé statistiky mrtvých obětí COVID 19 v New Yorku jsou otevřený úřední podvod. Ať je příčinou smrti cokoliv, do úmrtního listu a následné statistiky se zapíše koronavirus! Měl pacient cukrovku, těžce nemocné srdce? Nevadí, zemřel jistě na koronavirus! Rakovina v posledním stadiu? Jasný případ koronaviru!

V Seattlu (stát Washington) zase tak nutně museli úřady povolat armádu a polní nemocnici, že jí zase pro naprostou nepotřebnost po pár dnech nechali složit a poslat pryč. Jenže mediální děs “jak nebudou volná lůžka pro tisíce nemocných) již v lidech zůstal.

Údajně přetížený zdravotnický personál v nemocnicích v USA, Velké Británii, které se specializují na koronavirus, zas má tolik práce s pacienty, že si může natáčet srandovní videa jak se během dne hromadně protahují a vesele cvičí.

Do toho se objevují protesty německých lékařů, kteří na statistikách ukazují, že počet pacientů s onemocněním respiračního traktu je letos v únoru a březnu nižší než byl loni! Stejné pochyby vyjadřují i němečtí patologové ohledně příčiny úmrtí většiny obětí pandemie.

Vše ukazuje na to, že realita je jiná než se nám snaží namluvit oficiální media a politici (to platí i u nás doma v ČR). Do toho B. Gates přijde s “nápadem corona pasu”, že kdo nebude mít povinné očkování jeho nadací vyvinutou vakcínou, tak nebude smět cestovat, pracovat ve většině obrů, chodit do školy atd. Politici v západním světě mu hned nadšeně přizvukují. To ani nemluvím o tom, že v Izraeli začali vyvíjet vakcínu proti COVID19 již před vypuknutím pandemie, prý to byla “čistá náhoda”.

Také prý nebudeme moci roky nikam cestovat, aby sme “nákazu” zase nepřivezli do vlasti tvrdí nám “promořený plukovník” pan P., momentální funkcí náměstek na ministerstvu zdravotnictví.

Tomu máme věřit?! Jsme svědky globálního divadla, jehož přesné cíle zatím neznáme. Jedno je ale jisté. Globální finanční oligarchie se nám chystá připravit návrat do neofeudalismu, kdy budeme jako nevolníci připoutáni k jednomu konkrétnímu místu. Při tom nás ještě jako obvykle připraví o majetek a svobodu. Tentokrát ale ne v zájmu pokroku a sociální rovnosti (jak slibovali marxisté a komunisté), ale z obavy o naše zdraví…

Rebbeca R. New York City, USA

Zdroj: https://ceskavec.com/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoudní fraška v Německu. Uprchlík zabil Němce a u soudu dostal 2 roky podmínku a 120 hodin veřejných prací!   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 07:12:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V říjnu 2017 zabil Samir H. ve východoněmeckém městě Lutherstadt Wittenberg mladého Němce Marcuse Hempela, který šel odpoledne s přítelkyní do místního nákupního centra. Po krátké slovní potyčce vyprovokované syrským uprchlíkem, došlo ke strkanici a následně zaútočil uprchlík na Němce pěstmi a ten padl na zem a později zemřel v nemocnici na následky otoku mozku. Uprchlík se dal s kumpány na útěk, ale byl později dopaden.

Co následovalo, ale předčí veškeré noční můry. Po několika odložených jednáních, kdy celou dobu uprchlík běhal na svobodě. Letos v únoru vynesl soud v Magdeburg neuvěřitelný rozsudek. Odsoudil uprchlíka ke 2 leté podmínce a 12O hodinám sociálně veřejných prací! Celé soudní jednání byla fraška, Soudkyně například odmítla zkoumat věk uprchlíka, který se podle nejrůznějších policejních záznamů pohyboval od 13 do 27 let! Přitom se věk dá potvrdit lékařskými metodami velmi přesně. Následně soudkyně odmítla vyžádat další policejní informace, zda je uprchlík již soudně trestán. Podle prokurátora se prý jednalo o “nešťastnou náhodu s tragickým koncem” a dokonce prokurátor původně hovořil o tom, že se v případě uprchlíka jednalo o “nutnou obranu”. Což odvolal až na základě tlaku místních politiků opoziční AfD!

Agresivní uprchlík tedy nestráví ve vězení ani JEDEN DEN!

Otec zavražděného je pobouřen, Prý se jedná o soudní frašku, kterou každý vidí.

Tak to je dnes přátelé Německo, vyvolené menšiny stojí zcela mimo zákon a je jedno, zda mordují, či znásilňují místní obyvatelstvo. Policie a soudy místo toho stíhají “předsudečnou nenávist” a posty na internetu!

Přiveze nám paní Šojdrová z KDU-ČSL a jí podobní takové “sirotky ze Sýrie” k nám domů? Nebo tu již dokonce jsou?

VIP

Zdroj: https://ceskavec.com/2020/04/soudni-fraska-v-nemecku-uprchlik-zabil-nemce-u-soudu-dostal-2-roky-podminku-a-120-hodin-verejnych-praci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Rodí se nový svět: Co to bude?   
Pridal tk Úterý 14 duben 2020 - 06:52:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z mnoha stran slyšíme, že svět po COVIDU-19 bude jiný. Takže ta otázka je přirozená. Jiný v čem? Bude lepší nebo horší?

Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Důkazů o tom je přehršel. Velcí hoši se mají zachránit a jejich dluhy mají být vymazány. A my dostaneme zvýšené dávky v nezaměstnanosti.
Big Pharma spatřuje v koronaviru obrovské zisky, vláda víc moci lidi kontrolovat a řídit.

Avšak tato nerovnost v ekonomickém smyslu je jen částí problému. Vlastní zájmy ženou např. Bila Gatese či Big Pharmu ke snaze všechny nás naočkovat, všechny naše pohyby kontrolovat, a to s pomocí domácího pasu, nazvaného „Očkován, zdraví obnoveno“ či nějak tak podobně, ale v tomto smyslu, a do praxe se též mají zavést nové techniky sledování lidí, připomínající označování a sledování zvířat.

Experti zdůrazňují, že zrovna tak jako nemůžeme být naočkování proti chřipce, protože to by nás mohlo ochránit jedině od onoho druhu chřipky, která řádila minulý rok, nemůžeme být smysluplně očkováni ani proti COVIDU-19 a jiným měnícím se virům.

Ale kampaň umlčování expertů se už spustila. Žádný expertní hlas nesmí totiž stát v cestě zisků, které očkování slibuje.

Očkování bylo prostě nadřazeno lékařské péči a ve stejném duchu Big Pharma, jako sdružení farmaceutických firem, spatřující velké zisky především ve výrobě očkovacích látek (čím více bude nemocných, tím větší množství očkovacích látek bude potřeba), umlčuje prostřednictvm své služky CNN zprávy lékařů o jejich úspěšné léčbě koronaviru hydroxychlorochinem a azithromycinem a snaží se potlačit i informace o léčebných účincích vitamínu C, vitamínu D3 a zinku, pokud jde o posílení schopnosti organizmu viru vzdorovat.

Vláda a její bezpečnostní agentury vidí ve strachu lidí z onemocnění virem slibnou příležitost zavést další omezující opatření, stojících už mimo občanská ústavní práva, i další a ještě tvrdší omezení svobodného projevu. A obranyschopnosti svobody tomuto tlaku vzdorovat ubývá každým dnem.

Nejrozmanitější popisy tohoto neradostného stavu si můžeme přečíst na internetu, ale jenom číst a nic nedělat nemůže být cestou k nápravě.

Ta je na nás.

Zůstaneme-li demoralizováni a vystrašeni, nemůžeme očekávat nic jiného, než další zvýšení moci vlády tak, jak jsme to viděli po 11. září 2001. A namísto toho, (když už jsme se přece přesvědčili o totálním a všeobjímajícím selhání západního vedení), nabízí se nám možnost vybudovat životaschopnější a udržitelnější společnost.

Selhání vedení je příležitostí pro skutečnou změnu.

CNN, the New York Times a zbytek kontrolovaných médií nám každý den vyprávějí o tom, jak vzorný příklad selhávajícího vedení představuje prezident Trump. Jenomže selhávající vedení je společné všem našim vůdcům v posledních 30 letech a spočívá v samotném našem systému. Protože globální, „sám sebe regulovatelný“, nenasytností hnaný a bezduchý kapitalizmus nemůže nikdy sdružit lidi lidi do udržitelné společnosti.

Selhání vedení spočívá v jeho dlouhodobé neschopnosti, jež západní společnosti učinila zranitelnými tím, že v zájmu korporátní honby za vyššími zisky přestěhovala vysokou produktivitu a dobře placená zaměstnání do zámoří, a to samozřejmě na úkor příjmů lidi doma. V rámci tohoto hnutí se do zámoří vyvážela i naše schopnost vyrábět léky, masky N95 a další zboží potřebné pro naše přežití. Řečeno jinak, stali jsme se závislými na jiných mocnostech. A stali jsme se též neschopnými fungovat bez masívního dovozu.

Ať se na tento problém díváte z kterékoli strany, nemůže vám vyjít nic jiného, než že globalizmus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým, jen jim nafukuje kapsy, ale snižuje příjmy domácí a kupní sílu domácího obyvatelstva.

Namísto tohoto druhu hospodaření je možno zavést i způsob zdravý. Společnosti a banky zakoupí vláda a bude pak s těmito společnostmi jednat jako se společnostmi znárodněnými, kterými se de facto stanou. A jakmile budou tyto společnosti znárodněny, může vláda – na rozdíl od současných korporací – stvořit peníze, ze kterých bude zaměstnancům vyplácet mzdy i zdravotní dávky. Dnes předpovídané 30 až 40 procentní nezaměstnanosti v USA, zapříčiněné koronavirem, se tak bude lze vyhnout. Je přece lepší vyplácet mzdy než podpory v nezaměstnanosti. Jen samotný psychologický rozdíl bije přece do očí.

Znárodnění však přináší i spoustu dalších výhod. Umožní nepochopitelně velkým podnikům, které vznikly např. spojením bank Chase Manhattan a J.P. Morgan, aby se znovu rozdělily na jednu banku investiční a druhou komerční. Znárodnění umožní vládě přistěhovat americkou zámořskou výrobu zpět domů a spolu s ní učinit z amerického dělnictva znovu střední třídu. Což by pro americký lid bylo vítězstvím dvojnásobným.

Bohužel, existuje u nás tolik dogmatických předsudků proti čemukoliv, co na sobě nese i jen stín socializmu, že i proti promyšlenému a rozumném řešení, socializmu blízkém, se v našich hlavách automaticky zvedají stovky bariér.

Nedokážeme-li je překročit, jsou nám souzeny ještě horší časy, než jsou ty dnešní.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Robets: A new World is being born: What will it be?
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2631 sec,0.0778 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,840kB