Pátek 17 duben 2020
Kdo byl Koněv?   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 12:10:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tohle asi málokdo ví kromě pár lidí zajímající se o historii. Každý sběratel militarií musí na maršálu Koněvovi zaznamenat jednu zajímavost. Vyznamenal ho totiž celý svět.

Mimo to, že je nositelem Sovětského řádu za vítězství, což je pro sběratele nejcennější řád na světě, tak získal:

Vojenský řád Bílého lva , 1. třída (Československo)
Vojenský řád Bílého lva 1. třídy „Za vítězství“
Československý válečný kříž 1939-1945
Medaile „Za osvobození Prahy“ (Československo)
Vojenský kříž (Velká Británie)
Důstojník čestné legie (Francie)
Řád Maďarské svobody (Maďarsko)

Ale pozor, nyní to přijde:

Získal také řád: Legion of Merit ( LOM ),
je to vojenské ocenění ozbrojených sil Spojených států, které se uděluje za mimořádné zásluhy a chování.

To znamená, že inteligent Kolář odstranil sochu člověka, kterého v podstatě vyznamenal celý svět. Francie, Británie, Jugoslávie, Polsko, Německo, Mongolsko, Čína, Maďarsko, Československo atd., získal i vysoké americké ocenění.
Všechny řády a medaile jsou těch nejvyšších stupňů!

A teď můžete posuzovat velikost s malostí. Slova se hledají jen těžko.

Autor: Tomas Trojan

Zdroj: https://tomastrojan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=749801
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa slova o “spodině” míří na Ondřeje Koláře trestní oznámení   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 12:06:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie prostřednictvím svého spolupracovníka Tomáše Fraňka podala podnět Policii České republiky k prošetření, zdali nebyl spáchán přestupek nebo trestný čin podle paragrafu 355 zákona č. 40/2009 Sb. (Hanobení rasy, národa, etnické nebo jiné skupiny osob) podezřelým Ondřejem Kolářem, starostou městské části Praha 6.

Starosta Prahy 6 ve vysílání České televize (ČT24, 3. dubna 2020) označil účastníky protestů proti odstranění sochy maršála I. S. Koněva, které se konaly loni v září, za “pravicovou a levicovou spodinu”.

Označením za “spodinu” se Kolář svým veřejným projevem (živě v ČT) a z pozice starosty mohl dopustit “hanobení skupiny osob pro jejich politické přesvědčení” (odstavec 1 výše citovaného zákona), protože je zjevné, že slovo “spodina” má hanlivý a ponižující význam a označuje nejnižší třídu společnosti.

Protože se Národní demokracie protestů účastnila skrze některé své členy, kteří se cítí tímto výrokem dotčeni, rozhodli jsme se podpořit iniciativu Tomáše Fraňka a aktivisty Jiřího Černohorského, kteří trestní oznámení dne 15. dubna podali.

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/za-slova-o-spodine-miri-na-ondreje-kolare-trestni-oznameni/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHOLOCAUST 2.0 A VZNIK POLICEJNÍCH DIKTATUR JAKO ELITAMI ZAMÝŠLENÝ VÝSLEDEK PANDEMIE SARS-CoV-2?   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 07:42:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejprve začnu tím, že se potvrzuje to, na co jsem upozorňoval ve svých článcích již v únoru: nový virus nechává vážné a trvalé zdravotní následky u značné části „vyléčených“ a ti se mohou opět nakazit, jako tomu bylo prokázáno v Číně a Jižní Koreji.

https://ac24.cz/-/daniel-novak-koronavirus-ma-vsechny-charakteristiky-biologicke-zbrane-stupne-4-tedy-zbrane-hromadneho-niceni

Ani prodělaná nemoc a to, že ji lidé přežijí a jsou zařazeni do statistiky uzdravených, ještě neznamená, že je všechno úplně v pořádku: „Asi třetina vyléčených pacientů, kteří byli infikováni koronavirem SARS ( SARS-CoV ), vykazovala ještě po třech letech od léčby poškození plic, ‚většina‘ z nich se problémů zbavila po 15 letech. Rovněž celá třetina nakažených koronavirem MERS utrpěla zjizvení plic neboli fibrózu, tedy nevratné poškození plic“. Statistiku z historie epidemií jiných koronavirů připomínají v článku Los Angeles Times s otázkou, jakou bilanci ohledně dlouhodobých následků bude mít COVID-19.
Něco o tom vědí také v Číně, kde se pohroma objevila: Podle čínské studie provedené přímo ve Wu-chanu se u 19,7 % pacientů s koronavirem objevilo poškození srdce během hospitalizace.

V jiné studii z minulého týdne čínští vědci tvrdí, že u „mnohých“ z 34 sledovaných pacientů během hospitalizace se hodnoty krevních testů nevrátily k normálu. Bylo to podle nich způsobeno zejména tím, že u zjevně zotavených pacientů přetrvávala špatná funkce jater. Týkalo se to i těch, kteří měli slabší průběh nemoci. 12 % ze 191 nakažených ze dvou čínských nemocnic podle přes měsíc staré studie mělo potíže se srdcem. Ty se projevily dokonce i u některých pacientů, kteří byli pozitivní, ale nevykazovali známky respirační poruchy.

Do toho vystoupí naši ,, zdravotní klauni“ a řeknou, že je potřeba „promořit“ celou populaci. To nevymyslíš! A o ty statisíce nebo miliony ,, vyléčených“ invalidů se potom tedy postarají? Řekl bych, že nikoliv.

Evropská unie již představila plán, kterým chtějí „elity“ řešit pandemii. Místo opatření k posílení imunity obyvatelstva, jej chtějí pouze ještě více stresovat a ovládat. Slábnutí imunity a degenerace přirozeného prostředí, je přitom hlavním problémem současné civilizace ( přinejmenším té západní regionální s ambicemi ovládat svět ). Nemáš-li dostatečnou imunitu, tak ti ji žádný chemický preparát nevrátí, musíš změnit kompletně životosprávu. O farma kartelu a jeho zhoubném vlivu jsem psal mj. zde

http://www.nwoo.org/2019/03/30/obchodnici-se-smrti/

Už nyní je jasné, že vzhledem k pandemii viru se bude muset mnohé změnit. Své plány má i Evropská komise. Vydala nový dokument v utajení ( sensitive ). Utajení znamená:

Distribution only on a ‘Need to know‘ basis – Do not read or carry openly in public places. Must be stored securely and encrypted in storage and transmission. Destroy copies by shredding or secure deletion. Full handling instructions ( Česky: Distribuovat pouze těm co „Potřebují znát“, Nečíst a nenosit otevřeně na veřejných místech. Uchovávat v bezpečné místnosti a zašifrovaně ve archivu a při přenosu. Kopie zničit a nosiče a vymazat).

Podle nové zprávy ( v PDF v příloze ) chtějí nekompromisně rozdělit lidi ( se selekcí mají zkušenosti z poslední Třetí říše ) a všechny sledovat a pronásledovat. Již nyní je protichůdnost opatření do očí bijící. Důsledkem jsou dva extrémy: Na jedné straně v ČR znovu otevřely velké nadnárodní řetězce jako Hornbach, OBI a další, kde je hlava na hlavě, tisíce lidí pohromadě, a to jaksi nevadí. A na druhé straně desítky tisíc malých obchůdků, drobných provozoven živnostníků a hospod zůstává zavřených, i když by jejich otevřením nic nehrozilo, lidí by tam bylo méně naráz než v OBI, ale to není dovoleno a živnostníci musí mít zavřeno. Nestojí totiž za nimi velký nadnárodní globalistický kapitál. Na jedné straně se nemůžete ve volném čase sdružovat, na druhé straně nevadí, pokud jste celý den v rámci pracovního procesu v uzavřených prostorách s desítkami nebo stovkami lidí. Do toho všeho telefonáty udavačů, sdělujících bezpečnostním složkám, že ,,někdo sedí v parku“ , budí husí kůži. Je to předzvěst dalších absurdit ( z našeho pohledu ).

Nový dokument se jmenuje ,,Evropská cestovní mapa pro opatření v rámci Covid-19“. V dokumentu se EU chlubí, jak celou situaci s koronavirem zvládla ( opravdu to tam je, v takové paralelní realitě asi bruselští úředníci žijí ). To je první část dokumentu. V dokumentu jsou i opatření, které bruselská oligarchie plánuje pro všechny ( podřízené ) občany EU. V prvním bodě druhé části Evropská komise konstatuje, že ví, že krize okolo koronaviru potrvá minimálně rok, příp. roky, možná i dlouhá léta. V podstatě nikdo prý neví, kdy virová pandemie skončí. Přiznávají že se bude cyklicky vracet. Proto vytvořili následující program: máme se naučit s virem ,,žít“. Chtějí úplně vyždímat zdravé a pracující lidi. Obyvatelstvo má být podle jakéhosi moderního feudalismu rozděleno na tři skupiny.

Na „elity“, které budou žít stranou a v bezpečí, budou si užívat života a cestovat napříč Evropou. Druhou skupinou budou ,,zdraví a užiteční“, které budou využívat, aby jim ( „elitám“ ) vydělávali peníze. Třetí skupinu budou tvořit ,,nepotřební, nemocní a staří“. Ta má být vcelku hitlerovsky likvidována, tedy segregována ( rozuměj ,,karanténizována“ ), sledována ( samozřejmě pro ,,obecnou bezpečnost“ ) a omezována na právech ( nepustit je do práce, ilozovat, tvrdě postihovat, zavírat do vězení ). Tito takzvaní ,,zbyteční lidé“ budou buď očekávat svoji smrt, anebo až na ně přijde řada, aby mohli být „vyléčeni“ a otročit „elitám“ jako skupina druhá.

Podle Mezinárodního měnového fondu může globální ekonomika spadnout až o 30 % a dopady budou daleko drastičtější, než nás média opatrně připravují. Kristalina Georgieva, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu ( MMF ), členka organizace Bilderberg nečekaně a prudce změnila kurs této organizace. MMF přezdívaný ve světě jako Institut bídy a hladomoru, se pod jejím vedením 9.4.2020 začal chovat značně nezvykle. Jeho obvyklá krizová politika likvidování sociálního a zdravotního zabezpečení a důsledné vymáhání dluhů byla najednou změněna na podporu sociálního a zdravotního zabezpečení a odpouštění dluhů! Pokud dojde k takové-to razantní změně politiky MMF, je zřejmé, že „elity“ mají strach. Strach ze světového kolapsu. Stejně jako v minulých krizích budou obyčejní lidé nasazovat své životy, aby elity přežili.

Pád světa do chaosu, by „elity“ mohl vystavit vyhlazení, zchudnutí či vyvlastnění. Je tedy zřejmé, že „elity“ mají strach. Situace s ,,resetováním“ řádu bude velmi vážná.

Zákaz shromažďování se proto ještě bude hodit, aby byl hned pádný argument pro jednotlivé režimy ( sloužící tomu globálnímu ) obvinit protestující oběti krize, že ,, ohrožují národní zdraví“ a nechat je rozprášit silou. Nejlepší cesta ( pro parazitické „elity“ ), jak třeba u nás čelit pravděpodobnému milionu nezaměstnaných a milionům těch, kteří nebudou mít buď žádné příjmy, anebo takové, které nepostačí na stávající výše nájmů, splátek úvěrů, hypoték a exekucí.

Odkazy na zdroje

https://www.imf.org/en/News/Articles/2020/04/07/sp040920-SMs2020-Curtain-Raiser
https://m.youtube.com/watch?v=QYO_7gkSXCQ&t=388s
https://www.latimes.com/science/story/2020-04-10/coronavirus-infection-can-do-lasting-damage-to-the-heart-liver
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covid-19-muze-trvale-poskodit-organy-vylecenych-nevi-se-jak-moc-99981
https://www.scmp.com/news/hong-kong/health-environment/article/3074988/coronavirus-some-recovered-patients-may-have
https://jamanetwork.com/journals/jamacardiology/fullarticle/2763524?resultClick=1
https://abcnews.go.com/Health/coronavirus-long-term-effects/story?id=69811566
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32171076
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/temer-stovka-uzdravenych-jihokorejcu-ma-znovu-pozitivni-testy-40320187

Daniel Novák
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCovid je podvod!   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 07:34:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolem této "nemoci" je mnoho podivností. Všichni nosí roušky a přesto stále přibývá nakažených...Přeplněné nemocnice v Německu a Anglii jsou ve skutečnosti zcela prázdné. V Itálii počítají všechny zemřelé, i nenakažené covidem.

Údajně tam nemají nějaké dýchací přístroje. Český hrobník si všimnul na americkém videu divné manipulace s rakvemi. Podle něho jsou příliš lehké a tedy prázdné.

Na covid prakticky nikdo nezemřel, ale oslabením organismu jinými nemocemi. Tato chřipka se léčí v celém světě běžnými léky na nachlazení.

Bývalá novinářka Novy Jana Peterková o tom říká: "Já jako astmatička se půjdu dobrovolně nakazit na Bulovku. Budu mezi vámi jezdit po celém Česku bez roušky, za podmínky, že mi přivedete jednoho nemocného covidem, nebo někoho, kdo by znal takového člověka. Na meil mi posíláte tisíc zpráv denně, ale neozval se ani jeden člověk nakažený covidem. Klidně si s ním dám pusu. Druhá podmínka je, že budu mít tisíc odběratelů na youtube. Pomáhám sociálně slabým rodinám a nikdy přitom nemám roušku. Je to kampaň, aby nás zbavili našich životů.

V Kolíně roušky nenosí. Jsou na hřištích, sportují, o covidu mluví jako o hoaxu. Máme právo normálně žít, sportovat a nedostat se do nejhorší ekonomické krize, co kdy byla. Je nutné to zastavit.

Přestaňte sledovat seriály Ordinace a Ulice. Vy všichni věříte tomu, co vám řekne vláda. To jsou největší lži, které mají zakrýt to, co chystají USA, invazi muslimů do Evropy, přípravu války v Řecku a mnoho jiných věcí /různá omezení velkého bratra, která se nenápadně dělají už teď!/. Každopádně nás to má dostat na ekonomické dno. To může nastat už za dva měsíce.

Ročně na silnicích zemře 1,5 miionu lidí. Auta nikdo nezakáže...Na rakovinu 9,5 milionu lidí. Používáte kondom, abyste se uchránili před AIDS? Na AIDS zemře ročně přes milion lidí. Prostě riziko je součástí života. Nepřestanete jezdit auty a přecházet silnici. Riziko covidu je prakticky nulové. Na podzim to bude ještě horší. Vážně chcete mít zavřené kadeřnctví čtvrt roku? Co dá kadeřnice svým dětem k jídlu? Chcete mít zavřené všechny podniky a restaurace? Z čeho budete živi?

Na celém světě zemřelo kvůli covidu pouhých třináct tisíc lidí ze sedmi miliard. V miliardové Číně zemřelo jen 3261 lidí, to není ani promile /třetina miliontiny/. Ve Francii ze 67 milionů zemřelo 450 lidí. Ve Španělsku z 48 milionů zemřelo jen tisíc lidí.

Na covid děti prakticky neumírají. Do patnácti let jsou příznaky chřipky mnohem horší než průběh covidu. Přečtěte si materiály ministerstva zdravotnictví. V minulosti se školy nikdy nezavíraly, ani za Hitlera. Je to poprvé od Marie Terezie. Děti se učí i na onkologii či v afrických slumech.
Naše děti se neučí kvůli rýmě a nebudou se učit půl roku, protože všichni věříte vládě. Vytvořme tlak na to, aby otevřely školy, i kdyby v nich učili ze začátku dobrovolníci Červeného kříže. Nenechte se zničit. Podpořte mou iniciativu "Otevřme školy". Nedovolme, aby naše děti musely zalézt do tmy, začaly se bát a přestaly věřit sobě a tomuto světu, protože to je zničí na celý život. My to zvládneme, ale děti ne. I kdybychom měli demonstrovat před úřadem vlády. Coronavirovou rýmu jsme měli i my v jeslích a ve školce. V Africe umírají děti na hrozné nemoci, ale naše děti se neučí kvůli rýmě... "

Stále věříte, že covid je z netopýra?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBill Gates: „My nechceme mít moc vyléčených lidí“   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 03:30:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skutečným důvodem uzavření hospodářské činnosti a společenských styků není chránit nás před Covidem- 19, ale zabránit mu, aby nás imunizoval. Navíc je to velmi příhodný hejl, na kterého lze svést spoustu zel, včetně zhroucení ekonomiky, ztráty střechy nad hlavou, bídy a hororu s nevinným názvem Agenda ID 2020.

Bill Gates, kterého netřeba představovat, poskytl nedávno exkluzivní rozhovor Chris Andersonovi, organizátoru každoročních setkání slavných a bohatých v Monterey v Kalifornii. Rozhovor se týkal koronaviru a trval téměř hodinu. Nás zajímá až druhá část, v níž Gates mluví o tom, že má velmi početný tým, který s velkým úspěchem vyvíjí protivirové léky a vakcíny, jež hodlá dát na trh co nejdříve.

Pak v 32. minutě videa se Anderson zeptal, zda by šlo použít k léčbě nemocných plazmu lidí, kteří se z infekce Covid plně zotavili. Gates odpověděl, že se o to se svými kolegy pokusili, ale že je to „docela komplikované“ ve srovnání s očkovací látkou, kterou můžeme vyrobit ve velkém množství a mnohem levněji.

Statistika ukazuje, a zkušenost zemí, které nepropadly panice pandemie Covic-19 to potvrzuje, že zhruba 80% nakažených lidí jsou poměrně dobře léčitelné případy, řada z nich dokonce infekci přechodí jako chřipku.

V tomto kontextu Bill Gates vypustil atomovou bombu:

„My nechceme mít moc vyléčených lidí…abych to řekl jasně, my se snažíme uzamknout Spojené státy, aby se nepromořilo víc jak jedno procento…“ Zdroj: Did Bill Gates Just Reveal The REAL REASON Behind The...

Billu Gatesovi a hochům z 0,01% se nehodí,fffx aby nechali většinu populace vyvinout protilátky, které by jí daly přírodní, dlouhotrvající imunitu a proto upřednostňují pravý opak. Všestrannou podporou uzavírek brání této většině dostat se do styku s Covidem, aby si zachovala svoji nakažlivost panensky neposkvrněnou. Ve válečné pokladnici dvanácti nejmocnějších členů Big Pharma je víc jak bilion dolarů. To je strašlivá síla, kam se napře, tam se pohne svět.

Big Pharma buduje rozsáhlý, nesmírně drahý systém výroby vlastních testů, protivirových léků a očkovacích látek pro budoucí použití. Až se virus za čas vrátí, prý letos na podzim, otevře své sklady Ali Baby a začne kasa cink. Jestliže první epidemie ji zastihla se staženými kalhotami, tu příští zfruktifikuje jak se sluší a patří.

Farmakologickou bonanzou století budou vakcíny . Podle článku v internetovém zpravodajství televize CNBC trh s očkovacími látkami je už šestkrát větší nežli před dvaceti lety. Dosahuje roční hodnotu ve výši 35 miliard dolarů. I v nejchudších zemích návratnost činí 44 dolarů za každý investovaný dolar.

Ke konci rozhovoru se Bill Gates zmínil o své vizi postkovidového světa.

„Co budeme muset zavést jsou certifikáty osvědčující, kdo se uzdravil a kdo byl očkován…Nechcete přece, aby (neimunizovní) lidé cestovali po zemích, kde pandemie, bohužel, není ještě pod kontrolou…Takže bude zapotřebí digitální imunitní průkaz, který umožní globální pohyb.“

Přeloženo, když nejsi očkovaný a nemáš psí známku, seď doma a oddej se televizní droze.

Představme si, že do konce tohoto desetiletí budeme muset vpíchnout magickou ochrannou látku x-miliardám lidí a zároveň jim implantovat osobní info-čip. To byste se, panečku, divili, co všechno se dá do maličké podkožní nano-známky naládovat! Vlády to budou milovat, protože získají možnosti dozoru nad svými poddanými, o jakých se Velkému bratru ani nesnilo.

Nemylte se, není to dystopie, ale rodící se skutečnost pod krycím jménem Agenda ID2020. Mluví se o ní již dlouho, ale zelenou dostala až letos v lednu na zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

Rozhodli o tom Bill Gates, Big Pharma, Rockefelleři, Rothchildové a druhové za velice pečlivě zavřenými dveřmi, to dá rozum.

AGENDA ID2020 je elektronický program, který použije všeobecné očkování jako zástěrku pro zavedení digitální totožnosti. Potom co Světová zdravotnická organizace prohlásila Covid-19 za pandemii, otvírá se možnost, že na její doporučení, nebo na žádost členských zemí, se očkování proti Covid-19 stane povinné. Co je povinné zákonem je vynutitelné soudem. Přitom lidé nebudou vědět, co jim vpíchnou a jak to ovlivní jejich život, cíleně i tím, co vyjde šejdrem. Informace v čipu mohou být podle potřeby měněny a doplňovány. Naši vládci budou přesně vědět, kde jsme dnem i nocí a budou nás mít nadosah svého drápku.

„Vaše konto může být zablokováno nebo zrušeno jako trest za nepřístojné chování, nebo za to, že plavete proti proudu. Můžete se stát pouhým otrokem svých pánů. Feudalismus ve srovnání s tím se bude zdát jako procházka v parku,“ varuje známý britský ekonom a finanční odborník Peter Koenig v obsáhlé stati „The Coronavirus Covid-19 Pandemic: The Real Danger is Agenda ID2020. (Zdroj:Peter Koenig, Author at Global Research)

Program digitální totožnosti má být letos vyzkoušen v Bengladeši. Anir Chowdhury, politický poradce vlády k tomu řekl:

„Uskutečňujeme pokrokový přístup k digitální identitě, který umožňuje jednotlivcům kontrolu nad jejich osobními údaji, přičemž dále zlepšujeme stávající zařízení. Naše vláda si uvědomuje, že koncepce digitálního systému osobní totožnosti přinese dalekosáhlé důsledky pro přístup jednotlivců ke službám a k obživě a jsme nadšeni, že se staneme pionýry tohoto postupu.“

Uvědomuje si slovutný pan vládní poradce jaký chomout chce svému národu nasadit?

V současné době některé vlády, překvapivě také americká (1), si kladou otázku, zda medicína , kterou předepsaly proti Covid-19, není horší nežli nemoc a připravují se hodit zpátečku. Nečeká nás nic pěkného. Kvásky našeho budoucího soužení byly hněteny vládnoucím řádem už dlouho. Za to, že tak rychle a tak obrovsky a tak hrozivě nabobtnaly neviňme Covid-19 – je jenom katalyzátor a hejl--, jako spíše panickou ztrátu soudnosti našich vládců. Civilizace neumírají cizí rukou, ale svojí vlastní.

Dle budhistické alegorie kdysi jeden starý, moudrý muž seděl pod stromem, když kolem šel bůh epidemie. Moudrý muž se ho zeptal, „kam jdeš?“ Bůh epidemie odpověděl, „jdu do města zabít sto lidí.“ Na jeho zpáteční cestě se bůh epidemie zastavil u starého muže. Ten mu pravil, „řekl jsi mi, že chceš zabít sto lidí, ale poutníci mi vyprávějí, že zahynulo víc jak deset tisíc.“ Bůh epidemie odpověděl, „zabil jsem jen sto. Ty ostatní zabil jejich strach.“

Poznámky

(1) Mezi hlavní příčiny vysoké míry úmrtnosti v USA na Covid-19 patří drahota nemocniční léčby, která přijde na 35.000 dolarů, spolu se skutečností, že zhruba 44 milionů Američanů nemá zdravotní pojištění, dalších 38 milionů jen částečné a nejméně 5O milionů ilegálních přistěhovalců žádné. Sedm z deseti Američanů nemá našetřen tisíc dolarů na nečekané výdaje, včetně zdravotních.

NB:

Chřipkou loni onemocněla 1,000.000.000 lidí a z nich zemřelo 650.000. Od prvního výskytu Covid-19 v prosinci 2019 do 11. dubna 2020, kdy v Číně epidemie skončila a v několika dalších vrcholí, se nakazilo 1,771. 558 lidí a virus způsobil 1O8.334 úmrtí. Jak to, že Světová zdravotnická organizace a západní vlády označily jako životu nebezpečnější Covid-19? A proč?

Jan Vítek


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína začala testovat digitální jüan   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 03:04:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína zahajuje pilotní testování digitálního jüanu. Na sociální síti WeChat se objevily fotografie speciální aplikace Agricultural Bank of China, která umožňuje provádět transakce s digitálním jüanem. Uvádí se, že aplikace stále pracuje pro omezený okruh uživatelů ve čtyřech regionech.

Podle fotografií je aplikace velmi podobná uživatelskému rozhraní mobilních platebních aplikací Alipay a WeChat Pay, které jsou populární v Číně. Na prvním místě je funkce skenování QR kódu pro provedení platby. K dispozici jsou také funkce převodů peněz, přijímání plateb, směnárna deviz, nastavení elektronické peněženky. Ti, kteří alespoň jednou použili stávající čínské mobilní platební aplikace od Alibaby nebo Tencentu, si tohoto rozdílu všimnou jen sotva. Zdá se, že v současné době je významný vizuální rozdíl v tom, že namísto elektronického účtu Alipay nebo WeChat Pay se zobrazuje virtuální účet Agricultural Bank of China a částka na účtu se zobrazuje v digitálních jüanech.

V loňském roce řekl šéf Centra pro vývoj měny ČLR Mu Čchang-čchun, že digitální jüan by se měl stát zákonným platidlem se stejnou suverenitou jako měna s nuceným oběhem. Poukázal na to, že kryptojüan nahradí pouze hotovost v oběhu M0, proto není nutná vážná restrukturalizace měnové politiky v souvislosti se zavedením digitálního jüanu. V prosinci 2019 oznámil, že digitální jüan je připraven na pilotní testování. Tehdy se uvádělo, že největší čtyři čínské banky, včetně ABC, společně s „trojkou“ mobilních operátorů, měly do konce roku zahájit pilotní projekty v Šen-čenu a Su-čou.

Pokud věřit zprávám kryptoměnového společenství s odkazem na zástupce ABC, pak se geografie pilotních zkoušek poněkud rozšířila. Testování proběhne ve čtyřech regionech – Šen-čenu, Siung-an, Čcheng-tu a Su-čou. První testování kryptojüanů v reálném životě by se mělo provádět v nákupních centrech v Čcheng-tu. Datum oficiálního zahájení testování není známo, ačkoliv pro uživatele už je dostupná mobilní aplikace ke stažení.

To znamená, že v podstatě veškerá práce na přípravě ke zkouškám je již hotová. Čínská centrální banka zaregistrovala 84 patentů souvisejících s digitální měnou. Žádosti o patent Čínské lidové banky v podstatě popisují protokoly pro kontrolu vydávání digitálního jüanu do oběhu. Kromě toho se v těchto přihláškách zveřejňují mechanismy mezibankovních transakcí a integrace kryptopeněženek s existující bankovní infrastrukturou ČLR.

V oblasti elektronických plateb se Čína již dostala na první příčky. V každodenním životě Číňané používají stále méně hotovostní platby. Mobilní platební služby WeChat Pay nebo Alipay zaujímají téměř monopolní postavení na trhu. Objem mobilních transakcí v loňském roce přesáhl 40 bilionů dolarů a podle odhadů společnosti iiMedia Research se dostane letos počet uživatelů mobilních platebních aplikací v Číně na 790 milionů lidí. Můžeme říci, že Čína zůstává lídrem v počtu bezhotovostních plateb. Proto je využívání digitálního jüanu logickým krokem ve vývoji tohoto systému. Na rozdíl od soukromých služeb se bude jednat o centralizovaný státní platební systém, který bude absolutně suverénní a spolehlivý jako i další národní systémy. Jeho popularita však bude záviset na tom, jak to bude výhodné pro lidi. Takže stát zřejmě nebude potlačovat soukromé společnosti, o všem bude rozhodovat trh, řekl Sputniku vedoucí Centra výzkumu bankovnictví Centrální finanční univerzity ČLR Guo Tianyong.

„Domnívám se, že úspěch testování digitálního jüanu závisí na tom, jak se bude pohodlně používat. Obecně je používání digitálních peněz pro platby mnohem více efektivní než používání papírových peněz, bankovních karet a dalších elektronických platebních prostředků. Je ale nutné relativně vyšší zabezpečení systému. A to vše bude jasné pouze v procesu testování a přijímání zpětné vazby od uživatelů. Digitální jüan bude vydávat centrální banka, což znamená, že ve státním systému se jedná o zcela nový platební mechanismus. Z pohledu obyčejných lidí je nepravděpodobné, že se dojmy z používání tohoto systému budou silně lišit od používání systémů mobilních plateb, jako jsou Alipay či WeChat Pay. To však neznamená, že centrální banka poté, co uvede svůj vlastní produkt, potlačí produkty těchto soukromých společností. Platby jsou pořád tržním chováním, všechno záleží na tom, jak moc pohodlný se bude lidem zdát tento servis a způsob platby. Myslím si tedy, že stávající platební systémy budou i nadále fungovat. A pokud se ukáže, že používání digitálního jüanu bude pohodlné, je pravděpodobné, že k tomuto způsobu platby bude mít sklon více a více lidí.“

Úřady se snaží udělat z digitálního jüanu pohodlný způsob pro uživatele. Snaží se vyhnout se nedostatkům, které existovaly v tradičních kryptoměnách. Je již známo, že digitální jüan se bude hodně lišit od tradičních kryptoměn, jako je bitcoin. Zaprvé to nebude fungovat pouze na tzv. blockchainu, což zvýší schopnost systému zpracovávat transakce na 300 tisíc za sekundu. Kromě toho pro platbu nebude nutnost mít připojení k internetu. První pohled na aplikaci vydanou společností ABC ukazuje, že digitální systém jüanu podporuje technologii NFC, což je bezdrátový přenos dat krátkého dosahu. Ta umožňuje výměnu dat mezi zařízeními umístěnými ve vzdálenosti asi 10 centimetrů. Díky tomu je systém pohodlnější a univerzálnější, a to pro všechny uživatele a regiony.

Zavedení digitální státní měny do oběhu umožní účinnější kontrolu množství peněz v oběhu, provádět měnovou politiku a regulaci kapitálových toků. V současných podmínkách, kdy úřady země vyvíjejí různé stimuly pro ekonomiku, může být dostupnost nástrojů digitální kontroly důležitým nástrojem k zajištění účinnosti státní podpory. Kritici digitalizace měn přitom často poukazují na to, že takový centralizovaný systém může připravit komerční banky o práci a podkopat zavedený finanční systém, protože pro vydávání, vklad, distribuci, nakládání s penězi již není zapotřebí mnoho zprostředkovatelů.

Aby se ovšem zabránilo „bankovnímu šoku“, úřady se rozhodly provést zavedení digitálního jüanu ve dvou fázích. Dříve se uvádělo, že Čínská lidová banka bude přidělovat digitální jüan komerčním bankám výměnou za fiat jüany (měnu s nuceným oběhem), které jsou uloženy jako rezerva v centrální bance. A pak zase komerční banky zavedou do oběhu digitální jüan.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CdrT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jsme rukojmí epidemiologů a politického klinče mezi ČSSD a ANO.“ Klaus varoval před definitivní ztrátou svobod   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 02:56:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru prohlásil, že současná politická situace neumožňuje provést kroky adekvátní epidemiologické situaci. Podle jeho názoru nám hrozí nevratná ztráta občanských svobod a až 40% ekonomický pád.

„Já jsem o tom 100 % přesvědčen,“ odpověděl na otázku moderátora XTV Luboše Veselého, zdali si nemyslí, že v důsledku koronavirové krize přijdou čeští občané o některé ze svých svobod.

„My svobodu neodevzdáváme, je nám odevzdávána. (…) Mluví se o takzvaném efektu západky – jakmile se jednou zavede opatření, tak se špatně bere zpět. (…) Mám strach, že mnoho z těch věcí, které jsou dnes zaváděny, s námi zůstanou delší dobu. A to vnímám jako nesmírně varovné,“ prohlásil bývalý prezident.

„Strach není důvod pro dělání politiky. V politice musí zvítězit rozum, a ne strach,“ uvedl Václav Klaus při hovoru po činění opatření proti koronaviru, které jsou v jeho očích nesouměrná s tím, co se v zemi děje.

„Myslím, že se stáváme rukojmími jistého odborného názoru části naší lékařské sféry – epidemiologů a podobně. (…) Ti mají ale nechat na politice, aby rozhodla, s kolika procenty mají jejich doporučení akceptovat. Stát je v rukou epidemiologů, a takto to nemůže být. Respektive takto to mělo být v koronavirové fázi jedna, teď jsme ve fázi dvě, kdy už uleknutí musí jít stranou,“ zdůraznil bývalý prezident.

Klaus také poznamenal, že koronavirus nevedl na navýšení počtu celkových úmrtí. Dodal, že se bojí, že v další fázi karantény se do událostí začne vkládat Evropská unie.

„Hlavní téma je, jak se vypořádáme s karanténní krizí. (…) Není sporu o tom, že Schengen je podle mého názoru nedomyšlený projekt, který jsem kritizoval nejméně 15 let. (…) Říkal jsem, že cena za něj je enormní. Každý se na mě díval vyjeveně, co mám na mysli. (…) Nyní nastává případ, kdy hranice mají smysl, a že jejich odstranění má cenu,“ prohlásil bývalý politik v rozhovoru pro XTV.

Klaus odmítl dělat předpoklady o tom, o kolik spadne ekonomika, a to z důvodu, že zatím není jasné, do kdy bude karanténa zavedena.

„Šrámy (na ekonomice – red.) už jsou a budou. Jestli si někdo myslí, že ne, tak se tragicky mýlí,“ uvedl v souvislost s ekonomickými ztrátami.

„O čem dneska mluvíme je něco, co jsme v historii nikdy nezažili, to bychom si měli jasně říci. (…) Ještě horší je to, že lidé mají představu, že to skončí a ekonomika se zase rozběhne. Ekonomika není na vypínač. (…) Ekonomika se bude rozbíhat daleko pomaleji, než jak jsme do toho spadli,“ varoval Václav Klaus před myšlenkou na to, že po skončení karanténních opatření bude svět pokračovat tak, jakým byl, než se začala opatření dělat.

Podle názoru bývalého prezidenta, který sám je z minulosti zkušeným politikem, se v současné době drží v šachu ČSSD s ANO, což vede k tomu, že nemůžou být uvolněna opatření pro boj s virem.

„Teď už (na politickém kolbišti – red.) dominuje, jak se drží v šachu dvě koaliční strany, které tvoří vládu: ČSSD a ANO. Ten jejich klinč v podstatě znemožňuje, abychom se zbavili karantény. Oni nemohou ustoupit,“ řekl.

„Obě dominantní politické strany usilují o přízeň voličů a chtějí z toho vyjít co nejlépe,“ dodal s tím, že když jedna strana zruší karanténu a zvýší se nemocnost, tak to odnese u voleb na úkor té druhé.

„Nechat karantény znamená, že ekonomika padne až o 40 procent,“ varoval Václav Klaus a upozornil na možný rozvrat státního rozpočtu, což považuje za „fatální věc“. Řekl, že se šíří „taková podivná spokojenost“, jelikož vláda zajistila plné obchody a finanční pomoc, na kterou si lidi zvykli a jsou spokojeni. Zdůraznil, že za všechnu finanční pomoc bude potřeba ve výsledku zaplatit.
Klaus také srovnal aktuální situaci okolo koronaviru v Česku s ostatními nebezpečnými nemocemi.

„Za tři měsíce loňského roku u nás zemřelo 280 lidí na normální chřipku,“ uvedl pro srovnání s tím, kolik lidí dosud zemřelo na koronavirus.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CdtB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrávník Vyvadil chystá sérii trestních oznámení. Míří vysoko   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 02:54:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtenáře informujeme o dění kolem odstraněné sochy maršála Koněva. Bývalý ústavní soudce JUDr. Jiří Vyvadil chystá sérii trestních oznámení. Začne je podávat v reakci na demontáž sochy. Přinášíme Vám interview s doktorem práv Vyvadilem a i informace o dalších trestních oznámeních na tytéž osoby, tentokrát z řad aktivistů a politiků.

Pane doktore, chystáte sérii trestních oznámení, nějaká jste již podal, viz na Petru Procházkovou či Pavla Novotného, starostu m. č. Praha-Řeporyje. Chystáte sérii dalších oznámení, mají se týkat státních úředníků, starostů včetně ministrů… Odsuzujete projevy nepřátelství vůči Ruské federaci, ruským médiím či kulturnímu odkazu země (SSSR), na který současná Ruská federace navazuje. Zastavme se u posledních vámi podávaných trestních oznámení na Pavla Novotného a Ondřeje Koláře. Nyní je v centru pozornosti odstraněná socha Koněva…

JUDr. Jiří Vyvadil: Podal jsem obsáhlé trestní oznámení na starostu m. č. Praha-Řeporyje Pavla Novotného. K mému úděsu návrh byl odmítnut, po všech stránkách. Kdo si pamatuje na jednání pana Pavla Novotného v ruské televizi, jistě dá zapravdu, že bylo velmi hrubé. Vyvolalo obrovskou míru odporu i v České republice, přesto vyšetřovatel nedospěl k názoru, že šlo o trestný čin výtržnictví…

Mohl byste uvést posluchače do děje, pokud si nepamatují přesně, oč šlo?

Pavel Novotný pro ruskou televizi vedl prudce agresivní monolog, v rámci toho výlevu jednak nadával na Rusko, vyhrožoval ministru zahraničních věcí Lavrovovi, že ho zabije.... Mimo jiné tam propagoval myšlenku, že postaví pomník vlasovcům. Vlasovci představovali přitom útvar, jejž zformoval svým souhlasem sám Adolf Hitler. Vlasovci byli zjevnými pomahači nacismu, i tohle vyšetřovatel odmítl; napsal dlouhé vysvětlující rozhodnutí. Budu proto podávat žádost o přezkoumání.

Zcela na rovinu: kdyby tohle udělal například poslanec SPD, okamžitě bude stíhaný. Protože se ale jedná o poslance pravicové koalice, která je podporována našimi státními zástupci, je vše v „naprosto nejlepším pořádku“, jedno, že Novotný napadal Rusy, zpochybňoval otázku osvobození… Neskutečně mě to pobouřilo.

Co mě šokuje: v ČR se budou na jednu stranu pro výtržnictví stíhat osoby, které si dají pár facek v hospodě, když pak jde o věc závažnou, doznávající mezinárodní přesah, odpovědná místa to „přehlíží“. Doslova nevidí, neslyší, přestože chování Novotného pobouřilo značnou část veřejnosti, to je vskutku zvláštní. Jistě, pravice tomu nakonec tleská, jak je to vynikající, jak to těm Rusům Novotný panečku pěkně nandal. Čili v takové je zhruba fázi oznámení na Pavla Novotného.

Já to nevzdám, to tedy ne. Nevzdám to proto, abych ukázal, že kdykoli jde o pravicovou opozici, může si tato dělat cokoli. A vidíme, že skutečně může… Miroslav Kalousek může k dovršení všeho vyhrožovat ozbrojeným povstáním proti vládě. Když to udělá, nic se nestane, být to tak někdo jiný… Samozřejmě budu podávat trestní oznámení i na Miroslava Kalouska. Teď to dodělávám, dám si pozor, aby to bylo právně pokud možno perfektní.

Jaká tedy ještě chystáte oznámení?

Dojde na trestní oznámení na starostu Koláře a všechny ty členy zastupitelstva, kteří v nočním zasedání pro návrh na odstranění pomníku hlasovali. Vidím tam naplnění mnoha paragrafů, jednoho horšího než druhý.

Radní učinili rozhodnutí v noci, kdy vláda v rámci nouzového stavu zakázala jakékoli schůzování, jednání zastupitelstev, pokud vysloveně nejsou nezbytná pro realizaci nouzového stavu. Nesmí se za daných podmínek konat; dodala k tomu vykládací ustanovení, že pokud bude zasedání svoláno ještě z doby před vypuknutím nouzového stavu, musí být zrušeno. Zasedání se nemělo konat. Co z toho vyplývá? Že tohle vše bylo stanoveno na ochranu veřejného zdraví, proti šíření koronaviru. Jinými slovy šlo vyloženě o úmyslné jednání, kdy by mohlo jít o řešení nakažlivé nemoci. Tohoto se účastníci nočního jednání mohli dopustit, to je vážná věc. Je to trestný čin se sazbou až 8 let. Neznám situaci, že by v tomto období někdo takto postupoval.

Budu pokračovat – radní se dopustili trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, protože porušili všechna možná ustanovení. Článek 21 naší smlouvy o přátelství a spolupráci s RF, kterou podepisovali Václav Havel a Boris Jelcin, vysloveně hovoří o tom, že obě strany se zavazují, že válečné hroby a pomníky budou trvale v péči té druhé strany a musí se zajistit občanům přístupu k nim. Odstraněním pomníku tento princip padl. Článek 21 smlouvy přímo říká: „Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim. Budou (ČR a RF, pozn.) rovněž spolupracovat při zjišťování a udržování pohřebišť občanů druhé Smluvní strany, výměně informací o osudu zemřelých a nezvěstných na svém území...“ Vidíme, že tento smluvní princip splněn nebyl. Nahrává tomu navíc nikoli nedbalost, ale úmysl ministerstva zahraničí i obrany.

Ministerstvo obrany je pověřeno péčí o tuto problematiku. Už mi to pomalu připomíná Hlavu 22, ministerstvo obrany proneslo, že pomník maršála Koněva není válečným hrobem, proto se ho to netýká. Ano, zákon č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech je dostatečně explicitní, stejně tak ale článek 21 smlouvy, kterou máme s Ruskou federací, kde se hovoří také o památnících. Takže české ministerstvo obrany si umylo ruce tím, že nepovažuje památník Koněva za válečný hrob, proto se prý k věci nadále nebude vyjadřovat.

My si musíme ovšem uvědomit, že pomník maršála Koněva je nejvýznamnější z válečných pomníků, které v České republice máme. Maršál Koněv osvobodil nejen Prahu, ale účastnil se bojů na Dukle atd. Málokdo z ruských bojovníků se tak zasloužil o osvobození naší vlasti. Tohle vše ministerstvo obrany ignoruje.

Kromě toho, že budu stíhat starostu a zastupitele, budu rovněž stíhat ministra zahraničních věci i ministra obrany. Ti se zcela postavili na stranu zastupitelů. Jen připomínám, což je úplně pikantní: Pomník je také stavba, takže nevím, zda proběhlo vůbec nějaké stavební řízení na odstranění stavby. Určitě ne. Tedy na závěr tvrdím, že radní Prahy 6 se nemohli obejít bez souhlasu ministerstva obrany. To by ale mělo mít v patrnosti smlouvu, již máme s Ruskou federací. Tyto skutečnosti činí z památníku maršála Koněva záležitost, která není jen věcí České republiky.

Vladimír Franta

Zdroj: https://sptnkne.ws/CdrH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuští vědci objevili na Arktidě bakterie, které rozkládají ropu   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 02:48:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruští vědci našli na Arktidě bakterie, které by se mohly stát základem preparátu na čištění půdy od ropných produktů. Uvedlo to ruské ministerstvo přírodních zdrojů.

„Specialisté ze společnosti Rosněfť a národního parku Ruská Arktida objevili v rámci komplexního společného projektu Čistá Arktida bakterie, které lze využít k vývoji inovativního preparátu pro čištění půdy od ropných produktů. Jedinečnou vlastností bakterií je jejich schopnost rozkládat ropné produkty při nízké teplotě (2 – 6 stupňů),“ je uvedeno ve zprávě.

Dále upřesňují, že vědci mikroorganismy identifikovali při odběru kontaminované půdy na ostrově Alexandřina země. Na tomto území vytvořily podzemní vody takzvané „migrační zóny“ ropných produktů, které poté popadaly do moře.

„Protože rozsah znečištění ropou může být obrovský a proces samočištění půdy je dlouhý, hrají biotechnologické metody rekultivace půdy, které v současné době zkoumáme na souostroví Země Františka Josefa, nesmírně důležitou roli,“ uvedl vedoucí komplexního vědeckého projektu Čistá Arktida Dmitrij Krjukov.

Ekologický sorbent

Za zmínku stojí ekologicky bezpečný a biologicky zcela rozložitelný sorbent na očištění životního prostředí po úniku ropy a ropných výrobků, který byl vyvinut vědci z ruské Plechanovovy ekonomické univerzity a kolegy z Ruské akademie věd.

Podle slov odborníků je materiál na absorpci ropy a ropných výrobků inovační a svými vlastnostmi nezaostává za světovými analogy. Jeho předností je biologická rozložitelnost v průběhu jednoho až dvou měsíců po použití v prostředí sorbátu (v daném případě ropy).

Vědci vysvětlili, že biologická degradace (rozklad) sorbentu probíhá dost rychle díky zvláštním mikroorganismům. Žijí v ropě pohlcované v přírodních podmínkách a snadno zužitkují přírodní polymer. To vylučuje stádium vyždímání sorbentu za účelem oddělení ropy. Druhotné zpracování ropy se stává technologicky a ekonomicky výhodné.

Odborníci řekli, že získané materiály se dají použít pro sběr a odstranění ropy a ropných výrobků z vodní hladiny a z půdy při likvidaci úniků ropy. Jako materiál je vhodný pro filtry čisticích zařízení při očištění odpadních vod obsahujících ropu a průmyslových odpadních vod a také pro filtry pro zachycování výparů ropných výrobků ve vzduchu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cdt2
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTzv. odstranění Číny ze světového průmyslového řetězce je jenom iluze některých Američanů   
Pridal tk Pátek 17 duben 2020 - 02:44:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V uplynulých dnech někteří američtí politici opět popularizují návrat amerických podniků z Číny do USA a to, že se některé podniky plánují přesunout do jihovýchodní Asie, podle nich přispěje k odstranění Číny ze světového průmyslového řetězce.

Pandemie nevyhnutelně poškodí světový nabídkový řetězec a podniky některých zainteresovaných zemí usilují o multilaterální plán řešení, aby snížily riziko, to ale neznamená, že chtějí odejít z Číny.

Odstranění Číny ze světového průmyslového řetězce je jenom iluze některých Američanů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1785 sec,0.0276 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,653kB