Neděle 19 duben 2020
„O žádné ‚stěhování‘ se nejedná.“ Ruské velvyslanectví v Praze okomentovalo změnu oficiální adresy   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 11:27:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V oficiální adrese ruského velvyslanectví v Praze se objevila Korunovační ulice. Nyní se k situaci vyjádřilo samotné velvyslanectví a tuto „změnu adresy“ okomentovalo.

Ruské velvyslanectví zveřejnilo na sociální síti příspěvek, ve kterém komentuje situaci v souvislosti se změnou adresy. Napsali, že v březnu tohoto roku obdrželi z magistrátu hlavního města Prahy dopis o „zrušení adresy reprezentační budovy velvyslanectví: náměstí Pod Kaštany, číslo orientační 1“. Dále pokračují s tím, že podle daného dopisu „nadále platí adresa reprezentační budovy: ulice Korunovační, číslo orientační 36“.

„Vzhledem k tomu, že název ulice Korunovační je historický, používá se více než sto let a – jak se zdá – pravděpodobnost jejího přejmenování je mnohem nižší než u náhle vzniklého v českém hlavním městě toponymu ‚náměstí Borise Němcova‘, velvyslanectví rozhodlo jako svoji oficiální adresu nadále používat adresu: ulice Korunovační, číslo orientační 36,“ uvedlo ruské velvyslanectví na Facebooku.

Dále píší, že v minulých dnech odeslali na ministerstvo zahraničí nótu, kde tuto informaci sdělili české straně. „Jsme překvapeni tou skutečností, že zahraničněpolitický rezort České republiky tak ukvapeně zveřejnil obsah této nóty, která byla ryze technického charakteru,“ pokračuje komentář s dovětkem, že se zdá, že se tomuto námětu zde snaží úmyslně přidat politické znění.

„Tím pádem se nejedná o ‚stěhování‘ ruského diplomatického zastupitelství, jak to ukvapeně interpretovali v českých médiích,“ uvádí.

Dodávají, že by se o tom každý profesionální novinář mohl přesvědčit, pakliže by ověřil informace v katastru nemovitostí, které jsou dostupné na internetu.

„Oficiální adresou Velvyslanectví Ruské federace v České republice jako dříve zůstává adresa reprezentační budovy diplomatické mise,“ napsali závěrem.

O adrese velvyslanectví

Dnes jsme informovali o tom, že poté, co Praha přejmenovala náměstí Pod kaštany u velvyslanectví na náměstí Borise Němcova, který byl dříve ruským vicepremiérem a později opozičním kritikem prezidenta Vladimira Putina, se v oficiální adrese velvyslanectví objevuje Korunovační ulice.

Dané velvyslanectví tímto krokem reagovalo na dopis, který mu zaslal pražský magistrát a v němž se oznamovala změna adresy. Primátor Prahy Zdeněk Hřib krok velvyslanectví okomentoval s tím, že mu přijde „zvláštní“.

Poznámka IK: Hřib hold zůstane Hřibem!

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ce9u
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Dnes slaví pravoslavní křesťané velikonoce   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 06:16:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý rok se v chrámě Božího hrobu v Jeruzalémě opakuje nevysvětlitelný zázrak sestoupení blahodatného ohně:

Zázrak v době koronaviru...

Každoročně se v předvečer křesťanských Velikonoc opakuje sestoupení svatého ohně v Chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě jako svědectví vítězství Spasitele nad hříchem a smrtí. Ale vzhledem k pandemii koronaviru se poprvé za deset století tento slavnostní ceremoniál konal za zavřenými dveřmi a za úplné nepřítomnosti poutníků a věřících.

Po zjevení ohně ho patriarcha Jeruzaléma Theofilus III rozdal služebníkům řecké církve a zástupcům jiných vyznání, kteří vlastní Chrám Božího hrobu. Nyní bude svatý oheň doručen do Jaffské brány Starého města, kde bude rozdán diplomatům ze zemí, ve kterých významná část populace vyznává pravoslaví.

Blahodatný oheň symbolizuje zázračné světlo vzkříšení Krista a je považován za svatyni pro věřící. Jeho zjevení v předvečer pravoslavných Velikonoc nazývají i přes pravidelnost zázrakem.

FOTO: Hlava řecké pravoslavné církve v Betlémě biskup Theofilaktos dostává svíčku zapálenou svatým ohněm před Chrámem Narození Páně. Betlém v Izraeli.




Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Mohou politické neziskovky v Česku slavit vítězství? Návrh komunistů narazil na silný odpor   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 06:06:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrh KSČM týkající se omezení financování politických neziskových organizací ze státních zdrojů byl odmítnut představiteli čtrnácti ministerstev a úřadů. Důvodem záporného stanoviska českých státních orgánů vůči tomuto návrhu je údajná hrozba znemožnit dotace pro jakékoliv nestátní organizace. V pondělí má návrh projednat vláda.

Svůj odmítavý postoj vůči možnému zrušení financování politických neziskových organizací ze státního rozpočtu vyjádřilo 14 českých ministerstev a úřadů v rámci připomínkového řízení.

Podle názorů představitelů českých ministerstev, by schválení této iniciativy mohlo mít velice nepříznivé následky pro občanskou společnost. Tím se například myslí možné překážky pro projekty v rámci boje proti korupci. „Dotace by tak nemohly být poskytnuty de facto takřka žádné nestátní neziskové organizaci,“ uvádí se v komentáři pro vládu. Dalším bodem kritiky jsou příliš striktní pravidla týkající se veškerých procedur poskytování dotací a kontroly, které obsahuje návrh komunistické strany. V případě schválení této předlohy by stát mohl financovat pouze omezený počet projektů.

V pondělí by měla výše uvedený návrh probrat česká vláda. V případe jeho odmítnutí budou muset své posouzení předložit obě komory českého parlamentu.

Je ve hře boj o státní suverenitu?

Dříve své odůvodnění stranického návrhu na omezení financování politických neziskovek ze státního rozpočtu vyslovil předseda KSČM Vojtěch Filip.

„Nebudou se poskytovat dotace na to, aby někdo rozvracel stát, aby stát zaplatil skupinu nátlaku, která bude bojovat proti státnímu zřízení,“ prohlásil Filip.

Podle českého poslance Zdeňka Ondráčka, jenž je spoluautorem tohoto návrhu, jde o velice citlivé téma pro politické neziskovky a veškeré politické síly napojené na Brusel. Tvrdí totiž, že řada neziskových organizací vměšujících se do politických procesů slouží zájmům zahraničních subjektů, nikoliv zájmům České republiky a jejích občanů. Upozornil rovněž, že návrh je zaměřen proti politickým neziskovkám, nikoliv neziskovým organizacím obecně.

Mediální analytik a bývalý politik Petr Štěpánek zase vyslovil názor, že některé neziskové organizace mohou být využívány jako nástroj prosazování politických zájmů ze strany určitých skupin či politiků. Důležité je podle něj to, že neziskové organizace nepodléhají stejné kontrole, jako například politické strany, a právě kvůli tomu může být jejich financování neprůzračné.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ce39
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Lékař uvedl tři smrtelně nebezpečné faktory u koronaviru   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 05:53:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní lékař Anglie, Chris Whitty, uvedl faktory, které jednoznačně zvyšují riziko nákazy a úmrtí na infekci koronavirem. Video jeho vystoupení je uveřejněno na YouTube.

Jako první uvedl vysoký věk pacientů, což v mnoha případech vedlo ke smrti. Proto je důležité chránit starší lidi během pandemie, řekl Whitty.

Kromě toho je „naprosto jasné“, že k rizikové skupině patří lidé s doprovodnými chorobami, jako jsou například kardiovaskulární onemocnění, pokračoval.

„Přibližně 90 procent lidí, kteří zemřeli na koronavirus, mělo minimálně jedno další onemocnění,“ řekl lékař.

Za třetí, zdůraznil, muži jsou mnohem náchylnější než ženy, že se nakazí virem covid-19 „z důvodů, které nejsou zcela jasné“. Proto se i pohlaví během epidemie koronaviru stává rizikovým faktorem.

Ve Velké Británii dosáhl celkový počet infikovaných přes 109 tisíc lidí a zemřelo přes 14 tisíc pacientů.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Ce37
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Mark Esper chce nejen skrývat epidemickou situaci americké armády   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 05:41:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spolu se zhoršováním situace epidemie v USA se objevil další mistr skrývání.

Dne 16. dubna americký ministr obrany Mark Esper v interview očernil Čínu za špatné zavádění a netransparentní v otázce epidemie. Taková pověst je podobná jako slova některých politiků, je jenom záminkou na přesunování odpovědnosti na ostatní, nic nového.

Chování Marka Espera jako ministra obrany zřejmě vyvolá další pozornost veřejného mínění na situaci epidemie v americké armádě.

Očernění nepokrývá skutečnosti, přesunování odpovědnosti na ostatní také neodstraní virus. Životy umírají, Esper chce přesunovat pozornost americké společnosti na ostatní, ale dobří lidé si ještě dělají starosti o tom, kdy skončí šíření epidemie v americké armádě, a když ministr obrany je tak nezodpovědný, život amerických vojáků by nebyl tak bezpečný.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Petříček nanejvýš rozezlen: Rusové před konzulátem ČR zapálili dýmovnici   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 05:38:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tohle si moskálí odskáčí, takto se náš velký a kulturní český národ nenechá urážet od národa tak nanicovatého, podřadného a ničemného, jako je tenhle ruský pranárod, o kterém nikdo neví, odkud se na kontinentu vůbec vzal a odkud to vlastně do svých současných hranic přitáhl, a dnes není ničím jiným než jen zdrojem neklidu, pobouření a odporu v celém dříve tak klidném a pokojném evropském prostoru.

Představte si tu drzost a krev vám vystydne v žilách. Jacísi příšerní ruští zlotřilci, které se lidská přirozenost vzpírá nazvat lidmi, přitáhli v pátek večer k výsostnému území českého konzulátu v Petrohradě a prý v odpověď na naprosto mírově, pokojně a slušně provedené vynesení sochy ruského maršála Koněva z pražského náměstí Interbrigády, si zde dovolili vyjadřovat proti tomuto svrchovanému rozhodnutí radních Prahy 6 svůj nesouhlas a dokonce, promiňte, ale slova se při konstatování toho činu až příčí v hrdle, zapálili zde, před budovou našeho mocného státu, dýmovnici. Ve zprávách světových agentur k tomuto činu se neuvádí, jak byla dýmovnice velká, ale dá se předpokládat, že dýmila dost.

Je přirozené, že proti činu tak zvrácenému, který co do ničemnosti a podlosti nemá v dějinách mezinárodních styků ani nejpřibližnější paralelu, česká diplomacie na čele se svým ministrem Petříčkem okamžitě reagovala a poslala ruskému ministerstvu zahraničí svoji nótu, vyjadřující své pobouření nad skutečností, že ruská policie český zastupitelský úřad o řešení situace neinformovala.

Lze si totiž představit jako jistotu zaručenou, že když se 14 dní předtím začali dělníci s kladivy, krumpáči a lany v Praze 6 sápat na sochu ruského maršála, neměla česká policie v tom okamžiku na programu nic jiného, než že okamžitě volala ruskému velvyslanectví v Praze o tom, co se děje, a vyděšená až do morku všech svých nejvyšších představitelů je žádala o řešení situace.

Pokud tomu tak ovšem nebylo, pak jde o přirozený rozdíl mezi tím, jak se jedná a jak je jednáno se státem velkým a významným, jako je Česko, a státem tak nicotným, nepatrným a navíc ještě i zlotřilým, jako je Rusko.
Velikost ministra Petříčka pak aspoň já pro sebe vidím v tom, že si je tohoto rozdílu neustále plně vědom a uplatňuje jej ze všech evropských a snad i světových politiků daleko nejrasantněji.
Sláva mu!

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



P.C.Roberts: Nositel Nobelovy ceny říká: Covid-19 je lidským výtvorem   
Pridal tk Neděle 19 duben 2020 - 05:36:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský virolog Dr. Luc Montagnier, který objevil virus HIV a v roce 2008 získal Nobelovu cenu za medicínu, říká, že virus COVID-19 je lidským dílem a nikoli tedy přírodní mutací.

Dodává: Abyste do tohoto genomu vložili sekvenci HIV, je třeba molekulárních nástrojů, které se dají pořídit jedině v laboratoři. Dr. Montagnier má za to, že Číňané se snažili vyrobit očkovací látku proti AIDS a jejich konstrukt z laboratoře náhodně unikl.

K čemuž virolog dodává, že dobrou zprávou přitom je, že příroda žádná fušování a zaplátování nepřijímá a tyto nepřirozené změny bude sama eliminovat. A to dokonce i když se nebude nic dělat. Věci se zlepší, ale bohužel, až po mnoha lidských ztrátách.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: 2008 Nobel Prize winner says Covid-19 is Man-made

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2683 sec,0.0774 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,704kB