Pondělí 20 duben 2020
Počty nových případů koronaviru již čtvrtý den klesají. V Česku bylo dosud odhaleno 6787 nakažených   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 09:00:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již čtyři dny se v Česku snižuje počet nových potvrzených případů nového typu koronaviru, za neděli přibylo 92 nakažených. Dodnes tak bylo v Česku odhaleno 6787 případů nemoci covid-19, kterou právě koronavirus způsobuje. Roste také počet vyléčených osob, podle údajů ministerstva zdravotnictví se lékařům podařilo vyléčit 1311 osob.

Ministerstvo zdravotnictví ČR na svém webu informuje, že aktuálně bylo v Česku odhaleno již 6787 případů nákazy novým koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19. V posledních dnech počet nových případů stále klesá, zatímco ve středu přibylo 160 případů, tak za neděli je to 92 nových nakažených.

Navíc se lékařům daří uzdravovat stále více lidí, aktuálně bylo vyléčeno 1311 osob. Naopak v nemocnicích zemřelo 188 lidí.

Nejvíce nakažených je stále v Praze (téměř 1600), následuje Olomoucký kraj a Plzeňský kraj. Naopak nejméně případů bylo odhaleno v Jihočeském kraji.

Začíná chytrá karanténa

V neděli večer Ministerstvo zdravotnictví ČR na internetu zveřejnilo mimořádné opatření, ve kterém je informováno o chytré karanténě. Od pondělí se rozšíří do všech krajů s tím, že se bude jednat především o řízené testování, oslovování kontaktů a také předávání informací.

„Celkově tento mechanismus pozitivně přispěje k urychlení činností zabezpečujících testování populace a rychlejší způsob vyhodnocování vzorků a identifikace infikovaných v rámci populace ČR,“ píše se v daném dokumentu.

Co se týče cílů, pak je nutné zajistit důkladné informace o oběhu vzorků. Uvádí se, že je v této souvislosti sledována kapacita a vytíženost odběrných míst i laboratoří v závislosti na případnou eskalaci nemoci v okrese nebo kraji a identifikace rizikových lokalit.

Zmiňme, že součástí systému této chytré karantény mají být i paměťové mapy. Jde o to, že hygienici požádají člověka, který byl v kontaktu s nakaženým o souhlas, aby mohli využít data z mobilu a kreditní karty za posledních pět dní. Na základě toho se pak vytvoří tato mapa, která člověku pomůže vzpomenout si na to, zda se s někým na delší dobu potkal.

Jinou z možností bude získání dat z aplikace eRouška. Tu si zatím stáhlo přes 100 tisíc osob. Aplikace funguje na principu bluetooth a pamatuje si ostatní telefony s touto aplikací, které byly ve vzájemné blízkosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cfa6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFiasko důkazů: Pravda o koronaviru vychází na světlo   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 06:13:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Jediným způsobem, jak bojovat proti moru, je poctivost“ (Albert Camus)

Přední virologové a epidemiologové dochází k závěru, že oficiální informace o koronaviru neodpovídají skutečnosti. Profesor virologie, epidemiologie a statistiky ze Stanfordovy univerzity, John Ioannidis, se domnívá, že „aktuální údaje o počtu nakažených a vývoji epidemie jsou velmi nedůvěryhodné“. Informace o rozšíření viru jsou podle slov Ioannidise „fiaskem důkazů“.

„Ani tři měsíce po vypuknutí epidemie většina zemí, včetně USA, nemá možnost otestovat větší počet lidí a žádná z těchto zemí nemá k dispozici spolehlivé údaje o rozšíření viru s reprezentativním náhodným vzorkem celkové populace. Toto fiasko důkazů vytváří obrovský zmatek v určování míry úmrtnosti na nemoc COVID-19. Míra úmrtnosti 3,4 % podle WHO vyvolává hrůzu a postrádá smysl“, píše vědec.

Jedině v případě posádky výletní lodi Diamond Princess byli otestováni všichni pasažéři, kteří byli dáni do karantény. Po těchto testech činila míra úmrtnosti 1,0 % a jednalo se převážně o starší lidi.

Skupina francouzských lékařů potvrdila Ioannidisovy výpočty a došla k závěru, že úmrtnost na COVID-19 se podstatně neliší od úmrtnosti na nemoci SARS, způsobenými již dříve známými koronaviry. Problém COVID-19 je „podle všeho přeceňován“, domnívají se francouzští virologové a poznamenávají, že se ve světě v současné době šíří čtyři růžné typy koronaviru, kterými se nakazily, často bez příznaků, milióny lidí, a které se vyznačují nízkou úmrtností.

Tým amerických a čínských virologů předložil v článku vydaném v nejuznávanějším lékařském časopise na světě Nature Medicine údaje o čínském městě Wu-chan (provincie Chu-pej), kde byl virus COVID- 19 poprvé zaznamenán. Riziko úmrtí v oblastech za hranicemi provincie Chu-pei činilo 0,85% a 1,2-1,4 % pro město Wu-chan, což správně odpovídá údajům profesora Ioannidise.

Přední virologové zpochybňují také tvrzení, že populace proti viru COVID-19 nezískává imunitu. Mezinárodní lékařský portál BMJ, který odkazuje na výzkumy předních mezinárodních vědců, píše, že u drtivé většiny koronavirových infekcí nedochází k projevům příznaků. Sergio Romagnani, profesor klinické imunologie na Florentské univerzitě, tvrdí, že u většiny lidí, infikovaných koronavirem se příznaky neprojevují. Jeho údaje se opírají o výzkum, provedený ve zcela izolované vesnici s počtem okolo tří tisíc obyvatel na severu Itálie.

Ředitel Centra Evidence-based medicine (EBM, medicíny založené na důkazech) na Oxfordské univerzitě, Carl Henegan sdílí následující přesvědčení: „Nemůže být žádných pochyb o tom, že COVID-19 se dokáže šířit v mnohem větším rozsahu… Avšak karanténa (lockdown) zničí nás všechny a naše potomky a sotva zpomalí šíření viru, poněvadž džin už byl vypuštěn z lahve“.

Kategoricky se vyjadřuje profesor Knut Wittkowski, který po dobu 20 let vedl katedru biostatistiky a epidemiologie na Rockefellerově univerzitě. Podle jeho údajů „více než 90 % lidí s pozitivním výsledkem testu nemá těžké příznaky, proto není důvod hovořit u populace o „nedostatku imunity“. S tímto tvrzením souhlasí rakouští lékaři. V Centru lékařské statistiky na Vídeňské univerzitě prozkoumali údaje o smrtnosti v Rakousku za první dubnovou dekádu a došli k závěru, že křivka úmrtí na nemoc COVID-19 „přibližně odpovídá „normální“ smrtnosti pro muže i ženy v jednotlivých věkových kategoriích“. Jinými slovy, většina lidí s pozitivním výsledkem testu na koronavirus umřela, jak se říká, stářím.

„Zprávy o mladých a zdravých lidech, kteří zemřeli na koronavirus, se při bližším zkoumání ukázaly jako lživé“, říkají představitelé nezávislé švýcarské vědecké skupiny Swiss Propaganda Research (SPR). Mnozí z těchto lidí buďto nezemřeli přímo na COVID-19 nebo měli vážné předpoklady (například nediagnostikovanou leukémii). O tom píše britský deník The Guardian a španělský portál Gool.com.

Podle stavu z poloviny dubna zůstává celková smrtnost v USA a ve většině evropských zemí na úrovni závažných sezónních epidemií SARS a chřipky. Co se týče mohutného nárůstu počtu úmrtí, například, v Severní Itálii, vědci se přiklání k názoru, že příčinami jsou znečištění ovzduší, nákaza legionelou (bakterií, způsobující prudkou infekci), nízká úroveň zdokonalování systému zdravotnictví a péče o přestárlé občany a příčinou může být i panika.

Přetížení zdravotnického systému v USA, Velké Británii, Španělsku a Itálii, které v současnosti sledujeme, není ničím neobvyklým. V r. 2018 byly nemocnice po celých Spojených státech naplněny pacienty s obyčejnou virovou chřipkou; ve státě Alabama byl vyhlášen výjimečný stav. Plánované operace v místních nemocnicích byly zrušeny, pacienti s jinými onemocněními nebyli přijímáni. Kalifornie byla prohlášena za „válečnou zónu“, nakažené chřipkou léčili v narychlo postavených stanech.

V tom samém roce 2018 byla oddělení intenzivní péče v Miláně „úplně přecpaná“ pacienty s chřipkou.

V prosinci 2019 Národní zdravotní služba Velké Británie (National Health Service, NHS) naplnila „dočasnými lůžky“ 52% svých nemocnic, aby byly schopné vypořádat se s přílivem nemocných s chřipkou. Ve většině nemocnic zůstala tato dočasná lůžka z minulého roku. V listopadu 2019 britští experti varovali, že Národní zdravotní služba Velké Británie nemůže sezónní chřipku zvládnout.

Ve Španělsku chřipka přeplňuje nemocnice téměř každým rokem. V r. 2015 leželi pacienti na chodbách. V březnu 2019 byly španělské nemocnice naplněny více než na 200 %.

Odkud se tedy berou ta strašlivá čísla úmrtí na koronavirus?

Prezident německého Institutu Roberta Kocha Lothar Wheeler prohlásil 20. března na tiskové konferenci, že za příčinu smrti pacientů s pozitivním výsledkem testu považují německé úřady oficiálně koronavirus a nepřihlíží k existenci jiných onemocnění.

Skutečnost, že se to v Německu odehrává přesně takovým způsobem, potvrdil virolog Hendrick Strick, když uvedl příklad 78letého muže, který zemřel na srdeční nedostatečnost bez sebemenšího zasažení plic, ale byl přiřazen do statistiky úmrtí na koronavirus. „Oficiální údaje z laboratoří ukazují, že virus se šíří mnohem pomaleji než se tvrdilo…Úřady i vláda odmítají provést nezbytný výzkum a „zkomplikovat informace“, píší německé sdělovací prostředky.

A co s údajným exponenciálním růstem počtu nakažených koronavirem?

Problém je v tom, že počet testů se v mnoha zemích zvyšuje v geometrické progresi. Ve většině zemí je poměr pozitivních testů k celkovému počtu testů buď konstantní (5-15 %), anebo roste velmi pomalu. Švýcarský lékař Felix Scholkmann uvádí odpovídající data pro USA, Německo a Švýcarsko.

Postavení předních virologů podporovala WHO. Navzdory svým počátečním prohlášením WHO určila na konci března, že neexistují žádné důkazy o šíření viru vzdušnou cestou kapénkami. A přední německý virolog Hendrick Streck neobjevil způsob přenosu kapénkami ani kontaktem.

O příčinách děsivé statistiky onemocnění nedávno vypověděl americký lékař a senátor státu Minesota, Scott Jensen, 8.března ve vysílání Fox News, kde vyprávěl o tom, že v úmrtních listech lékaři uvádějí jako příčinu smrti COVID-19, což je podle jeho názoru „naprostý nesmysl“. Problém je, že americký pojišťovací systém Medicare vyplácí 13 tis. amerických dolarů za pacienta s koronavirem a 39 tis. amerických dolarů v případě, že takového pacienta připojí k přístroji umělé plicní ventilace.

Jensen řekl, že obdržel dokument o 7 stranách s instrukcí, jak je potřeba vyplňovat úmrtní listy pacientů s diagnózou COVID-19 bez laboratorního testu, který by potvrzoval nákazu touto nemocí. Lékař musí napsat, že smrt pacienta nastala pravděpodobně v důsledku koronaviru. Nemocnice, které budou dodržovat instrukce, dostanou třikrát více peněz. Jensen názorně demonstroval instrukce v přímém přenosu.

Nezávislá švýcarská vědecká skupina Swiss Propaganda Research zveřejnila speciální studii, ve které uvádí mnohačetné případy ničím nepodepřené dramatizace epidemie koronaviru ve světových médiích. Jako epigraf ke své studii vybrali Švýcaři slova Alberta Camuse: „Jediným způsobem, jak bojovat proti moru, je poctivost“.

Vladimir Prochvatilov

Правда о коронавирусе выходит на свет vyšel 15. dubna 2020 na Fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8281-pravda-o-koronaviru-vychazi-na-svetlo.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNehorázná drzost. Generální ředitel České televize Petr Dvořák přišel s požadavkem zvýšit koncesionářský poplatek na 150 korun   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:58:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nehorázná drzost. Generální ředitel České televize Petr Dvořák přišel s požadavkem zvýšit koncesionářský poplatek na 150 korun. Těch téměř sedm miliard ročně na provoz ČT je mu málo? To se nestydí toto požadovat a navíc v době koronavirové krize?

„Kdybych si mohl říct, co bychom potřebovali, tak bych zvýšil koncesionářský poplatek o patnáct korun, na 150 korun. To dělá pět korun za den a za to poskytujeme službu, která je skvělá. Navýšení by mohlo být jen dočasně, například do roku 2022 nebo 2024, a mohl by se hledat i jiný, modernější systém financování,“ řekl v rozhovoru pro HN Dvořák.

Také připomeňme, že média nedávno informovala, že patnáct vrcholných manažerů České televize získalo za loňský rok na mzdách a odměnách přes 46,5 milionu korun! Každý z 15 top manažerů si tedy v roce 2019 přišel v průměru na 3,1 milionu korun hrubého, tedy 258 tisíc měsíčně! A Česká televize navíc tají, kdo kolik dostal! Ta Česká televize, která ostatní peskuje a kádruje, je sama netransparentní! Je to výsměch českým občanům. Takhle to dál nejde a není možné, aby vedení ČT z koncesionářských poplatků mělo takovéto nehorázné odměny!

Prosazujeme přeměnu České televize na příspěvkovou organizaci se stanoveným a kontrolovatelným rozpočtem, která bude objektivně informovat o dění ve světě a České republice. Hnutí SPD prosazuje a bude prosazovat zrušení koncesionářských poplatků.

Bohužel vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM v pondělí 18. listopadu 2019 odmítla podpořit návrh poslanců SPD na rozšíření okruhu lidí osvobozených od úhrady koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu. Poslanci SPD navrhovali zrušit koncesionářské poplatky starobním a invalidním důchodcům a samoživitelům, kteří pečují o nezletilé dítě, a také lidem a domácnostem s příjmy pod čtyřnásobek životního minima.

Jsme přesvědčeni o tom, že právě těmto skupinám obyvatel by měl stát zlevňovat život, a nikoliv jim ukládat poplatky. Osvobodit od poplatků navrhujeme také ústavní zařízení, která poskytují péči nemocným a seniorům. Poplatky jsou v podstatě forma daně, kterou Česká televize a Český rozhlas vybírají, aniž jejich hospodaření podléhá odpovídající kontrole.

Hnutí SPD nadále prosazuje a bude prosazovat úplné zrušení koncesionářských poplatků. Česká televize se musí zpět vrátit zpět do rukou českých občanů.

Radim Fiala

Zdroj: https://www.lupa.cz/…/podle-reditele-ct-by-televizni-popla…/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa české lidi vláda s neziskovkami sere, ale do muslimských a afrických zemí posílá miliardy z naších daní   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:51:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Se zájmem sleduji, jak se neziskové organizace typu Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a podobné subjekty chovají v době krize. Sobecky a zbaběle zalézají do děr, vymlouvají se, "distancují" a "vydávají prohlášení", zatímco vesele vysávají miliardy ze státní kasy. A "skutek utek" ...

Koronavirová krize jasně ukázala rozdíly mezi výše uvedenými "subjekty" a těmi, které často i přes značné problémy s financováním, výše jmenovaným "neziskovkám" placeným z našich peněz a zahraničních zdrojů prakticky neznámými, pokračují v tom, co dělaly i před karanténou. Tedy v reálné a účinné pomoci potřebným lidem v ČR. Konkrétně Český Červený kříž, provozující azylové domy a stacionáře, nebo dobrovolní hasiči, pomáhající s distribucí potravin starým a nemocným lidem.

Proč se vlastně neziskovkám jako je třeba Člověk v tísni, neustále žebrající o další a další peníze bez jakéhokoliv viditelného praktického přínosu, říká "nestátní sektor"? Jsou přece pevně přisátí na cecíky státní pokladny (tedy na naše peníze) a těžko je odtrhnout. Přitom ve skutečné nouzi je jejich skutečná pomoc státu a nám, občanům, absolutně nulová!

Rozumím argumentaci o mezinárodní pomoci. Česká republika je v tomto punktu štědrá řekl bych až "nad poměry". Naše armáda "pomáhá" v Afghánistánu, v Mali, v Jemenu, na Golanech a jinde, policie namátkou v Iráku a v Afghánistánu, posíláme miliardy na uprchlíky v Turecku, v Sýrii, ... Další pomoc platíme v rámci příspěvků do EU, v rámci příspěvků do OSN, v rámci příspěvků do UNESCO ...

Jako stát se chováme velmi štědře a jedná se skutečně o desítky miliard korun ročně. Proč máme ještě financovat další instituce, které s našim státem nemají de facto nic společného, většinu peněz "sežere" jejich provoz a náklady na ně se rovněž pohybují v miliardách korun? Nerozumím tomu! Možná se najde někdo, kdo mi to logicky vysvětlí. Jsem plně otevřen diskusi.

Autor: Jaroslav Štefec
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU a nadnárodní korporace likvidují pracovní místa Evropanů! A také pomáhaly vyzbrojovat nepřítele Evropanů = Turecko   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:49:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Evropském parlamentu jsem 3x předložil návrh na zavedení sankcí proti Turecku. V případě turecké vojenské invaze do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie, dále při projednávání reakce EU na nelegální námořní blokádu Kyperské republiky a potřetí během útoků turecké armády na řecké pohraničníky bránící migrantům ve vstupu do EU v provincii Evros. Mé návrhy byly vždy odmítnuty probruselskou většinou socialistů, lidovců a RENEW (kde je i ANO).

Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claud Junkcer i současná předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve všech případech odmítli jakékoli návrhy na zavedení skutečně účinných sankcí proti Turecku s tím, že Turecko je pro EU příliš důležitý obchodní partner. Navrhoval jsem zastavení všech plateb z rozpočtu EU do Turecka. Dále vypovězení celní unie s Tureckem. A zavedení víz pro všechny občany Turecka cestující do EU. Evropský parlament místo toho schválil směšné náhrážky ekonomických sankcí, v jejichž zdůvodnění se píše, že „nesmí poškodit tureckou ekonomiku“.

EU zde totiž není pro občany nebo proto, aby hájila zájmy členských států. EU byla stvořena proto, aby sloužila nadnárodním korporacím. Proto EU nemůže zavést žádné účinné sankce proti Turecku, protože by tím poškodila práva nadnárodních korporací. Řecký server ellinotourkika.gr v pátek přinesl další vysvětlení toho, proč moje návrhy nemohly být v Europarlamentu schváleny. Původně německá nadnárodní korporace Bosch podepsala s tureckou vládou dohodu o přesunu výroby vysokotlakých čerpadel z EU do Turecka. V nové továrně v turecké oblasti Bursa, kam Bosch investuje 180 milionů USD, bude 292 tureckých zaměstnanců vyrábět 900 tisíc vysokotlakých čerpadel.

Bosch již v minulosti část pracovních míst z EU do Turecka přesunul. Doposud v Turecku investoval 255 milionů USD. Podle řeckého serveru se Turecko pro německé firmy stává „druhou Čínou“. Obří firmy do Turecka přesouvají kvůli levné pracovní síle velkou část výroby. Značných podíl jejich výrobků z Turecka ale míří na evropský trh. Z hlediska členských států EU jde o sebevražednou politiku. Občané v evropských zemích tím přichází o práci a státy o daňové výnosy. Největší evropské firmy přesouváním výrob do Turecka pomáhají vyzbrojovat největšího potenciálního nepřítele evropských zemí. Ve společných podnicích s evropskými koncerny má často podíl firma AYOK, která je ovládána přímo tureckou armádou. Ze zisků financuje nákup zbraní pro tureckou armádu.

Autor: Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV pařížském potrubí s technologickou vodou byly objeveny stopy koronaviru   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:46:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stopy koronaviru byly nalezeny v odtokových potrubích s technologickou vodou, která se používá k čištění ulic v Paříži. Informuje o tom televizní kanál BFMTV s odkazem na pařížské úřady.

Uvádí se, že laboratoř městské správy Eau de Paris zjistila během posledního dne přítomnost „nepatrných stop“ viru ve 4 z 27 vzorků. Tento fakt vedl k okamžitému pozastavení používání potrubí s technologickou vodou z bezpečnostních důvodů.

Pařížské úřady ubezpečují, že žádné riziko pro pitnou vodu neexistuje. Dodávají, že ta prochází jiným potrubím.

V pondělí informoval francouzský prezident Emmanuel Macron o tom, že karanténa se prodlužuje do 11. května. Důvodem je pokračující pandemie koronaviru. Přísné omezení pohybu osob platí v zemi od 17. března. Ve Francii jsou zavřeny kavárny, restaurace, kina, muzea, parky, vzdělávací instituce. Po 11. květnu se ve Francii postupně otevřou mateřské školy, školy a univerzity.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CeXz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChce Schillerová předběhnout Kalouska? Ministryně navrhuje navýšit schodek rozpočtu na 300 miliard korun   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:44:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) plánuje na pondělním jednání vlády navrhnout další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun kvůli dopadům šíření koronaviru. Oznámila to v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Jde o rekordní schodek rozpočtu v historii ČR.

„Kvůli dalším a pokračujícím opatřením se propadnou příjmy státu. Zítra budu na vládě navrhovat novelu zákona o státním rozpočtu se schodkem 300 miliard korun,“ řekla Alena Schillerová.

Ještě před několika týdny přitom mluvila o schodku 200 miliard korun.

„Letošní schodek 200 miliard korun není definitivní, protože mám spočítána všechna opatření, která jsme aplikovali, ale i další, která budou aplikována,“ uvedla Schillerová. Jde podle ní například o zvýšení plateb zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

U výdajů Schillerová nově očekává navýšení o 120 miliard korun. V případě příjmů pak zatím očekává kvůli nižším příjmům ze sociálního pojištění, DPH nebo příjmových daní propad o zhruba 140 miliard korun.

„Jen doufám, že schodek bude konečný,“ dodala ministryně.

Škrty v letošním rozpočtu Schillerová neplánuje. Hlubší analýzu výdajů rozpočtu chce udělat až na rok 2021. V souvislosti s tím upozornila, že při sestavování rozpočtu na příští rok by zkomplikovalo situaci, pokud by nebyla schválena novela zákona o rozpočtové odpovědnosti.

Schillerová dále uvedla, že Česko je v ekonomické recesi.

„A čím bude delší, tím bude i hlubší,“ uvedla. Proto by jako ministryně financí přivítala rychlejší uvolňování opatření proti šíření koronaviru. „Ale musí to jít ruku v ruce s vyjádřením epidemiologů. Stojím si za tím, že zdraví musí být na prvním místě,“ dodala.

V pátek pak ministerstvo financí uvedlo, že bude letos potřebovat na financování státního dluhu 410,6 miliardy korun. To je o 139,5 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2020.

Rekordní schodek rozpočtu v historii ČR

Schodek státního rozpočtu ve výši 300 miliard korun by byl historicky nejvyšším schodkem státního rozpočtu v dějinách ČR. Doposud nejvyšší deficit měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun. Tehdejším ministrem financí byl Miroslav Kalousek.

Na hospodaření státního rozpočtu v roce 2009, kdy byl také zaznamenán rekordní rozdíl mezi schváleným a skutečným deficitem, se negativně projevily kromě ekonomické krize také některé legislativní úpravy umožňující různé úlevy především v daních a pojistném na sociální zabezpečení.

Poslanec Tomáš Martínek z Pirátské stany zveřejnil na Twitteru graf, který zobrazuje všechny české ministry financí a růst dluhu v korunách. Martínek se ptá, jestli se Alena Schillerová dostane na první místo žebříčku už letos, nebo až příští rok.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CeXy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránci varují USA: Na vaši chybu v Perském zálivu tvrdě odpovíme   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:34:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velení námořních sil Íránských revolučních gard se vyjádřilo k incidentu v Perském zálivu za účasti amerických válečných plavidel. Podle agentury Tasnim revoluční gardy slíbily „rozhodnou odpověď“ na jakoukoliv chybu ze strany Spojených států.

Ve svém prohlášení Íránské revoluční gardy potvrdily, že 15. dubna došlo v Perském zálivu k incidentu s americkými válečnými loděmi. Nicméně trvají na tom, že se stal jinak, než ho popisují Američané. Podle nich to byla americká strana, která je odpovědná za provokační a nebezpečné manévry. Americkou verzi gardy označily za báchorku v hollywoodském stylu.

„Doporučujeme Američanům, aby dodržovali mezinárodní normy a námořní protokoly v Perském a Ománském zálivu a zdrželi se jakýchkoliv avantýr a falešných zpráv. Námořní síly Íránských revolučních gard a íránské ozbrojené síly považují za červenou linii akce cizích sil v regionu, které ohrožují národní bezpečnost a za jakoukoli chybou přijde rozhodná odpověď,“ stojí v prohlášení Íránských revolučních gard.

Kromě toho gardy poukázaly i na nebezpečné a neprofesionální akce amerického námořnictva ve dnech 6. a 7. dubna, když americké lodě zachytily íránské lodě. Po tomto incidentu se v Teheránu rozhodli posílit hlídkování Perského zálivu.

Dříve Centrální velitelství amerického námořnictva oznámilo, že motorové čluny Íránských revolučních gard provedly v Perském zálivu nebezpečné manévry v blízkosti amerických válečných lodí. K jedné z amerických lodí se údajně dostaly do vzdálenosti 45 metrů a k další dokonce 10 metrů. Asi za hodinu posádka íránských člunů odpověděla na rádiové výzvy amerických lodí a odplula.

Po této zprávě íránský ministr obrany Amir Hatami oznámil, že americká přítomnost v Perském zálivu podkopává regionální bezpečnost.

Napjaté vztahy

Vztahy mezi Íránem a Spojenými státy se dramaticky zhoršily po nástupu Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta v roce 2017. Trump vypověděl dohodu s Teheránem, která omezovala íránský jaderný program výměnou za uvolnění sankčního režimu, a uvalil na Islámskou republiku tvrdé sankce, jež se především dotkly exportu ropy.

Od té doby v Perském zálivu proběhla řada incidentů včetně sestřelení amerického dronu, bombových útoků na komerční tankery a útoku na ropná zařízení v Saúdské Arábii, ze kterých Washington obvinil Írán. Vyjma sestřelení dronu, který se podle Teheránu dostal do íránského vzdušného prostoru, Írán svou odpovědnost odmítá.

K dramatické eskalaci došlo na začátku letošního roku, kdy Spojené státy u letiště v Bagdádu zavraždily velitele íránských elitních sil Kuds Kásima Sulejmáního. V reakci na to Írán provedl raketový útok na americké základny v Iráku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CeU6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponASEAN se stal největším obchodním partnerem Číny, což je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi oběma stranami   
Pridal tk Pondělí 20 duben 2020 - 05:30:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle statistiky Čínské celnice o zahraničním obchodu v prvním čtvrtletí roku 2020 se ASEAN namísto EU stal největším obchodním partnerem Číny. Ředitel singapurského sdružení Nanyang (Nan-jang) Xu Zhenyi (Sü čen-i) uvedl, že je to výsledek dlouhodobého úsilí Číny o neustálé zvětšování spolupráce se zeměmi jihovýchodní Asie.

Xu Zhenyi poznamenal, že v posledním desetiletí se Čína snaží zlepšit svou ekonomickou integraci se zeměmi ASEANu. Čína nikdy nechybí při vyjednávání buď dohody o volném obchodu mezi zeměmi nebo dohody o komplexním regionálním hospodářském partnerství. Takové úsilí přineslo oběma stranám plodné výsledky.

Poukázal na to, že díky úsilí Číny v posledním desetiletí a jejímu návrhu Pásma a stezky je přirozené, že ASEAN předstihl EU a stal se největším čínským obchodním partnerem.

Představil, že konotace spolupráce mezi Čínou a ASEANem daleko předčila oblast obchodu a pozoruhodné jsou i čínské investice. Mnohem důležitější je, že trend čínské ekonomiky se nadále zdravě vyvíjí, což určuje, že spolupráce mezi oběma stranami v různých oblastech se bude i nadále posouvat na vyšší úroveň.

„Čínská ekonomická struktura se také neustále vyvíjí a optimalizuje. S tímto vývojovým trendem se odráží strukturální rozdílnost mezi Čínou a mnoha ekonomickými celky v jihovýchodní Asii. Tento rozdíl přináší potřebu na vzájemné doplňkování, která dále podpoří dvoustrannou spolupráci v hospodářské a obchodní oblasti. Myslím, že objem obchodu mezi oběma stranami se bude i nadále zvyšovat," dodal.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2173 sec,0.0626 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,786kB