Úterý 21 duben 2020
Drazí občané   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:47:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Drazí občané,

chceme se s vámi podělit o několik nepříjemných zpráv. Objevili jsme nový koronavirus a zjistili, že když se jím staří a nemocní lidé nakazí, často umírají. To nemá obdoby! Musíme to okamžitě zastavit, takže od této chvíle vám nebude dovoleno chodit, kam se vám chce a kdykoliv se vám zachce, venku budete muset nosit roušky a budete dodržovat rozestupy na vzdálenost nejméně 2 metrů! My mezitím uzavřeme veškeré provozovny, obchody a podniky, které nejsou nezbytně nutné pro přežití, abychom zamezili této nové nemoci zabíjet staré a nemocné. Jsou to pro nás ti nejdůležitější!

Sice to úplně zruinuje ekonomiku, ale musíme to udělat. V Číně zemřelo na tuto nemoc více než 3.000 lidí během dvou měsíců! Víte, jak dlouho to obvykle trvá, než v Číně zemře 3.000 lidí? No, vlastně asi 3 hodiny, ale to není podstatné! Nemúžeme dopustit, aby tento virus zabíjel staré a nemocné lidi. Zabíjí průměrně zhruba 400 lidí denně!

Chřipka zabíjí celosvětově jen asi 1.300 lidí denně, takže vidíte, že tento virus je mnohem horší. Chřipka je v pohodě. Chřipku známe. Ta nás netrápí. Také třeba rakovina zabíjí asi 22.000 lidí denně, ale nic s tím nemůžeme dělat – a kromě toho, chemoterapie je skvělý obchod, takže to není žádný problém. Co se sebevražd týká, spáchá ji asi 3.000 lidí denně, ale my ani nevíme, co je k tomu vede, takže tam nedovedeme pomoci. Ale zničíme hospodářství a sebereme vám veškerá práva, abychom tento virus zastavili! Protože to dokážeme!

Takže zůstaňte ve svých domovech a dívejte se na televizi. Ven můžete jít pouze pro potraviny. Jestli tam budete dělat něco jiného, dáme vám pokutu nebo vás zavřeme nebo obojí. Každou minutu, kterou strávíte venku, vystavujete staré a nemocné lidi riziku! Když už jste venku, koukejte udržovat nařízenou vzdálenost od ostatních. S nikým nemluvte. Na nikoho se nedívejte. A proboha, přikryjte si něčím tvář. To je jediná možnost, jak zachránit ty staré a nemocné lidi od smrti koronavirem, aby mohli zemřít o něco později na rakovinu, nebo zápal plic, nebo infarkt či jinou nemoc, což už je normální.

Snažte se dodržovat určenou vzdálenost i doma, mezi členy rodiny, protože nikdy nevíte! Myjte si ruce alespoň 36x denně a neustále dezinfikujte vše, na co někdo sáhl. Pokud uvidíme, že staří a nemocní lidé i přesto nadále umírají, budeme muset pravidla zpřísnit a instalovat kamery ve vašich domovech, abychom se přesvědčili, že si myjete ruce a vše řádně dezinfikujete podle nařízení.

Někdo by mohl namítnout, že to bude jako ve fašistickém policejním státě, ale je to pro vaše dobro. Jednou budete také staří a nemocní, a budete chtít zemřít na kardiovaskulární chorobu nebo rakovinu jako všichni ostatní – ne kvůli tomuto příšernému koronaviru. A je to opravdu hrozná nemoc. Budete mít bolest v krku, začnete kašlat a může vás dokonce začít bolet celé tělo. Takže doufáme, že teď již chápete, proč musíme všechno zakázat, vy musíte být izolováni a odděleni od ostatních spoluobčanů. Je to opravdu ta nejzdravější věc, kterou pro vás můžeme udělat, tak nám to prosím neztěžujte.

Vaše vlády

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAni chřipka, ani španělská   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:41:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ráno 4. března 1918 se vbelhal do ošetřovny ve vojenské základně ve Fort Riley v Kansasu kuchař Albert Gitchell. Celý pobledlý si stěžoval na horečku a silnou bolest v krku a hlavy.

Do oběda se s podobnými potížemi objevila skoro stovka mužů a zdravotníci je dočasně museli uložit do hangáru. Byl to jeden z prvních oficiálních záznamů o výskytu „španělské chřipky“, která si vyžádala 50 až 100 milionů obětí v letech 1918-1920.

A co když oficiální označení onemocnění není pravdivé? Co když tato pandemie nebyla chřipka a nepocházela ze Španělska?

Podle klíčové zprávy (1), kterou sepsal vojenský lékař nadporučík Dr. Frederick Gates, uveřejněné 20. července 1918, Fort Riley byla první ze čtrnácti výcvikových středisek v USA, kde pracovníci Rockefellerova Institutu pro vědecký výzkum začali od ledna do června 1918 zkoušet na vojácích experimentální očkovací látku proti zánětu mozkových blan. Dr. Gates zaznamenal, že mezi 21. lednem a 4. červnem 1918 byly uskutečněny experimenty, při nichž 3.700 dobrovolníků dostávalo tři dávky bakteriální anti-meningitidní očkovací látky z koňského séra.

Dr. Gates zaznamenal, že u řady mužů vakcína vyvolala symptomy podobné chřipce: kašel, zvracení a průjem. Tyto příznaky jsou neštěstím po muže, kteří žijí v kasárnách, cestují ve vlacích, plaví se na lodích do Evropy a živoří v zákopech. V těchto často zdravotně závadných podmínkách se nakažlivé nemoci jako je bakteriální zánět plic šíří jako stepní požár pouhým kýchnutím.

Když vojáci onemocněli, armádní velení je evakuovalo z fronty a nahradilo zdravými muži. Tento proces urychloval nákazu a přinášel jí stále nové oběti. Kromě toho Rockefellerův institut poslal sérum proti zánětu mozkových blan do Anglie, Francie, Belgie, Itálie a dalších zemí.

Na někoho se to muselo svést—ale proč zrovna na Španělsko? Inu, protože to byla jedna z mála neutrálních zemí v první světové válce a měla svobodný tisk, který jediný psal o smrtící nákaze, když se dostala až do Madridu. Válčící státy o ní mlčely, protože nechtěly ještě více vyděsit své vojáky nežli byli. Na obou stranách se schovávali před smrtí v okopech a to poslední, co potřebovali vědět bylo, že tam jsou mnohem víc ohroženi na životě nežli při útoku na bodáky.

Po stu letech bychom měli škrtnout jakoukoli zmínku o „Španělce“ ze všech debat o této pandemii. Jestliže její počinek byl na vojenské základně v Kansasu, tak by bylo případnější a férovější, aby nesla její jméno. Leda ovšem, že označení „španělská “má zakrýt pravé místo výskytu nákazy a „chřipka“ pravou příčinu její vysoké úmrtnosti. V roce 2008 virologové amerického Národního institutu zdraví (NIH), kteří prověřovali 167 vzorků z autopsie plic padlých vojáků zjistili, že 164 z nich obsahovaly pneumokoky a streptokoky. To znamená, že v 98.2% procentech případů zabíjely bakterie a ne chřipkový virus.

Když druhá světová válka skončila 11. listopadu 1918, vojáci se vrátili do svých domovů a koloniálních posádek. Z bakteriálního zánětu plic se stala pandemie.

(Vracečka: Představme si mladého lékaře, jak zajíkavě přednáší dlouhou zprávu o výsledcích šetření veliteli Fort Reily, který poklepává netrpělivě prstem na stůl. Má hodnost podplukovníka, jmenovat ho nebudu z důvodů, které jistě pochopíte. „Nadporučíku,“ přeruší svého podřízeného, „to je jistě všechno zajímavé, ale mně jde ze všeho nejvíc o váš závěr. Nejen kvůli dobrým vztahům Fort Reily s tou velkolepou organizací pana Rockefellera, ale také kvůli vaší budoucnosti. Přece nechcete věčně sloužit v armádě, člověk s vašimi znalostmi jistě najde daleko lukrativnější uplatnění ve vědeckém výzkumu, zvláště, když pan Rockefeller bude s vaší zprávou plně spokojen. Rozumíte mi, co chci říci, že ano?“ Tak nějak to mohlo být. Protože jak jinak máme pochopit, že na různých místech své zprávy dr. Gates uvádí pozorování, že po vakcíně měli někteří vojáci symptomy „ předstírané meningitidy“ a že bakteriální meningitida „občas napodobuje chřipkové příznaky.“ Načež jako úlitbu „vyšším zájmům“ připojil, že ve skutečnosti „ na zánět mozkových blan to nevypadá.“)

V letech 1918-1920 nedošlo k žádnému vyšetřování lidové verze, podle níž „Španělská chřipka“ byla záhadná nemoc, která postihla lidi jako trest boží. Jiná vysvětlení, která postupem času byla veřejnosti předkládána, se předháněla mírou nevěrohodnosti. Nepřekvapuje, že mezi nimi byli choroboplodní Číňané, které si Evropané přivezli, aby jim pomáhali v jejich válečném úsilí. Výzkumy vedly také k závěru, že údajná „španělská chřipka“ vznikla přenosem z ptáků stejně jako H5N1 – podtyp viru ptačí chřipky, jehož rozšíření ve světových ptačích populacích je známo od 30. let dvacátého století. Ve Wikipedii naleznete další teorie, ale o Rockefellerových pokusech s očkovacím sérem autoři mlčí.

Zpráva dr. Gatese zmizela v díře zapomnění. Proč?

Farmaceutický průmysl je nejštědřejším mecenášem politiků a největším reklamním klientem sdělovacích prostředků; v tom se za těch sto let nic, ale doopravdy nic nezměnilo.

Kde není žalobce, není soudce. A mějme na paměti, že několik mrtvých je vražda, jak řekl znalec v tomto oboru J.V.S., zatímco miliony mrtvých je statistika.

Na druhé straně, nepotrestané zločiny jsou jako ponorná řeka, nikdy nevíš, kdy či kde se znovu objeví a v jaké podobě. Jako například ve vakcíně proti Covidu-19, kterou Bill Gates a další samozvaní vládcové vesmíru podmiňují naše právo svobodného pohybu. Nemám obavu, že sérum by mohlo střílet do výfuku nebo se jinak vymstít; spíše mám strach, že splní vše, co jeho tvůrci mu určí se mnou udělat.

Povzbuzující je, že od minulého týdne máme příklad k následování. „Nenechám se očkovat, abych mohl cestovat,“ prohlásil světový tenisový šampion Djokovic. Bravo Novak!

Jan Vítek

Foto 100 let staré z doby epidemie španělské chřipky -- co mi to jen připomíná?
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVěděli jste, že muslimové terorizovali a vraždili na hranicích Moravy a Slovenska?   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:19:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Znáte historií tohoto území, která se dnes v českých školách neučí? Přečtěte si tento krátký výtah z této historie: Již před staletími měli naši předkové zkušenosti s muslimy, a to ve většině případů negativní. Už od 16. století totiž muslimové pod vlajkou Osmanské říše podnikali nájezdy na Moravu a Slovensko a přitom plenili vesnice, znásilňovali ženy a odváděli do otroctví obyvatele naší země.

Byť naši předkové hovořili o nájezdnících jako o Turcích, jednalo se o kolektivní označení nájezdníků ne podle etnicity, ale podle vládnoucí vrstvy Osmanů (tj. Turků). Muslimští nájezdníci byli různého etnického původu a mnohdy se k nim přidávali i jejich křesťanští spojenci – v případě Moravy a Slovenska šlo hlavně o protestantskou šlechtu z Uher (Maďarska). Po tragické porážce českého a uherského krále Ludvíka Jagellonského v bitvě u Mohuče roku 1526 se začala hlavně Morava připravovat na válku s muslimy. Muslimové tehdy plenili slovenské vesnice několik kilometrů od dnešního moravského města Strážnice a Moravané očekávali jejich vpád i na Moravu.

K tomu opravdu došlo v roce 1528, kdy muslimové zahájili nový postup; roku 1529 oblehla osmanská armáda Vídeň. Moravané tehdy vyslali Vídni na pomoc vojenský oddíl tvořený zhruba dvaceti tisíci moravskými pěšáky a přibližně šestnácti sty jezdci, kteří ovšem nakonec do bojů nezasáhli, neboť osmanský vládce Sulejman I. po třiadvaceti dnech obléhání Vídně ukončil a muslimové se stáhli.

Roku 1568 došlo k novému uzavření míru s muslimy, ale ukončení války neznamenalo mír na hranici s Osmanskou říší. Muslimové pravidelně pořádali malé nájezdy do slovenských vesnic, kde loupili a znásilňovali a odkud odvlékali do otroctví jejich obyvatele. Desetiletí války s muslimy si ovšem vybrala svou daň i na zhoršení ekonomické, finanční a populační situace v celé habsburské říši včetně Moravy, Slezska a Čech. Lidé byli vyčerpaní a byly zavedeny různé daně s cílem získat další finance na pokračování obrany před muslimskými nájezdy.

V roce 1663 muslimové zasadili Moravanům vážnou ránu. Desítky tisíc mužů a žen v produktivním věku odvlekli do otroctví a další tisíce povraždili. Byly vypáleny a zničeny až stovky vesnic a měst. Například v obci Lačnov vypálili muslimové půl vesnice a třiadevadesát osob zabili nebo odvlekli do otroctví. Dokonce mezi obyvateli Lačnova dosud koluje legenda hovořící o chlapci, který se před muslimskými nájezdníky utíkal schovat na tzv. Horní skály. Mezi skalními stěnami proběhl až na vrchol a skála se zničehonic zavřela. Muslimové se vyděsili a ujeli.

Autor: Lukáš Lhoťan

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemokratická opozice se opět předvedla: ‪„Jestlipak si o tom přečteme ve zprávě o extremismu?“ ptá se Ovčáček   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:17:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskový mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček vyslovil svůj postoj vůči kontroverzním vyjádřením některých českých politických činitelů. Na svém facebookovém účtu zkritizoval agresivní chování představitelů českých opozičních sil, včetně přání smrti na adresu Miloše Zemana ze strany starosty Pavla Novotného.

Podle Jiřího Ovčáčka, ředitele Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky, vyjádření určitých politiků z tábora tzv. demokratické opozice klidně může být považováno za extremismus. Na svém facebookovém účtu prezidentův mluvčí uvedl výčet obvinění na adresu současné české opozice.

„‘Demokratická‘ opozice:

- opakovaně přeje smrt druhému člověku
- ‪vyzývá k ozbrojenému odporu
- ‪šíří lži
- dehonestuje památku osvoboditelů
- občany označuje za spodinu

‪Jestlipak si o tom přečteme ve zprávě o extremismu?” napsal Ovčáček.


Ve svém dalším příspěvku Jiří Ovčáček sdílel konkrétní příklady agresivního či urážlivého jednání ze strany řady osob. Jedním z nich byl starosta Pavel Novotný, jenž se ve svém tweetu pustil do Miloše Zemana.

„A je to tu zas. Přání smrti panu prezidentovi od ,demokratické opozice‘. Pozoruhodné je, kdo je schopen takové vyjádření olajkovat,” okomentoval tuto skutečnost tiskový mluvčí prezidenta.

Řada komentujících napsala, že český prezident si taky často dovoluje silná slova na adresu svých oponentů. Část uživatelů vyslovovala svůj nesouhlas s politikou a chováním samotného Zemana. Jiní však nepovažovali tohle všechno za vhodný důvod k tomu, aby někdo projevoval neúctu k prezidentovi republiky.

„Pane Ovčáčku, hlava mi to nebere. Jak je toto možné. To se tady ukazují charaktery lidí,” napsala uživatelka Michaela Žďárská.

Další uživatelé tvrdili, že příčina těchto slov spočívá v psychických problémech, které má Pavel Novotný. Uživatelka jménem Schallmannová Antonie označila pražského starostu za duševního mrzáka.

„Takhle může psát jen duševní mrzák. Je to opravdu ubohost a Novotného omlouvá snad jen to , že on duševní mrzák je. Mějte soucit, on za to nemůže,“ sdělila svůj názor dotyčná.

Ostrý výrok Mirka Topolánka

O něco dříve s ráznou kritikou vůči českému prezidentovi vystoupil i bývalý předseda vlády ČR Mirek Topolánek. Uvedl totiž ostrá slova na adresu prezidenta na svém twitterovém účtu, čímž vyjádřil svůj názor ohledně rozhovoru Miloše Zemana, poskytnutého Frekvenci 1.

„Došla mi slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Ale prodýchat to nejde. Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi prdel. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a sráč,” nešetřil kritikou bývalý český premiér.

Řada komentujících uvedla, že styl Topolánkovy komunikace může být vhodný pouze pro vulgární lidi, pro ostatní bude však nepřijatelný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CfAj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByla objevena první významná mutace nového koronaviru   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:11:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předběžný výzkum, jehož výsledky byly uveřejněny na webu preprintů bioRxiv, hlásí objev první významné mutace nového koronaviru SARS-CoV-2. Obecně však vědci hovoří o stabilitě virového genomu a perspektivě vývoje vakcíny proti němu. Kromě toho je objevená mutace pro člověka méně nebezpečná.

Během výzkumu, který prováděli vědci z Tchaj-wanu a Austrálie, byla prostudována genetická struktura 106 vzorků původce covid-19 z databáze, která shromažďuje informace o záznamech genomu z infekcí po celém světě. Údaje zahrnovaly 54 záznamů ze Spojených států, 35 z Číny, tři ze Španělska, dva z Brazílie a po jednom z Austrálie, Finska, Indie, Itálie, Nepálu, Jižní Koreje a Švédska.

První významná mutace, s níž se vědci setkali, byla objevena ve vzorku odebraném pacientovi v Indii 27. ledna 2020. Tato mutace změnila gen takovým způsobem, že patogen měl sníženou schopnost vázat se na receptor v lidských buňkách, který se nazývá ACE2, což je pro člověka méně nebezpečné.

Vědci také porovnali informace o novém koronaviru s 39 sekvencemi genomu koronaviru SARS, který způsobil v letech 2002-2003 vypuknutí závažného akutního respiračního syndromu, známého také jako atypická pneumonie. Výsledky ukázaly, že genom viru SARS-CoV-2 je obecně mnohem stabilnější a k jeho mutacím dochází méně často než v případě viru SARS. Je také stabilnější než viry způsobující akutní respirační onemocnění.

Podle autorů to dává naději, že vakcína proti covidu-19 bude účinná, i když, pokud budou mutace nového koronaviru pokračovat, může to značně zkomplikovat práci na vakcíně.

„Poměrně stabilní genom SARS-CoV-2 je dobrým ukazatelem boje s epidemií, jelikož méně mutací dává naději na rychlý vývoj vakcín a antivirových léčiv,“ píší autoři ve svém článku.
Vědci uvádějí, že objevená mutace je méně nebezpečná a geny, které kódují protein ostnu viru a které mu umožňují zachytit se na zdravých buňkách, zůstávají stejné. A právě tyto proteiny jsou potenciálními cíli mnoha vyvíjených vakcín.

Koronavirus SARS-CoV-2 patří do skupiny takzvaných RNA virů, které se vyznačují vysokými rychlostmi mutace během doby šíření. To podle vědců může způsobit problémy při vyvíjení vakcíny. Jako příklad uvádějí sezónní chřipku, která se objevuje téměř každý rok v podobě nové mutace, proti níž nepomáhá očkování provedené v minulém roce.

„Protože se virus rychle šíří po celém světě a hromadí se stále více a více genomických dat, je stále nutné pečlivě sledovat dynamiku vývoje a mutace SARS-CoV-2,“ uvádějí autoři. „Potvrdili jsme, že SARS-CoV-2 má relativně nízkou frekvenci mutací, ale také jsme prokázali, že se již objevila nová mutace s jinými imunitními vlastnostmi a virulencí.“

Zatím jsou však výsledky velmi povzbudivé, uklidňují vědci. Genom nového koronaviru vypadá velmi stabilně, jediná dosud zjištěná významná mutace je méně nebezpečná než původní virus a s-protein ostnu, díky němuž virus přilne k buňce, v něm zůstává nezměněn.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CfAe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská protivzdušná obrana odrazila letecký útok Izraele   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:07:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská protivzdušná obrana odrazila letecký útok Izraele na nebi nad Palmýrou. Informuje o tom syrská státní agentura SANA.

Podle předběžných údajů bylo sestřeleno několik raket.

Informace o obětech nebo hmotných škodách zatím nejsou k dispozici.
Izraelská armáda odmítla jakkoliv komentovat tyto zprávy.

Útok na americkou hlídku v Sýrii: jsou zranění

Hlídka americké armády byla napadena v syrské provincii al-Hasaka. Syrská státní agentura SANA informuje o tom, že dopravní prostředek byl zničen, mezi vojáky jsou zranění.

„Místní zdroje uvedly, že vojenské vozidlo značky Hammer, které převáželo skupinu amerických vojáků a bojovníků SDF (Syrské demokratické síly), bylo napadeno skupinou neidentifikovaných jednotlivců na odbočce do vesnice Ruweisid, která se nachází na jihozápadě provincie al-Hasaka. To mělo za následek zničení vozidla a zranění několika vojáků, kteří tam byli,“ píše agentura.

Dříve jsme informovali o tom, že 6. dubna byla společná hlídka kurdské SDS a americké armády také napadena neidentifikovanými lidmi v provincii Dajr az-Zaur poblíž administrativní hranice s provincií al-Hasaka. V důsledku toho byl zabit jeden důstojník americké armády a dva členové SDF.

Stažení vojenských jednotek USA ze Sýrie

V říjnu prezident USA Donald Trump informoval o stažení amerických vojsk na pozadí turecké operace proti kurdským oddílům, k níž došlo na severovýchodě Sýrie. Američané přitom prohlásili, že zůstanou v ropných regionech na východě země a že budou pomáhat místním Kurdům je kontrolovat.

Na americkém ministerstvu obrany také varovali, že jednostranné akce představují riziko pro Turecko, a doporučili zemi, aby spolupracovala se svými spojenci v NATO, aby nebyl region „destabilizován“.

Šéf Pentagonu Mark Esper následně prohlásil, že zatím nebylo přijato definitivní rozhodnutí o tom, kolik amerických vojáků v Sýrii zůstane. Nicméně předseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů OS USA generál Mark Milley řekl, že v Sýrii zůstane 500 až 600 amerických vojáků.

USA a jejich spojenci provádějí od roku 2014 v Sýrii a Iráku vojenskou operaci proti teroristické skupině Islámský stát*, přičemž se v zemi nacházejí bez povolení syrských úřadů. Američané již dříve oznámili, že došlo k likvidaci „teroristického chalífátu“, prohlásili však, že hodlají v Sýrii zůstat, aby „zabránili jeho obnovení“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cf9H
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChaos světové ekonomiky. Cena ropy WTI je poprvé v historii negativní   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:03:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cena květnových futures na ropu WTI je poprvé v historii negativní. Klesla totiž o 300 procent na minus 37,63 dolarů za barel. Svědčí o tom údaje obchodní burzy v New Yorku.

Takové bezprecedentní ceny lze vysvětlit skutečností, že úterý bude posledním dnem prodeje této ropy. Zároveň není místo pro skladování této suroviny - poptávka prudce klesla a skladovací zařízení jsou téměř plná.

Pokles poptávky a cen

Rozšíření koronaviru způsobilo prudký pokles poptávky po ropě, protože mnoho států uzavřelo své hranice a podniky pozastavily provoz.
Kotace se také zhroutily, protože v březnu se OPEC+ nedokázala dohodnout o nové smlouvě. Členové aliance uzavřeli novou dohodu v polovině dubna, ale to nepomohlo stabilizovat ceny.

OPEC a Mezinárodní energetická agentura letos očekávají rekordní pokles poptávky po surovinách vzhledem k přebytečné ropě na trhu.

Výsledky jednání mezi zeměmi OPEC+ a G20

Aliance OPEC+, která existuje od roku 2017, se po měsíční přestávce shodla na nové dohodě o snížení produkce ropy za účelem stabilizace trhu v souvislosti s pandemií koronaviru. Bude platit od května 2020 do konce dubna 2022, ale v případě nutnosti může být prodloužena nebo zkrácena. Za těchto podmínek se plánuje snížení produkce ve třech fázích od úrovně října 2018: o 10 milionů barelů denně v květnu a červnu, 8 milionů v červenci až prosinci a 6 milionů až do ukončení dohody.

Rusko a Saúdská Arábie, hlavní zástupci dohody, vezmou na sebe polovinu celkového snížení produkce aliance. Budou to provádět z vlastní referenční základny 11 milionů barelů denně, na 8,5 milionu, 9 milionů a 9,5 milionu v každé fázi. Přitom evidence plnění závazků aliance bude vedena pouze pro ropu, jak je obvyklé v zemích OPEC, bez kondenzátu.

Podle slov ministra energetiky Ruské federace Alexandra Novaka všech 23 zemí, které se účastnily nejnovějších dohod OPEC+, tj. dokonce i Mexiko, které se během dvoudenního projednávání otázky stavělo proti navrhovaným kvótám, převzalo závazky. Mexiko bylo ochotno snížit produkci pouze o 100 tisíc barelů denně - na 1,681 milionu, a to od března 2020, ale bylo mu navrhováno, aby snížilo od základny ze října 2018 na 1,753 milionu barelů denně - o 400, 320 a 240 tisíc ve třech fázích.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CfAc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo obrany požádalo USA, aby se přestaly vměšovat do záležitostí Jihočínského moře   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 06:00:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany nedávno vydalo prohlášení, v němž obviňuje Čínu z kolize vietnamské rybářské lodě s čínskými pobřežními strážními loděmi ve vodách ostrovů Xisha (Si-ša). Mluvčí čínského ministerstva obrany Wu Qian (Wu Čchien) se k tomu dnes v Pekingu vyslovil v tomto smyslu:

„Mluvčí ministerstva zahraničních věcí a pobřežní stráže prezentovali relevantní informace a objasnili čínské stanovisko. Fakta tohoto incidentu a odpovědnosti jsou jasné. Čína vykonává oficiální činnosti v souladu se zákony a předpisy v rámci své suverenity. Americké ministerstvo obrany ignorovalo fakta a učinilo nepřiměřená obvinění proti Číně s úmyslem vyvolat spor a vytvořit omluvu pro svou vojenskou přítomnost, čemuž čínská armáda rozhodně oponuje. Čína požádala USA, aby zastavily falešná obvinění proti Číně a přestaly zasahovat do záležitostí Jihočínského moře, aby nedošlo k dalšímu narušení regionální situace."Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump uvedl, že Čína by měla „převzít odpovědnost" za šíření epidemie   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 05:58:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trump uvedl, že Čína by měla „převzít odpovědnost" za šíření epidemie, čínské ministerstvo zahraničí: Nepřítel Spojených států je virus, nikoli Čína
Čína je také obětí epidemie nového koronaviru jako jiné země. Někteří lidé ve Spojených státech musejí pochopit, že jejich nepřítel je virus, nikoli Čína. V Pekingu to dnes řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang).

Americký prezident Donald Trump 19. dubna uvedl, že Washington chce vyslat své vyšetřovatele do Číny, aby prošetřili epidemii nového koronaviru, a konstatoval, že Čína by měla převzít odpovědnost za šíření epidemie. Někteří členové amerického Kongresu také obvinili Čínu z klamání Světové zdravotnické organizace a způsobení šíření pandemie po celém světě. Geng Shuang v reakci na to řekl, že viry jsou společný nepřítel celého lidstva. Mohou se objevit kdykoli a kdekoli na světě. Čína, stejně jako jiné země, byla napadena virem. Čína je také obětí viru, nikoli pachatel, ani spoluviník viru.

Geng Shuang mimo jiné zdůraznil, že vzhledem k závažné krizi v oblasti veřejného zdraví a hrozbě infekční nemoci by se mezinárodní společenství mělo sjednotit a spolupracovat v solidaritě, místo, aby jeden obviňoval druhého, a dokonce se dožadoval odpovědnosti a uplatňoval nároky. Uvedl, že si nepamatuje žádnou podobnou praxi na světě. „V roce 2009 vypukla v USA chřipka H1N1, která se rozšířila do 214 zemí a regionů a vyžádala si téměř 200 tisíc životů. Žádal někdo Spojené státy o kompenzaci? V 80. letech byl AIDS poprvé objeven ve Spojených státech a rozšířen do celého světa. Požádal někdo Spojené státy o převzetí odpovědnosti? Před dvěma dny profesor z Národní univerzity v Singapuru poukázal na to, že v roce 2008 došlo ve Spojených státech k finančním otřesům, které vedly k pádu investiční banky Lehman Brothers a nakonec způsobily globální finanční krizi. Požadoval někdo po Spojených státech, aby za to nesly důsledky?"


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Na celém světě bylo potvrzeno více než 2,24 milionu případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Úterý 21 duben 2020 - 05:57:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 16 hodin dne 19. dubna pekingského času na celém světě nově potvrzeno 81.153 případů pneumonie nového koronaviru. Celkový počet nakažených koronavirem po celém světě dosáhl 2.241.359 a 152.551 nakažených nemoci podlehlo.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse si koronavirus vyžádal v USA do 3:00 hodin dne 20. dubna pekingského času celkem 40.585 životů. Spojené státy americké jsou v současnosti zemí s nejvíce potvrzenými případy na světě.

Generální tajemník OSN António Guterres vyzval 18. dubna celé lidstvo, aby se sjednotilo a porazilo virus.

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus včera vyzval členy skupiny G20, aby na základě vědy a důkazů pokračovali s pevným odhodláním v podpoře globálních protiepidemických akcí. Tedros Adhanom Ghebreyesus téhož dne uspořádal videokonferenci s ministry zdravotnictví G20 o prevenci a kontrole pandemie.

Francouzský premiér včera na tiskové konferenci řekl, že Francie dosáhla některých výsledků v boji proti epidemii. Epidemická situace se „pomalu zlepšuje", ale Francie tuto zdravotní krizi zatím plně nepřekonala. Řekl, že Francie zvýšila kapacitu výroby roušek a současně dováží velké množství masek z Číny, což zvýšilo francouzské zásoby zdravotnického materiálu.

Ruský prezident Vladimir Putin včera v televizním projevu uvedl, že Rusko analyzuje zkušenosti ostatních zemí s prevencí a kontrolou epidemie a aktivně spolupracuje se ostatními zeměmi. To zajistí Rusku více zdrojů a rezerv na přijetí opatření na ochranu životů a zdraví lidí a na podporu ruské ekonomiky.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2103 sec,0.0498 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,798kB