Čtvrtek 23 duben 2020
Babišova vláda má problém! Buď v pondělí v ČR otevřou všechny obchody, hospody, živnosti a lidé se opět budou moci sdružovat, anebo bude muset vláda tato omezení vyhlásit podle Krizového zákona   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 18:04:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babišova vláda má problém! Buď v pondělí v ČR otevřou všechny obchody, hospody, živnosti a lidé se opět budou moci sdružovat, anebo bude muset vláda tato omezení vyhlásit podle Krizového zákona a čelit tak miliardovým požadavkům o náhrady a ušlý zisk všech živnostníků, firem a podnikatelů za celou dobu Nouzového stavu! Pražský soud pravomocně zrušil 4 nástroje současného Nouzového stavu v ČR řízeném ministerstvem zdravotnictví podle zákona o ochraně zdraví, vláda měla postupovat podle Krizového zákona, který garantuje náhrady všem osobám dotčeným omezením výkonu vlastnického či jiného práva!

Celá koronavirová zápletka v ČR se dnes opravdu řádně zamotala. Pražský městský soud s účinností od pondělí 27. dubna zrušil celkem 4 ustanovení současného Nouzového stavu v ČR, protože je shledal v rozporu s českými zákony. Soud zrušil vládní zákaz provozu maloobchodů a služeb všech typů, živností a firem obecně, a rovněž zrušil zákaz shromažďování. Soud zrušil tyto zákazy z toho důvodu, že byly vyhlášeny nezákonným způsobem.

Soud totiž vyhověl žalobě Ondřeje Dostála, odborníka na zdravotní právo, který podal na český stát a vládu žalobu za to, že vyhlásila tato omezení prostřednictvím ministerstva zdravotnictví na základě znění zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, a nikoliv na základě Krizového zákona č. 240/2000 Sb. Rozsudek je pravomocný a česká vláda má velký, ale opravdu velký problém. Vláda totiž má před sebou jen dvě možné varianty řešení, a obě jsou opravdu pro vládu nežádoucí.

Proč vláda zavřela firmy a obchody skrze výnosy ministra zdravotnictví a ne jako vláda ČR?

Nejprve si musíme vysvětlit, v čem je zakopaný pes, protože v českých médiích se o tom moc nepíše, jako kdyby to snad ani novináři nevěděli, o co se tady hraje. Když vláda ČR vyhlásila v březnu Nouzový stav na území ČR a uzavřela prodejny, živnosti a firmy, s výjimkou potravinových a některých dalších obchodů, okamžitě nastoupili ekonomové NERVu a začali Babišovi a vládě počítat, kolik to bude stát peněz. Omezení občanských práv v době krize, kterou vyhlašuje česká vláda jako Nouzový stav, je možné realizovat pouze na základě Krizového zákona.

Babišova vláda se ale rozhodla, že omezí výkony občanských a lidských práv na základě jiné směrnice, a to konkrétně podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Vláda se úzkostlivě chtěla vyhnout použití Krizového zákona. A teď se dostáváme k tomu zásadnímu. Jaký je v tom proboha rozdíl? Omezení práv podle jednoho nebo druhého zákona vyjde nastejno, ne? No, a to právě nevyjde. Zakopaný pes spočívá totiž v náhradách za ušlý zisk a za omezení vlastnických a jiných majetkových práv v době krize.

Vláda omezila provozy firem a živností neoprávněně, s použitím jiného zákona, rozhodl soud

Zatímco Krizový zákon č. 240/2000 Sb. určuje přiměřené náhrady všem subjektům za omezení výkonu vlastnických práv v době krizového stavu, to znamená náhrady za zavřené obchody, živnosti, hospody, provozovny, tedy obecně náhrady za ušlý zisk, tak naproti tomu zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví žádné takové náhrady a kompenzace vůbec nenabízí a nemá je nijak v zákoně zahrnuté. A to je celé tajemství, dámy a pánové. Babišova vláda tak vyhlásila zákazy shromažďování a zavření obchodů a živností na základě zákona o ochraně veřejného zdraví skrze výnosy ministra zdravotnictví.

A to všechno proto, aby česká vláda nemusela použít Krizový zákon k tomuto úkonu a tím pádem na sebe vzít závazek veškerých náhrad ušlých zisků firmám a živnostem v ČR, na které tyto subjekty mají nárok podle § 35 zákona č. 240/2000 Sb. Zákon garantuje přiměřenou náhradu za omezení vlastnického práva a jeho výkonu v době Krizového stavu. Náklady na kompenzace českým firmám, závodům a živnostníkům půjdou do stovek miliard korun. Pražský soud tak rozhodl, že vláda porušila zákon, když tato omezení pohybu a provozu obchodů a služeb vyhlásila podle jiného než Krizového zákona, a to s cílem vyhnout s placení náhrad podnikatelům, firmám a živnostníkům.

Strašák stamiliardových náhrad z titulu aplikace § 35 Krizového zákona

Jak jistě tušíte, tohle je úder proti Babišově vládě, který určitě nečekala. Vláda tak má v této chvíli jen dvě možnosti. Buď nejpozději do pondělí znovu vyhlásí tato omezení z pozice vlády ČR, ale tentokrát už na základě Krizového zákona jako rozhodnutí vlády ČR a nikoliv jako rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, a bude tak od pondělí zodpovídat za všechny náhrady a ušlý zisk firem a živností, anebo Nouzový stav v pondělí v ČR definitivně skončí, protože vláda si spočítá, že by neměla peníze na vyplácení ušlých zisk.

Neměla by totiž na výplaty náhrad za zavřené obchody, živnosti, závody, restaurace, hotely, ubytovny, sportoviště, mamutí nákupní centra, kina, plavecké bazény atd. Jaké rozhodnutí vláda přijme, to je teď opravdu nejasné a ve hvězdách, protože jedno i druhé řešení je nepřijatelné. To první řešení si nemůže dovolit česká státní kasa, resp. ministerstvo financí, to druhé je zase nepřijatelné pro epidemiology a ministerstvo zdravotnictví. Celá problematika náhrad za Krizový stav se tak od dnešního dne překlápí do úplně nové roviny, kde hovoří a rozhodují dva protichůdné zájmy, zájem peněz a rozpočtu a zájem ochrany zdraví.

Záhada je vyřešena a je jasné, proč před 2 dny začal Andrej Babiš prohlašovat, že chce najednou konec Nouzového stavu

Žalobce Ondřej Dostál uvedl pro Info.cz následující: „V žalobě nepopírám pravomoc státu omezit svobody v epidemii. Brojím ale proti faulu na živnostníky přenesením těchto zákazů pod ministerstvo zdravotnictví z dřívějších usnesení vydaných vládou, čímž se ztížilo uplatnění náhrad škod.“ Dnešním výrokem pražského soudu se nově vysvětluje i podivný spor mezi Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem, který vypukl už před dvěma dny. Andrej Babiš šokoval výrokem, že chce zrušit v ČR Nouzový stav, zatímco Jan Hamáček to nechce. Dnešní rozhodnutí soudu velmi zásadním způsobem ovlivní chystané zasedání vlády, na kterém se má o prodloužení nebo konci Nouzového stavu jednat.

V této situaci je rozsudek soudu v podstatě obrovsky silný argument pro Andreje Babiše, aby Nouzový stav skončil, protože tím okamžikem nebude muset český stát živnostníkům a firmám platit žádné náhrady. Pokud by Nouzový stav měl pokračovat, musí být na základě rozhodnutí soudu nejpozději do neděle vyhlášen na území ČR oficiální stav krize podle Krizového zákona a od toho okamžiku a od té hodiny a minuty začnou naskakovat miliony korun v podobě náhrad pro firmy, závody a živnosti v celé ČR.

Nebudu si tipovat, protože Česko snese fšecko, ale podle všeho se dá očekávat, že Nouzový stav v ČR to má spočítané a normální život se vrátí do kolejí velmi rychle, nejpozději k 1. květnu 2020. Vláda možná opravdu vyhlásí od neděle Nouzový stav podle Krizového zákona, ale bude to pouze na pár dní, a to do 30. dubna. Těch pár dnů, přesněji řečeno 4 dny do konce měsíce, česká státní kasa zvládne na výplatách náhrad.

Konec zavřených živnost, závodů a obchodů již od 1. května, celoplošně? Vláda prakticky jiné možnosti nemá, kromě “Nuke option” s hrozivými důsledky pro Hnutí ANO

Vláda se zjevně bude snažit od 1. května kontrolovat epidemii opatřeními, které nebudou zasahovat do výkonu majetkových práv, aby vláda nemusela platit náhrady, takže se dá očekávat, že budou pouze platit doporučení k nošení roušek, k používání dezinfekcí, k omezování počtů lidí v nákupních centrech, ale i to bude velmi na hraně a komplikované, protože omezení vstupu lidí do provozovny na základě Krizového zákona je opět omezením výkonu vlastnických práv a i v takové situaci budou moci firmy a živnosti uplatňovat nároky na náhrady, protože stát jim omezuje počet lidí v obchodech, v restauracích atd. A méně lidí znamená méně tržeb a omezení výkonu vlastnického práva.

Teoreticky připadá v úvahu ještě jedna možnost. Vláda by udělala ten podraz, že by narychlo iniciovala ve sněmovně projednání novely Krizového zákona, která by § 35 zákona č. 240/2000 Sb. o náhradách úplně z Krizového zákona vypustila. Zákon by musel být projednán narychlo, zřejmě v režimu legislativní nouze a kdokoliv by pro novelu zvedl ruku, stal by se veřejným nepřítelem podnikatelů, firem a živnostníků, protože by zvedl ruku pro odstranění náhrad za to, že stát omezí výkon vlastnického práva.

Zákon by muselo podpořit celé Hnutí ANO, celá ČSSD a ještě s podporou komunistů, anebo někoho jiného. Politicky by to byla sebevražda a nedovedu si představit, že v Hnutí ANO by se pro to našla většinová podpora. A protože volby se nezadržitelně blíží, Andrej Babiš do tohoto řešení nepůjde, a proto začal před 2 dny tlačit na ukončení Nouzového stavu. Musel mít na 100% signály a informace z okruhu pražského soudu, že tento dnešní rozsudek padne. Jenom Honza Hamáček to pořád nepochopil, že jakmile hrozí, že Nouzový stav nebude zadarmo a vláda by musela za něj platit, v tom okamžiku nebude v Hnutí ANO pro takový stav podpora.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZatímco bezobratlí nám o páteři kážou, řecká „falanga“ bojuje za Evropu   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 17:49:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve stínu boje proti koronaviru čelí osamocení Řekové invazi migrantů do Evropy, kterou po vodě i po souši organizuje Turecko.

Zaměstnanci ČT o tom trousí zmutované informace, jako by jim roušky znemožňovaly sdělovat pravdu. Nevyslovené drama nenaznačují ani výrazem očí. Naštěstí ale máme sociální sítě, kde lze při troše trpělivosti vylovit i „zlaté mluvící rybky“.

Nejucelenější zpravodajství o řecko tureckém konfliktu průběžně nacházím na fb stránce Ivana Davida a stejně jako tisíce dalších „rybářů“ posílám jeho odzdrojované příspěvky dál. Z komentářů pod nimi je patrné, že touha po pravdě lidi sbližuje a pozvedává je nad horizont karantény.

Většina debatérů vnímá oficiální postoj ČR k situaci Řecka jako zbabělý a někteří vyslovují přání, aby čeští vojáci místo prodlévání v Pobaltí byli odveleni tam, kde je skutečná frontová linie.

Zahraniční politika ČR však nedisponuje vlastním kompasem, její směřování určuje vlečné lano, které nás táhne jako rukojmí do „lepšího a spravedlivějšího světa.“ Zatímco evropští komisaři vzývají evropské hodnoty jako ostatky svatých a vyplácejí Turecku odpustky i za budoucí hříchy, Řecko se brání plánovanému obklíčení až s antickou odhodlaností. Tím, že odmítá být obětním beránkem při handlování EU a NATO s Tureckem, brání současně i Evropu. Tak jako kdysi.

Prastarý nápis vyrytý v kameni u soutěsky Thermopyly se ještě i moje generace učila nazpaměť už v základní škole. „Jdi poutníče a zvěstuj Lakedaimónským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.“ Nápis byl vyryt pět set let před naším letopočtem. Mnohem později k obelisku přibyl další monument na počest spartského krále Leónida, který po třech dnech krvavých bojů se všemi svými muži v bitvě padl. Na památníku je vyryta Leónidova stručná odpověď Xerxovi na výzvu, aby se Řekové vzdali mnohonásobné přesile Peršanů a odevzdali své zbraně. Zaznamenaná odpověď má jen dvě slova: „Molón labe!“ „Pojď si pro ně!“

Dnešní řecká armáda a policie má však zapovězeno proti narušitelům hranic zbraně používat. Pobřežní námořní hlídky, které zabraňují tureckým člunům s výsadkami migrantů projet blokádou do výsostných vod Řecka, jsou vyzbrojené jen tyčemi a megafony. I tak je jim vytýkáno, že svou vlast, jednu z bran do Evropy, nechtějí předat do „péče“ nových hospodářů s poklidem a důvěrou.

Lídři EU i NATO, kteří si nad osudem Řecka a tím i staré Evropy myjí ruce dezinfekcí, zřejmě nevědí, že existují vyšší zákony, než kupecké smlouvy a vyděračské příkazy. Neuvědomují si ani to, že kořeny evropské civilizace vězí hlouběji, než kam dosáhnou globalizační bagry. Až to zjistí, bude pro ně už pozdě. Nikoliv ale pro Evropu! Zatím je v karanténě a při domácí výuce svých dětí a vnuků si sama pro sebe opakuje lekce z dějin nedávných i dávných. Ale až spadnou masky a skončí zákaz shromažďování, přestane být Řecko onou vzdálenou zemí, o jejíchž lidech neví ani veřejnoprávní ČT nic.

Zatím můžeme podpořit řecké obránce jenom v myšlenkách a v debatách na internetu, nebo e-mailovým dopisem na adresu řecké ambasády v Praze. I takový způsob podpory má ve stavu nouze smysl, neboť je v něm příslib naděje.

Lenka Procházková

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Bude-li nás teroristické Námořnictvo USA ohrožovat, zaútočíme.” Írán zareagoval na vyhrůžky Trumpa   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 12:58:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránští vojáci budou střílet, pokud lodě Námořnictva Spojených států budou ohrožovat bezpečnost země. Informoval o tom velitel Íránských revolučních gard Hossein Salami.

„Nařídili jsme našemu námořnictvu útočit na americké vojenské lodě a jednotky, pokud lodě a jednotky teroristického Námořnictva USA budou ohrožovat bezpečnost civilních a vojenských plavidel,” sdělil Salami pro kanál IRINN.

Podle jeho slov v případě potřeby bude odveta na kroky Američanů následovat okamžitě.

Tímto prohlášením v Íránu zareagovali na rozkaz prezidenta USA Donalda Trumpa ničit íránské vojenské lodě, které na moři překáží americkým silám. O tom prezident ve středu informoval na Twitteru, čímž zareagoval na dřívější incident v Perském zálivu.

Zdroj: TV IRINN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Většího šmejda už tam nenašli?“ Lidé věští ČSSD konec kvůli jmenování Haška volebním manažerem   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 12:52:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zpráva o tom, že grémium ČSSD na návrh předsedy Jana Hamáčka schválilo Michala Haška jako volebního manažera strany, nenechala bez povšimnutí větší část médií. Letošní volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října.

Jak ukazuje reakce na sociálních sítích, Hamáčkův argument, že jde o člověka s velkou zkušeností s fungováním regionální i parlamentní politiky a celé strany, moc nezabral.

„Když skončit v zapomnění, tak s plnou parádou, řekl si Hamáček, zvedl telefon a zavolal Haškovi...“ poznamenal Libor Pokorný.

​„Sebevražda v přímém přenosu pokračuje,“ vyslovila se Iva Hromádková.

„ČSSD nezruší její političtí oponenti tím, že ji porazí ve volbách. Ona se zruší sama a dobrovolně,“ napsal Tom Hurta.

​Někteří se vyslovili ke kroku vedení strany bez okolků.

„Většího šmejda už tam nenašli? Zprofanovaný Hašek volebním manažerem! Socani dělají pro neúspěch i nemožné...“ poznamenal Jaroslav Kolář.

Mezi poznámkami sledujících nechybí ironie na hranici se sarkasmem.

Stálice politické scény

Momentálně Michal Hašek působí jako advokátní koncipient. Zároveň je poradcem ministra vnitra a předsedy ČSSD Hamáčka a ministra zemědělství Miroslava Tomana.

V letech 2008-2016 Hašek stál v čele Jihomoravského kraje a byl předsedou Asociace krajů ČR. V letech 2006 až 2008 vedl poslanecký klub sociální demokracie. Od března 2011 do listopadu 2013 zaujímal pozici statutárního místopředsedy ČSSD.

Politik „se proslavil“ po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 jako jeden z hlavních účastníků takzvaného lánského puče. Šlo o schůzku části vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem, jíž se účastnili členové tzv. protisobotkovské frakce, v jejímž čele stál právě Hašek. Předsednictvo strany se pokusilo odstavit svého lídra Bohuslava Sobotku od vyjednávání o vládě. Tento plán však nevyšel a Sobotka si pozici udržel a stal se předsedou vlády.

Na negativní pověsti Haška se podepsalo tehdy jeho lhaní v přímém přenosu, když zpočátku tvrdil, že se žádná schůzka nekonala.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CheJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané rozehráli v ČR zpravodajskou hru nejen proti Rusku, ale současně i proti Číně!   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 08:02:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američané rozehráli v ČR zpravodajskou hru nejen proti Rusku, ale současně i proti Číně! Ministr zahraničí Tomáš Petříček vyzval k zahájení vyšetřování Číny kvůli utajování informací o Coronaviru a ke změně vztahů s Čínou, která prý získává nebezpečně velký vliv v Evropě na úkor USA! Všechno, co momentálně dělá česká vláda v rovině zahraniční politiky, je naprostá likvidace vztahů ČR se dvěma jadernými světovými velmocemi a současně má dojít k těsnějšímu upoutání české zahraniční politiky k Washingtonu! Jedná se o přípravné tanečky k rozmístění trvalých amerických základen v zemích skupiny V4 do roku 2030 v rámci projektu Three Seas Initiative, uvádí ruské bezpečnostní zdroje!

Česká republika se nebezpečně zaplétá do plánů amerických jestřábů, a to ve skrytu současné koronavirové krize. Už v neděli jsme informovali, že americká CIA ve spolupráci s českými tajnými službami rozehrává nebezpečnou hru proti Ruské federaci, která má být obviněna, že stojí za kybernetickými útoky proti českým nemocnicím, které mimochodem dosud fungují na počítačových systémech Windows NT 4.0 z 90. let a na letitých Windows XP, které jsou jen o pár let mladší.

Zpravodajská hra proti Rusku spočívá v tom, že Moskva bude obviněna, že její hackeři útočí na české nemocnice v odvetě za odstranění sochy maršála Ivana Koněva na Praze 6. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09), který se v odstranění sochy nejvíce angažoval, má v současné době znovu přidělenou policejní ochranu, protože Rusko prý vyslalo do ČR několik Rusů a agentů. Může jít o operativní tým na jeho “extrakci” a odvoz do Ruska. Ochranu má nově i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Bude se teď jednat o hru nervů

Přitom vrácení sochy na původní místo by celou situaci okamžitě vyřešilo a urovnalo. Nicméně, je velmi reálné, že Američané mají plán a chtějí, aby Rusové opravdu Ondřeje Koláře do Ruska unesli, protože by se jim to náramně hodilo do plánu. Mohli by potom z pražského starosty udělat mučedníka, doslova druhého Borise Němcova a uvalit na Rusko další sankce za únos.

Být na místě Ondřeje Koláře, hluboce bych se nad tímto zamyslel, jestli opravdu tím největším nebezpečím je teď ruská rozvědka, a ne třeba plán amerických partnerů na obětování Ondřeje Koláře v zájmu vysoké zpravodajské hry. Jakou cenu má Ondřej Kolář a kdy je cena vyšší? Když je chráněný a nedotknutelný v Praze, anebo když by byl unesen a postaven před soud v Moskvě?

Kolář na cestě do Moskvy podle plánu CIA? Čína se od ČR za materiální pomoc dočká vyšetřování, plivání a eliminace vztahů

Dovedete si představit tu mediální hysterii a nekonečné reportáže z Moskvy? Nedivil bych se, když by CIA přímo poskytla GRU pomoc s dopadením Ondřeje Koláře, protože tím by posloužil CIA hned dvakrát. Nejprve odstranil sochu maršála Koněva, umazal si ruce za Američany. A po únosu do Ruska by posloužil Američanům podruhé, jako obětní beránek americké protiruské propagandy, která by Kolářův únos do Ruska využila k posílení protiruské agendy nejen v ČR, ale v celé skupině zemí V4. Jenže, jak se ukazuje, v této protiruské provokaci okolo sochy maršála a kybernetických útoků na české nemocnice se ukazuje, že zdaleka nejde jenom o zpravodajskou hru proti Rusku.

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček si nechal v tichosti a utajení udělat silně proti-čínskou analýzu vývoje situace v ČR okolo Coronaviru s ohledem na bezpečnostní rizika posilujícího vlivu Číny v ČR, a to v souvislosti s virovou krizí. Čína podle Petříčka získává v ČR mohutný vliv, a to na úkor západních spojenců, především potom USA, ale přitom Čína prý zatajovala informace okolo Coronaviru, zamlčovala hrozby, a z toho je prý potřeba vyvodit důsledky, zahájit vyšetřování Číny a především je potřeba okamžitě přehodnotit a změnit vztahy s Čínou, rozuměj v tom smyslu, že je potřeba eliminovat vztahy s Čínu tak maximálně, jak to jen půjde.

Analýza prý uvádí, že Čína zdravotní pomůcky do světa nedaruje, ale prodává je, a navíc prý jsou nevalné kvality. Stejně tak prý hrozí situace, že Čína začne skupovat v Evropě virovou krizí oslabené podniky a továrny, což prý představuje mohutné bezpečnostní riziko, že v Evropě posílí čínský kapitál. To povede k oslabení západních hodnot a transatlantických vazeb, uvádí se v dokumentu.

Plivání na zachránce, Čína jako hadr? NATO ukázalo svoji slabost, v době virové krize a zdravotní nouze se alianční pomoc zhroutila

Zkusme se teď vrátit zhruba o měsíc a něco zpátky. Česká republika zjišťuje, že se virové krizi nevyhne a bude potřeba přijímat opatření. První průser na sebe nenechá dlouho čekat a Správa státních hmotných rezerv už počátkem dubna zpětně přiznává, že neměla dostatek zdravotnického materiálu, ani roušek, ani respirátorů, sklady jsou poloprázdné, anebo dokonce úplně prázdné a vláda prý na to byla dlouho upozorňována.

V normální situaci a v normální zemi by se za to někdo zodpovídal před tribunálem, ale v Česku ne, protože jak víte, Česko snese fšecko. Sklady civilní obrany byly už v 90. letech rozkradeny, zlikvidovány a zrušeny, takže co dělat? A tak přišla ke slovu lidová tvořivost a marketingové reklamní agentury v Praze, které dostaly zakázku na natočení reklam, aby si lidé sami a doma ušili roušky svépomocí. Jenže, protože tolik milionů roušek ušít nešlo za pár dnů a nocí, bylo potřeba roušky a další materiál někde nakoupit ve světě. A v tu chvíli to přišlo.

USA odmítly pomoc evropským zemím, včetně České republiky, protože Donald Trump zakázal vývoz zdravotnických potřeb ze země, a to včetně spojencům v NATO. Jediná země, která neodmítla, byla Čína a zachránila Česku republiku. Všechno to, čím se teď Česká republika chlubí, že v zemi nevypukla epidemii jako v Itálii, že se daří testovat tisíce lidí, že je to úspěch, tak to všechno je úspěch díky Číně. Je to díky čínským rouškám, díky čínským respirátorům a díky čínským testům na Coronavirus. Ani jeden test v ČR nepochází ze západních zemí nebo z USA, ani jedna rouška, ani jeden respirátor.

Všechno je Made in China, a to včetně těch 3M respirátorů, což je sice americká značka registrovaná v Kalifornii, ale veškerá produkce 3M se vyrábí a distribuuje do světa z čínského Šen-čenu. Bez pomoci Číny a bez nákupů od Číny by se česká vláda v čele s tím manekýnem Petříčkem neměla čím chlubit. Jediné, co přišlo z USA, byl Remdesivir pro zkušební testování na pokusném českém pacientovi v kritickém stavu, protože v USA to firma Gielad potřebovala otestovat účinek na pacientovi slovanského původu, který má jiný genetický základ než zkušební pacienti v USA.

V době virologického úderu na Evropu pomohla zemím NATO Čína a ruské letouny poskytnuté Ukrajinou, to prostě nevymyslíš

Jenže, české vládě už otrnulo. Virovou krizi se podařilo zažehnat, a tak se ihned začíná vytahovat analýza, která nejen, že neděkuje Číně za pomoc, ale naopak ji pomlouvá, poškozuje a dokonce obviňuje. Na objednávku ministra zahraničí tak vznikla analýza, která má podnítit vyšetřování Číny za to, že nevarovala včas před virem, a rovněž má podnítit eliminaci vztahů s Čínou. To, že před měsícem a půl celá Česká republika čekala na přílety Antonovů s nákladem zdravotního materiálu z Číny jako na smilování, to už je jaksi zapomenuto a hlavním úkolem ministra zahraničí teď je dodrbat a zlikvidovat veškeré vztahy s Čínou. Přesně tohle se České republice jednou šeredně vrátí i s úroky. Ve chvíli, kdy se USA na své spojence vykašlaly a zakázaly vývozy zdravotnického materiálu, tak členské země NATO v Evropě zdravotnickým materiálem z Číny zásobovala ukrajinská letadla zkonstruovaná ruským konstruktérem v dobách SSSR. To je pěkné chucpe, že?

Neschopnost NATO reagovat na virovou krizi odhalila, že když v USA nastane problém, a nemusí jít o jadernou válku, ale jenom o obyčejný virus, tak celé NATO je v háji a naprosto mimo schopnost vzájemné pomoci. Dokonce členské země NATO ani nemají velkokapacitní letadla, která by bylo možné nasadit na dopravu většího objemu materiálu v případě krize.

Kdepak, členské země NATO musely zachraňovat ruské Antonovy provozované Ukrajinou. Američané totiž spojencům neposkytly ani zdravotnický materiál, ani transportní letadla, která mají v Evropě na leteckých základnách Ramstein v Německu a Aviano v Itálii. Kdepak, žádná pomoc od členské země NATO, ale pronájem původně ruských letadel od Ukrajiny. Za veškerou pomoc vděčí Evropská unie Číně, Ukrajině a ruským letadlům. To je výsledek měsíc a půl trvající koronavirové krize v Evropě.

V případě války by se NATO sesypalo v důsledku neochoty pomáhat si v době krize mezi sebou, dokonce i ČR zakázala vyvážet zdravotnický materiál v době virové krize, a to ani do členských zemí EU a NATO

A co je jediným výsledkem? No přece analýza, která obviňuje Čínu, pošpiňuje kvalitu zdravotního materiálu, vyzývá k vyšetřování Číny a k eliminaci vztahů s Čínou. A odkud tento nevděk pramení? Od Čechů? Ale kdepak, je to befel od amerických partnerů, kteří ministrovi zahraničí ČR poslali čerstvé noty, jakým způsobem má “poděkovat” Číně za její pomoc. Bezpáteřní plivanec na Čínu, za který by mělo přijít okamžité odvolání ministra.

Obviňování Číny ve světle toho, jak podivně a neuvěřitelně se virus rozšířil do celého světa a dokonce do míst, kam by se rozšířit neměl, je naprostý projev idiocie na jedné straně, ale současně i servility vůči americkým páníčkům, kteří prostě ve světle virové krize pochopili, že NATO právě předvedlo Rusku i Číně svoji naprostou slabost. Stačí malá krize, třeba jenom virová a celé NATO je naprosto neschopné vzájemné pomoci. Představte si model, že několik zemí NATO je napadeno nepřítelem virologickými a biologickými zbraněmi, včetně USA. Co se stane?

Americký prezident zjistí, že nemá dostatek zdravotního materiálu ani pro vlastní lidi, natož pro spojence v Evropě. Pomoc tak nepřijde a evropské země NATO zůstávají bez pomoci, v první fázi bez pomoci zdravotní. V USA začne eskalovat bezpečnostní situaci kvůli nákaze, začínají se objevovat rabování, pouliční gangy obsazují policejní stanice, přebírají moc a systém moci v USA se hroutí zevnitř. USA nemohou do Evropy poslat vojáky, potřebují je doma. Coronavirová krize tak ukázala generálům na celém světě, jakou slabinu má celé NATO. Vůbec nemusí jít o krizi jadernou nebo válečnou, prostě stačí virus a NATO není schopno pomoci si mezi sebou k ochraně obyvatelstva před virem vlastními prostředky.

Američané usilují o zlomení odporu mezi obyvatelstvem v ČR proti rozmístění amerických základen

Země NATO se nemohou spolehnout na USA, ale musí se spoléhat na čínskou pomoc, kterou do Evropy vozí Ukrajinci ruskými letadly. Přesně taková je teď účetní bilance uvnitř NATO po této vlně koronavirové krize, která zdaleka ještě nekončí. A právě proto Američané zahajují právě teď zpravodajské hry proti Rusku a Číně, protože nemohou sedět se založenýma rukama. USA totiž v krizi v Evropě selhaly a spojence nechaly na holičkách. Proto Američané musí honem rychle odvést pozornost jinam, a to nejlépe tím, že poskoci USA v Evropě začnou na povel na Rusko a Čínu kydat novou a čerstvě vyrobenou špínu a hnůj. Proto to obvinění Ruska z útoků na české nemocnice v odvetě za sochu Koněva, proto ty útoky na Čínu za pomoc v době, kdy USA zemím NATO v Evropě pomoc odmítly. Kruh se uzavírá a Čína za pomoc sklidí špínu a nadávky.

Obr. : Plán Trojmoří
Do redakce jsme dostali podrobnosti o současné nové zpravodajské hře v ČR proti Rusku a Číně. Podle našeho zdroje z okruhu ruských bezpečnostních struktur je cílem Pentagonu připravit do roku 2030 v zemích skupiny V4 podmínky a základy pro rozmístění amerických základen, které se postupně přesunou ze západních zemí do prostoru Střední a Východní Evropy. Jmenovitě se to ale bude týkat Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska. Podle informací jde o naplňování americko-polského plánu Three Seas Inititaive, tedy plán Trojmoří.

Tento projekt je postupně naplňován a ve všech zemích Trojmoří mají být do roku 2030 americké základny. Zatím se nachází v Polsku, v Rumunsku a v Bulharsku, základny na Slovensku jsou podle všeho v jednání, více v článku zde. https://aeronet.cz/news/skandal-do-medii-unikla-fotokopie-navrhu-smlouvy-na-rozmisteni-vojsk-americke-armady-na-slovensku-americane-podle-smlouvy-maji-mit-v-zemi-dve-letecke-zakladny-podle-vzoru-americkych-zakladen/ , stejně tak v Maďarsku. Pro Američany je teď hlavní získat podporu veřejnosti pro americké základny v ČR. K tomu je potřeba vytvořit mezi veřejností v ČR nenávist k Rusku, a k tomu byl právě vybrán Ondřej Kolář a celá kauza s pomníkem. Rovněž i obvinění Ruska z útoků na české nemocnice má tento účel.

Ondřej Kolář jako obětní beránek plánu americké CIA na rozpoutání protiruské hysterie v ČR, která povede k souhlasu české veřejnosti s vybudováním amerických základen

Američané předpokládají, že Ondřej Kolář v nějaké chvíli bude postaven v Moskvě před soud, a tento proces by definitivně v ČR obrátil veřejnost proti Ruské federaci. To by byl ten bod zlomu, který by českou vládu přiměl ke kývnutí na vybudování amerických základen na území ČR. Podle našich informací jsou vytipovány 4 lokality v ČR, Američané se zajímají především o bývalý VVP Brdy a rovněž o strategicky položené letiště v Ostravě – Mošnově, kde mohou přistávat největší americká letadla C-5 Galaxy a bombardéry B-52. Redakce Aeronetu už dříve informovala, že Alexandr Vondra z ODS na volebním sjezdu vyzval k vybudování americké strategické letecké základny v Ostravě – Mošnově.

Američané jsou si tedy podle těchto informací z ruských bezpečnostních zdrojů vědomi svého neúspěchu s umístěním radaru v Brdech a nově tedy chtějí vytvořit v ČR protiruskou hysterii mezi obyvatelstvem, která by dokopala českou vládu k rozhodnutí, které podle informací není mnoha českým politikům příliš po vůli, a to k souhlasu s pobytem amerických vojsk na území ČR.

Přestože mnoho politiků v ČR jde Američanům na ruku, rozhodnutí o pobytu vojsk, i když spojeneckých, se bojí jako čert kříže, protože se bojí velkého odporu ze strany silně pacifisticky založeného českého obyvatelstva, které má nelibé vzpomínky na jiný pobyt vojsk z minulosti. Jak se však ukazuje, Američané tak řeší v této chvíle spíše propagandistický problém v ČR, protože vyvolat v ČR natolik silnou protiruskou nenávist a obavy z Ruska, aby Češi kvůli tomu kývli na rozmístění amerických základen, to bude vyžadovat od Američanů opravdu velkou invenci a dobře promyšlené protiruské zpravodajské hry.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHrozí nám další Černobyl? Ukrajině se jaderné elektrárny sypou pod rukama. Požáry, havárie a spousta zbraní   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 07:37:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se 34. výročí černobylské havárie. Katastrofy, jež měla vliv i na následující sérii politických převratů, které rozložily někdejší sovětský blok. Zeleně zbarvení politici využili nálady veřejnosti a ekologicky nejčistší energii nasadili psí hlavu.

Zeleně zbarvení politici vylili tak s vaničkou i dítě a pod jejich tlakem řada států odmítla rozvíjet a bezpečnostně zdokonalovat tak důležitý zdroj energie.

Je jasné, že získávat energii z atomu by měl dobře řízený stát, schopný zabezpečit celý proces gramotnou organizací a kvalifikovaným zázemím. Je však dnes takovým státem Ukrajina?

Chybí peníze i na odstávku

Občanská válka na východě země, zbraně mezi civilisty, bandité terorizující obyvatelstvo či neustálá hrozba státního bankrotu nepůsobí zrovna věrohodně.

Odborníci přitom hlásí, že jaderné elektrárny jsou zastaralé, přetížené a systém je bez peněz. Energoatom (provozovatel všech čtyř ukrajinských atomových elektráren) dokonce nemá peníze ani na odstávku přesluhujících reaktorů!

Havárie jsou na denním pořádku a američtí kmotři bezohledně zneužívají vazalské postavení ukrajinské vlády, jež musí používat jaderné palivo firmy Westinghouse.

Nebezpečné palivo vnucené USA

O tomto palivu je však známo, že je nekompatibilní s původní sovětskou technologií. Jeho používání tak značně zvyšuje riziko další pohromy.

Neměli bychom připomenout zahraničním financiérům a organizátorům ukrajinského barevného převratu, že za současný stav nesou spoluodpovědnost?

Druhý Černobyl?

Že v roce 1986 černobylský radioaktivní mrak zasáhl i naše území, území jejich současného „spojence“ a že bychom si neradi tuto zkušenost zopakovali?

Bývalý viceprezident a dnešní kandidát na prezidenta USA Joe Biden se choval na Ukrajině jako Madeleine Albrightová v Kosovu, tedy jako pirát. A podle toho to také vypadá.

Ukrajina je od té doby nebezpečnější svým vlastním i svému okolí.

Stejně jako Kosovo.

Stanislav Novotný

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak Musk bere dětem dětství   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 07:33:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnoho lidí si v poslední době povšimlo nezvyklého jevu na noční obloze. Světelné řetízky v řadách vedle sebe komplikují pozorování vesmíru. Řadu dotazů na jejich původ dostal v posledních týdnech Astronomický ústav Akademie věd ČR.

„Vláček neboli satelity Starlink společnosti SpaceX pomalu a jistě likvidují nebe. Dnes večer jsem jich viděl alespoň padesát v těsném závěsu za sebou. Až jich bude 12 tisíc, tak můžeme fotografování oblohy zabalit. Odjet do Chile nám nepomůže,“ napsal fotograf oblohy Zdeněk Bardon.

Ze současných 2218 družic by zanedlouho mohlo být čtyřicet pět až padesát tisíc. To by výrazně zkomplikovalo pozorování vesmíru z povrchu Země. Nejde přitom jen o problém sledování vzdálených objektů přibližujících vznik vesmíru. Může se tím zkomplikovat i včasné odhalení asteroidů, které by se mohly nebezpečně přiblížit k Zemi.

Satelity od SpaceX jsou navíc jasnější než 99 procent objektů ve vesmíru, více září jen 172 hvězd. A nepomáhá ani jejich antireflexní nátěr, protože 75 procent plochy satelitu tvoří sluneční baterie. Nemluvě o tom, že i temná družice komplikuje pozorování, protože zastiňuje pozorované objekty.

„Celá ta situace je alarmující především proto, že v současnosti není k dispozici mezinárodní právo, které by takové projekty regulovalo. Satelity startují pouze na základě svolení Amerického federálního telekomunikačního úřadu,” řekl Novinkám Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd.

Ano je možné, že malým dětem pan Musk zaplevelí oblohu tak, že už nikdy neuvidí hvězdy. Pak mohou všechny děti křičet, že jim Musk vzal dětství.

Dobrou připomínku k této problematice má na facebooku Marek Svoboda, který nechápe, proč by se měl radovat z Muskových satelitů: „Ne, vážně, řekněte mi to, já totiž nevím. Víte, na to, abych si přehrál film, pustil hudbu, napsal email a nebo odeslal data, prostě ještě rychlejší internet nepotřebuji.

Nicméně vím, kdo to potřebuje. Jsou to všichni, kdo chtějí pracovat s obrovskými daty, to znamená třeba burzy, banky, spekulanti, obchodníci, FBI, CIA, reklamní průmysl šitý na tělo, zprávy na míru, také budoucí umělá inteligence bude potřebovat rychlejší propojení se vším. Každý, kdo chce z vaší kapsy vyždímat maximum co nejefektivněji tím, že produkt ušije vám na míru! Každý, kdo vás chce lapit do sítě byrokracie, pro kterou zapomenete na to, co je život, každý, kdo si přeje nadvládu.

Na noční obloze nám jezdí Elonův vláček asi 60 satelitů, kterých má být nakonec přes tisíc a já se ptám, je právo na rychlý internet nadřazeno právu člověka na noční oblohu prostou nějakého bordelu, přes který neuvidí na hvězdy? Nejspíše ano, jak se zdá, protože se nás nikdo neptal.“

Musk je další v řadě, který bere dětem jejich dětství. Zdá se, že naše děti za čas hvězdy na obloze prostě neuvidí.

Geniální vynálezce, progresivní vizionář a prohnaný podnikatel, ale také impulzivní workoholik, nesnesitelný šéf, a tak trochu asociální blázen – Elon Musk má na veřejnosti mnoho tváří. Jaký je ale ve skutečnosti? A jak dokázal dovést k úspěchu firmy, jako je elektrická Tesla a kosmická SpaceX? To je zase jiná kapitola.

Emil Kalabus
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMlácení prázdné slámy   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 07:28:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou lidé, kteří v poslední době často poukazují na to, kdo co řekl a bláhově se chytají za slovíčka, aby z toho udělali skandál. A tak sledují, že tu něco řekl ministr Vojtěch, záhy na to se ozval jeho náměstek Prymula, samo zřejmě, že své si řekl premiér Babiš.

Aby toho nebylo málo, tak se k tomu vyjádřil také prezident Zeman a o drby je postaráno.

Jde ale o to, že jmenovaní řekli svůj názor tedy ne nějaké rozhodnutí, příkaz, resp. zákaz. To se snad nesmí?

Nebo jinak, oni mohou říkat cokoli, ale ministr, premiér nebo prezident už ne? Řekli něco, co by někoho něčím zavazovalo, že by bylo někomu něco ,přikazováno, nařizováno, nedejbože, zakazováno? Zdá se, že si to někteří takto vysvětlují., nebo si to myslí.

Říct, že by to tak chápali, by byla velká nadsázka, protože kdyby to logicky a lidsky chápali, nebudou na to tak podrážděně a asertivně reagovat.

Hééérečka Gaislerová celkem po právu odsoudila aféru „poraženého hladového prase“ kancléře Mynáře, ale jako „dáma“ na kterou si zřejmě hraje a do které má daleko., se také vyjádřila, že je to „Hnus v přímém přenosu... nenechme si to líbit..., Ještě se moc těším až Miss Piggy Alex začne tuhle partu obhajovat, Ovčí chlapec začne lkát nad zlem lidstva a homunkulus Medvěd zaparkuje na přechodu, poprská v karanténě veřejnost a pak odletí na další řiťolezeckou misi do Číny...“ Tady nejde o to, zda héérečka má nebo nemá pravdu, jde o to, jak se héérečka alias „dáma“ vyjadřuje.

Je sice o této herečce známo, že nemá žádné vyšší vzdělání, čemuž odpovídá její naturel i intelekt a v neposlední řadě i její rétorika, ale jako člověka, kterého se (výše uvedené) věci osobně netýkají, je reakce nepřiměřená, nekultivovaná. Říct o mluvčím prezidenta, panu Ovčáčkovi, že je to „ovčí chlapec“, je nejen nepatřičné, ale také urážlivé. V rámci „nenechání si líbit“ se toto „děvče od komediantů“ odvolává na Listinu základních práv a svobod jenom proto, že prezident mj. řekl, resp. vyjádřil svůj názor, že si myslí, že hranice by nemusely být zavřeny dva roky, jak se vyjádřil náměstek ministra zdravotnictví pan Primula, ale že by stačil pouze jeden rok.

To je špatně?

Takže kontrolní otázka? Řekl snad pan prezident Zeman něco, čím by něco nařídil, či dokonce zakázal, že je kolem toho takový humbuk? Proč se aktivistka Geislerová odvolává na LZPS, když přikyvuje panu Petru Šimůnkovi, který vykřikuje, že „Vy nám chcete diktovat, kam máme a nemáme jezdit?“ Je si vůbec vědom pan Šimůnek, co vůbec prezident řekl? V čem asi spatřuje něco, co by odpovídalo jeho názoru, že „Vy nám chcete diktovat, kam máme a nemáme jezdit?“ Nic takového přece ani slovem nebylo řečeno. Přesto se názoru prezidenta jako ho*no košile chytil pan Šimůnek a zaútočil. Neopodstatněně, bezdůvodně a zbaběle! Aby toho nebylo málo, Geislerová také přitvrdila a odvolala se na LZPS! Proč?

Může nějak zdůvodnit, v čem prezident omezuje občanům jejich občanská práva? Asi sotva, ale to není podstatné, důležité je, že si našla příležitost si zase rýpnout, ne-li přímo kopnout do prezidenta. Ó jak hrdinské, jak lidské, kultivované, ba co víc, jak demokratické!

Ani pan Lukáš Otys, místopředseda TOP 09 nezůstal pozadu a emotivně se vyjádřil k pouhému konstatování alias názoru prezidenta a napsal: „Totalita skončila, když mi bylo pět let.
Slyšel jsem o ní od rodičů. Do práce, z práce na nákup a domů – to byl život podle vládních norem. Cestování mimo stát jen s ROH v rámci SSSR. Dnes místo ROH bude ANO, které rozhodne, že letos Chorvatsko? Tak to ani náhodou, Babiši!“ No má-li chlapec od rodičů takové informace o minulém režimu, není se co divit, že má zkreslené představy pro porovnávání se současností.

Nicméně, co tím chlapec Otys chtěl říct? Že to za totality stálo za kulové? To je věc názoru, ale buďto mu rodiče neříkali celou pravdu, nebo si to chlapec Lukáš vymyslel. Takže pro upřesnění,. za „totáče“ se rozhodně nejezdilo s ROH v rámci SSSR, ale může jen litovat, že prospěšnost či výhodnost ROH pro pracující nezažil. Ani dnes žádné ANO místo ROH nerozhoduje o tom, zda letos Chorvatsko ano nebo ne. Apropó, je tu přece jen jeden neoddiskutovatelný fakt, že jestli dnes Chorvatsko ano nebo ne, tak skutečně o tom někdo rozhoduje. Je to koronavirus, tedy Covid-19 a lidé, zodpovědní za obranu proti této pandemii.

Pan Otys, pan Šimůnek i pan í Geislerová, ať se jim to bude líbit nebo ne, budou muset sklapnout a respektovat, nařídí-li vláda v rámci koronavirového opatření zákaz cestování, či jiné omezení. Ostatně tak je tomu i v jiných státech EU a jinde, tak o čem je řeč? A že by někdo někomu diktoval, kam má nebo nemá jezdit? Kde je alespoň jediné slovo, lépe věta, která by dokazovala, že někdo něco takového řekl?

Lidé jako hééérečka A. Geslerová, J. Hrušínský, ale také pánové Šimůnek, Otys a další, jakkoliv by rádi kopali tu do ministra, tu do premiéra, ale hlavně do prezidenta, jsou jen uboze myslící, mstiví a nenávistní zaprděnci. Jejich snaha a vystupování je chucpe, neboli úmysl někoho bez důkazů a faktů pomluvit, hanobit, urazit. Pokud jde o jejich výkřiky o porušování LZPS, podrývání a ohrožování demokracie, je to jen mlácení prázdné slámy.

Budou-li mít (někdy) k dispozici nějaké konkrétní fakta a důkazy proti těm, které se snaží dehonestovat, pak ať vystoupí, třeba se jim podaří „umlátit je čepicemi“, jak se říká.

Do té doby ale ať jsou z ticha, neztrapňují se a nedělají zbytečné dusno ve společnosti. Stačí to dusno s Covid.19!

Jiří B a ť a
22. dubna 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObrovský úspěch! Česka televize byla RRTV usvědčena z lhaní a šíření manipulací   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 07:22:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když si projdete weby českých neziskových organizací, jenž se údajně věnují boji proti manipulacím - například Manipulatoři.cz, tak tam nenaleznete žádnou manipulaci již by se měla dopustit Česká Televize. Znamená to, že ČT se lhaní a manipulací nedopouští? Ne, právě naopak a jen to ukazuje na neobjektivnost a manipulačnost těchto neziskových organizací. Zde vám dávám aktuální příklad, kdy i české úřady musely uznat, že Česká televize lhala a manipulovala. Stížnost na toto lhaní a šíření desinformací redaktory České televize jsem podal já osobně a úřady jsem tak dlouho "otravoval" až po několika měsících musely přiznat, že mám pravdu a Česká televize lže.

Dovolím si ocitovat z úředního dokumentu RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání):

Rada v rámci své působnosti dané ustanovením § 5 písm. a) a f) a § 59 odst. 1-3 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů (dále jen „zákon č. 231/2001 Sb.“), v platném znění, upozorňuje provozovatele vysílání Česká televize, IČ: 00027383, sídlem: Kavčí hory, Praha 4, PSČ 140 70, na porušení ustanovení § 31 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb., jehož se dopustil odvysíláním pořadu 168 hodin, respektive reportáže Vrtěti hladomorem dne 1. prosince 2019 od 21:35 hodin na programu ČT1, kde uvedl odkaz na článek s názvem V Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!, který věcně nesouvisel s tématem předmětné reportáže. Zatímco reportáž se zabývala kauzou projektu „Postavme se hladu“, odkazovaný článek pojednával o akci „Tolerance k náboženství se zaměřením na islám“, která na ZŠ Vejrostova proběhla již před několika lety. Spojením fakticky nesouvisejících informací tak bylo vyznění pro diváky značně zavádějící. Provozovatel tedy neposkytl divákovi objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů. Rada stanovila lhůtu k nápravě 7 dní ode dne doručení upozornění.

O co přesně šlo: V reportáží České televize byl lživě spojen web Eurabia.cz z kauzou kritiky některých alternativních webů vůči konkrétním kampaním neziskových organizací na ZŠ Vejrostova. K těmto kampaním na webu Eurabia.cz nevyšel žádný článek a přesto Česká televize tvrdila, že ano a spojila web Eurabia.cz s případem uvedeným v reportáží. Toto lhaní manipulování bylo tak otevřené a záměrné, že ho nešlo obkecat tvrzeními o chybě a to uznala i RRTV a označila Českou televizi za lháře a manipulátora.

Je to jen jeden z mnoha příkladů, kdy se snaží redaktoři České televize pomoci lhaní a manipulovaní s informacemi očernit a poškodit české odpůrce islámu, masové migrace muslimů do Evropy a multikulturalismu. Bohužel redaktoři ČT ve svém boji proti odpůrcům islámu využívají několikamiliardový rozpočet České televize a mnozí jsou i nejspíše napojeni na neziskovky čerpající dotace od EU a pod.

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Machrovali a teď mají v kalhotech...“ Češi reagují na zprávu, že primátor Hřib dostal policejní ochranu   
Pridal tk Čtvrtek 23 duben 2020 - 07:10:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražský primátor Zdeněk Hřib dostal krátkodobou policejní ochranku. Serveru Novinky.cz tuto informaci potvrdila jeho mluvčí Martina Vacková. Pod příspěvkem, který sdílel portál na Facebooku, se objevilo velké množství komentářů od uživatelů, kteří na tuto zprávu reagovali.

Uvedla, že termín ukončení této policejní ochrany nebyl stanoven. Sdělit nemůže důvody ani konkrétní způsoby ochrany z rozhodnutí české policie. Podle jejích slov v současné době jezdí do práce primátor autem, předtím využíval městskou hromadnou dopravu.

Kromě toho konstatovala, že před jistou dobou podával primátor trestní oznámení, jehož důvodem byl stalking. Sledován měl být až domů. Dodala však, že není jasné, zda s tímto faktem ochrana souvisí. Pakliže by tomu tak bylo, znamenalo by to ohrožení i pro jeho manželku a tři děti, dodává.

Server Novinky.cz sdílel tuto svou zprávu také na sociální síti Facebook. Pod příspěvkem se objevilo velké množství komentářů. Uživatel Petr Kožíšek se například dotazoval, k čemu primátorovi vůbec ochranka je. „Na co ochranku? Machrovali a teď mají v kalhotech…“

Jiný uživatel to označil za „rusofobii nejvyššího levelu“.

„Ale je pravda, že nějaký pomatený Rus to může brát velmi osobně. Ale spíše to je jen divadlo, jakože pro nás pomalu riskují život,“ konstatoval.

Jiná uživatelka se ptá, zda tento fakt o něčem nesvědčí. „Jsou to politici, kteří překročili pravomoce a teď se diví… asi jsem škodolibá, ale trochu strachu neškodí, když se jim za ta rozhodnutí nic neděje/doufám, že zatím,“ napsala.

„Hřib, jako lidem milovaný primátor, potřebuje policejní ochranu a bojí se jezdit i MHD? Jeden z hrdinů, který by spolu s Kolářem ml. v květnu 1945 rozdrtil Schörnerovu armádu. No, tehdy ještě nebyli na světě, tak alespoň sundali sochu a cedulky, šašci zbabělí,“ uvedl uživatel Daniel Strejda.

Ochranku má i Kolář

Připomeňme, že v úterý přišel týdeník Respekt s informací o tom, že ochranku dostal nejen primátor Hřib, ale také starosta Kolář. Podle informací týdeníku se obavy o bezpečnost politiků objevily poté, co byl z pražského náměstí Interbrigády odstraněn pomník maršála Koněva.

S odvoláním na vlastní nejmenované zdroje týdeník píše, že kromě několika vyhrůžek fyzické likvidace jsou bezpečnostní opatření vůči starostovi spojená s tím, že do Prahy přicestoval nějaký ruský občan, který by ho mohl ohrozit. Dodává se také, že dříve „byl zaznamenán pohyb skupiny zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy”. Přesnější informace nejsou k dispozici.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CgUJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2344 sec,0.0516 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,692kB