Pátek 24 duben 2020
Soudce politolog, půldenní vítěz, justiční kšeftíky a morálka   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 18:27:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tahle kaše je ještě horká, přesto už páchne, až nelibě smrdí. To naservírování též není v cajku, nemluvě o prachzvláštním postupu kuchaře při jejím vaření, nevábných ingrediencích a dochucovadlech, které se posbíraly, posháněly, mezi propuštěným personálem, ale byly jím i ochotně přineseny, protože ta zhrzenost a zloba z odejetí je více jak velká.

Koronavirový nouzový stav se naší vládě a všem zainteresovaným, různými úkoly s tím spojenými, podařilo ZATÍM zvládnout a zvládat ještě pořád víc jak dobře. Samozřejmě z úhlu pohledu ochrany zdraví a životů občanů země. V porovnání s výsledky jiných, srovnatelných zemí, velmi dobře.

Nepodařilo se tyto dobré výsledky zvrátit, znehodnotit, pokazit přímo ani škoditi, na základě řevů opozice dosazenými do Ústředního krizového štábu. A že se snažili, hlavně teda zubař Šmucler, kterému tam židličku vyštěkali skomírající TOPáci. Nesplnil zadaný úkol, nerozhádal a nerozeštval ten štáb svými sólo výstupy ve spřátelených médiích, především v naší/jejich ČT kam se vecpal s razancí koronaviru v Itálii. Ale nešť, to byl jeho směšně smutný boj o vstup do politiky, dnes už evidentně marný.

Že všichni, kteří sváděli ty vpravdě nelehké bitvy o zastavení, útlumu nákazy, doslova skoro padali na ústa a vskutku makali dnem i nocí, prali se s problémy i dílčími chybami, poněvadž protože neměli žádný recept, vyzkoušený technologický postup a ověřené, vyzkoušené směrnice, jak to zvládat, postupovat, tak všichni ti si zaslouží obrovské díky a obdiv, je jednoznačně dané. Konec konců, výsledky jejich úmorné práce, ZATÍM, mluví jasně, čísla nelžou.

Jenomže to je asi ten problém, protože pro ty odešlé od moci a koryt, v opozici a od voleb nespokojené, přímo vzteklé, je to beztak že špatně. Každý úspěch a dobrý počin této vlády je třeba, nejlépe ihned, poplivat, zatratit, znevěrohodnotit, zpochybnit.

Jo, tak vy jste to udělali tak, aby těch mrtvých bylo minimum, aby se to nešířilo, tu máte, pic vás do vazu, dělali jste to blbou cestou, která není v našich hlavách ta správná, to lano, které jste podali lidem nad propastí, bylo špatné, tuze špatné a někteří si i ručičky odřeli.

Hlavy pomazané tím dávno přepáleným tukem z kuchyně minulé politické garnitury, museli i v této situaci, protože dle nich a pro ně čím hůře tím lépe, vymyslet něco, čím "osladí" vládě výsledky té úmorné práce. Jak někdo někde napsal, nezáleží jim na počtu mrtvých, ale na křišťálově čisté právní cestě, navíc cestě, která sice není nikde přesně určena, nakreslena na mapě, ale oni jí tak prostě vidí. A tak se rozjede šaráda, seženou se kontakty a opráší staré i novější kamarádšofty, hoši z bývalých i současných gangů dají hlavy dohromady, najdou si hrdinu, který se nechá umluvit šustěním a půjde do toho, podá žalobu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Copak-je-to-za-soudce-co-do-toho-vlade-hodil-vidle-Politolog-a-chranenec-Simicka-ktery-vede-svatou-valku-proti-extremismu-621648

Nebylo to teda až takové hrdinství, protože vítězství v této stupidně podlé bitvě, v pořád ještě nouzovém stavu, bylo již předem jištěno sudím, teda soudcem, vždyť je ze stejného gangu. Politolog k tomu, politicky se projevující víc jak jasně, vazby také super, asistenční praxe na té správné straně. Proti Hradu, proti současnému obsazení Strakovky. Hlavně nezávislost, že ano ...

Jeden ze sympatizantů, ne-li přímo aktérů této nechutné frašky pod setrvávajícím pracovním názvem "AntiBabiš", dějství úspěchy v boji s koronavirem, se včera v naší/jejich ČT vyjádřil k "hrdinovi" žalobci, že je vítězem dne. Jak krásně se odkopali, mamlasové. Oni v tom lítém boji proti současné vládě a premiérovi se ani netají tím, že zneužili vskutku nemravným, podlým způsobem současný nouzový stav, aby zase kydali ten svůj vlastní hnůj, aby zase házeli do práce vlády vidle.

Jak mu správně a trefně oponoval vicepremiér, není vítězem, tím vítězem jsou všichni ti, co se s tím vším prali a perou dnes a denně. Ten právniček, který si někdy někde napsal, že je "expert na zdravotnické právo", sám se jím prohlásil, je totiž jenom takovým půldenním, jinovatkovým králem. Zasvítí slunce a kde je mi konec ...

Nutno ještě dodat, že kromě motivu AntiBabiš, je obrovskou hybnou sílou snažení se těchto politických gaunerů jedna ještě důležitější věc - peníze, prachy, vata, vejvar, ... O ty až v první řadě půjde následně, to bude žalob na stát, to bude pracek, pařátů, které se budou dobývat do státní kasy, potažmo do kapes všech daňových poplatníků. Chystá se tudíž další óbr tunel na peníze nás všech.

Nemorální, podlé a zákeřné? Jistě, ale tohle jim nic neříká. Oni chtějí prachy a moc.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoudce radil žalobci, jak má upravit žalobu na Babišovu vládu, aby soudce žalobu schválil a nemusel ji zamítnout!   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 17:58:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudce radil žalobci, jak má upravit žalobu na Babišovu vládu, aby soudce žalobu schválil a nemusel ji zamítnout! Šokující odhalení na webu České advokátní komory, jakým způsobem probíhala a sem a tam pobíhala na soudu příprava žaloby na českou vládu o tom, že postupovala při vyhlašování omezení občanských práv a svobod mimo rámec Krizového zákona! Kde je hranice nezávislosti soudů a moment, kdy se soudcovská iniciativa proměňuje v soudcokracii? Úkol zněl jasně, žaloba musí projít a nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo! Česko snese už fakt fšecko?

A máme tady další skandál, který doslova unikl pozornosti veřejnosti, možná právě proto, že jde o zdánlivou drobnost, ale ve skutečnosti velice brutální zásah do procesních zvyklostí u soudu. Do redakce nás totiž kontaktoval jeden ze čtenářů, podle všeho právník, který nás poprosil, abychom jej nejmenovali, ale upozornil nás na podivné a bizarní nesrovnalosti a neobvyklosti, ke kterým došlo v kauze žaloby právníka Ondřeje Dostála, který včera uspěl u Pražského městského soudu, který zrušil 4 ustanovení Babišovy vlády v rámci Nouzového stavu v ČR. Soud shledal, že vláda postupovala nezákonně, protože omezila občanská práva a svobody v souvislosti s koronavirovou nákazou podle jiného zákona než měla. Jak už jsme včera informovali na Aeronetu, vláda úmyslně vyhlašovala omezení pohybu osob a uzavírala prodejny a provozovny na základě Zákona o ochraně veřejného zdraví skrze výnosy ministra zdravotnictví, namísto na základě Krizového zákona skrze výnosy vlády ČR.

Vláda se totiž snažilo obejít Krizový zákon proto, aby nemusela v budoucnu vyplácet náhrady a kompenzace podnikatelům, firmám a živnostníkům za zavřené obchody a provozy. Kompenzace totiž umožňuje pouze Krizový zákon, naproti tomu Zákon o ochraně veřejného zdraví žádné kompenzace neposkytuje. Ze strany Babišovy vlády šlo opravdu o odporný krok, který povede k likvidacím tisíců živnostníků, stovek restaurací a dalších provozů, které to prostě bez kompenzací nepřežijí. Všichni, kteří nesnáší Babiše, tak nad včerejším verdiktem pražského soudu slintali blahem, a to i přesto, že vláda oznámila, že použije mimořádný opravný prostředek a obrátí se s kasační stížností na Kasační soud.

Soudce radil a instruoval žalobce, jak má přeformulovat svoji žalobu, aby u soudu nebyla odmítnuta a hladce prošla proti Babišově vládě

Jenže pozor, kasační stížnost nemá odkladný účinek, takže vláda musí nejpozději do neděle vyhlásit znovu omezení občanských svobod a práv, ale tentokrát rozhodnutím vlády na základě Krizového zákona a poslanecká sněmovna toto musí odhlasovat. Kasační stížnost se tak bude týkat jen otázky toho, jestli celé období předtím a zpětně, kdy bylo omezení v režimu a dikci ministra vnitra, bude zpětně posuzováno jako období probíhající podle Krizového zákona s veškerými kompenzačními nároky pro firmy a podnikatele, anebo se to bude počítat až teprve od tohoto víkendu, kdy vláda podle verdiktu soudu použije korektně Krizový zákon. V tomto ohledu si ještě počkáme, ale do redakce jsme dostali upozorní na neuvěřitelnou procesní neobvyklost, která proběhla u Pražského městského soudu v poslední době předtím, než byl ve čtvrtek vynesen rozsudek.

Náš zdroj nás totiž upozornil na zápis na webu České advokátní komory, kde je otisk části článku ze středečních tištěných Lidových novin ze strany č. 2 Na Pražském městském soudu totiž došlo k neobvyklé události. Už koncem března totiž pražský soud odložil jinou žalobu, konkrétně proti zákazu přítomnosti otců u porodů. Podle soudců nebyla žaloba projednatelná. Napadala totiž opatření, které resort zdravotnictví zrušil den po jejím podání. Stejně tak i Dostálova žaloba mířila proti nouzové legislativě, kterou ministerstvo zdravotnictví rovněž pohotově nahradilo jinou. Soudce Štěpán Výborný ale Dostála vyzval, aby žalobu upravil, aby ji bylo možné projednat a logicky tak z principu logiky i následně schválit. Soudce Výborný tak přímo žalobci Ondřeji Dostálovi poradil, jak má žalobu opravit a upravit v jejím znění, aby nebyla odložena a zamítnuta jako podobné předchozí žaloby.

Pokud by soudce advokátovi neporadil s přeformulováním textu žaloby, tak ta by včera na Pražském městském soudu spadla pod stůl

Pokud by soudce Štěpán Výborný neupozornil žalobce na úpravu, že je potřeba žalobu upravit, potom by s největší pravděpodobností byla žaloba včera u soudu v Praze zamítnuta. Není jasné, jestli soudce Štěpán Výborný vypomáhá ve volném čase advokátům zastupujících strany žalobců, nebo přímo žalující advokáty, je úplně jedno, jestli to dělá v dobré víře, protože je mu líto, že kvůli nedokonalým formulacím jsou jinak správné žaloby zamítány a odkládány, ale i při sebevětším pochopení pro takovou činnost nám prostě v redakci zatrnulo, že se nám pomalu vrací doby minulé před rokem 1989.

Tehdy také soudci instruovali a radili prokurátorům, jak mají formulovat žaloby vůči obviněným stranám. Bylo to naprosto flagrantní popření nezávislosti soudu, kdy zásadním principem demokracie je, kromě jiného, i naprostá nestrannost soudů, které nesmí zasahovat a nijak ovlivňovat materiály předkládané soudu, ať už je to strana žalující, nebo strana žalovaná. Naše redakce by proto chtěla požádat všechny čtenáře Aeronetu, pokud máte k dispozici tištěné Lidové noviny ze středy 22. dubna 2020, abyste oskenovali stranu č. 2 těchto novin, jestli se opravdu v novinách tyto věty a informace, které jsou uvedeny na webu České advokátní komory, opravdu nachází. Jedná se o tyto věty:

Už koncem března pražský soud odložil žalobu proti zákazu přítomnosti otců u porodů. Podle soudců nebyla projednatelná. Napadala opatření, které resort zdravotnictví zrušil den po jejím podání. I Dostálova žaloba míří proti nouzové legislativě, kterou ministerstvo zdravotnictví nahradilo jinou. Soudce Štěpán Výborný ale Dostála vyzval, aby ji upravil.

Inspiroval se judikaturou Ústavního soudu. Ten v roce 2002 kritizoval ministerstvo financí, že nájemné z bytů regulovalo podzákonnými předpisy účelově vydávanými a rušenými s úmyslem Ústavnímu soudu zabránit, aby o nich stihl rozhodnout ještě během jejich platnosti. „Výslovně jsem tedy uvedl, že napadám dnešní platná mimořádná opatření. Snad je ministerstvo do jednání soudu nenahradí jinými,“ řekl LN Dostál.


Nezávislost českých soudů začíná připomínat “nezávislost” lidových soudů před rokem 1989, kdy soudci s prokurátory ladili texty obžalob společně proti obviněným

Soudy sice mají právo na tzv. procesní opravy v případu, kdy např. upozorní jednu ze stran, že je povinna, anebo oprávněna doložit další materiály k podpoře své obžaloby či obhajoby, ale procesní oprava nesmí zasahovat do samotného obsahu a podmětu žaloby či obhajoby s cílem dosažení kladného přijetí nebo schválení ze strany soudu. Je to stejně nepřípustné u žaloby na vládu ČR, jako by to nebylo přípustné u žaloby pachatele vraždy, kdy by soudce radil žalující straně, jak má přeformulovat svoji žalobu, aby byla úspěšná a soudem přijatá proti obžalovanému.

Soud a jednotliví soudci musí zůstat zcela nezávislí a nesmí zasahovat do jednotlivých podnětů ve stranách sporu s cílem ovlivnění výsledku soudu a jeho rozhodnutí. Je totiž nepochybné, že pokud by soudce Štěpán Výborný neupozornil žalobce na nutnost opravy znění a definice žaloby, že by soudu potom, chtě nechtě, musel žalobu zamítnou, resp. odložit pro její neprojednatelnost. V tomto případě ovšem z neznámého důvodu soudce Štěpán Výborný pomohl Ondřeji Dostálovi a pomohl mu upravit znění žaloby, tedy nasměroval žalobce správným směrem.

Soudce Štěpán Výborný v minulosti pracoval jako politolog s orientací na extrémismus a třeba v roce 2012 se účastnil sympózia s názvem Projevy antisemitismu v současné společnosti. Akce se konala v Arcidiecézním muzeu v rámci Dnů židovské kultury. Besedy se účastnili Gabriela Jirásková, politoložka a expertka na antisemitismus, Michal Mazel, advokát a odborník na extremismus a právě Štěpán Výborný, tehdy politolog zabývající se současnými projevy extremismu v České republice. Debatu moderoval Michal Frankl z Židovského muzea v Praze.

Česko je zemí zázraků, kde v době virové karantény jsou nadnárodní supermarkety narvané k prasknutí, ale malé večerky a kadeřnice musí mít zavřeno, kde místo žalob za rozkradené sklady Civilní obrany si lidé šijí svépomocí roušky, a kde soudci radí žalobcům, jak správně formulovat žaloby proti straně žalované, aby to klaplo…

Dámy a pánové, kdo z vás to má? Česko snese lautr fšecko, už není sebemenších pochyb. Nikdo zde neobhajuje vykutálenou politiku Babišovy vlády, která chtěla, jak to říct slušně, ojebat české firmy, podniky, živnostníky a podnikatele tím, že převede vyhlašování restrikcí a omezení souvislosti s virovou nákazou na ministra zdravotnictví, aby vláda v blízké době nemusela živnostníkům a firmám platit kompenzace. To byla prostě prasárna s cílem likvidace malých živnostníků, aby uvolnili prostor velkým konglomerátům a nadnárodním řetězcům v době po virové krizi. Jenže, nemůžeme zavírat oči nad tím, že pro změnu druhá strana, která pro změnu jede kampaň proti Babišovi, už zcela nepokrytě proniká i do českého soudnictví, kde soudci v jakémsi aktivistickém a sportovním duchu pomáhají přepisovat žalujícím advokátům jejich žaloby, aby u soudu prošly proti tomu nenáviděnému Babišovi.

Soudy se tak pomalu naplňují politickou agendou a z české demokracie se stává justiční soudcokracie. Výsledkem je stav, že vláda vyjebává s živnostníky a podnikateli, aby jim nemusela platit náhrady za zavřené krámky a obchody, zatímco velké nadnárodní supermarkety a nadnárodní řetězce měly otevřeno po celou dobu Nouzového stavu a vydělaly v ČR astronomické tržby a obratem je odvedly do ciziny, ale na straně druhé české soudy se připojují ke křižáckému tažení proti Babišovi a soudci radí žalobcům, jak mají žalovat Babiše, aby to u soudu nespadlo pod stůl. Válka mezi dvěma stranami v ČR, a jistě víte, jaké strany to jsou. Čepce a zástěry ve městě nad Mah’ralem. Taková je realita v Česku. Dámy a pánové, kdo z vás to má, tak ať zhasne, aby na to “fšecko v Česko” nebylo vidět, protože to vyvolává žaludeční nevolnosti.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík řádil v holandském městečku. Místního mladíka ubodal nožem, ženě se podařilo uniknout   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 04:15:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sudánský uprchlík (25) se rozhodl odvděčit svým holandským hostitelům po svém. Minulou neděli ráno kolem 8 hodiny napadl náhodně do práce kolemjedoucího místního mladíka Rika van de Rakta (18) v holandském městečku Heesch. Srazil ho z kola a ubodal ho nožem k smrti. Chvíli po té se pokusil napadnout a zabít náhodně kolemjdoucí ženu.

Police uprchlíka dopadla. Podle policie se údajně nacházel “ve zmateném stavu”. Vyšetřování ukázalo, že řádící uprchlík si své oběti vybral zcela náhodně poté, co se rozhodl vyrazit na vražednou misi. Také je to prý známá firma a uprchlík měl již oplétačky s policií několikrát v minulosti.

Policie sice nevyloučila terorismus, ale protože se jedná o muslimského uprchlíka, tak lze předpokládat, že bude poslán na psychiatrické vyšetření a po krátkém čase potichu propuštěn na svobodu.

KPI

Zdroj: https://www.telegraaf.nl/nieuws/1065643583/verdachte-doodsteken-fietser-in-oss-is-vluchteling

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon3 uprchlíci z Afganistanu znásilnili v Německu mladou ženu. Nudili se v karanténě?   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 04:12:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bohužel ani koronavirová karanténa neučinila přítrž řádění uprchlíků, kteří znásilňují ženy a dívky (často dokonce ještě děti) z řad původního německého obyvatelstva.

To bohužel potkalo mladou ženu (19) u z Wiesbadenu. Tu znásilnili 3 mladí Afgánci, kteří zřejmě prchají před válkou v Sýrii. Jednoho pachatele dopadla policie hned a další dva později v Berlíně, kde se pokoušeli schovat.

Podle údajů policie prý dívka s jedním z nich dříve chodila. Takže je obětí nejenom agresivních choutek muslimských uprchlíků, ale i zhoubné multikulturní výchovy a propagandy. Pro muslimy jsou ženy něco jako majetek a proto žena nemá právo muslima opustit, nebo ho odmítnout. To si pak muslim vyloží jako těžkou urážku a chce se vždy ženě pomstít, kdy výjimkou nejsou ani vraždy ze žárlivosti.

VIP

Zdroj: https://ceskavec.com/2020/04/3-uprchlici-z-afganistanu-znasilnili-mladou-zenu-nudili-se-v-karantene


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká advokátka kritizující karanténu byla zatčena a převezena násilím na psychiatrickou léčebnu. Liberální demokracie připomíná komunistické časy   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 04:10:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá advokátka Beate Bahnerová, která veřejně kritizovala epidemiologickou karanténu jako protizákonnou, byla zatčena policií v Heidlbergu a převezena násilím na místní psychiatrickou kliniku, kde se jí dostalo hrubého a násilného zacházení ze strany policie. Policie ji navíc obvinila, že prý vyzývá obyvatelstvo k porušování zákona. Bahnerová totiž vyzvala německé občany k veřejnému protestu. Přitom advokátka Bahnerová je známou specialistkou na zdravotnické právo a vyhrála i několik sporů u ústavního soudu a napsala 5 odborných knih.

Liberální demokracie začíná stále víc připomínat totalitní komunismus. Ten také uklízel násilím kritiky režimu na psychiatrii a fyzicky i duševně je týral. Ale možná není divu, když u zrodu obou stojí vlastně stejní lidé. Jaký je rozdíl mezi Marxem, Trockím, nebo Zinovievem na jedné straně a Adornem a Solomonem na druhé straně? Možná ve slovních obratech, ale cíle měly obě party stejný. Nastolit tyranii a udělat z běžných lidí otroky.

KPI

Zdroj: https://summit.news/2020/04/15/german-lawyer-who-criticized-lockdown-arrested-taken-to-psych-ward/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanfordská studie dokazuje, že covid-19 je nadměrně medializován   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 03:58:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Míra úmrtnosti je pravděpodobně pod 0,2 %

Studie ze Stanfordu dokazuje, že je infikováno mnohem více lidí - 50 - 85krát více - než se uvádí, a proto je „míra úmrtnosti“ astronomicky nižší, než je nám sdělováno.

Přílišná medializace epidemie covid-19 ze strany časopisu MIT Tech Review je evidentní v nejnovějším čísle s hlavním titulkem „Orientace ve světě, přetvořeném nemocí covid-19“.

Jejich články jsou odrazem toho, jak dychtivě reagují na veřejnou hysterii okolo šíření nemoci covid-19, společensko-ekonomickou paralýzu a mnoho výdělečných řešení - zejména těch, týkajících se technologií - navržených za účelem „utvářet“ postkoronavirový svět.

Nemělo by nás překvapit, že korporacemi ovlivňovaný časopis, schovávající se za akademický svět a technologie, nebude chtít zveřejnit ve svém čísle žádný článek od autorů, kteří by vnesli pochybnosti do toho, jak je celá tato hysterie ve skutečnosti vynucená - a že půjde dokonce až tak daleko, že tyto autory označí za „skeptiky ohledně pandemie“.

A to je právě případ časopisu MIT Tech Review, který zveřejnil práci vědců ze Stanfordské univerzity, kteří zjistili, že nemocí covid-19 je infikován mnohem větší počet lidí, než je uváděno - což znamená, že úmrtnost je mnohem, mnohem nižší, než nám tvrdí.

Časopis MIT Tech Review tak musel připustit, že skutečná míra úmrtnosti je pravděpodobně pod 0,2 %, což znamená, že je přibližně stejně „nebezpečná“, jako běžná chřipka. Pokud běžná chřipka „nepřetvoří svět“, tak potom nemoc covid-19 rozhodně také ne - alespoň ne samotný patogen.

Nepřímé očerňování

Místo toho, aby MIT Tech Review uznal tuto práci jako důležitý krok v našem chápání nemoci covid-19 a jako konfrontaci vůči veřejné hysterii, opepřil celou věc článkem, v němž nepřímo očerňuje tým vědců, který studii vypracoval.

Titulek článku obsahuje podtitul „Studie od známého skeptika ohledně pandemie naznačuje, že virus je více rozšířený, ale méně smrtící, než si lidé myslí.“

Všichni dobře víme, že slovo „skeptik“ se uvádí tehdy, když má být podkopána důvěryhodnost lidí, zpochybňujících široce prosazované příběhy. V článku je také použit termín „skeptik ohledně údajů“ pro Johna Ioannidise, který pomáhal s vypracováním studie.

MIT Tech Review dále dodává:

Ioannidis, lékařský statistik na Stanfordu a spoluautor nové zprávy, vzbudil v březnu značný rozruch, neboť ohledně viru naznačil, že virus může být méně smrtelný, než si lidé myslí, a že zničení ekonomiky ve snaze bojovat s ním by mohlo být „fiasko“.

Vědcovo prohlášení, týkající se nemoci covid-19 - a to nehledě na výsledky této studie - má své opodstatnění už i na základě toho, když se podíváme na dostupné a omezené statistiky ohledně infekce covid-19 versus úmrtí a demografická data.

Stanfordská studie podpořila Ioannidisovo prohlášení - navíc byly tyto závěry předvídatelné.

Článek v Russia Today s názvem „Jak moc je pravděpodobné, že (ano, vy) zemřete na virus covid-19?“, publikovaný před měsícem, předpovídal:

Až skončí nejhorší část krize, bude skutečná míra celkové úmrtnosti potenciálně výrazně nižší, než ta, která byla oznámena - protože mnoho lidí se nakazí virem, ale nebudou vykazovat žádné příznaky, či jen mírné, a nikdy nebudou testováni.

Jeremy Samuel Faust, lékař z nemocnice Brigham and Women's Hospital (v Bostonu, USA, pozn. překl.) uvedl v návrhu, že děsivá míra úmrtnosti se postupem časem „pravděpodobně neudrží“, a že míra skutečné úmrtnosti bude „pravděpodobně mnohem nižší, než naznačují současné statistiky“.

Studie ze Stanfordské univerzity to potvrzuje. A dává to smysl. Infekce a míra úmrtnosti může být stanovena pouze na základě skutečného testování lidí - a přitom média po celém světě tvrdí, že není možné provést dostatečné testování kvůli nedostatku testovacích souprav, a že testovanými osobami jsou lidé, kteří jsou již nemocní a vykazují nějaké příznaky.

Je jasné, že pokud má mnohem více lidí jen mírné příznaky, či vůbec žádné příznaky, a nejsou testováni - tak se také nedostanou do statistik ohledně infekce covid-19, a proto je „míra úmrtnosti“ uměle vysoká. Pokud mnohem více lidí bude nakaženo virem a nezemře, míra úmrtnosti samozřejmě poklesne - v tomto případě přímo drasticky.

Článek na webu britského deníku The Guardian, nazvaný „Studie protilátek naznačuje, že koronavirus je mnohem rozšířenější, než se dříve myslelo“, uvádí:

Studie ze Stanfordské univerzity, která byla zveřejněna v pátek a ještě nebyla nezávisle posouzena, testovala vzorky 3 330 lidí v okrese Santa Clara. Bylo zjištěno, že virus byl 50 až 85krát častější, než uvádějí oficiální údaje.

Článek také neochotně poznamenává:

To také znamená, že koronavirus je potenciálně mnohem méně smrtící pro celou populaci, než se původně myslelo. Do úterka byla míra úmrtnosti na koronavirus v USA 4,1 %, avšak vědci ze Stanfordu uvedli, že podle jejich zjištění je míra úmrtnosti pouhých 0,12 % až 0,2 %.

MIT Tech Review je vlastněný prestižním Massachusettským technologickým institutem (MIT) - po němž je časopis pojmenován. Proč - namísto nepřímého očerňování vědeckého týmu ze Stanfordu, který provedl studii - odborníci z institutu MIT nevyrazili do místní komunity a neprovedli podobnou studii, aby mohli porovnat výsledky?

Neměli by právě tohle dělat skuteční vědci?

MIT Tech Review uzavírá svůj článek, týkající se studie, opětovným potvrzením příběhu, který má vyvolat paniku, a dále pokračuje ve svém tématu „přetváření světa“:

Celkově je v USA více než 30 000 úmrtí na covid-19, více než v kterékoli jiné zemi, takže je těžké najít dobré zprávy z průzkumů, i když se moc snažíte. Pokud by byla studie ze Santa Clara přesná a míra úmrtnosti by byla nižší, než se mnozí domnívají, covid-19 stále povede k šokujícímu nahromadění těl, pokud se nemoc rozšíří ve zbývající populaci, což vysvětluje mimořádná opatření na většině území USA, kdy lidé musí zůstávat od března doma.

Pokud v USA zemřelo 30 000 lidí na covid-19 od doby, kdy se virus v prosinci poprvé objevil, znamenalo by to, že během tohoto a dalšího měsíce zemře dalších 30 000 lidí, aby se to alespoň vyrovnalo mírné až vážné každoroční chřipkové sezóně, která trvá od prosince do května.

Takže - ne - nedojde k „šokujícímu nahromadění těl“, pokud ovšem nebudou média prezentovat úmrtí na covid-19 vytržená z kontextu úmyslně, aby šokovala neinformovanou veřejnost. Tudíž - evidentně - by to „nevysvětlovalo mimořádná opatření na většině území USA, kdy lidé musí zůstávat od března doma“, ani hysterii, kterou podporuje MIT Tech Review ve svých článcích o covid-19.

Nadále se budou objevovat studie, dokazující to, co již mnozí vědí - že patogen covid-19 není ani zdaleka takovou hrozbou, jak nám ji prezentují, a už vůbec není důvodem pro „hysterii okolo covid-19“. Společnost je pod drobnohledem kvůli transformativní politice, nařízené určitými zájmovými skupinami, které silně nafoukly epidemii, a to v rozporu s vědeckými fakty.

Je důležité, aby tohle vyšlo na světlo, a ještě důležitější je tomu odolat. Je také důležité postarat se o to, aby vlády, politici, „odborníci“, instituce a korporace, podílející se na obrovském mediálním humbuku kolem nemoci covid-19 a všech sociálně-ekonomických škodách, to už nikdy nemohli udělat znovu.

Tony Cartalucci

Stanford Study Proves Covid-19 Was Overhyped. “Death Rate Is Likely Under 0.2%” vyšel 19. dubna 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8286-stanfordska-studie-dokazuje-ze-covid-19-je-nadmerne-medializovan.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNe vzpouru proti vládě, ale vzpouru proti soudcům to chce   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 03:52:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náhle zešílevší Klaus a ještě předtím Kalousek, mimochodem komicky se sešli, vyhlásili vzpouru vládě. Kalousek navíc chtěl použít tři revolvery.

Vláda si zatím vedla výborně a oproti Itálii, Španělsku, Francii, Nizozemsku, Belgii, zachránila svými opatřeními mnoho lidských životů.

A do toho přijdou soudci a od jednacího stolu tato rozhodnutí, která zachránila životy, ruší. Vláda má širokou podporu většiny společnosti a vedla si fakt skvěle. Kdo nás ohrožuje, jsou soudci. Je absurdní, že uprostřed krize, kdy stále mohou a zřejmě i budou umírat lidé, soudy negují rozhodnutí výkonné moci, která chce životy zachránit a zachraňuje.

Soudy se tak stávají součástí toho nejhoršího, co teď rozkládá a ohrožuje naši společnost. Jsou horší než opozice. Ta chápe, že rozhodují počty o tom, co zákonodárci schválí či nikoliv.

Absurdní je situace, že jeden soud nějak rozhodne uprostřed krize ohrožující životy a zdraví (a to stále trvá, i když se nebezpečí zmenšuje), zruší opatření ministra, ale ne ihned ale až k 27. dubnu, a dává vládě lhůtu k vydání nového rozhodnutí. Také jsem byl soudcem Nejvyššího správního soudu, ale takový způsob rozhodování neznám.

A to vůbec nevíme, jak rozhodne Ústavní soud, kam věc teprve doputuje.

Na rovinu: největším nebezpečím pro zdravý a normální život států a občanů v Evropské unii jsou její soudy a zbožnění pojmu právní stát.

Téměř bezuzdný právní formalismus v dané krizové situaci, který projevil správní soud je zavrženíhodný.

Co správnímu senátu vadilo? Že namísto ministra zdravotnictví, který rozhodl opatřením podle zákona na ochranu zdraví, měla vláda rozhodnout svým usnesením.

Chápete to? To je fakt důvod na vzpouru. A co navíc ten soud říká? Říká, že do 27. dubna ta opatření jsou platná, uznává jejich důvodnost, ale chce aby je schválila vláda. Důvod je jasný. Soud tím jasně říká, že má zájem na tom, aby stát za ta opatření, která v podstatě byla učiněna v situaci ne nepodobné válečnému stavu, nesl materiální odpovědnost. Vždyť co je koronavirus? V podstatě bakteriologická smrtící látka.

To není nějaká povodeň, která přiteče a odteče, byť za sebou zanechává škody. To je zcela jiný druh nebezpečí.

A protože náš právní řád nemá speciální a ukazuje se, že nezbytnou úpravu pro celosvětové pandémie, musí platit jiný režim.

Soudci, kteří odmítají chápat reálné souvislosti, se tak stávají našimi nepřáteli.

Chce to vzpouru proti soudcům…

Vím, že to vláda neudělá, ale kdyby se vykašlala na toto rozhodnutí, měla by za sebou drtivou část národa. Ať si soudci i opozice puknou. Máme jednu trpělivost.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko s vědomím tiché podpory USA a EU připravuje krádeže kyperské ropy   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 03:43:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko připravuje vyslání vrtné lodi, aby u Kypru nelegálně obsadilo ložiska ropy a plynu, které mají pronajaté americká firma ExxonMobil a francouzsko-italské konsorcium TOTAL-ENI. Kypr před 2 lety pronajal ložiska ropy a plynu ve svých pobřežních vodách americké firmě ExxonMobil, která patří mezi největší těžařské firmy světa, a italsko-francouzskému konsorciu TOTAL-ENI. Obě společnosti mají s Kyprem uzavřené řádné a platné smlouvy o průzkumu a těžbě ropy a plynu z mořského šelfu. Obě firmy z pronajatých prostor Kypru řádně platí nájem a odvádí poplatky z vytěžených surovin.

Kvůli poklesu ceny ropy a plynu však oba nájemci, kteří patří k předním světovým a evropských petrochemickým podnikům, pro letošní rok odložili další těžbu. Ložiska řádně uzavřeli, aby nedošlo k ekologické katastrofě v důsledku úniku ropy do moře. Současně kyperské vládě podle smluv oznámili, že letos z finančních důvodů nebudou pokračovat ani v průzkumných pracích.

Na přelomu roku se ropný kartel OPEC sdružující země kolem Perského zálivu nedohodl s Ruskem na denních a měsíčních limitech těžby ropy. Saudové a Rusové v únoru rozpoutali „cenovou válku“, když oba největší světoví dodavatelé ropy zvýšili denní limity těžby. Saudská Arábie dokáže ropu těžit nejlevněji na světě, protože má ložiska mělce pod zemským povrchem. Ekonomové udávají, že Saudové dokáží vydělávat i při ceně 20 USD/barel (159 l) ropy. Rusko má sice ložiska poněkud hlouběji, ale má strategickou výhodu ve vybudovaných ropovodech, které vedou od těžních věží až ke spotřebitelům v Evropě a Asii. Rusko oficiálně udává, že mu vyhovují ceny od 30 USD/barel výše. Tím, že má ve svých rukou dopravu pomocí ropovodů a nemusí nakupovat přepravní kapacity v tankerech Rusko zřejmě dokáže vydělávat i pod oficiálně udávanou hodnotou.

V únoru a březnu ceny ropy klesly několikrát pod 20 USD/barel. V té době se obě ropné velmoci na komoditních burzách snažili získat pro sebe co nejvíce termínovaných obchodů – tzv. „futures“. Jde o kontrakt na dodávku určitého objemu v přesně stanovený den na určité místo. Nejčastěji se obchodují nabídky na dodání ropy za měsíc do určeného místa. Na přelomu března a dubna ruská a saudská delegace uzavřely celoroční dohodu o měsíčních limitech těžby. Po jejím oznámení ceny ropy krátkodobě vzrostly, než se zjistilo, že saudské i ruské firmy proti sobě bojují na trhu okamžitých dodávek v Asii. Minulý týden se ceny ropy opět přiblížily hranici 20 USD/barel. U americké ropy dokonce na burze v pondělí došlo k poklesu hodnoty do záporných hodnot. Ropné sklady jsou plné a burzovní spekulanti prodávali své papírové kontrakty s doplatkem, aby nemuseli ropu převzít a draze ji skladovat. V celosvětovém průměru však cena ropy padla pod 20 USD/barel.

Při těchto cenách, které se na trhu vyskytují pouze v době cenové války jednou za několik let, všechny firmy kromě Saudů a Rusů omezují těžbu nebo zavírají celé vrty. Většina amerických ropných polí je zisková až při cenách nad 35 USD/barel. Celosvětový průměr nákladů na vytěžení barelu ropy činí podle statistik asi 40 USD/barel. Není proto s podivem, že americký ExxonMobil i francouzsko-italský TOTAL-ENI zaplombovali svá řádně pronajatá kyperská ložiska. Těžba na moři je nákladově ještě dražší než na pevnině. Výhodou ložisek u Kypru je to, že jsou blízko Evropě, kam tankery surovinu dopraví během několika dní. A tedy celkem levně. I přesto je při nynějších dumpingových cenách těžba na ložiscích u kyperského šelfu nerentabilní.

Po pondělním uzavření amerických a italsko-francouských vrtů ohlásilo včera Turecko, že hodlá do oblasti nelegálně vyslat své dvě těžní lodě Yavuz a Oruc Reis. Turecká firma TPAO včera podle řeckého serveru ethnos.gr veřejně oznámila, že hodlá krást ropu na nalezišti, které mají od kyperské vlády pronajaté Američané a Francouzi s Italové. Turecká ropná společnost, která je řízena armádou, zveřejnila plán těžby na této lokalitě od dubna do července.

Obě turecké vrtné lodi původně měly podle záměrů tureckého prezidenta Recepa Erdogana krást kyperskou ropu a plyn na nalezišti, které ještě Kypr nikomu nepronajal. Turecká firma za podnájem těžebního prostoru nehodlala stejně jako loni Kypru nic platit, přestože naleziště je v Kyperských pobřežních vodách. Turecko loni oznámilo, že si dělá územní nároky i na část ostrova a mořského dna, které patří Kyperské republice, jež je členem EU. I když se Kypr obrátil na Unii se žádostí o pomoc proti tureckým krádežím ropy a plynu EU mu nijak nepomohla.

Když byl problém tureckých krádeží projednáván v Evropském parlamentu, navrhoval jsem na Turecko uvalit ekonomické sankce ve formě okamžitého zastavení všech plateb z rozpočtu EU do Turecka. Jen na „migračním výpalném“ Turecko ročně získá od EU 9 miliard eur. Při projednávání nelegální námořní blokády Kypru, kterou provádělo vojenské námořnictvo Turecka, jsme s kolegy z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci za SPD, navrhovali zrušení celní unie s Tureckem. A zavedení trestních cel na dovoz zboží z Turecka. Žádný z těchto návrhů nebyl schválen. Probruselská většina socialistů, lidovců a RENEW, místo sankcí prosadila pouze usnesení plné prázdných frází, které Kypru nijak nepomohlo.

Kyperská vláda se letos v březnu v nouzi obrátila s žádostí o pomoc na Rusko. Oblasti v nichž turecké vrtné lodi donedávna nelegálně těžily, Kypr pronajal na cvičení ruského námořnictva a letectva. . V tzv. „čtverci 10“, kde loni turci kradli Kypru ropu a plyn, nyní cvičí ostré střelby ruští piloti a námořníci. Turecké těžní lodi se však nyní vydají k loupežné výpravě do čtverců 6 a 7, které mají od Kypru pronajaty americká firma ExxonMobil a francouzsko-italské konsorcium TOTAL-ENI.

Z ekonomického hlediska jde o nesmysl. Na krádežích uhlovodíků se při nynějších cenách nedá vydělat. Ani když turecká firma neplatí pronájem prostoru ani celní poplatky z vytěžených barelů. Turecko prostě zkouší co všechno mu projde. Zatím mu prošlo všechno. Včetně válečných zločinů.

Ivan David
Autor je europoslanec za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO má utrum? Nad 2 % se stahují mračna   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 03:39:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdravotnictví nebo válečné hry? Toto rozhodování brzy čeká naši vládu. Ale nejen tu naši. Plnit touhy NATO na nadměrné investice do obrany by se nám během koronavirové krize mohlo šeredně vymstít.

Budeme se zadlužovat a také řezat do živého. O tom hovoří signály, které vysílá ministryně financí Alena Schillerová. Česká vláda v pondělí na návrh šéfky české kasy prohloubila státní dluh. Kvůli dopadům šíření koronaviru došlo ke zvýšení schodku státního rozpočtu v letošním roce na 300 miliard korun.

Noční můra opozice

Vláda tak schválila navýšení schodku už podruhé během necelého měsíce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií. Podle ekonomů není ale vyloučeno to, že schodek může být letos ještě vyšší.

„Díky tomu, že naše země dlouhodobě patří mezi nejméně zadlužené země, může si zvýšení rozpočtového schodku kvůli záchraně ekonomiky dovolit. V důsledku vyššího schodku sice zadlužení mírně vzroste, ovšem i poté zůstane Česká republika mezi rozpočtově nejdisciplinovanějšími ekonomikami v Evropě,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Prezident Miloš Zeman v neděli řekl, že nechce hrozit vetem rozpočtu se zvýšeným deficitem, ale s ministryní financí bude chtít jednat o možných úsporách. Setkat by se měli na počátku května. Paní Schillerová zatím není škrtům nakloněna. Ale je více než jasné, že k nim dojít může. A toho se obává opozice. Větří, že se bude šetřit tam, kde se to nejvíc hodí naší republice, ale Washingtonu už moc ne.

Panují oprávněné obavy, že se Česká republika může vzdát závazku vnuceného Spojenými státy, potažmo Severoatlantickou aliancí odvádět dvě procenta HDP na obranu. Vyjádřila je poslankyně za ODS a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová.

„Musím říct, že obrana je přesně jednou z těch oblastí naší připravenosti na krize, které jsme v minulých letech zanedbávali kvůli tomu, aby na vzrůstající výdaje na spotřebu bylo kde brát. Proto pokud bude vláda škrtat její rozpočet, měla by postupovat co nejšetrněji a neměla by se vzdávat cíle 2 % HDP. Může totiž nastat situace, kdy se bez armády neobejdeme,“ varovala vlivná politička.

Asi paní Černochová něco předvídá. Česká vláda se ke dvouprocentnímu odvodu na obranu stavěla i dříve skoupě. V únoru premiér Andrej Babiš filozofoval o nutnosti platit tolik peněz ozbrojeným silám a podporu tehdy našel i u šéfa koaliční ČSSD Jana Hamáčka. Jenže mu to dala sežrat média a asi i západní spojenci, takže musel obrátit.

A teď? Teď je vhodný čas trvat na svém. Dvě procenta hádépé na obranu jsou jen neurčité číslo, kterého se musí držet členové NATO, protože se to po nich chce. Odpovídá stavu jejich ekonomiky? Potřebují tak vybavenou armádu? To už nikoho nezajímá. Rozkaz z Washingtonu a Bruselu zní jasně.

Koronavirová krize, která se velmi brzy promítne do hospodářství, je dobrým argumentem, abychom mysleli především na sebe, nikoli na natovské tabulky a plány. Pro nás je prvotně důležité, aby lidé měli práci a aby hospodářství šlapalo. USA mají nejsilnější armádu na světě, a jak jim to pomohlo, když jejich zdravotnictví nezvládá pandemii koronaviru? Naše priority by měly být jasné.

Problémy české armády

O odvodu dvou procent HDP na obranu během koronavirové krize Sputnik hovořil s renomovaným expertem na vojenské bezpečnostní technologie Petrem Markvartem. Ten nabízí svůj fundovaný pohled na věc.

„Paní poslankyně, jako předsedkyně výboru pro obranu, jistě zná situaci našich ozbrojených sil lépe a ví, čeho je potřeba se obávat. Už dnes máme velký dluh vůči pozemním silám, které naléhavě vyžadují přezbrojení bojových jednotek a jednotek bojové podpory, a to především těžkou technikou, tedy další modernizací tanků T-72, novými bojovými vozidly pěchoty a kanonovými houfnicemi. Početní navýšení stavů průzkumných a výsadkových jednotek, které si naše armáda také vytkla jako další prioritu, budou vyžadovat nákupy moderních prostředků, především elektro-optického příslušenství a vybavení, bezpilotních prostředků a dalšího materiálu. Poslední vývoj dále ukazuje, jak moc Česká republika podcenila otázku strategické přepravy materiálu. V kritické situaci se prostě nelze spoléhat na nějaké sdílené kapacity, nacházející se mimo naši kontrolu na cizím území,“ domnívá se odborník.

„Jak čas ukáže, zásadní problémy čekají brzy naše vrtulníkové letectvo, které dostane namísto bojových strojů Mi-24 lehké vrtulníky sloužící k podpoře vylodění námořní pěchoty na nepřátelském pobřeží. Jejich počet navíc neumožní efektivní nasazení. Vláda za tuto ‚politickou zakázku' navíc zbytečně utratí v dlouhodobém horizontu ohromné peníze, které budou chybět jinde. V roce 2027 dále skončí současný pronájem Gripenů a ať se už rozhodne vláda jakkoli, bude nutné investovat další velké prostředky do nákupu nových strojů nebo do prodloužení pronájmu stávajících a jejich modernizace. A pokud je rok 2027 limitní, musíme se začít rozhodovat už dnes, včetně výhledu na finanční náročnost tohoto projektu. To nemluvím o totálně zanedbaném systému protivzdušné obrany státu, který naléhavě potřebuje nakoupit moderní samohybné raketové prostředky, aby Temelín nemusel hlídat voják s ručním kompletem krátkého dosahu,“ popisuje expert úkoly, které před armádou stojí.

Je opravdu vhodné, aby se teď myslelo na obranu, když české hospodářství čekají problémy a podnikatelé čekají na pomoc státu?

„Nepochybně, vždyť obrana vlastního území a důležitých národních zájmů je hlavním úkolem jakéhokoli státu. Navíc je národní armáda prvním a hlavním zákazníkem domácího obranného průmyslu a zadavatelem výzkumných a vývojových úkolů. Taková symbióza ovšem předpokládá, že Ministerstvo obrany ČR bude s obranným průmyslem, vědou a výzkumem komunikovat a bude jej preferovat před nákupem ze zahraničí,“ říká pan Makrvart.

„Obranný průmysl, přes jeho bezohlednou devastaci českými politiky v 90. letech, stále zaměstnává desítky tisíc vysoce kvalifikovaných lidí a je tahounem v oboru moderních technologií, materiálů a postupů, které posléze nachází uplatnění i v civilní výrobě. Pokud chce vláda skutečně pomoci, je zcela nezbytné, aby prohlásila obranný průmysl strategickým odvětvím, zavedla přísná ochranářská opatření a komunikovala s ním jako s partnerem. Člověk nechápe, proč bychom měli nakupovat např. korby pásových vozidel v zahraničí, když v České republice i na Slovensku existuje hned několik projektů pro tuto oblast. Takže takováto podpora státu by byla lepší než nesmyslně plošně rozdávané dotace ‚na život', které žádný pokrok nepřinesou,“ míní vojenský odborník.

Povel z NATO

Potřebuje česká armáda investice ve výši 2 % HDP, nebo je to uměle stanovená cifra?

„Na jednu stranu jsou naše ozbrojené síly dlouhodobě podfinancované, což se projevuje v neustálém odsouvání velkých projektů v čase na dobu pozdější. Mezitím tam však naskakují také nové projekty, které byly řádně plánovány na toto období, čímž se spolu s odloženými projekty kumuluje a strmě navyšuje i částka, kterou by měl stát každý rok utratit (a ta je dnes opravdu pouze tímto efektem vysoce nad 2 % HDP). Domnívám se, že i bez uvedené kumulace, je to nejnižší myslitelná cifra, pokud opravdu chceme budovat silnou národní armádu. A o tom, že ji potřebujeme, není třeba vést dlouhou polemiku. Současné dění ve světě probouzí a startuje procesy, které jsou přinejmenším zlověstné. Zanedbávat v takovéto situaci budování a modernizaci ozbrojených sil je nemyslitelné,“ říká důstojník Armády ČR v záloze.

Poslední, přitom klíčová otázka. Budou Spojené státy, potažmo NATO, trvat na tom, aby členové dodrželi slib 2% investic do obrany?

„Spojené státy i NATO mohou hlásat, co chtějí, respektive to, co se jim zrovna hodí do krámu. My jsme tu od toho, abychom bránili tuto zemi a rozhodli, kolik jsme schopni a ochotni na tento účel vyčlenit. K tomu, abychom uspěli, je však naléhavě potřeba změnit charakter našich ozbrojených sil z profesionální armády plus pár tisíc členů aktivních záloh, zpět na všelidovou armádu, skutečně schopnou efektivní a masivní obrany proti všem myslitelným druhům napadení,“ zdůrazňuje pan Markvart.

„Branná výchova a příprava, těsnější spolupráce s aerokluby, kynology, výrobci zbraní a techniky a konečně základní vojenský výcvik pro všechny mužské členy populace je něčím, co se v této zemi už 30 let zanedbává a posledních 15 let zcela přehlíží. Pokud se nebudou naše ozbrojené síly uměle zaměstnávat nesmysly, jakým bylo např. hlídání makových polí v Afghánistánu, budou mít i dost kapacit a prostředků na to, aby tento základní úkol zvládly,“ říká renomovaný expert.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/ChsP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Adams: Koronavirus je mnohem vražednější než chřipka   
Pridal tk Pátek 24 duben 2020 - 03:32:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních 17 dnech zabil koronavirus více než 35 000 Američanů, tzn. Větší počet, než zabila chřipka za celý minulý rok (těchto obětí chřipky bylo 34 157). Což plně vyvrací názor, který bylo možno ještě nedávno slyšet, že koronavirus není o nic nebezpečnější než chřipka.

Koronavirus tak v USA zůstává zabijákem číslo jedna a jen v úterý 21. dubna usmrtil dalších 2 804 lidí. Očekává se, že do konce července dostoupí počet obětí tohoto viru čísla 93 000, což není přehnaný odhad, uvážíme-li skutečnost, že za posledních 14 dní nebylo koronavirem usmrcených nikdy méně, než 2 000 za den.

A jaká je předpověď vědců Natural News? Dosavadní karanténa brzy skončí a věci budou po šest až osm týdnů vypadat nadějně, ale pak se dostaví nová exploze koronavirové nákazy.

Nový koronavirový kmen, který se objevil v Indii, hrozí zmařit všechno dosavadní úsilí indických vědců vyrobit účinnou protikoronavirovou očkovací látku.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2462 sec,0.0636 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,863kB