Neděle 26 duben 2020
Budou starosta Kolář a Novotný souzeni za hanobení symbolu osvobození 1945 maršála Koněva stejně jako za hanobení symbolu holokaustu?   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 17:03:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stejně se chovala sudetoněmecká strana Konrada Henleina

Připomeňme si mediální lynč těch, kteří jenom náznakem zpochybnili cikánský pracovní tábor v Letech. A dokonce byli souzeni. Za názor. V opilství. Zde padala nejen zpochybnění o konci druhé světové války a urážky od obou aktérů na osvoboditele koncentračních táborů, ale dokonce v době vyhlášení nouzového stavu starosta Ondřej Kolář zneužil prakticky "stanné právo" zákazu shromažďování a jako zločinci v tajném nočním zasedání rozhodli bez vůle lidu o likvidaci sochy maršála Koněva, který byl symbolem osvobození Československa v roce 1945!

Spravedlnost nesmí být slepá

Jestliže policie pronásleduje lidi za názory byť "ostřejšího kalibru" na internetu a zpochybňuje svobodu slova, zde se jednalo přímo o akt promyšlený, vědomě urážející v osobě Novotného přímo mezinárodně skandálního, u Ondřeje Koláře jako starosty a zastupitelů to byl nejen akt vědomý, ale dokonce v tajném zasedání. Jako zločinci v noci a ještě v době nouzového stavu zlikvidovali sochu jako symbol vítězství nad fašismem, sochu symbolu osvobození koncentračních táborů a sochu symbolu mnoha set tisíc vojáků Rudé armády, kteří položili životy za naši svobodu společně s československými vojáky pod vedením generála Ludvíka Svobody!

Může ještě být větší vědomý zločin proti českému národu, proti československým občanům a hlavně větší pohrdání nad oběťmi hrůzostrašné druhé světové války vedené Adolfem Hitlerem?

Urážky, nenávist, sprostota a likvidace sochy symbolu osvobození Prahy a Československa

Má právo Rusko soudit tyto zločince?

Samozřejmě má právo pojmenovat skutky, pojmenovat viníky a všechny lidské hanobitele a pohrdače osvobození 1945 a vydat trest dle ruských zákonů. Pouze však symbolický, odpovídající skutkové podstatě. Ale naše justice je povinna zahájit trestné řízení jako proti všem, co uráží a zesměšňují osvobození koncentračních táborů a osvobození Československa v roce 1945. Vědomě a nenávistně.

A můžeme k tomu přidat Novotného horování pro nacisty bojující po boku Hitlera, aby na konci války na chvilku obrátili zbraně proti němu, aby si zachránili životy a dokonce jim Řeporyjec Novotný postavil mohylu či pamětní desku: Hitlerovi Vlasovci osvobodili Řeporyje.

Jestliže si má Česká republika zachovat svou hrdou tvář v roce 75 let výročí od osvobození od nacismu, nesmí toto projít beztrestně. Jinak budeme pohrdat sami sebou a omlouvat se nad hroby našich otců, kteří za nás a naši svobodu bojovali.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3242-budou-starosta-kolar-a-novotny-souzeni-za-hanobeni-symbolu-osvobozeni-1945-marsala-koneva-stejne-jako-za-hanobeni-symbolu-holokaustu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoud: Musí se jet podle regulí, i kdyby byla ohrožena třetina občanů   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 10:25:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdy se špatný rozsudek obrátí v dobro. To se přesně stalo po vynesení rozsudku Městského soudu v Praze.
Na popud jednoho advokáta tři soudci pravomocně rozhodli, že není důležité, že máme jednu z nejnižších úmrtností, ale že se nejelo podle regulí.

Nesouhlasil jsem s Andrejem Babišem a většiny poslaneckého klubu ANO, že je nutné ukončit nouzový stav k 30. dubnu, neboť si myslím, že je nutné nouzový stav držet co nejdéle, až do doby, kdy už bude téměř všechno povoleno. To jest, kdy budou, otevřeny všechny restaurace, hospody, kadeřnictví, nákupní centra, sportovní zápasy, dokonce koncerty, hranice pro naše občany a další věci. Prostě jenom proto, aby se nenašel nějaký hnidopich šťourající se v našem naprosto nepřehledném právním systému, jako se stalo žalobou advokáta k pražskému městskému soudu.

Městský soud v Praze zahrál úlohu užitečného idiota v ten naprosto pravý čas. Jeho rozsudek asi přiměl premiéra, aby přehodnotil svůj dosavadní postoj, který získal zřejmě lobbováním kapitánů průmyslu, ukončit nouzový stav k 30. dubnu. Uvědomil si, že v zájmu zdraví národa je nutné rozvolňovat tak, jak je nyní naplánováno, ale v rámci nouzového stavu. To umožní okamžitou korekci kdyby se ukázalo, že dochází k drastickému nárůstu úmrtnosti.

Výsledky jednání Senátu, který je složen převážně ze senátorů uvažujících stejným způsobem jako jeho nynější předseda, jsou také jiné, než by si přála většina občanů této země. Je to dáno tím, že lidé neschvalují existenci Senátu jako takového, tudíž nechodí k volbám do této horní komory Parlamentu ČR a složení Senátu je z tohoto důvodu takové, jaké je. Ještě že vláda má možnost pohodlně Senát přehlasovat.

Neustále proto zdůrazňuji, že i ti, co zavrhují Senát, musí i se skřípěním zubů chodit k volbám do horní komory, protože Senát je nezrušitelný. Senátoři se obměňují v šestiletých cyklech a nikdo už zvolený si prostě rybník nevypustí. Musela by se totiž změnit Ústava a k tomu je nutný také souhlas Senátu. Proto se nesmíme divit, že Senát má naprosto jiné názory než vláda a prezident. To bylo naprosto jasně vidět na posledních senátních volbách, kdy ti prezidentští kandidáti, kteří nejvíce kritizovali Miloše Zemana a kteří následně kandidovali do Senátu uspěli (Drahoš, Fischer, Hilšer) a my dva kandidáti, kteří jsme v podstatě měli podobné názory jako náš prezident, jsme propadli (Hannig, Hynek). Je to dáno tím, že prezidentské volby se zúčastnilo přes 50% všech registrovaných voličů a voleb do Senátu nepoměrně méně.

To byla malá odbočka. Velikým nebezpečím, na které právě bezděčně poukázal rozsudek městského soudu v Praze je, že při zrušení nouzového stavu k 30. dubnu by se stalo toto: 1. května by padla veškerá zavedená opatření, která se mají právě do 25. května postupně rozvolňovat. PADLA BY NAJEDNOU. A to by bylo velikým nebezpečím pro občany zvláště seniorského věku, ale nejenom pro ně, ale i pro diabetiky a další lidi i věku mladšího, trpící nějakým chronickým onemocněním. Mohla by raketově narůst úmrtnost, kterou vláda až do této chvíle držela na uzdě. Vzpomeňme na Itálii, Británii, Francii, Španělsko a nyní katastroficky New York s desetitisíci mrtvých. Vyzývám proto ty strany, které nejsou v příkrém rozporu s vládou, to jest KSČM a SPD, aby vládu podpořily v rozšíření nouzového stavu do 25. května a umožnily tak postupné rozvolňování, ostatně tak, jak si to přeje i prezident republiky.

Mgr. Petr Hannig
předseda strany Rozumní

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejmenuje se český vlastenecký časopis na “My všichni z diaspory a Izraele”?   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:49:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před více než rokem začal v ČR vycházet časopis MY (celý název My všichni z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska), který si kladl za cíl “druhé národní obrození”. Sympatická mi byla i redakce kolem P. Hájka a M. Semína. Ačkoliv žiji již více než 30 let za mořem, mám stále k mé vlasti hluboký vztah a proto jsem se rozhodl časopis kupovat a tím ho podporovat. Požádal jsem proto kamarády doma v ČR, aby mi časopis kupovali a vždy jednou za čtvrt roku poslali. Časopis se skutečně věnoval vlasteneckým tématům a byl mi dlouho sympatický.

Jenže jaké bylo moje rozčarování v roce 2020! Když mi přišla zásilka prvních 3 čísel letošního roku, tak jsem nevěřil svým očím. V posledním [b] čísle časopisu je v hlavním rozhovoru oslavován Vladimír Železný jako “hrdina a bojovník”. To myslí redakce vážně? Vždyť V. Železný se nikdy k českému národu nehlásil. Jím vedená televize NOVA, kterou získal (s dalšími kumpány jako F. Gál) podvodem, byla jedna z hlavních příčin současného kulturního a morálního marasmu. Byla to právě TV NOVA, která do českého mediálního prostředí masově zaváděla konzum, sex, násilí a multikulturalismus. Nehledě na to, že po jeho rozkmotření se s obchodním partnerem Lauderem (prezident Světového židovského kongresu) stála tahle epizoda české daňové poplatníky 10,2 miliard Kč. Vymáhá je po panu Železném někdo? Nebo je to tak, jak napsal časopis Aeronet “Když jeden Žid okrade druhého, tak gojim musí odškodnit obě strany” (tak je psáno v Talmudu). Pan Želený přeci “změnil názory” až když s ním zametli a obchodně ho zničili jeho mocnější kumpáni (Lauder a jeho poskokové, z domácích B. Sobotka apod.), které se pokusil připravit o majetek! Já nemám nic proti panu Železnému a jeho okázalé podpoře vlastního židovského národa, jen nechápu, proč ho oslavují v údajně českém vlasteneckém časopisu?! Pak by si totiž měl časopis změnit název na “My všichni z diaspory a Izraele”, aby nemátl vlastenecké čtenáře!

Bohužel to není jediná změna v dříve sympatickém časopisu. Nyní se jedním z kmenových redaktorů stal i člověk, který dříve působil v internetovém serveru, který jednu dobu údajně sponzorovala izraelská ambasáda. Jak se to říká, “koho chleba jíš, toho píseň pěj”?

Dalším přírůstkem jsou pravidelné příspěvky redaktora, který zase objíždí republiku v doprovodu izraelského rabína. To bude český vlastenec jako řemen! Já nemám nic proti aktivitě obou pánů, jen nechápu, proč se vydávají za české vlastence?! Zapomenout nemohu, že onen pán se údajně aktivně podílel na krachu několika českých projektů (Svobodní, Blok proti islámu, Alternativa pro Českou republiku).

Nechápu, co redakci k takové změně kurzu vedlo. Snaha zalíbit se mocným tohoto světa? Vidina peněz? Naivita? Obyčejná neuváženost a hloupost? Tudy vážená redakce cesta nevede. Bylo to již mnohokrát vyzkoušeno a vždy to skončilo řízeným krachem.

Pro mě z toho plyne jediné. Časopis jsem přestal kupovat (požádal kamarády doma, aby mi ho již neposílali), a ušetřené peníze věnuji nějakému skutečně vlasteneckému spolku.

Joe Kolach, Dallas USA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritské supermarkety propagují muslimský ramadán, na britský státní svátek si nevzpomněly   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:42:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pátek 25. dubna začal muslimský ramadán. Toho využily britské supermarkety jako Tesco (je i u nás), nebo Sainsbury a zahájily speciální promoční kampaně pro muslimské zákazníky.

Zvláštní je, že při příležitosti britského státního svátku Svatého Jiřího ty samé supermarkety žádné vlastenecké promoce nepořádaly.

Nadnárodní korporace a jejich vlastníci dávají najevo, jak si představují budoucnost Velké Británie.

KPI

Zdroj: Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Frankfurtu znovu rozjely tiskárny na eura   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:36:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za naprostého mlčení našich médií se v Evropě právě kácí velký mýtus. Od 70. let minulého století ekonomické učebnice označují měnové financování vládních výdajů za absolutní zlo. Něco jako je v Bibli Satan. Jednou z metod měnového financování vlády je odkoupení státních dluhopisů centrální bankou. Od počátku koronavirové krize tento nouzový způsob, jak získat peníze na udržení chodu veřejných institucí, používá britská Bank of Englad.

Italský poslanec a známý ekonom Stefano Fassina při jednání v italském parlamentu o mandátu Conteho vládě k jednání Evropské rady podle italského deníku Il Giornale upozornil, že Britové nyní používají ještě rychlejší model měňového financování. „Bank of Englad posílá nové libry rovnou na běžný účet britského ministerstva financí!“, upozornil Fassina. Rozsah pomoci není ničím limitován a nouzová linka na dodání hotovosti bude podle dohody mezi britským ministerstvem financí a Bank of England fungovat až do konce COVID-krize.

K nouzovému použití měnového financování vlád zemí používajících euro donutila Evropskou centrální banku (ECB) i její Rada guvernérů, která je jediným nadřízeným prezidentky banky. Počátkem března prosadil nouzové dodání hotovosti vládám guvernér Rakouské národní banky Robert Holzmann. V Radě guvernérů jeho návrh podpořili všichni ostatní guvernéři centrálních bank zemí používajících euro. Kromě Německého Jense Wedimana, který ale byl poprvé v historii přehlasován. V březnu musela ECB na základě rozhodnutí Rady guvernérů odkoupit dluhopisy členských zemí eurozóny za 750 miliard eur. Včera bylo Radou guvernérů ECB odlouhlasen zvýšení limitu na odkup státních dluhopisů na 1,1 bilionu (1.100 miliard) eur pro letošní rok.

Kromě této mimořádné pomoci ECB využívá dnes již klasický nástroj nazývaný Kvantitativní uvolňování. Podle včerejšího vyjádření prezidentky Chritine Lagardeové ECB vyrobila další 3 biliony nových eur, které poskytla bankám za minimální úrokovou sazbu 0,75%. Většinu z nich dnes už netiskne v papírové podobě, ale vyrobí v počítači jako sadu jedniček a nul, které dávají informaci o tom, které bance kolik poslala. Tyto peníze by měly sloužit k financování levných úvěrů občanům i firmám. Banky však za ně mohou nakoupit i vládní dluhopisy a tak poskytnout hotovost vládám.

K zaslání další finanční injekce COVID-19 postiženým zemím se centrální bankéři rozhodli po fiasku Evropské rady. Premiéři členských států EU měli ve čtvrtek vyřešit otázku, kde sehnat peníze pro 2 nové fondy EU. Když se ministři financí eurozóny v tzv. Euroskupině nedohodli na vydání společného dluhopisu zvaného „eurobond“, jehož výnos by si rozdělili státy platící eurem, tak ministři financí všech zemí EU vymysleli vytvoření dvou nových fondů. Nový záchranný fond EU, by podle jejich návrhu měl rozdělovat 200 miliard eur dotací na pomoc podnikům postiženým coronavirovou krizí. Na udržení zaměstnanosti by měl 100 miliard eur dotací vyplácet Zajišťovací fond EU.

Kde do těchto fondů sehnat nové peníze, které by mohly být dány občanům a firmám, však nedokázali vyřešit ani ministři financí před 2 týdny. A nepovedlo se to ani předsedům vlád ve čtvrtek. Dohodli se na tom, že 200 miliard půjčí Záchrannému fondu EU Evropská investiční banka (EIB). Jenže, aby to mohla udělat, musí jí zvýšit kapitál členské státy formou mimořádného vkladu z národních rozpočtů. A protože členské státy momentálně během COVID-krize nemají žádné přebytečné peníze - spíše naopak snaží se někde sehnat peníze na financování svého provozu - tak si je musí půjčit formou prodeje dluhopisů. Je to začarovaný kruh. EU chce od zemí, které mají finanční potíže peníze, aby jim z těch finančních potíží mohla „pomáhat“ těmi samými penězi, které z nich vytahá.

Premiéři ve čtvrtek jednali o možnosti vydání dluhopisů celé EU. Evropská komise navrhla vydat unijní dluhopisy za 100 miliard eur, které chtěla dát do Zajišťovacího fondu na záchranu zaměstnanosti. Jenže něco takového Smlouva o EU a o fungování EU neumožňuje. Podle Lisabonské smlouvy by to mohla umožnit Evropská rada, pokud by se na tom premiéři a prezidenti členských zemí jednomyslně dohodli. Což se ale ve čtvrtek nepovedlo. Místo toho schválili plán na zřízení třetího fondu – Fondu obnovy EU. Od monitorů videokonference Evropské rady se ve čtvrtek rozešli s tím, že Komise má vypracovat paragrafové znění návrhu a předložit jej v květnu. Dál by se o návrhu mělo hlasovat na Radě v červnu. Při jednání padaly různé cifry, kolik peněz by ve fondu mělo být. Od tisíce miliard po 2 biliony eur. Premiéři se však nedokázali dohodnout na tom nejdůležitějším. Kde ty peníze vzít.

Protože Německo a Holandsko stále blokují možnost vydání eurobondu, který by postiženým zemím plazícím eurem umožnil dosáhnout při prodeji dluhopisů na nižší úroky, spustilo ve čtvrtek italské ministerstvo financí proces vydávání vlastních státních dluhopisů. Podle deníku La Republicca Itálie rozeslala na finanční trhy tzv. investiční prospekt, v němž oznamuje vydání mimořádných dluhopisů za 200 miliard eur. Dluhopisy by měly být prodávány ve 4 tranších po 50 miliardách. První tranše měla jít na trh v pátek. Zájem o koupení poloviny mimořádných italských dluhopisů projevila Čína. 20% byly ochotné upsat italské banky. O zbytek se podle Il Giornale přihlásily banky z Německa, Francie, Rakouska a Lucemburska.

Zájem státního čínského investičního fondu vyděsil komerční i centrální bankéře ve zbytku eurozóny. Mohl by totiž zhatit plány na donucení Itálie k použití půjček z Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jejichž podmínkou je předání kontroly nad italským státním rozpočtem Bruselu. Ve čtvrtek světové ratingové agentury provedly další díl útoku na Itálii, když jejím státním dluhopisům snížili rating. V pátek do hry znovu vstoupila ECB. Rada guvernérů rozhodla nejen o zvýšení limitu na nouzové vykupování státních dluhopisů zemí eurozóny. Nařídila prezidentce ECB i snížení požadavků na kvalitu cenných papírů, které ECB může za nové peníze vykupovat. Italský deník La Republicca změnu parametrů komentoval tak, že Itálie může svoje dluhopisy prodávat ECB, i kdyby je ratingové agentury označily za „bezcenný papír“. Informaci o tom, kdo stojí za tímto manévrem, který Itálii v nouzi prozatím drží nad vodou, jsem doposud v na žádném serveru nenašel. Nebudu tedy spekulovat. Dovolím si však připomenout varování italského ekonoma a člena rozpočtového výboru italského parlamentu Stefana Fessiny, podle nějž mohou tyto nouzové půjčky Itálii vlákat do pasti, v níž se ocitlo Řecko.

Dokud nebude rozhodnuto, že tyto státní dluhopisy nakoupené ECB budou odepsány nebo aspoň neutralizovány, což by znamenalo, že by byly donekonečna refinancovány bez úroků, tak není Itálie v bezpečí. Kdykoli může být nucena Komisí a ECB k tomu, aby restrukturalizovala svůj dluh pod dozorem tzv. Trojky. Neboli ECB, Evropské komise a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Což by znamenalo rozpočtové škrty a Bruselem řízenou privatizaci státního majetku jako se to stalo Řecku, které bylo touto cestou okradeno o všechny ziskové podniky, zejména letiště a přístavy.

Fessina proto doporučoval připravit se měnovou odluku od eura. S tím, že italská centrální banka by poté měla postupovat jako Bank of Englad. Model, který používá ECB na podporu solventnosti vlád zemí postižených COVID-19 je podle něj je polovičním měnovým financováním vlády. I to, co dělá ECB dnes, je však zbořením mýtu o naprosté nepřípustnosti měnového financování vládních výdajů. Toto tabu napsali do učebnic ekonomové v 70. letech minulého století poté, kdy soustavné používání tohoto nástroje v jihoamerických zemích vyvolalo hyperinflaci. Vyspělé země tuto praxi za běžných okolností nepoužívají. Její úplný zákaz si však do zákona nechaly napsat pouze bývalé kolonie v Africe nebo jižní Americe. A pak ještě východoevropské země, kde byla transformace ekonomiky po roce 1989 prováděna podle ideologických pouček MMF.

Je velká škoda, že ČR nemůže využít toho, že máme vlastní měnu. Vláda by spolu s ČNB mohly pružně uvolňovat peníze na záchranu firem a živností stejně jako to dělají v Británii. Tuto možnost by vláda a ČNB měly, pokud by se premiér Andrej Babiš odhodlal k provedení změny zákona o ČNB, která by umožňovala v nouzové situaci jako pandemie nebo velké přírodní pohromy použít měnového financování. SPD mu to navrhovala a nabízela hlasy na schválení této změny. Premiér předložení takového návrhu veřejně avizoval, ale nakonec se odhodlal jen ke změně, která umožňuje ČNB posílat peníze kromě bank do penzijních a investičních fondů a pojišťoven. Tedy nikoli vládě. Nevím, čí telefonát jej donutil k tomu, aby ponechal náš zákon o centrální bance v koloniálním stavu. Je však docela možné, že vzdání se možnosti měnového financování vládu donutilo ke „kličkování“ se změnou způsobu pokračování anti-COVID opatření, aby stát nemusel platit odškodné živnostníkům. Tato klička nakonec vládě po rozsudku správního soudu nevyšla. Vláda ovšem pořád nemá možnost opařit si nouzově levné peníze. Jen cestou prodeje klasických dluhopisů, které zemi zadlužují.

Ivan David

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura v parlamentu navrhl referendum o vystoupení z EU a hned se ozvalo Německo...   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:30:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve sněmovně se nám sice nepodařilo prosadit hlasování o zavedení referenda o vystoupení z EU, ale hned se ozval německý velvyslanec. Je vidět, že moci lidu se evropské elity bojí jako čert kříže a Německo se bojí, že by přišlo o svou kolonii či protektorát, tedy o Českou republiku. V boji za obnovení nezávislosti našeho státu nepolevíme!

K hlasování se ozval na Twitteru i německý velvyslanec Christoph Israng. „Výsledek hlasování Sněmovny k referendu o vystoupení ČR z EU musí být impulzem, abychom své české partnery a přátele získali ještě více pro Evropu. Aktivní ČR v srdci Evropy je ku prospěchu nás všech,“ vzkázal a označil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka, Úřad vlády ČR a Ministerstvo zahraničí vedené Tomášem Petříčkem.

V souvislosti s výročím druhé světové války je nutné odmítnout lži, že druhá světová válka byla důsledkem existence národních států a národovectví. Jak dokazuje Hannah Arendtová ve své knize Původ totalitarismu či jak o tom mluvil sám vůdce Třetí říše Adolf Hitler, nacismus byl nadnárodním rasismem, který měl sjednotit germánské arijské národy v jeden celek – ukázkou v praxi byly nadnárodní jednotky Waffen SS. Současná EU v lecčems navazuje na Hitlerův projekt Nové Evropy.

Podobně jako v roce 1938 nemůžeme spoléhat na dnes již zdegenerovaný neomarxistický takzvaný Západ reprezentovaný Německem a Francií, které s námi mají zlé úmysly. Jsme pro ně jenom kolonie, ve které vidí odbytiště pro své šmejdy, levnou pracovní sílu a místo, ze kterého mohou vysávat zisky.

Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším totalitním projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci.

Když nevystoupíme z EU, Brusel nás zničí masovou imigrací, sluníčkářským neomarxismem a ekoterorismem. Samozřejmě se musíme na vystoupení připravit. Naše země bude opět naše – svobodná, soběstačná, bezpečná a prosperující.

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Není filozofií EU, aby dav rozhodoval o svém osudu.“ Podle Davida jsme se znovu ocitli v době protektorátu   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:15:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Europoslanec Ivan David ve svém novém facebookovém příspěvku polemizuje s místopředsedou KDU-ČSL Tomášem Zdechovským na téma členství ČR v Evropské unii. Zatímco Zdechovský považuje vystoupení z EU za nesmysl, europoslanec David trvá spíše na tom, že by podobný scénář podle něj výrazně zvýhodnil zemí, a to hned v několika oblastech.

Davidovu pozornost tentokrát zaujal příspěvek europoslance Tomáše Zdechovského, v němž dotyčný vyjádřil lítost nad tím, že Poslanecká sněmovna zamítla možnost zařazení na program jednání diskuzi o vyhlášení referenda o vystoupení ČR z Evropské unie. Jak je ale patrné níže, poslancovo sdělení mělo sarkastický charakter.

„Tomáš Zdechovský se domnívá, že tím byla promarněna příležitost v diskusi prokázat, ,jaký je to nesmysl a jak Tomio Okamura nemá své názory ničím podložené’,“ ocitoval Ivan David.

Následně pak uvedl argumenty poukazující na znevýhodněné stránky českého hospodářství, jež se podle něj projevily za dobu členství v EU.

„Tedy z hlediska pana europoslance by byl opravdový nesmysl vystupovat z Evropské unie, která nám peníze do ní vložené po delších administrativních procedurách poctivě vrací a také pár miliard přidá, a proto si nemusíme dělat starosti, že z ČR odplývají nezdaněné dividendy v rozsahu 350 miliard ročně firmám a do zemí, které si s nimi umějí určitě poradit lépe. I české zemědělství zažívá ze strany EU mnohá dobrodiní. Získává evropské zemědělské dotace. Sice mnohem menší, než dostávají konkurenti v Západní Evropě, kteří pak produkty vyvážejí za dumpingové ceny, ale aspoň něco. Cenu a kvalitu pak určují dovozci a zahraniční, zejména německé řetězce. Přísné normy a nízké mzdy zajišťují vymírání zemědělské populace, takže si s budoucností zemědělství v ČR nemusíme dělat starosti. Vysoký podíl potravin tak nemusíme vyrábět a můžeme je dovážet. Jsme tak zbaveni břemena do toho jakkoliv zasahovat, podobně jako v případě zásahů do struktury hospodářství (dříve ,národního hospodářství’),“ uvádí David.

Europoslanec pak také hovoří o problému odlivu mozků, jenž udržuje nízké ceny práce v ČR. „Je velkou výhodou, že naši občané, kteří bez školného dosáhli užitečného vzdělání, mohou odcestovat za prací kamkoliv do zemí Evropské unie, která se na oplátku stejně jako představitelé ČR stará, aby neměli důvod se vracet. Některé země EU (Bulharsko, Rumunsko, Lotyšsko) už v důsledku této výhody mají až o třetinu obyvatel méně, takže si nemusejí dělat starosti se svojí budoucností, neboť již vykročily za příkladem, jakým je pro ně mimounijní Ukrajina. Náhradou za mizející kvalifikované pracovníky nechávají majitelé do montoven v ČR dovážet nekvalifikované pracovníky z ještě šťastnějších zemí. Tak se daří udržovat v ČR nízkou cenu práce,“ upozorňuje.

Mezi další nevýhody českého členství v rámci EU patří podle Davida i to, že země se tak ocitá pod tlakem europského konsenzu v otázce migrantů.

„Protože to s námi v EU myslí dobře, stále na ČR naléhají, aby přijala muslimské imigranty, kteří by nás mohli kulturně povznést a ekonomicky obohatit podobně, jako se jim to daří v Německu, Francii, Belgii, Švédsku a jinde. Zdechovského politické uskupení muslimskou imigraci vítá, tak silná je jeho křesťanská láska k bližním. Muslimskou lásku již pocítili křesťané v mnoha zemích,“ uvádí.

Kromě toho David vyjádřil své obavy i ze současné bezpečnostní politiky zemí. „Naše početná armáda zocelená působením ve stepích a pouštích odrazí každého nepřítele. Máme zaručeno, že v případě žádoucího a užitečného konfliktu s nejmenovanou zemí budeme první na ráně. Proto je věnována taková péče adekvátní výzbroji. Vývoj na řecko-tureckých hranicích je pro nás příkladem, že ani nás, podobně jako Řecko, nenechá EU na holičkách,“ domnívá se.

Duch evropského společenství

Uvedené argumenty jsou podle Davida relevantním podkladem pro uskutečnění referenda o vystoupení zemí z EU, nebo alespoň zahájení rozpravy o tom ve sněmovně. Příčí se to však hodnotovému základu evropského společenství.

„Je pěkné, že naši občané nebudou obtěžováni rozhodováním o členství vlastní země v EU. Vždyť už o něm jednou hlasovali. Neměli zkušenosti, ale očividné výhody je jistě přesvědčily, a bylo by jistě zbytečné se k rozhodování vracet. Ostatně sociální demokrat Martin Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu, pravil: ,Není filozofií EU, aby dav rozhodoval o svém osudu. Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být vynucené silou’,“ připomíná Ivan David.

„Jak po těchto slovech nevzpomenout na jiného německého knihkupce a dobrého rodáka ze Sudet SS-Obergruppenführera K. H. Franka. Německý národní socialismus se nám vrací k osvědčeným vzorům,“ dodává.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CjAK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBezmoc a přeplněné márnice: Česká sestra popisuje koronavirové tsunami v USA   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:11:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy patří mezi země, které byly nejvíce zasaženy novým typem koronaviru. Své o tom ví zdravotní sestra Martina Němcová, česká rodačka, která přes dvacet let pracuje v nemocnici poblíž New Yorku. Její zážitky přinesla ČTK.

Pětačtyřicetiletá Martina Němcová již přes dvacet let pracuje v nemocnici White Plains severně od New Yorku. rávě místní zdravotníci začali pociťovat tíhu epidemie jako jedni z prvních. Jak popisuje česká zdravotní sestra, na takovou vlnu nebyl nikdo připravený a nemocnice se záhy začala potýkat s nedostatkem zdravotnického materiálu i lidských kapacit.

„Asi jediné slovo, kterým se to dá popsat, je tsunami. Víte, že nějaká vlna přijde, ale neumíte si představit, jak strašně obrovská bude,“ uvedla.

„Připravíte si nějaké ty ventilátory a tak dále a najednou zjistíte, že to, co jste si připravili, je asi tak deset procent toho, co opravdu potřebujete,“
popsala situaci, ve které se ocitla.

Během necelého měsíce se kapacita lůžek na jednotce intenzivní péče zvýšila z 16 na 82. Jednorázové ochranné pomůcky se začaly využívat opakovaně, stejně jako trubičky plicních ventilátorů. Právě kvůli nedostatku těchto přístrojů museli předčasně odpojovat beznadějně nemocné, aby se pokusili zachránit další pacienty.

„A najednou ta bezmoc, ta strašná bezmoc, že ať děláte, co děláte, tak se s tím nedá vůbec nic udělat. A když se otočíte, je tam dalších deset, dvanáct, patnáct (pacientů),“ líčí své zážitky Němcová.

„Hned jak uvolníte postel, tak je tam někdo jiný... Naše márnice byly samozřejmě úplně přeplněné, museli jsme ty lidi dávat do mrazících vozů. Došly nám ty věci, do kterých se ti mrtví lidi balí,“ řekla dále zdravotní sestra.

Zdravotníci dle jejich slov byli velmi přetíženi dvanáctihodinovými směnami a obrovským psychickým tlakem. Někteří se dokonce zhroutili. Nemocnici začaly také pomáhat žákyně bez maturit a nakonec i vojenští zdravotníci. Situace se podle ní začala zlepšovat až o Velikonocích.

Počet infikovaných ve Spojených státech se přiblížil k jednomu milionu. Z více než 929 tisíc nakažených zemřelo přes 52 tisíc lidí, a to nejvíce právě v New Yorku, kde počet obětí přesahuje 16 tisíc lidí. Na celém území země se uzdravilo přes 110 tisíc lidí.

Celkem podle institutu Johnse Hopkinse se ve světě nakazilo 2,8 milionu lidí. Na covid-19 zemřelo přes 199 tisíc lidí, z toho nejvíce v Itálii (téměř 26 tisíc lidí ) a ve Španělsku (přes 22 tisíc lidí).

V Česku je přes 7 tisíc nakažených a 215 mrtvých. Vyléčilo se přes dva tisíce lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CjAJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPři nákaze vojáků na americké letadlové lodi byla objevena jistá anomálie   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:07:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie koronaviru na letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, patřící Námořnictvu Spojených států amerických, se ukázala jako statisticky neobvyklá. Informoval o tom portál Popular Mechanics.

Vše spočívá v tom, že polovina vojenského personálu s pozitivními výsledky testu na onemocnění covid-19 nemá žádné příznaky nemoci. Jedná se o zdravé muže a ženy mladší třiceti let. Navíc podíl asymptomatických nosičů v celé zemi představuje 25 procent z celkového počtu nakažených osob.

Uvádí se, že na dané lodi bylo nakaženo celkem 840 lidí a jeden voják zemřel. Více než čtyři tisíce zamířily na břeh. Část posádky letecké lodi ale zůstala na palubě a zajišťuje tam fungování lodních systémů.
Daná loď se nyní nachází na vojenské základně Guam. Podle vedení loď zůstává i nadále v provozu, a to nehledě na případy nákazy v řadách posádky.

Zmiňme, že dne 3. dubna byl ze své funkce odvolán kapitán letadlové lodi Brett Crozier. Stalo se tak poté, co se v médiích objevil jeho dopis adresovaný vedení, v němž jej žádal o vyslání většiny posádky na břeh. Brzy poté rezignoval také úřadující ministr námořnictva Thomas Modley, který Croziera veřejně a ostře kritizoval.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CjAH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin a Trump přijali prohlášení u příležitosti 75. výročí setkání vojsk na Labi   
Pridal tk Neděle 26 duben 2020 - 06:04:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Donald Trump přijali společné prohlášení u příležitosti 75. výročí setkání vojsk na Labi. Informovala o tom tisková služba Kremlu.

„Dne 25. dubna 2020 si připomínáme 75. výročí historického setkání sovětských a amerických vojáků, kteří si vzájemně potřásli rukama na poškozeném mostě vedoucím přes řeku Labe. Tato událost se stala předzvěstí rozhodující porážky nacistického režimu,“ uvádí se ve zprávě.

Poznamenává se, že „duch Labe“ je příkladem toho, jak mohou Moskva a Washington odložit spory stranou, začít budovat důvěru a spolupracovat ve jménu společného cíle.

V dokumentu se také píše, že je vyzdvihován také příspěvek milionů mužů a žen, kteří na pracovní frontě vyrobili obrovské množství vojenských produktů určených pro použití po celém světě. Dělníci a podniky hráli klíčovou roli při zajišťování prostředků pro spojenecké síly, které byly potřeba k vítězství.

„Dnes bojujeme s těmi nejzávažnějšími výzvami 21. století. Vzdáváme hold statečnosti a odvaze všech, kteří spolu bojovali, aby porazili fašismus. Na jejich hrdinské činy nikdy nezapomeneme,“ uvádí společné prohlášení.

Setkání v oblasti Torgau v roce 1945 urychlilo definitivní porážku Wehrmachtu a ve skutečnosti znamenalo konec Třetí říše. Na zničeném mostě se setkali velitel čety 58. gardové střelecké divize, poručík Alexander Silvaško, a velitel průzkumné skupiny 69. americké pěší divize, poručík William Robertson.

Setkání spojenců na Labi

K historickému setkání sovětských a amerických armád během Velké vlastenecké války došlo dne 25. dubna 1945 poblíž německého města Torgau na řece Labi. Poté se setkaly některé části a jednotky 69. pěší divize 1. americké armády a 58. střelecké divize, která byla součástí jednotek 1. ukrajinského frontu. Právě oni se v důsledku vojenských operací ukázali být nejblíže sobě.

Setkání na Labi je vyvrcholením kolosálního úsilí mnoha zemí a národů, sjednocených v rámci Deklarace OSN z roku 1942. Tento společný boj si vyžádal na mnoha válečných polích obrovské oběti milionů vojáků, námořníků a civilistů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CjAG

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2569 sec,0.0859 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,818kB