Úterý 28 duben 2020
Ondřej Kundra, BISkou označený lhář, rozjel další frašku kolem bezvýznamných šašků - ricinového agenta...   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 06:49:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vůdci národa se zhroutili: lidé nadávají, nebo se té průhledné komedii smějí

Řeporyjec Novotný se zhroutil, Kolář má jektózu a Pirát Hřib se vrátil někam na Moravu do rodného Slavičína ke Gottwaldovu. Hrdinové prý mají v gatích, hlásí tajemně Česká televize a BIS prý vyslala antiricinové agenty na všechny strany. Populární komický magazín Dikobraz by si pošmák.

Zoufalství, kdy veřejnost bere Evropskou unii už jako skanzen RVHP vyprovokovalo pokleslou partu k posledním zoufalým činům: rozjelo frontální dezinformační propagandu, kdy stádo agentů z Ruska bude likvidovat bezvýznamné šašky ricinem a skvělý agent Kundra BISkou označený jako lhář to odhalil.

Blíží se dny piety za osvobození Rudou armádou před 75 léty a šílenství se dotýká nebes

Agent Kundra přichází se šokujícím odhalením, že přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem a v kufříku přivezl ricin a Kundra bojuje jako kontraagent W4c . Tajné zdroje Kundrovy prozkoumaly kufřík ricinového ruského agenta a tři hrdinové se zhroutili. Prý, alespoň to tvrdí v Respektu BISkou označený lhář Kundra.

Zhroucení hrdinové Kolář, Hřib a dokonce Řeporyjec Novotný prý žádali manželky o ochranu, posléze prý policii. A naši tři hrdinové jsou světoznámí gerojové, na které nasadilo Rusko své nejskvělejší ricinové agenty.

Vůbec jim nevadí, že se lidé třískají smíchy a internet je plný vtipů. Veřejnoprávní médium Česká televize jede na 200% a propaganda má neomezený prostor.

A aby se tomu dodala váha, tak Česká televize přinesla reportáž, kdy pro změnu Čína zabila senátora Kuberu a lékařské zprávy jsou cárem papíru, protože Kuberu prý po výhrůžkách trefil šlak.

Že Kubera, pokud by měl strach, mohl snadno vycouvat, když mu to radili i ostatní ústavní činitelé a on se smál? No a co. Srdceryvná reportáž je nastavena tak, že nám Čína zabila Kuberu.

A když hrdinný agent Kundra, kterého BISka před nějakou dobou označila za lháře prý najednou využila jeho služeb, tak se z Kundry světová špionážní třída, protože z tajných zdrojů odhalil tak závažné kontrarevoluční pikle Putina, že atentát na Heydricha s Hirošimou a Nagasaki blednou závistí.

Češi si z té frašky dělají nepokrytě legraci - má to opačný efekt
A zatímco Kundra se nese jako páv, rodina Kolářova, a okolí TOP 09 s Kalouskem v čele vykládá příběhy jak z dob dvojité agentky Mata Hari. Pane Bože, ty to vidíš. Vážně si myslí, že Češi jsou národ pitomců?

Takže když zbabělého Koláře seřeže manželka, je za to zodpovědný Putin?

P.S. Vážně nechápou, že tou fraškou na Babiše a Putina tím více občany od Evropské unie odpuzují a lidé to dávají najevo? Mimochodem, stále ukazují naštvané lidi, ale sprostá vyhrožování příznivců TOP 09, Pirátů a dalších stejně jako lži, že kdo nechválí EU je ruský agent nechá Česká televize v archivu!


Že Kundra vykládá fantasmagorie se už ohradila BIS zde a je to tu znova

Spekulace, polopravdy a výmysly týdeníku RESPEKT - BIS

https://www.bis.cz/aktuality/spekulace-polopravdy-a-vymysly-tydeniku-respekt-7ba99bb4.html

BISkou označený lhář novinář Ondřej Kundra z Respektu ...

https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=639212

Jenom dovětek: je divné, co si dovolí Kundra se Spurným - obviňovat jiné, že jsou Breivikové apod., což evidentně policii nevadí, zatímco totální zhovadilost s ricinem a odhaleným ruským agentem, kterému přísně utajení informátoři agenta Kundry nakoukli do tajemného kufříku a dokument předali Kundrovi řeší i ministr Petříček. Neuvěřitelné.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3246-ondrej-kundra-biskou-oznaceny-lhar-rozjel-dalsi-frasku-kolem-bezvyznamnych-sasku-ricinoveho-agenta

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA a ČLR na cestě k nelítostné konkurenci a čelní konfrontaci   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 06:33:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
COVID-19 zabrání velkému počtu společností spoléhat se na podporu globálních trhů

První fáze realizace tržně-ekonomické dohody mezi Čínou a USA zpomalila nárůst sporů mezi USA a ČLR, avšak pokusy Trumpovy kanceláře obvinit Čínu za neúspěchy amerického zdravotnictví a za chybování v boji s epidemií vrátily vzájemné vztahy těchto zemí na cestu rychlého zhoršování.

Nyní otázka o budoucnosti obchodování mezi USA a ČLR vyvstala znovu. Jedná se konkrétně o perspektivu sjednání druhé etapy dohody a ukončení tržní opozice. Na tuto perspektivu má vliv i mimořádná situace v ekonomice USA, ke které došlo v důsledku karanténních opatření. Jedním z neodkladných problémů, který chce Washington vyřešit, je návrat americké průmyslové výroby z Číny do USA.

Nedávno se k tomuto tématu senátor vyjádřil Marco Rubio, podle kterého rozšíření koronaviru „odhalilo limity početné americké převahy “. Rubio litoval přesunu většího počtu průmyslových odvětví do Číny. Na toto téma navázal vrchní viceprezident pro Asii v Americké obchodní komoře: „Výpadky a deficit, vyvolaný pandemií COVID-19 dostal do popředí problém závislosti Ameriky na čínské výrobě…“.

Příznačný je nedávný návrh ekonomického poradce Bílého domu, Larryho Kudlowa, stimulovat americké firmy k odchodu z Číny vyplacením všech provozních nákladů na přemístění výroby zpět do USA. „Budeme se tím po určitou dobu zabývat“, přislíbil Kudlow.

Návrat amerických podniků do USA současně se zvýšením tarifů na čínský import je dávnou Trumpovou ideou. Americký prezident tyto kroky považuje za způsob, jak vyrovnat tržní rovnováhu s ČLR. Obzvláště je to důležité teď, když kolem 22 ml. lidí v USA žádá podporu v nezaměstnanosti.

Návrh Kudlowa však naráží na řadu překážek, na které upozorňují čínští odborníci.

Zaprvé, vyplacení nákladů za návrat výroby do USA nenahradí finanční ztráty amerických společností, protože výrobní náklady v Americe jsou mnohem vyšší než v Číně nebo jihovýchodní Asii.

Zadruhé, američtí výrobci teď sotva najdou dostatečný počet kvalifikovaných zaměstnanců v USA. Dlouhotrvající nedostatek jednotlivých druhů výroby vedl k vymizení jak samotných zaměstnanců, tak i systému jejich zaškolování.

Zatřetí, odchod z Číny znamená, že americké firmy musí přenechat masový spotřebitelský trh ČLR konkurentům, pro mnohé je to nepřijatelné.

Ve Washingtonu si příliš zjednodušeně představují vzájemné vztahy mezi výrobními odvětvími ve světovém dodavatelském řetězci. Většina amerických společností, které spadají pod výrobu v Číně, nemají svou vlastní montážní linku. Například Apple už dávno spolupracuje s tchajwanskou nadnárodní společností Foxconn, která v Číně dosahuje ohromných výrobních kapacit. Jiné americké společnosti uzavírají smlouvy s čínskými firmami za účelem výroby určité produkce. Aby se řetězec přesunul zpět do USA, v mnoha případech jsou potřeba další nákladné výrobní linky nebo dokonce nové továrny. To představuje ohromné kapitálové výdaje.

I zde nejsou jediným problémem provozní náklady. Podle zástupce ředitele Institutu výzkumu mezinárodních trhů Ministerstva obchodu ČLR, Pai Ming, takové přemístění zvýší celkové výdaje na úroveň, kterou si většina amerických společností nemůže dovolit. Čínské noviny Global Times uvádí výpočty Bank of America pro změnu ceny produkce Applu v závislosti na podílu výroby, která se stěhuje z Číny do USA. Pro Apple při přemístění 10 % výroby chytrých mobilních telefonů iPhone zpět do USA průměrná cena prodeje iPhone vzroste o 9 %. V případě přemístění 50 % výroby do USA se ceny iPhone zvýší o 14 %, při 100 % návratu výroby do Ameriky vzrostou ceny o 20 %.

„Jedinou okolností, která by mohla zabránit americkým firmám v návratu, může být fakt, že práce v USA bude finančně nákladnější než v Číně, ale tak tomu zřejmě není. Americké společnosti se nechtějí zruinovat jen proto, aby získaly peníze za přesun“, uzavírá Hu Qimu, hlavní vědecký pracovník Institutu ekonomického výzkumu ve velké čínské korporaci Sinosteel.

Avšak odhodlání Trumpovy kanceláře vrátit do USA výrobní odvětví i za cenu přetrhání vybudovaných světových dodavatelských řetězců i vlastní ztráty si nezaslouží podceňování. Ve Washingtonu vzniká k řešení tohoto problému dvoustranická dohoda. Odtud pochází i přesvědčení Charlese Freemana v tom, že „COVID-19 zabrání velkému počtu společností spoléhat se na podporu globálních trhů“, a proto je „přemístění výroby s vysokou kapitálovou a nízkou pracovní náročností do USA“ nutností. Toto přesunování začne nejprve od průmyslových odvětví, důležitých pro USA v plánu národní bezpečnosti a dotkne se řady farmaceutických společností.

Téma „návratu průmyslu“ bylo v USA vzneseno před začátkem jednání o druhé etapě obchodní dohody. Jestliže známe Trumpovy metody, lze překládat, že namísto souhlasu nespěchat s návratem výroby amerických firem do USA obnoví Washington požadavky na Peking kvůli strukturálním změnám v ekonomice ČLR, včetně přeměny ekonomického modelu. Vzhledem k tomu, že příznivci globalizace se v ČLR těší dostatečnému vlivu, hrozí zostření vnitropolitického boje v zemi.

Na závěr si zde uvedeme hodnocení https://www.chinausfocus.com/foreign-policy/bilateral-brakes-heating-up odborníka z Centra mezinárodní strategie a bezpečnosti Univerzity Čching-chua: „Čínsko-americké vztahy už jistým způsobem prošly křižovatkou variant a nyní směřují k nelítostné konkurenci a čelní konfrontaci“.

Viktor Piroženko

США – КНР: к беспощадной конкуренции и лобовому противостоянию vyšel 23. dubna 2020 na Fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8289-usa-a-clr-na-ceste-k-nelitostne-konkurenci-a-celni-konfrontaci.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPromořenost? Není o co stát   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 06:28:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejlepší informace o tom, co setkání s koronavirem přestavuje, nenajdete ve statistikách, ale v pitevnách.

Život v Česku se trochu uvolňuje a úměrně tomu bude narůstat konflikt s těmi, kdo mají vždycky pravdu a říkali, že nouzový stav nebyl jen nezákonný, ale dokonce přehnaný. A pak tu jsou ti druzí, kteří vědí, že tolik zase nevědí a raději dali přednost předběžné opatrnosti, kterou lze obhájit nízkým počtem obětí.

Těm všeználkům pomáhají třeba výsledky rozsáhlého testování v nejpostiženějších oblastech Olomoucka, kde se nenašlo moc lidí s protilátkami na kovid, kteří by byli takříkajíc navíc, protože neměli příznaky a přechodili to. Třeba v Litovli byly zatím zjištěny jen jednotky případů, tvrdí první zprávy. Koronavirus byl umořen rychleji než občané? Nebo je to tak že se chodí testovat jen ti nejukázněnější, kteří jsou pochopitelně zdraví? Nebo jen hypochondři, kterým spolehlivě nikdy nic není?

Část lékařů vládě vyčítá, že vytvořila dvakrát víc lůžek intenzívní péče, než bylo ve skutečnosti potřeba. Proč ochromila nemocnice v jejich další péči, když to tak hrozné to nebylo? Vláda může odpovědět, že to tak hrozné nebylo jen kvůli efektivním opatřením nouzového stavu. Je to spor nad hypotetickou otázkou, co by bylo, kdyby to nebylo, a kdo měl vědět, jestli to bude, nebo nebude. Opozice to má snazší, protože její rolí je říkat něco opačného než vláda. Vsadí si, a možná vyhraje. Bude moci tvrdit: "Vždycky jsme říkali…" Jenže někdy jde i o občany, a ti si nemusejí chtít vsadit.

Světové statistiky z americké Univerzity Johnse Hopkinse ukazují, že v celkovém počtu potvrzených případů jsme se postupně propadli do páté desítky zemí a míříme stále níž. Když to srovnám třeba s žebříčkem konkurenceschopnosti podle Světového ekonomického fóra, kde jsme byli loni na 27. místě a byli bychom rádi naopak výše, má vláda výrazně lepší výsledky v ochraně zdraví než v ochraně národních hospodářských zájmů.

Kvůli ekonomice tedy do vlády klidně šijte, ale s tím zdravím jí dejte pokoj.

Co víme. Míra nakažlivosti kovidem v Česku se snížila rychleji, než se očekávalo. Před Velikonocemi si krizový štáb kladl za cíl udržet počty nakažených do půli dubna pod 8,5 tisíci případů. Půli dubna máme dávno za sebou, jsme dokonce o dva týdny dál, ale počet nakažených stále nedosáhl ani 7,5 tisíce osob, z toho aktuálně nemocných jen něco přes 4,5 tisíce. Kdyby to bylo jako v šestkrát větší Itálii, to druhé číslo by znamenalo počet mrtvých. Těch je však v Česku zatím pouhých 220.

Jistě, v Itálii to nastoupilo o trochu dřív, ale český vývoj má zcela jiné tempo. Náš graf už nepřipomíná exponenciálně rostoucí hokejku, ale spíše ochablý ohýbáček. Pokud platí to, co řekl v neděli v České televizi bývalý ministr zdravotnictví Miroslav Ludvík, který se vrátil k šéfování Fakultní nemocnice v Motole, že české reprodukční číslo představuje pouhých 0,7, pak nových případů bude stále méně. Je to úspěch vlády, nebo doklad její zaslepené krizechtivosti?

Tento spor má dvě větve. Ta první je politická. V nejbližších dnech se o tom bude dlouze žvanit ve sněmovně, která musí projednat nový vládní návrh na vyhlášení krizového stavu. Věc se tam dostala z podnětu Městského soudu v Praze, který odhalil potírání viru nesprávnými paragrafy a zrušil existující nouzový stav. Nemohl strpět, aby vláda potlačovala základní občanské svobody, zřejmě včetně svobody nechat se nevědomě nakazit a umřít.

Když budou paragrafy správné, klidně si žijte dál. Avšak o správnosti paragrafů rozhodnou poslanci nad návrhem nového krizového stavu, který předkládá menšinová vláda Andreje Babiše. Pro opozici je to jedna z mála příležitostí, jak na sebe strhnout pozornost. Všichni mají v hlavě, že na podzim jsou senátní a krajské volby a je nejvyšší čas něco politicky vyhrát.

Druhou větev sporu představuje zdravotnický pohled. Malý počet případů kovidu znamená, že promořenost je nízká. Může se to vrátit a udeřit novou silou. Jsou také pochybnosti o trvalejší imunitě těch, kdo už měli koronavirus v těle, třeba i bez příznaků, a vytvořili si protilátky. Po plošném testování budeme vědět, kolik jich zhruba je, ale nebudeme vědět, co to znamená.

Ale co s tou „promořeností stáda“? Nevíme, co všechno s námi koronavirus dělá. Zprávy z piteven, kam by mě dostali jedině tuhého, jsou děsivé. Zdaleka nejde jen o plíce, které mohou být i po vyléčení téměř zničené. Napadeny mohou být všechny hlavní orgány. Dlouze to prý přežívá v očích. Výraz promořenost nezní zdaleka tak pozitivně, jak by s zdálo z některých prohlášení. Mutuje to. Možná je to dobře a časem to ztratí současnou nebezpečnost, aby si to nevyhubilo hostitele. Ale možná…

Dobrou zprávou je sjednocení výzkumu vakcíny, léku a testů za koordinace Světové zdravotnické organizace. Je to obnovení ducha spolupráce v oboru, který byl svazován výlučným ohledem na peníze. Vlastně nám zmutovala i ta věda, a k lepšímu. Najednou začínáme lépe chápat, že víc než o peníze a paragrafy jde o život a jeho smysl. Někde jsem zaznamenal myšlenku, že tenhle virus má evoluční vliv na civilizaci. Radši bych tuhle evoluci bez viru, ale i tak, aspoň začínáme chápat, kde je cesta a kde jsou jen slepé uličky.

Zbyněk Fiala

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTuhle vědeckou knihu o islámu nenávidí čeští sluničkáři a její autor čelil na české univerzitě šikaně!   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 06:17:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Publikace pedagoga Mgr. Davida Nekoly vznikla rozšířením jeho diplomové práce obhájené v roce 2016 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Autor pravděpodobně není křesťan. přesto je seznámení s knihou pro Ježíšovy vyznavače i pro všechny, kteří chtějí získat realistický pohled nejen na islámský terorismus (a terorismus vůbec), nýbrž i na samotný islám a islamismus, nesmírně důležité. Zvláště by ji pak měli číst všichni, kteří v prostředí nekritické obhajoby islámu, kterou žel praktikují i mnozí lidé hlásící se zároveň ke Kristu, mohou snadno podlehnout zmatkům nebo iluzím. Proto se ze strany stoupenců tzv. korektní politiky již původní diplomová práce setkala se snahou ji zakázat.

„Islám a terorismus“ je napsán velmi důkladně, pečlivě zvažuje protichůdné názory různých i uznávaných autorit a je doplněn bohatým poznámkovým aparátem i seznamem literatury (jde převážně o odborné publikace). Rozborem historie samotného pojmu terorismus i islámského učení a praxe v jeho různých aspektech během dějin i v současnosti dospívá autor k jednoznačnému a velmi fundovanému závěru, že terorismus nepředstavuje v islámu jakési extrémní vybočení, nýbrž že je jeho stálým, základním a nepominutelným prvkem, i když někdy z taktických důvodů zastíraným.. Píše to jako vážné varování, přitom však beze stopy nenávisti k osobám jako takovým či pomstychtivosti; jeho postoj se zde stýká s tím, co od samého počátku vědí křesťané -že Bůh nenávidí hřích (v daném případě islámskou ideologii a praxi), avšak hříšníka miluje a touží jej vysvobodit a zachránit.

Vzhledem k tomu, že se autor při své pedagogické práci nadále vzdělává v otázkách spojených s islámem, lze očekávat, že po této jeho práci budou následovat další, v lecčems prohloubené publikace.

Křesťanům, ale i těm, kteří jimi dosud nejsou, lze jako jistý protipól a zároveň doplněk doporučit modlitební ročenku „30 dní modliteb za svět islámu“ již řadu let vydávanou stejnojmenným mezinárodním evangelikálním hnutím a dostupnou i v češtině na internetu (některé ročníky vyšly i v tištěné podobě). Její pohled je více pohledem „zevnitř“ - ze situace samotných muslimů v různých zemích, čerpaným ze zkušeností jim sloužících křesťanů. Obě knihy spojuje důraz na dva nezbytné aspekty, s nimiž je třeba k otázce islámu přistupovat - kritický a obezřetný realismus, který pomůže odbourávat naivní a sebevražedný idealismus, a současně oproštění se od negativních emocí, záměrného urážení a zkratkovitého, démonizujícího uvažování, které zapomíná, že i muslimové jsou lidé jako my, ovšem vychovaní a svedení nelidskou ideologií. Úplně toto pochopit a sáhnout k vhodné aktivitě v jednotlivých případech styku s muslimy, někdy nuceně omezeného jen na možnost přímluvné modlitby za ně či na podporu těch, kteří jim slouží v přímém styku, může ovšem pouze ten, kdo sám poznal Pána Ježíše Krista jako Spasitele, který se stejnou láskou zemřel za muslimy i nemuslimy. Ovšem pro moudrou reakci na současnou evropskou a světovou tendenci, v níž zřejmě převažuje ona sebevražedná „korektní“ politika s růžovými brýlemi, je i pro křesťana velice potřebné a správné vyzbrojit se též detailními sekulárními znalostmi, jaké přináší Nekolova kniha a publikace obdobného zaměření a úrovně.

David Nekola: Islám a terorismus. Vyd. Lukáš Lhoťan v Pstruží, první (brož.), 268 stran. Recenze Ivana Kultová.

Knihu si můžete za výhodnou cenu zakoupit zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Nabozenstvi/89-Isl%C3%A1m-a-terorismus


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nehorázné a lživé pomluvy.“ Ruská ambasáda zareagovala na dezinformační článek Respektu a zaslala MZV ČR nótu   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:58:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské velvyslanectví v České republice odmítlo informace týdeníku Respekt, ve kterém je ruská strana fakticky obviňována z přípravy atentátu na pražské politiky. To se uvádí v komentáři ruské diplomatické mise v Praze zveřejněném na Facebooku.

Informace českých médií, že se Rusko podílelo na přípravě atentátu na řadu českých politiků, neodpovídají skutečnosti, uvedlo ruské velvyslanectví v Česku.

„Zaregistrovali jsme článek v českém časopisu Respekt, v němž je ruská strana fakticky obviňována z přípravy atentátu na pražské komunální politiky. Velvyslanectví Ruské federace v České republice striktně odmítá takové nehorázné a lživé pomluvy,“ píše se ve zprávě, kterou šíří.

Na velvyslanectví zdůraznili, že „domněnky uvedené v článku jsou absolutně neopodstatněné“.

Podle ruských diplomatů je zřejmé, že je tato publikace pokračováním informační kampaně, která se v České republice v posledních dnech prohloubila, a jejímž cílem byla diskreditace Ruska a vnucování jejího nepřátelského obrazu české veřejnosti.

„Takové primitivní provokativně propagandistické metody, které odporují základní novinářské etice, nemůžou vyvolávat nic jiného než nechuť. Věříme, že se zmíněnému hanebnému článku v ČR dostane adekvátního hodnocení,“ píše se v komentáři.

Uvádí se, že v této souvislosti ruské velvyslanectví zaslalo ministerstvu zahraničí České republiky oznámení, ve kterém poukazuje na nepřípustnost trvajících nepodložených útoků na Rusko a jeho zastupitelský úřad v Praze.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ve vysílání televizní stanice Rossija 1 zase uvedla, že je tato informace pro bilaterální vztahy falešná a dráždivá.

„Je zřejmé, že se v našich bilaterálních vztazích mezi Moskvou a Prahou začínají angažovat třetí síly, konkrétně je jen kazí,“ uvedla diplomatka. Připomněla, že došlo k řadě podnětů a nepřátelských kroků, které „jasně naznačují, že někdo chce zničit vztahy mezi Moskvou a Prahou“.

Jako příklad uvedla Zacharovová situaci s pomníkem sovětského maršála Ivana Koněva. „Jasně za tím stála americká kampaň, a celý tento příběh byl zkrátka nějakým způsobem sponzorován informacemi, logistikou,“ řekla.

Podle Zacharovové je povaha těchto informací velkým důvodem pro „dobré novinářské vyšetřování“.

„Takové věci nemohou zůstat bez povšimnutí, a to jak profilované novinářské komunity, tak všech těch početných struktur, a že je jich v Bruselu mnoho, které musí bojovat proti dezinformacím. Je velmi žádoucí, aby byly tyto zdroje pečlivě identifikovány a aby bylo jasné, odkud tato informace přišla, kdo ji vypustil, kdo ji sdělil,“ řekla.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov již dříve uvedl, že o vyšetřování českých médií týkajícího se Rusa, jenž údajně přijel do země za účelem vraždy úředníků, nevěděl nic a že to vypadá jako další „kachna.“

Hřib a Kolář dostali ochranku

Minulý týden deník Respekt s odkazem na zdroj v místních speciálních službách informoval, že údajně před třemi týdny do Prahy přiletěl jakýsi muž s ruským diplomatickým pasem, který měl ve svém kufru smrtelný jed ricin. Muž pak pokračoval na velvyslanectví Ruské federace v diplomatickém autě, které na něj čekalo. Jak naznačil týdeník, jed mohl být určen pro dva pražské komunální politiky, starostu městské části Praha 6 Ondřeje Koláře a primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Ti jsou totiž spjati s demolicí pomníku maršála Koněva a přejmenováním náměstí před ruským velvyslanectvím na náměstí Borise Němcova. Oba politici podle deníku poté, co tento muž přiletěl do Prahy, dostali ochranku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CkEV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Pompeo, který šíří „politický virus", se stává veřejným nepřítelem lidstva   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:52:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Mike Pompeo nejen neprojevil žádné vedení, ale také využívá epidemii k útokům na americké rivaly, zejména na Čínu a Írán, což výrazně oslabilo globální spolupráci v boji proti epidemii, která je v současnosti nejnaléhavější." Americký web pro politické zprávy Politico nedávno takto kritizoval současného amerického ministra zahraničí.

Mike Pompeo jako hlavní diplomat Spojených států neudělal od vypuknutí epidemie nic pro prevenci a kontrolu epidemie, jako by byl „neviditelný". Naopak, opakovaně nazýval virus „wuhanským virem", odsuzoval Čínu, že „neohlásila epidemii včas", a dokonce požadoval od Číny odškodnění.

Mike Pompeo také uvedl, že Spojené státy nevylučují nutnost výměny vedoucího představitele WHO, a od nynějška mohou dokonce přestat WHO financovat. Otevřeně se tak postavil proti mezinárodním zájmům v oblasti veřejného zdraví a projevoval ošklivou hegemonickou mentalitu, proti čemuž se postavilo mnoho zemí, včetně amerických spojenců.

Za prvé, problém původu viru je vědecký, nikoli politický. Pompeo zlomyslně spojoval virus s Wuhanem, využíval rasistické prostředky k vytvoření opozice a k očernění čínského protiepidemického úsilí, aby odvrátil pozornost od domácích nedostatků v reakci na epidemii a přesunul odpovědnost jinam.

Za druhé, Pompeova obvinění, že Čína skrývá informace o epidemii, nemají žádný faktický základ. Po vypuknutí epidemie Čína tuto skutečnost co nejdříve ohlásila WHO, sdílela genovou sekvenci nového koronaviru s ostatními zeměmi po celém světě a spolupracovala s mezinárodním společenstvím při prevenci a kontrole epidemie.

Za třetí, tzv. argument týkající se výkonu odpovědnosti a žádosti o odškodnění od Číny je ještě nepřiměřenější. Virus nerespektuje národní hranice a nemoc si nevybírá mezi rasami. Čína je, stejně jako jiné země na světě, obětí epidemie.

Mike Pompeo je jedním z nejvíc na vině. Jako hlavní diplomat Spojených států neprojevil v době krize žádnou profesionální integritu a odpovědnost, místo toho pokračuje v šíření „politického viru".

Pompeo by si měl uvědomit, že nepřítel Spojených států je virus, nikoli Čína. Jakákoli činnost, která podkopává jednotu a vzájemnou důvěru, pouze prohloubí krizi, oslabí globální síly a v konečném důsledku poškodí zájmy samotných Spojených států.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČtyři lži Petera Navarry vyvráceny   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:50:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Kanceláře pro obchod a výrobní politiku Bílého domu Peter Navarro v poslední době využívá epidemii k vytváření pověstí a k útokům na Čínu. Tyto zvěsti zaměňují dobré za špatné. Cílem je zakrýt selhání federální vlády při reakci na epidemii vytvářením nepravdivých informací.

Ale tváří v tvář faktům jsou lži stále jenom lži.

Za prvé, Navarro plně stigmatizuje Čínu jejím spojováním s původem viru, a jeho klam o „původu viru z laboratoře" není naprosto opodstatněný.

Zdroj viru je vědecký problém, který vyžaduje vědecké a odborné názory. Čína byla první země, která oznámila WHO epidemii pneumonie nového koronaviru, ale to neznamená, že virus pochází z Wuhanu.

Podle nedávné zprávy vydané odborem veřejného zdraví vlády okresu Santa Clara v Kalifornii zde došlo k úmrtím na zápal plic způsobený novým koronavirem už 6. února, přestože neexistovala žádná cestovní historie do oblastí souvisejících s epidemií. „To ukazuje, že se virus začal šířit v oblasti zálivu nejméně v lednu, nebo dokonce dříve," uvedl Jeffrey V. Smith, místní výkonný vedoucí pracovník.

Není to tak dávno, co mluvčí WHO Fadela Chaibová také odpověděla, že všechny známé důkazy ukazují, že nový koronavirus pochází ze zvířat a nevznikl lidským zásahem v laboratoři.

Za druhé, Navarro falešně obvinil Čínu ze „skrývání informací o viru pod ochranou WHO", což zcela ignoruje fakta a má to zřejmé postranní motivy. Čína ve skutečnosti od 3. ledna pravidelně oznamuje WHO, Spojeným státům a dalším příslušným zemím a regionálním organizacím informace o epidemii. O dva dny později upozornila WHO svět na případy neznámé pneumonie a od 7. ledna pravidelně informovala úředníky veřejného zdraví různých států o epidemii prostřednictvím telekonferencí.

Pravda tedy je, že Washington sám ignoroval varování a promeškal vzácnou příležitost pro prevenci a kontrolu epidemie. Jak uvedly začátkem dubna noviny The Washington Post, americké orgány začaly konečně čelit virové hrozbě až po 70 promarněných dnech.

Za třetí, Navarrovo šokující tvrzení, že „Číňané rozšířili virus", mělo v zásadě vyvolat antagonismus a podněcovat nenávist rasistickými prostředky.

Viry nemají státní hranice a epidemie nerozlišují mezi etniky. Číňané jsou také oběťmi tohoto viru. Navarro však označuje oběti za „pachatele" a snaží se zmást veřejnost vytvořením „strachu". Je třeba poznamenat, že ve Spojených státech došlo k vlně rasismu, která diskriminuje asijské Američany. Od února došlo v New Yorku k více než 105 případům diskriminace asijských Američanů, zatímco ve stejném období loňského roku bylo takových případů pouze pět.

Ve skutečnosti Čína přijala s cílem zabránit šíření epidemie nejobsáhlejší a nejpřísnější preventivní a kontrolní opatření. Vyšší poradce generálního ředitele WHO Bruce Alyward řekl, že nebývalá reakce Číny na tuto hrozbu pro veřejné zdraví zabránila nebo alespoň zpozdila vznik stovek tisíc případů.

Za čtvrté, obvinění Navarra, že Čína „shromažďuje osobní ochranné prostředky a má z toho obrovské zisky", je naprostý nesmysl. Naopak, čínské společenské kruhy zavedly ve formě obchodní spolupráce a humanitární pomoci stabilní proud dodávek materiálů pro globální prevenci a kontrolu epidemie.

Podle neúplných statistik čínské celnice poskytla Čína od 1. března do 17. dubna USA 1,864 miliardy roušek, 258 milionů párů lékařských a jiných rukavic, 29,19 milionu sad lékařských ochranných oděvů, 3,13 milionu brýlí, 156 invazivních ventilátorů a 4.254 neinvazivních ventilátorů.

Je ironií, že vzhledem ke zvyšujícímu se riziku globální epidemie Spojené státy nejen neposkytly podstatnou pomoc pro mezinárodní spolupráci v oblasti boje proti epidemii, ale navíc zachytily masky směřující do Německa ve třetí zemi, což je jako loupež, a snažily se zabránit společnosti 3M v exportu masek do Kanady a Latinské Ameriky.

V současné době je ve Spojených státech potvrzeno více než 900 tisíc případů. Navarro a jeho podporovatelé, probuďte se! Nepřítelem Spojených států je virus, ne Čína. Místo oddávání se pomluvám je lepší přijít s praktickými protiepidemickými opatřeními a zachránit více Američanů!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdraví (už není) na prvním místě   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:45:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro českou vládu nemá tento týden život stejnou hodnotu, jakou ho měl ještě ten minulý. Už není Zdraví na prvním místě, ale zase platí Silné Česko. Klíčové je nyní restartovat ekonomiku, jak dnes řekl v Lidových novinách premiér Andrej Babiš. Ode dneška je možné znovu otevřít mnoho obchodů, koronavirus však bude i nadále zabíjet, čehož si je vláda vědoma. Zveličování počtu úmrtí souvisejících s koronavirem byl způsob, jak vystrašit lidi k dodržování těch nejpřísnějších omezení v české historii.

Nyní bude vláda motivována, aby naopak toto číslo zmírnila. Případy, které s virem ve skutečnosti souvisí, by nemusely být záměrně uváděny ve statistikách. Vláda nebude chtít být obviňována z toho, že snižuje hodnotu života, ani z toho, že úmyslně nechává takovou nakažlivou nemoc šířit. Vzpomeňte si, jak 13. března vláda stanovila, že to už je trestný čin, za který lze uložit trest odnětí svobody až na osm let.

Mimochodem, je možné, aby vláda řídila zemi z vyšetřovací vazby?

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3098 sec,0.1517 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,777kB