Pátek 01 květen 2020
Čína žádá USA, aby přestaly používat náboženské problémy k zasahování do vnitřních záležitostí Číny   
Pridal tk Pátek 01 květen 2020 - 03:39:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang ve středu na tiskové konferenci uvedl, že Čína naléhavě žádá USA, aby respektovaly základní fakta, opustily aroganci a předsudky, zastavily nesprávný postup zveřejňování příslušných zpráv a přestaly používat náboženské otázky k zasahování do vnitřních záležitostí Číny.

Mezinárodní výbor pro náboženskou svobodu Spojených států vydal nedávno zprávu na rok 2020, která kritizuje náboženskou svobodu v Číně. V reakci na to Geng Shuang na pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že tento výbor byl vždy plný politických předsudků proti Číně. Zprávy, které byly zveřejněny v průběhu let, aby zdiskreditovaly čínské náboženské politiky, nestojí ani za to, aby byly vyvraceny.

Geng Shuang zdůraznil, že Čína je zemí ovládanou zákonem. Čínská vláda chrání svobodu náboženského vyznání občanů v souladu se zákonem. Lidé všech etnických skupin v Číně požívají plné svobody náboženského vyznání. V současné době je v Číně téměř 200 milionů věřících a více než 380.000 náboženských hodnostářů. V souladu se zákonem je registrováno asi 5.500 náboženských organizací a v Číně je přes 140.000 náboženských míst. Bez ohledu na to, jak USA ignorují fakta, nemohou tato fakta změnit. Čína, stejně jako jiné země, nikdy nedovolí nikomu, aby se zapojil do nezákonných nebo trestných činů pod záminkou náboženství.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Pompeo, který se pokouší zastrašit WHO, je výzvou pro svět   
Pridal tk Pátek 01 květen 2020 - 03:37:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 29. dubna místního času znovu zaútočil na misi Světové zdravotnické organizace (WHO) v oblasti prevence a kontroly epidemie, označil ji za „selhání" a vyhrožoval prošetřením „využívání peněz amerických daňových poplatníků" WHO. V kritické době, kdy počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil jeden milion, se Pompeo pokouší vyvinout politický nátlak na WHO a postavit se celému světu.

Fakta prokázala, že Pompeův postoj proti WHO, která koordinuje mezinárodní boj proti epidemii, je ve skutečně pouze snaha vyhnout se odpovědnosti za selhání vlády v reakci na epidemii. A co víc, Mike Pompeo tím odhalil svou ignoranci a pošlapávání mezinárodních organizací a pravidel, stejně jako svou nečestnou snahu o podporu jednostrannosti a hegemonickou povahu.

Jako nejdůležitější multilaterální instituce v oblasti veřejného zdraví na světě vykonává WHO od vypuknutí epidemie nového koronaviru své povinnosti profesionálně, pragmaticky a efektivně. WHO hraje nezastupitelnou roli a mezinárodní společenství ji široce oceňuje.

S šířením epidemie ve Spojených státech Pompeo stále nemá v úmyslu bojovat proti epidemii. Místo toho zastává extrémní ideologické předsudky a úmyslně zkresluje objektivní hodnocení WHO o reakci Číny na epidemii, a opakovaně útočí na čínská účinná preventivní a kontrolní opatření, což poškozuje kolektivní „kognitivní imunitu" americké společnosti.

Od vypuknutí epidemie WHO nejen včas zveřejňuje informace, ale také hraje důležitou roli při vydávání pokynů pro epidemickou reakci, při koordinaci dodávek protiepidemických materiálů v příslušných zemích a při organizaci nejlepších světových vědeckých výzkumných pracovníků, aby společně hledali léčebné metody. Prohlášení ze zvláštního summitu vedoucích představitelů G20, který se konal nedávno, zdůraznilo, že je třeba nadále podporovat odpovědnost WHO při koordinaci mezinárodních akcí v boji proti epidemii. WHO nedávno také oficiálně zahájila významnou iniciativu mezinárodní spolupráce s cílem urychlit vývoj, výrobu a spravedlivou distribuci nových vakcín, diagnostických nástrojů a léčebných nástrojů proti pneumonii koronaviru.

V této situaci svět silně odsoudil Mika Pompea. Generální tajemník OSN António Guterres poukázal na to, že v době, kdy svět bojuje proti epidemii nového koronaviru není vhodné omezit potřebné zdroje pro WHO a jakékoli jiné humanitární organizace. Vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell Fontelles uvedl, že v současné době není důvod bránit kroky USA. Zakladatel společnosti Microsoft Corporation Bill Gates zdůraznil, že americká strana je „nebezpečná" a svět potřebuje WHO více než kdy jindy.

Vystoupení z UNESCO a Rady pro lidská práva, odstoupení od „Pařížské dohody" a íránské jaderné dohody... Akce Spojených států vážně narušily proces spolupráce mezinárodního společenství na řešení hlavních výzev. Mike Pompeo jako hlavní diplomat Spojených států od nástupu do úřadu v dubnu roku 2018 nepřetržitě propaguje jednostranné impulzy americké vlády a stal se „problémovým hráčem" mezinárodního společenství.

Po vypuknutí epidemie Pompeo tvrdohlavě postavil politické předsudky a myšlení studené války nad profesionalitu, ignoroval varování WHO, zkreslil zkušenosti WHO v oblasti prevence a kontroly epidemie koronaviru pro mezinárodní společenství a ochromil a oklamal americký lid.

To ve skutečnosti do určité míry odpovídá na otázku mezinárodního společenství: proč má jediná supervelmoc na světě největší počet diagnóz a úmrtí na koronavirus? Právě bezohlední politici, jako je Pompeo, vážně brání využití amerických materiálních zdrojů a vědeckých a technologických schopností a nakonec způsobí katastrofu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1318 sec,0.0677 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,208kB