Sobota 02 květen 2020
Turci zaútočili na hlídku na řeckých hranicích. EU je připosraná a nabízí další miliardy Turkům   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 13:35:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek a v noci na pátek provedli turečtí vojáci 2 útoky do řecké pohraniční oblasti Evros. Při prvním odpoledním se turecký střelec pokusil zabít příslušníky německé pohraniční policie, kteří na místě působí v rámci mise unijní agentury FRONTEX. Při druhém nočním útoku stříleli ze dvou policejních člunů na řecké hlídky turečtí vojáci. Oba útoky se podařilo odrazit bez ztrát na životech na evropské straně.

Střelbu proti německé hlídce působící pod hlavičkou EU potvrdilo německému webu t-online.de ústředí FRONTEXu ve Varšavě. O útok na řecké pohraničníky informoval řecký web pronews.gr, který má na místě své zpravodaje. Podle řeckého webu turecká armáda ze země na Řeky napřed vystřelila světlice, aby ostřelovači na člunech na své cíle lépe viděli.

Do oblasti Evros se v únoru turecké úřady pokusily zorganizovat invazi migrantů. Turecká armáda a policie k hranicím svezly více než 140 tisíc migrantů, které násilím snažily protlačit do EU. Během téměř měsíc trvajících střetů se řeckým pohraničníkům, policistům a vojákům, kterým pomáhali i civilisté, podařilo hranici ubránit.

Po propuknutí epidemie COVID-19 v táboře migrantů je Turci od hranic odvezli. Turecký prezident Recep Erdogan však vzkázal, že po opadnutí pandemie se migranti vrátí. Řekové proto na hranici udržují stále desítky tisíc vojáků a policistů. Jako symbol podpory vyslaly na řecko-turecké hranice, které jsou vnější hranicí EU, své pohraničníky i další členské země EU. Střelbou na řecké i německé hlídky nám turecká armáda ukazuje, že si dovolí cokoliv. Protože dobře ví, že za to nebude následovat patřičná odveta.

Pokud by např. na estonsko-ruské hranici vystřelil byť jednou jediný ruský voják směrem k estonské hlídce – natož k zahraniční posile, tak by bylo ihned svoláno mimořádné zasedání Evropské rady a Evropského parlamentu, aby na Rusko byly uvaleny další sankce. Ještě před tím by proběhlo vyhošťování velvyslanců a zbavování ruského majetku. Turecká armáda opakovaně již několik let útočí na Řecko a Kypr, což jsou dlouholetí členové EU, a nejvyšší orgány pouze vyslovují „znepokojení“. Sám jsem v Evropském parlamentu dvakrát navrhoval sankce proti Turecku. V případě turecké agrese do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie a při turecké námořní blokádě Kypru. Probruselská většina socialistů, lidovců a RENEW oba návrhy odmítla. Proti návrhům ekonomických sankcí hlasovali všichni němečtí europoslanci kromě zástupců AfD.

Autor: Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský pistolník v Praze   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 13:26:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člověka by při sledování českých médií napadlo, že Zdeněk Troška natáčí novou komedii o likvidaci českých klaunů pistolníky z Divokého Východu. Nebo že naší rozvědce pustili za odměnu některý ze starších dílů Agenta 007 a teď létají s vyvalenýma očima po Praze.

Rusofobové mlátí do všeho, co dělá hluk, aby upozornili na rudé nebezpečí a nejraději by okamžitě zavedli tvrdý mccarthismus v české podobě, aby mohli zlikvidovat každého, kdo projeví v tomto blázinci špetku zdravého rozumu a řekne cokoliv sebevíc nevinného, nedejbože, o ruské politice. Alespoň k písemné likvidaci fanatickou klikou v komentářích pod blogy stačí úžas nad ruskou historií, dobýváním vesmíru, vědci, umělci nebo dokonce Větvičkovy výjezdy na Východ.

Tlak mainstreamových médií ve stylu, že všechno ruské je špatné, dnes už takřka jednoznačně překonává vyhlášené pecky Rudého práva a Československé televize proti imperialistickým Spojeným státům. Velmi podobnou zhovadilost, zase na adresu Číny, v současné době média vytvářejí se smrtí Jaroslava Kubery, která v jejich podání vyznívá už skoro jako vražda na zakázku psychologickou formou. A to vše v době, kdy si běžný občan i přes stále hustější clonu lží a tendenčních tvrzení vůdčích médií stále může zjistit mnohem více alternativních pohledů na události, než před lety pouze z rádia Svobodná Evropa, která tehdy ještě opravdu svobodnější byla. Dnes je například naprosto zbytečné zjišťovat, kdo má na svědomí hackerské útoky na české nemocnice. Naše úžasná rozvědka a novináři ve finále určitě zjistí, že nebezpečí přichází z Východu. Opravdu to do nás perou ještě trapněji než svého času normalizační soudruzi. Pro veřejnoprávní média zase důvod, jak oslavovat osvobození ¾ republiky s menším nadšením.

Pro Českou republiku by to měla být vlastně čest, když jedna ze světových velmocí má tolik času na přitroublé nápady, aby posílala údajného pistolníka na likvidaci tří, z mezinárodního hlediska (a vlastně i z toho českého), naprosto bezvýznamných osob. Ondřej Kolář je tak zaslepen vlastním egem, že se cítí být asi hrdinou České republiky, když žije v takových bludech. Možná, kdyby byly na Praze 6 otevřené hospody, že by mu nějaká ta přes držku hrozila. Zde jej však nemusí chránit policie, tady ho chrání koronavirus. Zatím. Na druhou stranu, proč bychom se měli bát Ruska, které nedovede do Česka propašovat pod ostřížími zraky našich skvělých agentů ani jediného likvidátora vzorů českého národa? To se musí v Langley smíchy válet po zemi, co ti Češi dovedou vymyslet, aby se zalíbili strýčku Samovi. Stejně jako před lety Sovětskému svazu.

Třešničkou na dortu všech podobných stupidností je skutečnost, že nový ruský zákon o trestech za poškození pomníků a památníků padlým i mimo území Ruska je kopií v podstatě stejného zákona Spojených států amerických. Takže kdyby někdo velkou měrou zneuctil například plzeňský pomník Díky, Ameriko!, tak může být americkým soudem odsouzen velmi podobně jako náš hrdinný rek z Prahy 6. Ale takové myšlenky jsou asi velmi nevhodné při současném protiruském tažení, není-liž pravda? I když je americký a ruský zákon stejný, tak je přece nad slunce jasnější, že ten ruský je nedemokratický. HOWGH!

Radomír Dolanský
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZnáte tuhle mezinárodní tabulku úmrtnosti na koronavirus?   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 13:21:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je převzata z webu zvedavec.org a jde o údaj z 24. dubna (novější zatím vydán nebyl), ale je pro naše zdravotnické orgány, pro naši vládu, pro pána Prymulu a pro všechny nás Čechy, kteří jsme si jako první v Evropě ochotně i uvědoměle omotali hlavy rouškou, tak lichotivý, že neváhám uvést jej tímto v širší vědomost. Vždyť dokazuje, že na koronavirus jsme v tabulce uvedených zemí umírali až dosud daleko nejméně, a např. ve srovnání se zemí koronavirem nejvíce postiženou (Belgie), téměř 30 krát méně.

Úmrtí na koronavirus na jeden milion obyvatel:

Belgie 621,08
Španělsko 496,32
Itálie 440,90
Francie 341,20
Velká Britanie 311,81
Holandsko 259,71
Irsko 223,96
Švédsko 231,00
Švýcarsko 189,04
USA 164,58
Portugalsko 87,03
Dánsko 72,79
Německo 72,06
Česká rpublika 21,00

Jistě, nejásejme předčasně. Ale zatím důvod ke spokojenosti.

Víceméně jen opsal L.M.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Kdyby chtěli, tak už ten člověk neexistuje.“ Klaus ml. promluvil „o politických trapárnách“ kolem Koláře   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 06:46:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší odpověděl živě na otázky sledujících na Facebooku. Politik promluvil o tom, co koronavirus přinesl do společnosti, o zesnulém Jaroslavovi Kuberovi a o starostovi Prahy 6 Ondřeje Kolářovi.

Na začátku Klaus junior povídal o nouzovém stavu a vládních opatřeních v ČR. Lidé by podle něj měli zůstat u nošení roušek, dětem ve školách by se měla měřit teplota a tak podobně. Dodal ale, že je čas, aby všichni šli do práce, důležité je však, aby každý dodržoval hygienická pravidla.

„Když se na to podíváme bez emocí, tak za poslední týden jsme měli 600 nakažených. Ta čísla ještě drobátko klesají, zaplať Pán Bůh, to je skvělé. A ten předminulý týden to bylo podobné. Ale když jsme začátkem března měli 200 nakažených týdně čili třetinu, tak vláda zavřela celou zemi. Teď je ten počet trojnásobný. O tom se často nemluví, ale je potřeba si uvědomit, že ty počty nakažených tu stále jsou. A ta cesta je skutečně vrátit se do práce, ale zároveň dodržovat hygienické a bezpečnostní standardy,“ uvedl Klaus.

Pandemie přinesla podle předsedovi nejen ekonomickou krizi, ale také odhalila jednou důležitou věc.

„Tahleta věc ukázala, že to, co je normální, je občan, rodina, obec a stát. Česká vláda chránila Čechy, polská Poláky, rakouská Rakušany a tak dále. Tato krize jasně ukázala přirozený řád věcí,“ uvedl Klaus.

Okomentoval také čínský výhružný dopis, který obdržel bohužel již zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera. Klaus zdůraznil, že žádný takový dopis nečetl. Jaroslava Kuberu prý měl moc rád. Dodal také k tomu pár slov o české zahraniční politice. „Já si myslím, že není v zájmu českých občanů Bůh ví jak eskalovat nepřátelské vztahy s různými mocnostmi,“ řekl Klaus.

Nenechal stranou ani kauzu Koněva. Klaus dal jasně najevo, že nesouhlasí s odstraněním sochy. Prozradil, že jeho prarodiče vítali Rudou armádu, která osvobodila Prahu a chápe Rusy, že jsou na své vojáky – osvoboditele dodnes hrdí. Dodal též, že stěží věří tomu, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář kvůli tomu je teď v ohrožení.

„Takové to komické, jak se starosta Kolář někde schovává pod postel, to je prostě legrace. Myslím, že mu nikdo nic neudělá. Já nechci adorovat izraelské tajné služby, ruské tajné služby nebo nějaké jiné, ale myslím, že kdyby chtěly, tak už ten člověk neexistuje. To je jen další rozehrávání nějaké politické trapárny, abychom schovávali starostu Koláře. Tak ať se schovává a ať jsou všichni zdraví,“ podotkl Klaus.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CnYq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu v dubnu prudce stoupla nezaměstnanost   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 06:44:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Údaje zveřejněné 30. dubna Německou federální agenturou práce ukázaly, že po sezónní úpravě byl počet německých nezaměstnaných v dubnu 2,639 milionu, což je o 373.000 víc než v předchozím měsíci. Měsíční míra nezaměstnanosti byla 5,8 %, což je výrazně víc než 5,0 % v březnu.

Vedoucí federální agentury práce Detlef Scheele ve svém prohlášení uvedl, že epidemie nového koronaviru může způsobit nejvážnější recesi po druhé světové válce a trh práce čelí silnému tlaku.

Údaje ukazují, že v důsledku epidemie nového koronaviru se k 26. dubnu zaregistrovalo na pracovních úřadech v Německu 10,1 milionu lidí a požádalo o krátkodobou práci.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalský učenec se domnívá, že po epidemii se čínská ekonomika lépe obnoví   
Pridal tk Sobota 02 květen 2020 - 06:41:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výkonný viceprezident Polytechnické univerzity v Milanu Giuliano Noci nedávno při rozhovoru s novinářem čínské mediální organizace China Media Group (CMG) uvedl, že základy dlouhodobého ekonomického růstu Číny se nezměnily, a věří, že čínské hospodářství se po epidemii lépe obnoví. Rovněž se domnívá, že proces de-globalizace světové ekonomiky není udržitelný.

Giuliano Noci dodal, že za restriktivní preventivní a kontrolní opatření nevyhnutelně budeme muset zaplatit ekonomickou cenu, ale kontrola epidemie je základním předpokladem pro hospodářské oživení. Věří, že ve srovnání s jinými zeměmi se bude čínská ekonomika zotavovat lépe. Domnívá se, že za prvé, v reakci na epidemii si Čína byla plně vědoma budoucího vývoje a změn, zvýšila své investice v oblasti digitálních technologií a optimalizovala svůj systém správy. Za druhé, čínský systém hrál důležitou roli, což odráží zejména schopnost formulovat a provádět plány. Čína navíc vstupuje do nového sociálně-ekonomického systému, přičemž věnuje více pozornosti vědeckému výzkumu a vzdělávání a její schopnost inovace bude dominovat. Nakonec má Čína větší prostor pro provádění měnové a fiskální politiky než jiné země.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1760 sec,0.0515 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,548kB