Pondělí 04 květen 2020
Stealth Rambo vítězně prchá   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 13:38:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední měsíce české mezinárodní politiky bychom mohli, a to bez velké nadsázky, nazvat kombinací bezuzdného podlézání německé EU a cizáckým firmám, spojené s ubohou, lokajsky přisprostlou protiruskou mediální propagandou na zahraniční objednávku. Naše svoboda a nezávislost po třiceti letech v přímém přenosu. Ricinová komedie je dokladem úrovně české zahraniční politiky, vedené ministrem zahraničních zájmů Petříčkem, jestliže vyzývá Rusko, aby se neodvažovalo napadat Hřiba, Koláře a Novotného, idoly, téměř falické, současného propagandistického tažení proti Rusku.

Lokajským maločecháčkům nedochází, že partnery a objekty zájmu Ruska jsou velmoci, nikoli kolonie vedené slouhy. Záměna lva v českém znaku za hlavu vousatého kašpara s rolničkami, koukajícího z německého zadku, nám hrozí zcela reálně. Naštěstí nemáme společnou hranici s Ruskem a na ní nějaké studio ČT, které by mohli přepadnout „ruští“ agenti a vyhlásit nám válku.

Je ilustrativní, že Babiš se ke komediím s odstraněním sochy Koněva, stavění památníku příslušníkům SS ROA v Řeporyjích, ani agentům s teplou vodou, ricinem a podobným propagandistickým akcím nevyjádřil. Na to má svoje slouhy na špinavou práci z ANO, ČSSD, Aspen Institutu, případně z takzvaných opozičních stran, takže může vypadat téměř jako nestranný vlastenec. Tak se dělá politika pro české voliče. Cizáky dosazený guvernér v kolonii, jeho slouhové oficiální, slouhové hrající nepřátele a hlupáci, kteří tomu věří.

Většina z nás pravděpodobně viděla seriál o říši pohádek, zlém Rumburakovi a Dádě, pardon Xenii, rozdávající úsměvy a natřásající vnady v souboji dobra se zlem. Dokonce i tuto fantazii předčil svojí komedií starosta Prahy 6 Kolář, člen Aspen Institutu. Jen vyvstává otázka, zda hraje Mekotu, či Blekotu. Nelze přehlédnout, že mu v posledním zviditelnění vydatně napomohl mediální euromarxistický aktivista Kundra, oplývající fantazií více, než bujnou, a zároveň kolega z Aspen Institutu Allbrightové. Kolář se rozhodl stát demokratickým mediálním hrdinou, nebo spíš sehrát komedii. Podporuje ho otec dříve profesionální diplomat, vzhledem k věku, kdysi pravděpodobně člen Svazu československo-sovětského přátelství. Zato děd byl, podle dosažitelných informací, poskokem Němců v době okupace, neboli kolaborantem. Odtud možná pochází starostovo nadšené podlézání Němcům. Vícegenerační seriál o vzorech vlastenectví a pevné morálky za každého režimu.

V tom Kolář zcela určitě předstihl mnohé konkurenty o mnoho délek. Předvedl se především přisprostlou ubohostí, tedy odstraněním sochy osvoboditele Prahy a reprezentanta protinacistické druhoválečné koalice maršála Koněva, nositele mnoha českých, britských, amerických a francouzských vyznamenání. Určitě dostal za boj o přepisování české historie podle německých not velkou jedničku s hvězdičkou z Berlína i Bruselu, čímž předstihl i Novotného z Řeporují, pravděpodobně utajovaného člena Aspen iInstitutu (Pavel P. Novotný bez fotky). Nicméně, s výjimkou voličů v Praze 6 a pražské havlérky, dostal Kolář spíš nedostatečnou, bez ohledu na mohutnou reklamu, vedenou především v ČT i další podporu. Protože nenásledovalo patřičné davové protiruské nadšení a masové oslavy Kolářova hrdinství, naopak mnozí občané jeho akci odsuzují, kritizují, případně mu po zásluze nadávají za evidentní protinárodní podlézání cizákům, rozhodl se zachránit mediální komedií ve stylu různých utiskovaných menšin. Stal se obětí, ne-li přímo mučedníkem, nikoli českého rasismu a xenofóbie, ale ruské a komunistické nenávisti, možná i předsudečné. V šaškárně mu vydatně pomáhá jeho otec, ale především zmíněný Kundra. Tatík zaměstnaný u americké advokátní firmy spustil nářek, že jeho statečný syn, bojující proti Rusku je ohrožován na životě. Přitom na něj nikdo ani neplivl. Škoda sliny. Z vedení TOP 09 odešel Kalousek a je to samá ostuda. Následně Kundra objevil ruského diplomata, jenž převážel ve svém kufříku dvě ampule ricinu, což je prudký jed. Nad Kundrovými schopnostmi by zbledl závistí i Sherlok Holmes. Kundra geniálně vydedukoval, že Putinovi agenti chtějí zavraždit novodobého hrdinu Koláře, a to osvědčeným ricinem. Kundra patrně považuje ruské tajné služby za úplné blby, kteří donekonečna opakují známé schéma a poté hrdinsky vítězí, snad jako naše BIS, nanejvýš propagandistickými žvásty.

A zde se dostáváme do Kundrovy říše pohádek, kterou tvoří nejen ricinový agent. Jak Kundra zjistil, že přiletěl nějaký ruský diplomat? Seznamy cestujících letadel, jsou utajené. Jak zjistil, že vezl dvě ampule? Rentgenové oči, měl pouze americký superman, pubertální vzor Vojtěcha, Babišova kdákajícího televizního Kena, člena Apen Institutu. Jak Kundra zjistil, že v ampulích je ricin? Že by mu diplomat poskytl ochutnávku? Kundra bájí, jako by požil ochutnávku projímavého ricinového oleje. Ta by mu bleskově provětrala nejen trávicí trakt, ale rovněž mozek produkující stupidní propagandu na úrovni Dušana Jasánka v padesátých letech. Spektrografický rozbor přes stěnu kufříku a obsahu ampulí, pokud nějaké existují, není technicky možný, obzvláště s vybavením a odborníky u rámů na pražském letišti. Můžeme tedy konstatovat, že se jedná s velkou pravděpodobností o výmysl, ne-li záměrnou lež, takovou demokratickou pohádku na objednávku. Nelze se divit, jestliže jeden ze dvou hlavních pilířů německé euromarxistické EU je lež a druhý korupce.

Kundra každopádně statečně vyrobil pronásledovaného hrdinu, doslova českého Ramba. K tomu se akčně připojil ministr vnitra Hamáček, rovněž člen Aspen Institutu. Hamáčkova policie skrývá Koláře na neznámém místě, přestože ho ohrožují nanejvýš Kundrovy fantazie a tatíkovy komedie, šířené na objednávku euromarxistickými médii pražské havlérky. Možná by bylo přínosné, aby Kolář odstoupil z pozice starosty, kterou nemůže dlouhodobě vykonávat a postoupil ji někomu, kdo se nezabývá politickým komediantstvím, nepředvádí se plnými kalhotami a soustřeďuje se na práci ve prospěch spoluobčanů, nikoli posluhování cizákům.

Situace kolem Koláře začíná připomínat svojí úrovní rumunské akční filmy ze šedesátých let, kde nebezpečný gangster Bučudliga kradl družstevní slepice a dopadl ho uvědomělý komisař Roman studující po večerech moudra Nikolu Čeaušesku. Případně americké komiksy ze stejného období, kdy vnadná ruská agentka v bikinách létá na ochočeném drakovi a pálí po mírumilovných amerických demokratech laserovou pistolí. Nebo modernějšího amerického supermana, svalnatého, leč evidentně mentálně opožděného Ramba, který s výkřiky éé, trr, bum poráží sám v Afghánistánu celou sovětskou armádu a zachraňuje s lukem na koni americkou civilizaci a evropské hodnoty pro afghánské islámské narkobarony. Téměř stejný hrdina, jako Petr Pavel, člen Aspen Institutu, který se naučil poslouchat rozkazy v angličtině a pochopil, že Němec je pán, takže touží po prezidentském postu. Dopracoval to při posluhování cizákům tak daleko, že důstojnická uniforma, obvykle symbol nezávislého státu, se v jeho případě stala spíš lokajskou livrejí. Vzhledem k svému podlézavému propagandistickému lokajství, přestává Pavel působit nejen jako voják, ale i jako chlap. Než dojde k volbám, bude jako Čaputová, kterou lze hodnotit nanejvýš podle jejího kadeřníka, krejčího a vizážisty.

Nicméně, hrdinů štvoucích proti Rusku a volajících do války je stále víc a nejen takových. Každá komedie dobrá k udržení koryta. Nedávno nám Seznam prezentoval Hamáčka jako bojovníka proti EU. Dokonce předvedli s králem slouhů Teličkou komediální spor na sociální síti. Hamáček se hrdinsky zdržel hlasování o vystoupení z EU. Mohl to udělat v klidu, protože slouhovské protinárodní partaje pražské havlérky měly dostatek hlasů, aby tento rozumný návrh zamítly. Naše sněmovna připomíná ve vztahu k EU předlistopadové doby, kdy 99 % voličů a 100% poslanců (včetně poslanců ČS strany lidové a ČS strany socialistické) hlasovalo pro vedoucí úlohu KSČ lásku se Sovětským svazem na věčné časy. Komedie fungují i dnes, evidentně ještě lépe. A hle, ubohý socialistický slouha cizáků Hamáček jako vlastenecký hrdina, snadno a rychle. Stejně, jako se Chramostová stala ze zapálené soudružky morální bojovnicí proti komunismu. Stačí jen správná porce drzosti, propagandy a šaškárny v euromarxistických médiích. Hybridní mediální válka proti národu v přímém přenosu.

Nejhorší na současných komediích je, že plní úlohu nenávistné propagandy zaměřené proti Rusku a Číně. Cílem je především vytvoření nenávistného myšlení v české společnosti proti Rusku a tím posílení podpory další kolonizace Německem a ochoty jít do jaderné války v Evropě. Někdo bude muset zaplatit následky coronaviru a pokračovat v udržování německé vysoké životní úrovně. Někdo musí být ochoten bezmyšlenkovitě táhnout na Rusko do války, aby se ušetřily vzácné německé životy pro islamizaci, afrikanizaci a dozor k koloniích.

Nelze se zbavit dojmu, že komedie, pardon, hrdinný boj trojice českých, či spíše německých euro-demokratů a euromarxistických Rambů Hřiba, Koláře a Novotného proti údajným ruským a čínským agresorům, bude pokračovat, možná se nepostradatelnou duševní a morální podporou Kundry, dalšího tvůrce jediné a vzorové europravdy. Mohl by se dopracovat úrovně akční pohádky pro potřeby ČT na téma neviditelný Stealth Rambo Kolář. Například, s trochou nadsázky: hrdina Kolář prchá před ricinem, maskovaný za starostu Řeporyjí puntíkovými trenkami, rouškou a vojenskou čepicí z bazaru. Pohybuje se jako Rambo nenápadnými přískoky mezi odpadovými kontejnery noční Prahou pod přímou ochranou Útvaru rychlého nasazení (URNA) PČR, vzdálenou ochranou BIS a sledován štábem ČT v přímém přenosu. Jednotka psovodů odstraňuje vše, po čem by mohl uklouznout. Palebnou podporu zajišťují posledních dva pojízdných tanků naší armády, vypůjčené z muzea a prapor výsadkářů. Těm bude velet generál ve výslužbě Pavel v zelených bikinách, mimořádně povýšený Merkelovou na polního maršála Bundeswehru, dovedně maskovaný oholením vousu (aby konečně vypadal jako voják) a zároveň nasazením celohlavové kukly v duhových barvách, která oholení prohnaně zakryje.

Funkci Kolářova osobního tělesného strážce převezme vrchní komisař Jakub Janda z Hamáčkova ministerstva vnitra, maskovaný růžovými tangy, nalepeným plnovousem a vyzbrojený toxickými větry starosty Řeporyjí. Na podpůrnou demonstraci proti ruskému ricinu nastoupí novodobí svazáci z milionu chvilek za školou, všichni maskovaní jako Stealth Rambo-Kolář. Po dobu ochrany neohroženě skrytého hrdiny se bude s cílem zmatení ruských agentů konat každý den Prague Pride za peníze uvolněné ministerstvem financí. Čínští agenti v nenápadných rýžových slamácích a hedvábných pláštích s meči, stejně jako nenápadní ruští agenti v černých oblecích a kloboucích brežněvovského stylu, vybavení nezbytnými černými brýlemi a kanystry s ricinem, budou bezradně pobíhat po Praze a hledat dovedně maskované hrdiny. V Praze plné šaškovských hrdinů, evropských hodnot a českých mediálních komedií se zcela ztratí při řešení otázky, zda a kdo je Stealth Kolář, či ten Kundra, ta Kundra, nebo to Kundra.

V devadesátých letech, za vlády krále amatérských dramatiků, jsme se zviditelnili politickou stranou s názvem Nezávislá erotická iniciativa a pobavili celou Evropu. Nelze se zbavit dojmu, že politické šaškárny jsou nekončící formou české polistopadové demokracie. Jsem zvědav, jak se režiséři z primitivní ricinové komedie dostanou, či přímo vykecají. Nicméně, nelze přehlédnout, že mediální manipulátoři u nás obvykle používají taktiku: „čím hůře, tím lépe,“ například „více Evropy, více afroislámských migrantů“ případně vycházejí z předpokladu, že lži není nikdy dost, zvláště té dlouze a účelově opakované.

Na druhé straně nelze vyloučit ani možnost, že se jedná o podvržený vtip ze strany ruských tajných služeb, které se královsky baví nad tím, jak jim hejlové z BIS, Kundra, česká média a někteří politici skáčou na špek a bojují s nějakým diplomatickým kurýrem, který nic nebezpečného nevezl. Ona je na místě logická otázka, co by Rusko získalo likvidací nějakého z řady českých kašparů, který má plno konkurentů, třesoucích se na to, aby ho nahradit, rychle a levně. Kdo by měl z nějakého mrtvého, například Koláře, větší užitek? Rusko, nebo ti, kteří vyvolávají protiruskou válečnou psychózu? Je to jako s tím letadlem nad Ukrajinou. Kdo z toho má prospěch, se ptali už staří Římané. Kolář by se měl zamyslet nad tím, že pravdivost jeho komedie by mohla zvýšit jeho nehoda. V závěrečném dějství může mít pro režiséry podstatně vyšší propagandistickou hodnotu jako mrtvý, než živý, takže z komedie by mohla být tragédie.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMZV RF: Nezávislost orgánů místní samosprávy neosvobozuje Česko od plnění mezinárodně-právních závazků   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 13:34:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko navrhlo Česku v souvislosti se situací kolem demontáže pomníku maršála I. S. Koněva v Praze dvoustranný dialog ohledně plnění závazků úřadů v rámci ochrany pomníků. Jeho odmítnutí však zhorší vztahy, prohlásilo Ministerstvo zahraničí Ruské federace.

„Navrhujeme českým partnerům, aby použili nástroje dvoustranného dialogu (včetně těch vyplývajících z článku č. 5 Smlouvy) ke splnění závazků úřadů v rámci ochrany pomníků. Když to oficiální Praha odmítne, zhorší to už i tak obtížnou situaci našich vztahů,“ uvádí se ve zprávě.

Ministerstvo zahraničí RF si stojí za tím, že tvrzení o tom, že Rusko zdůrazňováním závažnosti plnění druhou smluvní stranou závazků, které jsou zakotveny v mezistátní Smlouvě o přátelských vztazích a spolupráci z 26. srpna 1993, prý „zasahuje do vnitřních záležitostí“ Česka, jsou neopodstatněná a neodůvodněná.

„Nezávislost orgánů místní samosprávy neosvobozuje stát od plnění jeho mezinárodně-právních závazků. Trváme na tom, aby česká strana dodržovala body článku č. 21 dané Smlouvy, která stanovuje zajištění péče o vojenské památky, ke kterým nepochybně patří pomník I. S. Koněva, a také o zachování a přístupu k nim. Všechny tyto body daného článku Smlouvy byly nyní českou stranou porušeny,“ vysvětlili na ruském ministerstvu zahraničí.

Trestní stíhání viníků odstranění sochy Koněva

Dne 3. dubna 2020 radnice Prahy 6 nechala demontovat sochu maršála Koněva a realizovala tím rozhodnutí ze září minulého roku, kdy městská část odhlasovala odstranění pomníku. Socha by měla skončit v Muzeu paměti 20. století, které plánuje vybudovat hlavní město, ale zatím se nachází v depozitáři.

Demontáž za nouzového stavu, kdy je v zemi striktně omezen volný pohyb na veřejnosti, starosta Ondřej Kolář vysvětlil tím, aby odstranění pomníku proběhlo bez zbytečného „humbuku“. Dříve se před sochou opakovaně scházeli zastánci zachování památníku.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí po odstranění sochy avizovalo, že incident nenechá bez reakce. Na české ministerstvo zahraničí zamířila protestní nóta. Zároveň mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že Kreml očekává obnovení pomníku buď v české zemi nebo na území Ruska.

V souvislosti s odstraněním pomníku v Rusku zahájeno trestní řízení. Ruští vyšetřovatelé chtějí potrestat osoby, které jsou odpovědné za demolici sochy. Podle ruského práva by viníci mohli být odsouzeni až k jednomu roku nápravných prací v případě, že stanou před ruskou justicí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cqph
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Mléčné dráze byl poprvé zaznamenán záhadný záblesk záření   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 13:31:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Astronomové poprvé zaznamenali záblesk rádiových vln v galaxii Mléčné dráhy, doprovázený zábleskem rentgenového záření. Portálu Science Alert to sdělil astronom Shrinivas Kulkarni z Kalifornského technologického institutu.

K tomuto jevu došlo 28. dubna 2020. Vědci jej zachytili pomocí kanadského radioteleskopu projektu CHIME (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment). Předpokládají, že zdrojem rádiového záblesku byl magnetar SGR 1935 + 2154.

Magnetary patří k neutronovým hvězdám, liší se však od nich silou magnetického pole, která je někdy až tisíckrát větší. Zaznamenaný signál může odpovědět na otázku o zdroji původu jednotlivých rychlých rádiových záblesků (fast radio burst, FRB). Jedná se o extrémně silný rádiový signál z „hlubokého vesmíru“ - galaxií, které se od nás mohou nacházet ve vzdálenosti milionů světelných let.

Při takových záblescích je uvolňována energie, která je 500miliónkrát vyšší než sluneční. Přitom takové záblesky trvají méně než milisekundu a zpravidla se již neopakují, proto je pro vědce obtížné předvídat jejich objevení se, sledovat je a podrobně je prozkoumat.

Všechny dříve detekované záblesky byly z jiných galaxií. Poslední byl doprovázen zábleskem rentgenového záření, jehož přítomnost může potvrdit vztah FRB k aktivitě magnetarů. Současně vědci zdůrazňují, že je předčasné dělat takové závěry.

Zdroj: portál Science Alert
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExtra špatná dobrá zpráva   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:36:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zjištění US Institutu pro výzkum politiky (IPS) smetánka amerických super-miliardářů zbohatla během tří týdnů v dubnu o 282 miliard dolarů. Je to obzvláště pozoruhodný výkon neboť ekonomika byla v prudkém skluzu a v prvním čtvrtletí spadla zhruba o 40%.

Tuto zprávu si Mezinárodní Měnový Fond , který předpověděl, že rok 2020 bude nejhorší od Velké Deprese z let třicátých, za rámeček nedá. Kdyby jeho odborníci měli pravdu, jak by bylo možné, aby američtí miliardáři v plné pandemii Covid-19 nahrabali víc než kdykoli předtím?

Výsledkem je, že tři z nich, majitel Amazonu Jeff Bezos, spoluzakladatel Mikrosoftu Bill Gates, a obchodník a investor Warren Buffet vlastní stejný světský majetek jako dolní polovina Američanů dohromady. Vyjádřeno v číslech, jde o nepoměr 3: 170, 000.000. Pozoruhodné jsou rychlost a soustředění procesu obohacování. Ještě před devíti roky bylo zapotřebí 400 super bohatců, aby trumfli polovinu národa, dnes na to stačí Tři mušketýři.

Žádný národ nemůže přežít morálně a hospodářsky, jestliže tak málo vlastní tolik moc, zatímco tak mnoho vlastní tolik málo.
Během posledních třiceti let američtí miliardáři si polepšili o 1.100% zatímco průměrná rodina asi o 5%. V roce 1990 celkové jmění miliardářů v USA činilo 240, 000.000.000 dolarů, dnes činí víc 3, 000.000.000.000 dolarů.

Pravda je, že v letech 1980-2020 daně miliardářů v poměru k jejich bohatství se snížily o 79%. Ale to jistě nevysvětluje vše. Tady něco nehraje, nebo není v pořádku. Patrně obojí.
Zpráva IPS kreslí obraz Spojených států coby moderní oligarchie, kde nejbohatší smetánka mohovité elity se prostřednictvím peněz dostala k zákonodárné a výkonné moci ve státě. Kapitál vládne Kapitolu. Tito vyvolení si platí armádu právníků, účetních odborníků a finančních poradců, která jim pomáhá ukrýt jejich jmění v daňových rájích a takzvaných dobročinných fondech.

Sopečný výbuch bohatství bohatých přichází v době, kdy během posledních šesti týdnů se octlo na dlažbě víc jak 60 milionů Američanů a kdy každé ráno se po celé zemi tvoří fronty ze 42 milionů hladovějících chudých před rozdělovnami státem podporovaných potravin.

V bibli neoliberální víry, je psáno , že sílící příliv zvedne všechny čluny. Dle této alegorie hospodářský úspěch jednoho obohatí postupně každého, když nebudete chtiví a nedočkaví. Co na tom, že přiliv zatím zvedá pouze super jachty boháčů; dejte mu čas a zvedne i vaše potopené pramice. Jděte za zeleným světlem naděje tam na konci tunelu, který je tak blízko a tak daleko.

Historie učí, že nejstarší a nejsmrtelnější neduh společenských systémů je nerovnost příjmů bohatých a chudých. Proto ze všeho nejvíc na Zemi mě překvapuje nadutost bohatých, kteří si myslí, že trpělivost chudých je bezbřehá a věčná.

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředseda Ústavního soudu neeticky podráží vládu   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:33:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z pohledu běžného, řadového občana bylo to, co se zase dělo na ČT24 v pořadu už dávno zprivatizovaných otázkách Václava Moravce, opět něčím, co by se v civilizované, slušné společnosti, kde se vyznává alespoň elementární politická kultura, rozhodně stát nemělo a co je porušením všeho, soudcovské etiky především.

Už jenom to, že soudce, jakýkoliv, v aktivní službě, ve veřejné debatě řeší politické otázky a je evidentně stranný, zaujatý, doslova voděn opozicí, včetně sebestředného moderátora, jako jejich placený advokát na provázku a nepokrytě hájí jejich zájmy, je tristní, nepochopitelné.

Ve světle toho, že opozice a senátoři někteří veřejně předem proklamují, totiž že budou podávat k Ústavnímu soudu ztížnosti a žaloby na vládu a jednotlivé ministry v souvislosti s kroky, opatřeními, která vlády učinila v nouzovém koronavirovém stavu ve státě, je už jenom samotné pozvání předsedy ÚS do politické debaty na veřejnoprávní ČT podlé a neférové. Ale takový prostě moderátor Moravec je, ostatně velmi trefně jeho samotného i ten jeho nechvalně známý pořad naší/jejich ČT popsal mediální odborník Petr Štěpánek.

To, že Pavel Rychetský pozvání přijal a jal se komentovat, hlavně teda kritizovat vládu a její ministry, s plným (doufám) vědomím toho, že se připravují žaloby na vládu k soudu, kterému předsedá, je, mám za to, maximálně neetické chování. Jeho podjatost v těch budoucích, zlomyslných a státu jako takovému škodících kauzách, byla nepřehlédnutelná, avizoval jí každým slovem.

Soudce Rychetský se tak sám zařadil mezi politiky, opoziční k vládě, byť by měl být nestranný, objektivní a rozhodně by se veřejně neměl vyjadřovat k jasně deklarovaným kauzám, která mají být v budoucnu řešeny soudem pod jeho vedením.
Spravedlnost pláče až naříká!

Dalším markantním problémem veřejných, stranných a neobjektivních výstupů předsedy ÚS je to, že podněcuje takto další a další "žalobce" z řad opozičních, nenávistných politiků a senátorů na vládu, sděluje jim takto, že mají velkou šanci uspět se svými stupidními žalobami na vládu a její ministry u Ústavního soudu. Dokonce je instruoval, v podstatě naváděl, jak tyto žaloby vypracovávat, což je naprosto nehorázné a nepřijatelné v demokratické a právo vyznávající společnosti.

Takovou už jenom třešničkou na tomto odpudivém dortu, který tam pekl aktivisticky moderátor Moravec, byla účast a výstupy právníka Kyselu, kterého označují někteří jako ústavního právníka. Ten je nechvalně známý jako urputný nepřítel pana prezidenta a podílel se na několika žalobách k ÚS na něj. Po spravedlivém právu, naštěstí, neúspěšných.

Běžný, řadový občan na tuhle klubající se soudcokracii jenom neuvěřitelně zírá a nestačí se divit. Soudce, jakýkoliv, který otevřeně doslova fandí a svými vyřejnými výstupy pomáhá neúspěšným ve volbách opozičným politikům, včetně neúspěšných kandidátů na funkci prezidenta, v jejich žalobách na ty úspěšné, by měl okamžitě svléknout talár a být vypoklonkován z každé soudní síně.

Rozbují-li se tady u nás ta pověstná soudcovská mafie, budou-li omilostňováni různí Rittigové a necháváni na svobodě už i odsouzení různí Janouškové na jedné straně a na té druhé odsuzována vláda za svá opatření, která nepopiratelně na výbornou zvládala a zvládá mimořádný, nouzový stav koronavirové pandemie, čemuž svědčí jasná čísla, výsledky, je něco tady špatně, hodně špatně.

Soudci v aktivní službě státu a občanům se nikdy nesmí veřejně přiklánět, mám za to, na stranu opozičních, protivládních politicků, poňoukat je a pomáhat jim v žalobách na stát, vládu a konec konců i pana prezidenta. Pomáhají tak k rozvracení demokracie, státního systému, který byl a je v souladu se zastupitelskou demokracií, s platnými legislativními předpisy této naší krásné země. Jejich subjektivní právní názor v bezprecedentních situacích a kauzách, nesmí být ve finále zaměřen proti zájmům a potřebám obyvatel, občanům této země, o které se řádně stará a hájí je vláda, vzešlá z demokratických, svobodných a řádných voleb.

Soudci musí být nezávislí, nestranní, nezaujatí, objektivní a nemají dělat politiku. A už vůbec ne u nenávistného Moravce, který jim napovídá a vodí si je do svého politicky pokleslého pořadu. Navíc za naše peníze proti nám, většině občanů.

Volby musí rozhodovat, rozhodně né zaujatí soudci a nějaký moderátor Moravec.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

ZDROJ: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHavlíček: Držel bych se toho, že ne všechno, co vyjde v médiích, tak to je   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:28:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politika pražské kavárny, reprezentovaná v nedělním vysílání ČT pořadem Otázky Václava Moravce, zabředává do stále hlubší a hlubší stupidity. Už jen když vezmeme v úvahu, že něco tak pitomého a absurdního, jako je ruský agent přijuchavší do Prahy s aktovkou plnou jedu pro naše vynikající tři starosty, se vůbec může stát předmětem vážně se tvářící debaty a jmenovitě tedy nedělní debaty OVM, máme zde jako na talíři otázku duševního zdraví toho, kdo tento problém do debaty zařadil, stejně jako duševního zdraví těch, kteří jsou před tváří celého národa ochotni se s výtečníkem, který tohle provedl, vůbec bavit.

Protože propánakrále, copak jsme už z těch všech Agentů 007, které se na nás od sametu až dodneška z filmových pláten a Tv obrazovek valí, zpitoměli tak, že si nedovedeme postavit otázku pro koho je to dobré, či mohlo by to být dobré, a podle se i k problému, jako je tento, postavit? A tedy zeptat se sama sebe, co dobrého by Rusko dosáhlo a jak by se zlepšila jeho pověst ve světě - o níž jde Rusku ze všeho vůbec nejvíc - kdyby zabilo tři pravděpodobně nejpitomější obyvatele Prahy? Protože kdybychom to s rozumem dryákem nezkaleným provedli, či kdyby takovéto úvahy byli schopni též redaktor Moravec a pirát Bartoš, nemohli by přece dokonce ani oni brát tuhle neuvěřitelně groteskní kovbojku o ruském agentu s jedem v aktovce vážně, museli by se přece lidsky zasmát tak, jak se tomu dnes směje dle ankety Parlamentních listů 95 procent našich lidí, museli by další účastníky debaty objat kolem ramen a namísto tlachání nad nesmyslem, jaký jsme v naší novodobé histori ještě nezaznamenali, by je pozvali do místní kavárny na drink.

A teprve až tam, kdyby se mluvilo upřímně a od srdce k srdci, by věta ministra Havlíčka ze skutečně proběhlé debaty OVM i z titulu tohoto článku získala správný lesk, protože by ji jistě doprovodila spousta vět dalších, ministrův výrok dokumentujících i potvrzujících.

Což by se pochopitelně týkalo i pořadu OVM. A redaktor Moravec by se smál, až by se za břicho popadal, a možná by dokonce i kápl božskou...

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZe vzpomínek dcery generála Svobody   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:25:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusové si vážili a váží i našich vojáků, kteří bojovali v II. Světové válce. Je mi fyzicky špatně, když se dívám do křivých očí Koláře, Hřiba, a už vůbec Novotného, který vypadá a mluví, jako kdyby ho právě teď pustili z léčebny. Na televizní stanici Rossia1 udělal z českého národa svým chováním naprosté pitomce. A celá ta skvadra Kolář, Hřib, Novotný a většina členů zastupitelstva Prahy 6, z našeho národa udělala nevděčné, hloupé a nečestné ubožáky.

Je dobře, že jsou stále mezi námi důstojní lidé jako Zoja Klusáková-Svobodová - dcera generála a později i prezidenta Československé republiky Ludvíka Svobody. Takoví lidé jsou živým svědectvím doby, na kterou bychom nikdy neměli zapomínat.
------------------------

"Generál sám chodil do útoku"

Dcera československého národního hrdiny Ludvíka Svobody - o svém otci , pomníku maršála Koněva a pokusech o revizi historie.

Spolu s jednotkami a formacemi sovětské armády byli nacisté poraženi vojáky 1. československého sboru pod velením Ludvíka a Svobody. Tento muž, který se později stal prezidentem Československa, si vážil všech, kdo ctí historii a pamatují si její ponaučení.

Jak na Ludvíka Svobodu vzpomíná maršál Sovětského svazu I.S. Konev:

"Byl to organizovaný a nesmírně statečný muž. O něm se dá říci bez nadsázky: v bojových letech by nesklonil hlavu před nepřítelem ... Nebyl komunistou během válečných let, ale byl skutečným patriotem, mužem progresivních myšlenek spojených s nejlepšími ambicemi ... Svoboda byl skutečným národním hrdinou, jedním z nejodvážnějších lidí, kterého jsem viděl, byl voják v nejvyšším slova smyslu.“

Red: Také nemohu ignorovat epizodu s demolicí pomníku maršála Koněva. V Rusku to způsobilo velmi bolestnou reakci. V rámci přípravy na rozhovor s vámi jsem si znovu přečetl Koněvovy monografie a upozornila jsem na druh lásky a úcty, s níž píše o Československu, jak udělal vše, aby osvobození Prahy šlo bez destrukce, aniž by poškodilo město. Jak vysvětlit tento vandalismus ve vztahu k pomníku?

Zoja Klusakova-Svobodova:

Osobně, celý podvod kolem pomníku maršála Koněva je pro mě hluboce nepříjemný, stydím se, že se to stalo v Praze. A nejsem jediná, ale bohužel nejsme slyšet.

Znám postoj maršála Koněva k Československu. Během společných bitev byl tento velitel naplněn upřímným respektem k Ludvíku Svobodovi i dalším soudruhům .Dokážu dosvědčit, že to byli Konev a maršál Žukov, kteří pomohli mému otci dostat se z vězení, kde skončil v letech represí za komunistického režimu. Studovala jsem tehdy v Moskvě.

Koněv také zajistil propuštění generála Klapálka, který byl rovněž uvězněn na základě falešného obvinění. Byla jsem svědkem toho, kdy Koněv slyšel od mého otce o zatčení Klapálka. Pak se Koněv bez prodlení obrátil na prezidenta Zapotockého a ostře prohlásil: "Zjistil jsem, že generál Klapálek byl zatčen. Víte, kdo je generál Klapálek? To je národní hrdina vaší země!" O několik dní později byl generál propuštěn.

Radka Zemanová-Kopecká

Zdroj: https://rg.ru/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný: Řepka olejka je žlutý mor. Vraťme pole chlebu! Jinak hrozí drahota   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:19:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ceny jídla letí nahoru. Koronavirová hysterie paralyzuje dopravu po celém světě. Některé země začaly omezovat export potravin, neboť se obávají hluboké krize a hladu. Naši sedláci pěstují řepku do nádrží aut a bioplynových stanic. Nemohou jinak.

Žluto. Všude opět žluto. Abyste vychutnali depresivní jednotvárnost, sedněte počátkem května do letadla a vzneste se nad střední Evropu. Loni se mi to povedlo. Řepka, kam oko pohlédne. Česko vede prim nejenom na pohled. I papírově dřepíme na špici Evropské unie v záboru orné půdy řepkou.

Vysávat půdu kvůli bioplynu?

Řepku olejku jsme tradičně pěstovali pro potravinářské účely. To je jistě v řádu věcí. Pole má živit člověka a nakrmit domácí zvířata. Ale pěstovat na polích palivo? Vysávat půdu a devastovat krajinu kvůli bioplynu? Podporovat z vlastních prostředků potravinovou nesoběstačnost a řádění nadnárodních monopolů? Experimentovat s životodárnou zemí kvůli kapsám zelených mafiánů?

Zrušte úchylnou naftovou alchymii!

Jistě. Zemědělci uvažují pragmaticky. Řepka je pro ně cenově výhodná, a tak sejí a sejí. My ovšem do té ceny sypeme peníze! Dotujeme plochu, na níž se řepka pro technické účely pěstuje, a ještě jsme tupě uzákonili požadavek hloupé směrnice EU, která nás nutí přimíchávat metylester řepkového oleje do motorové nafty. Ceny potravin letí nahoru. Koronavirová hysterie paralyzuje jejich dopravu po celém světě. Některé země začaly omezovat export potravin, neboť se obávají hluboké krize a hladu. Naši sedláci však pěstují řepku do nádrží aut a bioplynových stanic. Ministři a poslanci obou pohlaví, dejte nám, občanům, alespoň malý dárek. Zachovejte se sebevědomě, slušně a logicky. Zrušte antiekologickou dotaci řepky a zrušte v zákoně o ochraně ovzduší úchylnou naftovou alchymii. Vraťte pole výrobě jídla! Nesete před národem, mimo jiné, odpovědnost za cenovou dostupnost potravin.

(Autorem článku je Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a současný předseda Asociace nezávislých médií)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJen pár otázek   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 10:15:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chtěl bych se zmínit o několika "podivnostech" kolem korunabacilu a o jiných záležitostech.

Je zajímavé, že na nedávnou výzvu na facebooku se neozval ani jeden jediný nakažený covidem či aspoň někdo, kdo by takového člověka znal. Přitom prý jde o pandemii....

Je samozřejmé, že doma roušku nenosíme a vzájemně se dotýkáme. Manželé se běžně líbají, babička políbí vnuka. Přesto z domu do nemocnice odvezou jen jednoho jediného člena rodiny, místo aby byla nakažena celá rodina...

V největší brněnské nemocnici, kde by měla být přeplněná oddělení nakažených z celé jižní Moravy, leží jen jeden či dva lidé. Přesto prý jde o pandemii...

Další "záhada" se týká Ústavu pro výzkum totalitních režimů. Jde o množné číslo, tedy ne o jeden režim. Proč se nezabývá i důsledky totalitního režimu před osmdesáti lety? Pardon, čísla o umučených a o mrtvých by byly mnohonásobně větší....

Neměl by se tento ústav zabývat protektorátem za Německa a současným nastávajícím protektorátem? Nebyl tento ústav založen kvůli tomu, aby záměrně zkresloval dějiny?

Když jsem loni navštívil putovní výstavu o osmdesátých letech u nás. Hned od začátku až do konce filmu jsem byl šokován, a myslel jsem si, že byla zrušena cenzura a že je to dokument o dnešní době. Teprve na konci filmu mi došlo, že to mělo být o minulém režimu...

Už si ani nevzpomínám, proč jsme vlastně zvonili klíči?

Autor: Miroslav Petr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSochař a prominentní synek Kolář má stažené půlky. 2. série fake news telenovely Skripal?   
Pridal tk Pondělí 04 květen 2020 - 09:52:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prominentní bojovník se sochou Ondřej Kolář, synek lobbisty USA Petra Koláře, je střežen policií. Stejně jako další provokatéři: ztělesněná vulgarita a nenávist Pavel Novotný a kvazi primátor Zdeněk Hřib. Skripal a novičok hadra.

Médii a režimem (EU/USA) protežovaní lokální politici, kteří svými zbytečnými (ale prorežimně žádoucími a nutnými) provokacemi Ruska a Číny začali záměrně fušovat do mezinárodní politiky - což jim nenáleží - mají nyní policejní ochranu.

Druhá série telenovely Skripal a novičok: Kolář a ricin

Po děsivé britské telenovele v hlavních rolích s ruskými agenty, Skripalem a nejsmrtelnějším jedem na světě novičokem je na světě druhá série - ricin a starosta Ondřej Kolář. Rusové totiž dozajista nemají na geopolitické scéně nic zajímavějšího na práci než likvidovat bezvýznamného prominentního synka Petra Koláře - stvořitele mýtu postrachu králikáren Drahoše a nyní převlékače uniforem a samozvaného blanického rytíře Petra Pavla.

„Podstatné je to, že já, Zdeněk Hřib - primátor Prahy i Pavel Novotný musíme být chráněni kvůli laxnímu přístupu našich autorit. Podstatné je to, že na ambasádě v Korunovační ulici se shromažďují agenti cizí mocnosti, kteří mají jasný úkol - likvidovat české občany. A proto se ptám - jak je možné, že naše vláda mlčí? Jak je možné, že takové chování tolerujeme? Proč nejsou brána vážně varování našich tajných služeb?!" uvedl Kolář na svém Facebooku.

Čučkař s metálem od CIA jistě ví, co dělá

Nechci úplně přeceňovat zaostalé Rusy, ale myslím, že kdyby měli jasný úkol zlikvidovat Koláře, který je českým občanem stejně jako jeho otec, dle mého, jen formálně, pak myslím, se vším respektem, že by to měl už za sebou a metály CIA ověnčený šéf BIS Michal Koudelka by si nervózně popotahoval brýle a přemýšlel, kde udělal při indoktrinaci dějepisu a literatury ve školních osnovách chybu.

„Byla mi přidělena (policejní ochrana) na základě toho, že tady byly zjištěné nějaké skutečnosti, a ty skutečnosti jsou takové, že je tady Rus, který mě má za úkol zlikvidovat. Nejenom mě, ale ještě pana Hřiba a pana Novotného,“ uvedl podle ČT Kolář.

Myslím, že Ondřej Kolář - na rozdíl od malinko více bezvýznamného Hřiba a Novotného - by strach mít skutečně mohl. Ne však z Rusů, ale z konexí a kontaktů svého otce, v jejichž zájmu by jeho případná oběť určitý smysl možná dávala.

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=750750
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0873 sec,0.0352 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,405kB