Pátek 08 květen 2020
Ministerstvo obrany RF odtajnilo dokumenty o osvobození Prahy   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 11:41:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U příležitosti 75. výročí vítězství ve 2. světové válce ruské ministerstvo obrany zveřejnilo tajné dokumenty o osvobození Prahy sovětskými vojáky v květnu 1945. Archivní materiály o Pražské útočné operaci byly zveřejněny na webu tohoto rezortu v rubrice Poslední boj před vítězstvím.

Ministerstvo obrany RF odtajnilo bojové deníky, rozkazy a hlášení týkající se Pražské útočné operace a také návrhy na vyznamenání a dokumenty, které svědčí o poskytování pomoci obyvatelstvu v obnovení mírového života. Vojenský rezort zveřejnil tyto materiály, aby zabránil falzifikaci dějin a pokusům o revizi výsledků Velké vlastenecké a 2. světové války, uvádí se ve zprávě.

Pražská útočná operace probíhala ve dnech 6. až 11. května roku 1945 s cílem likvidace německých vojenských seskupení na území Československa. Ze strany Sovětského svazu se jí zúčastnila vojska 1., 2. a 4. ukrajinských front.

Důvodem k zahájení operace bylo povstání obyvatel Prahy proti německé okupaci. Lidé vyvěšovali mj. české národní vlajky a ničili německé silniční ukazatele a tabule. Na pomoc obyvatelům Prahy dorazily 101. střelecký sbor, 42. a 5. gardové tankové brigády, 1. československá tanková brigáda a 70. gardová střelecká divize.

Velitel 38. armády 1. ukrajinského frontu generálplukovník Kirill Moskalenko dal rozkaz k postupu na Prahu 7. května na nařízení maršála Sovětského svazu Ivana Koněva. V rozkazu generála Moskalenka se podotýkalo, že hlavním úkolem mobilní skupiny má být „co nejrychlejší příchod“ do okolí Prahy.

„Akce skupiny mají být rozhodné a postup odvážný a energický. Eventuální ohniska odporu nepřítele se mají obcházet za využití husté sítě silnic v blízkosti hlavní trasy,“ uvádělo se v rozkazu.

Boje za osvobození Prahy trvaly celý den 9. května. Ministerstvo obrany RF podotýká, že v důsledku uskutečnění Pražské operace se podařilo rozdrtit poslední velké seskupení wehrmachtu na sovětsko-německé frontě a ukončit osvobození Československa. Za celou dobu operace zajala sovětská vojska 25 tisíc německých vojáků a důstojníků. Přes 119 tisíc účastníků nepřátelských vojenských skupin bylo odzbrojeno, bylo získáno také 265 tanků, 220 obrněných transportérů, 80 letadel, jiná technika a zbraně a také potraviny.

Mezi odtajněnými materiály jsou návrhy na vyznamenání, které podávají svědectví o těch, kdo se vyznamenali v průběhu Pražské operace.

Po ukončení bojových akcí předal SSSR československému hlavnímu městu potraviny, mj. 50 tun mouky, 100 tun brambor, 10 tun různých krup, čaj, cukr, špek a také osiva a krmiva. Kromě Prahy zabezpečilo sovětské velení potravinami i jiná československá města: Moravskou Ostravu a Brno. Obyvatelé těchto měst, stejně jako Pražané, dostávali potraviny na lístky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cszg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHolandský král se omluvil za svojí babičku a její chování za 2. světové války. O utrpení Židů ve vysílání za války mluvila jen 3 krát   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 06:36:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Holandský král Willem-Alexander se omluvil za chování své babičky královny Wilhelminy za 2. světové války. Ta během 48 rozhlasových vysílání z londýnského exilu zmínila utrpení Židů pouze 3 krát. Podle krále projevila vůči židovskému utrpení necitlivost. Královna Wilhelmina vládla 58 let (1890 – 1948) a byla zatím nejdéle panující holandským monarchou.

Provokatér by se mohl ptát, zda to nebylo tím, že královna tehdy považovala holandské Židy za holandské občany a když se obracela k celému národu, tak se obracela i k nim. Ale to dnes není ta správná interpretace dějin a přístup k vyvoleným menšinám. Dnes se přece oficiálně musí připomínat především utrpení 6 milionů židovských obětí, 27 milionů Rusů a dalších národů bývalého SSSR, nebo 3 miliony Poláků jsou vedle toho přece naprosto bezvýznamné ztráty. Na ty ruské oběti druhé světové války je dnes dokonce dovoleno plivat. Jako by mezi těmi mrtvými byl nějaký rozdíl? Nezaslouží si snad všichni stejnou úctu?

Dutchman, Randstad

Zdroj: Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsou pro ČR likvidační akce cizím státem opravdu nepřijatelné?   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 06:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Likvidace politiků či občanů cizím státem na území jiného je prý pro ČR nepřijatelná. Tak to aspoň vyplývá z humbuku kolem údajného ricinového agenta v ČR, který prý přijel z Ruska. Hujer jeden...

ČR je ovšem spojencem USA a podpořilo samozvaného rádoby prezidenta Venezuely Guaidoa. Nyní vychází na povrch, že za ztroskotaným víkendovým pokusem o atentát na legitimního prezidenta Venezuely Madura, stojí právě USA a opozičník Guaido.

Teď bude teprve vidět, zda je pro ČR likvidační akce cizího státu proti politikovi na území jiného státu nepřijatelná, a zda také nalezne slova odsouzení a bude se od ní distancovat. A ve Venezuele nešlo jen o průjem...

Petříčku! Co ty na to...?

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin telefonicky hovořil s Trumpem. Jednalo se o zbraních   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 06:06:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin spolu hovořili po telefonu, informoval mluvčí Bílého domu. Tématem byl i boj s koronavirem.

Podle jeho slov lídři obou zemí „projednali pokrok v boji s koronavirem“. Tiskový mluvčí kromě toho prohlásil, že Trump „znovu potvrdil, že Spojené státy jsou nakloněny efektivní kontrole zbraní, do které patří nejen Rusko, ale i Čína, a také jsou připraveny k jednání, aby bylo možné se vyhnout budoucím závodům ve zbrojení“.

V Kremlu zase prohlásili, že Putin a Trump si vyměnili gratulace k 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem.

„Byla akcentována historická významnost spojeneckých vztahů, které spojily naše národy v letech druhé světové války a umožnily tak porazit společného nepřítele. Bylo zdůrazněno, že v duchu těchto tradic mohou Rusko a USA dosáhnout řešení ve věci ostrých problémů současné doby, a to včetně dosažení strategické stability, boje s terorismem, řešení regionálních konfliktů a čelení epidemiím,“ dodali v Kremlu.

Prezidenti také věnovali pozornost pozitivům plynoucím ze spolupráce při boji s koronavirem. Při hovoru o situaci okolo ropy, oba prezidenti poukázali na včasnost uzavření dohody OPEC+, která již vedla ke stabilizaci situaci na trhu, dodali v Kremlu.

Dodávky ventilátorů do Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin přijal také Trumpovu nabídku ohledně dodávek přístrojů umělé plicní ventilace (UPV) do Ruska z USA pro pacienty nakažené koronavirem. „Ano, pomáháme mnoha zemím. Rusko je zasaženo covidem-19 stejně jako i jiné země,“ řekl americký prezident na otázku, zda opravdu tyto přístroje Washington do Moskvy pošle.

Jak uvedli v Kremlu, americký lídr také nabídl odeslat do Ruska dodávky zdravotnického vybavení. Obecně oba prezidenti kladně ohodnotili spolupráci zemí v situaci s koronavirem.

Česko-ruské vztahy podle Petříčka

Český ministr zahraničních Tomáš Petříček věcí poskytl rozhovor ruskému portálu RBK. Jedním z témat byl i památník Ivana Koněva.

„Je očividné, že současná situace se negativně odrazila na našich vzájemných vztazích, které i bez toho neprožívaly nejlepší časy. Současně s tím jsem ale přesvědčen, že historické otázky, které se týkají první a druhé světové války, nesmí vkládat klín mezi naše země,“ prohlásil v rozhovoru pro RBK Petříček a dodal, že v řadách sovětské armády se během druhé světové války nacházelo více než 20 Čechoslováků bojujících proti nacistickému Německu.

Česká strana je údajně připravena jednat s Ruskem o případném převozu památníku Ivana Koněva do Ruska. O to dříve projevily zájem ruské občanské spolky. „V každém případě přemístění sochy do Ruska musí být naším rozhodnutím,“ dodal ministr.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cspd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické médium: Téměř před rokem došlo v USA k neznámému fatálnímu onemocnění dýchacích cest   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 05:57:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada studií z poslední doby prokázala, že v mnoha zemích se objevily první případy epidemie nového koronaviru dřív, než země oficiálně nahlásily. Světová zdravotnická organizace (WHO) vyzývá země, aby prošetřily rané případy.

Podle zprávy Americké vysílací společnosti (ABC) vypukla v červenci v komunitě důchodců ve Virginii ve Spojených státech neznámá smrtelná nemoc dýchacích cest, kterou onemocnělo 54 lidí. V té době mělo 54 lidí příznaky, včetně kašle a zápalu plic, a 2 lidé zemřeli. Mezi symptomy popsané pacienty patřily „horečka, kašel, bolest těla, sípání, chraplavý hlas a celková slabost".

Z informace ABC News vyplývá, že epidemie v této komunitě důchodců propukla 30. června 2019. Komunita je jen hodinu jízdy od biologické laboratoře Fort Detrick, která byla loni tajně „uzavřena" a letos byl její provoz opět obnoven.

10. března iniciovali lidé petici na Petiční síti Bílého domu, v níž požádali vládu USA, aby oznámila skutečný důvod pro uzavření biologické laboratoře Fort Detrick loni v srpnu, aby objasnila, zda z laboratoře unikly viry. Do dneska se jim nikdo neozval a nereagoval!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký odborník: Musíme být připraveni, že dopad epidemie na ekonomiku potrvá několik let   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 05:52:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šíření epidemie COVID-19 po celém světě způsobuje obrovskou hospodářskou depresi v různých zemích. Co utrpělo Německo jako největší ekonomika v Evropě? Jaká opatření zavedla německá vláda? Jak se bude rozvíjet hospodářská situace v budoucnu? Novinářka čínské mediální organizace China Media Group v Německu paní Ruan Jiawen (Žuan Ťia-wen) nedávno vedla rozhovor s předsedou Německého federálního sdružení pro hospodářský rozvoj a zahraniční obchod panem Michaelem Schumannem. Následuje reportáž od paní Ruan Jiawen.

Pan Michael Schumann při rozhovoru poukázal na to, že epidemie COVID-19 vnesla mnoho nepříjemností do života lidí. Různá odvětví v Německu čelí obtížím, zejména v oblasti letectví, turistického ruchu, pořádání veletrhů, provozování restaurací a hotelů a dalších. Globální obchodní trh poklesl, byla zastavena výroba a práce a dodavatelský řetězec byl přerušen. Tradiční pilíř německé ekonomiky, automobilový průmysl, samozřejmě utrpěl vážné potíže.

Pan Michael Schumann uvedl: "Německá ekonomika byla zasažena epidemií COVID-19. Podle oficiálních německých předpovědí čelí německá ekonomika nejhorší recesi od roku 1945. Na jedné straně je to přímý dopad pozastavení hospodářských činností v důsledku různých omezujících opatření, na druhé straně nepřímo ovlivnila německou ekonomiku a vývoz také recese ostatních zemí."

Avšak pan Schumann má plnou důvěru, že Německo tomuto tlaku odolá. Dodal: „Nakonec německá ekonomika, zejména německá střední třída, zažila temnější okamžiky. Lze říct, že po druhé světové válce dosáhlo Německo ekonomického růstu od nuly. Přestože je současná situace obtížná, je lepší než v té době. Jsem proto pevně přesvědčen, že německá ekonomika dokáže díky své silné schopnosti obnovy nakonec překonat výzvy epidemie."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Mike Pompeo vymýšlí lži   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 05:51:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying ve čtvrtek na tiskové konferenci uvedla, že známý americký ekonom Jeffrey D. Sachs ve svém článku uvedl, že obvinění vlády USA vůči Číně v oblasti epidemie jsou neopodstatněná a nelogická a jsou to velké lži.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 3. května na začátku rozhovoru pro ABC uvedl, že nejuznávanější odborníci si myslí, že nový koronavirus byl vyroben uměle, a on nemá důvod jim nevěřit. Moderátor to zpochybnil a poznamenal, že Úřad ředitele zpravodajských služeb Spojených států vydal prohlášení, že ve vědecké komunitě existuje široký konsenzus, že koronavirus nebyl vyroben uměle ani geneticky upraven. Na to Mike Pompeo odpověděl: „Máte pravdu. Souhlasím. Viděl jsem prohlášení zpravodajské agentury. Nemám důvod pochybovat. Toto prohlášení je v současné době přesné."

Hua Chunying řekla, že jeho prohlášení jsou protichůdná, protože vymýšlí lži a zakrývá další lži. To je už veřejné tajemství.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražská bondovka   
Pridal tk Pátek 08 květen 2020 - 05:49:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pražské letiště přicestoval podle Respektu příslušník ruské tajné služby s jedem ricin ve svém kufříku. České ministerstvo zahraničí však toho nebezpečného parchanta nevyhostí, protože chybí přímý důkaz, že by porušil zákon.

Existovaly ale dostatečné důkazy k vyslání echa do médií, že životy třech českých komunálních politiků jsou ohroženy. „My jsme četli nějakou bondovskou historku, která byla, tuším, v jednom časopise“, řekl České televizi ministr kultury Lubomír Zaorálek, „tu neberu...“ Právě na Praze 8 v budově Danube House začal remake filmu „Casino Royale“, poté se přesunul do Černé Hory, kde James Bond málem zemřel rukou krásné Rusky.

Valenka, přítelkyně Bondova protivníka, přimíchala jed náprstníku do martini agenta 007. Ten přežil jen díky tomu, že měl zrovna k dispozici ten správný protilék (podobně jako v Amesbury). Ponaučení z pražské ricinové aféry: ti, kdo si nepamatují bondovské historky, jsou odsouzeni je opakovat.

Erik Best

ZdroJ. http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1666 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,581kB