Neděle 10 květen 2020
Od roku 1918 neměla žádná infekční pandemie druhou vlnu. Proč politici a oficiální odborníci straší druhou vlnou u koronaviru?   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 06:22:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od španělské chřipky v roce 1918 neměla žádná velká epidemie druhou vlnu onemocnění. Na to veřejně poukazují přední evropští mikrobiologové a epidemiologové. Je proto záhadou, proč politici u nás i jinde a oficiální odborníci a oficiální media druhou vlnou tak vytrvale straší již dost vyděšené obyvatelstvo. Není přece možné, aby oficiální epidemiologové (u nás plukovník Prymula) tuhle skutečnost neznali?! Čtenář možná namítne, ale “experti” jako český ministra zdravotnictví Adam (Babišovo ANO), nebo bankovní úředník Spahn u nás v Německu opravdu žádné takové znalosti nemají a bude mít pravdu. Jenže ti epidemiologové (vzděláním lékaři) to vědět musí. Epidemie je definovaná jako “časově omezené rozšíření infekční choroby”.

Srovnávat koronavirou epidemii se španělskou chřipkou také nelze! Španělská chřipka byla skutečná celosvětová pandemie a zahubila desítky milionů lidí, většinou zcela zdravých. Koronavirus žádné podobné parametry nevykazuje. Navíc je kolem něj spousta zjevných podivností. Umělé navyšování počtu mrtvých a nemocných, falšování úmrtních listů, kdy zemřelí na jinou nemoc se náhle ocitnou v kolonce “koronavirus”. Podivné jednání velké části politiků a medií. Masivní cenzura jiných názorů.

Proto se ptám, proč to strašení “druhou vlnou”? Je snad důvodem umělé udržování napětí a strachu ve společnosti? Aby zatím mohla proběhnout plánovaná “perestrojka světa”, kde výsledkem má být totalita jako z G. Orwella? Nebo nám snad globální finanční elity nějakou ( a tentokrát skutečnou) druhou vlnu chystají?

Soudný člověk by proto měl současné politiky, oficiální úřady a oficiální media pozorně sledovat a současně získávat pravdivé údaje z alternativních medií.

Juraj Jánošík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFacebook vysvětlil odstranění fotek se sovětskou vlajkou nad Říšským sněmem   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 06:03:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Fotografie, kde pozvedávají sovětští vojáci červenou vlajku nad Říšským sněmem, byly odstraněny z příspěvků uživatelů sociální sítě omylem. Uvedl to oficiální zástupce Facebooku.

„Tento obsah byl smazán omylem našimi automatizovanými nástroji pro odhalování porušení a je nyní obnoven. Omlouváme se uživatelům za jakékoliv způsobené nepříjemnosti v souvislosti s tím,“ řekli v Facebooku.

Zároveň připomněli, že společnost dočasně pouští své zaměstnance, kteří se zabývají prověřováním obsahu, domů kvůli jejich zdraví a bezpečnosti. „Chceme, aby naše platforma byla stále bezpečným místem pro udržování kontaktů mezi lidmi navzájem ve složité situaci, proto se v nynější situaci spoléháme na automatizované systémy pro detekci a odstranění obsahu, který porušuje zásady komunity,“ uvedla společnost.

„Čím méně lidí může posuzovat obsah, obrázky a komentáře, které potenciálně narušují naše normy, tím je větší šance, že se dopustíme nějakých chyb. Snažíme se takové případy vyřešit nejrychleji, jak to jde,“ řekl oficiální zástupce Facebooku.

Blokování uživatelů na Facebooku

Dnes si někteří uživatelé sociální sítě Facebook všimli a začali si stěžovat na to, že sociální síť odstraňuje příspěvky s fotografií, na které sovětští vojáci vyvěšují Vlajku vítězství nad Říšským sněmem. Uživatelé informovali, že neuronové sítě blokovaly příspěvky, jelikož „porušují zásady komunity týkající se nebezpečných lidí a organizací“.

Na sociální síti je uvedeno, že autoři příspěvků nemohou podporovat teroristy, aktivity na hraně nesnášenlivosti, hromadné či sériové vraždy, obchod s lidmi, násilí a trestnou činnost. Jakým způsobem je spojena Vlajka vítězství s danými pravidly, se ovšem neupřesňuje.

Někteří uživatelé navrhli, že neuronová síť Facebooku může blokovat fotografii kvůli tomu, že stojí vojáci na střeše, a tudíž by mohla být vnímána jako nebezpečný čin či výzva k sebevraždě.

Zmiňme, že fotografii zablokoval Facebook také zpravodaji Sputniku Leonidu Sviridovi. Opět se jednalo o fotografii s Vlajkou vítězství. Stěžovali si ovšem i další uživatelé. „Pokud to není ostuda, pak nevím, co znamená slovo ostuda. Za dvě minuty po zveřejnění byla fotka zablokována,“ napsal naštvaně Sergej Zvjagincev.

„Pokud fotografie Vlajky vítězství na Říšském sněmu porušuje na Facebooku jeho zásady komunity, pak se domnívám, že zásady komunity jsou pravidla NSDAP,“ napsal v příspěvku Dmitrij Baryrin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ct6f
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„My to jen tak nepřejdeme.“ V Rusku se rozhořčili nad příspěvkem Bílého domu o válce   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:59:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko nikomu nedovolí zapomenout na pravdu o roli Sovětského svazu ve vítězství nad fašismem, prohlásil v sobotu ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov.

„Dnes se ne každému líbí naše vítězství. Někteří chtějí přezkoumat hodiny historie, ale nikomu nedovolíme, aby na ně zapomněl,“ řekl v gratulačním videu.

V předvečer administrativa Bílého domu zveřejnila na sociálních sítích video, kde je zachyceno položení věnců k památníku obětí z druhé světové války. Akce se zúčastnili americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania. Ve videu však zaznělo, že nacisté utrpěli porážku jenom od USA a Velké Británie, Sovětský svaz tak nebyl zmíněn.

Předtím ruský velvyslanec také okomentoval dezinformační kampaň ve Spojených státech a řadě dalších zemí, kdy dochází k pokusům snížit roli Sovětského svazu ve vítězství nad nacistickým Německem nebo dokonce tvrzením, že SSSR rozpoutal druhou světovou válku.

„Nedokážu si ani představit, jak mohou lidé dnes říkat taková rouhavá slova, kdy vědí, že sovětský národ přišel (během války, pozn. red.) o 27 milionů lidí. Věřím, že bychom neměli mlčet. Měli bychom o tom mluvit, ale mluvit klidně, s argumentací, abychom objasnili obyčejnému Američanovi, obyčejným lidem v Evropě, že to byl sovětský voják, který osvobodil Evropu, ubránil nezávislost Evropy a Sovětského svazu,“ uvedl diplomat.

Ruské úřady dříve opakovaně upozorňovaly na to, že některé evropské země se snaží přepisovat historii. Prezident RF Vladimir Putin také poznamenával, že Ruská federace je povinna zachovat pravdu o Velké vlastenecké válce a odolat pokusům falšovat její historii.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ze své strany upozorňoval na to, že pokusy o šíření a použití lživých informací o roli SSSR ve druhé světové válce budou pokračovat. Podle něj to má za cíl oslabit postavení Ruska na mezinárodní scéně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ct6e


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntonio Guterres: Oběti SSSR ve jménu vítězství by nikdy neměly být zapomenuty   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:52:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN Antonio Guterres plánoval přijet do Moskvy, aby oslavil 75. výročí vítězství ve druhé světové válce 9. května. Ale pandemie koronaviru tyto plány změnila. V rozhovoru pro RIA-Novosti hovořil o úloze SSSR při porážce fašismu, o nebezpečích neonacismu a boji proti koronaviru.

Úloha SSSR ve druhé světové válce

Podle generálního tajemníka OSN letošní vzpomínkové akce připomínají miliony obětí a obrovskou cenu, kterou země zaplatily.

„Druhá světová válka byla dobou neuvěřitelných zvěrstev a ztrát lidstva. Válka způsobila velké škody mnoha státům, včetně republik bývalého Sovětského svazu, které si vyžádaly největší počet obětí. To ovlivnilo téměř každou rodinu tak či onak. Oběti, které přinesl lid Sovětského svazu ve jménu porážky nacismu - nejen lidské, ale i oběti v každém smyslu slova- by nikdy neměly být zapomenuty," řekl Guterres.

Poznamenal také, že se letos zúčastnil velmi vzrušující akce věnované výročí osvobození tábora smrti v Osvětimi vojáky Rudou armádou. Takové události a obřady podle něho uctívají účastníky těchto událostí a připomínají nám všem, co se stalo.

Novou hrozbou je neonacismus

Guterres řekl, že je velmi znepokojen tím, že teroristé a neonacisté zvyšují nábor a zvyšují radikalizaci pomocí internetu a moderních technologií.

„Jsou (teroristé) vypočítaví a dobře důvtipný v technologii, jako každý moderní teenager. Tyto skupiny zveřejňují videa na nejnovějších platformách a v aplikacích, často speciálně navržených tak, aby to lákalo mladé lidi. Jejich poselství jsou falešné sliby slávy a skutečné podněcování zaměřené na nejzranitelnější segmenty společnosti," zdůraznil.

Podle generálního tajemníka je Organizace spojených národů do tohoto boje plně zapojena. V loňském roce Guterres zahájil strategii OSN a akční plán pro boj proti nenávistným projevům. OSN využívá svých organizačních schopností, mechanismů ochrany lidských práv a pracuje pro mírovou, inkluzivní a prosperující společnost.

Výzva k celosvětovému příměří

„Více než cokoli jiného v boji proti pandemii potřebujeme jednotu: jednotu mezi vládami a mezi lidmi. Moje výzva k příměří získala široký ohlas a byla podpořena více než stovkou vlád spolu s regionálními organizacemi, náboženskými vůdci a dalšími," řekl Guterres.

Na druhou stranu podle něj zůstává míra nedůvěry vysoká, takže bude obtížné přejít k realizaci tohoto návrhu. Vlády a ozbrojené skupiny nyní pracují na tom, aby se jejich dohoda promítla do účinného příměří.

Vyjádřil naději, že se Rada bezpečnosti sjednotí a přijme rozhodnutí, která přispějí k udržitelnému příměří a trvalému míru.

Na konci rozhovoru generální tajemník řekl, že doufá, že přijede do Moskvy na a slavnostní události spojené s vítězstvím ve druhé světové válce.

„Těším se na účast na vzpomínkových ceremoniích v Moskvě, jakmile zvítězíme nad koronavirem," řekl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ct6b
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý australský premiér odsoudil média Ruperta Murdocha za to, že tvořila konspirační teorii, aby pomohla Trumpovi zůstat ve funkci   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:47:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 8. května bývalý australský premiér Kevin Michael Rudd na britském listu The Guardian vydal článek, ve kterém odsoudil mediální skupiny pod vedením Ruperta Murdocha za to, že tvořila konspirační teorii, aby pomohla Trumpovi zůstat ve funkci prezidenta.

Ve článku se uvádí, že v současnosti není potvrzena žádná informace o zdroji nového koronavíru, ale panuje v mediích Murdocha nesprávné zpravodajství o laboratoři ve Wuhanu. Chtějí tím podporovat Donalda Trumpa v prezidentských volbách.

Podle článku tato média považují lež za skutečnost, ale ignorují nebo útočí na důvěryhodné informace. Tato média se těší jen ze zveřejnění tzv. velké zprávy, nikdy neberou odpovědnost za poskytování skutečných zpráv veřejnosti.

Někteří novináři si myslí, že se připravují na boj s bezpečnostní hrozbou, ale de facto poškozují dlouhodobé zájmy své země.

Britský list The Guardian v tomto týdnu s odvoláním na zpravodajskou osobu poznamenal, že není důkaz o tom, že nové koronavírus pochází z virologického ústavu ve Wuhanu, a že tzv. 15tistránková průzkumná zpráva o čínském utajování epidemických informací byla připravena na základě veřejných informací, které možná mají původ z USA, s cílem tvořit negativní mínění o Číně a vyvíjet tlak na ni.

Před několika dny americký ministr zahraničí Mike Pompeo opět předložil tézi o čínském původu viru. Tvrdí, že nové kronavírus je z laboratoře v Číně, ale o tom žádný podklad nemá.

Podle listu The Guardian není žádní důkaz o tom, že nové koronavírus je z laboratoře ve Wuhanu. Vědecké a zpravodajské kruhy se již shodly, že virus není výrobek genetického projektu, a jakákoli kritika není opodstatněná.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský prezident měl telefonický rozhovor s Putinem   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:44:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 8. května čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) měl telefonický rozhovor s ruským prezidentem Vladimírem Putinem.

Jménem čínské vlády a lidu čínský prezident gratuloval Putina k 75. výročí vítězství ve Sovětské vlastenecké válce. Xi Jinping zdůraznil, že druhá světová válka je velká katastrofa v historii lidstva. Čína a Rusko, jakožto hlavní bojiště v Asii a Evropě, zaplatily obrovksou cenu národního osudu a nesmazatelným podílem přispěly k definitivnímu vítězství a ochranu lidstva. Čínští a ruští obyvatelé společně bojovali a tím navázali pevné, skvělé přátelství. Jako hlavní vítězové války a stálí členové Rady bezpečnosti OSN, Čína a Rusko jsou odpovědné za světový mír, bezpečnost a rozvoj lidstva. Čínská strana je ochotna s ruskou stranou chránit spravedlivost na světě, podporovat multilateralismus a důsledně se věnovat hájení mezinárodnímu pořádku.

Čínský prezident poukázal na to, že mezinárodní společenství v současnosti bojuje proti epidemii. Pod vedením Putina se postupně objevují efekty prevence v Rusku, Čína věří, že Rusko překoná epidemii. Čína bude nadále podporovat Rusko při boji s epidemií. Mezinárodní společenství by mělo pokračovat v duchu z války proti fašismu, společně realizovat ideál společenství lidského osudu, společně vyhrát tuto válku, která se týká životní bezpečnosti a zdraví lidstva. Domnívá se, že společným úsilím Číny, Ruska a mezinárodního společenství lidé dokážou překonat různé víra.

Putin prohlásil, že Čína a Rusko se nesmírně obětovala na vítězství ve druhé světové válce. Rusko je ochotna upevnit s Čínou všestrannou strategickou spolupráci, představit odhodlání ke společné ochraně světového míru, také nedovolí jakoukoli svémyslnou nápravu historie. Poděkoval Číně za zdravotnické materiály. Uvedl, že Ruská strana je ochotna studovat čínské zkušenosti z prevence proti epidemii.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražský primátor jako symbol chorobné doby   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:41:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dojde-li k takové události, že ne ten nejposlednější hlupák v nálevně čtvrté cenové kategorie, ale vysokoškolský vzdělaný člověk a dokonce i jeden z prvních pražských občanů, a to
přímo primátor města Prahy vyřkne tak do nebes volající šílenost, že Praha se osvobodila sama a že tudíž nikoho jiného a nic jiného k tomu nepotřebovala, pak jde o událost, kterou není dobré odbýt jen několika kritickými články na internetu a dál si jí už nevšímat.

Proč ne? Protože v té větě se jako svět v kapce vody obráží celá pomatenost a absurdita současného našeho světa. Je to jednotlivost odhalující chorobnost epochy, jíž jsme živými svědky. Epochy, v niž se slov ujímají hlupáci a další hlupáci oněm řečnícím hlupákům naslouchají, a na jejich tvářích nenajdete známky jejich uvědomění si toho, že naslouchají hlupákům. Mají na tvářích klid, který jako by říkal: žijeme v pomatené době, tak jakým jiným projevům než pomateným, máme možnost naslouchat?

A tak mlčí, nechají slabomyslného dopovědět to své a nevolají záchrannou službu, aby si šíleného primátora, premiéra či zahraničního ministra odvezla do ústavu. Naopak, řečníkovi za jeho výkon zatleskají, a pak jdou domů, stísnění sice vědomím, že úplně v pořádku tenhle svět, tahle doba a ani tenhle primátor nejsou, ale říkají si proč by zrovna oni měli na ten nepořádek poukazovat? Vždyť přece tohle, co řekl pražský primátor, se zase tak daleko nevymyká z toho, co je dnes slyšet a vidět nejen u nás, ale po celém světě. Cožpak už uvrhli do vězení novináře Kundru z Respektu za jeho krvák o ruském agentovi, který přijel do Prahy s jedem ricinem, určeným na otravu tří pražských lokálních politiků? Cožpak redaktor Moravec, s tváří do maxima vážnou až zachmuřenou nežádal účastníky své proslavené OVM, aby k tomuto zločinu nepronesli svůj nejkritičtější odsudek? Cožpak už vsadili do blázince ty politizující historiky, kteří nám oznamují, že druhá světová válka vůbec, a to ani v nejmenším, nevznikla útokem Německa na Polsko, ale uzavřením paktu Molotov-Ribbentrop? Cožpak se zdravotní bratři v Německu vrhli na Merkelovou, když zvala islamisty do Evropy a vykřikovala: My to zvládneme? Cožpak brali do ústavu britskou premiérku Mayovou do ústavu, když obvinila Rusko z otravy agenta Skripala a jeho dcery jedem novičokem – a dnes nevysloví slabiku údivu nad tím, že se oba, třebaže z údajné otravy vyléčeni, nejspíš už na věčnost ztratili ze světa? Cožpak upozornil někdo z oficiálních lidí na to, že plynový útok, údajně spáchaný syrskou armádou v městě Dú-má, o kterém se s divokým rámusem zmiňovala média od Tokia po New York, se vůbec nestal? Cožpak nějaký oficiální list či televize vyslovily svůj údiv nad tím, jak mohla dvě letadla zbořit 11. září 2001 v New Yorku hned tři mrakodrapy? Nebo jak mohl Bin Ládin po své samotnými Američany oznámené smrti žít ještě dalších deset let, a to jenom proto, aby se na kohosi význačného a bohatého dalo svést vedení Soudského komanda, které to zboření údajně zařídilo? Či jak a proč se stalo, že se ze sejfu NASA ztratil jejich originální film o výstupu amerických kosmonautů na půdu měsíce?

Další příklady nepříčetnosti našeho času si už každý doplní sám. A tak zbývá už jen odpovědět na tuto otázku: odkud se tohle světová pomatenost bere, kde či v čem se nalézá její hlavní zdroj a z jakých tajemných pramenů své lži čerpá?

Pokusím se na tu otázku odpovědět. Je to jednoduché. Jde o jev, který vzniká, kdykoli se kdokoli pokouší proměnit lež v pravdu. Je to jako v životě manželském. Víte, jaké nesmysly ze sebe dokáže vyblekotat manžel, přistižený manželkou s cizí ženou tzv. inflagranti?

Že nevíte, či si tu situaci raději ani nepokoušíte představit?
Tak si přečtěte dnešní noviny a poslechněte dnešní televizní zprávy.
I tak hned budete doma.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMýtus a 75 let - od konce a začátku   
Pridal tk Neděle 10 květen 2020 - 05:36:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý národ má svůj základní mýtus nebo několik mýtů. Všechny mají jedno společné: Vzpomínku. Pro srovnání s mýtem Čechů střední a mladší generace jak je vnímám, se nabízí USA a jejich Den nezávislosti. Francie se svojí revolucí, moderní Německo se Dnem sjednocení apod. Pro bývalý SSSR to byla VŘSR 1917, dnes vehementně zapomínaná. Pravděpodobně i proto, že pravda bolí, SSSR neexistuje a pro následníka, Ruskou federaci se nabízí bližší událost: Vítězství Rudé armády nad fašismem a nacistickým Německem, jako doposud největšího zla v historii válek, ve Velké vlastenecké válce.

Uvedený základní mýtus Ruské federace je cílevědomě marginalizován a organizovaně ničen poválečnou a pokryteckou Evropou. V současné době jsou to EU, EP a NATO, ve kterých tón udávají nejmladší členové těchto institucí se špatným svědomím a elitami v krizi v plném rozkvětu: Polsko, Baltické státy a k nim připojená ČR, především po vstupu do NATO. Tuto skupinu států sekundují stovky protiruských nevládních organizací. Jenom málo kdo si přitom uvědomuje, jaké následky budou mít marginalizace a ničení základního mýtu státu pro vztahy členů EU, EP a NATO s RF v představitelné budoucnosti. Její obrysy lze již dnes vidět nejenom při pohledu za horizont. Předpokládám, že vedoucí politikové si umí představit následky a uvědomují si alespoň jejich část. Zbabělé mlčení a čekání, jak se bude situace vyvíjet, jsou projevem politikaření a strachu ze změny narativu 20. století: Nacismus a Holokaust, symboly největších zločinů lidstva, se vyměňují za Nacismus a Sovětský režim.

Pokrytecká Evropa od dnešního dne podpořená prohlášením prezidenta Trumpa o tom, že USA a Velká Británie osvobodili Evropu od nacismu s žádnou zmínkou o SSSR, se snaží s pomocí místních politiků - provokatérů vymazat z lidské paměti mladé generace skutečnost, že to byl SSSR, který zastavil holokaust. Snaha vymazat z paměti historický fakt znamená falšovat historii. To je konání proti zdravému rozumu a podobný přestupek, jako falšovat dokument, účetnictví nebo roční uzávěrku. Zjednodušeně formulováno: trestný čin.

Falšování se ještě nikdy v historii účetnictví, válek a vývoje společností nevyplatilo. Současné falšování je velice sofistikované, odpovídá době a kvalitě výuky. Je možné ho srovnat s etnitizací obětí a současnou rusifikací zločinů a zločinců. Když se mluví o osvobození koncentračního tábora, mluví se o Ukrajincích, ne o Rusech. To proto, že se jednalo o Ukrajinskou frontu. Současně se oficiálně obelhává mladá generace zamlčováním pravdy: Nazývání frontů se řídilo výlučně směrem jejich působení, nikdy ne etnickým složením nebo místem jejich tvorby. Jestliže se mluví o znásilňování žen během války, byli to vždy Sověti nebo Rusové. Ostatní vojáci byli andělé. Ruská společnost, včetně mladé generace, částečně pomatené idealizovaným liberalismem, je citlivá na tuto formu rusofobie.

To i proto, že rusofobie se propaguje ve veřejně-právních médiích a oficiálních dokumentech s pomocí vrcholných představitelů EK, EP a NATO. Zářivým příkladem je prezidentka EK Ursula von der Leyen. Ve společném prohlášení neprosadila ani zrnko pravdy v podobě zmínky o osvobození koncentračního tábora Auschwitz - Birkenau sovětskými vojsky.

Taková budou v budoucnosti představovat překážku na cestě k jednáním s novou generací Rusů a důvěře, bez které nebude možná žádná oboustranně výhodná spolupráce.

Zářijová (2019) rezoluce EP snažící se vytvořit dojem dvou rovných zločinců – nacistického Německa a SSSR, kteří byli příčinou války, obětí a následků je něco, co historie přepisování historie nezná: Výzva přiznat něco, co neexistovalo, se za určitých podmínek může rovnat vyhlášení války vzpomínek. Taková válka není o nic lepší než válka s puškou, tanky a bombami, především v době debilizace společnosti, úpadku hodnot a neúcty k lidskému životu a bytí v době snižování počtu obyvatel na planetě. Jestliže je válka pokračováním politiky, tak i válka vzpomínek představuje její pokračování. O politice víme z literatury a ze zkušenosti, že se neřídí morálkou a etikou, a že o vítězství rozhoduje bojový duch jedinců a ideologie vůdců. Platí to i dnes. Přesto EK a EP bez ideologie nechaly řádit Polsko tak, jak jsme toho svědky. Dnes jsou ještě mezi námi ti, kteří si vzpomenou na pokleknutí Willy Brandta ve Varšavě. Je ale mezi námi málo těch, kteří si vzpomenou na nedávné pokleknutí prezidenta Putina v Katyni. Západ se svou arogancí a nepřiznanou potřebou změny chování k sousedovi nebere v úvahu příležitosti a symbolické hodnoty, které se nabízejí z Východu.

Nemohu vyloučit, že brzy přijde doba, kdy před tzv. poslední bitvou současné války dojde k zveřejnění mnoha jmen tzv. demokratů, kteří se aktivně účastnili holokaustu, a k jejich oficiálnímu ignorování. Argument takových demokratů, že strádali pod dvěma totalitárními režimy je neobhajitelný, pokrytecký a samozničující. Především v době, kdy rozhoduje kompromitující materiál, skokový vývoj dění ve světě a prohru lotukovodů nelze vyloučit.

Obyčejní Rusové střední generace, k níž se dnes řadí i mladší, pomalu a jistě odmítají argument Západu o osvobození z tyranie SSSR v roce 1991. O staré generaci a moderní armádě RF nemluvě. Lži a obelstění, se kterými se Západ vloudil do duší obyčejných Rusů – ne jejich zkorumpovaných vůdců a zrádců se transformuje do bumerangu. Jeho úder, dojde – li k němu, oslabená a nemocná západní společnost nevydrží. Jestliže vůdci Západu nejsou schopni zpomalit rusofobii neodpovědných slouhů, bude zpomalena jinou silou nebo zničena. Vím, že jednou započaté procesy nelze zastavit, proto se zmiňuji o zpomalení rusofobie.

Ruská neoliberální elita se aktivně snaží splnit svůj úkol, zadaný jí před cca 40 roky. Ve skutečnosti ale ztrácí půdu pod nohama, i když mnohé indikuje jinak a národ pro ní, nic neznamená. Skutečnost tvořená obyčejnými Rusy ale dokazuje, že ten, kdo se snaží prodat rok 1991 jako rok vítězství nad komunismem a začátek společné cesty se Západem k míru, blahobytu a spravedlnosti, považuje Rusy za idioty. To není dobré, kdo zná ruský charakter. Autoři příkazu k přepisování historie jako nezbytnosti ke zjištění historické pravdy a očisty národa a jejich slouhové si neuvědomují následky svého konání. Za všechno se musí jednoho dne platit. Že takový den přijde, nemám pochyb, protože žádná válka netrvá věčně, podobně jako netrvá láska k jedné slečně. A protože každý konec války zná pouze vítěze a poražené.

Hloupost, pýcha a pokrytectví zcela určitě nepovedou ani tentokrát k vítězství. Mladá generace, které byla odebrána dokonce i výchova k sebeobraně jako takové po té, co se zrušila vojenská povinnost, se má na co těšit. Citát (Francesco Petrarca, 1304 – 1374) - Své přátele dělím na ty, které obdivuji, na ty, které ctím, a na ty, s nimiž mám soucit, doplňuji

životní zkušeností: Jaký je a bude člověk, takový je a bude jeho život a svět. 75 let – od konce a začátku… a současné politicky motivované ničení základního mýtu RF západními elitami v nevyléčitelné krizi a jejich slouhy naznačuje, co přijde, a popisuje plná verze příspěvku na téma 75 let, která bude ke stáhnutí (cca 50 stránek) na web - institutcl.cz. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
09. 05.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2836 sec,0.1129 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,626kB