Pondělí 18 květen 2020
Turecko ohlásilo úmysl obsadit turisty oblíbené řecké ostrovy   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 19:55:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecká vláda vydala v pátek 15. 5. 2020 prostřednictvím mezinárodní navigační příručky NAVTEX oznámení, v němž zakazuje vstup civilních i vojenských lodí jiných zemí do řeckých výsostných vod kolem turisty velmi oblíbených řeckých ostrovů Rsara, Chios, Samotrhaka a Samos. Dva posledně jmenované patří k oblíbeným dovolenkovým destinacím mnoha občanů ČR. Turecký námořní úřad, který je zodpovědný za odesílání zpráv do NAVTEXu, v pátečním příspěvku do příručky uvedl, že turecké vojenské námořnictvo hodlá v oblasti uspořádat vojenské cvičení s ostrými střelbami.

Podle řeckého serveru pronews.gr by se uskutečnění takového cvičení fakticky rovnalo zahájení války proti Řecku. Server citoval vysvětlení profesorky právnické fakulty Středomořské university Emete Giouzuguzeli, která pro kyperský deník Cyprus Times uvedla, že „Tureckem vydaný NAVTEX znamená oficiální vyhlášení tureckého záboru regionu.“

Řecký server konstatoval, že Turecko zjevně připravuje válečnou konfrontaci s Řeckem. Pronews.gr citoval i turecký deník Yeni Safak v němž oblíbený komentátor vojenských otázek penzionovaný Vice-admirál Cem Gurdeniz nediplomatickým, neprávnickým a každému srozumitelným jazykem řekl, co vydání dodatku k navigační příručce znamená: „Turecké vojenské námořnictvo může lodě k ostrým střelbám poslat klidně zítra. Pokud si Řekové troufají, ať nás příjdou vyhnat“.

Tento zatím „papírový akt“ je veřejným výsḿěchem snaze administrativy USA, která se diplomatickými kanály minulý týden snažila přimět Turecko k ukončení stupňujících se vojenských provokací proti Řecku. Nejvyšší americké vojenské velení si uvědomuje, že to může velmi rychle přerůst v ostrou válku mezi Řeckem a Tureckem - dvěma členy NATO.

Obě země spolu během svého členství v NATO již jednou válčily v roce 1974, kdy Turecko anektovalo část neutrální Kyperské republiky, jíž přišla na pomoc řecká armáda. Řecké posily pomohly udržet Kyperskou republiku aspoň na polovině ostrova. Druhou polovinu dodnes okupuje Turecko, kde na místě vyhlásilo nikým jiným neuznanou Kyperskou tureckou republiku. V ní vládne loutková vláda, která na slovo poslouchá tureckou armádu.

O ukončení tehdejší války se postarala 6. flotila vojenského námořnictva USA, která obě válčící strany fyzicky oddělila bariérou vojenských lodí a letadel. Turecké úřady v pátek vydaným NAVTEXem veřejně vlepily facku i USA. Páteční turecké oznámení zákazu plavby v zóně řeckých ostrovů se vztahuje i na lodě plující pod vlajkou USA.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričan zemřel na otravu alkoholem, oficiálně je ale veden jako oběť pandemie koronaviru. Tak se vyrábějí “děsivé statistiky”   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 09:43:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V americké státě Colorado zemřel muž na následky otravy alkoholem. V krvi měl 0,55 obsahu alkoholu, což je skoro dvojnásobek dávky, která je běžně považována za smrtelnou. Jako smrt alkoholovou otravou označil úmrtí i místní patolog G. Deavers v okrese Montezuna (Montezuna county). To ale nijak nebránilo místním úřadů, aby muže zařadily mezi oběti koronaviru. Muž sice měl pozitivní test na COVID19, ale netrpěl žádnými vážnými obtížemi a jednoduše se upil k smrti.

Tak se vážení plní “koronavirový plán” a vyrábějí ony děsivé statistiky úmrtí. Podobné je to po celém světě. Koronavirus sice existuje (je jich dokonce skoro 100 různých), ale COVID19 určitě není nějaká celosvětová pandemie, která musela zlikvidovat životy stovkám milionů lidí. Jen pro perverzní zájmy pár hrabivých příslušníků globálních elit.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAustralská vláda začala zběsile mazat svědecká videa zachycující hejna ptáků, která začala útočit na přelaďované věže 4G a 5G vysílačů   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 09:36:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australská vláda začala zběsile mazat svědecká videa zachycující hejna ptáků, která začala útočit na přelaďované věže 4G a 5G vysílačů v Melbourne a v Sydney! Zoufalí papoušci klovou do emitorů, snaží se vytrhat kabely, bojovně nalétávají do panelů! Vláda zaplatila novináře, aby napsali, že papoušci si jenom hraji! Ornitologové jsou v šoku, ptáci podle nich naopak jsou ve stresu a agresivně útočí! Vysílače začaly zabíjet ptáky, a toto je odveta přírody? A ve Velké Británii je další skandál, operátoři začali nově budované věže 5G maskovat jako smrky a jedle, podle vzoru z Kalifornie! Naštvaní majitelé nemovitostí natočili virální video, které zachycuje uprostřed rezidenčního resortu vztyčení umělého smrku a instalaci 5G emitorů na vrcholu stromu!

Situace okolo 5G sítí začíná celosvětově a dramaticky eskalovat. Během tzv. lockdown opatření, tedy uzávěr obchodů, podniků a veřejného pohybu a shromažďování kvůli Covid-19, začala v celé řadě zemí zrychlená výstavba 5G sítí a budování věží a nosičů pro vysílací prvky těchto sítí. Zatímco lidé jsou doma, mobilní operátoři využili karantény a vyslali do terénu montážní čety, aby bez odporu obyvatelstva a bez demonstrací začaly v klidu vztyčovat nové 5G věže v rezidenčních oblastech.

Jenže, nejedná se pouze o budování nových věží. V Austrálii totiž došlo k zahájení přelaďování vysílačů mobilních operátorů ze starých sítí 2G na 4G+ a na 5G. Operátoři v Austrálii přitom maskují nasazení 5G sítí jednoduchým trikem, označují je jako 4G+ a veřejnost to opravdu spolkla a nikde žádné protesty nejsou. Minulý rok v srpnu totiž společnost NEC vyhrála tendr australského konsorcia sítí T1 Mobile Operators na vybudování 4G+ a 5G sítí.

Technologie 4G+ je mezi operátory vysoce preferovaná a oblíbená, protože umožňuje nabídnout 5G služby na předchozí infrastruktuře 4G. Jedná se o drobnou úpravu softwaru, konkrétně řídících jednotek 4G sítě a přeladění pásma do pásma vyhrazeného pro 5G, tedy podle aktuálního plánu nasazení v té které konkrétní zemi, někde se začíná budovat na pásmu starých 2G a 3G sítí, jinde se spouští sítě mezi 5 až 8 GHz, v Austrálii, v USA a v dalších zemích se budují sítě v několika 5G pásmech na 13 a 27 GHz. To, co je skvělé z pohledu operátorů na 4G+ sítích, je právě nízký náklad na realizaci, protože každý vysílač lze ze starého 4G doslova přes noc upgradovat na 4G+ a poskytnout tak 5G služby, aniž by to bylo označeno jako 5G.

Zásadní věc, která odlišuje 4G+ a 5G sítě, je kompatibilita směrem nahoru. Nové 5G sítě vyžadují 5G zařízení, 5G mobily, 5G koncové prvky u zákazníka, zatímco u 4G+ sítí tento problém odpadá, protože na 4G+ sítích můžou fungovat jak se 4G zařízeními, tak i s novými klientskými zařízeními 5G. Technologie 4G+ totiž umí rozlišovat mezi 4G a 5G klientskými přijímači.

V Austrálii začali lidé s údivem sledovat hejna ptáků, jak najednou začínají útočit na věže mobilních operátorů jako na hrozbu

A právě od počátku tohoto roku, kdy začali operátoři v Austrálii potichu upgradovat své 4G sítě na 4G+ a na 5G, se začaly na kontinentu u protinožců objevovat scény jako z hororu od Alfreda Hitchcocka. Hejna ptáků, především papoušků, začala najednou z ničeho nic útočit na tyto věže mobilních operátorů. Místní lidé v Austrálii na sociálních sítích začali psát, že nic takového v životě nezažili, lidé se zastavují při cestě na nákup nebo do práce a s údivem hledí vzhůru na mobilní věže, co se tam odehrává za neuvěřitelné scény. A jedno takové video vám přinášíme v tomto článku. Video bylo natočeno počátkem května tohoto roku na YouTube a krátce poté bylo administrátory YouTube smazáno na příkaz australské vlády. Video prý vyvolávalo paniku. Jenže, takových videí je mnohem více a Australané píší na sociální sítě o tom, že tyto scény zachycují i ve svých rezidenčních komunitách a ve svých městech. O co se tedy jedná?

Před několika měsíci začala hejna australských ptáků, především papoušků z rodu “Korela”, který je považovaný za jednoho z nejinteligentnějších ptáků na této planetě, útočit na neobvyklý cíl. Ptáci se sdružují v hejnech s celkem jasně sociálně budovanou kulturou. V posledních měsících však hejna těchto ptáků začala agresivně útočit na přeladěné věže australských operátorů, kteří počátkem tohoto roku provedli upgrady svých 4G sítí na 4G+ a začali testovat 5G kapacity svých sítí. Australský Vodafone počátkem května oznámil, že zahájil v Austrálii testování 5G sítě na frekvenci 700 MHz, tedy na nízkém pásmu. Ovšem v místech plánovaného odstavování 2G sítí začalo přelaďování na 2,6 GHz a přelaďování probíhá od počátku tohoto roku. A právě nyní na jaře začali v Austrálii útočit ptáci proti vybraným mobilním věžím. Video, které přinášíme výše, zachycuje malé hejno korel, které útočí na mobilní věž sdílenou hned několika australskými operátory v centru Melbourne.

Když ještě u vás není 5G síť oficiálně, neznamená to, že už nepoužíváte 5G služby ve svém 4G telefonu. Laciné přeladění pro operátora ze 4G na 5G se jmenuje 4G+

Papoušci nalétávají do zářičů, tzv. emitorů signálu, klovou do nich, vytrhávají z konektorů panelů kabely, snaží se je vytrhnout, vyrvat, klovou do emitorů a bojovně poletují bez odpočinku okolo a nalétávají do mobilní věže, a to se zcela jasným záměrem, aby ji vypnuli. Přeladěné signály a převod na 4G+ a 5G frekvence totiž těmto papouškům zjevně vadí a dochází k interakci s jejich organismem.

Takovéto chování ptáků v Austrálii k věžím mobilních operátorů nikdo nepamatuje a není divu, že australská a do značné míry nacistická vláda, které je tam u moci, tvrdě a brutálně potlačuje všechny informace o těchto událostech. Videa okamžitě mizí a stejně tak mizí i lidé v Austrálii, které v noci zatýká policie a nikdo je už nikdy potom nevidí. O těchto událostech nám před časem psala jedna z našich čtenářek, která žije v Austrálii. Pokud bude chtít sepsat její zážitky a informace, rádi je otiskneme. A přesně jako v nacistickém státu popírá australská vláda i tyto zoufalé výjevy ptáků v Austrálii.

Australská vláda podle informací zaplatila tzv. ověřovatelům faktů, aby napsali, že na zachyceném videu si papoušci pouze vesele hrají. Prý je to pro ně přirozená zábava, není důvod se znepokojovat. To však ostře odmítá pan František, náš dlouholetý čtenář z Jižních Čech a chovatel exotického ptactva, který nás právě na toto inkriminované video upozornil. Korely na videu jsou podle něho vystresované, rozzuřené a plné agrese. Typickým projevem je prý bojové letové postavení a opakované nálety na cíl s klováním. Toto není radostné poletování papoušků, ale jejich projev nejvyšší podrážděnosti a agrese. Potvrzují to koneckonců i tato videa z Austrálie.

To je země, která je papoušků plná a poslední starostí Australanů je jejich natáčení. Ovšem takovéto chování těchto ptáků nikdo v Austrálii nepamatuje. 4G+ a 5G frekvence evidentně těmto ptákům vadí a dohání je k nepříčetnosti. V říjnu 2018 v Holandsku z nebe spadlo na 300 ptáků po upgradu mobilních sítí místních operátorů na 4G+ pásmo. Zaplacení novináři to ihned vyvrátili, že to nemělo nic společného s 5G sítěmi, ale o přeladěných sítích 4G+ ani slovo. Vloni v prosinci k podobné události došlo v Anglii, britské letectvo RAF odmítlo střet ptáků se stíhačkou. V podezření byl opět nově spuštěný 5G vysílač.

Britové se začali bouřit proti 5G zářičům, a tak je operátoři začali maskovat za smrky a jedle z umělé hmoty a kovu

A protože odpor proti 5G sítím roste, začali operátoři přijímat opatření. Ve Velké Británii začali vysazovat umělé a falešné stromy, nejvíce smrky a jedle, které jsou celé umělé, s kovovým kmenem, s nátěrem a umělohmotnými větvemi a jehličím. Na vrcholu stromů jsou 5G emitory. Oficiálně jde o to, aby prý věže nehyzdily krajinu, ale pravda je úplně jinde, jedná se o maskování sítí, aby se snížil odpor obyvatelstva.

Lidé, když uvidí strom, tak se nebudou tolik bát, jako když uprostřed rezidenční čtvrti, přímo uprostřed, kde si hrají vaše děti, postaví věž a na ní 5G zářiče, které to budou prát 24 hodin denně do vašich domků, do postelí, do dětí, do jídla, do všeho, permanentně. Zlost lidí je veliká a druhé video, které přinášíme, zachycuje rozezlené obyvatele jedné rezidenční zóny v severní Anglii ve městě Gateshead. Operátoři vědí moc dobře, jaký odpor je ve Velké Británii proti těmto novým sítím, takže maskování za stromy to má vyřešit.Současná krize okolo koronaviru je tak pohotově využita k rozmístění 5G věží, a než se lidé vzpamatují a sundají hadry z úst, tak všude okolo budou 4G+ a 5G sítě. Jen si zkuste sami zkontrolovat své chytré telefony, restartuje je a uvidíte mnozí, že najednou síť vašeho operátora už se nehlásí jako 4G, ale najednou jako 4G+ a počet čárek označující sílu signálu se zmenši. Ano, protože po přeladění na vyšší frekvenci se snižuje dosah signálu, zvětšuje se útlum a naproti tomu zisk na anténě mobilu je nižší, takže méně čárek.

A všimněte si, že v takové chvíli nastupují ke slovu restrikce, omezování svobody slova, mazání videí, mazaní ze sociálních sítí, umlčování a dokonce lhaní v přímém přenosu, kde zoufalé útoky ptáků na přeladěné grilovací věže je tlumočeno jako veselé hraní papoušků. Příroda má své obranné mechanismy a toto je první varování, odveta ptáků. Co je smutné, to je to, že i ty korely mají více iniciativy, než mnoho obyvatel dnešní západní civilizace.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurochalifát, obnova R–U, Trojmoří?   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 09:18:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský komentátor V.V.Pjakin často správně hodnotí světovou politiku jako akty globálního významu. V prognóze Eurochalifátu, obnovy R–U, nebo v realizaci projektu Trojmoří ovšem používá ambivalentní fakta a nebere v potaz antagonismy jednotlivých složek projektů.

Správně používá odkazy na aktivity různých klanově–korporátních skupin, které sledují své vlastní zájmy na úkor zájmů ať tradičních nebo zformátovaných států současnosti. A právě v antagonismech těchto korporátních skupin tkví čertovo kopyto výbuchů těchto projektů. Jak?

Autor pokládá snahu vytvořit Eurochalifát pod dominátem Iránu za hotový proces, a nepředpokládá možnost střetu západních států s tímto projektem. Na první pohled to tak dnes vypadá. Ale jen na první pohled.

Zatímco se zdá, že islamizace západní Evropy je již muslimy vyhrána, nebere se v potaz dosavadní vření pod Papinovými kotly jednotlivých národních států.

Kdo jsou hořícími poleny pod kotly států Západu? Francie, hnutí Le–Penové, Německo – hnutí AfD, Británie – UKIP a další seskupení. Jediný stát, který se zdá být ztracen v islamizaci, je Švédsko, ale i tam může dojít k výbuchu. Za výbuchy pokládám možné občanské války, které znemožní trvalou integraci muslimů. Tak jako válka na Donbasu znemožňuje trvalou integraci Ukrajiny. Takže celý projekt islamizace Západu může být nejen zpomalen, ale i dlouhodobě přerušen – přes veškerou snahu klanově korporátních skupin jej dokončit. Zde nic není jisté.

A projekty R–U, resp.U–R a Trojmoří?

V integraci seskupení V4, vládnou velké antagonismy jednotlivých členů, z nichž nejdůležitější je antagonismus Polska a Uherska o vedoucí roli. Češi a Slováci již v tom nehraji větší roli, než roli případných přídavných článků. Dodejme slabých článků po všech stránkách.

Osvětleme to na příkladu zamýšlených projektů R–U a Trojmoří. Pjakin operuje s tím, že údajně jediný historický stát v seskupení jsou Uhry, což není historická reálie. Rakousko a Česko, jsou rovněž historicky generované státy, a jejich dočasná inferorita nic nemění na historické genezi. Polsko mělo rovněž historickou genezi, ovšem daleko déle přerušovanou, než Rakousko nebo Česko. A zde vidíme zásadní slabiny projektu nazvaného Pjakinem Uhersko–Rakousko,a to pro sanaci Habsburské knihovny a pražského okultního kruhu...

Antagonismy vedoucí roli v této "Podunajské federaci" (stará myšlenka, prosazovaná již za Karla I., která se nemohla zdařit), jsou tak velké, že integrace by nemohla mít delší trvání, ani kdyby se ji zdařilo dočasně politicky slepit! Rakušané by se nikdy nesnížili k tomu, být podřízeni Uhrům, jako naopak. Každý kdo byl v Rakousku ví, že nostalgie po vedoucí roli v obnovené federaci (monarchii?) je tak živá a silná ,že by Rakušané NIKDY nepřijali jakoukoli podřízenou roli. U Uhrů je to totéž.

Mimochodem, mapy Velkouherska, kterými V.V.Pjakin operuje, nejsou nic nového. Ostatně i Rumuni operuji de facto stejnou mapou jako Uhři. Obě mapy jsem viděl, v muzeích Uher i Rumunska. Už za socialismu...

Další nepodřiditelná regionální mocnost, která by přes veškerou diplomacii V4 nesnesla vedení Uhrů, jsou Poláci. Poláci jsou národně nejsilnější část středovýchodní Evropy a nikdy se nepodřídí jakékoli dominanci, natož se strany Maďarska. A to i přes dlouhotrvající diplomatické vztahy s Uhry. Poláci z podstaty svých dějin nemohou přijímat jakoukoli dominanci – ať se strany ruské, nebo německé, a tak tomu bude i s dominanci uherskou.

Tudíž projekt bude uskutečnitelný jen velmi těžko, a pokud by se uskutečnil, potrvá jen krátce, než se zboří, jako staré Rakousko–Uhersko. Ostatně i Poláci patřili k úspěšným bořitelům staré monarchie, viz Dmowski, Paderewski, Pilsudski a další.

Jinak se to má s projektem Trojmoří pod manifestovaným vedením Polska. Tomuto projektu by mohly věnovat pozornost i elity Česka, Slovenska a Slovinska. Zas je tu antagonismus Rakušanů, o Uhrech nemluvě. A navíc, jelikož jde o globalistický projekt vzniklý pod patronací U.S.A. je otázka, jaká bude jeho životnost v souvislosti s probíhající faktickou občanskou válkou o moc mezi zjednodušeně řečeno clintonovci a trumpovci.

Takže oba projekty mají závažné trhliny, bránící jejich současnému uskutečňování.

Celý tento politický galimatyáš středovýchodní a středojižní Evropy (problémy Balkánu, zvláště zničené Jugoslávie, navazují!) samozřejmě zavinilo sjednocení Německa, před kterým velice výstižně varovala již Margaret Thatcherová, která toto sjednocení pokládala za konec tradiční Evropy a hrozbu pangermánské dominance v Evropě – jakkoli je Německo okupovaný stát!

Margaret Tchatcherová měla v tomto ohledu stejnou pravdu, jakou měl W.S.Churchil s Hitlerem.

Ovšem v jednom ohledu lze s V.V.Pjakinem jednoznačně souhlasit – jestliže existuje nějaká mocnost, která může ochránit středovýchodní a středojižní Slovany před likvidací, pak je to jedině Rusko.

Dr. Jiří Jaroš Nickelli,
Spol.L.Svobody Brno


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOstatně soudím, že Rus musí být vyprovokován   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 07:53:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešní doba má společného jmenovatele - úpornou snahu USA zůstat vládcem světa. Pravda ovšem je, že tuto válku prohráli už v r. 1971, kdy odpoutáním USD od zlata byla zahájena éra konverze novodobých zlaťáků na měďáky.

A měďáky zatím vždy skončily na smetišti dějin, což neznamená nic menšího, než konec financování pro udržení role hegemona.

Napřed - proč je Rus úhlavním nepřítelem a Saudové kámoši. Saudi mohou zvesela vraždit v Jemenu, mohou bičovat a kamenovat ženy na ulici, občas i setnout veřejně nějakou tu neposlušnou hlavu nebo rozpustit (po naporcování) novináře v kyselině a ... a nic. Je to kámoš největší. Nikomu to nepřijde zvláštní? Přitom je to jednoduché a naprosto logické. Saudové nebrojí proti dolaru, který udržuje postavení USA ve světě. V Iráku měl jeden nápad, že bude ropu prodávat za Eura .... už není a Irák byl humanitárně vybombardován do středověku. To v Libyi snil tamní vládce dokonce o nějakém "Zlatém arabském dináru" ... a kde je mu konec... To vše byly ovšem lehké váhy v ringu. Pak se na scéně vynořil arcilotr Putin.

Ten nejenže zarazil odevzdávání nerostného bohatství do těch jediných správných rukou, ale navíc i řekl, že obchod, který spočívá na principu "Vy vykutejte~vyrobte, my natiskneme zelené papírky a pak to směníme" je pro Rusko nevýhodný. A nejen, že řekl, ale začal i konat. A všichni se smáli až se za břicha popadali. Dedolarizace..?? ... cha cha, dolar tu je na věky ... Celá potíž je ale v tom, že i ta nejpevnější přehrada se bude poroučet, pokud do ní navrtáte malinkatou dírku a tu neutěsníte. Ovšem s Ruskem to nešlo a nejde udělat jako s Irákem nebo Libyí. Ten syčák Putin totiž s podporou vlastních občanů velmi dobře řídí jadernou velmoc, která asi jako jediná je schopna zničit USA. A že Rus umí válčit, o tom snad pochybovat nebudeme. To by ovšem ještě nevysvětlovalo až tak úplně tu hysterii kolem Rusa.

Domnívám se, že existuje nepsaná dohoda mezi Ruskem a Čínou a Ruskem a Iránem. Ta dohoda by mohla být o tom, že Rusko nedopustí jaderný útok na tyto země. Možná ta dohoda je jiná, ale faktem je, Čína zmenšuje svou dolarovou angažovanost a Irán obchoduje ropu mimo USD. Díra v dolarové přehradě se tedy nebezpečně zvětšuje. USA by si s Iránem poradily celkem jistě, s Čínou ještě možná ano, ale oba zřejmě mají za zády jako podporu Putina. Proto ten vztek a hysterie. V USA si evidentně myslí, že pokud by nebylo Rusko, nebyl by problém s Iránem a Čínou. Vše u poddaných USA tedy směřuje k vyprovokování Rusa, aby mohla nastat spravedlivá obranná akce. Těch provokací je neskutečné množství a zatím nepřinesly kýžený výsledek. Koněv a pomník Vlasovcům je jen příspěvek našich lokajů v již prohrané válce. A čas se krátí. Čím více států uvidí, že se lze vymanit z nevýhodné směny věcí za bezcenné zelené papírky, tím je větší nebezpečí, že se přidají pod ochranu Ruska a konec dolarů přijde o to dříve.

Otázkou je, co mohou dělat USA? Pravdou je, že zatím v historii žádná měna nepřežila konverzi ze zlaťáků na měďáky. A není jediný důvod si myslet, že USD čeká jiný osud. USA v teoretické rovině mohou zpět navázat USD na zlato. Prakticky to je ale neproveditelné, protože by to znamenalo jednak stažení velké části USD z oběhu, ale hlavně by to neumožnilo financovat "policejní dozor" ve světě. Nedostávalo by se peněz na financování, protože rotačky by byly zastavené. Zkrátka, slavná věta Hillary "s letadlovou lodí na obzoru se vždy vyjednají lepší obchodní podmínky" by už nemohla být vyřčena. Důsledkem by byla ztráta pozice USA jako hegemona ve světě.

Dále mohou USA provádět všechny možné, již v historii vyzkoušené, fígle. Ale opět - historie říká, že pád pouze oddálí. V této oblasti byli celkem vynalézaví Římané, ale i toto impériu šlo do kytek. Aktuálně se nacházíme asi v poslední fázi, kdy se USD tisknou už neomezeně (viz. QE FEDu). Jinými slovy, jsme ve fázi, kdy Římané razili už jen měďáky. Konečná je za dveřmi a chcípající kobyle to dochází.

Poslední historicky osvědčenou taktikou je rozpoutat konflikt a vnutit poddaným násilím svou vůli, jak to bude s novou měnou nebo jak "opravíme" měnu starou. A jsme znova u problému "Rusko", proto se děje to, co se děje. Vyprovokovat za jakoukoliv cenu. Ovšem jsou zde už názory, že ani kdyby problém "Rusko" neexistoval, tak USA větší konflikt nevyhrají. Nevychází to z faktu, že US Army v poslední době pouze nevítězí, ale hlavně - jak už jsem četl, válku "rozhodla výroba". Velice zjednodušeně - chcete-li válčit, musíte mít výrobu, která bude dodávat válečný materiál a zbraně. Musíte mít průmyslové zázemí, které válčit umožní. A kde je přestěhovaná všechna výroba? Vždyť USA a celý západ se v poslední době důsledně držel koncepce, že vše vyrobí jiní. Západ to vymyslí, opatentuje a nějací levní hlupáci to vyrobí. Zkrátka i v této variantě na konci není USA hegemonem.

Jsme opět na špatné straně. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co (na základě historické zkušenosti) můžete dělat.

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=751569
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBilak, Pragováci a TOP 09 píší dopisy   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 05:02:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukazuje se, že psaní v některých případech až vlastizrádných dopisů do zahraničí mezi našimi „politiky“ dlouhou tradici. Ke čtyřem následujícím „kouskům“ snad ani není třeba dodávat komentář. Snad jen parafrázi titulu jednoho letitého filmu. Bože, jak hluboko klesli.

Dopis předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové
pro generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga (13.května 2020)Vážený pane generální tajemníku,

dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za slova podpory v časech, které více než kdy jindy zkouší pevnost charakterů v naší zemi, jež se před třiceti lety zbavila okovů bezpodmínečné poslušnosti k Sovětskému svazu. Považuji za naprosto nepřijatelné, abychom se hlasitě neozvali ve chvíli, kdy je v naší zemi ze strany Ruské federace oficiálně vyhrožováno demokraticky zvoleným politikům pouze za to, že mají jiný politický názor. Bezprecedentní mlčení čelních představitelů českého státu v této otázce je pak cynickým obrázkem servility k autoritářskému režimu v Kremlu. O to více si vážím Vašeho postoje, který jste v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil veřejně a který mnozí občané přivítali.

Současná doba nám opakovaně ukazuje, že hodnoty, na nichž vyrostla v 90. letech demokratická Česká republika, nejsou tak samozřejmé, jak jsme si možná ještě nedávno mysleli. Podpora demokracie, svobody slova a aktivní občanské společnosti jsou totiž pro některé cizí mocnosti zásadní překážkou k tomu, aby zde efektivně prosazovaly své zájmy a krok po kroku znovu získávaly vliv. Neměli bychom tedy podceňovat jejich snahu udělat vše proto, aby nás oslabily a tohoto cíle dosáhly.

I proto považujeme za klíčové aktivně podporovat naše členství v Severoatlantické alianci. Rozpočet na obranu se nesmí stát nejjednodušší obětí škrtů v době, kdy se ekonomika propadá do recese. Zároveň si uvědomujeme, že Severoatlantická aliance má také svůj politický a hodnotový rozměr. Musíme proto být připraveni na nové nevojenské výzvy, které jsou možná nenápadnější, ale o to nebezpečnější. Hybridní formy války včetně kybernetických útoků na kritickou infrastrukturu, jsou zásadní bezpečnostní hrozby, které se staly fenoménem doby a na které musíme adekvátně reagovat. A to i přesto, že proti nám stojí plíživá východní propaganda, které svými kroky a prohlášeními aktivně pomáhá i nemalá část tuzemských politiků.

Je pravděpodobné, že máme před sebou boj o samou existenci liberální demokracie. Boj, který by nám ještě před dvacet lety přišel nemyslitelný. A pokud v něm selžeme, čeká nás opět doba temna, se kterou má již naše země velmi bolestné zkušenosti.

Vážený pane generální tajemníku, ještě jednou mi dovolte Vám poděkovat, že se k celé záležitosti nestavíte zády a že Vám není lhostejná.

Markéta Pekarová Adamová


Otevřený dopis starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09)
předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové


Vážená paní předsedkyně,

dovolte mi, abych se nejprve představil. Jmenuji se Ondřej Kolář a jsem starostou Prahy 6, jednoho z obvodů hlavního města České republiky.

Píši Vám nejen jménem svým, ale jménem celé naší městské rady a velké části zastupitelstva, a to ve věci pomníku sovětského maršála Koněva, který nechala Praha 6 na základě svobodného a demokratického hlasování v zastupitelstvu odstranit a sochu zapůjčila nově vzniklému Muzeu paměti XX. století v Praze. Na tom by jistě nebylo nic zvláštního – socha je majetkem suverénní městské části Prahy 6, a ta je oprávněna se sochou nakládat v souladu s českým právem.

Akt sejmutí sochy z piedestalu ovšem vyvolal zcela nepatřičnou reakci Ruské federace, která se v reakci na toto zcela legální rozhodnutí Prahy 6 rozhodla reagovat vyhrožováním a zcela nepatřičným vměšováním se do vnitřních záležitostí Prahy 6, Prahy jako takové a ve finále celé České republiky. Rusové nás již rok označují za nacisty, já osobně jsem podle jejich oficiálních představitelů „Gaulaiter“, ruská ambasáda v Praze a ruští oficiální činitelé vyzývají české občany prostřednictvím sociálních sítí a dezinformačních webů k fyzické likvidaci těch, kdo v odstranění sochy „mají prsty“. V důsledku toho jsme museli já, pražský primátor Hřib a kolega starosta jiné pražské městské části, přijmout policejní ochranu.

Rusko obviňuje Západ z falšování historie a přepisování dějin, vede proti Evropské unii jednoznačnou hybridní válku, jejímž bojištěm se aktuálně stala Praha. Chování, jaké známe z dob Sovětského svazu, je pro naši civilizaci neakceptovatelné a nesmí být tolerováno. Pokud budeme jako Evropa tomuto pseudovelmocenskému tlaku východního obra na hliněných nohách ustupovat, nebude to znamenat nic jiného, než pomalé, ale jisté zhroucení liberální demokracie.

Vážená paní předsedkyně, žádám a vyzývám Vás, abyste se důrazně zasadila o to, aby Rusku bylo jasně řečeno, že takovéto chování je neakceptovatelné. Vím, že Evropská unie není NATO a nedisponuje ničím, jako je článek V. Washingtonské smlouvy, který zajišťuje členům aliance kolektivní obranu, jsem ale toho názoru, že v případech útoku na samotnou podstatu demokracie a svobody ze strany totalitních režimů, by měla Evropa jasně dát najevo, že jakýkoliv takový útok na kterýkoliv z členských států nebo jeho občany považuje za útok na svou podstatu a měla by jej jednoznačně odsoudit. Rusko a jemu podobní musí slyšet jasné ne a musí se mu jasně ukázat, že existuje jasně vytýčená linie, za jakou nesmí za žádných okolností jít.

Vážená paní předsedkyně, velice Vám děkuji za čas, který jste věnovala těmto řádkům a věřím, že mou prosbu kladně vyslyšíte. Přeji Vám, Vašim blízkým a spolupracovníkům, jakož i celé EU hodně zdraví, pevné nervy v boji s koronavirem a odvahu v boji s extremisty.

V dokonalé úctě,

Ondřej Kolář, starosta Prahy 6


Dopis 99 Pragováků z července 1968

Drazí soudruzi – naši sovětští přátelé!

Ve vážné situaci, kterou v současném obrodném procesu v naší zemi a naší straně prožíváme, máme oči upřeny na vás. Každodenně sledujeme zprávy vašeho tisku a rozhlasu. Známe vaše znepokojení, v tom jsme si za jedno. Slyšeli jsme celou řadu pozdravných projevů a odpovědí na dopis Lidových milicí. Je nám známo, jak úzkostlivě sledujete všechny události kolem obrodného procesu u nás, a my vám to nemáme za zlé. I my trneme obavami o budoucnost naší vlasti.

Nechceme, aby se u nás vrátily doby, kdy byla porušována zákonnost atd., jsme všichni pro obrodný proces jak v zemi, tak i ve straně. Jsme ale kategoricky proti tomu, aby se v rozhlase, tisku a televizi vytvářela žlučovitá atmosféra proti SSSR a jiným socialistickým zemím a stranám. Věřte nám, že to nejsme my, kteří rozpoutali kampaň proti vojenskému cvičení, na urychlený odsun vašich vojsk a vojsk spojenců z naší země. Věřte, že nám je hanba a stydíme se do hloubi našich duší za ty lidi, kteří licoměrně jedním koutkem úst se vydávají za přátele SSSR, jeho lidu a druhým koutkem štvou a volají po okamžitém odchodu vojsk.

My nikdy nezapomeneme na zradu, kterou na nás spáchali naši buržoazní politikové v čele s Benešem v roce 1938, když odmítli pomoc SSSR. To oni všichni zapříčinili, že padlo 25 tisíc komunistů, věrných synů naší strany, to oni zapříčinili smrt tisíců našich občanů, oni zavinili potupnou okupaci našeho státu a ztrátu naší suverenity.

My ale také nikdy nezapomenete, že to byl SSSR a Rudá armáda, která nám přinesla svobodu, za kterou položili životy vaši otcové a děti.

Drazí soudruzi, naše přátelství, naše spojenectví je spojeno společně prolitou krví u Sokolova, na Dukle a na dalších bojištích. Naši nepřátelé se nemění, jsou to titíž imperialisté a jejich rozvědky, jenže jsou nyní zkušenější a tím i nebezpečnější. Víme, co mají za cíl a kdo jim k němu pomáhá. A právě proto, že jsme si vědomi nebezpečí, které nám hrozí ze strany imperialismu, distancujeme se nejen od rezolucí, které vyzývají k odchodu spojeneckých vojsk, ale distancujeme se i od autorů a původců těchto rezolucí.

Vždyť každému poctivému, čestnému občanu naší vlasti, který je pro budování socialismu, pro upřímné opravdové přátelství se SSSR, nemůže být na překážku v jeho každodenní práci pro společnost přítomnost vašich vojsk a vojsk Varšavské smlouvy. Ba naopak, musí se cítit bezpečněji.

Jenom lidem nečestným, politickým obojetníkům, lidem falešným a s nečistým svědomím může být tato situace proti mysli. A takoví ať se bojí. My jako matky a otcové, kteří mívají často své syny na širokých ruských pláních na cvičení, děkujeme vám za bratrské jejich přijímání, za vaši lásku k našim dětem.

Drazí soudruzi!

Stojíme na stráži, víme, kdo je nepřítel a co od něho můžeme očekávat. Nikdy nepřipustíme, aby se vrátily předválečné nebo předúnorové poměry.

Podle slov našeho Klementa Gottwalda střežíme jako oko v hlavě naše přátelství se SSSR a prohlašujeme, že nenecháme beztrestně špinit a pomlouvat naše přátelství stvrzené společně politou krví nikým, ať sedí na místě sebevyšším.

Víme, kdo jsou naši přátelé, víme, kdo je náš spojenec, víme, kdo nás nezradí, na koho se máme obrátit v nouzi nejvyšší.

Jménem podepsaných soudruhů, členů strany, nestraníků, členů LM, mládežníků z vysočanské Pragovky, a jejich rodinných příslušníků, pozdravujte všechen sovětský lid, vyřiďte bojové pozdravy všem příslušníkům vaší armády. Jste u nás vždy srdečně vítáni našimi poctivými lidmi, námi všemi.

Čest práci!

Praha – Vysočany, 18. července 1968


Dopis Aloise Indry, Drahomíra Koldera, Oldřicha Švestky, Antonína Kapka Vasila Biľaka Leonidu Iljiči Brežněvovi z roku 1968

Vážený Leonide Iljiči,

s vědomím plné odpovědnosti za naše rozhodnutí se na Vás obracíme s následujícím prohlášením. Náš v podstatě zdravý polednový demokratický proces, náprava chyb a nedostatků minulosti i celkové politické řízení společnosti se vymykají postupně ústřednímu výboru strany z rukou. Tisk, rozhlas a televize, které jsou prakticky v rukou pravicových sil, ovlivnily veřejné mínění natolik, že se do politického života naší země začínají nyní bez odporu veřejnosti zapojovat živly nepřátelské straně. Rozněcují vlnu nacionalismu a šovinismu a vyvolávají antikomunistickou a protisovětskou psychózu.

Náš kolektiv - vedení strany - se dopustil řady chyb. Nedokázali jsme správně obhájit a realizovat marxisticko-leninské normy stranického života, především principy demokratického centralismu. Vedení strany už není dále schopno úspěšně se hájit před útoky proti socialismu, není s to organizovat proti pravicovým silám ani ideologický, ani politický odpor. Sama existence socialismu v naší zemi je ohrožena. Politické prostředky a prostředky státní moci v naší zemi jsou nyní už do značné míry ochromeny. Pravicové síly vytvořily příznivé podmínky pro kontrarevoluční převrat.

V této těžké situaci se obracíme na vás, sovětské komunisty, vedoucí představitele KSSS a SSSR, s prosbou o poskytnutí účinné podpory a pomoci všemi prostředky, které máte k dispozici. Jedině s vaší pomocí lze dostat ČSSR z hrozícího nebezpečí kontrarevoluce.

Uvědomujeme si, že pro KSSS a SSSR by tento poslední krok k ochraně socialismu v ČSSR nebyl snadný. Proto budeme ze všech sil bojovat vlastními prostředky. V případě, že by však naše síly a prostředky byly vyčerpány nebo nepřinesly pozitivní výsledky, považujte toto naše prohlášení za naléhavou prosbu a žádost o vaši akci a všestrannou pomoc. Vzhledem ke složitosti a nebezpečnosti vývoje situace v naší zemi vás žádáme o maximální utajení tohoto našeho prohlášení. Z tohoto důvodu píšeme osobně přímo Vám v ruštině.

Autor: Petr Meduna

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNetanjahu uvedl, že je čas na anexi palestinských území   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 04:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelská suverenita by měla být rozšířena na Západní břeh Jordánu a údolí Jordánu. Na speciálním shromáždění Knesetu to oznámil premiér židovského státu Benjamin Netanjahu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, když v neděli v Knesetu (parlamentu) představil 35. vládu Izraele, kterou vytvořil na základě voleb z 2. března, vyslovil názor, že nastal čas na anexi palestinských území ve prospěch židovských osad na Západním břehu Jordánu a údolí Jordánu.

„Tato území jsou místem, kde se židovský lid objevil a rozvinul. Je na čase rozšířit izraelskou suverenitu a napsat další slavnou kapitolu v historii sionismu,“ prohlásil premiér na speciálním zasedání Knesetu v živém přenosu parlamentního kanálu izraelské televize.

35. kabinet židovského státu byl vytvořen na základě koaliční dohody mezi stranou Likud Netanjahua a stranou Kachol lavan (Modrobílá) bývalého náčelníka generálního štábu izraelské armády Bennyho Gantze.

Premiér oficiálně stanovil podmínky dohodnuté s jeho volebním soupeřem Bennym Gantzem, kterého Netanjahu nedokázal porazit přímo ve třech po sobě následujících všeobecných volbách.

V souladu s dotyčným dokumentem předsedy vlády budou Netanjahu a Gantz, každý po 18 měsíců.

Gantz bude působit jako ministr obrany, dokud 17. listopadu 2021 nepřevezme roli předsedy vlády od Netanjahua. Píše o tom Jerusalem Post.

Dohodnutí mezi politiky umožňuje předsedovi vlády začít podnikat kroky k rozšíření suverenity na části Západního břehu Jordán v souladu s mírovým plánem prezidenta USA Donalda Trumpa po 1. červenci 2020.

Gantz převzal slov po Netanjahuovi a vyzval zákonodárce, aby schválili sestavení 35. izraelského kabinetu, aby ukončili nejhorší politickou krizi v historii země, která téměř přivedla židovský stát na pokraj občanské války.

Troje volby počínaje dubnem 2019 nedokázaly nominovat jasného vítěze.

Netanjahu i Gantz v různých dobách nedokázali vytvořit parlamentní koalice z více než 61 zákonodárců.

Premiér dodal, že čtvrtý volební cyklus by mohl stát Izrael dvě miliardy šekelů (565 milionů dolarů).
Nový kabinet bude mít 36 ministerských mandátů. Stane se největším v historii Izraele.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CxU7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán varoval USA, aby neohrožovaly tankery dovážející ropu pro Venezuelu   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 04:54:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf se obrátil na generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese a varoval, že Teherán zareaguje, budou-li Spojené státy vyhrožovat tankerům přepravujícím ropu do Venezuely.

„Íránský ministr zahraničí v dopise označil za námořní pirátství nezákonné, provokativní a nebezpečné hrozby a vyhrůžky ze strany USA. Prohlásil, že jsou hrozbou pro region. Zaríf rovněž připomněl, že vláda USA je zodpovědná za důsledky jakýchkoli nezákonných akcí a zdůraznil, že Írán má právo na nezbytná opatření proti těmto hrozbám,” uvádí se v prohlášení íránského ministerstva zahraničí.

Íránské ministerstvo zahraničí také předvolalo švýcarského velvyslance, který zastupuje Spojené státy v Teheránu. Diplomat byl požádán sdělit Washingtonu dotyčné varování íránských úřadů.
Ministr zahraničí Venezuely Jorge Arreaza dříve prohlásil, že Spojené státy stíhají tankery přepravující palivo do země, a označil podobná jednání za porušení mezinárodních norem a práv občanů Venezuely.

Agentura Reuters předtím s odvoláním na vysoce postaveného zástupce administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala, že Washington zvažuje opatření, která mohou být přijata vůči Íránu, který dodává Venezuele ropu. Podle zdroje agentury je Washington docela přesvědčen, že venezuelská vláda platí za dodávky „tuny zlata“.

O tom, že Írán odeslal do Venezuely kolem pěti tankerů s ropou, informoval portál Al-Masdar News. Uvádělo se, že k podobným krokům došlo kvůli palivové krizi, kterou Venezuela prochází v důsledku obchodní blokády ze strany Spojených států a jejich spojenců.

Připomeňme, že po dubnovém incidentu s nebezpečnými manévry v Perském zálivu velitel Íránských revolučních gard Hossein Salami varoval, že námořnictvo země bude útočit na americké vojenské lodě, pokud budou ohrožovat bezpečnost civilních a vojenských plavidel. Zareagoval tak na rozkaz prezidenta Trumpa ničit íránské vojenské lodě, které na moři překáží americkým silám.

V roce 2018 Spojené státy jednostranně odstoupily od jaderné dohody s Íránem a znovu uvalily na Teherán sankce, včetně sekundárních, které se vztahovaly k jiným zemím obchodujícím s Íránem. Washington tehdy oznámil svůj záměr snížit vývoz íránské ropy na nulu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CxU5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe Lancet odsoudil Trumpa: Vrať práva Americkému centru pro kontrolu a prevenci nemocí   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 04:51:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 16. května světoznámý časopis The Lancet vydal poznámku o neúspěšné prevenci americké vlády proti epidemii. Tématem je Vrať práva americkému centru pro kontrolu a prevenci nemocí.

Na začátku poznámky informoval o situaci epidemie v USA: Do dne 12. května nejméně 1,3 milióny lidí bylo nakaženo novým koronavírem, 80684 lidí zemřelo. Politiky a efekty prevence jsou velmi různé v různých místech USA. Například v New Yorku a New Jersey díky dvouměsíční domácí karanténě začíná klesat míra nakažených a mrtvých. Zatímco ve státu Minnesota se kvůli uvolnění omezení v polovině května opět zvyšuje počet nakažených. Ve státu Iowa se však nezavádí žádná politika o omezení nebo prevenci. To odráží nejednotnou politiku a netrvalost americké prevence proti novému koronavíru.

Podle článku je Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí nejdůležitější orgán v americkém zdravotnickém kruhu, ale v průběhu prevence se milimalizuje jeho role. Nnapjaté vztahy mezi tímto zdravotnickým orgánem a federální vládou tak jsou očividné.

Poznámka citovala zpravodajství Washington post, že odpovědný činitel zvláštní skupiny americké vlády pro nové koronavírus, který byl kdysi ředitelem programu AIDS Amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí, však veřejně a opakovaně zpochybňoval data nakažených a mrtvých, která zveřejnilo Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. Taková jeho nesmyslná nedůvěra vyvolává ale otázku: Proč Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, které je svého druhu na nejvyšší úrovni světa, se nepřipravilo na řešení takové mimořádné hrozby v oblasti veřejného zdraví?


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Čína   
Pridal tk Pondělí 18 květen 2020 - 04:49:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařský. A nepřítel je tudíž oním činitelem, který drží naši babylonskou věž pohromadě.

Za Obamova režimu bylo za tohoto nepřítele ustaveno Rusko. Trumpův záměr tohle změnit a vztahy s Ruskem normalizovat, přivolal ze strany vojenskobezpečnostního komplexu na hlavu amerického prezidenta hotový příval ohně a síry. Ředitel CIA nazval Trumpa zrádcem a v prezidentských volbách poražení demokraté se v boji proti Trumpovi pohotově spojili s mocným vojenskobezpečnostním komplexem a společně s ním vytvořili aféru „Russiagate“. Tu Trump sice nakonec ustál, ale v potyčce s tímto podfukem, vymyšleným s cílem prezidetského úřadu jej zbavit, ztratil celé tři roky svého prvního prezidentského odobí.

Ve čtvrtém roce jeho prezidenství došlo ke změně nepřítele. Stala se jím Čína. A bylo to několik věcí, které k této změně přispěly. Jednou z nich je čínská rostoucí ochota Washingtonu odmlouvat, či se proti jeho provokacím dokonce i stavět. Další věcí je pak nutkavá potřeba Washingtonu obvinit někoho z amerického obřího deficitu, a činitelem nejpodstatnějším je pak nesmírný čínský průmyslový pokrok, přispívající k tomu, že se Čína dnes stává vedoucí technologickou mocností, jak dokazuje její současné prvenství v zavádění technologie 5G. Znervóznělé americké společnosti komunikačních technologií společně s neokonzervativními hegemonistickými ambicemi a snahami neokonzervativců zvýšeným zbrojením Čínu v jejím rozvoji zastavit, vyústily nakonec i ve verbální Trumpův souboj s Čínou. Nu a další palivo střetu dodalo obviňování Číny z toho, že to ona přivedla na svět Covid-19.

Americký senátor a pravicové rádio hovoří dnes dokonce o tom, že je třeba přinutit Čínu k tomu, aby za americké náklady spojené s bojem proti Covidu-19 Spojeným státům zaplatila.

Jako by nebylo jasné, že větší možnosti na takovéto „vyrovnání“ jsou na straně Číny. Vždyť ta má takovýchto odvetných opatření k dispozici celou řadu. Výrobní kapacity amerických korporací, jakou je např. Apple, se nacházejí v Číně, protože právě Čina se v minulosti stala nejupřednostňovanějším místem vývozu amerických výrobních kapacit do zámoří. Takže tyto americké korporace by Čína mohla znárodnit. Mohla by dále zastavit výrobu produktů pro americké firmy, mohla by si přivlastnit americké patenty a jména značek, anebo dosavadní jména značek prostě změnit a zboží jimi označené vydávat za produkty čínské. Protože jestliže USA nerespektují práva jiných zemí a právo mezinárodní, neexistuje důvod pro to, aby Čína uznávala právo americké.

Když hovoříme o právu, je zde třeba říct, že USA nehrají fair hru. Washington se pokusil ochromit Huawei tím, že ji dal na černou listinu a přinutil své spojence z NATO, aby odmítli technologické produkty Huawei, včetně 5G. Tato politika však nejspíš napáchala větší škodu americkým společnostem vyrábějícím polovodiče než Číně samotné, jelikož zkomplikovala americké prodeje čipů firmě Huawei.

Americký deficit v obchodě s Činou není žádným čínským proviněním. Je to provinění těch globálních amerických koroprací, které svou výrobu do Číny vyvezly. Za americký obchodní deficit jsou tedy zodpovědny firmy jako Apple, Nike a Levi, a svoji zodpovědnost sdílejí s neoliberálními ekonomy, kteří lidstvu globalizmus vnutili. Na který - ze všech jeho účastníků - doplatila nejvíc historicky první světová pracovní síla.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2067 sec,0.0463 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,499kB