Pondělí 25 květen 2020
„Podvody a manipulace, to je Česká televize.“ Okamura si podal Václava Moravce   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 08:43:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda SPD Tomio Okamura ve svém videu promluvil o chování České televize vůči jeho osobě. Václav Moravec se bojí jeho názorů, proto ho už mnoho let nepozval to svého pořadu, řekl.

„Pořád platí, že mě již šest let (!!) Česká televize nepozvala do hlavního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, jen pro to, aby nebyly slyšet moje názory. Cenzura, mediální podvody a manipulace – to je bohužel současná realita České televize. A rada ĆT v současném složení, které navolily ostatní parlamentní strany, s tím nic nedělá, protože jim to vyhovuje. Přestože je porušován zákon, který ČT zcela jasně ukládá vyváženost,“ uvedl ve svém vystoupení politik.

„Nedávno jsem zmiňoval, že Česká televize vymáhá poplatky od podnikatelů, kteří měli zavřené hotely, penziony a restaurace, Covid necovid. Na solidaritu s postiženými Česká televize v praxi z vysoka kašle, i když o ní mluví dnes a denně. Zároveň si management vyplácí milionové odměny, přičemž tají jména, kdo kolik dostal. Víme jen částky. Samozřejmě, že Česká televize vymáhá a to soudně a exekučně také poplatky i po daleko větších nešťastnících,“ prohlásil předseda SPD a následně uvedl konkrétní případ nařízené exekuce kvůli poplatkům České televizi. Díky těmto případům už je prý Okamurovi jasné, proč ČT skoro neinformuje o justičních zločinech.

„Tak už vím, proč Česká televize téměř neinformuje o justičních zločinech anebo o zločinných exekucích, a vymýšlí raději zástupné problémy. To proto, že se sama na těchto zlodějnách podílí,“ dodal.

SPD podle jeho slov nabízí řešení této situace, kterým by bylo zrušení poplatků a převedení televize do statusu státní příspěvkové organizace, jež by byla pod dozorem Nejvyššího kontrolního úřadu.

„Diktát Bruselu se blíží ke konci“

Český politolog a publicista Petr Robejšek rozebírá poslední případy střetů unijního práva se zákony členských států. Podle něj je rozhodnutí německého ústavního soudu z 5. května, stejně jako postoj Maďarska vůči usnesení Soudního dvora EU o tranzitních zónách pro migranty, svědectvím blížícího se konce nadřazenosti práva EU nad státními zákony.

Minulý týden Soudní dvůr Evropské unie učinil rozhodnutí, z něhož vyplývá, že tranzitní zóny pro uprchlíky jsou v rozporu se zákonem a mají být zrušeny. Ministryně spravedlnosti Maďarska Judit Vargová v souvislosti s tím prohlásila, že Budapešť toto usnesení odmítá a považuje ho za neoprávněné. Rovněž zdůraznila, že státní zákony a praxe Maďarska nejsou v rozporu s unijními předpisy a mezinárodním právem, jelikož opuštění tranzitní zóny není pro migranty zakázáno, mohou ji totiž opustit směrem do Srbska. Dotyčná nakonec pronesla, že rozhodnutí Evropského soudního dvora v podstatě znamená přinucení přijímat uprchlíky, což je v protikladu s Ústavou Maďarska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C3hF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická guvernérka státu Michigan považuje gay swingers cluby za klíčovou infrastrukturu, na rozdíl od kadeřnictví a kostelů…   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 08:33:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké státy mají v platnosti různě přísná nařízení ohledně koronavirové krize. Někde je to ale skutečně bizarní. Například v hlavním města státu Michigan Lansigu smí být stále otevřen homosexuální swingers club, ale třeba kadeřnictví a kostely musejí zůstat zavřené.

Je přece každému jasné, že při hromadném sexu homosexuálů je přece riziko přenosu jakékoliv nákazy minimální, na rozdíl od návštěvy holiče....

Vše je dílo pokrokové guvernérky Gretchen Whitmerové, ta je známou podporovatelkou LGBT++P agendy, potratů a dalších liberálně demokratických vymožeností.

Sára S. , NYC, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandální přiznání ve Spolkovém sněmu   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 08:22:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během debaty v německém Spolkové sněmu, který jednal o prodloužení mandátu německých vojáků KFOR, se poslanci vládních stran odhalili, že Kosovo je projektem NATO.

Poslankyně CDU odpovědná za zahraniční politiku Gisela Manderla nazvala Kosovo „transatlantickým projektem“, tj. projektem NATO, napsala na svém facebookovém profilu poslankyně Zaklin Nastic ze strany Die Linke. Dále uvedla, že další poslanci charakterizovali Kosovo jako „jejich dítě“. „Zastánci vojenské mise v Kosovu potvrdili, že Kosovo není suverénní stát“, zdůraznila Nastic. Poslankyně podtrhla, že Kosovo je od Srbska nezákonně oddělenou provincií a protektorátem Západu. Útoky na bývalou Jugoslávii v roce 1999 byly zločinné a představovaly porušení mezinárodního práva. Skutečnost, že Bundeswehr (německé federální obranné síly) zůstává po 21 letech v Kosovu, je ostudná, uzavřela Nastic. S odvoláním na zprávu „b92.net“ informaci přinesl portál „messin.cz“.

Jan Urbach
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž smyšlenka zvítězí   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 04:57:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Korporace a vlády cenzurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát. V každém jedině správném výkladu zlomové události, neboli schizoidní smyšlence (SS), nastane okamžik, kdy lidé si už nepamatují , jak vše tenkrát vlastně vzniklo. Nebo si dobře pamatují, jak se to stalo, ale ne kdy začala propaganda SS. Či ještě spíše, vzpomenou si na obojí, když je přitlačíte, ale už na tom vůbec nezáleží, protože SS nahradila skutečnost.

Objasněme si tento jev na válce proti teroru a okupaci Iráku. Někdy v druhé polovině roku 2004 většina Evropanů a Američanů zapomněla, že to byla propaganda SS, která vedla k invazi, že žádné „zbraně hromadného ničení“ neexistovaly a že Spojené státy přepadly národ, který na ně nezaútočil, aniž je nějak jinak ohrožoval, a proto spáchaly válečnou agresi jako vystřiženou z učebnice.

Tyto skutečnosti už zhola nic neznamenaly, neboť zavládla davová mentalita. Je nesnadné popsat, jak funguje; jde o něco na způsob funkční disociace. Lidé měli v paměti, že Iráčané nebyli teroristi, jenže současně ze SS věděli, že Iráčani jsou „teroristi“, přičemž byli vnitřně přesvědčeni, že nejsou. Věděli, že nebyly zbraně hromadného ničení a přitom věřili, že tam podle SS mohly být, navzdory tomu, že nikdy neexistovaly.

Co popisuji možná zní jako psychóza, ale technicky řečeno není tomu tak…ne tak docela. Lidé, kteří fungují v tomto stavu vědí, že to, v co věří není reálné. Nicméně, jsou nuceni tomu věřit (a opravdu také věří, jakkoli se to zdá být nemožné), protože následky nevíry v SB znamenají exkomunikaci z „normální“ společnosti, ztrátu přátel, příjmu, statutu a v mnoha případech horší tresty.

Cílem každé SS je vytvořit tento druh davové mentality nikoli proto, aby podvedla či ohloupila lidi, jako spíše je zmátla a terorizovala natolik, že se vrátí ke svým primárním instinktům, jsouce hnáni čistě existenciálním strachem. Jakmile SS dospěje k tomuto bodu, je nenapadnutelná. Nepotřebuje se nijak a ničím zdůvodňovat , ospravedlňuje se svou existencí. Je mimo dosah rozumu. Nemá smysl diskutovat s jejími přívrženci. I když často vědí, že SS je iracionální, je jim to zcela lhostejné.

Blížíme k této fázi s SS o coronaviru. Ačkoli máme co do činění s virem, který je jasně smrtelný pro staré a pro chronicky nemocné, při čemž je stejně jasné, že není smrtelnou hrozbou pro většinu lidstva, musíme se před ním schovávat ve svých domovech, jako by přišla apokalypsa. Není se co divit, protože podle SS ničivé účinky viru jsou téměř neomezené. Nejen že rozleptá vaše plíce a zničí další vaše hlavní orgány, usmrtí vás krevními sraženinami a poškodí vnitřnosti, ale navíc ještě způsobuje náhlou zástavu srdce, předčasnou rakovinu prostaty a může přivodit bůhví jaké další zdravotní horory.

Podle všech těch „vědců“ a „lékařských odborníků“, podporujících SS, jde o padoucha, jaký tu ještě nebyl v celé historii virů. Nejhorší je, že „nemáme proti němu imunitu“, pročež musíme zůstat pod kontrolou, když ne pod zámkem, až do té doby než se objeví vakcína. Po té každá lidská bytost bude oočkována a dostane digitální průkaz nejlépe v podobě mikročipu, bez něhož nebude nikdo mít možnost cestovat. Neboť, jak pravil Hippokrat 21. století Bill Gates,

„nechcete přece, aby neimunitní lidé cestovali po zemích, kde pandemie, bohužel, není ještě pod kontrolou…Takže bude zapotřebí očkovací průkaz, který umožní globální pohyb.“

Všude se staví plastické bariéry. Čtverce ukazují, kde máte stát. Čáry na podlaze měří odstupy. Samozvaní hlídači napomínají a hrozí každému, kdo nenosí masku. Miliony lidí si dobrovolně dávají do mobilu „ aplikace sledování kontaktů“, aby vlády a globální společnosti mohly monitorovat každý jejich pohyb. Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát.

„Polní špitály“ jsou většinou poloprázdné stejně jako oddělení intensivní péče v nemocnicích, teatrální „nemocniční loď“ v New Yorku už dávno odplula s prázdnou, přes všechny pokusy nafouknout počet úmrtí na Covid-19 jak jen bude lidsky možné, nedochází ani zdaleka k předvídaným úmrtím mnoha milionů, neposlušné Švédsko je OK stejně jako většina lidstva. Zkrátka, tak jako nebyly žádné zbraně hromadného ničení, není ani žádný virus masového ničení.

Pravdě navzdory se nezadržitelně šíří a sílí nová schizoidní smyšlenka. Je rovněž globální jako válka proti teroru, a má rovněž navodit davovou psychózu. Zatím není zcela jasné do jaké míry bude totalitární. Jestli ale máme soudit dle dosavadního vývoje, mějme strach, mějme velký strach.

Jan Vítek


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlena Vitásková: Quo vadis ODS? - podnět k rozpuštění Občanské demokratické strany   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 04:54:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebezpečný směr Občanské demokratické strany? Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)? Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů? Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče? Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout? Pozastavit nebo zrušit činnost ODS?

Ať rozhodnou soudy! Občanská veřejnost nemá lehké ve volbách vybrat stranu, která ji nakonec nezklame. Ústavní pořádek, který jsme přijali, umožňuje nepřeberné množství stran a hnutí, které budou usilovat o hlas voliče. V novodobé historii naší společnosti (po tzv. „sametové revoluci“) jsme měli, mimo jiné, trvale ve vládách politické strany ODS a ČSSD. Andrej Babiš, když vstupoval do politiky se svým hnutím ANO, připomínal heslovitě to, co si většina voličů myslela, a někteří odvážní bezmocně říkali nahlas. Nechuť k politice, nedůvěra v dosavadní politické strany a naděje na zastavení „tunelování“ veřejného majetku, na vymahatelnost práva a spravedlnosti, mu vyhrálo volby.

Vyjádření Andreje Babiše - hnutí ANO (bude líp), „všichni kradnú“, „kdyby neselhali tradiční strany, tak bych do politiky nešel,“„vy jste si mě vyrobili“, atd. To vše máme za sebou a čekáme na zázrak, který pochopitelně nepřijde. Nyní procházíme krizí, která je teprve na počátku a může, pravděpodobně přinese chudobu, nezaměstnanost, nedostatek všeho, na co jsme byli zvyklí a bez čeho si své životy již nedokážeme ani představit. Čeká nás všechny dosud nepoznané. Zneužití frustrovaného obyvatelstva je první krok k převzetí státu mocenskými strukturami, které mají blízko, či dokonce jsou z hnízda, nikoliv „Čapího“, ale „Orlího“. Tyto struktury se nebudou obávat zneužít upadajících, dříve populárních, politických stran k dosažení prvních kroků k úspěchu.

Hluboká hospodářská krize, která zmítala Evropou (Německem) ve třicátých létech vedla krátce po kruté 1. světové válce k zárodku vzniku fašismu, nacismu. Adolf Hitler, využil zbídačeného národa, chudoby a všeobecného nedostatku k podněcování nenávisti, která je tak důležitá pro zahájení masového zabíjení. Nenávist k politickým odpůrcům (komunistům, bolševikům, sociálním demokratům) levicově orientovaným občanům vrcholila v jejich vraždění. Ostatní jen tiše přihlíželi, přece když nejsem komunista, ani sociální demokrat, tak se mi nemůže nic stát. Svoji lhostejností a mlčením nechali průchod ZLU, které narůstalo. Pokračovala cíleně pěstovaná nenávist k národům. Začaly pogromy na Židy. Plíživě byla započata 2. světová válka, nejhrůznější, co lidstvo do té doby zažilo. Mučení, pokusy na lidech, vyhlazovací koncentrační tábory, zvěrstva = sedmdesát miliónů lidských životů, vojáků, civilistů, žen, starců a dětí. Dle propracovaného nacistického systému byli nejen Židé, ale i Slované, Rusové, Cikáni a další národnosti a etnika PODLIDÉ, kteří neměli právo na život člověka.

Obavy z vývoje, který se v historii více méně opakuje, nás vedly k pozorování dění v naší společnosti. V době pandemie vláda přijala řadu opatření k ochraně zdraví obyvatelstva. Opoziční strany v Parlamentu v době pandemie do jisté míry mlčely. Pokud přišly se svoji „troškou do mlýna“, tak si toho občané ani nevšimli. Jakým způsobem chtějí tyto strany zaujmout voliče? S obavou sledujeme dění v ODS. Strana, která rozhodně patřila vždy k lídrům a nejvýznamnějším politickým stranám v naší vlasti. Které voliče chce přilákat? Obava, kterou sdílíme s řadou vnímavých občanů je zde. Tichá podpora ODS k excesům jejich některých významných členů, kteří veřejně vystupují s návrhy, jak by se mělo jednat s politiky, kteří byli řádně zvoleni do parlamentu, kdy „šibenice“ je ten nejvlídnější způsob, jak se nejen s politiky na opačné straně názorového spektra vypořádat. Netají se předsudečnou nenávisti k některým občanům, národům, podlidé jsou pro ně označením zcela běžným. Za vyhrůžky smrtí stanuli před soudem, přesto se soudům vysmívají a v nastoupeném trendu pokračují a přitahují tím „frustrované“ občany, kteří hledají a budou hledat „viníka“ svých problémů.

Dokonce Adolf Hitler v počátcích svých projevů plných nenávisti k určitým občanským seskupením, národům, vypadal jako komik, šašek, psychicky narušený člověk, trpící duševní chorobou. Někteří se tomu smáli, jiní mávli rukou, že nemá smysl zabývat se projevy toho blázna. Jedni se mu smáli a ti druzí v něm začali vidět potenciál možnosti ovlivnit masy pro své zájmy. Takový plíživý byl nástup fašismu, nacismu včele s nenápadným „komikem“.

V žádném případě nechceme tímto srovnávat člena ODS Pavla Novotného se strůjci genocidy národů, propracovanosti fašismu a nacismu s cílem vyvražďovat rasově nevyhovující lidi – podlidi. Pouze považujeme za nutné připomenout, jak nenápadně tato nenávist ovládla německý národ. Jak hluboce společnost podcenila svoji nečinností, lhostejností, zesměšňováním nástup zhoubné nenávisti k bližním. Jak hluboce společnost spoléhala na rozum, lidskou morálku. Nicméně, dlouhodobé vystupování politika ODS Pavla Novotného plné nenávisti a nabádání k usmrcení, předsudečné nenávisti, je mementem.

Pokud vezmeme v úvahu, že ODS na jedné straně své členy vylučuje, pokud nesouhlasí s jejich vyjádřením, či názorem, byť by byl zcela společensky nezávadný (jako příklad uvádíme vyloučení Václava Klause ml.) a na druhé straně členy strany toleruje a podporuje, přestože nabádají k zabití nejen politických odpůrců, podněcují nenávist k národům. Pak je legitimní se ptát: „Kam kráčíš, ODS?" Pak je povinností každého z nás, takový vývoj v demokratické zemi nepřipustit, upozornit na něj. Proč státní zastupitelství nekoná, když u jiných méně závažných projevů, či postupů stran, politických hnutí, koná? Proč nekoná vláda, ministerstvo vnitra?

IAV má obavu o vývoj v naší demokratické společnosti a možné zneužití, využití skomírající ODS, právě přilákáním extremistických voličů smýšlejících v intencích některých členů strany, jako například Pavla Novotného. Od jeho projevu se nikterak strana nedistancovala, tudíž jeho názory schvaluje a veřejnosti tak dává najevo, že jí tyto názory nevadí, ba naopak vyhovují pro další stranické cíle.

Krizí frustrovaní občané, budou zanedlouho hledat cestu ven z tíživé životní situace. Zneužití extremistickými skupinami, které budou prezentovat zajištění osobních potřeb občana prostřednictvím násilí „šibenicí“ pro nejen politické oponenty, nenávistí k národům, tak může nakonec vést k posílení a přesměrování původně „tradiční pravicové strany“ ODS na zcela jinou politickou platformu. Jejich člen Pavel Novotný je jakýmsi lakmusovým papírkem, co vše u veřejnosti projde?

Extremističtí voliči, tak mají otevřenou cestu k prosazování nenávisti ve společnosti, k politickým odpůrcům, národům. Otevírá se jim možnost prosazovat své zájmy nedemokratickou cestou, násilím.

Pod zástěrkou „tradiční pravice“ nelze umožnit těmto nebezpečným názorům prostor. Pak by taková „tradiční pravice“ mohla vyvolat pogromy, nenávist, kdy se bude opět vraždit. Nesmíme být lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Poslední „lhostejnost“ stála sedmdesát miliónů lidských životů.

Obava z takového vývoje vedla IAV ke kroku, kdy jsme zaslali Vládě ČR, prezidentu ČR, podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany, která toleruje a tím i podporuje u významných svých členů podněcování k nenávisti, k zabití, předsudečnou nenávist k politickým, názorovým oponentům, národům. O podnětu jsme informovali předsedu Parlamentu ČR, kontrolní výbor a poslance PČR.


Průběžné informace na www.institut-av.eu/aktuality/. Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV Mluvčí a signatářka Manifestu IAV - občanů poškozených státem.
V Hlučíně, dne 23. 5. 2020


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 04:51:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přes ležérně střeženou francouzsko-švýcarskou hranici mezi Ženevou a Martigny se ve středu v podvečer podařilo přejet 35 karavanům kolony nějakých Cikánů (tj. "les Gitans" – zda se jedná o Romy nelze s určitostí říci, nakolik termín "les Roms" není v žádném ze zdrojů použit), která mířila do centra města.

Francouzská policie kontaktovala zaspavší švýcarskou, která se s posilami jala vypoklonkovat nomádickou karavanu zpět do Francie. Na cestu Cikánům rozdala letáčky o pravidlech vstupu na švýcarské území v době současných sanitárních opatření. A před setměním už byli venku. Adié!

Zdroj : https://www.lenouvelliste.ch/articles/valais/martigny-region/venues-de-france-35-caravanes-de-gens-du-voyage-s-installent-a-martigny-940431

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí ruské diplomacie: USA se prezentují jako mimořádná země se zvláštními pravomocemi   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 04:48:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová sdělila pro média, čím byla Smlouva o otevřeném nebi pro USA tak problematická. Podle ní nešlo konkrétně o sám dokument či nároky vůči Rusku.

„Jedná se o systematické odstoupení Spojených států ze všech dohod, které je podle jejich názoru tak či onak svazovaly. Chtěla bych připomenout, že před mnoha lety USA jednostranně opustily Smlouvu ABM a před nedávnem opustily Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Nedávno uvedly, že neratifikují Smlouvu o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT). Ale to vše je součástí mezinárodní stability,“ sdělila pro rozhlas Komsomoľskaja pravda.

Moskva podle mluvčí odmítá další obvinění Washingtonu a sama má vůči americké straně nároky, které jsou konkrétnější a které již byly zveřejněny. Podotkla také, že pro vyřešení sporných otázek existuje zvláštní komise.

Zacharovová uvedla, že Spojené státy se prezentují jako mimořádná země se zvláštními pravomocemi.

„Prezentovat se jako země, která má zvláštní pravomoce, není vázána povinnostmi a nehraje podle pravidel – to je koncepce amerického státu, která se velmi jasně projevuje během desetiletí. Proto nepotřebují nic, co by tento stát vyrovnávalo v právech s ostatními světovými hráči,“ řekla.

Vystoupení USA ze smlouvy

Odstoupení USA od Smlouvy o otevřeném nebi oznámil 21. května prezident země Donald Trump. Jako důvod v Bílém domě označili neplnění smluvních závazků ze strany Moskvy, přitom ale nevylučovali vývoj nových dohod. V Rusku však opakovaně odmítali obvinění USA a oznámili, že jednání se Spojenými státy budou probíhat pouze na základě vzájemnosti. Na Ministerstvu zahraničí RF rovněž oznámili, že Moskva hodlá zůstávat účastníkem smlouvy, dokud bude platit.

Krok Washingtonu čelil kritice i v rámci Evropské unie. Své politování vyjádřily také Česko a Slovensko, v prohlášení obou států však stojí, že důvody Washingtonu chápou.

Smlouva o otevřeném nebi byla podepsána v roce 1992 jako jedno z opatření na posílení důvěry v Evropě po studené válce. Platí od roku 2002 a umožňuje účastnickým zemím otevřeně sbírat informace o ozbrojených silách a aktivitách. Podepsalo ji 34 států.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C3RV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán může brzy odhalit nový stíhací letoun, a to tváří v tvář americkým sankcím   
Pridal tk Pondělí 25 květen 2020 - 04:45:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iránská islámská republika vypustila první domácí stíhací letoun v zemi v srpnu roku 2018, kdy válečný letoun provedl demonstrační let během ceremoniálu, kterého se zúčastnil prezident Hasan Rúhání.

Velitel Letectva Íránské islámské republiky (IRIAF) Mohammad Zalbeigi prohlásil, že vytvoření dalšího domácího válečného letounu je jen otázkou času, a to navzdory břemenu protiíránských sankcí ze strany USA.

V rozhovoru pro íránskou zpravodajskou agenturu Mehr Zalbeigi zdůraznil, že IRIAF dosáhlo „značného pokroku při navrhování různých typů letadel díky úsilí pracovníků IRIAF a znalostních společností“.

„Dá-li Bůh, budeme svědky navrhování a výroby (ještě jednoho, pozn. red.) letadla postaveného v IRIAF v blízké budoucnosti,“ dodal a slíbil, že nové letadlo bude brzy odhaleno.

Zalbeigi vybral íránský stíhací letoun Kowsar, který je již v provozu u letectva země a který, jak íránský velitel řekl, lze považovat za příklad pokroku IRIAF.

„Během přehlídky, která se konala v loňském roce, byli všichni svědky letu letadel Kowsar,“ řekl s odkazem na vybavení letadla, které „odpovídá nejmodernějším (vzdušným, pozn. red.) systémům na světě“.

Kowsar byl odhalen íránským ministrem obrany Amirem Hatamim během slavnostního ceremoniálu v srpnu roku 2018. Hatami tehdy uvedl, že Teherán jednal v rámci aktivní strategie odstrašování, aby „získal vše, co je nezbytné pro obranu“, a že kromě válečných letadel bude Írán vyvíjet také domácí raketové systémy typu země-vzduch.

Pokud jde o Zalbeigiho poznámky, ty přišly uprostřed rostoucího napětí mezi Teheránem a Washingtonem, které eskalovalo poté, co byl nejvyšší íránský generál Kásim Sulejmání zavražděn při americkém útoku bezpilotních letounů v Bagdádu dne 3. ledna 2020.

Napětí však existuje od chvíle, kdy americký prezident v květnu 2018 oznámil jednostranné odstoupení Washingtonu od jaderné dohody s Íránem z roku 2015 či společného komplexního akčního plánu (JCPOA), který rovněž obnovil tvrdé ekonomické sankce proti Íránské islámské republice. Přesně o rok později Írán oznámil, že začal pozastavovat některé ze svých závazků JCPOA.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C3Vp
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1385 sec,0.0369 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,394kB