Úterý 26 květen 2020
V čí prospěch je šířena hysterická nenávist i-loutkami proti Rusku?   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 18:00:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý soudný člověk, neovlivněný a nezmanipulovaný dnešním hysterickým protiruským doslova tažením některých politiků a obskurních postaviček z řad politických aktivistů a komunálních zastupitelů, kteří si na politiky hrají, musí nevěřícně koukat, jak se přepisují dějiny, jak je u nás vydávána a vykládá se ideologie systémem ode zdi ke zdi.

Změna režimu znamenala pro mnohé, většinu, odpoutání se od nařízené "lásky k Sovětskému svazu", což bylo po mnohaletém ideologickém masírování pochopitelné. Nepodařilo se nám, bezesporu ke škodě nás všech, stát se státem více-méně neutrálným, veskrze ale svobodným, nezávislým, ideologicky nepřipoutaným k žádné velmoci a silným zemím v Evropě.

Opět jsme se stali vazaly a podřízenými, opět nás někteří politici, žel, dovedli do chomoutu v protipólu, k té opačné zdi. Obzvláště v posledních letech, po našem vstupu do EU, kterou, ať si říká kdo chce co chce, řídí především postnacistické Německo a o něco méně Francie. Stali jsme se, a čím dál víc se stáváme, státem, který si právě to postnacistické Německo podřizuje, snaží se z nás, postkomunistického státu, udělat svojí kolonii, v tom lepším případě dalším poslušným spolkovým státem. Ostatně, tu touhu být jednou ze zemí spolkového postnacistického Německa, projevují, čas od času i veřejně, otevřeně, různí Hermanové a jiní hodně blízcí kamarádi, až pobratimové především sudeťáckých Němců, např. takový lidovec Bělobrádek, ale i jiní, pravidelní hosté jejich sjezdů.

Že nás postnacistické Německo už v podstatě hospodářsky a ekonomicky víc jak ovlivňuje, je jasné každému laikovi. Koupili si nás za hubičku, za pomoci a podpory zkorumpovaných politiků, nedlouho po převratu 89 a snaží se i dnes diktovat nám toho co nejvíc.

Snaha postnacistického Německa v posledních letech o vyvinění si ze zvěrstev a hrůz poslední světové války je víc jak zřejmá. Pozvolna se z německých nacistů a fašistů stávají už jenom nacisté a fašisté, bez národnosti. Už se nějak přestává uvádět, že právě Německo rozpoutalo tu válku, už se lživě přidává, že společně s Ruskem. A mnozí nepamětníci, ale i nenávistní pamětníci, jakoby pohrobci těch agresorů, nacistů a fašistů z Německa, této tezi věří a tuto tezi šíří. Lživě. Vítězství Sovětského svazu se upozaďuje a rozmělňuje v tvrzeních o jednoznačném vítězství především západních spojenců. Co na tom, že opak je pravdou. Potnacistické Německo se hlavně potřebuje vyvinit. Ale nikdy, z tohoto zvěrstva se skutečně nikdy nevyviní:

https://www.facebook.com/105874460765588/
videos/1106393653036918/UzpfSTEwMDAzNTQzMDgwMTU0MDoyNzEyNTM1MTA3MzIzNDA/

Pozoruhodné je, že snaha o maximální zhoršení našich vztahů s Ruskou federací, která už dávno není Sovětský svaz, jak si mnozí tady, s nedostatečnou schopností přemýšlet, anebo se záměrem mást a plést především ty mladé a mladší, nepamětníky, je především v poslední době velmi silná, až nenormálně. Náš naprosto k ničemu, neschopný až hňupoidní ministr zahraničí tomu, jak se jeví, dává plnou podporu. Kým je řízen, kdo ho, paňácu nekompetentního, vodí na provázku? Komu to hlavně prospívá. Zajímavý je názor Stanislava Novotného, bývalého policejního prezidenta https://www.parlamentnilisty.cz/…/Stanislav-Novotny-USA-jso…. Konkrétně jeho úvaha o roli postnacistického Německa v přeprodávání nám ruského plynu, ale i o plynu břidlicového z USA.

Docílí tihle různí zlořádi toho, že si Rusko natolik stupidními provokacemi rozpřátelíme, až s ním nebudeme vůbec obchodovat a budeme si muset kupovat přeprodávaný ruský plyn (a nejenom) za mnohem dražší cenu, větší peníze ze západu? Dokonce mnohem dráž břidlicový z USA?

Ano, jak píše v článku https://www.parlamentnilisty.cz/…/Proti-Rusku-je-dnes-dobry… bývalý diplomat a poslanec Milan Šarapatka, proti Rusku je jakýkoliv argument dobrý. Ale nejenom argument, i lži, smyšlenky, zfalšovaný výklad dějin.

Ti tři mameluci z Prahy, kterými beztak pohrdá každý slušný a rozumný člověk, odvádějí svou mouřenínskou práci s vervou a úporností, ale při své omezené schopnosti myslet dál, než do dalšího termínu žoldu, jim nedochází, že v dnešním světě silného toku informací jsou a vždy budou jen za bezvýznamné, trapné a opovrženíhodné loutky, trapné figurky, odvádějící špinavou práci proti svému národu, lidem v této naší krásné zemi.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi


Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 13:54:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Dobrá. Takže když Hašek má za to, že sportovní reprezentační aktivita, kterou máte za sebou, je pro vykonávání úřadu prezidenta kvalifikací ze všech nejpotřebnější (jinak by přece na prezidentskou kariéru nepomyslel), a pozor – nikdo se mu za tento jeho názor nesměje a oficiální média si z něj pro něj žádná šprťouchlata nedělají, tak mi laskavě sdělte, proč bych na prezidenta nemohl kandidovat taky já. Zvlášť když jsem do veřejného života vyšel z královny sportů, to je lehké atletiky, čili sportu klasičtějšího a vznešenějšího než je hokej, a tenhle sport jsem vážně a ze své vlastní iniciativy začal pěstovat už jako malý kluk a bez trenérského vedení jsem pak své sportovní kariéře pokračoval až do svých roků dvaceti sedmi a nejpravděpodobněji bych v ní pokračoval až do své invalidity či smrti , kdyby mi na mistrovství republiky na Strahově v roce 1957 a přímo v průběhu dálkařského finále nediagnostikoval tehdejší lékař atletického národního mužstva Dr. Trůbl infekční žloutenku, a doslova od doskočiště mě pak nechal sanitkou odvézt na infekční oddělení nemocnice v Praze Motole.

Pravda, tím jsem se svým vrcholovým a reprezentačním sportováním musel na radu motolského primáře Souška končit, ale mám za to, že to, co bylo mezi jeho začátkem a koncem, z čehož bych pro začátek uvedl např. jen to, do jakých fines jsem dokázal vybrousit výškařský styl sweeney, mě na funkci prezidenta republiky kvalifikuje stejně oprávněně, jak to činí počet obranných zákroků brankáře Haška. Pravda, nebyl jsem olympionikem, při vyslovení mého jména neupadal zfanfrnělý národ včetně babiček z Kotěhůlek do mdlob, ale neprohlásil snad Alva Edison že cennější je člověk ten, který se snaží, ale až na samý vrchol nedosáhne, než ten, který bez většího úsilí dojde až na špičku hory?

A právě u tohoto úsilí jako lidské kvality, která vás k přičińování stát se prezidentem buď opravňuje, nebo neopravňuje, bych se rád zdržel. Nevím, kolik úsilí k dosažení svého sportovního vrcholu vynaložil brankář Hašek, ale dobře si to pamatuji já, pokud jde o mě. Takže pane Hašku: V roce 1943 jsem jako třináctiletý chlapec na okraji tehdejšího fotbalového hřiště S.K. Podklášteří v Třebíči víceméně sám zbudoval doskočiště s odrazovým břevnem pro skok daleký a se stojany pro skok vysoký, písek do něj jsem v malém vozíku navážel z podkláštereckého tzv. středního vodovodního rybníka, vzdáleného od doskočiště dobrý kilometr, a bylo těch úmorných cest ode dna rybníka vzhůru strmým travnatým srázem na silnici a pak k doskočišti jistě ne méně než třicet. Tohle mé první doskočiště mám zdokumentovano fotografiemi, takže v rámci své možné prezidentské kandidatury je mohu stranám či úřadům, posuzujícím vhodnost či nevhodnost kandidátů pro prezidentskou funkci, pohotově předložit. A víte, kolik dalších takových, řekněme soukromých doskočišť jsem pak ještě vybudoval a vlastnoručně je navezl pískem?

Čtyři! A v souhrnu s tím prvním podkláštereckým tedy pět.

A na všech pěti jsem samozřejmě trénoval. A protože jsem je měl všechny pár kroků od domů, ve kterých jsem právě bydlel, byly hodiny, které jsem skákáním u nich strávil, nespočítatelné. Výškařský styl sweeney, o němž jsem se už zmínil, jsem odkoukal od třebíčského atleta Požára a na svých soukromých doskočištích jsem jej zdokonaloval a piloval tak dlouho, až došlo k následující události. Už jako osmnáctiletý jsem se jednoho dne setkal u výškařského doskočiště spodního strahovského hřiště s naším snem a ideálem, jímž byl tehdy ještě nedávný český rekordman ve skoku vysokém Fiedler z Mladé Boleslavi. Jeho rekord čítal 197 cm a skákal stejným stylem jako já, tedy sweeneym. On právě trénink na své výšce (bylo to asi 185 cm), končil, a na řadě jsem byl já. Laťku jsem si snížil na 170 centimetrů, začal jsem skákat, ale všiml jsem si, že Fiedler neodchází a mé pokusy pozoruje. Nu a pak ke mně vykročil a zeptal se mě, kde a od koho jsem se svého sweeneyho naučil. Odpověděl jsem mu, že odkoukaný jej mám od Požára z Třebíče, ale jinak jsem se jej naučil sám.

„No nic, ptám se proto“ řekl nato Fiedler, „že tak krásného sweeneyho jsem v životě neviděl“.

Načež krokem velké atletické legendy ode mě odkráčel směrem k šatnám a já stál, zíral za ním a svět se se mnou točil tak útěšlivě, že ozvuky toho dávného pohybu ještě dnes v těle tak trochu cítím.

Takže co, pane Hašku, který z nás dvou je víc oprávněn kandidovat na úřad prezidenta České republiky? Vy, nebo já?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Řecku je neuvěřitelných 320 proimigrantských neziskovek s tisíci “zaměstnanci”. Část dokonce založila pašerácká mafie   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:42:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecká National Transparency Authority (národní agentura pro transparentnost) předložila veřejnosti šokující čísla o počtu imigrantských neziskovek v zemi.

Aktuálně jich je 320! Před 5 lety jich přitom bylo méně než 20! Některé z nich mají nyní i více než 1000 zaměstnanců a inkasují ročně třeba i 23 mil EUR (asi 625 mil kč!). Řada z nich se aktivně podílí na pašování ilegálních imigrantů do země a některé přímo založila a provozuje pašerácká mafie.

Řecká vláda nyní stojí na pokraji války s Tureckem, které imigranty využívá jako beranidlo k proražení řecké hranice a neziskovky jako pátou kolonu k diverzi proti Řekům. Řekové proto zaujímají vůči imigrantským neziskovkám stále více nepřátelský postoj.

Apolonius z Chalkidiki
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump v roli Hérostrata   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:38:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump vyzval Federální rezervní systém (Federal Reserve Act, Fed), aby začal používat zápornou úrokovou sazbu. Svoji výzvu zveřejnil 12. května na Twitteru. „Protože jiné země již čerpají ze záporné sazby výhodu, USA by také měly přijmout tento «dárek». Jde o velká čísla!“, napsal.

Není to poprvé, co se americký prezident obrací na Centrální banku USA s takovou výzvou. „My musíme vždy platit méně procent než ostatní!“, napsal v září minulého roku a poukázal na záporné úrokové sazby zavedené v Evropě a Asii. Ale v říjnu minulého roku Trump na svém twitterovém účtu napsal: „Federální rezervní systém nesplní svou povinnost, jestliže nesníží sazby nebo v ideálním případě nezavede stimulační opatření. Podívejte se na naše konkurenty po celém světě. Německo a jiné země dostávají peníze za své půjčky. Fed příliš rychle zvýšil sazby a příliš pomalu je snižuje“. Trump neřekl přímo, že od Federálního rezervního systému žádá zavedení záporných úrokových sazeb, ale naznačil to, když uváděl jako příklad Německo. Německá státní pokladna vydává dluhopisy se zápornou sazbou. To znamená, že získává peníze nejen z obchodu, ale ještě kupující za dluhopisy připlácejí. Trump také vyjádřil přání zvyšovat státní dluh Spojených států získáváním doplňujícího zdroje peněz do pokladny. A k tomu je potřeba záporná základní sazba Federálního systému.

Připomínám, že v roce 2008 na vrcholu finančně-ekonomické krize Federální systém snížil základní sazby na 0,0-0,25 %. Na této úrovni se držely do prosince r. 2015. Potom následovalo několik zvýšení a klíčová sazba postupně dosáhla úrovně 2,25-2,50 %. Od okamžiku svého nástupu do Bílého domu Trump usiloval o snížení základní sazby. Na konci července minulého roku byla sazba snížena o 0,25 % (25 bazických bodů). V září došlo ještě k jednomu snížení, kdy se sazba pohybovala v rozmezí 1,75 – 2,0 %. Trump neustále tlačil na předsedu rady amerického Federálního rezervního systému a usiloval o radikální změny v základní sazbě. V zápalu hněvu jednou prohlásil, že Federální systém představuje pro Ameriku větší hrozbu než Čína. Avšak se začátkem virové a ekonomické krize ostré rozepře mezi prezidentem USA a americkou Centrální bankou začaly ustávat. Vedoucí představitelé Fedu pochopili závažnost hrozeb způsobených krizí a začali energicky jednat.

Zaprvé spustili tiskařský lis (obnovení „kvantitativního uvolňování“, ale v mimořádně velkém měřítku).

Zadruhé rychle dovedli základní sazbu ke spodní hranici. V březnu Federální systém uspořádal dvě mimořádná zasedání k tématu základní sazby a snížil ji o čtyři standardní příčky. Opět se začala rovnat 0,0 – 0,25 % (úroveň, na které byla mezi lety 2008 a 2015).

Trump a ostatní zastánci dalšího snižování základní sazby, tj. jejího přechodu do záporné zóny, se řídí následujícími body:

Peníze budou dostupné pro firmy reálného sektoru a zmírní propad ekonomiky za podmínek krize způsobené rozšířením virové infekce.

Nízká základní sazba bude napomáhat snížení měnového kurzu dolaru, což zvýší mezinárodní konkurenceschopnost americké ekonomiky.

Vláda USA se vydala směrem rychlého zvyšování státního dluhu. Snížení základní sazby bude přispívat ke snížení sazeb amerických státních dluhopisů, s jejichž pomocí ministerstvo financí Spojených států zakryje mezery ve federálním rozpočtu. Může vzniknout riziko růstu nákladů na obsluhu státního dluhu. Aby bylo možné tomuto riziku se vyhnout, je potřeba snížit základní sazbu. Bylo by celkem ideální, aby sazby na státní dluhopisy byly záporné. Potom by státní dluh nepředstavoval výdaje, ale příjmy do amerického rozpočtu!
Trump je připraven soutěžit s jinými zeměmi ve snižování základní sazby. Federálnímu systému se už prakticky podařilo vyrovnat Evropské centrální bance, která na začátku r. 2016 snížila základní sazbu na nulu a na této úrovni se drží už více než 4 roky.

Mezi 0,0-0,25 % se dnes nachází základní sazby většiny centrálních bank zemí „zlaté miliardy“ (%): Banka Švédska – 0,0; Národní banka Dánska – 0,05; Banka Anglie 0,10; Banka Kanady – 0,25; Rezervní banka Austrálie – 0,25; Rezervní banka Nového Zélandu – 0,25. Současně však bude Federální systém zůstávat pozadu například za bankou Japonska, která používá sazbu mínus 0,10 % a za Národní bankou Švýcarska, která má rekordně nízkou sazbu - mínus 0,75 %.

Avšak je potřeba mít na paměti, že mínusy záporných sazeb mohou převažovat nad výše uvedenými plusy. Negativních důsledků je několik, vyjmenuji jen dva nejdůležitější.

1) Možné další snížení sazeb na státní dluhopisy USA a jejich přechod do záporné zóny mohou vést ke snížení poptávky na státní dluhopisy USA na světovém finančním trhu. A dokonce k úplné ztrátě zájmu o tento finanční nástroj ze strany tradičních kupujících těchto papírů - centrálních bank jiných zemí, amerických a zahraničních institucionálních investorů (penzijních fondů, pojišťoven, investičních fondů). A tehdy se jediným kupujícím státních dluhopisů stane americká centrální banka. Nicméně už dnes více než 90 % posledních vydání státních dluhopisů skoupil Federální rezervní systém. Vzniká bludný uzavřený kruh „Fed – státní pokladna“, ve kterém se budou točit dolary a peníze ze státní pokladny. Fed a státní pokladna se ocitnou ve virtuálním světě a nakonec ztratí schopnost ovlivňovat svět reálný – nejen za hranicemi USA, ale i uvnitř země.

2) Další snížení základní sazby Fedu může vést k oslabení měnového kurzu dolaru. Jestliže oslabení bude silné, dolar může kolísat a začít prudce ztrácet pozici světové měny. Amerika ztratí status veliké mocnosti, která se od konce 2. světové války opírá o dva hlavní pilíře – dolar a vojenskou sílu.

P.S. Americký dolar může začít kolísat také z jiných příčin. Trump vyhrožuje tím, že anuluje portfolio amerických státních dluhopisů, které jsou v rozvaze Národní banky Číny. Cenový objem těchto papírů činí 1,1 triliónů dolarů. Trump tvrdí, že Washington tak učiní, jestliže Čína nenajde jiné způsoby, jak kompenzovat Americe „škody, způsobené rozšířením koronaviru v USA“. Centrální banky jiných zemí (nejen Číny) pochopily, že Trump opravdu může odmítnout plnění dluhových závazků skrze státní dluhopisy. Zasadil tak velmi silnou ránu důvěře v dolar. Právě proto poptávka po americkém dluhu za hranicemi USA za poslední dva měsíce prudce opadla. Právě proto se hlavním kupujícím nových vydání státních dluhopisů v dubnu stal Federální rezervní systém. Brzy se může stát jejich výlučným kupujícím.

Valentin Katasonov

Трамп в роли Герострата vyšel 14. 5. 2020 na Fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8317-trump-v-roli-herostrata.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTa země není pro chudé nemocné   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:35:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Upadající, kdysi renomovaný New York Times překvapil své čtenáře smutečný úpravou první stránky svého nedělního vydání. Pod titulkem „Úmrtí v Americe se blíží 100.000, nevypočitatelná škoda“ přináší jména obětí Covid-19.

Pamětníci si vzpomenou na doby, kdy taková oznámení vycházela pravidelně ve válčících zemích a u nás čas od času, když Nacisté vyvraždili obec nebo skupinu partyzánů.

NYT hraje na stejnou strunu a na stejné city stejně falešnou melodii, která nemá vzbudit soucit, nýbrž strach.

Pandemie paniky, v níž jsme podlehli davové psychóze a přijali „Lockout“, karanténu hospodářské činnosti a společenského dění spolu s omezeními osobní svobody pominula. Přiklad Švédska povzbuzuje odpor proti medicíně, která je horší nežli choroba. V mnoha amerických městech vyšli lidé do ulic se zbraní v ruce žádat návrat normálního života.

Pro Billa Gatese, Rockefellery a Big Pharma, kteří se chtějí zmocnit kontroly nad naším zdravím, protože kdo kontroluje zdraví, kontroluje lidstvo, je příliš brzy vzdát se biče strachu. Vývoj ohlašované magické vakcíny laboratoře Moderna nabírá zpoždění. Upřednostňovaný lék Redemsivir ve zkouškách zatím nesplňuje očekávání. Je nutno získat čas a každý prostředek je dobrý, ale strach je z nich nejlepší a neúčinnější. Proto ještě hodně uslyšíme o druhé vlně, kdy virus znovu zaplaví svět.

Covid-19 není virus masového ničení. Sto tisíc obětí v Americe připadá neúměrné. Jsou známy případy, kdy americké nemocnice dostávají finanční bonus za každého pacienta, které připíše na vrub Covidu-19. Čím více mrtvých, tím lépe se budou prodávat vakcíny.

Ale i kdyby statistika odpovídala skutečnosti, nakonec by to nebylo velkým překvapením. Nemocniční léčba Covidu-19 v USA přijde na 35.000 dolarů. Zhruba 44 milionů Američanů nemá zdravotní pojištění, dalších 38 milionů má jen částečné krytí, asi 50 milionů ilegálních přistěhovalců žádné. Sedm z deseti Američanů nemá našetřeno tisíc dolarů na nečekané výdaje, včetně zdravotních.

Tato čísla ukazují prstem na hlavní příčinu vysoké míry úmrtnosti na Covid-19 ve Spojených státech. Ta země není pro chudé nemocné.

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédsko: Levicové noviny útočí na odpůrce vládní strategie proti koronaviru. Odpůrci jsou hlavně židé ...   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:30:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To se nám to pěkně vybarvuje! Švédské levicové noviny Aftonbladet napadly kritiky švédské politiky ohledně strategie volného průběhu pandemie, tzv. promoření, které zanechalo tisíce obětí. Podle listu je mezi nimi "do očí bijící počet kritiků, kteří mají přistěhovalecké (myšleno evropské) nebo židovské kořeny."

Aftonbladet své antisemitské kořeny nezapře, píše se na serveru Samhällsnytt a prezentuje titulní stránky novin z 30. let minulého století, kde mj. stojí: "Fantastický plán pro Židy v Německu" a další oslavující titulky Hitlera a Mussoliniho.

Autor: Otto Černý | euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR připravuje zprovoznění nové ponorky. Bude vyzbrojena balistickými raketami   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:26:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Severní Korea může v nejbližší budoucnosti posílit své strategické sily – vyzbrojí se novou ponorkou. Píše o tom s odvoláním na zpravodajské zdroje jihokorejská agentura Yonhap.

Podle informací agentury má nová severokorejská ponorka výtlak 3 tisíce tun a je schopná nést tři balistické rakety. V této souvislosti se připomínají testy Pukguksongu-3, nové severokorejské balistické rakety středního doletu. Ta v říjnu 2019 letěla 450 km v maximální nadmořské výšce asi 910 km.

„Spolu s jadernými bombardéry a mezikontinentálními balistickými raketami ponorka dokončuje strategický jaderný arzenál (Severní Koreje),” píše Yonhap.

Stavba ponorky má probíhat na námořní základně ve městě Sinpcho (východní pobřeží Severní Koreje). Uvádí se, že jihokorejská rozvědka pozorně sleduje aktivity Pchjongjangu ohledně spuštění nového stroje. Jeden z citovaných agenturou vojenských zdrojů sdělil, že ten je téměř připraven k provozu.
Agentura rovněž dodává, že KLDR současně disponuje asi 70 ponorkami, většina z nich je zastaralá a neschopná operovat mimo teritoriální vody země. Uvedení do provozu nové ponorky bylo spojeno s loňským prohlášením severokorejských úřadů o dohledné demonstraci nové strategické zbraně.

Stojí za zmínku, že ještě v loňském červenci státní média KLDR bez podrobnosti informovaly, že severokorejský lídr Kim Čong-un se seznámil s operačními schopnostmi a bojovým systémem nové ponorky. Poté v srpnu po analýze satelitních snímků doku ve městě Sinpcho o vývoji v KLDR nové ponorky informovali odborníci projektu Beyond Parallel, který financoval americký think-tank CSIS.

Poprvé na vývoj podobného stroje narážel v roce 2016 portál 38 North. Tehdy v oblasti přístavu Sinpcho pomocí satelitů byl objeven objekt o průměru asi 10 metrů. Přepokládalo se, že šlo o trup ponorky, jehož rozměry přesahovaly rozměry největšího modelu ponorek ve výzbroji KLDR.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C4pB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyzývá USA, aby se nevydávaly dál na cestu destabilizace globální strategie   
Pridal tk Úterý 26 květen 2020 - 04:22:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská strana vyzývá Spojené státy, aby prakticky chránily účely a cíle Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek, udělaly víc kroků na podporu mezinárodního jaderného odzbrojení a systému nešíření jaderných zbraní a nevydávaly se dál na cestu destabilizace globální strategie. 25. května to prohlásil mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien).

Podle zprávy citovaly americké noviny The Washington Post 22. května amerického vyššího úředníka, že američtí úředníci pro národní bezpečnost diskutovali na interní schůzi 15. května o možnosti restartování jaderného testování. K tomu mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian řekl, že je touto zprávou vážně znepokojen. Smlouva o komplexním zákazu jaderných zkoušek je důležitý pilíř mezinárodního systému kontroly jaderných zbraní, ačkoli smlouva nevstoupila v platnost, zákaz jaderných zkoušek se stal mezinárodní normou. Smlouva má velký význam pro podporu jaderného odzbrojení a pro prevenci šíření jaderných zbraní, a tím pro zachování světového míru a bezpečnosti. Pět jaderných mocností, včetně Spojených států, už podepsalo všechny smlouvy a zavázalo se pozastavit jaderné zkoušky. Spojené státy americké provedly největší počet jaderných zkoušek. „Naléhavě vyzýváme USA, aby řádně přijaly své závazky, dodržovaly je a vážně chránily účely a cíle smlouvy, více přispěly k udržení mezinárodního jaderného odzbrojení a systému nešíření jaderných zbraní a nevydávaly se dál na cestu destabilizace globální strategie," řekl Zhao Lijian.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1655 sec,0.0388 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,395kB