Sobota 30 květen 2020
Němečtí lékaři a virologové se bojí o svobodu slova. Důsledek koronavirové pandemie   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 06:22:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Univerzitní klinika v Eppendorfu v Hamburg (UKE), Společnost pro virologii (die Gesellschaft für Virologie) a univerzita v Tübingenu provedly anonymní výzkum mezi německými lékaři z oboru virologie, imunologie, hygieny, interního lékařství a intenzivní péče. Výzkum byl zaměřen na jejich postoj k řešení koronavirové pandemie. Ačkoliv většina z nich souhlasí s doporučeným sociálním odstupem 2 metrů a zákazem velkých masových akcí, tak třeba s uzavřením škol a školek již nikoliv.

Mnoho z nich (více než 1/3) se také obává o osobní svobodu slova. V průběhu pandemie byl totiž úřady a oficiálními medii tolerován pouze oficiální názor, že se jedná o strašlivou pandemii a je potřeba uzavřít celou zemi do karantény. Hlasům odborníků, kteří projevily odlišný názor nebyl dáván prostor a většina z nich byla vláčena v oficiálních mediích jako šarlatáni a podvodníci. Co na tom, že se jednalo o špičkové německé lékaře a vědce, kteří vycházeli z čísel a precizních dat.

U nás byla situace podobná. Prostor v mediích dostávali pouze zvěstovatelé katastrofy jako plukovník Prymula a jemu podobní. Budou nyní povoláni alespoň symbolicky k odpovědnosti za blížící se ekonomickou a společenskou katastrofu, která bude způsobena karanténním opatřením a vyděšením části populace?

Gampl
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo je válka! Donald Trump podepsal exekutivní příkaz proti cenzuře na sociálních sítích...   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 06:11:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je válka! Donald Trump podepsal exekutivní příkaz proti cenzuře na sociálních sítích, věcí se začne zabývat Federální obchodní komise, která může Facebooku zakázat prodej reklam před volbami a Twitter spustil válku, natvrdo smazal Bílému domu tweet kritizující neschopnost starosty Minneapolis potlačit nepokoje kvůli smrti černocha, kterému policista přišlápl krk! Trump pohrozil, že do města pošle Národní gardu a Twitter označil jeho tweet za závadný, že prý oslavuje násilí! Trump na tuto cenzuru zareagoval už jen jediným slovem: CHINA!

Situace ve Spojených státech dramaticky znovu eskaluje. Donald Trump včera podepsal exekutivní příkaz na ochranu svobody slova na sociálních sítích, vyzval ke změně legislativy a hlavně, celou věc předal Federální komisi pro obchod. Ta podle všeho začne americké sociální sítě prošetřovat, jestli prodejem reklamy na svých sítích v dobách voleb v USA neporušují americké zákony, protože tato činnost je podle amerických zákonů přesně definovaná a regulovaná pro americké vydavatelské společnosti, média, televize, noviny, deníky, jenže nic z toho sociální sítě v USA nejsou, protože využívají sekce č. 230 zákona o rovném komunikačním přístupu, který sociální sítě zbavuje právní zodpovědnosti za obsah svých sítí.
Podle včerejší diskuse na televizi Fox News můžou mít sociální sítě paradoxně daleko větší obavy z FTC, tedy z federální obchodní komise než z Donalda Trumpa. Pokud FTC dospěje k názoru, že prodej reklamy na sociálních sítích v době voleb ovlivňuje voliče způsobem, aby viděli např. videa s názory opačné strany volebního spektra a daleko méně videa nebo příspěvky ze strany, kterou uživatel sítě preferuje, potom by se jednalo o politickou činnost v zastoupení politické strany, byla by to skrytá kampaň hrozila by za to astronomická pokuta, kde neexistuje horní hranice. Lidé v USA si začali všímat, že jim v seznamech doporučených statusů najednou mizí oblíbené stránky konzervativních osobnosti a objevují se stránky příznivců Joe Bidena. A to i lidem, kteří jsou republikání a nikdy na stránky demokratů nechodí. Tyto podvodné praktiky sociálních sítí má tudíž FTC rovněž prošetřit.

Twitter smazal Trumpovi další příspěvek a média v USA už otevřeně mluví o válce

Tímto krokem se ale probořila veškerá stavidla a v USA vypukla doslova válka. Twitter na prezidentův krok reagoval, že bude nadále všechny statusy uživatelů prověřovat a bude je doplňovat o názory fact checkingových agentur, což jsou americká média jako CNN, The Washington Post, Politico a další. A uběhlo jen pár hodin a Twitter smazal Donaldu Trumpovi další tweet, ale po chvíli ho znovu vrátil s komentářem, že tweet byl prezidentovi smazán, protože šířil nenávist a oslavoval násilí, ale Twitter se prý rozhodl, že smazaný tweet učiní viditelným, jako kdyby smazaný nebyl.

Komentátor na Fox News to vzápětí označil trefným výrokem: “To je válka!” A opravdu je to vystižené trefně, protože samotný Donald Trump, když to zjistil, že mu Twitter smazal tweet o situaci v Minneapolis, tak pouze na Twitter napsal výkřik a jediné slovo: “CHINA!” Tímto prezident přirovnal Twitter k cenzuře v Číně, která na čínském internetu dělá to samé, že buď maže názory čínských uživatelů na sociálních sítích, anebo je doplňuje o oficiální stanoviska a protinázory čínských orgánů a Komunistické strany Číny. Twitter, Facebook a další americká média se tak nechala inspirovat v Číně.

Ve městě Minneapolis ve státě Minnesota už druhý den zuří mohutné nepokoje poté, co čtveřice policistů se podílela na smrti zatčeného černocha, kterému jeden policista klečel na krku a černoch se udusil. Video natočené svědkem se virálně rozšířilo po internetu a v Minneapolis vypukly nepokoje, které vedly k zapálení policejní stanice, starosta města situaci nezvládá a demokratický guvernér Minnesoty Tim Walz situaci nezvládá. Donald Trump označil demonstranty za násilníky a pohrozil starostovi města i guvernérovi, že do města pošle Národní gardu, pokud okamžitě ve městě nenastolí pořádek.

A na tento tweet společnost Twitter zareagovala tím, že jej smazala a jako důvod uvedla “Glorifying Violence”, tedy oslavování násilí. Tím, že prezident USA vyzve, aby starosta Minneapolis a guvernér Minnesoty udělali ve městě pořádek, a že násilné demonstranty, kteří zapálili policejní stanici, nazval prezident násilníky, proti kterým je připraven vyslat Národní gardu, se prý prezident Trump dopustil oslavování násilí, což je prý proti pravidlům Twitteru. Taková blbost, chápete? To je válka!

Novináři CNN byli zatčeni v Minneapolis kvůli podezření ze spoluúčasti na zapálení policejní stanice při nepokojích ve městě

A to není všechno. Přímo v Minnesotě byli zatčeni 3 novináři CNN, které policie identifikovali jako osoby spolupracující s demonstranty na zapalování aut a policejní stanice. Později byli propuštěni. Na místě operuje už i FBI. Starosta Minneapolis Jacob Fray nařídil provést evakuaci 3. policejního okrsku, byl vyslán signál na evakuaci “Broken Shield”, tedy zlomený štít. To je signál k evakuaci policie z oblasti ve chvíli, kdy už není schopna zajistit bezpečnost ani sama sobě, tedy vlastním členům policejního okrsku. K zapálení budovy policie došlo ale podle informací ještě v době, kdy ze zadní strany budovy teprve probíhala evakuace policistů v obrněných transportérech a za pomoci místních hasičů v jejich vozech.

Naprostý chaos ve městě doprovází rabování, distribuce drog, davy zapalují auta a hlavně, demonstranti prý přesto mají roušky, ale není jasné, jestli kvůli kouří a dýmu z hořících aut a obchodů, nebo kvůli corona hoaxu. Pouze se ukazuje, že v USA se opravdu schyluje k občanské válce. Nikdy v minulosti by nedošlo k tomu, že by nějaké americké společnosti šly do války s americkým prezidentem, že by někdo cenzuroval prezidenta, že by mu mazaly nebo jinak upravovaly tiskově jeho názory. Jenže, v současné době to možné je, protože procesy řízení v USA se brutálně posunuly do stavu polarizace společnosti na dva nesmiřitelné tábory liberálů a konzervativců, které proti sobě nestojí jako dva názorové proudy jednoho národa, ale jako dva nesmiřitelně nepřátelské kohorty dvou a naprosto odlišných světonázorů.

Válka mezi liberály a konzervativci v USA nabírá reálné obrysy otevřeného střetnutí

Proto dnes už nemá smysl mluvit o Demokratech a Republikánech, ale pouze o liberálech a konzervativcích. Liberálové razí neomarxismus, de facto reinkarnaci socialismu říznutého totalitním komunismem, zatímco konzervativci chtějí původní obrysy kapitalismu, minimální úlohy státu, svobody jedince a minimálního přerozdělování zdrojů ve společnosti. Ve skutečnosti tak v USA dochází s obrovským zpožděním zhruba 100 let k projevům třídního boje.

Do USA tento proces z počátku 20. století nikdy nedorazil, až teprve teď v roce 2020. A tento třídní boj přivede USA do stejného rozvratu, do jakého se dostal Sovětský svaz po roce 1989. Liberálové v USA ovšem nikdy nebudou mít takovou snadnou cestu jako v Evropě. Konzervativci v USA mají zbraně, stovky milionů zbraní. A tak ve chvíli, kdy tyto dvě kohorty půjdou v USA proti sobě, začne střelba a vypukne občanská válka. Nedojde k tomu do té chvíle, dokud u moci bude Donald Trump.

Jakmile se ale do funkce prezidenta dostane liberál, jeho prvním krokem bude konfiskace zbraní Američanů a postavení držení zbraní mimo zákon. Dříve tyto snahy liberálům neprošly, jenže dříve nebyly USA v situaci, kdy veškeré mediální procesy ovládá Dům Sion, který do čel všech procesů nasunuje genderové aktivisty, feministky, transsexuály a jiné kandidáty, kteří dříve byli na okraji společnosti, protože dnes je jejich úkolem zlikvidovat americkou republiku a nemít s ní naprosto žádný soucit.

Proto největším zlem v USA je dnes posun celé americké společnosti od onoho původního kapitalismu k dnešnímu liberalismu, který je nasáklý tak obrovskou mírou socialismu a komunismu, který USA nikdy předtím nezažily. A právě proto Donald Trump, jako zástupce Chabad Lubavitch, je největším terčem. Dům Sion odstavuje USA od globální moci a když Donald Trump podepisuje dekrety za svobodu slova, podepisuje je proti Domu Sion. Je to přesně tak, jak bylo řečeno: To je válka!

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepokoje ve Spojených státech   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:54:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident a zejména jeho Republikánská strana a její zákonodárci v Kongresu USA mají velkou snahu mistrovat celý svět. V současné době schvaluje americký zákonodárný sbor - Kongres - zákon, který je zaměřen proti Číně pro údajné pronásledování muslimských Ujgurů a z nějž mají vyplynout sankce vůči Říši středu. Američané se také mj. rádi zabývají porušováním lidských práv v Hongkongu.

Žádná země světa ani silná, ba ani ta nejslabší se nevzdá suverenity nad územím, které je její součástí. Zejména pokud je obýváno etnicky shodným obyvatelstvem, jako je v příslušné zemi de facto státní národ. Přesně stejný problém řeší Čína s Hongkongem. Pokud někdo z hongkongských demonstrantů přichází s nápady na osamostatnění tohoto města, tak je zřejmé, že se to Číně nemůže zamlouvat. Je to jako kdyby se některý ze států americké Unie chtěl osamostatnit a vystoupit ze svazku Spojených států. Anebo ještě názorněji, pokud by to chtěl udělat například stát New York, třeba proto, že administrativa prezidenta Trumpa nezvládá pandemii koronaviru právě ve státě New York.

Před pár desítkami hodin došlo k nepřiměřenému zákroku bílého policisty vůči Afroameričanovi při prakticky běžné kontrole, kterou policista dělal. Není to poprvé, co se něco podobného stalo, že po nepřiměřeně tvrdém policejním zásahu, Afroameričan zemřel (policista mu tak dlouho klečel na krku, až dotyčný vypustil duši). A vypukly rozsáhlé nepokoje. A nejen v Minneapolisu, kde se incident stal, ale i v několika dalších amerických městech, s tendencí se rozšířit dál. Situaci, kdy lidé v USA pociťují nepochybně frustraci v důsledku nepolevující pandemie koronaviru, je k tomu připravena vhodná živná půda. Naštěstí v Evropě naprostá většina vlád postupně uvolňuje tvrdou svěrací kazajku karanténních opatření, která svírala společnost a její občany. V USA to má jiná pravidla.

Trochu to vychází z toho, že americký prezident, podobně jako brazilský nebo běloruský prezident, projevuje v souvislosti s řešením pandemie naprosto diletantské názory v situacích, ve kterých by měli rozhodovat především odborníci. Anebo si názor odborníků alespoň vyslechnout a zařídit se podle něj. Uvidíme, jak se dál bude vyvíjet situace ve Spojených státech. Zdá se, že v americké společnosti je nahromaděné napětí (přes 30 milionů nezaměstnaných), které nyní získalo svůj ventil. Kde se celá věc zastaví, se uvidí v příštích dnech, nedej bože v příštích týdnech.

V každém případě teď bude problém jisté věrohodnosti vystupování amerických představitelů, při kritice údajných či skutečných násilností v jiných zemích.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřed pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:44:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před pár dny Česká televize ve vysílání pro nejmenší české děti vyzvala tyto děti, aby byly multikulturní a oslavily konec muslimského postního měsíce ramadánu s muslimy.

Přijde Vám to normální? Nám ne!

Proč Česká televize tak dlouho oslavuje islám, když v ČR jsou mnohem početnější náboženství jimž nevěnuje Česká televize skoro vůbec pozornost?

Dávejte si pozor, co sledují vaše děti a vnoučata v České televizi, aby se vám jednou díky České televizi nestaly muslimy ...

Muslimové se hrdě chlubí podporou od České televize
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Česká televize nedodržela zásady objektivity a vyváženosti,“ rozhodla vysílací rada v případě odvysílaného pořadu   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:29:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dospěla k závěru, že Česká televize nedodržela zásady objektivity a vyváženosti, když v loňském pořadu 90' na ČT24 rozebírala souvislosti regulace střelných zbraní. Nyní má televize formálně týden na nápravu.

Připomeňme, že vysílací rada rozhodovala o pořadu ze 17. září 2019, který začala posuzovat loni v listopadu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je toho názoru, že při komentování textového přehledu trestných činů se střelnou zbraní se redaktor dopustil nepřesného tvrzení. Konkrétně bylo v pořadu řečeno, že „oprávnění držitelé zbraní se dopouštěli zločinů přesně šestkrát častěji než osoby bez zbrojního průkazu“. Nicméně, vysílací rada v tomto případě upozorňuje, že toto sdělení nerozlišovalo případy použití zbraně, k jejímuž držení není nutné žádné povolení, a zbraně, k jejímuž držení je nutný zbrojní průkaz.

„Vyjadřovalo vztah mezi držením zbrojního průkazu a trestnou činností v nepříznivějším světle, než jaká je realita,“ doplnil k věci úřad.

Kromě toho ale k porušení zásad objektivity a vyváženosti podle vysílací rady přispělo také další sdělení. To se pro změnu týkalo regulace používání olověného střeliva. Redaktor nesprávně řekl, že „Evropská unie nebo úřady se zabývají tím, že zakážou určitou část střelných broků, ale ovšem bavíme se tady pouze o mokřadech“. Nicméně, ve zveřejněném pokynu ze dne 16. 7. 2019 ale Evropská komise uložila Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA) úkol připravit podklady pro zákaz olova pro užívání mj. ve střelách v mokřadech i mimo mokřady.

V neposlední řadě lze považovat za neúplné také informace o způsobu schvalování směrnice a jejích revizí.

Na základě výše uvedených tvrzení tak Rada pro rozhlasové a televizní vysílání shledala, že divák nemohl získat v příslušné věci objektivní představu o reálném stavu.

„V popsaných případech v pořadu tedy nebylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti,“ napsal úřad v tiskové zprávě.

Volba nových členů Rady ČT

Připomeňme, že po středečním tajném hlasování poslanců usednou do Rady ČT nově ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Lubomír Veselý. Mezi dalšími kandidáty byli psycholog Ivan Douda, filmový tvůrce a děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma.
Opozice a část liberálních komentátorů dříve varovali, že středeční volba může ohrozit nezávislost Rady ČT. Do působnosti rady mimo jiné náleží jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

V březnu v prvním kole volby do 15členné Rady ČT poslanci zvolili někdejšího šéfa televizního zpravodajství Romana Bradáče, ekonoma Pavla Kysilku a bývalého hokejistu a poslance Jiřího Šlégra.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C6Pp


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Tomáš Halík je anti-kompas. Když ukáže směr, je třeba se vydat přesně opačnou cestou.“ Zahradil dává na frak knězovi   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:22:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není to pouze šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, komu vadí zvolení ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT. Katolický kněz Tomáš Halík v její volbě vidí ohrožení demokracie a varoval před posílením proruské páté kolony v Česku. Podle europoslance Jana Zahradila je ale jeho litanie směšná.

Halík, jehož postoj zveřejnil portál FORUM 24, ve volbě tří nových členů Rady České televize vidí pokus zničit liberálně-demokratickou politickou kulturu. Především za problematické považuje zvolení Hany Lipovské, „protože její úzké spojení s Janou Bobošíkovou, komunistickou kandidátkou na prezidenta a zároveň souputkyní klausovských protievropských nacionalistů, vzbuzuje nepříjemné vzpomínky na televizní krizi a ostudnou pseudonormalizační ‚bobovizi‘ před 20 lety“.

„Stydím se za to, že tuto osobu pomohly do rady dosadit jisté církevní kruhy,“ poznamenal katolický kněz s odkazem na to, že jí nominovala Česká biskupská konference a pogratuloval jí i kardinál Dominik Duka.

Halík obvinil strany ANO, KSČM, SPD a Trikolóru z pokusu zničit liberálně-politickou kulturu a posunout zemi směrem, kam se vydalo Maďarsko a Polsko. Kromě toho varoval před velmocenskými ambicemi Ruska a Číny.

„To vše se děje v době, kdy velmocenská arogance Ruska a Číny, povzbuzená lokajským chováním našich vysokých politických představitelů a stále vzrůstajícími aktivitami jejich páté kolony v naší zemi, překročila už všechny meze,“ napsal.

„Právě ti, kteří nejhlasitěji volají po ‚suverenitě´ (izolaci) naší země vůči našim spojencům v EU a NATO, nejhorlivěji otvírají vrátka ruským a čínským zájmům na našem území a vyvoláváním nedůvěry vůči EU a povzbuzováním nesolidarity vůči našim spojencům nás vystavují intenzivnímu působení obou nedemokratických velmocí,“ pokračuje dále.

Podle něj se Česko nedokáže dostatečně bránit před ruskou propagandou a obvinil opozici, že není dostatečně akční. Vyzval proto ke vzniku nového subjektu.

„Pokud současná parlamentní opozice není dostatečně rozhodná, jednotná a akční, musí vzniknout nový schopný politický subjekt. Čas nazrál, nelze pasivně přihlížet ani ustupovat,“ uzavřel Halík.

Na tento komentář s ironií reagoval europoslanec ODS Jan Zahradil, který uvedl, že se škodolibě baví. Postoj Halíka srovnal s dřívějším příspěvkem na Twitteru předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem, který kardinálu Dukovi vzkázal, že kvůli jeho podpoře Lipovské zvažuje vystoupení z katolické církve.

„V protestu proti této volbě sice Halík, na rozdíl od Kalouska, neplánuje opustit církev, zato však navrhuje založit ‚nový schopný politický subjekt‘. Ten člověk je takový anti-kompas. Když ukáže směr, je třeba se vydat přesně opačnou cestou,“ poznamenal Zahradil na Facebooku.

Dále se pozastavil nad tím, proč právě z trojice nových členů Rady ČT, kam byli zvoleni i moderátor Lubomír Xaver Veselý a novinář Pavel Matocha, vadí zrovna nejvíce Lipovská. Podle něj za tím mohou být obavy z toho, že udělá rozpočtovou revizi veřejnoprávní televize.

„Je pozoruhodné, že evidentně ne Xaver, ale Lipovská vzbuzuje největší hrůzu a odpor. Přičítám to tomu, že přece jen bude jako ekonomka schopná se ČT podívat do výdajových čísel, smluv s externisty, koprodukcí atd. A Bobo, ať je jaká je, jí dá návod, kde ta úzká místa hledat,“ napsal v diskuzi Zahradil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C6Ph
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Kvůli krokům USA hrozí nebezpečí.“ Okamura varoval před jadernými útoky v Evropě a obvinil Petříčka z nekompetentnosti   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:16:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se na svém Facebooku zaměřil na Spojené státy americké. Konkrétně jej zajímala skutečnost, že USA chtějí odstoupit od smlouvy Open Skies. Zamyslel se také nad tím, co by Evropě hrozilo, pokud by se tak stalo.

Český poslanec neponechal bez komentáře záměr Američanů, o kterém bylo informováno minulý týden. Myslí si totiž, že tento krok není správný a Evropě hrozí jisté nebezpečí.

„Kvůli krokům USA reálně hrozí nebezpečí, že v Evropě výrazně vzroste množství zbraní schopných zasazovat jaderné údery. USA minulý týden oznámily svůj záměr odstoupit od smlouvy Open Skies, která umožňuje 35 zemím neozbrojené pozorovací lety nad signatářskými zeměmi (sebou navzájem). Ve smlouvě jde o opatření zvyšující důvěru mezi signatářskými zeměmi a dodržování platných smluv o odzbrojení,“ uvádí v úvodu svého příspěvku.

Dále píše, že američtí vládní představitelé uvedli, že Rusko opakovaně porušovalo podmínky dohody a dodali, že k odstoupení dojde oficiálně za šest měsíců. Okamura si však myslí, že toto plánované rozhodnutí bude mít i jinou dohru.

„Prohlubuje pochybnosti i o tom, zda se Washington bude snažit prodloužit dohodu New START 2010, která ukládá poslední limity pro nasazení strategických jaderných zbraní USA a Ruska. Její platnost končí v únoru,“ míní.

Zamyslel se také nad tím, co by to všechno pro Evropu vlastně znamenalo. A vypadá to, že by se nemuselo jednat o nic dobrého.
„Reálně tak hrozí nebezpečí, že v Evropě výrazně vzroste množství zbraní schopných zasazovat jaderné údery. Jde o zbraně o dosahu mezi 500 až 5000 kilometrů. Ve světě zároveň probíhá masívní šíření raketových technologií a technologií bezpilotních dronů dalekého dosahu,“ podotýká.
Závěrem pak zdůrazňuje, že právě proto se Evropa a Česká republika musí o to intenzivněji připravit na zhoršování bezpečnostní situace ve světě.

„Bohužel současné vedení ministerstva zahraničí v čele s Tomášem Petříčkem (ČSSD) je zcela nekompetentní a pouze „papouškuje“ cizí zájmy,“ myslí si Okamura a dodává, že zajištění míru a bezpečí pro ČR a její občany je jedním z pilířů programu SPD.

Smlouva START III

Smlouva s snížení strategických útočných zbraní (START III) byla podepsána v roce 2010 a nabyla platnosti 5. února 2011. Tento dokument zůstává nyní jedinou platnou dohodou mezi Ruskem a USA o omezení zbraní. Její platnost vyprší v únoru 2021. Trump vyslovil dříve přání vypracovat novou třístrannou jadernou dohodu mezi Ruskem, Čínou a USA. V Pekingu tuto myšlenku zamítli.

Smlouva předpokládá, že každá strana snižuje své jaderné arzenály takovým způsobem, aby za sedm let a později nepřesahovalo celkové množství zbraní 700 mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech, a také 1550 bojových hlavic a 800 rozvinutých a nerozvinutých odpalovacích zařízení. Dohoda zavazuje Rusko a USA, aby si vyměňovaly informace o počtu bojových hlavic a jejich nosičích dvakrát do roka.

Pátého února 2018 byl nejzazší termín, kdy musely Rusko a USA dosáhnout kontrolních ukazatelů podle smlouvy START III.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C6Pc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Prohlášení týkající se Hongkongu" čtyř západních zemí nemůže ovlivnit odhodlání Číny chránit Hongkong   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:07:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnoho zemí světa má legislativu na zajištění své národní bezpečnosti. Když ale Čína zahájila podobnou legislativu, aby odstranila hongkongské separatistické a násilné síly, jednotlivé západní země nemohou zůstat v klidu. Západní země vyjádřily „vážné obavy" a „silné odsouzení". Některé západní země vydaly také „prohlášení tří států" nebo „prohlášení čtyř států". Trumpova správa dokonce pohrozila sankcemi.

Donald Trump přitom v roce 2014 kritizoval na sociálních sítích tehdejšího prezidenta Baracka Obamu: „Měl byste se držet daleko od hongkongských demonstrantů, naše vlastní země má mnoho problémů! Samotný Bílý dům je špatně spravován."

22. května, kdy bylo zahájeno 3. Zasedání 13. VSLZ vydaly Velká Británie, Kanada a Austrálie prohlášení týkající se Hongkongu, což je zasahování do vnitřních záležitostí Číny. Na závěr zasedání VSLZ čtyři západní země, Velká Británie, Spojené státy Americké, Kanada a Austrálie znovu ignorovaly hlavní veřejné mínění v Hongkongu a vydaly prohlášení o Hongkongu.

Člen hongkongské legislativní rady He Junyao uvedl, že hongkongské právní předpisy týkající se národní bezpečnosti představují silnou podporu. Pouze zajištěním národní bezpečnosti se bude Hongkong moci lépe rozvíjet.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nejhorší ministr zahraničí v historii" Pompeo stahuje USA do „černé díry"   
Pridal tk Sobota 30 květen 2020 - 05:06:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Je to nejhorší ministr zahraničí v historii Spojených států, který nedosáhl žádných diplomatických úspěchů." Takto odsoudil článek na webových stránkách The New York Times Mika Pompea. To ukazuje, že se stále závažnější domácí epidemickou situací ve Spojených státech si americká společnost stále více uvědomuje velké škody Mika Pompea pro životy a národní zájmy amerického lidu.

Článek The New York Times poukázal na to, že Pompeo neodůvodněně propaguje konspirační teorie o původu viru, ale také využívá vládní zaměstnance k péči o své soukromé záležitosti, často používá veřejné prostředky k pořádání večírků a zneužívá federální zdroje pro vytváření soukromých politických kruhů.

Ve skutečnosti, dosud žádný americký ministr zahraničí neměl tak špatnou pověst doma i v zahraničí, jako Mike Pompeo. Pompeo v poslední době vyhrožoval Austrálii, že pokud dohoda o spolupráci v rámci Pásma a stezky podepsaná mezi australským spolkovým státem Victoria a Čínou ovlivní telekomunikační bezpečnost mezi Spojenými státy a jejich spojenci, Spojené státy přeruší zpravodajské spojení s Austrálií. Guvernér australského státu Victoria odpověděl, že cílem připojení se k výstavbě Pásma a stezky je zaměstnání pro více lidí v tomto státu. Dobré a pevné spolupracovní vztahy jsou prospěšné pro Victorii, australskou vládu a Čínu, takže „Victoria bude i nadále udržovat vztahy s Čínou".

Je ironií, že Pompeo také nazval Spojené státy „vůdčí silou" v mezinárodním boji proti epidemii a napadal čínskou protiepidemickou pomoc jako „zanedbatelnou".

Úsilí Číny v boji proti pandemii je zřejmé. Fakta a údaje jsou jasné a obstojí ve zkoušce času a historie.

Pokud jde o pomoc Spojeným státům, čínská vláda a lidé darovali Spojeným státům velké množství naléhavě potřebných zdravotnických materiálů. Čína také poskytuje Spojeným státům podporu a pohodlí při nákupu v Číně. Do USA bylo vyvezeno více než 12 miliard masek, což odpovídá téměř 40 maskám pro každého Američana. Někteří američtí politici v čele s Pompeem však pomlouvají a útočí na Čínu a snaží se využít vztahy mezi Čínou a Spojenými státy a společné zájmy obou národů k svým vlastním politickým zájmům.

Od vypuknutí epidemie Mike Pompeo důrazně prosazoval zastavení finančních prostředků pro WHO, prostřednictvím epidemie zvýšil sankce proti Íránu a Kubě, kradl lékařské zásoby po celém světě a obhajoval rasistické komentáře, což vedlo k vážnému ohrožení asijských Američanů.

Epidemie si až do současnosti vyžádala ve Spojených státech už přes 100 tisíc životů. „Nejhorší ministr zahraničí v historii" Pompeo stahuje USA do „černé díry".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2526 sec,0.1031 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,431kB