Pondělí 01 červen 2020
Britský ministr zdravotnictví: “vakcíny budou povinné pro všechny”. Koupí nám “česká” vláda vakcíny od Billa Gatese, nebo ty z Izraele?   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 07:21:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock prohlásil v mediích, že se vážně uvažuje o povinné vakcinaci všech osob proti nemoci COVID19. Prý je to kvůli strašlivému rozsahu pandemie koronaviru. Podle pozorovatelů se jedná o další kolo přípravy na povinnou vakcinaci všech evropských obyvatel (pravděpodobně s výjimkou vyvolených menšin a uprchlíků). Kdo nebude očkován, nebude smět cestovat, pracovat, chodit nakupovat, či do školy. Je tohle ten Brave new world (krásný nový svět)?

O podobném kroku se mluví i u nás doma. Hlavní protagonistou povinné plošné vakcinace je “promořený náměstek” Prymula, který v minulosti inkasoval desítky milionů korun od farmaceutických firem, které podobné vakcíny vyrábějí. Od koho je asi “česká” vláda koupí? Od Billa Gatese, který plánuje depopulaci planety pomocí vakcinace? Nebo od izraelských vědců, kteří s vývojem vakcíny začali “čistě náhodou” již před propuknutím pandemie?

Pro čtenáře připomínám, že vývoj vakcín proti koronavirům probíhá již 30 let a zatím nebyl nikdy úspěšný. Vakcíny naopak často vedly k úmrtí pokusných zvířat. Vývoj vakcíny včetně testování probíhá řadu let, a tahle bude hotová za pár měsíců? Tomu může věřit pouze naivní hlupák!

Brunclík
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Slovensku je "legrace": za mzdu 40 180 korun osm let vězení!   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 07:08:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ne, to není vtip, na Slovensku nesmíte přijmout odměnu či mzdu ve výši 40 180 korun, musíte ji odevzdat soudcům, jinak vás čeká 8 let vězení.

Někdo namítne, že je to nesmysl, že tam nemají koruny, ale eura a má pravdu. Jenomže paní soudkyně a hlavně znalec Matej Medvecký se ve svém posudku přiklonil na stranu prokuratury a jejího názoru že ekvivalent 40 180 Kč je 1488 euro a to je symbol nacismu, což znamená, že tento plat musí odevzdat panu soudci, či prokurátorovi. Co s tím udělají se už nepíše, ale pokud jim ho nedáte, jdete na 8 let za mříže.

A co jde

Symbolické šeky na částku 1488 eur předal Kotleba v roce 2017 před téměř 400 pozvanými hosty třem rodinám. Pan slovenský expert to rozdělil na číslo 14 + 88 a konstatoval, že tento nacistický symbol musí Kotlebu stát život. Politický. Vlastně i civilně svobodný. A jak řekl, tak vykonal: znalec Matej Medvecký se ve svém posudku přiklonil na stranu prokuratury a jejího názoru, že čísla 14 a 88 jsou známá a používaná v extremistické symbolice. „Prý tato šifra (14 a 88) má v neonacistickém prostředí jednoznačný a specifický význam. Jde o jednu z nejpoužívanějších šifer v prostředí extrémní pravice,“ napsal v posudku superznalec Medvecký.

Zmíněné číslo 14 podle slovenské prokuratury odkazuje na počet slov anglické věty pravicového teroristy Davida Lanea, která v překladu zní: „Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.“ Osmička má zastupovat osmé písmeno abecedy, kterým je H, a 88, tedy HH, je považováno za zkrácený tvar nacistického pozdravu Heil Hitler.

Příklady jiné

V roce 1977 byl poplach v tehdejších Zemědělských novinách. Komando STB žádalo zatýkání v redakci, protože se chystal masakr ve vládě a měl být zabit mimo jiné soudruh Gustáv Husák. Jak to skvělá STB odhalila? Anonym (tuším z Českých Budějovic) vypátral šifru, dle které měl být Gustáv Husák zabit. A jak na to přišel? Článek Zemědělských novin o chovu hus domácích sestříhal, složil jak PEXESO a zaslal na tajné oddělení jako to dnes dělají členové Pirátů o premiéru Babišovi či volbě do rady České televize. Během týdne se vše vysvětlilo, i STB přiznala, že je to totální zhovadilist a případ odložila. Ale...

Ten týden byl pro onoho redaktora hrůzou a peklem.

Přibližně kolem roku 2008 v Ohradní ulici v dnes již zaniklé tiskárně Viktora Koženého Victoria Security Printing nastal poplach: Česká televize oznámila, že policie si přišla pro nacistického grafika, který propagoval Adolfa Hitlera. Jak? Hákovými kříži. Všichni, kdo návrh viděli, tam nic nacistického neviděli a byli v šoku. Udavač a "expert" ano. Podtisk na cenině měl různé tvary a jedním z nich byly i klikyháky. A pouze setřižením malého kousku toto bylo vidět, neboli nekonečný klikyhák byl sestřižením ukončen. Toho si všiml někdo jako jsou dnes Piráti, nahlásil policii jako propagaci fašismu a nacismu a zděšený grafik byl vyslýchán.

Samozřejmě opět anonym, opět nějaký magor a opět strach kluka, který byl tichý a nějaký šmejd se nudil, nebo psychicky narušená zrůda udávala.

Přibližně dvacátá minuta o NATO - fakta - skutečný důvod soudu
Jasně, slovenský Marian Kotleba není ten typ, naopak tančí na hraně stolu a mezi vejci provokuje. Možná ho nějaká nacistická slovenská republika ani nezajímá. Prostě se tím baví. A policie včetně slovenské justice skáče na každou hovadinu a láká další provokatéry, místo aby pana "znalce" vyhodila a poslala ho někam pracovat.

Soudkyně po zahájení procesu s Kotlebou dříve v tomto roce oznámila, že obžalobu bude možná posuzovat podle přísnějšího ustanovení trestního zákona, než navrhovala prokuratura. To by znamenalo, že Kotlebovi by v případě uznání viny hrozilo až osmileté vězení. Proces s Kotlebou bude pokračovat v červnu. Nebo reklama s reklamní agenturou "justice slovenská"?

Ale hlavně: dnešní "demokratická" scéna od USA až po Brusel používá stejné prostředky, stejný princip a stejný justiční zneužitelný systém jako bolševici po roce 1948 a těžce se tomu brání obyčejní lidé stejně jako v době, kdy převzala moc totalita! Tak je dnes totalita, nebo není?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3304-na-slovensku-je-legrace-za-mzdu-40-180-korun-osm-let-vezeni

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGlobalisté spustili v USA občanskou válku, ve všech 21 amerických městech s hlavními centry nepokojů a občanských povstání jsou u moci starostové za Demokratickou stranu...   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:54:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globalisté spustili v USA občanskou válku, ve všech 21 amerických městech s hlavními centry nepokojů a občanských povstání jsou u moci starostové za Demokratickou stranu, ani jeden jediný není Republikán! Více než 80% demonstrantů v ulicích Minneapolis není z Minnesoty, ale přijeli do města organizovaně autobusy a vlaky! Policie v New Yorku se bojí zápalných Molotov koktejlů a najíždí policejními auty do demonstrantů! Na ulici už leží první běloši s rozbitými hlavami v tratolištích krve a americká CNN po útoku demonstrantů na své sídlo v Atlantě vypustila hoax, že prý za vypuknutím nepokojů v USA stojí opět Rusko!

Nepokoje v USA vyvolané původně smrtí černocha George Floyda, který zemřel údajně poté, co mu policista v Minneapolis přišlápl krk při zatýkání, se postupně přeměňují na řízené povstání. Pro uklidnění situace byla již v mnoha městech nasazena Národní garda a starosta Los Angeles dokonce včera v centru města nařídil zákaz vycházení od večerních hodin až do rána. Nové uniklé záběry ze zatýkání George Floyda odhalily, že na něm klečeli celkem 3 policisté, kteří v původním videu nebyli vidět.

Nepokoje původně vypukly v očekávání, že černošské obyvatelstvo v USA se vrhne do ulic a začnou masivní nepokoje spojené s otázkou rasismu bílých policistů proti černochům. Jenže, k tomu překvapivě vůbec nedošlo, ovšem došlo k něčemu naprosto jinému. Nepokoje vypukly po celých USA a jejich centrem je celkem 21 amerických měst, jak uvádí poslední informace Fox News. A v těchto nepokojích se objevil jeden společný jmenovatel.
Ve všech 21 amerických městech, kde vypukly nepokoje a odchází k zapalování aut, k rabování obchodů a k násilí, jsou u moci starostové zvolení za Demokratickou stranu. Ani jeden ze starostů není republikán a ve všech těchto městech drtivou většinu demonstrujících tvoří bílé obyvatelstvo a členové různých levicových hnutí a spolků jako je Antifa apod. Samozřejmě, že mezi demonstranty jsou i černoši, ale drtivá většina aktivistů jsou běloši, adolescenti ze střední třídy, hipsteři, feministky a militantní liberálové.

Nepokoje vypukly ve 21 amerických městech. Ve všech jsou u moci starostové z Demokratické strany

V úvodu článku přinášíme video s kompilací záběrů z New Yorku, kde je možné na vlastní oči spatřit, že tyto protesty už vůbec nemají nic společného s právy černochů a nejde o černošské demonstrace, ale čistě o levicové liberály, kteří se rozhodli využít smrt černocha k rozpoutání násilí v ulicích, které je namířeno proti elitám, americkému systému, proti vládě a proti prezidentovi. Smrt černocha se tak stala pouze zástupným symbolem pro levicové liberály k rozpoutání pekla v celkem 21 amerických městech, které ovládají Demokraté na radnicích. Na americké alternativě se objevil děsivý seznam starostů těchto 21 měst, všechno to jsou Demokraté, takže celé to najednou logicky do sebe zapadá.

Minneapolis – Democrat Mayor – Jacob Frey (židovský starosta)
Milwaukee – Tom Barrett – Democrat Mayor
Chicago – Lori Lightfoot – Democrat Mayor
Cincinnati – Democrat Mayor – John Cranley
Atlanta – Democrat Mayor – Keisha Lance Bottoms
Columbus – Democrat Mayor – Andrew Ginther
Oakland – Democrat Mayor – Libby Schaaf
San Jose – Democrat Mayor – Sam Liccardo
Seattle – Democrat Mayor – Jenny Durkan
Denver – Democrat Mayor – Michael Hancock
NYC – Democrat Mayor – Bill de Blasio
Washington, DC – Democrat Mayor – Muriel Bowser
Los Angeles – Democrat Mayor – Eric Garcetti
Phoenix – Democrat Mayor – Kate Gallego
Dallas – Democrat Mayor – Eric Johnson
Louisville – Democrat Mayor – Greg Fischer
Memphis – Democrat Mayor – Jim Strickland
Houston – Democrat Mayor – Sylvester Turner
Richmond – Democrat Mayor – Levar Stoney
Fort Wayne – Democrat Mayor – Tom Henry
Saint Paul – Democrat Mayor – Melvin Carter

Pokud by se jednalo o typické černošské nepokoje, byly by namířeny zejména proti klasickému terči, tedy proti bělochům jako takovým, což byly v minulosti typické projevy takových protestů, zejména při pohledu zpátky do 70. a 80. let minulého století, kdy demonstrace černochů za jejich práva měly klasický průběh a klasickou sestavu. V dnešní době je však situace již naprosto odlišná. Když někde dojde k nějakému incidentu a zemře černoch, do ulic vyrazí stovky tisíc bělochů, které lze definovat jako levicové liberály, kteří nenávidí stát.

Nenávidí jednotlivé symboly státu a jeho moci, nenávidí politiky, establishment a prosazují genderovou a sociální rovnost, což jsou základní dva pilíře neomarxismu, na rozdíl od původního marxismu, kde hlavními pilíři byl boj proti kapitálu a boj proti vykořisťováni. Marxismus tak usiloval o beztřídní společnost, ale pozor, pouze z hlediska ekonomických příjmů. Neomarxismus naproti tomu prosazuje bezpohlavní a multi-rasovou společnost, kde všechna pohlaví jsou si rovná, stejně tak všechny rasy a všichni mají právo na stejné sociální služby a nároky.

Americké nepokoje ztělesňuje bílý americký liberál razící genderovou a sociální rovnost v USA, tedy neomarxismus. Co to ale znamená?

Musíte ale dávat velký pozor na malou, ale velmi zákeřnou odchylku mezi marxismem a neomarxismem. Marxismus hlásal, že kromě jiného musí veškerá moc v marxistické společnosti spočívat výhradně v rukách dělnické třídy. Neomarxismus ale nic takového nemá, nic takového neprosazuje. Neomarxismus se vůbec nezmiňuje o tom, jestli by všechny ty rasy a všechny ty gendery měly mít v neomarxistické společnosti veškerou moc. A v tom je právě ten zakopaný pes. Neomarxismus totiž genderistům, ani sociálním rovnostářům neslibuje a nenabízí uchopení moci. Touto mocí nikdy disponovat nebudou. A to je zásadní rozdíl mezi marxismem a neomarxismem, protože to nové, co nabízí neomarxismus v porovnání s tím starým marxismem, je vyloučení lůzy, plebsu, z veškerých procesů řízení v neomarxismu. Plebs je v neomarxismu pouze nástrojem pro špinavou práci na ulici a rovněž v médiích, v neziskovém sektoru, lidskoprávním sektoru, v nadacích atd.

Zkrátka to znamená, že neomarxismus je z principu elitářský systém řízení, zatímco marxismus bylo všelidové dělnické hnutí. Koncepty řízení se sice zdají a zdály být podobné, ale zatímco v marxismu mohl být dělník klidně prezidentem, ministrem vlády, nebo nejvyšším soudcem, v neomarxismu je to vyloučené, protože dělník nemá v neomarxismu žádný podíl na moci ani ve své vlastní zemi. Veškerou moc v neomarxismu totiž drží nadnárodní delegované elity na bázi zasvěcení, ritů, exkluzivního vzdělání pro elity v cizině, příslušníci vybraných rodin, rodinných kruhů, nejčastěji židovského původu a s příslušným etnickým nebo ideologickým původem.

Většina demonstrantů byla do Minneapolis přivezena autobusy a vlaky ze všech států USA. Americká CNN má po útoku na své sídlo v Atlantě jasno, za protesty je prý Rusko!

Donald Trump na svém Twitteru uvedl informaci tajných služeb, že přibližně 80% demonstrantů v Minneapolis přijelo do města z jiných amerických států, nepochází tedy z Minnesoty. Na Fox News zazněly informace, že demonstranty do města přivezly autobusy a vlaky de facto z celých USA, takže se jedná o organizované nepokoje řízení někým zvenku mimo Minnesotu. Vzhledem k tomu, že organizace nepokojů probíhá na ose 21 amerických měst pod vládou Demokratů, tak je zcela zjevné, že právě města s demokratickými starosty byla vybrána jako hlavní bojiště.

Dopředu se očekává, že v těchto městech nebudou proti levicovým liberálům, což jsou voliči Demokratů, použity silové policejní prostředky a policisté budou drženi na uzdě. A opravdu se to potvrzuje, přesně to je vidět na závěrech z New Yorku a dalších měst, kde policisté jsou v defenzivě, bojí se zasáhnout, i když ve chvíli, kdy jim černoch skáče po kapotě policejního auta, tak ho sundají a zmlátí pendreky, a to spíš ve vzteku z bezmocnosti, že proti těmto násilníkům nemohou nijak více a účinně zasáhnout.

Demonstranti zaútočili v Atlantě na sídlo CNN, kde se objevily mj. i nápisy označující CNN za fake news stanici, která šíří prefabrikované lži a je nástrojem válečných štváčů. Stanice CNN je mezi americkými militantními liberály považována za hlásnou troubu Pentagonu, protože tato stanice se dostala na výslunní díky válce v Zálivu v roce 1990, kdy jako první stanice v historii dostala exkluzivní práva od Pentagonu na živý přenos z bojových linií americké armády při osvobozování Kuvajtu.

Od té doby považují američtí levičáci CNN za stanici válečných jestřábů v USA, i když to už dávno není pravda, v roce 1990 byla CNN nejen v jiné situaci, ale hlavně v rukách jiných vlastníků a jela tehdy poctivou novinařinu a válečné zpravodajství. Každopádně, CNN se stala včera terčem útoku v Atlantě a televize to nevydýchala a ihned prohlásila, že v USA za těmito protesty stojí Rusko. Tento blábol a hoax vyvolal nesouhlas u většiny amerických stanic, které sice v minulosti také jely tzv. Ruskou stopu v kampani proti Donaldu Trumpovi, ale v této situaci je výrok CNN opravdu naprostá zoufalost a trapnost. Na Twitteru o tom informoval i Donald Trump.

Nepokoje vyvolané ve 21 amerických městech mají za cíl rozbít americkou republiku a vyvolat občanskou válku

Na svědeckém videu z New Yorku je možné vidět, že dvě policejní auta NYPD jsou obklíčena demonstranty, kteří na auta házejí jakési předměty, demonstranti nechtějí autům dovolit v pokračování v jízdě, ale v jedné chvíli se obě auta rozjedou a srazí na zem několik demonstrantů. Ozve se řev, jekot a demonstranti začnou útočit na obě auta. V dalším záběru je vidět skupina demonstrantů v Dallasu, která zaútočila na bílého mladíka, který bránil obchod před vyrabováním.

Vyběhl na ně s něčím, co vypadalo jako tyč nebo meč. Jenže demonstranti ho přemohli a začali ho kamenovat připravenými kameny schovanými v batozích. Mladík skončil na zemi bez hnutí a s rozmlácenou hlavou. Jeden z černochů do něho na zemi dokonce ještě několikrát kopl. Kamení v batozích si nosí v USA na demonstrace členové organizace Antifa. V davu jsou přitom hlavně běloši spolu s několika černochy, takže útok proběhl čistě jako násilná akce proti jednotlivci, který chránil obchod před vyrabováním a zapálením.

Další záběry ukazují zásah NYPD proti černochovi, který policistům skáče po autě. Organizované protesty v amerických městech zesilují a ve všech z nich jsou v centru bílí demonstranti, kteří si ve městech pod vládou demokratických starostů udělali válečné zóny. Cílem není nic menšího než rozbití americké republiky. Politici demokratické strany sami asi teď chápou, že nekontrolují ulici, nekontrolují militantní liberály, jde to už zcela mimo jejich procesy řízení. Obětí se tak stávají nejen republikánské vlády a systémy řízení ve Washingtonu a na federální úrovni, ale i ty demokratické na úrovní radnic jednotlivých měst. Proces Domu Sion na likvidaci americké republiky a vyvolání občanské války je v plném proudu.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItálie: virově-ekonomická krize může přerůst ve virově-politickou   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:41:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nespokojenost obyvatelstva zostří boj o moc

V Itálii jsou ukazatele úmrtnosti na koronavirus stále vysoké, ale už jsou v provozu obchody s nejrůznějším zbožím, kadeřnictví, salóny krásy, kavárny, bary, pizzerie a restaurace. Od 3. června se otevřou hranice a od 15. června divadla a kina.

Rána to však byla silná. Země se z epidemie dostává s rekordním pádem HDP o 9,6 % (podle odhadu). Vláda vyčlenila v posledních měsících 25 mld. eur na podporu občanů a obchodu a schválila nový balíček opatření, která mají poskytnout navíc 155 mld. eur na záchranu výroby. Problémy však neodchází. Velký počet Italů, kteří byli zaměstnáni v turistickém odvětví a zůstali bez práce, jsou nuceni přivydělávat si podomním obchodem nebo sběrem ovoce a zeleniny namísto sezónních pracovníků z Rumunska, Ukrajiny, Maroka, Polska. Prudce poklesl italský export.

„Fakta svědčí o tom, že se nacházíme ve výjimečné situaci“ – říká předseda vlády a ministr Giuseppe Conte. Vláda slibuje vynaložit „maximální úsilí, aby zachránila každé pracovní místo“. Ale jak to udělat?

Samotného Giuseppe Conte a vládnoucí koalici obviňují za neschopnost efektivně řešit složité problémy, které sužují zemi. Podle údajů La Stampa důvěra v italské politiky klesla o 4,6 % a 7 z 10 Italů se obává sociálních nepokojů…

Nespokojenost obyvatelstva zostří boj o moc. Bylo schváleno rozhodnutí uskutečnit 26. května v senátu hlasování k otázce vydání sankcí na začátek soudního vyšetřování lídra největší politické opoziční strany „Liga“ Mattea Salviniho. Populární politik byl nařčen za „únos lidí“, když nechtěl během své funkce ministra vnitra do italského přístavu vpustit lodě s nelegálními migranty. Podle novin La Verita vypadá útok na Salviniho jako spiknutí. Byl zveřejněn rozhovor dvou prokurátorů, z nichž jeden tvrdí, že Salviniho není za co soudit, nelegální uprchlíky do země nepustil na základě práva; druhý odpovídá, že bývalého ministra je každopádně nutné posadit za mříže.

„A vedoucí hlava státu považuje za normální takový obsah rozhovoru mezi dvěma justičními pracovníky?“ – ptá se pobouřený Salvini prezidenta Itálie. „Já sám jsem spokojen, protože jsem chránil čest, bezpečnost a důstojnost své země… Ale mě znepokojuje, že na mě někdo útočí z politických motivů“.

V případě, že se prokáže jeho vina, hrozí Salvinimu 15 let vězení a zákaz politické aktivity. Přitom Salviniho „Liga“ vede v sociologických průzkumech a sám má velké šance zasednout v čele příští vlády.

Známý italský politik Carlo Nordio označil vznesené obvinění proti Salvinimu za „pokrytectví“. „Není to možné obzvláště poté, co lídr vlády uzavřel ve svých domovech 60 milionů Italů z důvodu koronaviru“, říká Nordio.

Přitom právě nekompromisní boj s masovou nelegální imigrací připravila Salviniho straně cestu k moci na jaře r. 2018, kdy se stal vicepremiérem vlády a ministrem vnitra. Itálie si musela vzít na svá bedra hlavní nápor migrantů proudících do Evropy od pobřeží NATEM zničené Lybie. Žádost o rovnoměrné rozdělení běženců jiným státům Evropské unie v Bruselu nevyslyšeli. Mnozí Italové sdílí Salviniho antimigrantské názory, ale vystoupili proti němu agenti politiky „otevřených dveří“. V září r. 2019 musel opustit vládu a teď ho chtějí odstranit z politického života.

Po Silviu Berlusconim, u kterého bylo v různých obdobích vyšetřováno 32 (!) trestních případů nebyl nikdo z italských politiků aktérem tak dlouhého seznamu soudních přelíčení jako Matteo Salvini. Vyšetřování proti němu bylo vedeno pětkrát. Nevítaný je Salvini také kvůli svým sympatiím k Rusku, pro které ho západní sdělovací prostředky nazývají „přítelem Putina“.

O podkopání popularity „Ligy“ a zabránění jejího návratu k moci usilují i jiným způsobem – organizací společenských hnutí, která odvádějí ze strany část jejích voličů. V minulém roce vzniklo tímto způsobem mládežnické hnutí „Sardinky“, jehož stoupenci začali vycházet do ulic a náměstí… s rybkami v rukou. Potom „rybky“ zmizely stejně nečekaně, jak se objevily. Když panika, vyvolaná virem, začala ochabovat, vzniklo nové hnutí – „Mascherini“ („Masochki). Heslo účastníků tohoto hnutí bylo: „Odejít z Evropy, skoncovat s eurem, dosáhnout měnové suverenity“.

Il Giornale píše, že hnutí „Mascherini“ se zrodilo na sociálních sítích s vlnou „sociálního protestu a nenávisti vůči politikům a k Evropě“. Jeden z jeho zakladatelů Michele Farina založil na Facebooku stránku „Stop Evropě“ a hned na začátku zde uvedl: „Založil jsem tuto skupinu, protože jsem unavený Evropou a eurem. Jestli nebudu mít 100 tisíc podpisů, tak ji zavřu“. Za méně než měsíc měl více než milion podpisů. Přidala se k němu další hnutí ze sítě, která byla složena z drobných prodejců postižených karanténou, řemeslníků a jednotlivých podnikatelů. Zorganizovali několik akcí v různých městech v maskách barev italské vlajky a pořádali akce na náměstích s dodržováním sociálního odstupu. Komentátoři jsou toho názoru, že se zde jedná o nestranně laděná radikální antievropská hesla. Hlavní je, že Masochki a Sardinky se budou snažit pouličními vystoupeními vyvolat sociální protest….

Vladimír Malyšev

Италия – вирусно-экономический кризис грозит перерасти в вирусно-политический vyšel 24.5.2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8323-italie-virove-ekonomicka-krize-muze-prerust-ve-virove-politickou.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLid versus Věra Jourová   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:34:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý zpravodajský web Tichys Einblick ukázal cestu, jak bojovat s cenzurou na facebooku. Před bádensko-württemberským vrchním zemským soudem v Karlsruhe vyhrál soudní spor s „cenzorem“, najatým facebookem, aby ověřoval „pravdivost“ zveřejňovaných zpráv. Soud podle německého deníku die Welt nařídil odstranit ze sociální sítě hodnotící komentář facebookového „cenzurního žoldnéře“ Correctiv. Ten označil za „částečné fake news“ článek o otevřeném dopisu, který generálnímu tajemníkovi OSN Antoniovi Guterresovi zaslalo 500 vědců, v němž zpochybňují tzv. „klimatickou nouzi“.

Correctiv je nevládní nezisková organizace, která sama sebe označuje jako „výzkumná síť“. Na základě obchodní smlouvy s facebookem v Německu prověřuje „pravdivost“ příspěvků, které nahlásí jiní uživatelé sociální sítě. U nás podobnou „cenzurní službu“ pro facebook nově provádí neziskovka Demagog. Pracovníci Correctivu označili článek o dopisu 500 vědců k tématu klimatické nouze za „částečně dezinformační“. Což vedlo k tomu, že facebook zpomaloval jeho šíření. Ke každému sdílení, které na sociální síti provedl některý uživatel fb navíc počítačový systém přivěsil oznámení Correctivu o „nesprávnosti“ článku.

Vydavatel Tichys Einblick Correctiv zažaloval u soudu. U prvoinstančního krajského soudu v Mannheimu neuspěl. Výrazně však zabodoval u odvolacího Vrchního soudu v Karlsruhe. Odvolací soudci důkladně rozebrali německým Základním zákonem (ústavou) garantované právo na svobodné šíření informací. A přiklonili se na stranu zpravodajského webu.

Cenzoři z Correctivu se při označení článku za „částečně dezinformační“ opírali o názor, že ne všichni signatáři dopisu zpochybňujícího stav klimatické nouze pracují jako vědci. Soud detailně posuzoval, co se podle názoru cenzorů považuje za „vědu“ a kdo je podle nich „vědec“. Právníci obou stran i soudci si spornost hodnocení „kdo je a není vědec“ názorně vysvětlili na pojmu „jurisprudence“. Jde o odborné označení právní vědy. Řada lidí ji nepovažuje za vědu, protože ti, kteří se jí živí, nepřináší žádné nové vynálezy. Což lze ovšem říci i o řadě jiných disciplín, které jsou většinou lidí za vědecké označovány.


Soud nakonec v rozsudku dospěl k závěru, že Correctiv se dopustil subjektivního hodnocení obsahu dopisu, místo aby posuzoval pravdivost zprávy o tom, že dopis byl napsán a jako „otevřený“ byl zveřejněn. Podle smlouvy s facebookem mají cenzoři u příspěvků ze sdělovacích prostředků ověřovat, jestli se např. skutečně stala událost, o níž médium referuje. "Correctoři" tedy měli ověřit – např. z jiného informačního zdroje - jestli taková skupina lidí skutečně napsala a zveřejnila otevřený dopis generálnímu tajemníkovi OSN. Neměli však právo hodnotit obsah takového dopisu ani posuzovat, kdo z jeho autorů je a není vědec.

Soud dal za pravdu vydavateli Tichys Einblick, který si stěžoval, že Correctiv moci svěřené mu facebookem zneužívá k nekalé konkurenci. I najatý cenzor totiž provádí svoji publikační činnost, kterou si rovněž vydělává peníze. Soud se při posuzování žaloby podrobně zabýval postavením obou aktérů. Na tom, že se média vzájemně komentují, neshledal nic protizákonného. Soudci však zdůraznili, že obě strany moci nejsou ve stejném postavení. Correctiv je na základě smlouvy s facebookem vybaven pravomocí „dávat razítko“ označující za „špatné“ produkty jiných konkurentů na mediálním trhu. Čímž je může výrazně poškodit a sebe potenciálně zvýhodnit u předplatitelů. A podle soudců tuto moc zneužil.
Pokud by Correctiv z facebooku neodstranil všechna svá hodnocení tohoto článku, kterým poškodil vydavatele Tichys Einblick, hrozila by mu podle rozsudku Vrchního soudu pokuta ve výši 250 tisíc eur. Členům statutárního orgánu Correcivu by navíc mohl hrozit trest 2 let vězení.

I když se soud zatím neodhodlal přímo zakázat činnost „cenzurních žoldnéřů“, kteří dělají „špinavou práci“ pro facebook, výrazně jim tím zúžil prostor. V Německu si cenzoři budou muset důkladně rozmyslet a zvážit všechny okolnosti, než nějaký článek označí za „dezinformační“. Soud tím ukázal cestu k obraně nezávislým webům, které přináší informace, o nichž média hlavního proudu mlčí. Doposud byl cenzoři ve výhodě. Mačkat tlačítko „fake news“ jim šlo velmi rychle. Nyní jim při jeho nesprávném použití mohou hrozit tisíce žalob, které je mohou finančně zničit. Nechat se najímat na takovou cenzořinu už nemusí být snadným a bezpečným způsobem výdělku.

Facebook zavedl praxi „žoldnéřských cenzorů“ po únorové schůzce šéfa firmy Marka Zurckerbega s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou. Evropské komisi podle Jourové vadí spousta informací, které se o EU šíří po sociálních sítích. Tedy zejména ty pro Komisi ne zrovna „lichotivé“. Při osobním rozhovoru se zakladatele facebooku snažila přimět k tomu, aby se sociální síť postavila na tu „správnou stranu“ dobrovolně. V opačném případě by mohlo hrozit, že činnost sociálních sítí omezí nová směrnice nebo nařízení EU.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCikáni zabili v centru Budapešti dva mladé Maďary   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:21:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pátek před týdnem se v Budapešti nad ránem vraceli tři mladíci domů z oslavy narozenin. Žel potkali partu sedmi cikánských (doslovně dle zdrojů, takže snad romských, chcete-li) výrostků známých policii z drogových a dalších přečinů.

Mezi skupinami došlo ke slovní konfrontaci, která přerostla ve zmlácení tří Maďarů, přičemž dvěma z nich na zemi ještě jeden z cikánských agresorů zasadil bodné rány. Nepřežili.

Tragická událost vzbudila celomaďarské zjitření a koncem tohoto týdne v Budapešti se konalo za dva mladé Maďary zabité Cikány nepovolené pietní shromáždění, kterému policie benevolentně přihlížela.

Existuje cikánská kriminalita? Jedním ze sloganů proklamovaným manifestatnty bylo, že „cikánská kriminalita existuje“. Socialistický pojem, který prozápadní neziskovky považují za stigmatizující, na rozdíl od macho-kriminality, či kriminality mladistvých, které asi stigmatizující nejsou.

Narozdíl od nějakých nejapných kritik z EU, které spíše premiéra Orbána v očích Maďarů posílily, tato událost určitou výzvu pro jeho mandát přeci jen představuje.

Zdroj: https://24.hu/belfold/2020/05/29/deak-ter-gyilkossag-tuntetes-mi-hazank-futballultrak/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nechci na její pohřeb.“ Lipovská otevřeně o osudu televize, svém strachu a prioritách   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:18:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ekonomka Hana Lipovská po zvolení do Rady ČT poskytla rozhovor pořadu Kupředudominulosti.cz, v němž prozradila, co cítí po vlnách kritiky na svou adresu a popsala poslání současné televize.

Jak je známo, již od oznámení její nominace Českou biskupskou konferencí ekonomka narazila na vlnu kritiky. Její protivníci si myslí, že nemůže být členkou Rady ČT, protože zpochybňuje smysl existence veřejnoprávních médií. Důvodem výčitek byla i činnost Lipovské pro Institut Václava Klause.

Lipovská několikrát přemýšlela nad tím, zda by nominaci vůbec přijala, kdyby předem věděla, co přijde.

„Můžu říct, že za i těchto okolností bych do toho šla znovu. Člověka to posílí,“ přiznala ekonomka s tím, že za takových okolností lze si uvědomit, kde člověk má mantinely a co ještě snese.

Jak vyplývá s obsahu rozhovoru, Lipovská situaci vnímá jako výzvu a nachází i kladné stránky, které přinášejí komplikace.

„Ztratila jsem díky tomu ten živočišný strach, který máte, když narazíte na zlobu, nenávist nebo lidskou hloupost. Strach je strašně zdravá věc. Každý musí mít strach,“ poznamenala.

Poté uvedla, že později pod tíhou těch všech informací, toho vzteku, zloby jí došlo, že je to dobrá příležitost, aby se přestala bát. Pochopila, že pokud bude mít panický strach z toho, co přijde, kdo na ni zaútočí slovně, nebo v práci, tak se zblázní a nedokáže nic dělat.

Mladé ekonomce nechybí moudrost a statečnost, které ukazuje vůči svým oponentům.

„Byla bych ráda, kdybychom si mohli společně sednout k jednomu stolu, vypili kafe a začali se bavit věcně. To by bohatě stačilo,“ domnívá se Lipovská.

Vyslovila i pochopení těm, kdo nepatří mezi její zastánce. Navíc už i uvažovala o spolupráci.

Začala jsem přemýšlet, co je k tomu vede. S řadou z nich jsem se spojila. Někteří neodpověděli, s některými jsme se ale domluvili na spolupráci, že je budu konzultovat, ptát se jich na jejich názory... Budu mít protipohled a protinázor,“ popsala svůj přístup a vizi Lipovská.

Komplikace, které má za sebou, a úkoly před sebou

Zvolená členka Rady ČT neskrývá své zklamání v souvislosti s tím, že mnoho lidí, kteří jí vyjadřovali podporu, se k ní po jejím zvolení otočilo zády.

Popsala i okamžik, kdy dokonce uvažovala, že by se boje vzdala. Trápila ji myšlenka o tom, jak to všechno šíleně dopadá na kardinála Duku a jakým způsobem je vystaven obrovským urážkám, tlaku ze všech směrů.

„Přitom dokázal velmi srdnatě bojovat a ukázat, že je na straně člověka. A tehdy mi nejbližší přátelé říkali: ‚Kvůli Dukovi musíš bojovat dál,‘“ uvedla.

V rozhovoru nechybělo i téma podstaty České televize ve spojení s četnými zlostnými a zuřivými výroky některých aktivistů.

„Samozřejmě cokoli, co souvisí s Českou televizí, bude vždy politické. Bylo to krásné heslo, že Česká televize je věc veřejná, ale Česká televize je především předmět politický. Bohužel,“ vyslovila se ekonomka s tím, že zlostná kritika ji nepřekvapila, tedy dalo se to očekávat.

Zastává názor, že Česká televize není dnes veřejnoprávní v pravém slova smyslu.

„Když se na to podíváme, tak všechna ta nenávist, všechny ty emoce, které budí, jsou právě v těch místech, kdy se televize reálně odchyluje od toho, co jí ukládá zákon,“ podotkla Lipovská.

Mezi nutné vlastnosti služby České televize pojmenovala objektivitu, nestrannost, vyváženost.

Podle jejích slov televize má sloužit.

„Televize jako veřejnoprávní médium má existovat, jako médium veřejné služby. Pokud chceme, aby byla zdravá, pro to musíme něco dělat, a nenechat ji umírat. Já se nechci dívat, jak pomalu umírá. Nechci na její pohřeb,“ prohlásila.

Uvedla, že vyváženost je pro ni přístup, který vede k hledání pravdy.

„Tedy maximalizuje šanci, že tu pravdu najdeme,“ vysvětlila svůj názor ohledně poslání České televize.

„Kdybych byla hluboce přesvědčena o tom, že v současnosti hledáme pravdu maximálně možným efektivním přístupem, tak bych pravděpodobně trávila čas jinak než kandidováním do Rady České televize,“ poznamenala Lipovská.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C7Gu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je to národní lidskoprávní tragédie.“ Mluvčí ruské diplomacie se vyjádřila k protestům v USA   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:12:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Spojených státech došlo k národní tragédii v oblasti lidských práv, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová k protestům spojeným s vraždou George Floyda.

„Je to národní tragédie, která odhalila to, o čem (USA, pozn. red.) asi nechtěly mluvit, co nechtěly slyšet a o čem poučovaly celý svět. Jde o tragédii v oblasti lidských práv, v oblasti, kterou u sebe vždycky považovaly za vyřešenou a bezproblémovou. Vedení v oblasti lidských práv, které si (USA, pozn. red.) připisovaly, vedením nebylo,“ sdělila Zacharovová v pořadu SolovjevLIVE.

Mluvčí ruské diplomacie připomněla, že v roce 2018 Spojené státy opustily Radu pro lidská práva OSN. Podle ní to mohlo svědčit o chápání vnitřní situace ve vlastním státu. Rovněž upozornila na to, že americké lidskoprávní organizace, které aktivně komentují podobné události v dalších státech, na začátku zdrženlivě reagovaly na situaci kolem vraždy George Floyda.

Ruská diplomacie ke svévoli amerických policistů

V neděli se ruské ministerstvo zahraničí také vyjádřilo k případům násilí a neodůvodněných zadržení, které američtí policisté podnikají vůči novinářům vysílajícím o protestech po vraždě Floyda (včetně zpravodaje agentury RIA Novosti Michaila Turgijeva).

„Považujeme za nepřijatelné, aby zástupci amerických donucovacích orgánů používali speciální prostředky, gumové projektily a slzné aerosoly, proti zástupcům médií poté, co předloží kartu s nápisem: Tisk,” uvádí se v prohlášení ruského ministerstva.

Připomíná se také, že úřady USA mají mezinárodní závazky zajišťovat bezpečnou činnost novinářů, rovný přístup k informacím a svobodu projevu.

„Předpokládáme, že příslušné americké orgány provedou důkladné vyšetření daných incidentů. Vyzýváme příslušné mezinárodní organizace a nevládní organizace zabývající se lidskými právy, aby na tuto svévolnost náležitě reagovaly,“ stojí v prohlášení.

V Minnesotě a několika dalších amerických státech vypukly protesty a nepokoje. Důvodem se stala smrt černocha George Floyda, kterému při zadržení jeden z příslušníků bezpečnostních sborů klečel na krku nehledě na jeho výkřiky, že nemůže dýchat. Floyd následně zemřel na zranění v jedné z nemocnic.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C7Gr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické oznámení pozastavení financování WHO je sebepoškozování   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:06:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda USA v posledních letech nejenom ustoupila od řadu mezinárodních smluv, ale také spustila mnoho mezinárodních organizací. Unilateralismus se stal jediným kritériem americké zahraniční politiky. V kritickém okamžiku globálního boje proti epidemii americký prezident Donald Trump však oznámil, že přikázal své administrativě, aby přerušila financování Světové zdravotnické organizace (WHO). Protože WHO nezavedla reformu podle amerických požadavků. Tento dominantní přístup a jednostranné akce mezinárodní společenství důrazně odsoudilo.

Vzhledem k šíření epidemie po celém světě nemůže žádná země stát sama, a jednota a spolupráce jsou nejsilnějšími zbraněmi v boji proti viru. Někteří politici ve Spojených státech, kteří si váží pouze své akcie a vlastní hlasy, však nejednali vědeckým a racionálním způsobem v boji proti epidemii. Považují „učinění příslibu, vyhýbání se odpovědnosti, ohrožení" za trilogii svých činností v reakci na virus. A když se Spojené státy staly novým epicentrem epidemie kvůli jejím vlastním chybám, pohrozili pozastavení financování Světové zdravotnické organizace, která stále hraje významnou roli při podpoření mezinárodní spolupráce pro prevenci a kontrolu epidemie nového koronaviru. Dokonce potlačují WHO, aby jednala podle jejich vlastních požadavků pro jejich vlastní politické zájmy. Někteří američtí politici se stali lidmi, kteří podkopávají mezinárodní spolupráci pro prevenci a kontrolu epidemie.

Ve skutečnosti je takzvaný důvod amerických politiků přerušit vztahy mezi Spojenými státy a WHO zcela neopodstatněný. Jakožto specializovaná agentura Organizace spojených národů nemá WHO žádné spojení s federální vládou USA. Jakou kvalifikaci USA vyžadují, aby WHO jednala podle své vůle a převzala odpovědnost za absurdní a chaotické kroky amerických politiků v reakci na epidemii?

Jako nejuznávanější a nejprofesionálnější mezinárodní instituce v oblasti bezpečnosti globálního veřejného zdraví hrála WHO nezastupitelnou roli při koordinaci reakce různých zemí na epidemii zápalu plic způsobené novým typem koronavriu. Světová zdravotnická organizace po vypuknutí epidemie ihned různým zemím varovala před případným šířením nového koronaviru a vydala i pokyny o tom, jak detekovat a řídit možné případy nákazy virem. Kromě toho koordinovala i WHO dodávky více než 100 zemím osobní ochranné prostředky a diagnostické testovací nástroje a spolupracuje s různými zeměmi pro urychlení vývoje vakcín. WHO také svolala světovou videokonferenci pro boj proti epidemii nového koronaviru, aby vytvořila akční plán pro mezinárodní spolupráci pro prevenci a kontrolu epidemii. Úsilí a příspěvky WHO byly i obecně poznány a oceněny mezinárodním společenství.

Po té, co Spojené státy jednostranně oznámily své vystoupení z WHO, mezinárodní společenství kritizuje svévolnost amerických politiků za případné poškození zájmy globálního veřejného zdraví. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Jose Borrell vydali i společné prohlášení, v němž znovu potvrdili podporu EU vedoucímu postavení WHO v globálním boji proti epidemii nového koronaviru a naléhali na Spojené státy, aby „znovu zvážily" své rozhodnutí pozastavit financování WHO. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn prostřednictvím sociálních médií prohlásil, že americké oznámení o přerušení vztahů s WHO poškodilo bezpečnost globálního veřejného zdraví. Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza také zdůraznil na sociálních médiích, že svět potřebuje v současné době silnější Světovou zdravotnickou organizaci po reformách, nikoli nepotřebuje oslabenou WHO.

Virus nezná hranici a žádná země nemůže je porazit sama. Rozhodnutí vlády USA přerušit kontakt s WHO v rozporu s realitou a Spojené státy to jen posune dále do izolace v mezinárodním společenství.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKam zmizela americká sláva a sen?   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:02:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od vypuknutí epidemie nového koronaviru ve Spojených státech se americký vůdce ukázal v gestu nespokojené ženy se zlomenou pusou. Nejvíce zaútočil na generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus a Čínu. Podle jeho názoru byl výkon WHO v této celosvětové události v oblasti veřejného zdraví „velmi špatný". Označil to za jeden z hlavních důvodů, proč se epidemie ve Spojených státech dostala z kontroly. Proto hrozil, že pozastaví financování WHO a „ustoupí z WHO", tím se pokusil donutit WHO, aby uskutečnila reformy směrem ku prospěchu USA.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus se však rozhodl nepodlehat všem druhům obtíží a nespravedlivým názorům amerického lídra na reformu organizace a postavit se proti hegemonii Spojených států. Prudký odpor Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse nakonec rozzlobil Bílý dům, takže Spojené státy přímo vyhlásily odstup z WHO, když zbývá ještě 18 dní do vypršení „30denního ultimáta".

Podle zpráv z médií USA na tiskové konferenci Bílého domu 29. května místního času, představitel USA oznámil, že ukončí vztahy se Světovou zdravotnickou organizací z důvodu, že WHO nedokázala dokončit reformy požadované Spojenými státy. Dodal, že po odchodu z WHO budou finanční prostředky poskytnuté WHO převedeny do jiných částí světa na pokrývání globální potřeby v oblasti veřejného zdraví.

Odborníci a média na celém světě kritizovali Spojené státy za to, že neprokázaly zasloužené chování, schopnost ani vůli supervelmoci. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharová uvedla, že Spojené státy ukončením svých vztahů se Světovou zdravotnickou organizací pošlapaly mezinárodní právní základ světové spolupráce v oblasti zdraví. Agentura Reuters informovala, že američtí vůdci se vždy zaměřili na „americkou prioritu" a pohrdali „multilateralismem". Ve skutečnosti má předčasný odchod Spojených států z WHO silné účely, z nichž nejdůležitější je přesouvat odpovědnost na ostatní. Současná situace epidemie ve Spojených státech se vcelku vymkla z kontroly. Aby se předešlo nejistotám ve volbách, musí americký vůdce převalit vinu na WHO. Dalším účelem je vyprodukovat mezinárodní incidenty a tím přesunout pozornost z domácích rozporů a slabé epidemické prevence v USA. V neposlední řadě se americký vůdce pokouší vyhnout vyšetřování WHO ohledně její domácí epidemie. Protože nedávná světová zdravotnická konference schválila rezoluci o vyšetření zdroje nového koronaviru a kdyby USA nadále zůstávaly členem organizace, budou muset vysvětlit otázky, jako že „USA zahájily vývoj vakcín již 11. ledna", „starosta byl infikován novým koronavirem již v listopadu 2019", nebo proč byla náhle uzavřena základna Fort Detrick.

Do 9. hodin 30. května byl kumulativní počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech téměř 1,8 milionu a počet úmrtí dosáhl 105 tisíc. Ve skutečnosti „americká sláva" existuje pouze ve slovech amerických vůdců a „americký sen" se mění na „americkou prioritou".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2338 sec,0.0529 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,505kB