Úterý 02 červen 2020
Američtí politici, kteří rozdmychávají hongkongskou otázku, jsou sami v ohni   
Pridal tk Úterý 02 červen 2020 - 05:32:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V americkém státu Minnesota byl nedávno zabit africký Američan bílým policistou, který při vymáhání zákona klečel na jeho krku. Tato událost vyvolala rozsáhlé protesty ve více než 70 městech po celých Spojených státech. Při některých demonstracích došlo k rozbíjení, rabování, žhářství a násilným útokům. K podobným událostem došlo loni v ulicích Hongkongu.

Tito američtí politici ale úplně zapomněli, jak projevovali souhlas s pouličním násilím v Hongkongu a dokonce ho zkrášlovali na „krásné scenerie", jak to označovali za „boj za demokracii" a jak útočili na hongkongskou policii, která při vymáhání zákona vždy jednala zdrženlivě, vytrvale a profesionálně. Tito američtí politici označili demonstrace na mnoha místech Spojených států za „nepokoje", americké civilisty protestující proti rasové diskriminaci za „zločince" a dokonce pohrozili „přímou střelbou" a využitím armády k potlačení demonstrací.

Tady může svět jasně vidět, že američtí politici, kteří tvrdí, že jsou „s lidmi z Hongkongu", se vůbec nezajímají o život a smrt lidí, ale o vlastní politické zájmy!

Podle hongkongských médií poskytla Americká národní nadace pro demokracii (NED) zřízená podle právních předpisů Kongresu Spojených států od roku 1995 do začátku roku 2015 více než 3,95 milionu amerických dolarů hongkongské opozici. Je zřejmé, že někteří politici ve Spojených státech se obávají, že poté, co Hongkong účinně vyřeší mezery v národní bezpečnosti, nebudou už mít příležitost zasahovat do hongkongských záležitostí.

Známý britský učenec John Ross v reakci na sociálních médiích poukázal na to, že „po srovnání situace v Minnesotě a v Hongkongu zabíjejí lidi a porušují lidská práva, nikoli v Hongkongu, ale policie v Minnesotě". Z toho také jasně vyplývá, že to, na co někteří američtí politici myslí, není vůbec blahobyt obyvatel Hongkongu, ale pouze jak tuto situaci využít k získání hlasů a politických výhod a k omezení čínského rozvoje.

Z tohoto důvodu američtí vedoucí představitelé před několika dny na tiskové konferenci pohrozili, že USA „podniknou kroky ke zrušení preferenčního zacházení, které má Hongkong jako samostatná oblast Číny v oblasti cel a cestovního ruchu", a otevřeně se pokoušejí omezit čínský rozvoj poškozením Hongkongu.

Za posledních 10 let dosáhla americká pozitivní obchodní bilance s Hongkongem asi 297 miliard amerických dolarů, což je na prvním místě mezi globálními obchodními partnery Spojených států. V roce 2019 dosáhl celkový objem obchodu se zbožím mezi Hongkongem a Spojenými státy 517 miliard HK dolarů, zatímco do Spojených států byly vyvezeny místní hongkongské produkty pouze v hodnotě 3,7 miliardy HK dolarů. Pokud jsou Spojené státy rozhodnuty zrušit preferenční opatření pro Hongkong, utrpí nejvíce jejich vlastní vývoz.

Kromě toho mají Spojené státy v Hongkongu 85 tisíc občanů, více než 1.300 podniků, téměř 300 regionálních ředitelství a přes 400 regionálních kanceláří. Téměř všechny významné americké finanční podniky se zabývají obchodem v Hongkongu. Pokud vláda USA uvalí na Hongkong přísné sankce, zůstanou tyto americké podniky a občané USA nedotčeni?

Radíme americkým politikům, aby přestali dělat tato hloupá rozhodnutí, kterými poškozují ostatní i sebe, a aby se raději zaměřili na řešení problémů v jejich vlastní zemi.

Odhodlání čínské vlády chránit zájmy národní suverenity, bezpečnosti a rozvoje je neochvějné, odhodlání provádět politiku „jeden stát, dva systémy" je neochvějné a odhodlání bránit vnějším zásahům do hongkongských záležitostí je neochvějné. Čína nikdy nedovolí protičínským silám, aby narušovaly hongkongský sociální řád a zasahovaly do vnitřních záležitostí Číny, a Hongkong se nikdy nestane obětí úsilí vlády Spojených států o ochranu své světové hegemonie. Připomínáme americkým politikům, aby správně posoudili situaci a neudělali znovu stejné chyby!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vypustila družici vysokého rozlišení s přesností na úrovni menší než metr č. 9 a družici pro sbírání informací v rámci globálního internetu věcí Hede č. 4   
Pridal tk Úterý 02 červen 2020 - 05:29:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína vypustila 31. května v 16 hodin 53 minut z kosmického střediska v Jiuquan (Ťiou-čchüan) nákladní raketu Dlouhý pochod č. 2D s družicí vysokého rozlišení s přesností na úrovni menší než metr č. 9 a s družicí pro sbírání informací v rámci globálního internetu věcí Hede (Che-te) č. 4. Vypuštění proběhlo úspěšně.

Družice vysokého rozlišení s přesností na úrovni menší než metr č. 9 je optická družice s dálkovým ovládáním. Bude využita v oblasti průzkumu země, městského plánování, navrhování silniční sítě, odhadování zemědělských výnosů, při prevenci přírodních katastrof a dalších. Kromě toho může poskytovat informace projektům v rámci čínské iniciativy Pásmo a stezka.

Družici Hede č. 4 navrhla Společnost pro kosmické technologie Hede v Pekingu. Bude použita v oblasti sběru informací pro globální navigaci lodí a letadel a pro globální internet věcí.

Jde o 333. let rakety série Dlouhý pochod.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2006 sec,0.1170 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,257kB