Středa 03 červen 2020
Dcera (24) prof. R. Prymuly inkasovala během 5 let od farmaceutických firem 117 milionů Kč. Tenhle člověk zavřel Čechy do karantény a propaguje masivní očkování   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 05:33:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět je plný náhod! Jako třeba této v roce 2013, 24. Září 2013 zakládá jistá Karolína Prymulová v Hradci Králové firmu Biovomed s.r.o. Firma má poskytovat poradenství v oblasti v “zdravotnictví“. Slečně Prymulové je tehdy 24 let (ročník 1989) a nikdy v životě v podobném oboru nepůsobila. Jedná se o dceru prof. R Prymuly, který v té době působí jako předseda české vakcinologické společnosti a jako ředitel FN Hradec Králové. Její otec také čistě náhodou působí ve firmě Biovomed jako prokurista a jednatel. Zkrátka si ke svým mnoha veřejným funkcím a zaměstnáním přibral ještě tenhle vedlejšák.

Firma má raketový růst. Hned v roce 2013 získá zakázky za neuvěřitelných 32 mil Kč a to působí na trhu pouhé 3 měsíce! Další rok 2014 je ještě lepší, to je dokonce 41 mil Kč a špatný není ani rok 2015, kdy firma utrží 34 mil kč. Záhadný zlom v hospodaření nastane ale v roce 2016, kdy je prof. Prymula odvolán, když media začala poukazovat na jeho střet zájmů. Jako předseda farmaceutické společnosti totiž spolurozhodoval o tom, jaké vakcíny se budou v ČR používat a tedy i prodávat. Stejně tak rozhodoval o tom, jaké bude mít FN H. Králové dodavatele léků a zdravotnického materiálu a těmi všemi firmami obchodovala “náhodu” společnost jeho dcery. S firmou Biovomed to od té doby začíná (zase náhodou) špatné. Za rok 2016 sice ještě utrží 5,5 mil Kč (prof. Prymula byl odvolán až v polovině roku 2016). Za rok 2017 je to již pouze 4.8 mil kč a v roce 2018 se firma dokonce ocitne ve ztrátě 1 mil kč. Člověk se musí ptát, co se najednou s geniální manažerkou a majitelkou Kateřinou Prymulovou stalo, že její firma jde v roce 2018 najednou „do kytek“?

Obrat firmy Biovomed, kde byl prokuristou a jednatelem promořený plukovník Prymula

Rok Tržby Biovomed v mil. kč
2013 32
2014 41
2015 34
2016 5,5 Prof. Prymula odvolán
2017 4,8
2018 -1

V roce 2018 dokonce do firmy přichází nový jednatel a firma se stěhuje do Prahy.

Za dobu působení prof. Prymuly ve významných veřejných funkcích tedy firma jeho mladé a nezkušené dcery utržila neuvěřitelných 117 mil kč! Zkrátka i státní zaměstnanec se může stát multimilonářem!

Bohužel není známo, jaké služby oněm farmaceutickým firmám poskytovala. V zdravotnictví není působnost této firmy známá. Co je ale známo, že farmaceutické firmy využívají smlouvy o „poradenství a výzkumu“ jako formu krytí úplatků pro lékaře a odpovědné úředníky a politiky za předepisování jejich léků, schvalování jejich léků a doporučování jejich nových léků. Často se to děje prostřednictvím nastrčených firem jejich rodinných příslušníků. Zda to tak bylo v případě firmy Biovomed nevím, ale za vysvětlení by to stálo. Snad by mohl prof. Prymula zveřejnit, jaké odborné studie firma jeho dcery zahraničním farmaceutickým poskytovala.

Mít svojí vakcínu jako schválenou pro očkování je pro jejího výrobce zlatý důl. Třeba povinné očkování dětí hexavakcínou. Tu sice neplatí přímo rodiče dětí, ale zdravotní pojišťovny, ale ty žádné jiné peníze než od plátců nemají (za děti sice platí stát, ale ten si to vybere od občanů formou daní). To máte 100 000 dětí ročně. Kdyby jedna stále 2000 kč, tak na tom ona firma utrží 200 000 000 kč každý rok! To se pak určíte vyplatí zadat ke zpracování tomu, kdo rozhoduje nějakou “studii” za pár milionů.

Nyní prof. Prymula straší veřejnost “druhou vlnou koronaviru”, co na tom, že od roku 1918 ještě žádná epidemie druhou vlnu neměla?! Současně s tím opět prosazuje prof Prymula další zvýšení očkování, tentokrát proti chřipce,ačkoliv účinnost očkování proti chřipce se za ta léta ukazuje jako velmi pofidérní. Jediný kdo měl z těchto očkování skutečný prospěch, jsou výrobci vakcín.

“Potřebujeme rizikovou část populace proočkovat, na podzim si nebudeme úplně jisti, jaké mají lidé onemocnění – jestli je to běžné chřipkové, jestli je to nějaká podzimní respirace, nebo jestli je to koronavirové onemocnění. Potom samozřejmě budeme mít problém. Takže musíme apelovat, aby proočkovanost výrazně narostla, a to i mezi zdravotníky. Zároveň si ale musíme uvědomit, že stejný nápad budou mít všichni v Evropě, proto si osobně myslím, že bude chřipkové vakcíny nedostatek a bude problém zabezpečit ty objemy, které bychom asi chtěli.” doplnil Prymula.

Jistě náhodou se stal najedou mediální hvězdou. Media nekladou žádné záludné otázky o minulosti, naopak moderátoři jsou neobvykle vstřícní a přátelští. To bude určitě zase náhoda.

Veřejnost by ale měla vědět, kdo je ve skutečnosti ten odborník, který doporučil zavření celé země do (nesmyslné) karantény kvůli koronaviru, která bude mít dalekosáhlé dlouhodobé důsledky na zdraví české populace. O ekonomické krizi a nezaměstnanosti ani nemluvě. Stejně jako by měla vědět, jací lidé s v současném politickém režimu mohou stát významnými státními úředníky za ČSSD ve vládě A. Babiše.

Dr. Prometheus
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump v projevu pohrozil rozmístěním armády ve všech státech demokratických guvernérů, pokud okamžitě a tvrdě nezakročí proti nepokojům a nezačnou chránit životy a majetky občanů!   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 05:13:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump v projevu pohrozil rozmístěním armády ve všech státech demokratických guvernérů, pokud okamžitě a tvrdě nezakročí proti nepokojům a nezačnou chránit životy a majetky občanů! Stanice CNN začala řvát, že Donald Trump chce vojensky uchopit moc v USA! Stovky tisíc demonstrantů ve Washingtonu D.C. neuposlechly rozkaz k zákazu vycházení po 19. hodině a policie zahájila před sídlem prezidenta palbu gumovými projektily na demonstranty, kteří chtěli proniknout do Bílého domu! CNN provokuje demonstranty ve vysílání k odporu proti Trumpovi, ten může vydat rozkaz armádě již dnes v noci, protože začali umírat policisté v několika státech!

Situace ve Spojených státech začíná velmi nebezpečně připomínat obrazové záběry z ledna 2014 z Kyjeva během nepokojů na Majdanu. V rukách protestujících v USA se začínají objevovat palné zbraně, majitelé obchodů a živností jsou připravení se zbraněmi zastřelit kohokoliv, kdo by chtěl začít rabovat, policie ve strachu vůbec nezasahuje a když Američané volají tísňovou linku 911, nedovolají se, protože je přetížená, anebo se dočkají pouze ujištění, že některá z hlídek přijede na pomoc nejpozději do hodiny. Jenže, to se obvykle vůbec nestane, protože policejní okrsky dostaly nové rozkazy, že kvůli hrozbě ozbrojených útoků na policisty se nesmí hlídky pohybovat samostatně, ale vždy alespoň ve dvou autech a minimálně ve 4 lidech s plnou výzbrojí. Nepokoje zuří v USA již 7 dní a starostové a guvernéři jednotlivých měst a států jsou buď neochotní anebo neschopní jakéhokoliv tvrdšího zásahu.
A právě proto prezident Donald Trump včera vystoupil s projevem před kostelem sv. Jana ve Washingtonu, ve kterém oznámil mobilizaci civilních i vojenských zdrojů a podle čerstvých informací Fox News se na největší americké vojenské základně v Severní Karolíně ve Fort Bragg shromažďuje několik desítek tisíc vojáků spolu s těžkou bojovou technikou, obrněnými transportéry, tanky a tisíci nákladních vojenských aut. Podle informací to prý vypadá, že nečekají na to, zda přijde rozkaz prezidenta, ale už to spíš vypadá na to, že bylo rozhodnuto, jen se čeká na čas a hodinu. Situace se totiž v USA od včerejšího prezidentova projevu nejen neuklidnila, ale dokonce se vyostřila, a to především zásluhou CNN.

CNN vybízela k demonstracím i v době zákazu vycházení ve Washingtonu

Tato stanice začala totiž v podstatě svolávat Američany k demonstracím do ulic proti Trumpovi a zejména k tomu, aby neuposlechli rozkazy k zákazu vycházení v amerických městech a zejména v hlavním městě, ve Washingtonu. Americký prezident nad federálním distriktem totiž včera vyhlásil zákaz vycházení po 19. hodině, ale desítky tisíc demonstrantů neuposlechly a na základě výzev televize CNN začaly do ulic města proudit další desítky tisíc demonstrantů. Stanice CNN, která je v USA považována za hlavní mediální nástroj neoliberálního Deep State, tak plní funkci organizátora něčeho, co už v podstatě nejsou jen nepokoje, ale regulérní povstání, duhová revoluce, resp. americký Majdan proti Donaldu Trumpovi. Jak nebezpečná hra se tím rozehrává, to není třeba zdůrazňovat.

Demokratická strana v USA pochopila, že nemá šanci s pravděpodobným demokratickým kandidátem Joem Bidenem vyhrát podzimní prezidentské volby. Nedávné průzkumy totiž naznačily, že přestože Donald Trump není vnímán jako preferovaný prezident, je stále většinou americké veřejnosti vnímán jako menší zlo v porovnání s Joem Bidenem, který byl po dobu 8 let úzce spojen s politikou Baracka Obamy jako jeho viceprezident. A právě Barack Obama byl jedním z hlavních důvodů porážky Hillary Clinton v roce 2016, když spojila své jméno právě s předchozím prezidentem.

Donald Trump potom toho využil, že právě Hillary bude v Obamově politice globalizačního reformátování USA pokračovat další 4 roky. Jestli něco v Americe spolehlivě zabíjí volební preference, tak jsou to politici napojení na globální business, který přivedl americký průmysl za posledních cca. 50 let doslova na kolena. A právě Joe Biden se svým synem Hunterem a podezřením z korupce na Ukrajině okolo firmy Burisma je přesně takovým dalším globalizačním politikem, který v dnešní Americe už nemá šanci vyhrát volby.

Nepokoje v USA nejsou spontánní, ale silně připomínají plán na vyvolání krize a barevné revoluce ve stylu kyjevského Majdanu

Proto s každým dalším dnem v USA vzrůstá podezření, že demokratičtí starostové a guvernéři jedou v podstatě plán na destabilizaci americké společnosti, aby Donald Trump byl donucen udělat chybný krok. Nezasahování policie, radnic a guvernérů do protestů v podstatě povede k tomu, že Donald Trump bude muset povolat armádu, a to navzdory guvernérům amerických států. Bude to nasazení americké armády z titulu federální vlády ve Washingtonu, což bude rozbuškou v některých silně proti-trumpovských státech a regionech k vyvolání ozbrojeného odporu obyvatelstva proti takové intervenci.

A od toho bude již krůček k vypuknutí občanské války. Není třeba zdůrazňovat, že globalisté by tím triumfálně zvítězili a Čína by mohla slavit jako nová světová velmoc č. 1 poté, co se USA propadnou do občanské války. Znovu musím zopakovat jednu zásadní věc, která konceptuálně gramotným čtenářům nesmí uniknout: Pokud radnice, starostové, někteří policisté a guvernéři odmítají nebo nechtějí zasahovat proti násilí, rabování a útokům na ulici, potom se jedná o součást konceptuálního řízení na vytvoření krize.

A kdokoliv se snaží vytvořit krizi, tak automaticky tím usiluje o ukotvení krizového řízení, které ospravedlní některé pravomoci a kroky, které by jinak nebyly průchodné u občanů, voličů, politiků, konstituentů atd. Pokud se stane to, že Donald Trump přivede USA do stavu faktické nebo i jen náznakem zpodobněné občanské války, v tom okamžiku jako prezident končí a nebude mít šanci na znovuzvolení jako prezident USA, ale pouze jako vrchní velitel ozbrojených sil těch států USA, které budou na straně zákona a pořádku podle slov prezidenta.

Zbývající státy USA budou na straně neoliberálního Deep State, seskupí se a spojí proti Donaldu Trumpovi a proti jeho vládě. Koneckonců, toto seskupení již de facto dávno existuje, minimálně od roku 2016 od zvolení Donalda Trumpa prezidentem, třeba CNN nebo Kalifornie je toho jasným důkazem, ale dosud toto seskupení nemělo institucionální pozici uvnitř USA. A to se právě může teď změnit, že odpor proti Donaldu Trumpovi dostane institucionální podobu seskupení států, guvernérů, měst, starostů a organizací proti federální vládě a proti “režimu” Donalda Trumpa. Dnes přišly zprávy, že v několika státech došlo k palbě na policisty a k prvnímu úmrtí strážce pořádku.

Spojené státy mají před sebou dva scénáře vývoje, ale ani jeden z nich nemá v plánu zachovat světovou moc a dominanci USA

Když byl Donald Trump zvolen v listopadu 2016 prezidentem, Hillary Clinton v zákulisí své kampaně mlátila a bila pěstmi své poradce, asistenty, dokonce i členy ochranky a řvala, že tohle bude mít kolosální důsledky, které mohou vést až k rozpadu USA. Tento její výlev popsal už v lednu 2017 u Alexe Jonese jeden z insiderů kampaně Hillary Clinton, ale v jedné věci těmto informacím můžeme věřit. Donald Trump totiž byl dosazen do čela USA silami halachistů a Izraele proto, aby pomohl vybudovat Velký Izrael, a to i za cenu rozpadu a rozvratu americké unie.

Chabadu Lubavitch jako hlavnímu křídlu Domu JHVH muselo být jasné, k čemu povede dosazení Donalda Trumpa do funkce prezidenta, že úplně rozvrátí americký systém jednotného budování Pax Americana, tedy globalizace na americký způsob pojetí a chápaní, tedy globalizace v americkém řízení skrze americké bomby, rakety a hlavně petrodolar. A jen pár měsíců před volbami v USA zachvacuje zemi koronavirus, a hned poté masové nepokoje s obrysy povstání.

To, čeho jsme právě svědky, je lámání budoucnosti USA. Pokud Donald Trump nasadí armádu, povede to k občanské válce a roztržce mezi demokratickými a republikánskými státy americké unie. Pokud Donald Trump ustoupí a nepovede se mu potlačit nepokoje, dojde v USA k neoliberální a celonárodní barevné revoluci, která smete nejen Donalda Trumpa, ale i celou americkou armádu, policii, zákony práva a pořádku a celé USA se promění na mamutí a liberální, tvrdě globalizovanou a genderovou, sluníčkovou a sociální laboratoř.

A to vše podle známého modelu a střihu zemí jako jsou Švédsko, Norsko, Francie a další evropské laboratoře sionistického NWO. Všechno, co dělal Barack Obama, bylo zadržování a izolace Izraele, jistě si na to pamatujete. A všechno, co začal dělat Donald Trump po nástupu do funkce prezidenta, bylo vyzdvihování, upřednostňování a ochrana Izraele. A není možné budovat dva konkurenční světové řády vedle sebe. Nelze budovat americký řád Pax Americana, když prezident USA musí pomáhat budovat Velký Izrael. A tím je to dané. Cokoliv udělá Donald Trump, v každé iteraci z toho vyjdou USA jako země v mocenské demisi.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Francii zmařili pokus o vyvolání vlny teroru kvůli falešné policejní brutalitě   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:59:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzská policie zabránila skupině mladíku v nafilmování falešného "útoku policisty na zadrženého" podle vzoru z nedávného zásahu americké policie.

Existuje podezření, že cílem mladíku bylo pomoci falešného videa vyvolat ve Francií podobné násilnosti, které v současné době zuří v USA!

Zatčeni byli oblečeni ve falešných policejních uniformách ...Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí zareagovalo. Požaduje ochranu pro novináře před americkou policií   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:45:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničí zareagovalo na útok na producentku agentury Sputnik Nicole Roussellovou během informování o protestech u Bílého domu ve Washingtonu, k němuž došlo včera. Požaduje ochranu novinářů před zvůli americké policie.

Policie na ženu střílela gumovými projektily nehledě na to, že měla na krku svoji press-kartu a opakovaně říkala, že je novinářka.

„Úmyslné hrubé zacházení hodnotíme (…) jako nepřátelský krok ze strany vlády USA, a také to považujeme za ukázkové porušení mezinárodních právních povinností pro zajištění bezpečnosti žurnalistů a jejich bezprecedentní činnosti,“ prohlásilo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

Ruské ministerstvo také zdůraznilo, že dokonce poté, co reportérku postřelili a použili speciální granát pro rozhánění demonstrantů, „jeden z policistů ji povalil na zem a doslova po ní chodil“.

„Tato protiprávní a znepokojivá hrubost vůči novinářům, kteří jsou ve své podstatě garanty jakékoli demokratické společnosti, proběhla u stěn Bílého domu, který Ameriku staví do pozice vrcholu rozvoje demokracie,“ zmínili na ruském ministerstvu zahraničí, kde rovněž vyzvali mezinárodní organizace, aby na incident zareagovaly.

Minulou neděli američtí policisté nastříkali pepřový sprej do obličeje korespondenta RIA Novosti Michaila Turgeněva, který působil jako reportér při probíhajících nepokojích v Minnesotě. Po tomto incidentu se gubernátor Minnesoty omluvil. Ruské velvyslanectví odeslalo americkému ministerstvu zahraničí nótu.

Nepokoje v USA

Probíhající nepokoje byly způsobeny zabitím George Floyda, afroamerického muže, který zemřel krátce po svém zatčení v Minneapolisu. Video zachycující incident ukázalo Dereka Chauvina, bílého policistu, který zakleknul Floyda na zemi s kolenem na krku, a tak ho držel více než osm minut. Muž opakovaně řekl, že nemůže dýchat, než omdlel a později zemřel v místní nemocnici.

Po Floydově smrti byl Chauvin obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně, zatímco celkem čtyři policisté byli od té doby propuštěni. Po celé zemi následně vypukly protesty a nepokoje, při nichž dochází ke střetům s policisty a rabování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C8Sb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Rusku oznámili podmínky použití jaderných zbraní   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:39:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal výnos O základech politiky Ruské federace v oblasti jaderného odstrašování. Dokument byl zveřejněn v úterý a již vstoupil v platnost.

V dokumentu se praví, že Rusko považuje jaderné zbraně výhradně za nástroj odstrašování a vynakládá veškeré nezbytné úsilí ke snížení jaderné hrozby a prevenci jakýchkoli vojenských konfliktů.

Skutečné použití jaderných zbraní je označováno jako extrémní a nucené opatření, které má své podmínky. Celkem je jich čtyři:

- obdržení důvěryhodných informací o odpálení balistických raket zasahujících území Ruské federace a/nebo území spojenců;

- použití nepřítelem jaderné či jiné zbraně hromadného ničení proti území Ruska a/nebo jeho spojencům;

- ovlivňování nepřítelem státních či vojenských zařízení Ruska zásadních pro odvetná jaderná opatření;

- agrese vůči Rusku s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena sama existence státu.

“Prezident Ruska může v případě potřeby informovat vojensko-politické vedení jiných zemí a (nebo) mezinárodních organizací o připravenosti Ruska použít jaderné zbraně či o rozhodnutí použít jaderné zbraně, a zároveň o faktu jejich použití,” dodává se.

Jaderné zbraně spolu s konvenční vojenskou mocí zajišťují podle Moskvy odstrašování agrese možného nepřítele proti Rusku či spojencům země. Dotyčné odstrašování je označeno za jednou z nejvyšších státních priorit.
Ve výnosu se také praví, že opatření tykající se jaderného odstrašování jsou prováděna nepřetržitě v souladu s mezinárodními závazky Ruska v oblasti kontroly zbraní. Existuje přitom možnost, že politika bude adaptovaná k novým vojenským hrozbám.

Vojenské hrozby

Mezi vojenské hrozby, které potřebují jaderné odstrašování ze strany Ruska, jsou:

- zvyšování možným nepřítelem na územích přilehlých k hranicím Ruska a jeho spojencům množství sil s nosiči jaderných zbraní;

- rozmístění systémů a prostředků protiraketové obrany, řízených a balistický střel středního a kratšího dosahu, vysoce přesných nejaderných a hypersonických zbraní, útočných bezpilotních aparátů a zbraní se směrovanou energií státy, které považují Rusko za svého možného nepřítele;

- rozmístění ve vesmíru útočných prostředků a protiraketových zařízení;

- disponovaní státy jakoukoli zbraní hromadného ničení, která může být použita proti Rusku či jeho spojencům, a nosiči podobných zbraní;

- nekontrolované šíření jaderných zbraní, jejich nosičů a zároveň technologií a zařízení pro výrobu jadrných zbraní;

- rozmístění na území nejaderných států jaderných zbraní a jejich nosičů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C8Qz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo je skutečnou hrozbou pro západní země   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:33:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Navzdory nepokojům ve Spojených státech je americký „nejhorší ministr zahraničí v historii " Mike Pompeo jako drbna a stále dělá vše, co je v jeho silách, aby „lhal a podváděl". V nedávném rozhovoru pro Fox News Mike Pompeo zastrašoval Evropu tím, že Čína „poškozuje" zájmy Spojených států a jejich západních spojenců a představuje hrozbu pro Západ. Uvedl, že západní země a Spojené státy by měly spolupracovat proti Číně.

Evropané ve skutečnosti vědí lépe, než kdokoli jiný, že američtí politici, kteří věnují pozornost pouze vlastním politickým zájmům, se opravdu nezajímají o zájmy Evropy. Spojené státy v posledních letech způsobily Evropě mnoho překážek v oblastech, jako je hospodářství, obchod, energetika a technologie. Například zvýšily sazby ohledně letectví a dalších oblastí v Evropě, hrozily omezením sdílení zpravodajských informací se spojenci, kteří budou používat zařízení a technologie Huawei, a poté uvalily sankce na evropské společnosti zapojené do projektu plynovodu Severní proud 2. Jednání USA dokazuje, že jsou pro Evropu nespolehlivý a nebezpečný partner.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský úředník vyjádřil podporu hongkongského zákona o státní bezpečnosti   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:32:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec ruské Státní dumy, poradce předsedy ruské strany Jednotné Rusko Mikhail Markelov před několika dny v rozhovoru poukázal na to, že vypracování zákona Hongkongu o ochraně státní bezpečnosti je správné a nutné, přispěje k obraně proti zasahování cizích sil a v podstatě ochrání legální zájmy hongkongských obyvatel. Zároveň odsoudil USA za to, že v některých čínských otázkách, včetně hongkongské otázky, používají dvojí metr, a také apeloval na upevnění styků mezi Čínou a Ruskem při čelení zahraničním hrozbám.

V jeho článku se uvádí, že Rusko podporuje Čínu ve vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti. „Vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti není proti systému lidských práv. Cílem tohoto zákona je ochránit hongkongské zájmy, zabránit zasahování cizích sil a podle zákona bojovat proti silám, které chtějí v Hongkongu narušovat čínskou stabilitu.

Markelov poukázal na to, že v uplynulých letech si hongkongští obyvatelé vždy přáli zbavit se vypracováním zainteresovaných zákonů zasahování USA a Velké Británie do svých záležitostí, ale zatím to nebylo možné. „Když teď Čína schválila rozhodnutí o vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti, západní země a média odsoudily čínskou ústřední vládu za poškození práv hongkongských obyvatel a ohrožení hongkongské autonomie." USA dokonce vyhrožují uvalením sankcí na čínské úředníky a zrušením výhodné celní politiky pro Hongkong. K tomu Markelov řekl, že USA a některé země bez ohledu na své vnitřní nepokoje povzbuzují hongkongské obyvatele k demonstracím, což je neuvěřitelné.

Čína a Rusko by měly společně čelit zahraničním hrozbám, které vyvolávají USA. Mikhail Markelov navrhl, aby Čína a Rusko nadále prohlubovaly spolupráci, rozsáhle upevnily styky při sdílení zkušeností a kladly důraz na cíle cizích sil při zasahování do vnitřních záležitostí.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán požaduje, aby vláda USA zastavila násilí proti lidu   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránská strana 1. června znovu odsoudila americkou vládu za brutální vymáhání práva bílých amerických policistů, které vedlo k smrti afroamerického muže George Floyda a vyvolalo masivní protesty. Kromě toho íránské ministerstvo zahraničí také odsoudilo Spojené státy a další země za pokus o zasahování do záležitostí čínského Hongkongu.

Mluvčí íránské vlády Ali Rabiei téhož dne na tiskové konferenci řekl, že Spojené státy ve všech částech světa úmyslně zasahují do věcí jiných zemí, jakmile narazí na něco, co se jim nelíbí. Írán věnuje velkou pozornost vývoji protestů ve Spojených státech a je znepokojen existující rasovou diskriminací v této zemi s bezprecedentním násilím. Dodal, že Spojené státy často zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí pod záminkou spravedlnosti a občanských svobod. Tento incident ukazuje, že Spojené státy nemají právo radit jiným zemím v otázkách lidských práv. Konstatoval, že vláda USA by místo toho, aby trávila čas destabilizací světa, měla věnovat víc pozornosti své strukturální reformě a vlastním sociálním vztahům a odstranit ekonomické a rasové nerovnosti. Doufáme, že se vláda USA z těchto incidentů poučí a nebude zasahovat do vnitřních záležitostí jiných zemí, včetně Íránu.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbas Mousavi prohlásil, že americký režim usiluje o násilí a šikanu doma i v zahraničí a my, spolu s lidmi z celého světa, litujeme, že jsme se stali svědky nedávné scény násilí americké policie. Dodal, že jsme viděli, že Američané, kteří mírumilovně hledají úctu a odmítají násilí, byli podrobeni bezohledným represím a utrpěli největší míru násilí.

Pokud jde o nedávné pokusy některých zemí zasahovat do záležitostí čínského Hongkongu a podněcovat a klamat lidi, Mousavi řekl, že Írán podporuje politiku jedné Číny a odsuzuje zasahování do čínských vnitřních záležitostí. Mluvčí Mousavi konstatoval, že Hongkong je součástí Číny. Z historických důvodů je v tomto regionu zavedena politika „jeden stát, dva systémy". Tento přístup byl dosud účinný, ať už v Hongkongu nebo v Macau. Ve skutečnosti, s výjimkou Spojených států a dalších jedné nebo dvou zemí, téměř všechny země na světě podporují Čínu. Írán proto odsuzuje tyto činy zasahující do vnitřních záležitostí Číny. Íránská islámská republika podporuje politiku jedné Číny a vyzývá západní země, aby přestaly zasahovat do vnitřních záležitostí nezávislých zemí.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBill Gates a jeho „inovativní” vakcíny   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:25:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bill Gates, podnikatel, který chtěl „počítač na každé lavici a v každé domácnosti“, chce nyní vakcínu proti koronaviru v každé osobě na planetě. Cílem je podle něj „vybrat jednu či dvě nejlepší očkovací látky a proočkovat jimi celý svět, což je 7 miliard dávek v případě jednodávkové vakcinace a 14 miliard, pokud se jedná o vakcinaci dvoudávkovou“. V ČR je to 10,65 milionu s jednou dávkou a 21,3 milionu, pakliže půjde o dávky dvě, ačkoliv se doposud nemocí nakazilo pouze 0,087 % české populace. Šíření viru je navíc na ústupu a dokonce se zdá, že vir mutuje k vlastnímu zániku.

Přidejme k tomu skutečnost, že Gates chce použít „inovativní“ RNA vakcínu, která nikdy nebyla úspěšně vyvinuta, a člověk by skoro mohl dojít k závěru, že jde o snahu vytvořit nový trh pro velmi pochybný produkt. Něco jako Windows Vista. Lehkomyslní čeští politici a tvůrci veřejného mínění, kteří se důvěřivě zapojili do Gatesovy dobře zinscenované globální propagandy, by měli být vyzváni k vysvětlení, v čem to celé dává smysl.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJenom nesmyslnost, nebo víc?   
Pridal tk Středa 03 červen 2020 - 04:21:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dostal jsem k okomentování text nazvaný Tchajwanské jablko sváru (25.5.2020), ve kterém autor - politolog Oskar Krejčí rozebírá politické i historické souvislosti tchajwanské otázky a ukazuje na nesmyslnost jednání některých českých politiků. Důvodem prosby je, že tázající osoba ví o práci autora příspěvku na obsáhlejším, širší veřejnosti neurčeném pojednání Čínsko – Tchajwanské otázky ve vztahu k plánovaným jednáním ČLR s EU a summitu 17+1.

K obsahu textu rozděleného na části Čína jako plurál – USA versus ČLR – Čína jako singulár – Kolonialisté útočí – Konsensus 1992 – Senát a Čína - se nebudu podrobně vyjadřovat. Je jasně strukturován, srozumitelně napsán, podložen historickými fakty a čtyřmi odkazy na literaturu. Text mluví a stojí sám za sebe a nepotřebuje interpretaci. Nehledě na uvedené, závěr komentáře se mi jeví typicky česky opatrný a nepředstavující ani zdvořilou žádost známého občana - politologa ČR druhému nejvyššímu představiteli státu o srozumitelné vysvětlení záměru návštěvy Tchaj-wanu. To přestože je zřejmé, že rozhodnutí o návštěvě předsedy Senátu PČR se věnuje nejenom ze strany politiků více zdrojů, než je rozumné. Politické reality v EU, ČLR a velké části světa přesvědčivě indikují, že návštěva je víc, než nesmyslnost. Proto dává smysl imperativ. Oskar Krejčí se ho zalekl. Imperativní závěr komentáře by mohl iniciovat diskuzi a začít osvětlovat cestu do hloubky znalostí a suverenity osobnosti předsedy Senátu PČR a k odpovědím na otázky kladené během veřejné diskuze.

Není návštěva jako návštěva

Připomínám jako host v ČR, že nemám žádný zájem se vměšovat do vnitřních záležitostí ČR. Přesto si ale beru právo jako občan členského státu EU konstatovat, že přibližující se rozhodnutí o cestě, včetně zřeknutí se cesty, nebo dokonce ohlášení data návštěvy Tchaj-wanu předsedou Senátu PČR působí zmateně nejenom v české kotlině, ale i v EU, jejímž je ČR členem. Již proto případná návštěva nemá pouze národní charakter a význam. Rozhodnutí předsedy Senátu PČR bude mít odezvu a následky, nejenom v EU a nehledě na skutečnost, že již dnes je zcela jedno, jak se pan předseda rozhodne. EU pověřila, respektive pověří SRN prostřednickou rolí v boji mezi USA a ČLR. V ČR by si to měla plně uvědomit vláda, jí podřízené MZV a samozřejmě i Senát PČR a občané se zájmem o zahraniční vztahy.

Co se týče přípravy na zasedání a jednání EU s ČLR ohledně nové investiční dohody a jednání ve věci projektu 17+1 je absolutně nezbytné, v kontextu tří hlavních prvků krize západního systému (hospodářské – politické a finanční) vyvíjet veřejný tlak na představitele členských států EU s cílem jasného a bezpodmínečného přiznání principu jedné Číny, jednoho státu a dvou modelů a v neposlední řadě zřeknutí se jakékoliv konfrontace EU a její členských států s ČLR potenciálně vyplývající ze spojenectví s USA. Ty jednají čistě ve svém zájmu, intenzivně rozvíjejí víceúrovňovou hybridní smart – soft – hard válku s ČLR, jejíž následky mohou být pro EU osudové. Omezená suverenita EU, o členských státech EU typu ČR jako slouhy dvou pánů nemluvě, nemá v tvořícím se novém uspořádání světa rozhodující vliv ve sféře ideologicko – hodnotové, hospodářské, politické a vojenské.

Politické elity ČR mají všechny možnosti s pomocí svých poradců a jim dostupných informačních zdrojů dovodit si ze srovnávacích studií v uvedených oblastech následující: 1) Všeobecně na světové scéně, v Asii a Jihovýchodní Asii specificky platí, že USA již nenávratně ztratily rozhodující vliv na vývoj v uvedených regionech včetně Tchaj-wanu. To nehledě na to, kolik pobřežních a jiných obranných systémů USA mu prodají, kolik protestujících, prokazatelně narušující platné zákony ČLR se bude dočasně ukrývat na Tchaj-wanu a jaká by nebyla materiální a nemateriální podpora čínské páté kolony ze strany USA a UK. 2) Žádnou světovou ani regionální mocností přiznaná paní prezidentka Cchaj Jing-wen (1956) reagovala v lednu 2019 negativně na otevřený dopis prezidenta Si ohledně modelu jedna země - dva modely s odůvodněním jí odmítnutém Konsensu roku 1992. Nesouhlasím s interpretací Oskara Krejčího, že Je to tak trochu „konsensus bez konsensu“ – bez dohody, jak má jednotná Čína vypadat. Podrobnější důvod nesouhlasu vyplyne ke konci příspěvku. 3) Projevem paní Cchaj Jing-wen 20. května 2020 začala bít její poslední hodina u moci. Během ní má pouze dvě reálné možnosti: Ze všech sil a se všemi dostupnými prostředky z Tchaj-wanu a zahraničí iniciovat co nejdříve separatistický blitzkrieg, nebo to vzdát a začít raději dnes než zítra balit kufry v prezidentském paláci. Nezmůže-li se totiž paní Cchaj Jing-wen na vítězný separatistický blitzkrieg v době co nejbližší a přežije li válku, v níž ona může zvítězit pouze ve snu a po přijetí drog nebo ve stavu těžké patologie, bude z ní v nejlepším případě chromá husa. Sázet na paní a jí vedenou politickou stranu DPP s takovými šancemi a to vše době občanského a prezidentského řádění v USA může jenom nerozumný a pošetilý člověk, nebo hřiby a hřibové a s nimi vymírající koláři s omezenou profesní budoucností. Proč?

Krátká vysvětlení A - F

A) Dřívější kuomintangská vláda na Tchaj-wanu přiznala, že rozpory mají své hranice. To znamená, Tchaj-wan se může pouze integrovat do neustále vyvíjejícího se, tj. živého společenského systému ČLR. Tím je pro KTM sjednocení jako princip vyřešeno a je pouze otázkou času. Proti tomuto tvrzení stojí programová řeč paní Cchaj Jing-wen v den uvedení do funkce 20. května. Řeč paní Cchaj byla přednesena v prozápadním duchu s typickými charakteristikami: Snížení volebního věku z 20 na 18 let v naději získat šanci na přízeň mladé, konzumu propadlé a virtualitě věřící generaci. Založení Komise na ochranu lidských práv pod kontrolou jedné z pěti Jüan, tj. vládních institucí: Výkonný dvůr (行政院), Legislativní dvůr (立法院), Soudní dvůr (司法院), Zkušební dvůr (考試院) a Kontrolní dvůr (監察院). Transformace hospodářské politiky z produkčně – výrobní do high-tech, včetně strategického průmyslu.

B) Protože paní Cchaj Jing-wen si přeje mír jako mnozí z nás, včetně západních politiků a gratulujícího ministra Mike Pompeo, nezapomněla podpořit sen gratulanta o Americko - Tchaj-wanském partnerství, opakovat odmítnutí modelu jedna země – dva systémy a zmínit se o cílech vojenského průmyslu. Ten představují mj. koncentrace na asymetrické zbraně, údržba vojenských rezerv a demokratický management. V doplnění uvádím tři skutečnosti z mnohých: 1) Společně s blahopřáním ke znovuzvolení připomněl ministr Pompeo výhodnou americkou nabídku námořních torpéd s příslušenstvím za 180 milionů USD, 2) platnost povolení vstupu 7 námořní flotily USA do přístavů Tchaj-wanu vydané US Senátem v roce

2017 a 3) přátelské návštěvy a posilování vojenských sil Tchaj-wanu, například plánovanou koupí Boeing Harpoon Block II a dalších zbytečných nezbytností.

C) Znaky přízně a přátelství USA nemohla paní Cchaj Jing-wen ignorovat v minulosti, a nebude ignorovat ani během jejího druhého a posledního prezidentského vládnutí. Jako příklad uvádím růst vojenského rozpočtu a plán jeho růstu na rok 2020. Výdaje jsou uvedeny v NTD (New Taiwan Dollar, měna, jejímž základem je yuán. 1 NTD je cca 0,30 Euro): 2018 – 327 bilionů (miliard), 2019 - 346 bilionů a 2020 - 411 bilionů. To odpovídá 2,3% HDP a 8.3% růstu vojenských výdajů o proti roku 2019 a 0,2% růstu ve vztahu k HDP roku 2019.

D) Pro hodnocení vztahu ČLR - Tchaj-wan, ČLR – USA a EU včetně ČR a v neposlední řadě i rozhodnutí týkající se návštěvy Tchaj-wanu druhým nejvyšším představitelem ČR by neměly být ignorovány tři reakce ČLR, jejich pramen, forma a obsah, které přišly po druhém vstupu paní Cchaj Jing-wen do funkce. Reakce ČLR nebudu popisovat ani citovat. Je nesmyslné a hloupost nabízet bezplatné nebo nevyžádané lekce politikům a juniorům bez úcty k historii, filosofii a faktům. Vážný zájemce o téma si může veřejně dostupné informace dohledat sám nebo si je vyžádat u velvyslanectví či konzulátu: 1) Reakce MZV ČLR a v roce 1988 vzniklého (při vládě ČLR) Úřadu pro záležitosti Tchaj-wanu. 2) Reakce MO ČLR po vstupním projevu musí být hodnoceno ve spojení s prohlášením z 16. května 2020 týkající se záměru Tchaj-wanu koupit zbraně od Francie. Dosavadní zpětná vazba z Francie indikuje, že galský kohout po reakci MO ztratil schopnost kokrhat. 3) Reakce a prohlášení posledního Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ), zjednodušeně 全国人民代表大会.

Na tomto místě připomínám, že zástupci (cca 3 000) jsou voleni na pět let, jsou poslanci lidových shromáždění na příslušných (autonomních) úrovních, voliči mají nad nimi právo kontroly, zahrnují zástupce všech národností, profesí, regionů a společenských tříd. Důležité je také vědět, že jsou povinni odrážet a přihlížet k názorům a požadavkům lidí. V praxi to znamená, že při zasedáních lidových shromáždění a rozhodování o závažných záležitostech nejenom tlumočí stanoviska voličů, ale také realizují právo lidí ovlivňovat politické, ekonomické a sociální záležitosti. Otázka Tchaj-wanu je jednou z hlavních. Protože Stálý výbor Všečínského shromáždění lidových zástupců prakticky funguje jako hlavní legislativní orgán v hranicích vytyčených VSLZ a zároveň je to jediný orgán, který má právo interpretovat ústavu, nikdo v ČLR ani v zahraničí by neměl ignorovat jeho výsledky.

E) Paní Cchaj Jing-wen si však myslí, že je výjimkou bez následků a může konat jinak. Zájemci, včetně poradců předsedy Senátu PČR se mohou seznámit s politicky vážným obsahem její stránky na Facebook ze dne 24. 5. t.r. Obsah se týká především pomoci Hongkongským separatistům, přijetí nové Hongkongské legislativy a provokací vlády ČLR.

F) Tchaj-wan je historicky, nejpozději od 12. století částí provincie Fu-ťien (福建), v pinyin Fújiàn. Její historie se vyučuje v ČLR. Proto nemůže být pochyb, že by vzdělaní nevěděli nic o kořenech, ze kterých vyrostli. Pro zajímavost uvádím, že pobřeží Fújiànu charakterizují mimo jiné čtyři neolitické kultury spojené se severním pobřežím Zhejiang: Keqiutou kultura (壳丘头文化; c. 6000–5500 BP, or c. 4050–3550 BC), Tanshishan kultura (昙石山文化; c. 5000–4300 BP, or c. 3050–2350 BC), Damaoshan kultura (大帽山文化; c. 5000–4300 BP),

Huangguashan kultura (黄瓜山文化; c. 4300–3500 BP, or c. 2350–1550 BC). Dvě podstatně odlišné neolitické kultury existovaly ve vnitrozemí Fújiànu: Niubishan (牛鼻山文化) od 5000–4000 let př.n.l. a Hulushan (葫芦山文化) od 2050 to 1550 př.n.l. V současné době zaujímá provincie se svými 39 miliony obyvatel 17 místo v ČLR a 10 místo, co se týče HDP ve výši 3,58 trilionů NTD (v češtině bilionů tj. cca 315 miliard Euro).

Závěr

Za předpokladu, že předem uvedené je politiky pochopeno a prověřeno s pomocí zdravého rozumu a skutečně platí, že: 1) Zahraniční politika ČR ctí a i nadále hodlá ctít princip jedné Číny, a ani ve snu nepřemýšlí o diplomatickém uznání Tchaj-wanu jako samostatného státu; 2) Jak píše Oskar Krejčí - politika jedné Číny není žádný vrtoch Pekingu, ale výsledek tisíciletého vývoje čínského etnika a čínské státnosti, že Moderní pojetí státnosti vychází z představy, že národ je přirozená jednotka a stát instituce umělá; 3) Chanové tvořící cca 91,6 % obyvatel ČLR a cca 95 % Tchaj-wanu budou ve své většině tíhnout k vytvoření jednoho státu; 4) ČR nemá prakticky nic k nabídnutí pro jednání s ČLR ani Tchaj-wanem (s 23,6 miliony obyvatel) v oblasti dynamického hospodářství, ideologie, politiky, financí a hodnot charakterizujících tvořící se nové uspořádání v regionech Asie; 5) Pevninská Čína je pro Tchaj-wan prvním obchodním partnerem s 27,9 % exportu, USA jsou druhým s 14,1 % a Hongkong je třetím s 12,3 % vše v roce 2019 a v době, kdy WTO, WHO a další instituce jsou paralyzované nebo se již hroutí; 6) Senát PČR a jeho hlavní představitelé jsou alespoň částečně nezávislí, schopni a ochotni chránit zbytek národních zájmů ČR a posílit pozici EK (EU) v plánovaných jednáních s ČLR, předseda Senátu PČR by měl najít odvahu a zříct se návštěvy Tchaj-wanu. To i proto, že nikdy nebude schopný prokázat, že se u něj jednalo o nesmyslnost, že nejednal jako slouha ze strachu a v zájmu cizí moci sídlící mimo EU. Jinými slovy: Nejde o návštěvu, ani o nesmyslnost, ale o víc. Proto je potřeba ptát se a srovnávat.

Podobně jako jde o víc v Babičce Boženy Němcové (1820 – 1862). Text začíná německým mottem, z románu Rytíři ducha (Die Ritter vom Geiste) autora Karl Gutzkowa (1811 – 1878), ze kterého bylo vypuštěno oslovení teuer Communist (drahý komunisto): Z toho vidíš, že chudí nejsou tak docela ubozí, jak si myslíme; jsou opravdu blaženější, než si představujeme a než my sami jsme. Text německého románu Němcovou oslovil mimo jiné proto, že souzněl s jejími vlastními představami o bezproblémovém soužití různých lidí. Kniha končí společnou modlitbou babičky s Barunkou a zašeptáním paní kněžny pozorující z okna pohřební průvod: Šťastná to žena! Zrádci sama sebe, domoviny a přísahy nikdy neumírali a neumírají s klidem a výrazem ve tváři jako babička v doprovodu obsahu zašeptání kněžny. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
02.06.2020.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1087 sec,0.0548 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,427kB