Čtvrtek 04 červen 2020
O jaké „svobodě projevu" mluví američtí politici, když je pro ně snadné útočit na novináře?   
Pridal tk Čtvrtek 04 červen 2020 - 05:17:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Nikdy jsem nic takového neviděla," řekla jedna reportérka CNN, která se nedávno při živém přenosu z protestů a demonstrací stala svědkyní toho, jak byla jejímu hispánskému kolegovi nasazena pouta a jak byl odveden. Kromě toho také jedna americká novinářka málem přišla při živém přenosu z protestů ve Spojených státech o levé oko, když ji málem zasáhl gumový projektil vystřelený policií... Stále víc novinářů čelí extrémně brutálnímu násilí policie. V jediné supervelmoci na světě, která se chlubí svobodou projevu, jsou nyní novináři terčem násilného vymáhání práva! Mohli by být američtí politici opravdu blázni?

Hlavní provozní ředitel Americké asociace rozhlasu, televize a digitálního vysílání Dan Shelley v tomto ohledu uvedl, že to nejen bolí novináře, ale také to bolí širokou veřejnost, které to brání v tom, aby se dozvěděli o dění a o událostech. Mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric rovněž zdůraznil, že když jsou terčem novináři, zaplatí cenu celá společnost. Ruská diplomatická služba potvrdila, že porušování zákonných práv novinářů je „nepřijatelné". Dokonce i australský premiér Scott Morrison požádal o vyšetřování incidentu a připravil se podat formální stížnost.

Ve skutečnosti současná americká vláda často potlačovala hlas médií. Americký prezident označuje média, která ho kritizují a zpochybňují, nálepkou „falešné zprávy". Nedávný spor amerického lídra se sociální platformou Twitter skončil podepsáním výkonného příkazu k omezení sociálních médií. Toto zřejmé použití administrativní moci k potlačení médií bylo široce kritizováno.

Od vypuknutí epidemie pneumonie koronaviru američtí politici v odpovědi na dotazy médií vymýšleli lži, chlubili se, vyhýbali se odpovědnosti, svalovali vinu na ostatní a někdy dokonce také prostě odešli. Podle nedávné zprávy The New York Times americký zpravodajský personál přiznal, že je „obzvláště obtížné" pracovat na tiskových brífinzích s americkými vůdci, protože často vyjadřují své názory na základě nepodložených informací a nejsou schopni přijmout zprávy, se kterými nesouhlasí.

Počet potvrzených případů pneumonie koronaviru ve Spojených státech přesáhl v současnosti 1,85 milionu a do více než 140 měst po celých Spojených státech se rozšířily protesty a demonstrace. Politici, kteří mají na mysli pouze soukromé zájmy, se stále vyhýbají své odpovědnosti a snaží se zakrýt neschopnost a neúspěch své vlády potlačováním médií a veřejnosti.

Pravda je nejlepší obrázek. Čím víc pravdy se odhalí, budou triky amerických politiků stále fungovat?


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Velká Británie by měla uznat skutečnost, že Hongkong se už vrátil do vlasti Číny   
Pridal tk Čtvrtek 04 červen 2020 - 05:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V reakci na bezohledné komentáře britské strany týkající se hongkongské verze zákona o národní bezpečnosti mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) 3. června na pravidelné tiskové konferenci v Pekingu řekl, že Čína už zahájila přísné jednání s britskou stranou. Zároveň radí britské straně, aby opustila mentalitu studené války a koloniální mentalitu, Velká Británie by měla uznat a respektovat skutečnost, že Hongkong se už vrátil do vlasti Číny a je to zvláštní administrativní oblast Číny.

Britský ministr zahraničí Dominic Raab 2. června uvedl, že britská strana vždy respektovala čínsko-britské společné prohlášení, zatímco čínská národní bezpečnostní legislativa zničila politiku „jeden stát, dva systémy", a je v přímém rozporu s mezinárodními závazky Číny.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1173 sec,0.0479 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,237kB