Pátek 05 červen 2020
Že by dvojí metr? V roce 2016 policie také udusila Američana, ale nikdo neprotestoval a žádná města nehořela   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 05:38:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká poslankyně Karla Maříková poukazuje na zajímavou skutečnost. Ve svém příspěvku na Facebooku se pozastavuje nad dřívějším případem neoprávněného násilí ze strany amerických policistů. V roce 2016 byl policisty zabit Američan Tony Timpa, ale zůstalo to bez jakéhokoliv silného povšimnutí ze strany široké veřejnosti.

Tragické úmrtí Afroameričana George Floyda v Minneapolisu není prvním příkladem neoprávněného policejního zákroku v posledních letech, jehož důsledkem byla smrt amerického občana. Česká politička a členka SPD Karla Maříková připomíná případ z roku 2016, kdy americký občan Tony Timpa byl zabit při policejním zásahu v Dallasu, stát Texas. Jak uvádí Maříková, dvaatřicetiletý Timpa měl spoutané ruce a nohy a nepředstavoval žádné nebezpečí. Nicméně, policisté klečeli na Timpovi téměř 15 minut, a to nehledě na jeho prosby o pomoc, což strážci pořádku nebrali vážně. Následně dvaatřicetiletý muž zemřel a jeho smrt byla klasifikována jako vražda.

Hlavním rozdílem mezi tragickou událostí v Dallasu z roku 2016 a letošním případem v Minneapolisu je reakce veřejnosti. Nejen že se nekonaly žádné protestní akce, ale dokonce i policisté obvinění z vraždy Tonyho Timpy dostali možnost vrátit se do služby.

„Zasahující policisté se po krátké vynucené pauze vrátili do aktivní služby. Média vydala pár zmínek (o tři roky později), celebrity, korporace a influenceři mlčeli. Nikdo neprotestoval a žádná města nehořela, píše Maříková.

Česká politička rovněž zdůrazňuje, že na rozdíl od George Floyda, jenž byl devětkrát trestaný, Tony Timpa se zákonem nikdy žádný problém neměl. Nicméně je vidět, že reakce obyvatelstva a médií je tentokrát mnohem bouřlivější, než před čtyřmi lety po tragédii v Dallasu. V současné době v různých městech po celém státě dochází k rabování obchodů, střetům s policisty a násilným útokům proti Američanům europoidní rasy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAeZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská justiční mafie v akci...   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 05:19:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká justiční mafie v akci: Černoch z Afriky dnes dostal u litoměřického soudu pouhé 2 roky léčení a jako “vězení” za znásilnění nezletilé české dívky, zatímco Adam B. Bartoš se nedočkal spravedlnosti ani u Ústavního soudu, který mu potvrdil rovněž trest na 2 roky s podmínkou na 3 roky za vydavatelskou a dokumentační činnost! Znásilnění a neomezená svoboda slova v ČR tak podle českých soudů zasluhuje stejné tresty? Za krádež dvou koblih a 15 čokolád v době nouzového stavu český soud rovněž napařil 2 roky! Jiný český soud za 28 rostlinek konopí na dvorku pro vlastní spotřebu napařil muži 6 let natvrdo! A za pouhé slovní a písemné schvalování smrti českých žoldáků v Afghánistánu hrozí muži až 15 let!

Do naší redakce se nám dnes sesypaly stovky rozhořčených emailů od čtenářů, kteří jsou pobouření skandálním rozhodnutím litoměřického okresního soudu. Černošský migrant Abdallah Ibrahim Diallo z Libye, který vloni v červnu v obci Lukavec na Litoměřicku znásilnil nezletilou českou dívku a poté ji ještě okradl o mobilní telefon a sluchátka, dnes dostal u soudu v Litoměřicích trest jen 2 roky natvrdo. Soud vůbec nevzal do úvahy, že cizinec znásilnil nezletilou dívku, která podle informací šla ze školy, v době činu jí bylo pouhých 15 let. Soud uložil dvouletý trest proto, že pachatel prý je duševně nemocný a trpí schizofrenií. Když jsem si to dnes přečetl, popadl mně neuvěřitelný vztek, protože to znamená, že v ČR je vymalováno. Německé soudní procesy se kompletně překopírovaly do českého protektorátního soudnictví se vším všudy.

Tady v Německu skoro všichni pachatelé násilných trestných činů z řad migrantů a uprchlíků po dopadení končí stejně, to znamená s diagnózou, že jsou duševně nemocní a soudy jim nařizují několik měsíců vězení, které ovšem neprobíhají ve věznicích, ale v léčebnách. Eritrejec, který vloni v červenci ve Frankfurtu nad Mohanem shodil do kolejiště matku s dítětem , rovněž nebyl obviněn z terorismu, ale byla mu diagnostikována duševní porucha a byl v tichosti odklizen, kauza byla zametena pod koberec. To proto, aby nevypukly nepokoje proti migrantům. Když 19. prosince 2016 vjel arabský terorista Anis Amrim kamionem do lidí na Vánočních trzích v Berlíně, pachatel byl zatčen, vyšetřen a prokuratura oznámila, že trpí duševní nemocí. Rovněž v tichosti odklizen.

Dva roky natvrdo za znásilnění i za příliš nepohodlnou svobodu slova

Nemá ani smysl, abych teď vyhledával další útoky arabských migrantů tady v Německu, kde pokaždé se ukázalo, že útočili nikoliv teroristé, ale jenom duševně nemocní lidé. A když teď vidím, jaké rozsudky padají v České republice v Litoměřicích, že černoch znásilnil nezletilé české dítě, protože je prý duševně nemocný a trpí schizofrenií, tak to znamená, že české soudy oficiálně začaly v ČR chránit migranty, černošské pachatele trestných činů, aby zahladily a zamaskovaly skutečnost, že tato migrace má za cíl zlikvidovat bílou rasu v Evropě.

Procesy z německých soudů se okopírovaly do ČR v rámci procesů řízení a odteď budou vrazi, násilníci a teroristé z řad migrantů justiční mafií chráněni a kdykoliv provedou jakýkoliv trestný čin, jejich věc bude příslušným soudem ošetřena a přikryta. Přesně totéž probíhá u soudů zde v Německu jako na běžícím pásu. A pokud nechápete, co je to justiční mafie, tak si to teď vysvětlíme. A nachystejte si sáčky na zvracení, ať si nezkratujete klávesnici u počítače.

Dnešní den se nesoudilo jenom v Litoměřicích, ale i v Brně. Ústavni soud v Brně totiž zamítl dovolání Adama B. Bartoše, předsedy Národní demokracie, který se odvolával proti dvouletému trestu se zkušební lhůtou na 3 roky, který dostal za vydávaní údajně antisemitských knih, článků a komentářů. Adam B. Bartoš namítal, že soudy nižší instance se vůbec nezabývaly zkoumáním předmětných knih po vědecké a historické stránce, vynesly totiž rozsudky bianco a víceméně si přiznejme, že na objednávku ze shora. Česká kotlina je zemí Židů, vedle toho Praha je okultním centrem světového židovstva a vydávat v takové zemi analytické a studijní knihy zkoumající pravdivost, nebo případné nesrovnalosti o některých nedotknutelných věcech jako je holokaust, nebo tzv. Židovská otázka v Evropě, je do značné míry sebevražda.

Větší trest za krádež dvou koblih a 15 tabulek čokolád než za brutální znásilnění českého dítěte černým migrantem z Afriky

A těžko Adam B. Bartoš může čekat, že se mu dostane spravedlnosti u českých soudů, které jsou kompletně pod kontrolou židovských rodin od roku 1989, veškeré zákony, novely, exekuční řád, nový občanský zákoník, paragrafy o podpoře hnutí nebo popírání, to všechno bylo do českého právního řádu nasunuto na ochranu židovských procesů řízení v zemi po převratu v roce 1989.

Stačí se podívat na všechny významné soudce, soudní senáty a vysoké soudní činitele v ČR, vyjedete si jejich rodovou genealogii, a musí vám být jasné, proč psaní a publikování vědeckých knih zkoumajících historii Židů v českých zemích je zapovězeno judeokracií, tedy justiční židovskou skrytou vládou nad ČR. Jak jinak si vysvětlit, že násilník v podobě Afričana znásilňující nezletilé dítě dostane 2 roky, což je stejně, jako dostal Adam B. Baroš za pouhé vydávání historické, avšak někomu nepohodlné literatury faktu. To je naprosté šílenství, co se děje v české kotlině. Svoboda slova neexistuje, není po ní už ani stopy.

A to zdaleka není všechno. Muž z Ústí nad Labem v době Nouzového stavu v ČR ukradl dvě koblihy a 15 tabulek čokolád. Od plzeňského okresního soudu za to dostal natvrdo 2 roky a 2 měsíce. Ano, slyšíte správně. Za dvě koblihy a 15 čokolád půjde sedět v nosaté české kotlině na delší dobu, než migrant z Afriky, který znásilnil a ještě navíc okradl nezletilou dívku. Tomu se říká české nosaté právo namířené proti českým občanům, proti českým gójům.

A to zdaleka není všechno, protože čelisti justiční mafie v ČR napařily muži z Hodonínska celkem 6 let natvrdo za to, že si na dvorku pěstoval 28 rostlinek konopí pro svoji vlastní potřebu a zdravotní účely. Rostlinky rostly volně na dvorku, nešlo o tajnou farmu za účelem zisku. Justiční mafie se ale rozhodla rodinu zlikvidovat a muž tak poputuje na 6 let do kriminálu, což je 3x delší trest, než dostal zmíněný Abdallah Ibrahim Diallo u soudu v Litoměřicích. Panečku, to je síla. Za pár rostlinek na 6 let do kriminálu. A to pořád není všechno.

Celkem 7,5x větší trest za napsání letáku než za znásilnění dítěte!

Jistě si pamatujete, že jistý Jiří Kopřiva rozlepoval po Praze letáky, které chválily čin afghánského Talibanu, který před časem zabil 3 české vojáky na misi. Na letácích byli Afghánci v podstatě vykresleni jako obránci před okupací a okupanty. Jiří Kopřiva to fakticky vystihl z pohledu Afghánců správně, ale českou armádu, generální štáb a především pro-americké podpindos v české vládě rozzuřil k nepříčetnosti. Prokuratura v Praze proto pro něj navrhuje drakonických 15 let natvrdo, což by se zapsalo asi do nějaké české knihy rekordů v seznamu nejvíce nepřiměřených trestů v dějinách českých zemí.

Za pár vět a za pár slov by si tak šel sednout na více jak 7x delší dobu než Abdallah Ibrahim Diallo, který vloni u Lukavce znásilnil a okradl nezletilou dívku. To je síla, že? Toto všechno jsou poznávací značky justiční mafie v ČR. Je to produkt judeokracie, tedy rozsudků namířených na jedné straně proti českým občanům, ale na straně druhé rozsudků chránících migranty, uprchlíky, násilníky, černochy, arabské teroristy, muslimské gangy atd. Národ nemá šanci na přežití, pokud si nevezme justiční moc zpět do svých rukou. A to je možné pouze změnou politického režimu v ČR. A to je možné jen jiným výsledkem voleb. A jiný výsledek voleb je možný jen při dostatečné konceptuální gramotnosti obyvatelstva.

Justiční mafii lze porazit jen odvolatelností soudců podle vzoru Maďarska

Není to běh na krátkou trať, protože změna je možná jen z kruhu tradiční rodiny, která vychová nové kádry, konceptuálně gramotné vůdce, vlastence a hlavně, hlavně a především Čechy! Protože nám chybí Češi s velkým Č! Dnes čelíme situaci úpadku a likvidace českého národa, českého jazyka, český prezident jezdí po světě a prohlašuje, že je Žid, namísto aby prohlašoval, že je Čech, český parlament spíše připomíná izraelský Knesset, kde se přijímají usnesení na ochranu a obranu židovského státu a jeho politik, včetně anexí syrského a palestinského území. Izraelský velvyslanec si předvolává na kobereček českého ministra zahraničí kvůli tomu, že kritizoval plán Izraele na další anexi Západního břehu, a když migrant z Afriky znásilní a okrade české dítě, tak justiční mafie ho přikryje příběhem o duševní poruše a dostane 2 roky léčení, které po 6 měsících navíc lze po přezkoumání konzilia změnit na léčbu ambulantní, rozuměj docházkovou.

A pozor, na jednu věc jsme skoro zapomněli. Abdallah Ibrahim Diallo je ve vazbě od loňského června, a protože doba ve vazbě se započítává do trestu, bude moci být Abdallah Ibrahim Diallo za pár dní propuštěn na podmínku, protože má za sebou již polovinu trestu. A přesně takhle v ČR funguje justiční mafie. Takže, napsat leták proti českým žoldákům je v české judeokracii 7x těžší zločin než znásilnění a ještě okradení českého dítěte. Tyto procesy půjde změnit jen tehdy, pokud v ČR bude zavedena odvolatelnost soudců jako v Maďarsku! Všechny vlastenecké strany v ČR by si měly tento bod dát do svých volebních programů dříve, než bude pro český národ pozdě!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLoni přibylo 129 000 novo Němců. Nejvíc je z Turecka   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:54:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Loni obdrželo německé občanství rekordních 129 000 cizinců. Nejvíce zastoupeni jsou občané Turecka 16 200, následováni občany Velké Británie (to ale neznamená běloši!), špatně si nevede ani Polsko (6000), nebo Rumunsko (5800).

Jedná se o rekord od roku 2003 a očekává se, že tento počet bude nyní strmě růst. Zelení dokonce požadují přidělení německého občanství automaticky každému, kdo bude mít statut “uprchlíka”.

Pro Čechy to bude mít jednu “výhodu”. Na exotickou dovolenou nebudou muset létat do daleké Afriky a Turecka, ale jen si zajedou do sousedního Německa. Ostatně Vietnam již dnes mají v Chebu, nebo v jižních částech Prahy se všemi těmi multikulturními výdobytky jako prodej drog, padělků a pouliční kriminalita.

Milan S.
Česká věc

FOTO: Novo Němci


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoděkování NATO za ochranu? A před kým?   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:48:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlezdoprdelezký článek na dezinformačním portálu iDnes má titulek Dny NATO v Ostravě budou koronaviru navzdory. Poděkují těm, kteří nás chrání. V textu se píše:

Navzdory koronavirové krizi nabídne tradiční největší bezpečnostní show v Evropě atraktivní živý program jako poděkování všem, kteří nás chrání.

On nás někdo chrání? A kdo? A něco nám hrozí, že nás musí chránit? Před kým? Samé otázky. Bohužel, o tom článek zarputile mlčí. Stejně jako o tom, kolik ta sranda stojí a kdo ji zaplatí.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17111/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo je operace War Speed   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:45:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komplotisté, kteří ohlašovali, že US Army bude očkovat všechny Američany proti Covidu-19 jsou na koni. Ministerstvo obrany DoD) spolu vládním Odborem pro zdraví a služby lidem (HHS) podepsaly dohodu o koupi 500 milionů ApiJet injekčních v stříkaček v ceně 138 milionů dolarů.

Uvážíme-li, že Spojené státy mají přibližně 327 milionů obyvatelů je zřejmé, že se chystá očkovací zátah celonárodních rozměrů. Rozdíl s výší objednávky lze vysvětlit , že něco se rozbije, něco ztratí, něco rozkrade, tak už to v armádě chodí.

Kdyby očkování mělo být dobrovolné, vzhledem k rostoucímu odporu proti vakcínám by jich bohatě postačilo sto milionů. Jediný důvod tak vysoké objednávky může být, že se připravuje povinné očkování , to znamená uzákoněné, soudně nařízené a statní mocí vynutitelné. Z právního hlediska povinné očkovaní může být přirovnáno k útoku se smrtící zbraní. Z lidskoprávního pohledu je porušením lidské důstojnosti a práva osobnosti.

Apijjet může vložit do těla spolu se sérem čip, RFID, který umožňuje radiové spojení mezi jeho nositelem a státními zdravotními a jinými orgány. Je to elektronický super špion Může vést ke vzniku národního klasifikačního systému nejen podle stavu zdraví, ale také podle celé řady dalších měřítek: pohlaví, vzdělání, majetku, náboženského vyznání, politických názorů. Informace v čipu mohou být podle potřeby měněny a doplňovány. Vládci budou přesně vědět, kde jsou jejich poddaní dnem i nocí a budou je mít na dosah svého drápku.

„Vaše konto může být zablokováno nebo zrušeno jako trest za nepřístojné chování, nebo za to, že plavete proti proudu. Můžete se stát pouhým otrokem svých pánů. Feudalismus ve srovnání s tím se bude zdát jako procházka v parku,“ varuje známý britský ekonom a finanční odborník Peter Koenig v obsáhlé stati „The Coronavirus Covid-19 Pandemic: The Real Danger is Agenda ID2020. (Zdroj:Peter Koenig, Author at Global Research)

Nemylte se, není to dystopie, ale rodící se skutečnost pod krycím jménem Agenda ID2020. Mluví se o ní již dlouho, ale zelenou dostala až letos v lednu na zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

Rozhodli o tom Bill Gates, Big Pharma, Rockefelleři, Rothchildové a druhové za velice pečlivě zavřenými dveřmi.

Nikdo zatím přesně neví, co lidem vpíchnou pod kůži. Vakcíny, které se dnes běžně používají proti příušnicím, spalničkám lidskému papillomaviru, planým neštovicím a jiným infekčním nemocem jsou záměrně vyráběny s přísadou bizarních, toxických a neetických látek. Mezi nimi obvykle nacházíme aluminium, měď, antibiotika, tkáň mrtvého lidského zárodku, živé viry a antikoncepční chemikálie. Uvidíme, čím nás tvůrci séra proti Covidu-19 překvapí. Co nám zatají, zaplatíme zdravím a životy.

Přípravy očkovacího zátahu v Americe jedou na plné obrátky. Byly pokřtěny dle vojenské terminologie jako Operation Warp Speed. Název navrhl Jared Kushner, zeť prezidenta Trumpa a vysvětlil mu, že „warp speed“ znamená v science fiction literatuře rychlost větší nežli paprsku světla. Prezident v té metafoře našel nesmírné zalíbení, neboť vyjadřuje jeho představu, že zátah se musí udělat bleskově, aby lidé neměli moc času na přemýšlení anebo na organizovaný odpor.

Trunp svěřil přípravy projektu ministru obrany Mark Asperovi a Sekretáři HHS Alexu Azarovi. Odbornou moc rozhodovací stran výběru očkovacího séra bude mít Dr. Moncef Slaoui, kterému prezident udělil čestný titul „Car vakcíny.“ Je mu šedesát let, narodil se v Maroku, vystudoval v Belgii a stal se světoznámým imunologem. Jeho palmáre ve vědeckém výzkumu je bohaté: přispěl k vývoji devatenácti vakcín, mezi nimi proti rakovině dělohy, žaludeční viróze a rotavirové infekci. Připomeňme si krátce některé události z jeho hvězdné kariéry, které nám zároveň dovolí kuknout do zákulisí Big Pharma.

V letech 2006 až 2018 byl Dr. Slaoui předsedou celosvětového programu výzkumu a vývoje farmaceutického gigantu Glaxo-SmithKline (GKS) a seděl v jednom z křesel jeho Generálního ředitelství. Zabýval se a byl zodpovědný mimo jiné za vývoj Cervarix, vakcíny proti rakovině mozku, která zapříčinila řadu úmrtí a ještě více poškození šedé kůry mozkové.

V roce 2012, kdy dr. Slaoui řídil vývoj vakcín, americké ministerstvo spravedlnosti dalo GSK pokutu tří miliard dolarů, zatím největší jaká kdy byla udělena farmaceutické společnosti. Mezi hlavními obviněními bylo, že GSK záměrně zatajil americkému Úřadu pro potraviny a Léčiva (FDA) bezpečnostní údaje jednoho nejprodávanějšího léku proti cukrovce Advanda, jehož výroba byla pak zrušena.

V roce 2015 indický Nejvyšší soud rozhodl, že vesnické dívky zemřely následkem očkování Cervarix během nezákonných zkoušek této látky, k nimž dal Dr. Slaoui souhlas a které financovala nadace Billa a Melindy Gatesových. Soud zakázal viníkům další působení a přítomnost v zemi.

V roce 2017 Světová zdravotnická organizace varovala před vážnými škodlivými následky vakcíny lidského papilomaviru (HPV), jejíž vývoj Slaoui řídil, protože vyvolávala nesnesitelné bolesti v nohách a kloubech (CPRS syndrom) a postulární tachykardii (POTS), zdroj bolestí ve stoje a v sedě.

Slaoui je muž se správnými styky na správné místě. Dlouhá léta spolupracuje s nadací manželů Gatesových a s Národním institutem pro alergie a infekční nemoci (NIAID), který Dr. Anthony Fauci vede už třicet šest let. Řečeno jinak: už třicet šest let hají zájmy Big Farma v jedné z nejvyšších zdravotních instancích Spojených států

Po odchodu z GSK se Dr. Slaoui strategicky přesunul, nebo byl přesunut, do amerického biotechnologického koncernu Moderna. Podílel se tam společně s institutem Dr. Fauci, na vývoji vakcíny proti Covid-19, která je už zkoušena na dobrovolnících v Seattlu, kde Moderna má jednu ze svých hlavních laboratoří.

Moderna je financovaná agenturou americké armády DARPA z rozpočtu Pentagonu a z grantů nadace manželů Gatesových. Laboratoř navíc úzce spolupracuje se třemi největšími výrobci vakcín v USA, koncerny MERX, AstraZeneca a Vertex. Jde o první syntetickou geneticky upravenou vakcínu na světě, která v lidském těle bude sama vyrábět virové proteiny Covid-19, ale bez schopnosti množit se, čímž se má aktivovat imunitní odezva. Vakcína ale může obsahovat i jiné skryté genetické informace a začít podle nich vyrábět naprosto nepředvídatelné proteiny v těle, načež může dojít ke vzniku dosud neznámých a lidstvu zcela cizích, zmutovaných virů a bakterií, které mohou vést ke vzniku nezničitelných organismů v lidském těle. Salkova vakcína proti dětské obrně, která způsobila ochrnutí milionů dětí, je dodnes vážným varováním. Stejně jako skutečnost, že většina deformací novorozeňat je dílem změny nebo mutace genetických informace. I Bill Gates dnes připouští, že 700.000 lidí by mohlo utrpět vedlejší účinky při použití jakékoli vakcíny proti Covid-19.

Mezitím Dr. Slaoui učinil další rošádu, nebo Big Pharma mu pomohla obsadit klíčové postavení v Trumpově Operation Warp Speed. Opustil Modernu, ale ponechal si její akcie v hodnotě deseti milionů dolarů. Nezdá se to moc. Ale představte si, co ty akcie vynesou, jestliže Moderna ve světové soutěži o nejlepší vakcínu proti Covid-19 vyhraje? Mohl by z toho mít problém střetu zájmu, ale kdo se odváží ukázat prstem na nositele Nobelovy ceny, kterou mu slibují.

Už se blíží poslední kolo a bude to o prsa. Natolik, že ani cílová fotografie nepostačí určit vítěze. Nezbyde než se spolehnout na bystré oko Dr. Slaouiho a nestranné doporučení národního Institutu pro alergie a infekční nemoci dr. Fauciho. Pečeť tomu dají politici v žoldu Big Pharma a fanfáry obstarají poplatný tisk a televize. Dokonáno jest.

„S očkováním je to jako s posledním pomazáním,“ říkával můj dlouholetý felčar D. Chavez než mě píchnul, „ když nepomůže, neuškodí.“

Možná to kdysi platilo, ale rozhodně ne dnes a v tomto případě, kdy si někdo hraje s RNK, nositelkou genetické informace. Covid-19 přece není nic moc víc než chřipka. Co mne šikanuje je, proč jít s těžkou Bertou na vrabce? Tady něco zatraceně zapáchá sírou a ohněm.

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko zavrčelo: Jsme připraveni sestřelovat americké bombardéry!   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:40:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské vojenské velení dalo jasně najevo, že nebude trpět jakékoliv narušení hranice státu americkými letadly.

Šéf hlavního velení generálního štábu ozbrojených sil Sergej Rudskoj hovořil o připravenosti systémů protivzdušné obrany sestřelovat strategické bombardéry B-1B amerických leteckých sil, které 29. května letěly poblíž ruských hranic, uvedla „Lenta.ru“.

Rudskoj poznamenal, že Rusko pečlivě sleduje všechny lety amerických „strategických letounů“. Podle něj byly 29. května výpočty protivzdušné obrany, když se přiblížily americké letouny, také připraveny k okamžitému použití.

Upozornil, že pokud v dubnu 2020 byl zaznamenán pouze jeden let strategických bombardérů poblíž Kamčatky, pak v květnu - již pět. Je známo, že americká letadla se blížila k hranici Kaliningradské oblasti na vzdálenost až deseti kilometrů.

Generální štáb zároveň poznamenal, že Moskva je připravena uzavřít dohodu s NATO o minimálních vzdálenostech pro přibližování se k vojenským letadlům. Vyzval alianci, aby používala na Baltu transpordéry k identifikaci.

Ruské ministerstvo obrany vydalo 29. května videozáznam o zachycení bombardérů amerických leteckých sil B-1B. Byly objeveny nad neutrálními vodami Černého a Baltského moře. Ruské stíhačky se přiblížily k americkým letadlům, které se poté odvrátili od ruské hranice.

Ministerstvo obrany uvedlo, že k tomu se zvedly do vzduch stíhačky Su-27P a Su-30SM z jednotek protivzdušné obrany jižní vojenské oblasti. Současně vojenské oddělení konstatovalo, že let byl v přísném souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru. Nicméně poukázali, že americká rozvědka se v oblasti Středozemního moře chová „agresivně“.

-kou-

Zdroj: Lenta.ru, PrvníZprávy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNákup děl: Neschopné diletantství, nebo korupce?   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:35:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V médiích se objevila informace, že resort obrany vedený ministrem Metnarem chce nakoupit dělostřelecké systémy Caesar z Francie. Pravděpodobně bez výběrového řízení, aby se neztrácel čas. Běžnému občanovi toto rozhodnutí asi moc neřekne. Nicméně odborníkům zůstává nad tímto rozhodnutím rozum stát, a to jak z taktického, tak technického hlediska. Na místě je otázka, zda se jedná o odbornou neschopnost, korupci, nebo arogantní spojení obou.

Nelze se zbavit dojmu, že za koronavirem se dá schovat všechno od nákupů nekvalitních a předražených roušek s přehlížením domácích výrobců, přihrávku peněz daňových poplatníků Babišovu kamarádu Šimáněmu za vytunelované aerolinky, až po nákupy zahraniční výzbroje a opomíjení zájmů českých zbrojařů i vojáků. Hlavně rychle, než se občané vzpamatují z virového strašení a začnou se divit aerolinkám, novým cenám elektřiny i vyzbrojování.

Vláda Andreje Babiše se už vydatně ztrapnila nákupem výběhových amerických vrtulníků UH-1Y a AH-1Z. Za výhodnějších podmínek a srovnatelných nákladů mohla pořídit o generaci modernější, rovněž americké vrtulníky UH-60M a AH-64. Nákupem vrtulníků UH-1Y a AH-1Z jsme se stali evropskými exoty, protože nikdo jiný tento námořní typ v Evropě nepoužívá. Naopak, typ UH-60 slouží v Polsku, Rakousku a na Slovensku. V Polsku se dokonce licenčně vyrábí a mohla se podílet i společnost Aero Vodochody. V případě UH-1Y a AH-1Z je český podíl zanedbatelný a tento typ bude americká námořní pěchota za několik let vyřazovat z výzbroje. Rezavé muškety do kolonie. Hlavně, že na tiskové konferenci 13. 5. se Babiš s Metnarem oháněli podílem 40 % pro český obranný průmysl. Najednou! Měli by nám ho ukázat v případě UH-1Y a AH-1Y,které nakoupili jak o závod. Přitom zavedené vrtulníky mají životnost ještě kolem deseti let.

Naše armáda je a dlouhodobě byla postavena jako mechanizovaná a obrněná. To je logické, protože armáda je malá, musí chránit nedostatkové vojáky a taková koncepce je z hlediska obrany státu v našich geografických podmínkách nejefektivnější. Základ pozemních sil tvoří v Evropě obvykle tanky, obrněné transportéry, bojová vozidla pěchoty a dělostřelecké systémy, zjednodušeně děla a systémy protivzdušné/protiletecké obrany. Letectvo je samostatná kapitola. Z hlediska palebné síly na bojišti tvoří u moderní armády zhruba 60 % letectvo a 30 % dělostřelectvo. Bojová hodnota tanků začala na evropském bojišti klesat už ve druhé polovině druhé světové války, po nasazení protitankových bitevních letounů a pancéřovek u pěchoty, následně se přidaly protitankové řízené střely a bitevní vrtulníky.

Nějaký výsadkový pluk je z hlediska naší armády v podstatě zanedbatelná záležitost s nejasným použitím, mimo nějakých prohraných misí typu Irák, Afghánistán a Mali, kde padáky moc nevyužijí. Jen připomínám, že v Mali měla vojska EU zvítězit v roce 2013. Stačí si položit otázku, kdy se uskutečnila nějaká větší úspěšná výsadková operace do bráněného prostoru. Bylo to na Krétě v roce 1941, zatímco v Normandii 1944 to nebyla žádná velká sláva a u Arnhemu naprostý debakl. Jediný sovětský pokus dopadl stejně jako Arnhem. V poválečném období se vysazovaly na padácích jen taktické jednotky a v prostorech, kde chyběla protiletecká obrana protivníka. Pokud si někdo myslí, že nad území nepřítele v Evropě dostane v současnosti transportní letouny se stovkami výsadkářů, je takticky a technicky, možná i duševně opožděný pomalu o sto let. To je možné někde v Africe, kde nemají protileteckou obranu, ale naše armáda má bránit naši zemi, nikoli vyhazovat naše peníze za cizí koloniální války. Bohatě by nám stačilo několik kvalitních rot speciálních sil. On taky o ten Opatův výsadkářský pluk není mezi vojáky a branci téměř žádný zájem, takže hlavně velké řeči a uteklý skutek. Je zde evidentní trend omezovat technickou úroveň armády a nasazovat lidské maso. Padlé a invalidy nahradí migranti. Zde bych připomněl vytuněným svalovcům v uniformách, že v prohraných válkách v Iráku a Afghánistánu přišlo víc, než 400 amerických vojáků o možnost rozmnožování. Jsou na řadě.

Děla pro českou armádu s otazníkem

Současná samohybná děla vzor 77 DANA jsou opotřebovaná a jejich parametry (takticko-technická data) jsou po 40 letech již podprůměrné. Potřeba modernizace dělostřelectva se omílá minimálně patnáct let a ještě nedávno nikoho nezajímala. Lepší děla se prodala do ciziny, raketomety se v rozporu se zdravým rozumem vyřadily z výzbroje někdy v roce 2012. Virus možnost vyzbrojení, a to z ciziny, bez výběrového řízení a na dluh zázračně urychlil. Každopádně existuje možnost vyzbrojit naši armádu několika typy děl ráže 155 mm s dostatečným dostřelem. Nicméně a logicky by se mělo pokračovat v trendu obrněného dělostřelectva na kolových podvozcích. Jinak by armádu čekaly obrovské investice do změny servisu a výcviku vojáků. Dále je logické, že by armáda měla používat samohybná děla, tedy hlavňový zbraňový systém, kde jsou obsluhy a zbraň chráněny pancířem jak při přesunu, tak v boji v rámci přípravy a vedení palby. Z tohoto hlediska jsou v Evropě, myšleno EU a NATO, dosažitelné pouze dva vhodné kolové typy. Modernizovaný československý DANA/ZUZANA a novější nadnárodní plně automatizovaný Archer společnosti BAE Systems. V obou případech nabíjí automat a vojáci jsou pod pancířem. Proto nejsou třeba nabíječi silní jako gorily. DANA je domácí výrobek a ve spolupráci se Slovenskem je připravená modernizovaná verze. Může se podílet řada domácích firem, zahraniční podíl by byl nevelký. Důležitý je rovněž fakt, že byla již před několika lety provedena studie na umístění zbraňového systému Archer na pancéřovaný podvozek Tatra 815. Kromě podvozku tehdy BAE Systems nabízelo další podíl českého průmyslu i mimo podvozek. Oba tyto dělostřelecké systémy jsou pro naši armádu výhodné z hlediska jak taktického nasazení, tak podílu českého obranného průmyslu. Obzvláště Archer výrazně převyšuje Caesar.

Caesar je, na rozdíl od samohybných, takzvané vezené dělo. Obsluha sedí za jízdy v pancéřové kabině. Zbraň je nekrytě lafetovaná na korbě vozidla, takže důležité díly a skupiny mohou být poškozeny i za jízdy střelbou pěchotních zbraní, střepinami dělostřelecké a letecké munice i vlivem povětrnostních podmínek. V době přípravy střelby, při střelbě a v době přípravy na odjezd je obsluha nekrytá a pohybuje se kolem zadní části vozidla. Nabíjení provádí obsluha ručně, téměř jako v dobách CaK kanonýra Jabůrka. Z hlediska ochrany je na tom hůře, než obsluhy tažených děl v době první a druhé světové války, případně v časech bývalé ČSLA. Tato děla měla aspoň čelní pancéřové štíty a byla nižší, než Caesar, takže skýtala menší cíl. S určitým nadhledem jsme nemuseli vyprodávat v devadesátých letech sovětská tažená děla, obsluhu bychom posadili do pancéřovaných Tater 815, doplnili elektroniku a výsledek by byl téměř srovnatelný s typem Caesar. A ještě bychom využili ohromné zásoby munice, aniž by musel podezřele vybuchnout nějaký sklad. Vezené dělo Caesar je minimálně o třídu horší z hlediska bezpečnosti obsluhy a ochrany na bojišti ve srovnání s typy DANA/ZUZANA a Archer. Na druhé straně ovšem není Caesar ani lehký a rozhodně se nehodí pro nějaké lehké a aeromobilní jednotky. Podvozek sice bude dodávat české konsorcium CSG, stejně jako v případě obrněného transportéru TITUS kategorie MRAP, ale obecně lze předpokládat, že český podíl bude menší, než v případě modernizovaného domácího typu DANA i zahraničního typu Archer. Caesar je evidentně takticky horší, než uvedené dva typy a podíl českého průmyslu je nižší. Caesar je možná levnější, než Archer. Nicméně už před sto lety říkal Ford, že není tak bohatý, aby si kupoval levné věci. Kvalita něco stojí, samozřejmě kvalita nepředražená, protože, především šetří životy. A zase jsme u otázky, zda technika, nebo maso. Na místě je zásadní otázka odbornosti a zodpovědnosti osob, které Caesar vybraly.

Kdo rozhoduje o vyzbrojování armády a našich penězích

Pánové Babiš a Metnar jsou nevojáci. Premiér získal v předlistopadovém období protekční takzvanou modrou knížku a mohl se věnovat neméně protekční a výnosné práci v zahraničí. Uvědomělý ministr se učil v pohotovostním pluku VB mydlit pendrekem nepřátele vedoucí úlohy dělnické třídy, komunistické pravdy a nerozborné lásky k Sovětskému svazu. To vše po boku současného poslance Ondráčka za KSČM. Na rozdíl od Ondráčka to u něj není vnímáno jako kádrové mínus a kupodivu mu to nevyčítá ani takzvaná opozice. Premiér si nově pořídil vojenského poradce, čerstvého podplukovníka Petra Matouše, kterému je odhadem zhruba 35 let. Ten ještě v roce 2010 studoval v praporčické hodnosti na akademii v Brně. Po vyřazení zaznamenal raketový postup, pět důstojnických hodností za deset let. Uvedeného roku se vyjádřil, že ho těší především jeho silné ruce, které mu umožnily, v rámci společného cvičení s francouzskou armádou, zvítězit v lezení po liánách. Jinak se účastnil na prohrané válce v Afghánistánu a chodil po zahraničních kurzech. Patrně má především dobrou fyzičku, vztah k francouzské armádě a pravděpodobně dobré známé. A to má být poradce premiéra. Která lobby ho tam asi prosadila? Lze předpokládat, že patří do nové skupiny klasických žoldáků, kteří v naší armádě nahrazují všestranné a vlastenecké vojáky. V současnosti se preferuje především fyzický výkon, znalost angličtiny a slouhovsky podřízený vztah k současným zahraničním spojencům. Technika a technologie pravděpodobně (?) nebudou poradcovou silnou stránkou. Každopádně může, evidentně sportovně laděnému premiérovi radit, jak se má před volbami zviditelnit coby Tarzan, lezením po liánách v korunách stromů.

Nemířím osobně na podplukovníka Matouše, ani nemohu, protože ho neznám osobně. Nicméně již v době generála Pavla, jako náčelníka Generálního štábu se ve vedení naší armády začal evidentně prosazovat trend preference vojáků, které jsme kdysi nazývali „silnej a blbej.“ Většinou to byli zároveň nadšení straníci, zalykající se veřejně láskou k SSSR. Na víc obvykle nestačili. Někteří v armádě vydrželi dodnes a zalykají se láskou k Německu, případně USA, nebo naopak, někteří i k Francii. Vtip je v tom, že lidské svaly jsou v dnešní armádě relativní záležitostí. Ne, že by nebyly důležité, ale metr vysoký šimpanz bez problémů přepere kteréhokoli parašutistu o robotovi ani nemluvě. V Iráku a Afghánistánu nakonec zvítězili vychrtlí otrhanci pohánění na rozdíl od žoldáků vírou a vlastenectvím. Bůh stvořil člověka silného a slabého, Samuel Colt je učinil rovnými. V české armádě se však na mozky zapomíná, přestože svět patří chytrým. Silní poslouží jako kanónenfutr a ti chytří jim budou stavět pomníky a užívat si vítězství. Za peníze spoluobčanů. Při pohledu na mnohé kádry naší armády se nelze zbavit dojmu, že Hašek by měl námět na další díl dobrého vojáka Švejka, tentokrát po sto letech ve vítězných misích NATO a EU, ani Švandrlíkův Kefalín by z tohoto hlediska nebyl marný.

Kdo radí ministru Metnarovi, bůh suď, poslední odborníci na ministerstvu sotva, přičemž čekat můžeme cokoli. Nedávno se s premiérem vyjadřovali téměř rozumně na konferenci a poté chtějí nakoupit děla Caesar, vhodná pro africké armády. Buď sami nevědí, co vykládají, nebo je jim to jedno a nebojí se ničeho. Každopádně v naší zemi chybí nezávislý Národní úřad pro vyzbrojování, který je běžný ve většině států EU i v jiných civilizovaných a svobodných zemích. Takový úřad obvykle podporuje především vlastní zbrojařský průmysl. Jde o to, zda pro premiéra Babiše znamenají slova národní a vlastní jen USA s Allbrightovou, nebo i německou EU s Merkelovou. Jedné líbal v pokleku ruku, druhé?? Možná nic, vždyť je to jen služka té baby z USA. Každopádně nezávislý, tedy nezkorumpovaný úřad chybí, možná záměrně, a nahrazuje ho pracoviště, podřízené ministrovi obrany. Když se podíváme na toto pracoviště z hlediska kvality servisu letounů Airbus, nákupu vrtulníků UH-1Y a AH-1Z, dlouhodobého, naštěstí neúspěšného prosazování předražených bojových vozidel pěchoty Puma, neustálé snahy vnutit nám německé tanky a v současnosti nákupu děl Caesar, měly by se konečně rozhýbat orgány činné v trestním řízení. Za takové nákupy a nezodpovědné rozhazování peněz by měl nést někdo, spíše někteří nepromlčitelnou trestní zodpovědnost. Proč u nás chybí nezávislý úřad pro vyzbrojování, který po krátké době existence zrušil ministr Stropnický, tehdy pravá ruka premiéra Babiše je stále jasnější. Ostatně, ministři obrany Stropnický, Šlechtová a Metnar jsou ilustrativní ukázkou odbornosti Babišovy vlády za tichého souhlasu takzvané opozice i voličů ANO.

Je opravdu udivující, že tento, slušně řečeno, nepořádek ve vyzbrojování armády, nechává české politiky v klidu. Mají evidentně důležitější starosti a zabývají se ricinovými komediemi a podobnými blbostmi na odvádění pozornosti voličů od důležitých problémů. Zároveň tím přihrávají Babišovi. A ještě se tváří, že bojují za zájmy občanů. Možná proto, aby rukou společnou, vláda i opozice zakryli nejen miliardový šlendrián ve vyzbrojování, a to samozřejmě na dluh, který budeme platit i s úroky. U socialistů se není čemu divit, radují se potichu z výsledku nákupů „levných a kvalitních“ roušek i z miliardového tunelu do ČSA/Smart Wings, který údajně domluvil socialista Tvrdík, kdysi „veleúspěšný“ ředitel právě těch zkrachovalých aerolinek. Komunisti, přesněji jejich vedení, už zcela propadli euromarxismu a podlézání Babišovi a byrokratům v Bruselu. Občasné pokřikování kolem Ruska je jen komedie. Ale co naše opozice? Proč se neozve a nepodpoří české zbrojaře a zájmy naší armády z hlediska kvality výzbroje? Nebo je to opozice, takzvaně na oko a pouze jako součást komedie pro občany? Co dělá branný výbor sněmovny, že mlčí? Pravda, Stalin kdysi říkal, že každý má svoji cenu.

Co naše slavná nová rada pro rozhlasové a televizní vysílání? Povyku kolem ní bylo více, než dost. Opět jen velká komedie. Nebude se konat žádná kritika německé kolonizace pod vlajkou EU, všemožných tunelů, vyhazování peněz na koloniální války, omezení válečné propagandy jako přípravy na válku v Evropě, a podivného vyzbrojování na dluh. Noví radní byli zvoleni po delší, dobře připravené, mediální komedii v jejich prospěch a prospěch Babiše. Dostali se do rady pouze proto, aby omezili kritiku Babiše a jeho kamarádů v ČT. Nanejvýš se budou předvádět nějaké nedůležité komedie, aby ČT vypadala trochu jinak. Bude se žvanit, žvanit, žvanit, ale základní mediální politika ČT se nezmění, určitě ne k lepšímu pro českého občana a jeho zájem na svobodném, důstojném a bezpečném životě. Vláda Andreje Babiše se ohání zodpovědností, především finanční, ale z hlediska nákupů výzbroje pro naši armádu je to místy v rozporu se skutečností. A budeme to platit všichni i s úroky, jakoby nebylo dost jiných výdajů, například dovozu potravin, léků, a brutálního zdražení elektřiny ve stínu koronaviru, pravděpodobně největšího jednorázového od roku 1990. O tom naše vláda i opozice společně mlčí, stejně jako ČT.

Martin Koller
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se úspěšně rozvíjí hospodářství Íránu i přes americké sankce   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:32:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán potlačil COVID-19 a vytlačuje USA z Blízkého východu

Politolog a odborník na Blízký východ Mais Kurbanov promluvil o situaci v Íránu, proč se jeho hospodářství úspěšně rozvíjí i přes americké sankce a pojednal i o dalších věcech.

Čím Írán žije? Jaký průmysl je tam rozvinut?

Prakticky všechna odvětví jsou dobře rozvinutá, hospodářství roste skutečně a ne jen podle bilancí jako ve většině jiných zemí. K předním patří automobilový a potravinářský průmysl a zdravotnický průmysl na nejvyšší úrovni. Dobrá a všem lidem dostupná je zejména zdravotní péče. Proto se země úspěšně vypořádala s koronavirem. Íránci jsou navíc schopni pomoci i jiným zemím, a to i se zařízeními na umělou ventilaci plic. Nedávno vypustili družici, zcela bez zahraniční pomoci. Američanům je to proti mysli, soustavně je obviňují z všemožných hříchů a špatných skutků. O satelitu tvrdí, že má špatné vybavení a špatný a přerušovaný signál. Říkají to ze závisti a zloby, protože sankční politika neplní svůj úkol. Ohledně vojenského průmyslu v Íránu není, kromě jaderných zbraní, nic co by se v zemi nevyrábělo. Je pravděpodobné, že kdyby Íránci chtěli, vyrobili by v krátké době i jaderné zbraně. K tomu nespějí už proto, že nejvyšší vůdce Íránu Alí Chamenejí to považuje za velký hřích. Naopak, Íránci vyzývají celý svět k odmítnutí těchto zbraní. V zemi silně prosperuje zemědělství. Do Ruska se odtud vyváží mnoho v Rusku nedostatkových potravin. V těch nejsou GMO a ani není možné, aby byly, tyto praktiky jsou tam trestné. Celá společnost by se proti výrobci s GMO postavila. Mají ve světě jedny z nejkvalitnějších potravin.

Co Spojené státy provádějí v Íránu?

Stále jej obviňují a sankcionují a soustavně vyhrožují použitím síly a dokonce ji i používají. Nedávno došlo zase k jednomu incidentu, po němž Američané oznámili, že budou na íránské lodě v Perském zálivu útočit. Na to jim Írán odpověděl, že jeho loď byla na naplánovaném hlídkování v Perském zálivu ve svých teritoriálních vodách. Byla doma, ale co tam dělali Američané? Ti vlezou všude. Nikdo se tomu už nediví. Trump dal skutečně příkaz ničit lodě, které se přiblíží k americkým lodím. Americký prezident nesmí dávat příkazy bez Pentagonu, protože není profesionál a válečnictví nerozumí. Potom se za to omluvili s tím, že chtěli říci něco jiného. Jenže íránské lodě jsou mnohem rychlejší než americké. Írán ve své odpovědi řekl něco na způsob: Jen to zkuste a dostanete patřičnou odpověď. Američané cítí, že ztrácejí vliv na Blízkém východě, a proto se uchylují k agresivním a propagandistickým krokům. Na rozdíl od nich jde Írán dopředu. Na Blízkém východě se těší velké vážnosti, v Sýrii, v Iráku i v Libanonu. Některé státy se na něj nyní obracejí, aby jim pomohl ve vnitropolitických konfliktech. Od Američanů se všichni odtahují, dokonce i Afghánistán, který se Američané mnoho let snažili na Írán poštvat a dnes mu navrhuje přátelství. Američané mají strach, že Írán uzavře Hormuzský průliv. Na světové ekonomice by se to negativně odrazilo, prakticky ale na americké. Průlivem prochází 40 až 50 % uhlovodíků. Írán na tuto možnost několikrát upozornil. Nyní by s Íránem ráda navázala družbu Saúdská Arábie a může k tomu dojít. Nedávno se podobně stalo s Irákem, s dřívějším úhlavním nepřítelem, který je nyní nejbližším spojencem. Stále více zemí Blízkého východu se vymaňuje z vlivu USA i celkově Západu, začínají dělat samostatnou politiku. Američané stále více zuří, stále více vyhrožují, ale reálně mohou méně a méně.

Inna Novikova, Jurij Kondratěv
Pravda.ru

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská protivzdušná obrana odrazila letecký útok   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:19:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle syrské státní agentury SANA syrské systémy protivzdušné obrany odrazily izraelské útoky ze vzduchu v blízkosti města Masjaf v provincii Hamá.

„Naše systémy protivzdušné obrany odrazily izraelskou agresi na obloze nad Masjafem v provincii Hamá,“ píše agentura.

Libanonská média dříve ohlásila narušení libanonského vzdušného prostoru izraelskými letadly. Podle jejich údajů izraelské stíhačky létaly v nízkých výškách nad městy Byblos a Kiserven.

Izraelská armáda nekomentovala zprávy o útoku na Sýrii

Izraelská armáda se nevyjádřila k mediálním zprávám o útoku na syrské město Masjaf.

„My nekomentujeme zprávy v zahraničních médiích,“ řekli Sputniku v izraelské armádě.

Teroristé ostřelovali obce v provinciích Aleppo a Idlib

Teroristická organizace Fronta an-Nusrá ostřelovala obce v syrských provinciích Aleppo a Idlib, řekl na briefingu náčelník ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii, kontradmirál Alexandr Ščerbickij.

„Bylo zaznamenáno jedno ostřelování obce Milaja, jedno ostřelování obce Kavkaba, jedno ostřelování obce Maaret Muhos, jedno ostřelování obce Dadih v provincii Idlib, jedno ostřelování obce Anjara v provincii Aleppo z pozice teroristické organizace Fronta an-Nusrá,“ uvádí zpráva.

Ruská vojenská policie nadále hlídkuje v Aleppu a Hasace. Kromě toho pokračuje doprovod civilních vozidel na dálničním úseku M-4 mezi obcemi Ain Issa a Tell Tamr, organizovaný 25. května ruským Centrem pro smíření znepřátelených stran ve spolupráci s místními správami v syrských provinciích Rakka a Hasaka.

Kontradmirál uvedl, že speciální nepřetržitý komunikační kanál pro operační interakci mezi ruským Centrem pro příměří znepřátelených stran a tureckou stranou nadále funguje.


Zdroj: SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské MZV: Někteří zástupci českých úřadů začali zapomínat na historii a její ponaučení   
Pridal tk Pátek 05 červen 2020 - 04:15:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Propagace nacistických symbolů v České republice svědčí o tom, že někteří zástupci vládních úřadů začali zapomínat na historii a její ponaučení, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Také jsme upozornili na další provokativní akci s propagací nacistických symbolů v České republice. Jedná se o kalendář zobrazující vůdce Třetí říše, vydaný českým nakladatelstvím. Mimochodem, to se již před dvěma lety věnovalo tomuto tématu a připravilo k prodeji suvenýry, jak nazvalo výrobky s portréty nacistických vůdců. Skandálem v České republice před tím skončil pokus znovu publikovat Hitlerovu známou knihu. Příslušné české orgány zároveň projevují v takových zásadních otázkách jakousi zvláštní odtažitost, navíc prakticky přijímají odvolání vydavatelů na komerční povahu akcí jako vysvětlení,“ uvedla Zacharovová na čtvrtečním briefingu.

Zdůraznila, že spolu s neochotou České republiky skrývající se za solidárním postavením v rámci EU podpořit na úrovni OSN každoroční ruské usnesení Valného shromáždění o boji proti oslavování nacismu vypadá tato pozice velmi podivně a stěží ji lze odůvodnit.

„Vypadá to, že někteří zástupci českých úřadů začali zapomínat historii i na její ponaučení. Jak víte, historie neodpouští takovou zapomnětlivost,“ řekla Zacharovová.

Dodala, že za účelem analýzy takových tendencí, „někde jim zabránit, předvídat je a někde reagovat“, připravuje ministerstvo zahraničních věcí zprávu o oslavování nacismu a projevech neonacismu a rasismu.
Koncem května vzbudil rozruch kalendář na rok 2021 s nacistickými pohlaváry, který se objevil v prodeji nakladatelství Naše vojsko.

Na situaci reagoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který ji označil za „skandální“. Nakladatelství dostalo výpověď z prostor, kde se nacházely jejich sklady a mělo tam také svou jedinou prodejnu.

Samotné nakladatelství kvůli kalendáři čelí také trestnímu oznámení, které podal předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma. Podle jeho názoru jde o porušení zákona, který zakazuje propagaci hnutí potlačujícího práva a svobody člověka.

Policie již dříve nakladatelství prošetřovala kvůli tričkům a hrnkům s portréty nacistického vůdce Adolfa Hitlera či zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kauza však byla uzavřena v předminulém roce s tím, že k trestnému činu nedošlo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAez
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2712 sec,0.1021 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,696kB