Sobota 06 červen 2020
Vítejte v ostudném českém Dezinformátorsku!   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 16:13:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nyní lze české politické prostředí opovržlivě označit slovem „ukrajinizace“, což je mnohem horší, než kdysi znamenalo slovo „balkanizace“. Ukázalo se, že případ „ricin“ a ohrožení na životech tří komunálních politiků je dezinformace. Nebo chcete-li fake news, kterou ochotně šířil za pomoci české Bezpečnostní informační služby (BIS) jakýsi Kundra na stránkách plátku s názvem Respekt. Jehož majitel se pro jistotu nechce ani v Česku objevit za své machinace na severu Moravy jak s uhlím, tak byty, a jemuž lze soudním rozhodnutím říkat „grázl“.

Příběh o „kufříku s ricinem“, kde měl do Prahy tehdy a tehdy přiletět z Ruska a odvezlo ho diplomatické auto ruského velvyslanectví, aby následně vykonal popravu tří českých komunálních rusofobních šašků, byl od samého počátku směšný, podezřelý, nevěrohodný, nesoucí všechny znaky dezinformace. Přesto všechna česká média o této pitomosti mocně referovala, aniž by se pokusila (kromě skandalizace jména ruského diplomata) zjistit, zda je na tom něco pravdy. Naopak fake news dobarvovala skazkami o politických vraždách až po naprostý paskvil údajného atentátu „novičokem“ v Salisbury.

Z vulgárních rusofobních komediantů na radnicích se pak vytvářeli hrdinové, kteří se musí skrývat před ruským jedovatým nebezpečím a mít bezpečnostní ochranu.

Po pár týdnech se vyhřezlo, že se jednalo o dezinformaci, šířenou „únikem“ z české tajné služby a ochotným rusofobem ve výše uvedeném podúrovňovém, kanálovém médiu.

Největší bojovníci s prokremelskou, ruskou a vůbec dezinformací a fake news ve veřejném prostoru se dnes omezují na jakousi podivnou – a stejně tak nevěrohodnou – fabulaci, kterak jeden ruský diplomat hodil kost BIS na druhého ruského diplomata, popřípadě na náznaky, že se jedná o – stejně nevěrohodnou fabulaci – vnitroruský boj tajných služeb. Více s jejich ztvrdlou kožovinou v jejich hlavě ostatně nelze čekat.

Zvláštním způsobem se do dezinformační hry zapojila i vláda – respektive premiér a ministr zahraničí. A to když kromě vyvrácení falešné zprávy rozhodla o vyhoštění dvou ruských diplomatů.

Připomíná to případ na Ukrajině, kdy patrně nejprolhanější tajná služba světa – SBU - přišla s bestiální „vraždou“ novináře Babčenka, který se za den „zázračně vzkřísený“ s úsměvem objevil na tiskové konferenci. Přičemž se již svět zalykal rozhořčením nad odpornou vraždou, jejíž stopy vedou do Kremlu, aby se zarazil a zmlkl, když zjistil, že ze sebe nechal udělat pitomce.

Nyní se něco podobného odehrálo v České republice. Bez ohledu na to, že se k této kaši nechtějí a nebudou místní dezinformátoři a tvůrci fake news přiznávat, na stoje leží hned několik otázek: Dovede si někdo představit spikleneckou hru jednoho ruského diplomata proti druhému, údajných příslušníků tajných služeb, v Česku (kde se nic neutají) s hrozbou odhalení a exemplárního trestu v Rusku? I kdybychom připustili, že BIS tuto dezinformaci přijala, jak to že organizace věc neprošetřila dříve, než došlo k „úniku“? A proč došlo k „úniku“, který vedl k zhoršení vztahů s Ruskem? A bude BIS potrestána za svoji činnost? Proč vláda vyhostila oba diplomaty? Vždyť jeden z nich byl přece podle verze BIS a vlády vlastně obětí svého kolegy.

Víme jen, že se vláda katastrofálně ztrapnila a spolu s tajnou službou předvedla blamáž, jejíž velikost se snad nedá ani charakterizovat slovy „světová ostuda“.

Jiří Kouda
Zdroj: prvnizpravy.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf ruské vnější rozvědky: Vyhoštění diplomatů RF je hnusnou a podlou provokací, odvetná opatření budou   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 15:43:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodnutí o vyhoštění ruských diplomatů je hnusnou a podlou provokací českých úřadů. Ze strany Ruské federace bude následovat reakce. Prohlásil to ředitel Služby vnější rozvědky RF (SVR) Sergej Naryškin.

„Odvetná opatření budou následovat. Obecně vzato je to ale samozřejmě velmi hnusná a podlá provokace ze strany českých úřadů,“ řekl Naryškin novinářům.

Vyhoštění ruských diplomatů

V pátek předseda vlády ČR Andrej Babiš s odvoláním na speciální služby prohlásil, že česká vláda přijala rozhodnutí vyhostit ze své země dva ruské diplomaty, a to v souvislosti s ricinovou kauzou, kdy měl ruský diplomat dovézt do Česka jedovatou látku ricin. Jak sdělil novinářům náměstek vedoucího Rossotrudničestva Michail Brjuchanov, vyhoštění diplomaté musí Českou republiku opustit v průběhu 48 hodin.

Český krok bude mít následky

Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na incident s vyhoštěním svých diplomatů z ČR. Ve svém prohlášení uvedlo, že Rusko podnikne přiměřená odvetná opatření a česká strana tak bude muset nést zodpovědnost za svůj krok.

„Na akci Prahy nebude následovat jen adekvátní odpověď z naší strany, ale tento krok bude vzat v potaz i při formování ruské linie vůči České republice. Za takové provokace bude nutné nést odpovědnost,“ uvedl resort na svých webových stránkách.

Podle MZV RF česká strana jednala nečestně a bez jakýchkoli důvodů způsobila vážnou újmu rusko-českým vztahům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAVW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPaměť je statkem života   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 12:13:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Název příspěvku je odvozen z latinského přísloví, obsah příspěvku v délce čtyř minut čtení z krátké zprávy na Seznamu: Epidemiologové na Vysočině odhalili člověka, který má po vyléčení z covidu-19 opět pozitivní test. Chtějí zejména zjistit, zda je dotyčný znovu infekční…Spojené království začalo náporu covid-19 čelit o něco později než zbytek Evropy.

V dnešní době dávám přednost umění jak zapomenout. Pamatuji si, co nechci, přestože vím, že čím méně vím, tím lépe spím. To, co jsem dnes zahlédl na Seznamu, ohledně pandemie strachu z koronaviru mě vybízí připomenout veřejnosti a plánovačům příští – podle premiéra Babiše určitě ne plošné karantény, důležitý oficiální dokument Spolkového sněmu SRN. Na zmínku o něm, nebo že mě jinak dožene, jsem čekal téměř půl roku nejenom v SRN a zde: https://dipbt.bundestag.de/dip21/btd/17/120/1712051.pdf (Deutscher Bundestag Drucksache 17/12051 17. Bericht zur Risikoanalyse im Bevölkerungsschutz 2012, bod 2.3: Risikoanalyse Pandemie durch Virus Modi-SARS, str. 5 a především příloha č.4.

Nebudu překládat text ani citovat, protože buď někde existuje jeho překlad, nebo text může být přeložen orgány ČR pro interní potřebu a informování veřejnosti. Veřejnost by si to zasloužila. Proč? 1) V Německu byla na zakázku vlády zveřejněna v roce (3.1) 2013 studie, která varuje před možnou pandemií a zároveň požaduje masivní posílení zdravotního systému. To se neuskutečnilo. 2) V době karantény spojené s pandemií strachu z koronaviru nebylo nejenom české veřejnosti sděleno, co začátkem roku 2013 přineslo modelování pandemie s pomocí nového koronaviru, SIR Modelu (Susceptible-Infected-Recovered) a Stata 12 Software. 3) Popis pandemie, symptomů onemocnění, lokality kde se virus objeví, kde a jak bude působit přesvědčivě vysvětluje současnou různorodost názorů odborníků a indikuje nutnost brát na vědomí možnost několika vln po dobu tří let, miliony onemocnění v SRN a úmrtí minimálně 7,5 miliónů občanů v SRN v modelovém období 3let. (str. 64, příloha - Für den gesamten zugrunde gelegten Zeitraum von drei Jahren ist mit mindestens 7,5 Millionen Toten als direkte Folge der Infektion zu rechnen). 4) Nabízí možnost politikům a jejich poradcům se při další vlně pandemie chovat více profesionálně a odpovědně bez strachu ve tváři a nezpůsobovat chaos a zbytečné škody z neznalosti věci, lhaní a nemožnosti přiznat i další a jiné skutečnosti. Pro všechny z nás stále platí slova římského řečníka Marcus Fabius Quintilianus (35 – 96): Paměť má dvojí přednost: snadno zachycuje a věrně uchovává.

V naší neklidné éře, kdy většina z nás ani neví, kde vlastně stojí, a nemůže s určitostí říct, zda stoupáme či klesáme, zda postupujeme vpřed nebo vzad a co nás čeká na konci cesty, nabývají falešná sebejistota, špatná paměť a její velký deficit u mladší generace přednostního významu. Nepřekvapí mě proto, že si pohodlná, konzumem zhýčkaná a zastrašená Evropa a politické elity opět potvrdí slova Friedrich Nietzsche (1844 – 1900): Výhodou špatné paměti je, že si člověk může užít stejné dobré věci poprvé několikrát.

Protože se dnes ani zítra nedovíme jak to skutečně s Covid-19 začalo, budou zveřejněny tisíce studií s platností jednoho dne a proces vedoucí k očkování, dobrovolně nebo nuceně, se nezastaví. Podobně se nezastaví růst obyvatel na planetě, zadlužování EU a jednotlivých států do té doby, než dojde k opravdové katastrofě a nejenom zkoušce s pandemií strachu ze smrti. SRN nemá ambice předehnat USA, ČLR nebo RF. Má ale pověst lídra v lékařství, zdravotní péči a prevenci. Oficiální dokument nepatří do kategorie fake news nebo konspirologie a představuje důležitou informaci pro občany v době, kdy se již u lidí projevují první následky sociální karantény, nejistoty a strachu z následků v hospodářské sféře. Současně se politici již vrátili k pohodlným zlozvykům, snaží se nás přesvědčit o všem možném a nemožném a naslouchají suflérům. Mají strach, nemohou říct otevřeně z čeho a jako vysvětlení nabízejí a hrají si s deficitem paměti, svým a většiny konzumně orientovaných občanů. Nejenom pro SRN, ale i ČR platí o to více a dnes slova prezidenta Putina: Pokud jsou lidé spokojeni, jsou úplní idioti. Zdravému člověku se zdravou pamětí nemůže vyhovovat úplné všechno.

Patřím do rizikové skupiny lidí ve smyslu pandemie, ale pořád ještě se zdravou pamětí, odmítám pamětní standard Bill Gatese - 640kB paměti musí stačit každému, a protože soucítím s mladými, připomínám dokument, ve kterém se odráží: 1) Vědění německých lékařů, virologů, epidemiologů a příbuzných profesí. 2) Vysvětlení chladnokrevného přístupu k pandemii ze strany kancléřky Merkel a jejích poradců. 3) Vysvětlení zmatené reakce politiků v Evropě, včetně ČR s deficitem paměti, nadbytkem nic neříkajících slov a neschopností využít veřejně dostupný dokument a informace, nebo zamlčující jeho znalost.

Kromě uvedeného dokument nabízí otázky: Četli a znali dokument naše elity, jejich poradci a krizový štáb? Jestliže ne, proč? Jestliže ano, proč mlčeli a kdo je suflérem? Dokument vybízí zamyslet se i nad migrační minulostí Němců a nad předky s neuvěřitelnými telepatickými schopnostmi, současnou oficiální vědou označovaných jako nevědecké. Telepatické schopnosti jsou podle osobní zkušenosti vlastní především Němcům ze severu SRN. Tam se přistěhovali – věřte nebo ne, z Hindustánu, zvou se Árjové. To je označení indoíránských kmenů, které přibližně v letech 1500 – 800 př. n. l. osídlily dnešní Indii. Na základě lingvistické analýzy lze předpokládat, že se slovo árja, se původně používalo pro označení člena komunity jako protikladu cizince. Výraz Hindustán pochází ze sanskrtského názvu řeky Indus Sindhu a perského slova stán, které znamená země.

Náhledem do historie, nechci vzbudit dojem, že zadání německé studie a její výsledky mají něco společného s telepatií. Naopak. S pravděpodobností hraničící s jistotou se jedná o záležitost strategického plánování, které se neobejde bez ideologie. Podobně je tomu i s představením výsledku virtuální ricínové story s ruskými diplomaty. Zda je dokument Bundestagu spojen s pamětním standardem Bill Gates, nevím. Podobně nevím, kdo je autorem ricínové story a zda story neobsahuje neveřejnou práci páté kolony.

Za to vím, že Karel Čapek napsal: Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou… Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnějším tím, že změnil tvář. Tvrdá zkouška je i tvrdé poznání. Budoucí foliant našich dějin o této době bude mít jeden podtitul: Kdo byl kdo. I dobrá paměť patří k těm stálým věcem, jichž je a bude třeba.

Své věděl i filozof Epiktétos (50 – 138) a proto nabádal: 1) Měj na paměti, že jsi hercem takového dramatu, jak určí básník: krátkého, chce-li krátké, dlouhého, chce-li dlouhé. Chce-li, abys představoval žebráka, ať i toho řádně hraješ; právě tak, máš-li představovat mrzáka nebo hodnostáře nebo prostého občana. Neboť tvoje věc je hrát dobře přidělenou úlohu, ale vybrat ji náleží jinému. 2) Pochop dobře a ustavičně měj v paměti, že člověk vždy jedná tak, jak se mu zdá, že je pro něho nejlepší. Ze zkušenosti vím, že člověk zapomíná, paměť nikdy. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
06.06.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci znásilnili německou dívku (14). Vina je ale házena na rodiče, měli prý jí lépe hlídat   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 07:58:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V německém Ulmu začíná soud s pěticí uprchlíků z Afganistanu, Iráku a Iranu, kteří znásilnili mladou dívku, které bylo teprve 14. Podle policie dívka uprchlíky znala, jeden večer se s nimi setkala a nechala se přemluvit k návštěvě bytu jednoho z nich. Tak se na ní uprchlíci vrhli a hromadně jí znásilnili. V Německu nic neobvyklého, chtělo by se říci.

Korunu tomu ale tentokrát nasadil starosta Ulmu Gunter Czisch (z merkelovské CDU). Podle jeho názoru to je vina rodičů, že se mladá nezletilá dívka pohybuje večer sama po městě. Takže si za to vlastně dívka mohla sama a chudáci uprchlíci jí proti jejich vlastní vůli museli znásilnit… Původní místní obyvatelstvo (etničtí Němci) se ale začalo proti starostovi za tuhle nehoráznost bouřit. Jak mají dnes rodiče mít čas na hlídání dětí, když musí často tvrdě až do noci pracovat, aby z jejich daní mohli pohodlně žít uprchlíci z celého světa?!

Starosta se nakonec omluvil, že to tak nemyslel a že na vině jsou pouze pachatelé (nepoužil ale slovo uprchlíci, nebo žadatelé o azyl apod.).

Pravda je, že soudný rodič by dítěti zakázal se s imigranty stýkat. Jenže to by v Německu bylo jistě posuzováno jako rasismus a dítě by bylo rodičům možná odebráno. Vinu má také 75 trvalého vnucování viny za vše německé, propaganda multikulturalismu a sebe nenávisti.

“Overtonovo okno” je zas otevřeno o kousek víc. Němci (běloši) přece mohou za vše a tak si nezaslouží nic jiného, než zcela zničit. Tak to přece globální finanční elity naplánovaly a jak se praví v jisté náboženské knize “tak je psáno a tak se i stane.”

MiKi
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKauza s ricinem nikdy neexistovala, česká BIS se prý stala obětí provokace ruské ambasády!   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 07:30:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kauza s ricinem nikdy neexistovala, česká BIS se prý stala obětí provokace ruské ambasády! Dezinformaci prý zaslal BIS jeden z pracovníků ruské ambasády v Praze! Koudelka přitom před měsícem tvrdil, že to byl anonym! České ministerstvo zahraničí vyhostilo dva ruské diplomaty, zpackanou zpravodajskou hru proti Rusku chce Koudelkova BIS hodit na Rusko! A proč tedy schovávali Koláře, Novotného a Hřiba před atentátníkem, když to byl jen hoax? KSČM chce okamžité odvolání Tomáše Petříčka, jinak končí s podporou Babišovy vlády. Budou předčasné volby?

Zpravodajská provokace proti Ruské federaci, kde si hlavní roli zahrál Ondřej Kolář jako ukrytý starosta z Prahy 6, který se schovával před vraždícím ruským diplomatem s ricinem, dnes vyvrcholila neslavným a trapným závěrem, který ovšem bude mít další důsledky. Andrej Babiš na tiskové konferenci spolu s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem oznámili, že ČR vyhošťuje dva ruské diplomaty z Prahy. Oficiální příběh je neuvěřitelný, kterému ani neuvěříte a nikdy jste o něm neslyšeli.

Nejmenovaný ruský diplomat na pražském ruském velvyslanectví se prý pohádal se svým druhým kolegou, zřejmě asi nadřízeným, ale to není jisté, a ze vzteku poslal české BIS falešnou dezinformaci právě o svém kolegovi, že si prý z Moskvy do Prahy v půlce března přivezl v kufříku ricin na likvidaci českých komunálních aparátčíků v Praze, na trio Ondřej Kolář, Pavel Novotný a Zdeněk Hřib. Česká diplomacie to prý chtěla s Rusy v tichosti vyžehlit, ale s Rusy prý nebyla řeč, a tak Petříčkovo ministerstvo muselo oba diplomaty vyhostit.

Zpackanou operaci proti Ruské federaci se BIS rozhodla hodit na ruské diplomaty v Praze

Zdroje z Kremlu již na toto tvrzení reagovaly výroky, že česká vláda se stydí za svoji zpackanou zpravodajskou hru odstartovanou na pokyn CIA natolik, že se to teď snaží svalit na dva ruské diplomaty, že tuto hru rozehráli proti vlastní Ruské federaci. Zdroj nás upozornil, že pokud by to byla pravda, oběma diplomatům by hrozilo obvinění z vlastizrady, ale oba diplomaté mají nejvyšší ruské bezpečnostní prověrky a nehorázné zdůvodnění české vlády pro své vyhoštění kategoricky odmítají. Naše redakce usiluje o získaní rozhovoru s oběma diplomaty. Víme v redakci přesně, co se stalo na sekretariátu BIS v Praze.

Andrej Babiš podle našich informací udeřil na Michala Koudelku, šéfa BIS, že celá ta trapná věc okolo ricinu musí okamžitě skončit, protože na to tlačí Pražský hrad. Vedení BIS tak ve snaze zachovat si svoji tvář vymyslelo příběh o tom, jak se z anonymního zdroje, který varoval BIS o agentovi s ricinem, stal najednou diplomat z ruské ambasády v Praze, který se pohádal se svým kolegou, jiným diplomatem. A aby ho naštval, posunul české BIS falešné informace o údajném ricinu v kolegově kufříku. Viníkem celé zpackané zpravodajské hry proti Rusku se má stát samotné Rusko, tedy přímo jeho diplomaté v Praze.

Tomáš Petříček se prý chtěl s Rusy domluvit, aby měli rozum a proběhlo to v tichosti

Nakolik absurdní je taková pohádka a výmysl, o tom svědčí i povídání o říkání, které dnes předvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček na tiskovce. Snažil se vysvětlit, že prý se chtěl s Rusy diplomaticky a v tichosti domluvit, aby oba diplomaté byli z Prahy odvoláni z Moskvy, aby to nemusela udělat Praha a diplomaty vyhostit, ale s Rusy prý nebyla žádná řeč, a tak chtě nechtě muselo české ministerstvo zahraničí oba diplomaty vyhostit. Tohle neuvěřitelné chucpe a blábol by si nevymyslela ani děcka z mateřské školy, protože máme věřit tomu, že ruští diplomaté s nejvyššími prověrkami prováděnými FSB a GRU jsou naprostí idioti.

Když se totiž mezi sebou pohádají, tak máme věřit tomu, že v návalu vzteku napíšou rozvědce hostující země a obviní svého kolegu diplomata z přípravy teroristického činu na území hostitelské země proti komunálním politikům v hlavním městě. Není třeba zdůrazňovat, že pokud by to byla pravda, oba diplomati by byli v Rusku nejspíš zastřeleni za vlastizradu. Ten jeden za to, že to vymyslel, a ten druhý za to, že mu v tom nezabránil kvůli své neschopnosti. Česká BIS se tak snaží ruské kontrarozvědce FSB nasadit do hlavy brouka o spolehlivosti obou diplomatů, jestli jim lze nebo nelze věřit.

Šéf BIS před měsícem tvrdil, že BIS informaci poskytl anonym. Dnes je to prý pro změnu jeden z právě vyhoštěných ruských diplomatů

Tyto kroky by lidé okolo Michala Koudelky nevymysleli. To je viditelný rukopis americké CIA z Langley, která podle všeho přispěchala na pomoc a poradila, aby se blamáž a průser se zpackanou hrou proti Ruské federaci hodila na hlavu dvěma ruským diplomatům pod nějakou historkou a výmyslem s cílem vyvolat chaos na ruské ambasádě v Praze, vyvolat podezření k vlastním diplomatům ze strany Kremlu, nastartovat prostě procesy chaosu, aby vina za zpackanou šaškárnu s ricinem padla na údajně zkorumpovaného, nervově labilního a mstivého ruského diplomata, který se jako chtěl pomstít kolegovi. Takovouto pohádku jsem opravdu ještě neviděl, nikde jsem o ničem podobném nečetl a představa, že ruský diplomat ve vzteku na kolegu bude riskovat od Moskvy kulku do hlavy za vlastizradu a za provokační operaci proti vlastní zemi, proti Ruské federaci, to si může myslet jenom naprostý kretén a skupinka českých novinářů okolo Bakalových médií.

Je to další důkaz toho, jak české tajné služby mají své občany za naprosté kretény, kterým lze předhodit jakýkoliv blábol a pytlovinu, že tomu budou všichni věřit, protože to říká BIS. A co říkala BIS před měsícem? Michal Koudelka poskytl 9. května rozhovor Lidovkám, kde odpálil informaci, že BIS se o ricinu dozvěděla od anonyma. V článku bylo vysvětlováno, že hrozba je reálná a díky skvělé práci BIS byly zachráněny životy nejen pražských starostů, ale možná i dalších lidí.

Tedy ředitel BIS před měsícem tvrdil, že ricin je reálný, ruský agent FSB s kufříkem pod diplomatickým krytím je reálný, informace je zaručená, ale pochází od anonyma. O pouhý měsíc později Andrej Babiš a Tomáš Petříček na tiskovce tvrdí, že informace byla hoax, podvrh, který české BIS poskytl ruský diplomat v Praze ve vzteku na svého kolegu, aby ho poškodil a vykreslil jako agenta FSB. Chápete? Rozumíte, že pokud by to byla pravda, tak ruský diplomat je teď chodící mrtvola, protože Moskva ho obviní ze spiknutí proti Ruské federaci a z vlastizrady z důvodu snahy poškodit a falešně obvinit jiného ruského diplomata v Praze?

Diplomat informující tajnou službu hostitelské země o nepřátelském plánu tajných služeb své země proti zemi hostitelské by skončil s prostřelenou hlavou, s obviněním z vlastizrady, celá jeho rodina by zmizela i s dětmi

Moskva na toto obviněni určitě nebyla připravena, protože taková stupidita je tak neslýchaná a nehorázná, že by jí nikdo nebral vážně. Ovšem Kreml se tím bude muset reálně zabývat a bude muset na to reagovat, protože bude muset chránit dobré jméno svých diplomatů. Mohlo by se stát, že tyto pohádky o zdivočelých ruských diplomatech, kteří rozesílají hoaxy o ostatních diplomatech, se rozšíří i proti dalším ruským ambasádám ve světě, kdy jakákoliv tajná služba hostující země si vymyslí, že ten a ten ruský diplomat nám poslal tu a tu falešnou zprávu, pokusil se tím vyvolat krizi, a proto ho naše země musí vyhostit. Ruské bezpečnostní systémy používají stále starou sovětskou a legendární Kaliněnkovu doktrínu.

Pokud jste o ní neslyšeli, jedná se v podstatě o to, že všichni ruští diplomaté, konzulové, zahraniční pověřenci a rovněž agenti tajných služeb ručí za svoji integritu a věrnost vlasti svojí vlastní rodinou, dětmi a rodiči. Pokud by ruský diplomat provedl jakýkoliv krok, výrok, operaci, posun, nebo rozhodnutí proti Ruské federaci, odnese to celá jeho rodina, včetně dětí. Americká CIA používá obdobný Benfordův protokol pro své operativce, který je v podstatě totožný se sovětskou doktrínou. A jistě i Michal Koudelka spadá pod Benfordův protokol od chvíle, kdy v centrále CIA v Langley převzal od ředitelky Giny Haspel legendární Tenetovu cenu za “collaboration”.

Zpackaná zpravodajská hra proti Ruské federaci musí vést k odvolání českého ministra zahraničí a šéfa BIS. Tato nehorázná blamáž nemá obdoby

Česká zahraniční politika klesá do takových hlubin, že se to ani nedá komentovat. V Moskvě si uvědomí, že celá česká zahraniční politika je řízena diletantem, kterého úkolují české tajné služby, které zpackaly zpravodajskou hru s ricinem, a tak se to snaží hodit na ruské diplomaty v Praze, kterým ale by hrozilo obvinění z vlastizrady, kdyby Moskva uvěřila, že jakýmsi konfliktem mezi sebou vyvolaly úmyslně krizi v česko-ruských vztazích a vrhly na Ruskou federaci podezření z chystání atentátu na tři české komunální politiky.

To je tak neuvěřitelné a stupidní chucpe, že nemohu uvěřit tomu, že tohle ze svých úst vypouští český ministr zahraničí. Zcela se proto ztotožňuji s názorem KSČM, že Tomáš Petříček by měl být ze své funkce odvolán. Totéž by mělo proběhnout i v čele BIS, kde není nadále myslitelné a udržitelné, aby v čele české kontrarozvědky byl někdo, kdo je držitelem medaile CIA, kterou obdržel při soukromém a utajeném ceremoniálu. Pokud nedojde ke změně, tyto provokace proti Ruské federaci se budou postupně opakovat v různých podobách a iteracích. KSČM pohrozila, že pokud Tomáš Petříček nebude odvolán, strana přestane podporovat ve sněmovně Babišovu vládu a její zákony. Pokud by k tomu došlo, reálně bude nakročeno k předčasným volbám.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZnásilnění v důsledku onemocnění schizofrenií?   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:54:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dvouletý trest pro Abdallaha Ibrahim Diallo za znásilnění šestnáctileté dívky vyvolal pochopitelně velkou reakci od vážných pochybností o přiměřenosti trestu až po krajní rozhořčení. Ve hře je ovšem i tvrzení, že pachatel trpí schizofrenií. Jako soudní znalec jsem se opakovaně setkal s tím, že někteří kolegové každého psychotika trpícího schizofrenií hodnotili jako univerzálně nezpůsobilého rozpoznat trestnost jejich činu a neschopného se ovládnout. Zkrátka, má-li někdo „papíry na hlavu“, je zcela beztrestný.

S tímto přístupem nesouhlasím. Podle mého mínění je nutné doložit, jak onemocnění v konkrétním případě ovlivňuje rozpoznání trestnosti a sebeovládání. Trpí-li někdo bludem, že je český král, těžko to vysvětluje proč krade v obchodním domě oblečení, které pak zpeněžuje. Pokud nemocný trpí megalomanickým bludem, že je bůh (v USA běžné) a dovede rozpoznat, kdo je vtělením ďábla, pak lze vysvětlit z tohoto příznaku, proč shazuje cestující do kolejiště metra.

Pachatel znásilnění prý ve vazbě slyšel hlasy v hlavě. To je jako příznak schizofrenie běžné a je to všeobecně známo. Tak známo, že je třeba uvážit, zda nejde o simulaci. Neznám soudní spis, nevyšetřoval jsem pachatele a nečetl soudní posudky. Dovedu si představit nemocného schizofrenií, který pod vlivem nemoci spáchá znásilnění. Jednalo by se však o tak vážný stav, že by na místě bylo ochranné léčení, případně detence. Pokládám však za sotva pravděpodobné, že by nemocný v takovém stavu unikl pozornosti během pobytu v Německu a nejpozději už při jeho zatčení. Velmi nestandardní chování rozpoznají i policisté.

Simulovat s úspěchem dlouhodobě schizofrenii je velmi obtížné (nikoli úplně nemožné), pokud je simulant pozorován odborníky. Komplikací je cizí původ, protože chybí zkušenosti, co je v místě původu normou. Z „etických“ důvodů jsou však všichni léčeni, takže je nejasné, čemu přičítat náhlé zmizení psychózy. Domnívám se, že pravděpodobnějším důvodem znásilnění než byť i přítomná schizofrenie je defektní mravní výchova pachatele, která je možná v zemi jeho původu normou. Každý muž v 15 letech s IQ nad 70 ví, že znásilnění je trestné. Je to tabu v každé trochu kulturní kultuře. I mentálně retardovaný s IQ 50 mi řekl: „Nesmím sahat na holčičky.“

Odpovědnost za znásilnění nese v každém případě i Německo, jehož představitelka pozvala ilegální imigranty, kteří se pak volně pohybují i v zemích, kam nebyli pozváni. Německo by mělo nést náklady léčení a odškodnit újmu oběti. A to by bylo hodně drahé.

MUDr. Ivan David

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČerný muslimský policista zastřelil v USA nevinou bělošku a nikomu to nevadí   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:43:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policisté měli vypnuté osobní kamery. Strážník somálského původu Mohamed Noor vystřelil skrze otevřené okno vozu. Paní hlídku sama zavolala a byla zavražděna když v klidu přicházela k policejnímu autu a to i přesto, že Mohammed Noor viděl, že není ozbrojena.

Nepamatuji si, že by někdo někde klečel na podporu tyhle paní, ze by za ni bojovala Antifa, ze by plakaly celebrity v televizi nebo že by běloši vysil do ulic a rabovali, ze by zapalovali auta a zabíjeli. Přestože je černochu v USA jen 13% , páchají násilné kriminality zhruba z 50%. Běloch je policii zastřelen 2x častěji. Dle FBI.

Když černoši vraždí bělochy je to pro mnohé sukničkáře, bojovníky proti rasismu a Antifu OK!!!

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý Klausův poradce o vyhoštění ruských diplomatů: Totálně neschopná BIS si snaží zachránit zbytky renomé   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:27:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf na svém Facebooku uveřejnil příspěvek, v němž odmítl souhlasit s tím, že celá ricinová kauza vznikla v důsledku vnitřního boje mezi pracovníky ambasády RF. Uplatnění této teorie při vládním rozhodování je tak podle něj spíše výsledkem úspěšně realizované snahy BIS o rehabilitaci své image.

„Story, že totálně neschopná BIS si snaží zachránit zbytky renomé tím, že hodí vlastní totálně zvrtanou akci na Rusy, je mnohem uvěřitelnější, než pohádka o tom, jak jeden ruský diplomat ve snaze odrovnat soka se pokusil úspěšně nabulíkovat BIS, že ten jeho sok chystá ricinový atentát ...“ napsal Hasenkopf na Facebooku.

Jelikož důkazy dotyčné verze nejsou přístupné veřejnosti, může tahle představa o vyrovnání účtu být podle Hasenkopfa uznaná za pravděpodobnou „snad jen v deliriu“. Zároveň ale Hasenkopf podotýká, že i v případě její pravdivosti není možné zbavit odpovědnosti ani novináře, ani samotnou bezpečnostní informační službu, kteří v důsledku své neprofesionality dopustili unik a zveřejnění příběhu, jenž nebyl důkladně ověřen.

„... tomu by se dalo věřit snad jen v deliriu a nesměli by se kolem toho motat profláklí rusofobové Petra Procházková a Ondřej Kundra, nesmělo by tam dojít k evidentně řízenému úniku informací do médií, a onen diplomat, na kterého se jiný diplomat měl pokusit hodit plánování atentátu, byl nesměl být mezi vyhoštěnými, protože pokud by ta historka měla být pravdivá, musel by se mu věčný generál in spe Koudelka osobně omluvit,“ zdůraznil Hasenkopf.

„Sorry jako, ale debila si dělejte z někoho jiného ...,“ uzavřel celou věc Hasenkopf.

Vyhoštění ruských diplomatů

Česká vláda v pátek 5. června kvůli ricinové kauze přistoupila k ráznému a ostrému kroku, jímž je vyhoštění dvou ruských diplomatů.

„Z informací a důkazů, které jsem obdržel od BIS, vyplývá, že celá kauza vznikla v důsledku vnitřního boje mezi pracovníky zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze, kdy jeden z nich zaslal cíleně BIS smyšlenou informaci o plánovaném útoku proti českým politikům,” vyjádřil se k věci premiér Andrej Babiš a poděkoval BIS.

Dodal také, že v této souvislosti byli dva lidé prohlášeni za nežádoucí na českém území. Michail Brjuchanov, zástupce vedoucího federální agentury, Sputniku prozradil, že vyhoštěnými diplomaty jsou Andrej Viktorovič Končakov, dočasně pověřený výkonem funkce ředitele Ruského střediska vědy a kultury v Praze, a zaměstnanec zastupitelské kanceláře Igor Rybakov.

Premiér k věci uvedl, že celá kauza poškodila česko-ruské vztahy a způsobila bezdůvodné vytížení českých bezpečnostních složek. Česko tak dle Babiše nemůže tolerovat podobné akce na svém území.

„Máme zájem na dobrých vztazích se všemi zeměmi, ale jsme svrchovaný stát a takovéto akce na našem území nejsou přijatelné,” uvedl Babiš.

K věci se vyslovil i Petříček, který uvedl, že se diplomacie snažila záležitost vyřešit diskrétně. Zdůraznil však, že jí ale ruský přístup nedal jinou možnost, než přistoupit k prohlášení dvou diplomatů ze persona non grata.

„Ministerstvo zahraničí mělo snahu vyřešit tuto nepříjemnou situaci diskrétně a diplomatickou cestou. To nakonec nebylo možné. Přístup Ruské federace nám nedává jinou možnost, než vyhoštění diplomatických zástupců,” doplnil Babišova slova šéf české diplomacie.

Česká vláda se tak podle ministra rozhodla i s vědomím, že z ruské strany bude nejspíše následovat reciproční krok. V diplomacii je totiž obvyklé, že na vypovězení diplomatů druhý stát reaguje zrcadlově.

Připomeňme, že pokud jde o kauzu s ricinem, Velvyslanectví RF v ČR se již v minulosti ohradilo proti spekulacím o údajně dovezeném jedu. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve označil zprávy českých médií za kachnu. Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov uvedl, že nikdo nepředkládá žádné důkazy toho, že se Moskva pokusila někoho v Česku otrávit.

Zdroj: Facebook, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA hodlají stáhnout z Německa 9,5 tisíce svých vojáků. Zamíří do Polska   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:23:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy hodlají snížit svou vojenskou přítomnost v Německu. Některá vojska stažená ze Spolkové republiky budou přemístěna do Polska a dalších zemí, část se vrátí do Spojených států.

Americký prezident Donald Trump nařídil Pentagonu snížit počet amerických jednotek rozmístěných v Německu. V pátek to uvedla tisková agentura Reuters s odvoláním na oficiálního vysoce postaveného zástupce Spojených států.

Podle slov tohoto úředníka bude z Německa staženo 9,5 tisíce amerických vojáků a důstojníků. V současné době se v Německu nachází asi 34,5 tisíce amerických vojáků.

Některá vojska stažená z Německa budou přemístěna do Polska a dalších zemí, část se vrátí do Spojených států, uvedl výše uvedený americký zástupce. Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) američtí vojáci Německo opustí v září.

Součástí nařízení má být i omezení maximálního počtu amerických vojáků, kteří mohou být naráz rozmístěni v Německu. Podle nových pravidel trvale či dočasně může být v zemi rozmístěno nejvýše 25 tisíc příslušníků ozbrojených sil. Podle stávající praxe se jedná o 52 tisíc mužů a žen v uniformě.

Podle zdrojů možnost výrazně snížit vojenskou přítomnost v Německu se v Bílém domě probírala již od loňského září a údajně nesouvisí s rozhodnutím německé kancléřky Angely Merkelové odmítnout účast na zasedání skupiny G7 ve Washingtonu.

Každopádně vztahy mezi oběma severoatlantickými spojenci jsou v poslední době poněkud napjaté. Americký prezident Donald Trump kritizuje Německo za nedostatečné výdaje na obranu a spolupráci s Ruskem na stavbě plynovodu Nord Stream 2. Američtí zákonodárci mezitím chystají uvalit na plynovodní projekt, který kancléřka podporuje, další sankce.

V květnu americká velvyslankyně ve Varšavě Georgette Mosbacherová nevyloučila, že by v Polsku mohly být rozmístěny americké jaderné zbraně:

„Pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAG5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí: Praha ponese zodpovědnost za vyhoštění ruských diplomatů   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:19:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničí dnes reagovalo na incident s vyhoštěním svých diplomatů z ČR. Ve svém prohlášení uvedlo, že Rusko podnikne přiměřená odvetná opatření v reakci na vyhoštění diplomatů. Česká strana tak bude muset nést zodpovědnost za svůj krok.

Již dříve jsme informovali, že Rusko na krok české strany okamžitě reagovalo slovy, že bude následovat zrcadlová odpověď. To potvrdil například poslanec za Jednotné Rusko a první místopředseda mezinárodního výboru Rady federace Vladimir Džabarov, ale také předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij.

Nyní se k věci blíže vyslovilo i ruské ministerstvo zahraničí.

„Na akci Prahy nebude následovat jen adekvátní odpověď z naší strany, ale tento krok bude vzat v potaz i při formování ruské linie vůči České republice. Za takové provokace bude nutné nést odpovědět,“ uvedl resort na svých webových stránkách.

Dále MZV RF uvedlo, jak se česká země podle jejich mínění v této souvislosti zachovala.

„Česká strana jednala nečestně a nedůstojně, když se rozhodla učinit tento nepřátelský krok. České orgány bez jakýchkoli důvodů způsobily vážnou újmu rusko-českým vztahům,“ uvedlo ministerstvo.

Vyhoštění ruských diplomatů

Dnes jsme informovali o tom, že se česká vláda rozhodla z naší země vyhostit ruské diplomaty, a to v souvislosti s tzv. ricinovou kauzou. Konkrétně mají být z Česka na pokyn vlády vyhoštěni dva ruští diplomaté, kteří dle informací českých úřadů pracují pro ruské tajné služby. Na odjezd ze země mají 48 hodin. V pátek to uvedl premiér Andrej Babiš a ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Český premiér Andrej Babiš k věci podotkl, že celá kauza poškodila česko-ruské vztahy a způsobila bezdůvodné vytížení českých bezpečnostních složek. Česko tak dle Babiše nemůže tolerovat podobné akce na svém území.

„Z informací a důkazů, které jsem obdržel od BIS, vyplývá, že celá kauza vznikla v důsledku vnitřního boje mezi pracovníky zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze, kdy jeden z nich zaslal cíleně BIS smyšlenou informaci o plánovaném útoku proti českým politikům,“ vyjádřil se k věci premiér a poděkoval BIS.

Tomáš Petříček uvedl, že se diplomacie snažila záležitost vyřešit diskrétně. Zdůraznil však, že jí ale ruský přístup nedal jinou možnost než přistoupit k prohlášení dvou diplomatů ze persona non grata.

„Ministerstvo zahraničí mělo snahu vyřešit tuto nepříjemnou situaci diskrétně a diplomatickou cestou. To nakonec nebylo možné. Přístup Ruské federace nám nedává jinou možnost, než vyhoštění diplomatických zástupců,“ doplnil Babišova slova šéf české diplomacie.

Český krok bude mít následky

Uvádí se, že krok České republiky může ovlivnit i návštěvu českého prezidenta Miloše Zemana, který má přijet do Moskvy na vojenskou přehlídku věnovanou vítězství vе Velké vlastenecké válce. Ta byla kvůli pandemii koronaviru přesunuta z původního termínu 9. května a bude se konat 24. června.

Džabarov rovněž potvrdil, že krok české strany zhorší vzájemné vztahy mez i RF a ČR.
Ruské velvyslanectví v ČR následně uvedlo, že je hluboce rozčarováno takovými kroky svých českých partnerů a dodalo, že toto rozhodnutí znamená menší prostor pro vedení konstruktivního dialogu.

„Jsme hluboce rozčarováni z takového přístupu českých partnerů, jenž nechává čím dál menší prostor pro konstruktivní dialog,“ stojí ve vyjádření na Facebooku.

O vyhoštění pak velvyslanectví hovoří jako o vykonstruované provokaci a nepřátelském kroku.

Ricinová kauza a „ruský agent“

Dne 26. dubna totiž týdeník Respekt přišel se zprávou, že podle jeho zdroje z tajných služeb do Prahy přicestoval muž s ruským diplomatickým pasem, který měl údajně v kufru smrtící jed ricin a mohl by představovat nebezpečí pro české komunální politiky. V souvislosti s tím pražský primátor Zdeněk Hřib, starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný dostali ochranku.

Bezpečnostní a informační služba však informace o údajném nebezpečí pro české politiky nedokázala nijak potvrdit, neboť rozvědka sama obdržela informaci od anonymního zdroje.

Velvyslanectví Ruska v ČR se již v minulosti ohradilo proti spekulacím o údajně dovezeném jedu. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve označil zprávy českých médií za kachnu. Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov podotkl, že nikdo nepředkládá žádné důkazy toho, že se Moskva pokusila někoho v Česku otrávit.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAGz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3284 sec,0.0356 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,480kB