Sobota 06 červen 2020
Mluvčí francouzské vlády: Protest týkající se Traorého ve Francii je „nesrovnatelný" s demonstracemi týkajícími se Floyda v USA   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:12:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francie uvedla, že nedávný protest v Paříži proti policejnímu násilí a demonstrace týkající se George Floyda v USA nejsou srovnatelné.

Tisíce demonstrantů uspořádaly v úterý demonstrace za zabití afrického Francouze jménem Adama Traoré, který zemřel v policejní vazbě v roce 2016.

Mluvčí francouzské vlády Sibeth Ndiaye řekla, že protest skončil politováníhodnými třenicemi, ale policie odpověděla zdrženlivě. Dodala, že tato demonstrace, která byla zakázána, probíhala po většinu času klidně. Na konci demonstrace, kdy se lidé rozcházeli, došlo k událostem, které byly samozřejmě odsouzeníhodné a politováníhodné. Úřady zasáhly zdrženlivě.

Asi 20 tisíc lidí vyšlo do ulic na protest proti použití nadměrné síly ze strany policie v souvislosti se smrtí 24letého Adamy Traorého v roce 2016. Někteří přirovnávali jeho smrt ke smrti George Floyda ve Spojených státech, který minulý týden zemřel v rukou čtyř policistů.

Floydova smrt vyvolala protesty napříč USA, které jsou provázeny násilím a použitím nadměrné síly policistů proti demonstrantům.

Mluvčí francouzské vlády Sibeth Ndiaye řekla, že ve Francii neexistuje žádné institucionalizované policejní násilí, a trvala na tom, že policisté, kteří se dopustí takového činu, jsou vyšetřováni a sankcionováni.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd arabského jara k americkému jaru   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:10:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Smrt George Floyda vyvolala v USA velké demonstrace. Akce na různých místech eskalují a v některých městech došlo ke střelbě a k loupežím. Americký prezident Donald Trump v této vážné situaci před několika dny v televizním projevu prohlásil, že chce podle Zákona o povstání mobilizovat k potlačení demonstrací plně vyzbrojené vojáky, což vyvolalo velkou reakci veřejnosti. Mnoho Američanů si pamatuje arabské jaro v některých severoafrických zemích před 10 lety. Říkají, že teď prožívají americké jaro.

USA dlouhou dobu pod záminkou lidských práv zasahují do vnitřních záležitostí ostatních zemí, šíří americkou demokracii, povzbuzují k nepořádku v zahraničních zemích a podvracejí vlády s odlišnými politickými postoji. Bushova vláda podporovala barevnou revoluci na Ukrajině a Obamova vláda vyvolala arabské jaro v Tunisku a v Egyptu. Současná vláda očividně zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, Ruska, Íránu a Venezuely.

Číňané říkají, že kdo si hraje s ohněm, ten se spálí. USA, které často vyvolávají nepokoje v ostatních zemích, teď sklízí hořké plody, které zasely.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí: Epidemie nového koronaviru je varování pro lidstvo   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:09:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
5. června je Světový den životního prostředí, jehož letošním tématem je „Biodiverzita". Výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí Inger Andersenová téhož dne vysoce ocenila velké úspěchy Číny v ochraně životního prostředí. Prohlásila, že vypuknutí epidemie nového koronaviru je varování přírody pro lidstvo.

Akci Světového dne životního prostředí na rok 2020 pořádá Kolumbie a letošním tématem je „Biodiverzita". Biodiverzita se dotýká lidského života. Různé pohromy včetně epidemie zápalu plic způsobeného novým koronavirem ukazují, že lidstvo je propojeno se sítí života. Generální tajemník OSN António Guterres ve videoprojevu řekl:

„Nový koronavirus se v současnosti šíří po celém světě a ohrožuje zdraví lidí a jejich běžný život. Pokud chtějí lidé žít déle, tak musíme věnovat pozornost přírodě. Celá Země musí udělat změny a trvat na trvale udržitelných životních návycích, zemědělství a obchodních modelech."

Výzkum ukazuje, že počet nemocí lidí přenášených zvířaty se zvyšuje, a staly se vážným rizikem pro veřejné zdraví. V současnosti tyto nemoci každoročně nakazí miliardu lidí a několik milionů lidí v jejich důsledku zemře. Tyto nemoci tvoří 60 % známých epidemií a 75 % nových nemocí.

Výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí Inger Andersenová poukázala na to, že epidemie nového koronaviru je varování přírody pro lidstvo. Jasně to odráží, že lidé poškozují biodiverzitu a také poškozují základní systém svého života.  

„Země nás upozornila novým koronavirem, že se musíme změnit. Lidské aktivity v různých oblastech dlouhodobě mění Zemi. Ve snaze změnit přírodní zákony jsme vážně poškodili ekologický systém a biodiverzitu, což způsobilo změny klimatu a potravinovou krizi. To ohrožuje naši schopnost přežití a vyvolává to sérii nových epidemií, včetně nového koronaviru, proto je čas uvědomit si toto varování Země. Proto na Světový den životního prostředí apelujeme na přijetí okamžitých akcí na ochranu přírody. To sníží riziko velké epidemie do budoucna, a také to pomůže realizovat cíle trvale udržitelného rozvoje."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí politici, kteří povzbuzují americké podniky k opuštění Číny, opět mluví o svých snech   
Pridal tk Sobota 06 červen 2020 - 06:07:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I přes dopady epidemie někteří politici ve Spojených státech neuvažují o tom, jak rozšířit otevírání se světu a spolupráci pro větší podporu, ale drží se myšlení studené války a neustále propagují falešné teorie, jako je „hospodářské oddělení" a „desinizace průmyslového řetězce".

Podle střízlivých osobností v mezinárodních hospodářských kruzích je však současný globální dodavatelský a průmyslový řetězec vytvářen rozdělením trhu, dělbou práce a spoluprací mezi zeměmi světa. Na základě pravidel tržní ekonomiky rozmisťují nadnárodní podniky zdroje po světě, aby maximalizovaly zisky. Jak by mohly sledovat proměnlivé směry amerických politiků?

Podle článku v novinách The Wall Street Journal není americká závislost na Číně jen o nákupu roušek nebo dodavatelských řetězcích pro iPhone. Čínské společnosti jsou hlavními zákazníky špičkového technického odvětví ve Spojených státech. Zahraniční studenti z Číny také pomáhají zvyšovat příjmy amerických univerzit a po celá desetiletí zmírňují problém nedostatečných investic do základního přírodovědného a matematického vzdělávání.

Podle nedávné zprávy zveřejněné skupinou Rhodium Group byla v době epidemie v prvním čtvrtletí letošního roku výše investičních projektů vyhlášených americkými společnostmi v Číně 2,3 miliardy amerických dolarů, což je jen o málo nižší než čtvrtletní průměr loňského roku. Zdá se, že americké společnosti neuvažují o výrazném snížení svých investic v Číně.

Podle údajů klesl do roku 2019 podíl přidané hodnoty zpracovatelského odvětví na HDP ve Spojených státech na 11 %, což je nejnižší úroveň od roku 1947. Americká obchodní komora nedávno varovala americkou vládu, aby nezacházela příliš daleko ve snahách o „rozsáhlé stažení amerického dodavatelského řetězce z Číny", protože to může poškodit americkou ekonomiku.

Podle webové stránky časopisu Foreign Policy je názor amerických představitelů, že virová pandemie „vrátí pracovní místa zpět do Spojených států" jen zbožné přání a neexistuje důkaz, že by společnosti dychtily přesunout své podniky zpět do Spojených států.

Náhlé vypuknutí epidemie nezměnilo čínské výhody v dodavatelském řetězci globálního průmyslu, čínská pevná ochrana dodavatelského řetězce globálního průmyslu a přístup k podpoře vyšší úrovně otevírání se světu ukazuje, že Čína dál posiluje důvěru zahraničních podniků.

V poslední době přiletěly díky aktivní podpoře vlád Číny a Německa do Číny dvě charterová letadla se stovkami německých ředitelů na vysoké úrovni na palubě. Kromě toho Čína zřídila „rychlý kanál" pro návrat do Číny s Japonskem, Korejskou republikou a dalšími příslušnými zeměmi, aby pomohla zahraničním podnikům v Číně obnovit výrobu. Mezinárodní společenství uvedlo, že „nashromáždilo zkušenosti pro globální obnovení práce a stanovilo model spolupráce".

Je třeba poznamenat, že čínská vláda nedávno vydala Celkový plán výstavby přístavu volného obchodu na Hainanu, který jasně stanovuje nulovou sazbu pro některé zboží, preferenční daňové politiky, podporu talentovaných lidí, pohodlné celní odbavení, rychlé schvalování, přeshraniční služby, otevření finančního odvětví a další výhody. To nepochybně dál zvýší přitažlivost čínského trhu a přinese to víc příležitostí pro rozvoj nadnárodním podnikům.

„Obrovskou tržní kapacitu Číny nelze ignorovat," napsal The Wall Street Journal v článku. To je jak objektivní realita, tak celosvětový konsenzus.

Takzvané „ekonomické oddělení", které propagují američtí politici, není ničím jiným než pouhým sněním, které nikoho neoklame!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1143 sec,0.0375 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,289kB