Neděle 07 červen 2020
Černý násilník od Terezína trpí náhle schizofrenií, ale předtím bez potíží přišel do Evropy a páchal kriminalitu...   
Pridal tk Neděle 07 červen 2020 - 06:43:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Černý násilník od Terezína trpí náhle schizofrenií, ale předtím bez potíží přišel do Evropy a páchal kriminalitu. To mu jeho choroba nevadila. Z vězení bude venku ještě letos. Jak moc je nezávislá česká justice?

O případu směšného dosouzení Abdallaha Ibrahima Dialla za znásilnění 16 leté české dívky bylo již napsáno dost. Násilník z Mali dostal 2 roky. To ve skutečnosti znamená, že se mu započte rok vazby a již letos bude propuštěn na svobodu (možná již dokonce po prázdninách). V tom mu imigrantské neziskovky jistě dobře poradí a pokrokové soudy také nebudou mít námitky. Jak správně upozorňují nezávislá media, přenesl se do ČR model ze západní Evropy. Uprchlík- kriminálník je vždy prohlášen za “duševně nemocného”, uklizen do ústavu a potichu záhy zase propuštěn na svobodu, kde dál páchá trestnou činnost. Tento uprchlík prý trpí schizofrenií. Oficiálně se jedná o velmi vážnou duševní poruchu, rozdvojení osobnosti.

Zajímavé na jeho případu je, že tento výtečník s takto vážnou poruchou bez potíží přicestoval do Německa z Mali (údajně se narodil v Lýbii, ale má občanství Mali). Překročil několik hranic, na lodi ho neziskovky převezly do Itálie a pak Německa, kde páchal opakovaně trestnou činnost. Po vyhoštění nasedl do vlaku a znásilnil českou nezletilou. To se u něj žádná vážná duševní porucha kupodivu neprojevovala. Změna nastala až u litoměřického soudu. Ten ho náhle prohlásil na základě zkoumání soudního znalce Jana Flídra za duševně nemocného a udělil mu směšný trest.

To znovu otevírá vážnou otázku “nezávislost” české justice, která byla zavedena havlisty pro roce 1989. Jeden z pilířů údajné nezávislosti je doživotní jmenování soudců. Jenže je naše justice skutečně nezávislá, když ve všech politických procesech rozhoduje přesně podle zadání nadnárodních elit? Nebo je jen zcela nezávislá na jakékoliv kontrole českými občany a jimi zvolenými zástupci a ve skutečnosti slouží jako nástroj rozvratu naší země?

Dejte si do protikladu odsuzování českých vlastenců k trestům za kritiku menšin, posty na sociálních sítích a směšné odsouzení (nebo rovnou osvobození) pachatelů z řad vyvolených menšin. Tohle přece nemá se skutečnou spravedlností nic společného! Nejde jen o údajnou korupci soudů, tohle je řízený proces.

Milan
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokud je J.Biden nejlepší z Demokratické strany, pak Bůh opustil USA   
Pridal tk Neděle 07 červen 2020 - 06:32:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zpráv z mainstreamu získal J. Biden potřebný počet hlasů a má tak nominaci za Demokratickou stranu na úřad prezidenta USA jistou.

Kdo se ovšem podívá na situaci detailněji, pak zjistí, že se USA nacházejí, z jistého úhlu pohledu, ve stejné fázi jako Sovětský svaz před rozpadem ... a koneckonců i před koncem bolševika u nás.

O co jde - vládnoucí elitu tvoří geronti, kteří trpělivě čekali, až na ně dojde řada v přístupu ke korytu. O žádné blaho národa nejde o žádnou vizi nebo službu národu. Jde jen o moc. Jde o to se alespoň na chvíli dostat nejvýše, nikoho před sebe nepustit. Svého času se říkalo, že v Sovětském svazu je podmínka pro jmenování do hodnosti maršála udržet meč a moč ... Netřeba asi komentovat.

Ideálně a bohužel jen v teoretické rovině by měli být nejvyšší politici elitou národa. Pokud na nejvyšší exekutivní funkci v USA (ale asi i ve světě) Demokratická strana USA někoho navrhuje, pak by to měl být ten nejlepší a nejschopnější z jejich řad. Navrhli J. Bidena. Člověka, o kterém i sluníčkem nasvícený mainstream veřejně přiznává, že se u něj projevuje pokročilé stádium Alzheimera, v důsledku čehož plácá "páté přes deváté".

Do náročné funkce na předpokládanou dobu 8 let nominovali člověka, který má nejproduktivnější léta dávno a dávno za sebou - nar. 1942. Člověka, který by měl být vyšetřován jako těžký zločinec pro své kroky na Ukrajině - resp. finanční vydírání a korupci v rozsahu větším než malém. Nominace tedy jen dokazuje jaké "úrovně" jsou elity v USA, v tomto případě v Demokratické straně.

Tvrdím, že pokud je J. Biden to nejlepší, co Demokraté mohou nabídnout, pak Bůh opustil USA. Pokud nechceme, aby opustil i nás, tak si to přiznejme a vyvoďme důsledky - zejména co se týče prezentování vzoru hodného následování.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8329-pokud-je-jbiden-nejlepsi-z-demokraticke-strany-pak-buh-opustil-usa.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTvrdá slova z Moskvy: Zacharovová okomentovala vyhoštění ruských diplomatů z České republiky   
Pridal tk Neděle 07 červen 2020 - 06:25:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vyhoštění dvou ruských diplomatů z České republiky vezme Moskva v úvahu při vytváření vztahů s Prahou, budou přijata odvetná opatření, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

V pátek český premiér Andrej Babiš s odkazem na tajné služby prohlásil, že česká vláda se rozhodla vyhostit ze země dva ruské diplomaty, což souvisí s případem údajného převozu jedu ricinu do České republiky ruským diplomatem. Jak sdělil Sputniku náměstek ředitele Rossotrudničestva Michail Brjuchanov, vyhoštění zaměstnanci musí opustit Českou republiku do 48 hodin.

„Učinili jsme komentář, oficiální prohlášení, že jsme to kvalifikovali i jako nepřátelský, obecně vzato urážející akt. Neslušný akt. Ale samozřejmě, budou i odvetná opatření. Ale nejdůležitější věcí je to, že nebudou pouze reciproční, zrcadlová nebo symetrická opatření, ale to vše samozřejmě bude bráno v úvahu při vytváření kurzu vůči tomuto státu. Nemůže existovat žádné jiné řešení,“ řekla Zacharovová ve pořadu kanálu YouTube Solovjov LIVE.

Dříve v sobotu na vyhoštění ruských diplomatů reagoval i šéf ruské rozvědky Služby vnější rozvědky RF (SVR) Sergej Naryškin, který varoval před odvetnými opatřeními.

„Odvetná opatření budou následovat. Obecně vzato je to ale samozřejmě velmi hnusná a podlá provokace ze strany českých úřadů,“ řekl Naryškin novinářům.

Týdeník Respekt napsal 27. dubna s odkazem na zdroj ve speciálních službách, že začátkem měsíce dorazil do Prahy muž s ruským diplomatickým pasem a přivezl v kufru jed ricin. Podle časopisu pokračoval muž na ruské velvyslanectví.

Česká televize 10. května uvedla, že tento muž je Andrej Končakov, výkonný ředitel zastupitelství Rossotrudničestva v České republice. Česká média tvrdila, že kvůli němu byli pod policejní ochranou tři pražští komunální politici spojení s přejmenováním náměstí před ruským velvyslanectvím na počest Borise Němcova, postavením pomníku vlasovcům a odstraněním pomníku sovětského maršála Ivana Koněva.

Ruské velvyslanectví v České republice vyvrátilo zprávy o přivezeném jedu a označilo je za „nepřípustné a hnusné“. Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov prohlásil, že zprávy českých médií vypadají jako další kachna. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že nikdo nepředkládá důkazy, že se Moskva pokusila někoho v České republice otrávit.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CBkq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAktivisté v Londýně na výročí Dne D pomočili sochu Churchilla. Protesty se konaly i v Praze   
Pridal tk Neděle 07 červen 2020 - 06:15:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protesty proti policejní brutalitě a rasismu se přelily ze Spojených států do Evropy. V Londýně na ně doplatil pomník bývalému britskému premiérovi Winstonu Churchillovi. Demonstranti v den výročí vylodění v Normandii sochu počmárali a pomočili. Později se vyřádili i na soše amerického prezidenta z doby občanské války Abrahama Lincolna.

K vandalskému činu došlo při několikatisícové demonstraci, kterou pořádalo hnutí Black Lives Matter na Parliament Square v Londýně. Sochu Churchilla vandalové posprejovali zelenou barvou a počmárali hanlivými nápisy. Podle videa zveřejněného na sociálních sítích jeden z účastníků akce se na podstavec dokonce vymočil.

K vandalskému činu navíc došlo v den 76. výročí vylodění spojeneckých sil v Normandii v době 2. světové války. Policie řádění demonstrantů nečinně přihlížela. Poté, co byl akt vandalismu dokonán, pomník policisté obklopili.

Demonstranti se ale následně pustili do dalšího památníku. Jím byla socha republikánského prezidenta Abrahama Lincolna z dob občanské války Severu proti Jihu. Ačkoli právě on se zasloužil o zrušení otroctví ve Spojených státech, demonstranti sochu obložili plakáty s hesly a počmárali ji jmény zemřelých černochů.

Protesty, které způsobila smrt Afroameričana Geroge Floyda v americkém Minneapolisu po brutálním zásahu policie, se v Londýně konaly i navzdory varování ministra zdravotnictví Matta Hancocka, který prosil veřejnost, aby se vyhnula velkým shromažďováním kvůli pandemii koronaviru.

„Stejně jako mnoho dalších jsem šokovaný smrtí George Floyda a chápu, že lidé jsou z toho hluboce rozrušeni. Stále ale čelíme zdravotní krizi a koronavirus zůstává skutečnou hrozbou a důvodem, proč je teď důležité, aby lidé tato pravidla tento víkend dodržovala, je ochránit sebe a svou rodinu před touto hroznou nemocí,“ vyzval ministr.

Na demonstraci byli přítomni dobrovolníci, kteří poskytovali dezinfekční prostředky na ruce, rukavice a masky.

Protestovalo se i v Praze

Protesty se nevyhnuly ani Praze. Na Staroměstském náměstí odpoledne demonstrovaly proti policejnímu násilí a rasismu asi tři stovky převážně mladých lidí. Podle informací ČTK se akce z větší části účastnili cizinci. Mezi demonstranty byla hodně slyšet angličtina. Mezi řečníky byli Američané dlouhodobě žijící v Praze. Ti ve svých projevech zdůraznili, že se v české metropoli s projevy rasismu nesetkávají.

Účastníci akce na náměstí poklekli a předčítali jména obětí údajné policejní brutality. Demonstranti v Praze měli roušky s nápisem „I can´t breathe“ (nemohu dýchat), transparenty „Bez spravedlnosti není mír“ a různá protirasistická hesla. Skandovali „Black Lives Matter“ (na černošských životech záleží).

Zhruba po dvou hodinách se část protestujících vydala na pochod k americké ambasádě. Před její vrata položili transparenty a skandovali jméno George Floyda. Celá akce skončila kolem 19. hodiny a obešla se bez incidentů. Organizátoři dopředu avizovali, že nebudou akceptovat žádné násilí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CBkm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč čelí tragédie rasové diskriminace ve Spojených státech „někteří západní vůdci„ přestanou mluvit "   
Pridal tk Neděle 07 červen 2020 - 06:07:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Smrt zatýkaného černocha George Floyda, jehož zabil policista ve městě Minneapolis v Minnesotě, vyvolala vlnu protestů a demonstrací. Ty teď probíhají i v dalších amerických městech a policie nad nimi místy zcela ztratila kontrolu. Když mezinárodní společenství odsoudilo americké rasové diskriminaci, někteří západní vůdci, kteří vždy rádi mluvili o „demokracii" a „lidských právech" se od toho naprosto zdrželi a stali se hloupými. Jak trapné jsou jejich rozpaky „mluvení a zastavení"?

Nedávno byl kanadský premiér Justin Trudeau v rozpacích, když se ho zeptal reportér na tiskové konferenci, co si myslí o „americkém vůdci, který hrozí, že použije vojenské síly proti americkým demonstrantům." Než promluvil, byl naprosto tichý po dobu 22 sekund a téměř se vyhnul otázkám. Na konec odpovídal na tom, že zaměří svou práci na Kanaďany. Britský premiér Boris Johnson až týden po nehodě s Floydou prohlásil, že „rasismus a rasistické násilí nemá v Británii místo". Jeho reakci na americké násilné potlačení demonstrantů média kritizovala za úmyslné vyhnutí problému.

Ve stejné době australský premiér Scott Morrison hrál také Tai Chi v otázce rasové diskriminace ve Spojených státech, takže vůdce Strany zelených Adam Bandt naléhal na Morrison, aby reagoval na „špatný výkon" americké vlády.

Jak australské „Sky News" 4. června komentovaly, „Pokud vedoucí představitelé jiné země použijí slzný plyn k rozptýlení pokojných demonstrantů pro fotografování nebo hrozí, že použijí vojenské síly k potlačení protestů, světoví vůdci to komentují." Avšak jsou někteří vedoucí představitelé západních zemí hluché a hloupé tvář šokujících praktik americké vlády, což také vytvářelo ostrý kontrast k jejich vyjádření do jiných zemí. Zdá se, že tito politici, kteří jsou ve všední dny velmi silní na pódiu, jsou jen malými stoupenci amerických politiků.

Obzvláště v posledních několika letech, poté, co USA jim daly pár lekcí v otázkách tykajících se hospodářství, obchodu a bezpečnosti. I když je známo, že retrográdní jednání jako šikanovací menšiny jsou v rozporu s axiomy, předstírají, že jsou na okraji a mlčí a neodvažují se podle libosti komentovat.

V průběhu času se ticho stalo bezmocným výběrem některých západních politiků. Některé západní země samy mají závažné problémy s rasovou diskriminací a někteří politici dokonce podporují bílou nadřazenost. Smrt zatýkaného černocha George Floyda vyvolal nejenom globální vlnu protestů proti USA, ale také si v Spojeném království, Austrálii a Kanadách vyžádal demonstrace.

Z historického hlediska měly hlavní západní země černou historii kolonialismu v raných fázích kapitalistického vývoje, který se stal hlavním zdrojem globální rasové diskriminace. Dnes je v západních zemích, jako je Spojené království, Austrálie a Kanada, ze složitých důvodů, jako jsou sociální systémy a polarizace mezi bohatými a chudými, v médiích se také často objevila nespravedlivá zacházení, které trpí lidé barvy a etnických menšin, což je na stejné úrovni jako v USA. Londýnské nepokoje v roce 2011 a Stockholmské nepokoje v roce 2013 byly způsobeny hlavně rasovou diskriminací. Z tohoto pohledu mnoho lidí v západních zemích pořádá rozsáhlé demonstrace proti kvůli smrti Floyda, nejen z morálního svědomí, ale také využívají tuto příležitost, aby vyjádřily rostoucí nespokojenost s problémem rasové diskriminace ve svých zemích.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1452 sec,0.0483 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,439kB