Úterý 09 červen 2020
Slyšíte to ohlušující ticho? To řvou naši ochránci demokracie, lidských práv a svobod a la USA   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 17:45:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Veřejnost jistě nepřehlédla, jaká se v některých státech USA vytvořila společenská atmosféra, poté co na základě nepřiměřeného (rasově motivovaného) zákroku policie, posuzovaného jako zneužití moci, zemřel americký občan černé pleti George Floyd.

Pravda, naše některá naše média o tom informovala českou veřejnost, dokonce k tomu byly v TV nějaké reportáže, ale vše vyznělo asi stejně „výbušně“, jako když se někde v Česku stane vážná dopravní nehoda, při níž byl usmrcen člověk. Jinými slovy stal se případ, ve kterém přišel o život člověk, nic víc, nic méně. Rozdíl je však v tom, že zatímco v případě dopravní nehody v Česku jistá část veřejnosti projeví lítost nad ztrátou člověka a po dvou třech dnech se případ jako veřejná událost již neřeší, pak smrt amerického černocha vyvolala nejen každodenní řadu poklidných protestů, ale, jak je na americké poměry také celkem běžné, projevily se také násilnosti, rabování, ničení a projevy rasismu (černých občanů vůči bílým).

Je celkem logické, že na tyto události reagují také politické špičky opozice v USA, které navíc kritizovaly prohlášení prezidenta Trumpa, že pro potlačení nepokojů v souvislosti se smrtí G. Floyda povolá do některých států armádu (což se stalo) a federální civilní zdroje. Navíc se prezident Trump „blýsknul“ nejapným vystoupením s biblí před kostelem poblíž Bílého domu, odkud krátce předtím policie s použitím gumových projektilů vyhnala stovky pokojně protestujících Američanů!

Kromě výše zmíněného incidentu, po kterém zemřel G. Floyd, veřejnost pobouřila další událost, když se objevilo video, zachycující napadení bělošského policisty vůči černošské demonstrantce, která při protestu klečela a policista ji zezadu hrubě strčil a žena upadla na chodník. Podobná událost se stala, když bílý policista strčil do (bílého) starého člověka, který upadl na záda a hlavou narazil na zem a již nevstal! Na tyto události reagovala americká veřejnost již zmíněnými protesty a násilnostmi, které se však přičítají provokatérům, jež tak vyvolávají násilné rabování a ničení, především pak obchodů. Tolik velmi stručně k faktům z nám tolik předhazované příkladné demokracie, země svobody a lidských práv, ze Spojených států amerických. Nic na tom nemění fakt, že zemřelý G. Floyd nebyl zrovna „bezúhonný“ člověk, bylo mu však ublíženo v době, kdy nic trestného nespáchal, pokud ovšem demonstraci lze v USA považovat za trestný čin. Starý, ničím se neprovinivší člověk, kterého zcela bezdůvodně porazil policista a který upadl a krvácel, ležel na ulici bez povšimnutí několika poblíž stojících policistů, aniž by mu poskytli pomoc! Demokracie Made in USA!

A co naši demokraté, bojovníci a ochránci demokracie, lidských práv, svobody slova? Slyšíte to uši rvoucí ticho, jak se všichni snaží tyto zlovolné případy kriticky komentovat, odsuzovat? Že nic neslyšíte? Nedivte se, zřejmě jim došel střelný prach, který vystříleli na nedodržování a porušování lidských práv a svobody slova v Rusku! V opozičních kuloárech to byl přímo výbuch hněvu, protestu a zásadního nesouhlasu, když bylo v Rusku zakročeno proti skupině Pussy Riot, když byl zadržen a souzen opoziční politik Navalnyj, o zákeřném zastřelení Němcova ani nemluvě, to bylo ze strany pravicových a opozičních politiků křiku, protestů, lživých výpadů, osočování a pomluv Putina a lidí kolem něj, že je uzurpátor moci, demagog, antidemokrat, apod., že Rusko podle nich je nedemokratický stát, jehož cílem je politika zastrašování, potlačování lidských práv, omezování svobodného vyjádření slova a názoru, svobodného shromažďování atd.

Těmito „ zcela zásadními, veledůležitými a znepokojujícími jevy“ se také zaobírali poslanci a senátoři, kteří vyvolávali bezpočet „důležitých“ debat, jejichž závěry byly projevem zásadního nesouhlasu s politikou ruské vlády a prezidenta Putina, a podobné „seriózní“ chucpe. Poněkud to připomíná známou pohádku o Mravenečkovi a Slonovi, nicméně naši chrabří demokraté se umějí demokracií a lidskými právy ohánět tam, kde to pro nás nemá v podstatě žádný zásadní význam, za což však jsou, obrazně řečeno, adorování svými západními „přáteli“. Proto nemohou se stejnou intenzitou a gradací vystupovat proti porušování lidských práv a svobod v USA, i kdyby to mělo pro nás asi stejný efekt, jako jejich tvrdé protesty proti „porušování lidských práv“ v Rusku. Nebo je to jinak?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajné operace, státní teror a politické vraždy   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 11:43:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skryté metody zahraniční politiky USA

Pokud dnes chce člověk najít objektivní fakta o událostech jako jsou války a válečné konflikty, může narazit na potíže. Existuje mnoho problémů, které problematizují dostupnost objektivních faktů. Především je to ohromné množství informací, které se na nás valí ze všech stran a nikdo není schopen všechny tyto informace prostudovat. Je tedy třeba vybírat relevantní fakta a informace z ověřených zdrojů. Dalším problémem je fenomén znevažování nebo hodnocení informací ze strany oficiálních médií, které se jediné považují za objektivní a pravdivé. Tyto pak určují, které weby, blogy, noviny, knihy a články je dobré číst, a které nikoli, neboť jsou tzv. dezinformační, proruské, pročínské, obsahující konspirace na místo objektivních faktů. Vytvářejí potom seznamy pochybných webů a tím plní funkci novodobé autocenzury.

Jak popisuje D. Ganser v knize Nezákonné války, jak země NATO sabotují OSN, kronika doby od Kuby po Sýrii: „Musíme si vydobýt větší mediální kompetence, sami aktivně hledat na internetu a číst knihy místo toho, abychom pasivně konzumovali každodenně předkládané News (zprávy). Existují nezávislí, chytří a odvážní vědci a žurnalisté, které bychom měli sledovat místo toho, abychom slepě důvěřovali válečné propagandě médií, nakloněných Severoatlantické obranné alianci.“

V minulosti byly oficiálně vyšetřovány citlivé kauzy, jako např. atentáty významných státníků (J. F. Kennedy, R. Kennedy, M. L. King, O. Palme, A. Moro...) teroristické útoky (11. září. 2001) a jiné tajné operace. Vždy se určila pouze úzká skupina lidí, která měla jediná právo na zkoumání případu, a tedy mohla mít jediný správný pohled na tyto události. Např. vyšetřovací komise (Warrenova komise po atentátu na J.F.K., komise k vyšetřování 11.9.2001) představují jediné instituce, které dozorují vyšetřování závažných kauz. Ovšem jak z historie víme, závěry těchto komisí obsahují velké množství mezer a pochybností. Viz např. Ganser o vyšetřování útoků 11. září: „Spojené státy budou vždy odkazovat na vlastní vyšetřování, provedené v červenci 2004, a argumentovat tím, že další zkoumání naprosto není nutné. Já jsem výsledky tohoto vyšetřování důkladně pročetl. Šestisetstránková zpráva je k ničemu, protože se ani jednou nezmiňuje o zřícení třetího mrakodrapu, WTC 7, a vykazuje tím vážné nedostatky, svědčící o nutnosti nového zkoumání. Lee Hamilton a Thomas Keen, kteří se podíleli na vyšetřování, v jedné ze svých pozdějších knih připustili, že jejich vyšetřování „bylo odsouzeno ke krachu“, protože na komplexní objasnění útoku měli málo času a málo peněz. Přístup k důležitým dokumentům a osobám jim ztížila krajně napjatá nálada ve Washingtonu.“

Jak tedy můžeme odkrývat pravdu v takovém světě? Je třeba být velmi pozorní a informovaní, abychom byli schopni odhalovat lži a zákulisní metody politiků. V protikladu k oficiálním verzím někdy vyplují na povrch informace, které měli zůstat tajné. Můžeme sledovat opakující se zákulisní politické praktiky a předvolební hesla. V předvolební rétorice amerických prezidentů můžeme zaznamenat opakované sliby o snížení výdajů na zbrojení USA. Dále se vždy kladl velký důraz na mírové řešení a demokracii v USA, avšak reálná politika může být pro nezasvěceného člověka doslova šokující. Pokud pozorujeme zahraniční politiku USA dlouhodobě musíme si uvědomit, že USA uvrhli svět do stále většího chaosu a válečných konfliktů. Pěkný příklad je Obamův plán snížení vojáků v Iráku a Afghánistánu a následné obdržení Nobelovy ceny míru za "mimořádné úsilí o posílení mezinárodní diplomacie a spolupráci mezi národy". Třebaže se B. Obama obešel bez nálepek a bez kovbojské rétoriky z Bushovy éry, které poznamenaly předchozích osm let americké zahraniční politiky, zároveň Obama přijal kroky k rozšíření tajných amerických válek, které charakterizovaly období jeho předchůdce. Obama zdědil po Bushovi již eskalující program bezpilotních letounů, tento program zefektivnil natolik, že za jeho vlády se „bojištěm“ stal celý svět.

Jeremy Scahill píše ve své knize Tajné války, Svět je bitevní pole: „V říjnu r. 2009 rozšířil údajně Obama „cílové boxy“ v Pakistánu, čímž zvětšil oblasti, ve kterých mohla CIA pronásledovat své cíle, udělil agentuře povolení k získání dalších dronů a „zvýšil zdroje pro tajné polovojenské síly agentury“. Obama povolil během deseti měsíců tolik útoků bezpilotních letounů, jako Bush během celého osmiletého pobytu ve své prezidentské funkci.“

Také D. Trump neváhal použít bezpilotní letoun a 3.1.2020 nechal zabít iránského generála Sulejmániho. Tento hrdina a spolubojovník z dob války s Islámským státem byl dlouho trnem v oku spojenci USA Izraeli. Izrael byl po desetiletí vysoce ceněným vojenským a strategickým partnerem, zejména od roku 1967, kdy prokázal Spojeným státům a jejich spojenci Saúdské Arábii velkou službu zničením násirovského „viru“ a navázal s Washintonem své zvláštní vztahy ve formě, která přetrvává dodnes. Je to také rostoucí centrum pro americké investice do vysoce rozvinutých technologií. Průmysl těchto technologií a zvláště vojenský průmysl – obou zemí je ve skutečnosti velmi úzce propojený.

Ale všechny tyto tajné operace s podporou USA začaly mnohem dříve. Již v r. 1953 byl v Íránu svržen demokraticky zvolený premiér Muhammad Mosaddek. Tato akce proběhla za spolupráce britské tajné služby MI6 a americké tajné služby CIA. Cílem této operace bylo dostat íránskou ropu pod britskou a americkou kontrolu. Tato operace pod krycím jménem “Operace Ajax“ byla posvěcena prezidentem Dwightem Eisenhauerem a ředitel CIA Allen Dulles vyčlenil jeden milion dolarů na všechny akce, směřující ke svržení Mosaddeka. Akce byli zahájeny únosem policejního šéfa, generála Mahmúda Afšartuse, který byl později vězněn a zastřelen, aby nestál sesazení Mosaddeka v cestě. 3. srpna 1953 jednal Roosvelt s iránským šáhem Muhammadem R. Pahlavím a pod nátlakem jej donutil k spolupráci na tomto puči. „Nejnovější výzkum problematiky iránského státního převratu ukazuje, že CIA se neštítila ani inscenování teroristických útoků proti muslimům. Tyto akce měli být následně v rámci klamné operace připsány premiérovi Mosaddekovi a íránským komunistům a přispět tak k jejich diskreditaci. „Na dům nejméně jednoho z prominentních muslimů byl proveden bombový útok, připravený agenty CIA vydávajícími se za komunisty.“ Tyto fingované teroristické akce velmi připomínají operace v Evropě v 70. letech pod názvem Gladio, na kterých se CIA také podílela.

V r. 1981 novinář Mino Pecorelli vydal článek, který vedl k pádu italské vlády. Tento článek obsahoval seznam se jmény téměř tisíce členů tajné organizace P2. (mezi nimi i několik úřadujících ministrů). P2 (Propaganda Due) byla ultrapravicová zednářská lóže, kterou vedl fašista a finančník Licio Gelli. Tato tajná organizace byla spojována s mafií v Itálii, na Kubě a v USA, s řadou latinskoamerických vojenských režimů a s velkým počtem neofašistických skupin. Byla také úzce spojena s CIA. Její spojení sahali až do nejvnitřnějšího Vatikánu. Tajnou organizací Vatikánu, která hrála důležitou roli byla Opus Dei. Tato organizace byla zapletena do mnoha finančních zločinů spojených s praním špinavých peněz mafie a Vatikánské banky, které sloužili k podpoře polské Solidarity. Papež Jan Pavel I., který měl příliš mnoho informací a usiloval zastavit tyto nekalé praktiky ve Vatikánu záhadně zemřel po 33 dnech papežství.

V roce 1990 vešlo ve známost, že organizace NATO budovala v Evropě tajné armády, určené pro působení v týlu nepřítele (Stay-behind). Tyto armády měly za studené války v případě sovětské invaze na území států NATO bojovat za nepřátelskými liniemi. Ale tato struktura nebyla omezena pouze na Itálii a Belgii: tajné armády existovaly také ve Švýcarsku, Německu. Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Turecku a také v neutrálních zemích jako jsou Finsko, Rakousko, nebo Švédsko. Některé z tajných armád NATO byly zapleteny do zločinů typu státních převratů, teroristických útoků (např. bomba v hale Banca Nazionale Dell‘ Agricoltura v italském Miláně v r. 1969) a mučení. Tyto armády cvičily společně s britskými a americkými speciálními jednotkami a byly financovány z peněz Vatikánské banky prostřednictvím organizace Opus Dei. Daniele Ganser ve své knize NATO's Secret Army (Tajná armáda NATO): "Historikové říkají, že tato armáda ve skutečnosti realizuje teroristické akce zaměřené na změnu politického kurzu v jedné nebo druhé zemi. Když 2. srpna 1980 explodovala bomba v čekárně na nádraží v italské Bologni, vyžádala si 85 lidských životů a asi 200 lidí bylo zraněno. Italská policie tento teroristický čin nejprve připsala Rudým brigádám. Pak však museli přiznat, že za masakrem bylo Gladio."

Jaká byla motivace USA pro tato tažení plná teroru a násilí proti režimům po celém světě? Možnou odpověď popsal N. Chomsky v knize – Kdo vládne světu: Spojené státy se domnívají, že z bezpečnostních důvodů mají právo kontrolovat většinu světa a že americká bezpečnost vyžaduje něco, co se blíží absolutní globální kontrole. Globální systém, který Spojené státy ovládly, byl ohrožován tím, co interní dokumenty označovaly jako „radikální a nacionalistické režimy“, které odpovídaly lidovému tlaku na nezávislý rozvoj. Tento zájem motivoval svržení parlamentních vlád v Iránu a v Guatemale v letech 1953 a 1954, stejně jako mnoha jiných. Henry Kissinger zachytil podstatu reálné zahraniční politiky Spojených států, když nezávislý nacionalismus označil termínem „virus“ který by mohl „šířit nákazu“. Kissinger odkazoval k Chile Salvadora Allendeho, tím virem byla idea, že by mohla existovat parlamentní cesta k určitému druhu socialistické demokracie. Jediným možným způsobem, jak s takovou hrozbou naložit, bylo zničit virus a očkovat ty, kteří by mohli být nakaženi, typicky vnucením vražedných státních režimů řízených řízených národními tajnými službami. Bylo toho dosaženo v případě Chile, ale je důležité si uvědomit, že toto myšlení platilo a stále platí pro celý svět.

Totéž platilo v téže době i o Latinské Americe: jeden virus po druhém byly hanebně napadeny a buď zničeny, nebo oslabeny do té míry, že byly odkázány na holé přežívání. Od počátku šedesátých let 20. století byla na kontinentě vyvolána záplava represí, jež nemá precedent v celé násilné historii západní polokoule, a v osmdesátých letech se rozšířila i do Střední Ameriky, což je věc, kterou ani není třeba připomínat.

Tyto skutečnosti samozřejmě nejsou všeobecně známy, neboť média se těmto tématům věnují jen málo nebo vůbec. Je tomu tak proto, neboť existují velké tlaky, aby se o těchto tématech pokud možno nikdy nepsalo, pokud se ovšem už tyto citlivé informace dostanou k novinářům, tajné služby se postarali, aby se o těchto závažných kauzách psalo správným způsobem. Americký novinář známý odhalením aféry „Watergate“ Carl Bernstein způsobil v r. 1977 rozruch svým článkem, kde popsal těsné vztahy CIA k americkým masovým médiím: „Jak potvrzují bývalí spolupracovníci CIA, zdaleka nejplodnější vztahy existovali s listem New York Times a televizní stanicí CBS,“ Někteří novináři shromažďovali informace v cizině a předávali je CIA. Jiní „byli na sto procent zaměstnáni u CIA, v zahraničí se ale vydávali za novináře,“ odhalil Bernstein. Od založení CIA s touto tajnou službou tím či oním způsobem kooperovalo více než 400 amerických žurnalistů, z nichž mnozí na velice vlivných pozicích. Tuto spolupráci popsal také Udo Ulfkotte ve své knize Koupení novináři: Celá armáda na první pohled seriózně vyhlížejících agentů si vydělává peníze tím, že ovlivňují německá média na zahraniční objednávku, většinou údajně obecně prospěšných „spřátelených transatlantických organizací“. Jejich úkolem je mimo jiné bránit německým elitám v utváření duchovních bloků s Ruskem a zachovávat proamerický kurz.

Existuje seznam novinářů, kteří zemřeli záhadnou smrtí, když se snažili informovat o přísně tajných operacích. Patřil mezi ně i Udo Ulfkotte, který zemřel v r. 2017 na srdečný infarkt v 56 letech. Dále také např. americký investigativní novinář Gary Webb odhalil propojení obchodu s drogami, které prováděla pravicová povstalecká skupina Contras, která byla podporována USA prostřednictvím CIA. Contras s vědomím CIA propašovali do USA několik tun kokainu. V. r. 1987 došlo k vypuknutí aféry Irán-Contras, která také odhalila zakázaný prodej zbraní USA Iránu během Irácko-Iránské války. Peníze z tohoto nelegálního prodeje byly poskytnuty Contras na boj s levicovou vládou v Nicaragui. Gary Webb byl v r. 2004 nalezen ve svém domě v Carmichael s dvěma střelnými ranami na hlavě, a tato byla shledána jako sebevražda. Setkali jste se někdy se sebevraždou, kde by si člověk stihl dvakrát prostřelit hlavu.

Dnes žijeme v době, kdy je papírová novinařina na ústupu a většina informací se soustřeďuje na elektronická média prostřednictvím smartphonů a laptopů. To umožňuje sledovat více informací a pohodlněji pomocí např. vyhledávačů (Seznam.cz, Google, Yahoo! Atlas atd...) a vyhledávačů videí jako Youtube. Ganser: Každý kdo si svá témata sám vybírá a porovnává zprávy z různých pramenů, má dnes – pokud je jen trochu obezřetný – možnost válečné lži prohlédnout. Ve 21. století nutně potřebujeme více mediální kompetentnosti, abychom překonali nezdravou kombinaci násilí a lží. Avšak jak ukázal Edward Snowden tato média jsou zneužitelná tajnými službami daleko sofistikovaněji než se nám dosud mohlo zdát.

Pavel Šafář

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8331-tajne-operace-statni-teror-a-politicke-vrazdy.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKde je teplá Pepsi a homopivo Staropramen a LGBT zmrzlina od Unileveru? Letošní Prague pride bez zahraničních korporátních sponzorů? Je jim najednou český “homofob” dobrý?   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 06:35:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letošní ročník Prague pride se nakonec konat bude. veřejnosti to připomnělo vedení radnice Prahy, které pro organizátory zcela mimořádně schválilo dar ve výši 1 000 000 kč. To vše v době očekávaná obří ekonomické krize způsobené koronavirovou karanténou.

Jedna věc, ale překvapí. Letos na stránce organizátorů nenajdete “hrdé” sponzory. Loni to byla třeba americká Pepsicola, americké pivo Staropramen, nebo britsko-holandský Unilever a další zahraniční korporace a ambasády “našich západních spojenců”. Letos ale podobné firmy na stránce praguepride nenajdete.

Co se stalo? To již nejsou hrdí na svoji podporu agresivní a rozvratné LGBT++ agendy? Proč najednou taková skromnost?

Nebo nejsou letos peníze v rozpočtu? Hospody a restaurace byly zavřené, cizinci nepřijeli a jen tak nepřijedou, tak je najednou pro výrobce teplé Pepsi a homopiva Staropramen dobrý i český “homofob” a jeho peníze?! Protože nějaké prodeje a konzumenti jejich výrobků jsou třeba? Do letoška jím (českým spotřebitelem) zahraniční korporace ostentativně pohrdaly a teď jim bude on a jeho peníze dobrý?!

To ale dává nám českým spotřebitelům nové možnosti se těmhle zahraničním firmám odvděčit za jejich rozvracení tradiční rodiny a naší kultury. Potřebujete pít Pepsi? Nepotřebujete, ať si jí pijí LGBT++ příslušníci! Nejlépe totiž uděláte, když podobné nápoje nebudete pít vůbec. Je málo tak zdraví škodlivých potravin jako sycené sladké nápoje jako Pepsi, Cola a pod. Kdo bez toho nemůže ale být, tak má volbu jiných možností jako Coca Cola, Kofola a mnoho dalších značek. Stejné je to i piva. Potřebuje český pivař pít Staropramen a Bráník, které vlastní americký majitel – podporovatel LGBT++ agendy, když má stále ještě možnost pít skutečně česká piva? Namátkou uvedu Budvar, Pardál, Unětice, Svijany, Strakonice atd atd. Potřebuje česká domácnost nakupovat zmrzlinu Ben a Jerrys od nadnárodní korporace Unilever, když si dneska stejně dobrou (nebo lepší) zmrzlinu koupíte v kdekoliv jinde?

Letošní rok českému spotřebiteli dává unikátní možnost vyjádřit své politické a kulturní názory peněženkou a dát tak sponzorům LGBT++ agendy lekci, že je vůbec nepotřebuje!

Miloš K.
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci si vynutili přistání na Maltě. Ozbrojeni noži hrozili posádce vyhozením lodi do povětří   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 06:30:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprchlíci v počtu 425 osob si násilím vynutili přistání v maltském přístavu. Ilegální uprchlíci byli drženi na 4 výletních lodích, aby si nemohli požádat o maltský azyl. Na lodi Captain Morgan se agresivní uprchlíci zmocnili nožů a hrozili zapálením plynových bomb. Tak chtěli vyhodit plavidlo do povětří i s posádkou. Maltská vláda se proto rozhodla lodím dovolit přistát v maltském přístavu.

Nepochybně se opět jednalo o mírumilovné těhotné ženy a sirotky, jak pravidelně informuje mediální mainstream.

Maltská vláda se nyní pokouší najít peníze a možnosti jak dopravit uprchlíky zpět do Afriky, protože žádný z nich nemá nárok na azyl. Bohužel naráží na neochotu orgánů EU. Není divu, EU aktivně podporuje imigraci do Evropy s cílem zničit tradiční národy a státy.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGeorge Floyd demonstrace v Seattlu se ukázala jako podvrh a odhalila krizového herce a krizového střelce!   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 06:23:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
George Floyd demonstrace v Seattlu se ukázala jako podvrh a odhalila krizového herce a krizového střelce! Muž v autě jako najížděl do demonstrantů, statný černoch chtěl bílého řidiče jako vytáhnout z auta, řidič ho jako střelil do ramene, ale černochovi žádná krev vůbec netekla! Střelec v klidu vystoupil z auta, na sobě měl odborářskou mikinu Union Iron Workers spadající pod Trumpovo hnutí MAGA, prošel davem demonstrantů a nechal se jako zatknout policejním kordonem! Černocha ošetřily Bílé přilby a nikoliv zdravotníci! Provokační operace proti Donaldu Trumpovi jako vyšitá!

Včera v neděli proběhla v Seattlu ve státě Washington malá pouliční demonstrace v počtu několika stovek radikálních a bělošských liberálů a voličů Demokratické strany, kteří opět demonstrovali proti policejnímu násilí na černoších. Americká a světová média však přinesla záběry muže, lehce snědého, ne typického bělocha, který svým autem jako najížděl do demonstrantů a dokonce se ozval i výstřel. Většina médií střelbu zcenzurovala a opatřila lživým a dezinformačním narativem.

A ten naprosto neodpovídá tomu, co je možná spatřit a vidět na necenzurovaných záběrech. Když jsme v naší redakci dnes záběry procházeli, došli jsme k jednoznačnému závěru, že celý včerejší incident v Seattlu je podvrh a práce dvou krizových herců, tedy minimálně dvou. Scéna totiž byla zfalšována a měla vykreslit příběh, který se ve skutečnosti nestal. Níže v tomto článku přinášíme titulkované video a společně si vysvětlíme, k čemu doopravdy došlo.

Video o kousek níže v článku zachycuje muže, jak na ulici v Seattlu řídí černé auto. Média tvrdí, že najížděl do lidí, že je chtěl přejet, ale to je lež a není to pravda, obrazové záběry vypovídají jiný příběh. Muž rozjede auto, lidé mu uvolňují cestu a ve chvíli, kdy se dostane k demonstrantovi s jakousi podivnou deskou nebo kusem plechu, tak auto opatrně zastaví. Ihned se přiřítí gorila, černoch a snaží se řidiče vytáhnout z auta skrze okénko. To se mu však nepovede a řidič černocha střelí do ramene.

Ihned přiběhnou jako zdravotníci, černocha ošetří, ten odchází v doprovodu dvou mediků, kamera ho natáčí a světe, div se, ze střelného zranění do ramene, kdy by měl mít celou ruku a hruď od krve, nikde nic prostě nevidíte. Reportérka tvrdí, že muž se zotavuje v nemocnici. Jenže, tento mediální narativ je opět lživý. Na místě žádní zdravotníci nebyli, jednalo se o demonstranty s bílými přilbami s namalovanými červenými kříži. Podle všeho se jednalo o nechvalně známé provokatéry z White Helmets, kteří se zúčastňují podle posledních informací těchto demonstrací v USA už od samotného počátku. A to je hrozivá informace! Kdo to jsou White Helmets, to si přečtěte v článcích zde: https://aeronet.cz/news/?s=White+Helmets
Provokace krizových herců namířená proti Trumpovým podporovatelům z řad odborů hutního průmyslu

Na obrazových záběrech mají jak bílé přilby, tak i vojenské helmy s červenými kříži, což nemá nic společného se skutečnými záchranáři a paramediky v USA. Jinými slovy, střelba, zranění černocha, jeho ošetřování i odvádění pryč za pomoci dvou příslušníků White Helmets bylo zinscenované jako operace krizových herců pro média a kamery. Samotný střelec z auta je další ukázkový příklad provokace. Muž po vystoupení z auta měl v ruce zbraň s dlouhým zásobníkem, ale na nikoho zbraní nemířil. Jednalo se zjevně o zbraň Glock 19 s prodlouženým zásobníkem na 21 nábojů. A na koho zbraní mířil?

Vůbec na nikoho! Televizní stanice přitom tvrdily, že muž zbraní ohrožoval ostatní demonstranty, ale video jasně ukazuje jiný příběh. Muž po vystoupení z auta má na sobě černou mikinu s jakýmisi logy a znaky. Podařilo se nám zjistit, že se jedná o mikinu Union Iron Workers, tedy mikinu členů odborů amerického hutního průmyslu, které jsou hlavním partnerem a podporovatelem hnutí MAGA (Make America Great Again) Donalda Trumpa.

Byla to naprosto zjevná provokace s cílem vykreslit střelce jako fanouška Donalda Trumpa, který se rozhodne naskočit do auta a přejet autem demonstranty a ještě je postřílet. Přesně tento narativ americká média převzala, ale nejen americká, ale i australská a další. A přitom ve skutečnosti všechny video záběry ukazují úplně jiný příběh. Je to provokace levičáků s cílem poškodit Donalda Trumpa a hnutí MAGA, které představuje největší hrozbu pro Joea Bidena, demokratického kandidáta na prezidenta.

Toto hnutí v USA je dnes považováno za nejsilnější volební hnutí v historii země, které oslovuje hlavně americkou nižší třídu, která přitom je pro výsledek ve volbách nejdůležitější. Už dávno neplatí v USA, že volby rozhoduje střední třída, protože nic takového už v USA ani neexistuje. Globalizace americkou střední třídu zlikvidovala, zbohatly pouze sionistické globál společnosti. Takže tato provokace v Seattlu je předzvěstí volební kampaně a mašinérie inscenací krizových herců, které nás teď před prezidentskými volbami čekají.

Krizový herec v roli střelce prošel v klidu davem demonstrantů a skončil u kordonu policistů, kteří ho vzali mezi sebe

Je to přitom tak snadné, jak takovou inscenaci nachystat. Chlápka v černém autě navlečete do mikiny odborářů z hutního průmyslu, kteří jsou největšími zastánci Donalda Trumpa a posadíte ho do auta. Dáte mu zbraň se slepými patronami a za parťáka mu dáte statného černocha, který sehraje před kamerami přetahovanou. Zazní výstřel, černoch se drží za rameno a svalí se na zem. Bílé přilby hned vedle místa činu mají svůj zdravotnický stan, to je ale náhoda!

A tak přiskočí bílé přilby s namalovanými červenými kříži a obvazují černochovi rameno a ten v klidu leží, potom stojí, ani nehne brvou, nikde nestříká žádná krev, nikde ani stopa po krvi. Následuje záběr, jak bílá přilba a jakýsi hipík v brýlích odvádí zraněného černocha pryč a bílá přilba mu jako tiskne na rameno obvaz. A černoch se nechává odvádět a dává rozhovor, huba mu jede jako utrženému z řetězu a oba dva zdravotníci, upřímně řečeno, vypadají na tom daleko hůř než samotný zraněný černoch. Jenže, to prostě není všechno.

Samotný řidič auta je zajímavějším krizovým hercem. Poté, co vyleze z auta, tak odchází přes přechod namalovaný v duhové barvě LGBT. Seattle je známé město jako metropole největších průvodů Gay Pride hned po San Franciscu. Mimochodem, tyto duhové přechody se prý budou malovat i v evropských městech letos, tak uvidíme. Jenže, střelec na videu nikoho neohrožuje a naprosto nelogicky odchází doprostřed davu demonstrantů, nikdo se na něj nevrhne, nikdo neutíká, nikdo nepanikaří, chlapík mezi nimi v klidu projde, a co se nestane, dámy a pánové? Odejde skrze dav až ke kordonu policistů, a ti ho jako zatknou, ale ve skutečnosti ho schovají za sebe a uklidí ze scény.

Krizová inscenace s gorilou a střelcem, která odhaluje děsivé obrysy nepravé reality světového zpravodajství

Žádné brutální zatčení útočníka, který právě prý postřelil černocha, tedy zločin “armed assault”, prostě nic takového. Policisté ve videu ho prostě pustí dozadu za sebe, za jejich kordon. A to je celé. Moderátorka televize Global News uvedla, že střelec byl zatčen, ale z uniklých záběrů to rozhodně jako zatýkání nevypadalo, protože střelec z auta prošel středem skrze demonstranty až k policejnímu kordonu, a policisté ho pustili za sebe. Byli jsme totiž svědky krizové inscenace v živém přenosu. Krizový střelec a krizový demonstrant sehráli příběh o tom, jak zlý a militantní příznivec Donalda Trumpa chtěl vraždit.

A i když nevraždil, tak alespoň postřelil nebohou gorilu, tedy černocha a zdravotníci v bílých přilbách jako ze Sýrie museli černocha podpírat a odvádět ho s ošetřením pryč, zatímco huba mu jela jako utržená. Střelec namísto útěku a ujetí z místa se zbraní prošel skrze dav demonstrantů, až k policejnímu kordonu, a oni ho pustili za sebe. Muž při onom zatýkání ještě sehrál divadlo, že zvedá ruce úplně nahoru, ale policista se štítem ho bere za ruku, aby nešaškoval a odvede ho za kordon. A takhle se dělají dnes zprávy a události, dámy a pánové. Pomocí krizových herců a inscenací. Jediným cílem je poškodit Donalda Trumpa a jeho hnutí MAGA před nadcházejícími prezidentskými volbami. Hraje se totiž, tak jako vždy při amerických volbách, o budoucnost a osud Izraele.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDíky, Ondřeji Kundro, alespoň jeden zachoval tvář…   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 06:11:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve věci ricinu v kabele přinesené z Ruska se vyjadřovalo mnoho lidí. Ondřej Kundra, redaktor Respektu, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, Jan Hamáček ministr vnitra a nakonec sám veliký premiér Andrej Babiš. Řekl bych, že všichni lhali, ale protože jsem podal trestní oznámení na Ondřeje Kundru a Tomáše Petříčka, jsem nesmírně rád, že Ondra potvrdil svá tvrzení, která uváděl ve svém proslulém článku Cizinec s ricinem, který směřoval proti, Andreji Končakovi.

Mimochodem dle Wikipedie, která tento případ již si zaevidovala i známá protiputinovská novinářka Petra Procházková prohlásila,že jde hlasatele názorů Kremlu, který se nikdy nestýkal s ruskou opozicí ani s českými kritiky Ruska, často pořádal kulturní akce a tiskové konference a znají ho všichni čeští novináři, kteří se zajímají o Rusko, což podle Procházkové „není zrovna nejlepší maskovací háv pro člověka, jenž by měl likvidovat ruskou opozici v zahraničí a trávit české politiky.“ Jinými slovy slušný a loajální člověk.

Dle Ondřeje tedy presumovaný potencionální vrah oněch tří nebohých mužů.

…..Pokračujme…

Ve věci Kundry i Petříčka jsem podal trestní oznámení pro zločin poplašné zprávy, která, jak zu povahy věci vyplývá se následně ukázala nepravdivou…

Státní zástupkyně Mgr. Andrea Pospíšilová zvolila obyklopu metodu, že nejlepší obranou je protiútok.

I proto se rozhodla polemizovat s tím, zda uvedené jednání obou podezřelých Ondřeje Kundry i Tomáše Petříčka by vůbec mohlo být zločinem šíření poplašné zprávy.

No milá dáma se dvakrát spletla v trestním zákonu i ve mně.

I kdyby to nebylo šíření poplašné zprávy, zcela jistě je to trestný čin křivého obvinění a pomluvy.

Tady nejde o to, aby Kundra s Petříčkem byly roky v ťurmě.

Tady jde o princip.

Ondřej Kundra se svém dnešním článku v Respektu zcela popírá, že by lhal.

Budiž.

Andrej Babiš a nově, na rozdíl od předchozích tvrzení tvrdí, že si to vymysleli sami ruští vzájemně se napadající diplomaté.

Asi tak: Andreji, ty jseš schopný všeho. Chvíli, abys mohl jet do Maroka jsi poslouchal STB, chvíli v USA šel na náslech CIA, která mimochodem nahodila své lidi do procesů proti Trumpovi, a samozřejmě dnes podporuješ i Koudelku, který je klonem této zločinecké tajné služby.

Obrovský problém je v tom, že nic lepšího v opozici proti tobě není.

Ovšem děláš maximum pro lidi, i když jseš gauner.

No lepší to tady nebude, ale trestní stíhání na Kundru, Petříčka a možná i tebe bude pokračovat.

Státní zástupci tě potřebují. Chtějí novou úpravu státního zastupitelství, aby mohli v této zemi vše.

No, možná, že jim to vyjde.

Rád bych žil v Rakousku. Tam mají jako kancléře skvělého kluka.

Tobě už jsem hlas nehodil ani v říjnu roku 2017 a trpně beru na vědomí, že musíš zvítězit v roce 2021, protože jsi menší zlo. A musím si to přát.

PS.: Věcnou žádost o pokračování v trestním řízení proti podezřelým Kondrovi, Petříčkovi a možná i Babišovi logicky bude pokračovat.

Ber to toto jako nezávaznou a lehce mimoprávní glosu.

Jo a na závěr, bez ironie, díky Ondro, ať se to vyjasní.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZabili snad George Floyda v Praze? - Zmatení Američané v Praze demonstrovali proti Policii ČR. Máme naslouchat heslům jako "ACAB" a "Fuck the Police"?   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 06:02:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Historik docent Ivo Cerman se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamyslel nad demonstrací Američanů proti Policii ČR, která se uskutečnila v Praze. Ti tak protestovali proti vraždě George Floyda.

Jelikož mi v Národní knihovně propadla výpůjční doba několika vědeckých knih, musel jsem se vypravit do centra Prahy, abych výpůjčky vrátil. Nic zlého netuše jsem došel od Masarykova nádraží na Staroměstské náměstí, jež zdobí svítící novostavba Mariánského sloupu. U nové památky stála hromadná demonstrace. Co to je za lidi? Říkal jsem si. Snad už proti tomu sloupu někdo nedemonstruje?

Defund the Police!

Demonstranti bohužel zabírali náměstí po celé šíři a musel jsem skrz ně projít. Jeden měl nápis „I can ́t breathe.“ Že by demonstrace za klima? Ale pak mě zarazila spousta agresivních transparentů proti policii. „Fuck the Police“. „ACAB“. „Defund the Police“ (Přestaňte financovat policii.) „No one has to be a cop. (Nikdo nemusí být polda.). „No cops no clowns.“ K tomu další hesla vyzývající k tomu, aby policie vůbec nebyla.

Stála zde i dívka s velmi obsáhlým citátem americké komunistky Angely Davis. Tato dáma, která kdysi jezdila do ČSSR podporovat naše komunisty, jejíž moudrá hesla citovalo Rudé Právo, dnes stojí samozřejmě v pevné řadě boje proti Trumpovi a americkému kapitalismu. Teď ji necituje Rudé Právo, ale americká turistka, která stojí na Staromáku s širokým pruhem kartonu a nápisem: „You have to act as if it were possible to radically transform the world and you have to do it all the time Angela Davis.“

Přiznávám, že jsem demonstranty nejdřív považoval za nějaké zmatené české aktivisty, kteří opakují hesla amerického marketingu. Všechny transparenty byly totiž v angličtině. Navíc jako kdyby si spletli zemi „Black Lives Matter“. „Black Lives Matter.“ „Black Lives Matter.“ „Silence kills.“ „We all bleed the same color.“ A taky „No justice, no peace.“ (Žádná spravedlnost, žádný mír.),““ Tak jsem se jich zeptal, proč to máte v angličtině... Po pár pokusech jsem zjistil, že to jsou samí Američané. Uprostřed byla i delegace české antifa s praporem Antifa , na zemi rozložená bílá prostěradla s rudými nápisy: „Antifašismus je nutnost. No more racist murders, no more police state.“

Vše mám zdokumentováno, protože v takových situacích vytahuji fotoaparát či mobil a fotím nápisy na transparentech do své sbírky dokumentů naší doby.

Může za to česká policie?

Původně jsem se chtěl zeptat domněle českých demonstrantů, proč mávají anglickými hesly, i když nevystihují českou realitu. Ale když se ukázalo, že to jsou všechno Američané, tak jsem se na to zeptal jich. „Proč demonstrujete proti policii v ČR, za něco, čeho se dopustila policie v USA?“

Bohužel se nenašel ani jeden, který by řekl, že ten rozdíl chápe.

Všichni, jeden každý, opakovali, že se to děje všude, it ́s happening everywhere. Pana s nápisem ACAB jsem se ptal, jestli to myslí i na české policisty. Ujistil mě, že je Američan, že ví, co říká, že ACAB znamená All cops are bastards, all!, a že jsou to všichni. Ve všech zemích musí být policie zrušena. Ptal jsem se ho, jestli tím myslí i čeští policisty, když žádné Afroameričany nezabíjejí, ale ujistil mě, že ano. Ptal jsem se , jestli heslo „defund the police“ se vztahuje i na Českou republiku. Ujistili mě, že ano.

Dalšího pána s heslem proti „police brutality“ jsem se ptal proč tam nemá „US police“. Proč tam demonstruje proti policii obecně, když třeba česká policie s ním očividně brutálně nejedná. Vedle totiž stáli čeští policisté, aby antipolicejní demonstraci chránili. Zjevně je naše konverzace zaujala, jelikož se k nám přiblížili. Pán – běloch Američan - mě ledabyle poučil, že všichni policisté jsou brutální a musíme se ozvat. Silence kills. Vedle stojící Američan mi angažovaně začal rovněž vysvětlovat, že se to děje všude – everywhere. Na námitku, že s ním policie nijak brutálně nejedná odpověděl, že to, že se to právě neděje, vůbec nic neznamená. Zřejmě je třeba obviňovat tak říkající do zásoby. Říkal jsem mu, že zobecňuje jednu událost, která se stala v USA a ptal jsem se ho, jestli si uvědomuje rozdíl mezi USA a zbytkem světa. Ovšem pán si mlel pořád svou, jako kolovrátek. Dialog s těmi lidmi není možný.

Demonstrantům s transparenty „Silence kills“ vůbec velmi vadilo, že se je na něco ptám. Všichni místo odpovědi opakovali pořád dokola několik hesel. A proč s nimi o tom prý vůbec mluvím? Na to jsem jim vždycky řekl „Silence kills – mlčení zabíjí“. To na ně jediné platilo. Mluvme s nimi, vnímejme je, protože tohle je součást naší doby. It ́s happening.

Jsou levicoví extrémisté užiteční?

Národní knihovna měla zavřeno, jel jsem domů s nepořízenou, ale bohatší o zkušenost. Vnímám tuto agresivní protipolicejní rétoriku jako součást postdemokratického tažení proti státu, za přechod k nějakému novému pořádku, kde se bude rozhodovat v ulicích a lidé se budou posuzovat dle rasy. Policii potřebujeme, levicové extrémisty ne. Demonstranti zobecňují jednu událost, v jedné zemi, navíc pouliční bojůvky přeci neudělají stát lepším. A tato představa Američanů, že musí svoje vnitřní problémy zobecňovat na celý svět, je taky poněkud zjednodušující. To jsem také tomu Američanovi říkal: „Zjednodušujete.“ Jedna Američanka za mnou při odchodu volala „Educate yourself better about what ́s going on in the world!“ Taky by se mohli zkusit vzdělávat, třeba v zeměpise.

Ale buďme tolerantní. Mám zkusit jejich řešení? Dobře, zítra vezmu transparent s nápisem „Black Lives Matter“ a pojedu s tím demonstrovat na náves do Hovorčovic. Uvidíme, co to udělá.

Ivo Cermen
8. 6. 2020 blog autora
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNad propastí ve lži   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:57:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nad propastí ve lži je ve volném překladu autora příspěvku název posledního programu Besogon TV (č. 139 z 6.6.2020) upadnutého v nemilost páté kolony médií RF herce, scénáristy a filmového režiséra, mimo jiné Oscarového filmu z roku 1994 Unaveni sluncem, Nikity Sergejeviče Michalkova (1945). Michalkov je nositelem francouzského Řádu čestné legie, za vlády Jelcina vykonával funkci prezidenta Fondu pro podporu ruské kultury a na 45. ročníku MFF v Karlových Varech (dne 10. července 2010) obdržel cenu Křišťálový glóbus. Jeho castingová agentura objevila mimo jiné Andreje Chalimona. Toho si vybral režisér Jan Svěrák pro ztvárnění postavy Kolji do stejnojmenného filmu.

Zmiňuji se o Michalkovovi, protože mám přání, aby co nejvíce lidí, především mladých začalo myslet. Protože vím velice dobře o problémech spojených s rusko-francouzsko-italsko-českou koprodukcí na filmu Lazebník sibiřský (1998) a co je to (auto) cenzura, státní a korporátní. Mám s ní vlastní zkušenost. Zmiňuji se o posledním vydání programu Besogon, protože pojednává aktuální témata týkající se i ČR, politických elit a národů. Zástupně uvádím: Distanční vzdělávání – fikce. Digitální autismus. Vzdělání 2030. Zrušení zkoušek, diplomů, univerzit a knih a jejich záměna umělou inteligencí. V neposlední řadě téma smart city, centrální registr občanů a očkování, vše tvořící cestu do digitální Osvětimi.

Nad propastí ve lži se mi jeví oficiální vysvětlovatelé a mnozí komentátoři ricínové story jako jedné z mnoha epizod složitého příběhu o vztazích mezi Západem (USA-EU-NATO) a Ruskou federací a jejím vztahem s ČR. Ta jako slouha dvou pánů si z mnoha pochopitelných důvodů (známých vědoucím) nechce a nemůže přiznat, že Ruská federace není SSSR, že hlavní ruská média, často zde označovaná jako ruská propaganda, patří do skupiny zvané pátá kolona. Jejím jedním z hlavních úkolů je rozdělovat společnost, a ne ji sjednocovat.

Rozdělení platí i pro vnitřní a zahraniční politiku. Jednu část zahraniční politiky RF představuje pracoviště vypovězených ruských diplomatů, Ruské středisko vědy a kultury (RSVK). Kdo si myslí, že tato část federální agentury Rossotrudničestvo, jejíž kořeny sahají až do roku 1925 a která se minimálně 3x transformovala od rozpadu SSSR je čistě pro-rusky orientovaná (1958, 1994, 2002, 2008) a všichni její zaměstnanci také, protože formálně podléhají MZV RF, tomu není pomoci. V BIS vědí, jak, kde a pod jakým vedením fungují páté kolony. Nelze proto vyloučit, že ricínová story je nekvalitním produktem nekvalitně vedené zahraniční části páté kolony RF působící v ČR. V době, kdy vnější útoky na RF a prezidenta Putina jsou doprovázeny sabotážemi, lhaním vysoko postavených úředníků a zvýšenou aktivitou páté kolony uvnitř RF, nakažené vůlí k smrti s oddálením, nabízí spojení RSVK s Velvyslanectvím RF pošetilcům ideální příležitost hluboce rozrušit vztah mezi RF a ČR, připomenout premiérovi, kdo ho drží nad propastí ve lži a v neposlední řadě ovlivnit rozhodnutí prezidenta Zemana o účasti na oslavách 24. června v Moskvě.

Přičemž 24. červen je historicky významný den nejenom pro Rusko: 1812 – začala Vlastenecká válka Ruska proti vojskům Napoleona, složených především z Němců, Italů a

Poláků. 1881 – se narodil světoznámý vojevůdce Grigoji Ivanovič Kotovský (1881 – 1925). 1941 – během jedné noci napsal Vasil Lebeděv – Kunač (1898 – 1949) píseň - symbol nezlomitelného odporu a odhodlání sovětského lidu v boji s fašismem: Svatá válka. Hraje se při oslavách konce války a vojenský soubor Alexandrovců ji má dodnes ve svém repertoáru. 1945 – se konala historická přehlídka Sovětských vítězných vojsk pod vedením sovětského a polského maršála Konstantina Konstantinoviče Rokossovksého (1896 - 1968). Přehlídku přijímal maršál Georgij Konstantinovič Žukov (1896 – 1974). Oba maršálové byli během přehlídky 24.6.1945 ve věku 49 let! Zájemcům o méně známé události, ale s podobným významem pro náš 75 letý mír doporučuji návštěvu British Library a diskuzi s knihovníkem.

Po první části ricínové story může prezident Putin mimo jiné dát příkaz k čištění další ministerské stáje a podívat se z dálky do Prahy. Přitom se může podívat na Besogon TV č. 139, seznámit se s autory programů páté kolony a jejich ruskými podporovateli v Radě federace. Ta před několika dny odsouhlasila proti-ruský zákon o národním centrálním registru občanů a vzbudila protesty známých osobností veřejného života RF. Prezident může využít těchto skutečností a zákon nepodepsat. Proč? Protože prakticky ten samý zákon – Národní registr občanů Velké Británie byl přijat v roce 2006, aby mohl být 2010 zrušen kvůli nemožnosti zabezpečení dat občanů. Po té si může vzít delší time - out pro setkání s oficiálními představiteli ČR. Ti se drží s pomocí spojenecké iluze nad propastí ve lži, protože ignorují skutečnost, že jenom smrt a změna jsou věčné a trvá-li život člověka sedmdesát plus něco let, pak jsou stát a národ důležitější než jednotlivec. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
07.06.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEgypt pohrozil invazí do Libye proti islámským teroristům podporovanými NATO a EU   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:54:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Egypt mobilizuje armádu. Pět minut před půlnocí v noci na dnešek vyhlásil egyptský prezident Abdel al-Sisi ultimátům turecké armádě v Libyi a jim podřízeným oddílům džihádistů samozvaného premiéra Faiíze al-Sarrádže. Pokud do 48 hodin nepřistoupí na příměří, které nabízí Libyjská národní armáda (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, egyptská armáda a letectvo Spojených arabských emirátů spojí své síly na podporu LNA.

Podle řeckého serveru pronews.gr Egypt mobilizuje svoji mohutnou armádu. Již během neděle přicházely přes twitter od různých svědků informace o mohutném přesunu egyptské vojenské techniky k hranicím s Libyí. Velení egyptské armády čile přisouvalo na pozice i tanky Abrams M1A1, které Egypt vyrábí na základě licence zakoupené v USA. Další svědkové zdokumentovali přílet řady stíhacích a bitevních letadel na letiště u Libyjských hranic.

Vláda v Egyptě dlouhodobě podporuje LNA, protože džihádisté jsou jejich společným nepřítelem. V Egyptě v současné době vládne polovojenský režim, v jehož čele stojí bývalý náčelník štábu egyptských ozbrojených sil Abdel al-Sisi. Prezidentem se stal v roce 2014 ve volbách, které následovaly po vojenském převratu, jež zbavil moci Muslimské bratrstvo. K moci vynesly muslimské bratry v roce 2011 nepokoje označované jako Arabské jako.

V rámci série revolucí, které proběhly na severu Afriky, byl v Egyptě odstaven od moci dlouholetý prezident Husní Mubarak. V následných volbách zvítězila do té doby opoziční, a po řadu let Mubarakem zakázaná strana Muslimské bratrstvo. Tuto islamistickou stranu dlouhodobě finančně i materiálně podporuje turecká tajná služba MIT.

Vláda prezidenta Muhammada Mursího z Muslimského bratrstva v zemi ukončila éru sekulárního státu a jako právní řád zavedla islámské právo šária. V důsledku zavedení šárijatských zákonů se země dostala v roce 2013 do těžké ekonomické krize. Kvůli tvrdě vymáhaným islámským pravidlům prudce klesly příjmy z turistiky a i další ekonomická odvětví se dostala na pokraj zkázy. Během celoegyptských protestů proti islamistickému režimu v roce 2014 vládu muslimských bratří svrhla armáda. Po volbách v nichž zvítězil al-Sisí byl sekulární režim v Egyptě obnoven.

EU považuje al-Sisího za diktátora, protože po vojenském převratu uvěznil řadu představitelů islamistického režimu. Během vlády Muslimského bratrstva však v Egyptě rovněž probíhaly tvrdé represe proti odpůrcům radikálního islámu. Metody používané bezpečnostními a polovojenskými složkami islamistů mezinárodní právo označuje jako ZLOČINY PROTI LIDSKOSTI.

Egypt spolu s Řeckem, Kyprem, Francií a Spojenými arabskými emiráty 31. 5. 2020 podepsaly dohodu o společném vojenském postupu proti turecké agresivní politice ve Středozemním moři. Počátkem letošního roku vyslal turecký prezident Recep Erdogan do Libye expediční sbor turecké armády, aby podpořil džihádistické skupiny, jejichž mezinárodním mluvčím je samozvaný „premiér vlády národní shody“ (GNA) Faís al-Sarrádž. Ten se prohlásil premiérem ještě během pobytu v exilu v Tunisu, odkud byl kooptován za společného mluvčího islamistických milicí, které ovládaly okolí Tripolisu.

Přestože Rada bezpečnosti OSN vyhlásila embargo na vývoz zbraní do Libye, na jehož dodržování mají ve Středozemním moři dohlížet lodě pod vlajkou EU, turecké vojenské námořnictvo s pomocí civilních nákladních lodí bez problému přepravily do okolí Tripolisu velké množství válečného materiálu. Turci na pomoc Sarrádžovcům naverbovali v Sýrii desítky tisíc džihádistů – řadu z nich tvoří dokonce veteráni milic Islámského státu, kteří před tím bojovali proti vládě Bašára Asada a proti kurdské samosprávě, jejichž milice YPG/YPG výrazně přispěly k pozemní porážce ISIL.

Současné kolo války v Libyi zahájila 2. 4. 2020 raketová palba na pozice LNA z turecké fregaty, která ukončila příměří sjednané OSN. Během společných bojů turecké armády a džhádistů z GNA proti Haftarově armádě podepsali turecký prezident Erdogan a samozvaný premiér Sarrádž smlouvu, v níž si rozdělili mořské dno kolem řeckých ostrovů ve Středozemním moři. V této oblasti se nachází ložiska plynu a ropy, která podle mezinárodního práva patří Řecku a Kypru.

Vojáci LNA dokázali 6 týdnů úspěšně vzdorovat útokům posíleného tureckého expedičního sboru a džihádistů. V polovině května se válečné štěstí otočilo. Recepu Erdganovi se podařilo přimět centrálu NATO, která je fakticky do mnoha uniforem převlečená agentura US Army v Evropě, aby pomohla Sarrádžovým džihádistům. NATO zatím pomáhá dodávkou špionážních informací nejen ze satelitů, ale i z odposlechů přes systémy SIGINT. Některé země NATO začaly rovněž Sarrádžově GNA dodávat zbraně, jejichž vývoz zakazuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která je závazná pro všechny země.

LNA nyní zřejmě nejvíce trápí nedostatek munice do protiletadlových raketových systémů ruské výroby, s jejíchž pomocí dokázala udržovat nadvládu ve vzduchu. Koncem května po boji do posledního náboje a posledního muže padla do rukou turecké armády raketová základna na západě země, z níž Haftarovci dlouho drželi v šachu turecké letectvo. Pravděpodobně přerušení přímých dodávek ruských zbraní a munice, které se v boji s tureckou armádou ukázaly být velmi účinné, způsobilo obrat ve vývoji války.

Ve čtvrtek 4. 6. 2020 zahájila turecká armáda v Libyi útočnou operaci „Cesta k vítězství“. Po příjezdu několika námořních konvojů s další vojenskou technikou a čerstvými posilami Turci prorazili frontu u města Misráta a postoupili hluboko do vnitrozemí. V sobotu Turci dobyli město Sirte v jehož okolí se nachází 40% libyjských zásob ropy. Maršál Haftar byl v té době na státní návštěvě v Egyptě, kde zrovna jednal s prezidentem al-Sisím.

Haftar i al-Sisí z Káhiry společně vyzvali k obnovení příměří mezi džihádisty z GNA a Libyjskou národní armádou. Sarrádž výzvu odmítl. Po nedělním návratu Haftara do Libye LNA podnikla protiútok, kterým zastavila postup Turků přes Sirte. Během neděle turecká armáda přisunula na frontu těžké houfnice, jimiž kobercově ostřelovala město Sirte, tedy i civilisty. Haftarovi vojáci se snaží Turky zadržovat, ale podle pozorovatelů jsou bez ruské raketové techniky slabší než turecká armáda.

V noci na dnešek ohlášená pomoc Egypta by mohla situaci změnit. Egyptská armáda je vyzbrojena moderními zbraněmi americké i ruské výroby. Situace je o to zajímavější, že v sobotu 6. 6. 2020 oznámila libanonská agentura Al-Masdar, že Egypt uzavřel s Ruskem dohodu o prodeji nejnovějších radarových systémů Resonance-Ne schopných sledovat nejen letadla kategorie stealth, ale i nadzvukové řízené střely. Jedná se i o prodeji nových protiletadlových a protiraketových systémů.

Autor: Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská policie vysvětlila, proč nezasáhla při ničení sochy obchodníka s otroky   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:41:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská policie nezabránila demolici pomníku obchodníka, filantropa a obchodníka s otroky Edwarda Colstona v Bristolu. Jako důvod bylo uvedeno to, že se bála střetů s účastníky shromáždění Black Lives Matter. Uvedl to Andy Marsh, šéf policie regionu Avon and Somerset.

Minulý víkend se v několika britských městech konaly akce na uctění památku mrtvého Afroameričana George Floyda. Samotné shromáždění a průvod proběhl poklidně, nicméně členové a stoupenci hnutí Antifa se pokusili vyvolat nepokoje a zaútočit na policii.

Na památník Winstona Churchilla v Londýně napsali rasistické nápisy a v Bristolu shodili z podstavce sochu filantropa Edwarda Colstona, který se v 17. století zabýval obchodem s otroky. Ačkoliv památník Churchilla se povedlo omýt, pomník Colstona dopadl o něco hůře – leží na dně Bristolského zálivu.

„Jak jsme očekávali, na shromáždění bylo asi 10 tisíc lidí. Během shromáždění jsme viděli na záběrech z kamer, že několik lidí sedí na památníku Colstona. O dvě minuty později byla socha sražena na zem. Byli tam policisté, mohli reagovat na danou situaci, ale místní vedení se nakonec rozhodlo nezasáhnout. Zadržení podezřelých by mělo za následek jak jejich zranění, tak i policistů a i osob, které se daného incidentu nezúčastnily. Došlo by pak ke střetům s policií se závažnými důsledky v Bristolu a dalších lokalitách,“ uvedl Marsh.

Velká diskuse

V sobotu se zjistilo, že britská policie dostala pokyn vyhýbat se konfrontaci s protestujícími. V Londýně tak bylo možné sledovat, jak policisté utíkají od radikálů, kteří je pronásledují, házeli na policisty lahve, jízdní kola, petardy, uráželi je a vyhrožovali. Orgány činné v trestním řízení na to neodpovídaly. Toto všechno vyvolalo kolem takové taktiky jistou polemiku. Někteří uživatelé sociálních sítí věří, že toto chování policie signalizuje pro výtržníky to, že se jejich jednání může opakovat.

Kolem incidentu se sochou se rozvířila diskuse. Někteří poslanci a veřejní činitelé i vedení Scotland Yardu kritizovalo činnost místní policie, která nezajistila bezpečnost památníku. Někteří politici se však domnívají, že památníky na počest lidí, jejichž život by mohl v dnešní době způsobovat spory, by měly být odstraněny z ulic britských měst.

Samotný Marsh na kritiku reagoval tím, že podporuje činnost svých zaměstnanců. Podle jeho slov policie již identifikovala 17 osob zapojených do vandalismu. „Dovedete si představit, že bristolská policie zápasí s lidmi, kteří poškodili památník člověka, který je slavný tím, že část jeho jmění je výtěžek obchodu s otroky? Věřím, že by to mělo velmi závažné důsledky. Neodůvodňuji trestní poškození objektu a všechno podobné, ale plně podporuji činnost mých důstojníků,“ uvedl.

Reakce britského premiéra

Britský premiér Boris Johnson považuje demolici památníku v Bristolu za zločin, zúčastnění by měli být odpovědní za své konání. „Premiér si myslí, že země by měla následovat demokratický proces. Lidé mohou organizovat kampaně za odstranění pomníku, ale to, co se stalo včera, je zločin. Když je porušen trestní zákon, což je nepřijatelné, policie zúčastněné osoby stíhá,“ řekl novinářům zástupce kanceláře premiéra.

Podle něj Johnson chápe pocity lidí, ale v Británii jsou změny prováděny demokraticky. „Pokud chtějí lidé pomník odstranit, musí jednat demokratickým způsobem,“ dodal.

Protesty po smrti Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel v Minneapolisu během policejního zákroku a jeho smrt vyvolala nepokoje nejen v Minnesotě, ale také v jiných amerických státech. Na internetu se objevila videa, na nichž je vidět, jak policisté nasadili Floydovi pouta, srazili ho na zem a tři se na něj navalili, jeden z nich mu klekl kolenem na krk. Floyd na videu několikrát říká, že nemůže dýchat. Později zemřel na jednotce intenzivní péče. Po vypuknutí nepokojů byli propuštěni čtyři policisté, jeden z nich byl obviněn z vraždy, další tři ze spoluúčasti na vraždě.

Protesty na podporu hnutí se konaly i v jiných zemích, především ve Velké Británii, Francii, Švédsku, Austrálii, Itálii a Španělsku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CCpK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1903 sec,0.0362 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,539kB