Úterý 09 červen 2020
Sekretář armády USA omylem odhalil detaily o americkém hypersonickém systému Vintage Racer   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:37:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký novinář Steve Trimble, který se specializuje na leteckou tématiku, dokázal z jedné fotografie sekretáře armády USA Ryana McCarthyho najít data o perspektivním americkém hypersonickém systému Vintage Racer.

Důvodem žurnalistického vyšetřování byl příspěvek sekretáře z veletrhu AUSA 2019 ve Washingtonu, na které Trimble drží v ruce dokument s názvem Vintage Racer – Loitering Weapon System (LWS). Na papíru lze přečíst nápisy: Hypersonic Ingress, Survivable, Time Over Target a Multi-Role a také obrázek, na kterém ze země něco vzlétá.

Novinář prozkoumal záběry a pak našel stopy systémů Vintage Racer v otevřené rozpočtové dokumentaci Ministerstva obrany USA. Tam byl systém uveden pod článkem stanovujícím zrychlené financování a prototypování podle požadavků ozbrojených sil.

V dokumentaci se mimo jiné uvádí, že „projekt úspěšně prošel potvrzením aerodynamické konfigurace během zkoušek v aerodynamickém tunelu a integrací naváděcích subsystémů k dosažení účinku kinetického poškození cíle před vyvrcholením formou letových zkoušek ve fiskálním roce 2019“.

Dále bylo uvedeno, že prototypy projektu byly převedeny do americké armády za účelem dalšího rozvoje a organizace procesu zadávání zakázek.

Předpokládá se však, že se nejedná o strategický systém, protože financování těchto položek je velmi nízké. Vintage Racer může být pravděpodobně palebný nárazový systém, možná bezpilotní, vybavený malou hypersonickou kinetickou municí.

Připomeňme, že ve Spojených státech již několik desetiletí probíhají práce na vytvoření malých nadzvukových raket kinetického ničení, zejména ve vztahu k protitankovým misím.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CCpJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo uzavření dohody s Ruskem o snížení ceny plynu vrátí Bulgargaz občanům 100 milionů eur   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:35:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharská státní společnost Bulgargaz vrátí klientům více než 100 milionů euro. Informoval o tom dnes premiér země Bojko Borisov na schůzi bulharské vlády.

Uvádí se, že to bude možné díky tomu, že došlo mezi Bulharskem a ruským Gazpromem k dohodě, která pojednává o výrazném snížení ceny za plyn. Té se povedlo dosáhnout na začátku března tohoto roku.

Část finančních prostředků, která byla zaplacena za první čtvrtletí roku 2020, bude vrácena daňovým poplatníkům.

„Dnešním rozhodnutím zavazujeme Bulgargaz vrátit částku klientům, kteří nakoupili plyn v období od 1. ledna do 31. března ve výši 201 685 227 leva,“ uvedl Borisov na zasedání Rady ministrů.

Dodejme, že 60 milionů leva, tedy téměř 31 milionů euro, bude vráceno státní společnosti Toplofikacija Sofija, která je pošle občanům, 52 milionů leva pak obratem dostane chemický průmysl, 22 milionů leva zase organizace, které distribuují plyn, a 16 milionů pak připadne sklářskému průmyslu.

Podle slov Borisova byla cena za plyn v červnu v roce 2020 o 53 procent nižší než ve stejném období v loňském roce. Kromě toho vyjádřil spokojenost v souvislosti s tím, že se peníze vrací zpět občanům. Rovněž připomněl, kolik peněz putovalo do kapes oligarchů od 90. let.

Snížení ceny

V této souvislosti zmiňme, že Gazprom snížil cenu za plyn o 40 procent. Uvádí se, že cena za ruský plyn se sníží o více než 40 procent. Podle údajů televizního kanálu NOVA oznámil danou informaci premiér Bojko Borisov. Gazprom kromě toho vrátí Bulharsku částku, která už byla zaplacena za dodaný plyn.

Sleva, na které jsme se dohodli, je největší v dlouhodobých obchodních vztazích mezi Gazpromem a Bulgargazem,“ řekl Nikolaj Pavlov, výkonný ředitel Bulgargazu.

Požadovaný výsledek

Ohledně ceny plynu se vyjádřil například v únoru i bulharský prezident Rumen Radev. Ten okomentoval svůj tehdejší telefonický rozhovor s ruským prezidentem Putinem, ve kterém mluvili i o snižování ceny za plyn. Hlava státu pokárala odborníky, kteří vyjednávají, že nemají požadovaný výsledek.

„Z osmi zemí, které jsou předmětem obchodu s plynem mezi společností Gazprom a Evropskou komisí, pouze Bulharsko nedostalo snížení cen plynu. Za ruský plyn platíme téměř dvakrát tolik. To je nepřijatelné. A zde musí ministryně Petkovová přemýšlet o tom, zda si svou práci dělají dost dobře a proč Bulharsko zaostává. Právě tohle bylo tématem mého rozhovoru s prezidentem Putinem. Doufám, že brzy dostaneme požadované snížení,“ uvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CCpH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětová banka předpověděla rekordní pád globální ekonomiky   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:30:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová banka aktualizovala prognózu ohledně globální ekonomiky, v tomto roce experti očekávají její pokles. Informuje se o tom ve zprávě „Perspektivy světové ekonomiky“ za červen roku 2020.

„Pandemie koronaviru a karanténní opatření na jeho oslabení měla velký vliv na světovou ekonomiku a ponořila ji do hluboké recese. Podle předpovědí Světové banky čeká ekonomiku planety v tomto roce pokles o 5,2 procenta. Tato recese bude tou nejhlubší od dob druhé světové války a snížení produkce na hlavu ovlivní největší podíl zemí od roku 1870.“

V roce 2021 se očekává obnova – růst světového HDP bude činit 4,2 procenta a ne 2,6 procenta, jak se čekalo v lednu. Banka zejména očekává, že se celkové HDP zemí s vyspělými ekonomikami v letošním roce sníží o sedm procent, v zemích s rozvíjejícím se trhem a rozvojových zemích pak o 2,5 procenta. Jedná se tak o první „komplexní recesi v této skupině zemí minimálně za 60 let“.

Analytici se domnívají, že nejobtížnější bude situace v zemích, kde se nemoc šířila obzvláště silně, a v těch, které jsou silně závislé na světovém obchodu, cestovním ruchu, vývozu surovin a vnějším financování.

„Nynější události již způsobily bezprecedentně rychlé a tvrdé přehodnocení předpovědí růstu světové ekonomiky směrem k jejímu poklesu. Soudě podle zkušeností z minulosti budeme zřejmě muset ještě přehodnotit naše prognózy růstu směrem k dalšímu poklesu, což znamená, že orgány by měly být připraveny přijat dodatečná opatření ke stimulaci obchodní činnosti,“ uvedl Ayhan Kose, ředitel odboru pro studium perspektiv ekonomického rozvoje Světové banky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CCpF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané sledují, jak spravedlivé je vymáhání zákona, „bílá spravedlnost" se stala americkým virem   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:25:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Třída před americkým Bílým domem ve Washingtonu byla přejmenována na Black Lives Matter (Životy černých jsou také životy). Primátorka Washingtonu Muriel Bowserová vydala 5. června příkaz k napsání těchto slov na třídu žlutou barvou, aby vyjádřila podporu hnutí Black Lives Matter na ochranu lidských práv Američanů afrického původu.

Po smrti Američana afrického původu George Floyda v důsledku násilného vymáhání práva policistů v americké Minneapolis vyjádřili lidé různými způsoby smutek. Na Northcentral University (NCU) proběhla veřejná smuteční akce, které se zúčastnili členové jeho rodiny a další stovky jeho podporovatelů. Podobná smuteční akce se také konala 6. června v Severní Karolíně, kde se George Floyd narodil. Poté budou jeho ostatky převezeny do Houstonu, kde Floyd bydlel. Rozloučení se bude konat 8. června v kostelu v Houstonu a oficiální pohřeb proběhne 9. června.

Američané v různých městech pokračují v posledních dnech v protestech proti policejnímu násilí a rasové diskriminaci. Problém nespravedlnosti k Američanům afrického původu ve Spojených státech je den ode dne vážnější. Na světlo vychází stále víc údajů a důkazů o policejním násilí vůči Američanům afrického původu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský boj proti epidemii je otevřený a transparentní. Je čas, aby američtí politici, kteří šíří pomluvy, zavřeli ústa!   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:24:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská vláda zveřejnila 7. června Bílou knihu o akci Číny v boji proti epidemii nového koronaviru, ve které podrobně informuje o časové posloupnosti a faktických údajích v rámci čínského boje proti epidemii. Tyto informace ukazují, že Čína je při prevenci a kontrole epidemie otevřená a transparentní, a vysoce odpovědná za celosvětové veřejné zdraví a bezpečnost.

Tváří v tvář důkazům byly odhaleny lži některých amerických politiků, kteří stigmatizují Čínu. Je na čase, aby přestali!

Bílá kniha uvádí časovou posloupnost a publikuje řadu faktů o čínské reakci na epidemii v období od 27. prosince 2019 do konce „dvou zasedání (VSLZ a ČLPPS)" v roce 2020. Bílá kniha ztělesňuje otevřený a transparentní postoj Číny v boji proti epidemii. Od 3. ledna 2020 příslušné čínské orgány pravidelně a aktivně hlásily epidemické informace Světové zdravotnické organizaci, příslušným národním a regionálním organizacím a čínským oblastem Hongkong, Macao a Tchaj-wan. 4. ledna vedli vedoucí Čínského centra pro kontrolu a prevenci nemocí a vedoucí Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států telefonický rozhovor s cílem představit epidemickou situaci. 12. ledna Čína předložila WHO informace o sekvenci genomu nového koronaviru. Čína bez jakýchkoli prodlev nebo utajení informovala co nejdříve mezinárodní společenství o údajích o viru a o související epidemické situaci, což významně přispělo k celosvětové prevenci a kontrole epidemie.

Čína od vypuknutí epidemie vždy dodržovala zásadu otevřenosti, transparentnosti a odpovědnosti. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) mnohokrát zdůraznil tuto zásadu během rozhovorů s vůdci ostatních zemí a s odpovědnými zástupci mezinárodních organizací. Poukázal na to, že čínská vláda včas poskytla epidemické informace Číně a zahraničí, pozitivně reagovala na všechny obavy a posílila spolupráci s mezinárodním společenstvím. Jak uvedl prezident 74. Valného shromáždění OSN Tijjani Muhammad-Bande, Čína je příkladem ohledně vedení a transparentnosti při prevenci a kontrole epidemie.

Intenzivní pořádání různých tiskových konferencí v souladu se zásadami otevřenosti, transparentnosti a odpovědnosti je také důležitým oknem pro mezinárodní společenství, aby pochopilo pokrok čínské prevence a kontroly epidemie.

Bílá kniha poukázala na to, že do 31. května proběhlo 161 tiskových konferencí o mechanismu společné obrany a společné kontroly Státní rady a informační kanceláře Státní rady, k účasti na těchto konferencích bylo pozváno přes 490 lidí z více než 50 resortů a bylo zodpovězeno více než 1.400 otázek čínských a zahraničních médií. Provincie Hubei (Chu-pej) uspořádala 103 tiskových konferencí a další provincie uspořádaly 1.050 tiskových konferencí. Komplexní tisková zpráva poskytuje mezinárodnímu společenství platformu pro včasné získání informací.

Celý proces čínského boje proti epidemii je otevřený a byl vyhodnocen jako „živé vysílání" pro celý svět, což obstojí ve zkoušce času a historie.

Naproti tomu američtí politici, kteří útočí na Čínu, jasně ignorují jasné informace, které Čína vyslala mezinárodnímu společenství na začátku epidemie, zpozdili reakci na epidemii a záchranu životů, dokonce epidemii skrývali pro svůj vlastní prospěch, což způsobilo vypuknutí epidemie. Aby zakryli své zanedbání povinností, tito politici vymysleli lži a nepravdivě prohlašovali, že Čína zpozdila informace o epidemii. Bílá kniha správně poukazuje na to, že je to velká neúcta k 1,4 miliardy Číňanů, k mrtvým, kteří byli zabiti virem, a k milionům čínských zdravotníků, proti čemuž se Čína pevně staví. Je nezodpovědné a neetické zakrývat vlastní problémy přenášením odpovědnosti na druhé. Čína nikdy nepřijme toto stíhání ani nárokování.

Teď je čím dál tím jasnější, že se někteří politici ve Spojených státech obávají, že komplexní prevence a kontrola epidemie zpomalí hospodářský růst a ovlivní jejich soukromé zájmy, proto nejen úmyslně zakrývají informace o epidemii, ale také se pokouší odvracet hněv svých vlastních lidí.

„Čína je obětí viru a přispívá k celosvětovému boji proti epidemii, proto by se s ní mělo zacházet spravedlivě a nikoli ji cenzurovat." Tváří v tvář viru, společnému nepříteli lidstva, by mezinárodní společenství mělo být více sjednocené, opustit předsudky a aroganci, odolávat sobectví a postavit se proti stigmatizaci a politizaci epidemie. Američtí politici, kteří vytváří lži, by měli zavřít ústa a udělat víc pro zmírnění utrpení amerických lidí!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína jako trumf v prezidentských volbách v USA?   
Pridal tk Úterý 09 červen 2020 - 05:22:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsem Robert Lawrence Kuhn a tady je to, co sleduji: Využívání trumfové karty „Čína" v prezidentských volbách v USA. Vyložení jedné karty „Čína"? V těchto volbách to bude spíš celý balíček těchto karet. Soutěž mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho předpokládaným demokratickým protivníkem Joe Bidenem bude nelítostná.

Zvítězí ten, kdo dokáže nejlépe zaútočit na Čínu, protože tito dva kandidáti věří v tvrdý přístup. Každý obviňuje toho druhého z toho, že je „měkký vůči Číně", což je ta nejhorší urážka. Demokraté útočí na Trumpa za jeho „slabou" obchodní dohodu v první fázi, a za jeho počáteční chválení Číny za vysoce efektivní omezení nového koronaviru. Republikáni útočí na Bidena za jeho minulé vztahy s Čínou a za údajné finanční jednání jeho syna. O konkrétních politikách týkajících se obchodu, technologií, lidských práv a Jihočínského moře, se nebude příliš diskutovat. Každá strana použije zobecněnou nadsázku, aby se pokusila přesvědčit veřejné mínění, že je tvrdší vůči Číně. Politici následují průzkumy veřejného mínění, a i když říkají, že ne, ve skutečnosti to dělají. Průzkum Pew v březnu zjistil, že dvě třetiny (66 %) dospělých v USA mají negativní názor na Čínu, což je dosud nejvyšší rekord. Politická prohlášení a veřejné mínění o Číně se dostaly do začarovaného kruhu a vzájemně se vyhánějí do extrémů. Podporuje tato negativita dlouhodobé americké zájmy?

Samozřejmě že ne. Ale pak ani protiamerický začarovaný kruh mezi čínskými úředníky a čínskými sociálními médii nepodporuje čínské zájmy. Bez ohledu na skutečné problémy na obou stranách je zjednodušující zaujatost a jednorozměrné stereotypy na obou stranách receptem na konfrontaci, nikoli na spolupráci. Po celá desetiletí se v amerických volbách využívala „trumfová karta Číny". V 50. letech to bylo „Kdo ztratil Čínu?". V prezidentské kampani v roce 1992 po třech tvrdých letech v čínsko-amerických vztazích, zaujal Bill Clinton tvrdou linii vůči Číně, aby zaútočil na svého protivníka George H. W. Bushe. Jakmile však nastoupil do úřadu, usiloval Clinton o lepší vztahy s Čínou. Čínští vůdci od té doby uznali, že by neměli brát příliš vážně, jak je Čína obviňována v amerických volbách, ale jednoduše se snažit obvyklým způsobem pracovat s vítězem, ať už to bude kdokoli. Lidé doufají, že tentokrát to bude stejné, ale současně se obávají, že nebude. V nadcházející kampani budou vznesena obvinění proti Číně v oblastech údajné nespravedlivé ekonomiky, ztráty zaměstnání, krádeže duševního vlastnictví, kybernetické kriminality, porušování lidských práv, militarismu, agresivní zahraniční politiky a pandemie. Ale pro žádné toto obvinění není, podle mě, hluboký důvod. Hluboký důvod je „nacionalismus", který se vyskytuje ve vedoucích cyklech ve všech společnostech a ve všech sociálních systémech. Nacionalismus je zakořeněn v biologické evoluci, kdy při vývoji našeho druhu raná lidská věrnost skupině nebo kmenu zvýšila pravděpodobnost jednotlivce na přežití a plození. Jsem vždy ohromen, jak inteligentní lidé dokážou tak snadno vidět kontraproduktivitu zavádějícího nacionalismu u druhých, zatímco k sobě jsou slepí a nerozeznávají stejný zavádějící nacionalismus ve svých vlastních, podobných vášních. Po skončení voleb v USA se Číně a USA otevře příležitost k obnovení vztahů. Okno bude užší než obvykle a rozdíly budou širší. Ale neztrácím naději a budu to sledovat. Jsem Robert Lawrence Kuhn.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1573 sec,0.0644 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,342kB