Čtvrtek 11 červen 2020
Pravda o Hirošimě a Nagasaki: letos uplyne 75 let od jednoho z nejhorších válečných zločinů   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 16:59:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velmi charakteristická je právě ta skutečnost, že USA shodili atomové bomby na dvě civilní města, ale hlavní vojenskou námořní základnu Japonska Kure vynechali. Dodnes se učí, že svržení atomových bomb bylo nezbytné a vedlo k rychlejšímu ukončení války. Je to naprostá lež a výmysl. Pět z šesti šestihvězdičkových generálů považovalo atomovou bombu za morálně zavrženíhodnou a z vojenského hlediska za bezcennou. Netušili ovšem, že o válku s Japonci už dávno nešlo – šlo o poválečné vydírání Sovětského svazu. Generál a pozdější prezident Eisenhower k tomu uvedl: ,,Ze dvou důvodů jsem byl proti – Japonci byli připraveni kapitulovat a nebylo nutné na ně tu příšernou věc shodit. Za druhé, nelíbilo se mi, že budeme první, kdo takovou zbraň použije“. Stejně smýšlel i vrchní velitel vojsk v Tichomoří MacArthur. I on považoval atomovou bombu za zhola zbytečnou a po válce řekl, že Japonci by kapitulovali ihned v květnu, kdyby jim USA potvrdili, že si mohou ponechat císaře. Hlasy proti bombě byly v americké armádě tak silné, že ministr obrany Groves zakázal generálům se veřejně vyjadřovat k jadernému úroku. Proti svržení bomb byla i naprostá většina vědců, která na bombách pracovala.

Bylo však rozhodnuto, že atomovky musí být použity za každou cenu. Cílem bylo zastrašit SSSR a v podstatě celý svět, dále také vyzkoušet v praxi účinky nové zbraně proti reálné infrastruktuře a živé síle ( obyvatelům měst ). Vojenští a další experti po válce zkoumali účinky exploze v různých situacích a zónách od epicentra výbuchu a jejich následky na přeživších. Mezi vybranými cíli byla civilní města Hirošima ( v srpnu 1945 zde žilo 350 000 obyvatel, z nichž do roku 1950 zemřelo 200 000, z toho 80 tisíc okamžitě při explozi ) a Nagasaki. V obou městech na následky výbuchu a ozáření zemřelo dohromady mezi 300 až 350 tisíci lidmi. O osudu mnohých se přitom dodnes nic neví. Zmizeli, jejich těla se nenašla. Americký prezident Truman z toho byl nadšený. Běhal po palubě křižníku Augusta a všem vyprávěl o své skvělé bombě, když řekl: „Tohle je ta největší událost v dějinách”. Ano byla, ale v úplně jiném smyslu než pomatený Truman myslel. Oproti legendě je třeba dodat fakta: Japonci nekapitulovali.

Vzápětí Stalin zaútočil na Koreu, Kurily a Sachalin. Než mohli Japonci na útoky Sovětů reagovat, svrhli Američané plutoniovou bombu na Nagasaki. Výbuch okamžitě zabil 40 000 civilistů a 100 000 podlehlo nemoci z ozáření v následnících letech – žen dětí a starců a pouhých 250 vojáků. Ale ani tato zrůdnost nevedla Japonce k bezpodmínečné kapitulaci a ani nemohla. Generál Kawabe po válce řekl: ,,O Nagasaki jsme se dozvídali postupně – v porovnání s tím byl pro nás obrovský šok vstup sovětů do války, protože toho jsme se neustále obávali. Děsili jsme se toho, jak se proti nám obrací mohutná Rudá armáda, která dobyla půl Evropy.“. Japonský premiér Suzuki po sovětském útoku prohlásil: ,,Japonsko musí ihned kapitulovat jinak Sověti obsadí nejen Mandžusko, Koreu a Karafuto ale i Hokkaido a Japonsko přestane existovat. Jakmile se domluvíme s Američany, musíme válku ukončit.“ 14. srpna, uprostřed sovětské ofenzívy, která zlikvidovala miliónovou Japonskou armádu v Mandžusku, nařídil císař definitivní kapitulaci.

Truman věřil, naivně a mylně, že svrhnutím bomby opravdu uspíší kapitulaci Japonců bez sovětské pomoci a nebude tedy muset splnit sliby, které Sovětům a Stalinovi dal Roosevelt ohledně územních zisků a hospodářské pomoci. Stalin si to uvědomil a na jednání své vlády podotkl, že Američané využijí svého atomového monopolu, aby v si v Evropě diktovali podmínky, ale on na vydírání nepřistoupí. Nařídil sovětské armádě, aby urychlila vstup do války v Asii a sovětským vědcům, aby urychlili práce na atomové bombě. Sovětská rozvědka o projektu Manhattan ( krycí označení operace na výrobu atomové bomby ) věděla a nasadila své informátory k získání utajovaných detailů projektu. Americká vláda považovala bombu za svůj trumf nad Stalinem. Ve skutečnosti však jen donutili Stalina změnit strategii. Z přátelské na nepřátelskou. Nagasaki a Hirošima byly pro sověty šok. Větší, než pro Japonce, protože bombardéry plošně japonská města vyhlazovaly každý den a s daleko větší razancí, jako například bombardování Tokia v březnu 1945, kde americké bombardéry zaživa upálily 100 000 civilistů zápalnými bombami ( pach spálených těl byl tak silný, že posádky bombardérů druhého a třetího sledu zvracely ). Stovky bombardérů a tisíce bomb nebo jeden bombardér a jedna bomba – výsledkem bylo vždy zničené město. Stalin ihned pochopil, že tato zbraň není namířena proti Japonsku, ale proti Sovětskému svazu. Jeho nedůvěra vůči spojencům ihned vzrostla a přesvědčila vedení sovětů o tom, že je třeba udržet mohutnou pozemní armádu a s ní kontrolovat co největší území, aby se snížily dopady jaderných útoků. Atomové bomby vedly Stalina k přesvědčení, o nutnosti ovládnou co největší kus osvobozené východní Evropy a samozřejmě vedly k urychlení prací na vlastní atomové zbrani.

Lze tedy konstatovat, že jaderný útok na japonská města v podstatě spustil Studenou válku mezi SSSR a USA. Nedávno V. V. Putin okomentoval v rámci vztahů s USA události v Hirošimě a Nagasaki takto ,,Dvakrát už použily ( USA ) jaderné zbraně, kdo nám zaručí, že to neudělají potřetí“.

Autor: Daniel Novák/NWOO
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C. Roberts: Určili popírači Covidu náš osud?   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 16:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přichází druhá vlna Covidu-19? Některé z amerických států si z pandemie nedělaly těžkou hlavu a uspěchaně odvolaly zákaz vycházení z domu kromě naléhavých případů. A dokonce i lidé, kteří hrozbu viru nepodceňovali, měli za to, že než chránit život každého jednotlivého Američana, je důležitější znovu rozjet ekonomiku.

Nu a nyní se ukazuje, že spěch byl i v tomto případě špatným rádcem. Včera večer ohlásila Florida 8 533 nově nakažených osob v posledním týdnu, což je nejvyšší týdenní přírůstek na Floridě za celou dobu trvání pandemie. A stát Texas taktéž včera ohlásil, že počet jeho na Covid-l9 hospitalizovaných osob stoupl jen za včerejšek o 6.3 procenta, to je o 2 056 lidí, což je nejvyšší denní přírůstek hospitalizovaných od doby, kdy pandemie v USA vypukla.

Uplyne ještě pár týdnů, než bude možno s určitostí říct, zda tohle už je ona očekávaní druhá vlna, ale jak jeden expert řekl: „Začíná už být příliš pozdě“.

Celkově podlehlo viru v USA již 111000 lidí.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Holandsku se ztratilo 1000 nigerijských uprchlíků. Prodávají drogy v Praze a v Brně?   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 07:04:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Holandské imigrační úřady mají zase jednou těžkou hlavu. Chybí jim skoro 1000 uprchlíků z Nigérie. Úřady nyní dumají, kde uprchlíci mohou být. Jednalo se prý údajně i o těhotné ženy.

Začíná se spekulovat, že se staly součástí nigerijských kriminálních gangů po celé Evropě. Ty se zapojují především do prodeje drog, prostituce, pašování lidí a internetové kriminality (lákají z lidí po internetu peníze, když se vydávají za bělochy).

Nigerijská kriminální komunita roste bohužel prudce i u nás. Například za posledních 12 let bylo jen za drogové delikty odsouzeno u nás neuvěřitelných 218 Nigerijců! Kde se tu vzali, když tu oficiálně žádní černí imigranti nejsou?! Stačí se projít centrem Prahy, Brna a dalších velkých českých měst a všude potkáte skupinky černých prodavačů drog a prostitutek. Je tedy docela možné, že oni “uprchlíci” žijí a prodávají drogy nyní právě tady.

Bohužel nemůže nikdo očekávat, že by vláda lidí jako Babiš a Hamáček chtěla s podobným problémem něco dělat.

Milan
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPamátník v Osvětimi má kvůli koronaviru finanční potíže a žádá o pomoc. Mezitím se opět snížil počet jeho obětí, z původních 4 milionů na pouze 1.1 milionů   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 07:02:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koronavirová krize zasáhla mnohé firmy a instituce. Nevyhnula se ani památníku v Osvětimi, který žádá veřejnost o příspěvky na vzdělávací projekty. Rozpočet na tento rok se podle vedení památníků prý zcela zhroutil kvůli uzavření v rámci karantény. Tím ale vypadl i příjem ze vstupného, prodeje knih a vzdělávacích materiálů. Loni památník navštívilo 12.3 mil osob, často školní výpravy a rozpočet památníku činil asi 24 milionů dolarů.

Při té příležitosti informoval izraelský tisk o zajímavé novince. Došlo k dalšímu poklesu oficiálního počtu obětí zavražděných v Osvětimi. Z původních 4 milionů zavražděných osob, to pokleslo v roce 1990 na 1.5 milionu a nyní to má být po další revizi směrem dolů “jen” 1.1 zavražděných. Podle oficiálních dokumentů byla většina zavražděných židovského původu, ale svoji smrt zde našli i Cikáni a příslušníci dalších národů.

Českým čtenářům doporučuji podobná čísla veřejně nediskutovat. U nás doma se veřejnou diskuzí na toto téma vystavujete hrozbě trestního stíhání za “popírání holocaustu”. Co je dovoleno psát židovským novinám, není dovoleno říkat a psát běžným Čechům v jejich “Česku”! Třeba jednou svobodu slova zase získáme, ale ještě nás čeká hodně práce!

Sára S. New York, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlán USA: militarizovaná kontrola populace   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:56:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rockefellerova nadace, která má historické vazby na federální vládu USA, předložila národní plán na kontrolu koronavirové epidemie. Cílem je otestovat 30 milionů lidí denně za státní peníze a podrobit americké občany přísné vojenské kontrole.

Rockefellerova nadace představila „Národní akční plán na testování covid-19“, který poukazuje na „pragmatické kroky, vedoucí k opětovnému otevření našich pracovišť a komunit“. Nejedná se však pouze o opatření na ochranu zdraví, jak to vypadá podle názvu.

Tento plán - na němž se podílelo několik nejprestižnějších univerzit (Harvard, Yale, Johns Hopkins a další) - předznamenává skutečný hierarchický a militarizovaný sociální model.

Na vrcholu hierarchie je „Pandemická testovací komise (PTB), podobná agentuře, řídící válečnou výrobu (War Production Board), kterou USA vytvořily během druhé světové války“. Pandemická testovací komise by „sestávala z lídrů z oblasti obchodu, vlády a akademické obce“ (zástupci vlády by nebyli v první řadě, ale finanční a ekonomičtí zástupci by byli řazeni podle důležitosti).

Tato nejvyšší rada, která by měla moc rozhodovat o výrobě a službách, by měla podobnou pravomoc, jaká je udělována prezidentovi Spojených států za války na základě zákona o obranné výrobě.

Plán vyžaduje, aby byly na covid-19 testovány 3 miliony amerických občanů týdně, přičemž počet testovaných se má během šesti měsíců navýšit na 30 milionů týdně. Cílem je dosáhnout schopnosti otestovat 30 milionů lidí denně na covid-19, což by mělo být realizováno do jednoho roku.

Za každý test se očekává „skutečná tržní úhrada (např. 100 dolarů) za každou analýzu covid-19“. Z veřejného rozpočtu tak budou zapotřebí miliardy dolarů měsíčně.

Rockefellerova nadace a její finanční partneři pomohou vytvořit síť pro poskytování úvěrových záruk a podepsání smluv s dodavateli, tedy s velkými společnostmi, které vyrábějí léky a lékařské vybavení.

Podle tohoto plánu je „Rada pro kontrolu pandemie“ rovněž oprávněna založit „Jednotky pandemické pohotovosti“: tj. zvláštní jednotku (nepřekvapivě nazývanou „jednotky“, podobně jako Jednotky námořnictva) se 100 - 300 tisíci členy.

Jejich nábor by byl prováděn z řad dobrovolníků Mírových sborů a organizace AmeriCorps (oficiálně vytvořených americkou vládou za účelem „pomoci rozvojovým zemím“) a také vojenského personálu Národní gardy. Členové „Jednotek pandemické pohotovosti“ by dostávali průměrnou hrubou mzdu ve výši 40 000 dolarů ročně, za což by stát vynaložil 4 - 12 miliard dolarů ročně.

Úkolem „sboru pro pandemickou pohotovost“ by byla především kontrola obyvatelstva za pomoci postupů, které se používají ve vojenství, prostřednictvím systémů digitálního sledování a identifikace na pracovištích a na studijních místech, v obytných oblastech, na veřejných místech a při cestování. Systémy tohoto typu - jak připomíná Rockefellerova nadace - jsou vytvářeny společnostmi Apple, Google a Facebook.

Podle tohoto plánu by informace o jednotlivcích, týkající se jejich zdravotního stavu a aktivit, zůstaly důvěrné, „kdykoli by to bylo možné“. Všechny informace by však byly centralizované v digitální platformě, kterou by spravoval federální stát a soukromé společnosti. Podle údajů, které poskytla „Rada pro kontrolu pandemie“, by se čas od času rozhodovalo o tom, která oblast by byla izolována, a na jak dlouho.

Tohle je tedy plán, který chce Rockefellerova nadace realizovat nejen ve Spojených státech. Pokud by tento plán byl uskutečněn byť jen částečně, došlo by k dalšímu soustředění ekonomické a politické moci v rukou ještě užšího elitního sektoru na úkor rostoucí většiny obyvatel, která by byla zbavena základních demokratických práv.

Operace je prováděna ve jménu „kontroly nad covid-19“, avšak míra úmrtnosti na tuto nemoc v americké populaci byla podle dosavadních oficiálních zdrojů nižší, než 0,03%. Plán Rockefellerovy nadace využívá virus jako skutečnou zbraň, která je mnohem nebezpečnější, než samotný covid-19.

Manlio Dinucci

USA plan: militarized control of population vyšel 1.6.2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8335-plan-usa-militarizovana-kontrola-populace.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo přežil koronavir, toho dorazíme "Zeleným údělem". Váš Brusel   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:54:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jediná dobrá zpráva na celé věci je, že Uršulka & company mají smysl pro černý humor. Nazvat největší podraz "Příští generace EU", to vyžaduje opravdu dávku inteligence. "Next generation EU" - velice stručně přeloženo do lidštiny znamená : my to prožerem a rozkradem, další generace to za nás zatáhne. No neberte to :-) !! Dá se to uchopit i jinak - ze všech myslitelných návrhů, jak "oživit" ekonomiku po covidovém vypnutí si označte tu suverénně nejhorší a ... a máte koncepci "Next generation EU"

Můžeme to vzít i podrobněji. Každý pokrokově smýšlející EU občan, s řádně propláchnutým mozkem tou jedině správnou propagandou o výhodnosti, nerozborném přátelství a solidaritě EU, možná předpokládal, že v krizi by měli pomáhat ti silnější těm slabším. Tak se rychle probuďte soudruzi - o tom to není a nebude.

Padl sice nesmělý návrh - něco o Eurobondech (to si chtěl Macron s Francií líznout smetánky), ale ten hned v zárodku zatipla mamá Merkel, protože by na tom Německo nevydělalo, spíše určitě asi prodělalo. V mainstreamu taky dostali chvíli prostor snílci z Itálie a Španělska, kteří drze žádali nevratnou (sic!) finanční pomoc, jakožto nejvíce postihnuté a zadlužené ekonomiky.

Řekové na tu naivitu museli koukat nevěřícně jak vejři - vždyť není to tak dávno, co v rámci "pomoci" přišli o to nejlukrativnější, co v ekonomice měli. Tady jen připomenu, že "EU pomoc"

Řecku měla dvě fáze.

V té první byly pohledávky soukromých bank vyměněny za pohledávky státu tak, že dorazivší finanční EU pomoc byla okamžitě přesměrována na úhradu pohledávek oněch soukromých bank.

A v druhé fázi pak Řekům dravci z EU zprivatizovali to nejlukrativnější co v ekonomice měli. Prostě taková pomoc, jako když rybáři vezmete lodě, sítě a pruty a hezky mu soudružsky vysvětlíte, jak mu EU tím pomohla a zachránila ho od osudu horší než smrt.. A po této zkušenosti zazněl požadavek na nezištnou pomoc! Blbci. Jinak se to nazvat nedá. Ale aspoň to zkusili ....

Jenže se začíná projevovat působení tzv. průseronů, které jsou rychlejší než světlo. Znáte to - všichni cítí, že průser je za dveřmi, ale v reálu zatím ještě nenastal. Italové blahořečí RF a Čínu místo Bruselu, kterému naopak pálí vlajky.

Aby toho nebylo málo, tak německý soud hlídající ústavnost v zemi hodil vidle do tisku Eur, resp. zakázal jejich odkup německou centrální bankou, což byl asi jediný bonitní kupující. Co fčil?? Zajisté někdo řekl - babo Uršulo raď. A ta dobrá duše přišla s geniálním řešením, kdy vlk se nažere a koza zůstane celá. Opět přeloženo do lidštiny - Itálii uplatíme, aby zůstala, a nezadlužíme se u toho. Tady by měli zpozornět všichni předlužení a bedlivě prostudovat Uršulčino know how.

Tak co ta dobrá duše nevymyslela? No, koncept to je prostý - dnes si všichni (i ti extrémně zadlužení a předlužení) půjčíme a splácet začneme až někdy ... až nebudeme u vesla.

Rozdělovat vypůjčené samozřejmě nebudou ti, kdo si půjčí ... kam bychom došli?? Na to tady máme přeci milovaný a spravedlivý Brusel, kterému za odklonění vypůjčených peněz do správných rukou samozřejmě ještě z toho zaplatíme. Jednoduché a geniální!

Napřed byl návrh 500 miliard Eur, ale pak asi někdo zvolal "A není to málo Antone Pavloviči Uršulo?" a tak se dnes, tuším, bavíme o 750 miliardách Eur. Takže kozu máme stále celou, protože nebudeme dlužit my, ale až naši následovníci. Proto je asi název toho ďábelského plánu "Příští generace EU" - to aby bylo nezpochybnitelné, kdo to zacáluje. Ovšem teď se ale taky musí nažrat vlk.

Itálie dala rozhodně najevo, že si nenechá "pomoci" jako Řecko, tedy, že nepřijme finanční pomoc výměnou za seznam, co mají následně prodat Německu a spol. Problém. Ovšem i tento zapeklitý zádrhel Uršula zdárně a geniálně vyřešila. Hovoří se o tom, že z těch 750 miliard Euro půjde na přímou pomoc nějakých 50 miliard a zbytek ... jóó ... to je fakt hodně vypečený kousek ... zbytek mají dostat postižení formou dotací.

Pokud v tuto chvíli všichni přidušení živnostníci a malé firmy v celé EU ořezávají tužky, aby mohli co nejrychleji vyplnit dotační žádosti než jim úplně dojdou prašule na přežívání, tak ... tak si mohou dát voraz a nachystat kapesník na utření nosu.

Dotace mají být totiž účelově vázané pouze na jakýkoliv zelený nesmysl. To by bylo, abychom neporučili větru, dešti a fyzice ... že? A taky, o dostupnosti jakýchkoliv dotací pro malé a nejmenší podnikatele netřeba psát, z praxe víme svoje. Zkrátka, ty dole dorazíme časovou a právní náročností, peníze pak doručíme těm větším a bohatším. A ještě u toho budeme radostí hýkat, kterak EU pomohla ...

Tak si říkám, jestlipak ta Uršula není na výplatní listině Putina - přijde snad někdo na zdařilejší způsob, kterak těm nejpočetnějším dole ukázat, že EU je fakt na ho*no? Za tohle musí snad dostat i tučné prémie.

No, možná ale vše bude nakonec jinak. Konspirační a fejk weby přišly se zprávou, že poté, co Čínské vedení "doporučilo" čínským firmám nadále nekupovat zemědělské produkty z USA údajně přijalo rozhodnutí zbavit se US dluhopisů, protože FED potiskuje zelenou barvou už jakýkoliv papír nejméně snad 25 hodin denně. Hukot při pádu dolaru by mohl účinně zastavit ty nesmysly z Bruselu.

Tož tak ...

David Dvořák


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina neposkytla primární údaje z radarů o katastrofě MH17!   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:45:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina neposkytla primární radarová data o zřícení malajského Boeingu (let MH17) v roce 2014, uvedl nizozemský státní zástupce Thijs Berger. Nizozemci navíc nevědí odkud a zda byla odpálena raketa země-vzduch.

„Ukrajina prakticky neposkytla primární radarová data. Ukrajina Nizozemské radě bezpečnosti vysvětlila, že nebyla zaznamenána žádná primární radarová data, protože radar v tuto chvíli nefungoval," uvedl státní zástupce.

Existující údaje ukrajinských radarů zaznamenaly pouze letadla, která měla zapnuté tzv. odpovídače. Tyto radary pak nemohou poskytnout data, podle nichž se na nebi například nacházejí i letadla bez zapnutého odpovídače. Stejně tak nemohly zaznamenat ani případnou raketu.

Poté, co nizozemská prokuratura přiznala, že jí Spojené státy odmítly předat družicové snímky a dokumenty k pádu Boeingu nad Doněckem z roku 2014, je to další zajímavá zpráva, která, kromě toho, že záhadně „zmizely“ záznamy komunikace ukrajinských leteckých dispečerů z té doby, vyvolává řadu otazníků.

Nizozemský prokurátor rovněž ohlásil další závažnou zajímavost: Vyšetřování havárie malajského Boeing MH17 nemá konkrétní údaje, které by naznačovaly odpálení rakety země-vzduch ze Sněžného a Zaroščenského dne 17. července 2014. Nicméně se prokuratura kloní k verzi, že raketa byla vypálena z oblasti Pervomajskoje.

„Šetření dospělo k prozatímnímu závěru, že neexistují žádné konkrétní údaje ohledně odpálení rakety země-vzduch dne 17. července 2014,“ uvedl státní zástupce.

Oblast Sněžného byla nizozemskými vyšetřovateli odpočátku považována za místo odpalu "Buku", protože ji v té době ovládali opolčenci. Naopak Zaporoščenskoje, ovládané krajinskou armádou, jako pravděpodobné místo odpalu určila po testech ruská firma Almaz-Antey (výrobce "Buků"). Slova prokurátora vyvolávají pochybnost nejen ohledně místa odpalu případné rakety, ale i to, zda vůbec k raketovému útoku ze země došlo. Což je ve zjevném rozporu s tvrzením mezinárodní vyšetřovací skupiny (JIT), která dokonce části rakety ukázala.

Podle RIA Novosti, náměstek ruského generálního prokurátora Nikolaj Vinničenko sdělil, že ruská strana předala Nizozemsku nejen údaje ruských radarů, ale také dokumentaci, která naznačuje, že raketa Buk protivzdušné obrany, která zasáhla Boeing, patřila na Ukrajinu a byla vypuštěna z území kontrolovaného Kyjevem, ale vyšetřovatelé tyto informace ignorovali. Navíc v první den soudního řízení státní zástupce připustil, že obdržel a studuje údaje ruského státního zastupitelství.

Soud k pádu MH17 začal v Nizozemsku 9. března 2020. Obviňují se čtyři osoby - Rusové Girkin, Dubinský, Pulatov a Ukrajinec Charčenko. Pulatova před soudem zastupuje mezinárodní skupina složená ze dvou holandských a jednoho ruského právníka. Zbývající podezřelí jsou souzeni v nepřítomnosti.

Společná vyšetřovací skupina (JIT), která pod vedením nizozemské generální prokuratury, bez účasti Ruska, vyšetřuje okolnosti tragédie, předtím předložila prozatímní výsledky. Šetření tvrdilo, že Boeing byl sestřelen z protiletadlového raketového systému Buk, který patřil k 53. protiletadlové raketové brigádě ruských ozbrojených sil z Kurska.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že obvinění JIT o účasti Ruska na pádu malajského Boeingu jsou neopodstatněná a politováníhodná, vyšetřování je zkreslené a jednostranné. Prezident Vladimir Putin poznamenal, že Rusko nesmí vyšetřovat pád letadla na východní Ukrajině, a že Moskva může výsledky vyšetřování uznat, jen pokud se ho plně účastní. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že po roce 2011 byly zlikvidovány všechny rakety typu, který nizozemská komise pro vyšetřování havárie MH17 předvedla. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov opakovaně prohlašoval, že Moskva kategoricky odmítá obvinění z účasti na tragédii malajského Boeingu.

-kou-
PrvniZpravy a RIA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Lidicích popravovali nacisté a... komunisté, říká Štětina. Lidé varovali před Alzheimerem   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:31:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V České republice se dnes připomíná 78. výročí tragédie v Lidicích, kdy nacisté vyhladili celou obec. Ale bývalý český europoslanec Jaromír Štětina přišel na to, že za zločin můžou i komunisté.

„Jeden z nejznámějších nacistických a komunistických zločinů,“ komentoval Štětina tragédii v Lidicích. A pak vysvětloval, že v jeho příspěvku jde o souvislost mezi nacismem a komunismem, které „řešily politické problémy násilím“.

Pochopení uživatelů Twitteru to však nemělo. Někdo byl v rozpacích, zda to Štětina myslí vážně. Někdo ho označil za zmateného a poradil mu, aby s tím něco udělal.

„Vy jste dost zmatený, dělejte s tím něco, než to přeroste v něco vážnějšího, může to být i počínající Alzheimer,“ komentoval jeden z uživatelů.

„Putin a Čína tam chybí,“ uvedl další.

„10.6.1942!!! Komunistický zločin?! A nechcete s tou senilní debilitou nějak pomoci?!“ stojí v ještě jednom komentáři.

78 let od tragédie v Lidicích

Ve středu, si český prezident Miloš Zeman, další ústavní činitelé ČR a politici připomněli v Lidicích 78 let od vyhlazení obce. Během tragédie, k níž došlo 10. června 1942, nacisté zastřelili 173 místních mužů, ženy a děti přivezli do koncentračních táborů, obec pak srovnali se zemí.

Letošní pietní akce s kladením věnců byla však kvůli pandemii koronaviru omezena. Trvala kratší dobu a nebyla veřejná.

„Vždy přemýšlím, jak je možné, že lidi takové zrůdnosti dokážou. Stejně jako v Osvětimi a Izraeli, kde jsem letos byl. Proto je hlavně pro mladou generaci důležité, abychom nezapomněli. Připomínali si to,“ uvedl český premiér Andrej Babiš.

„Lidice, to byla odveta, pomsta nacistů za atentát na Reinharda Heydricha. A Heydrich, to byla snaha o genocidu českého národa,“ uvedl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek s tím, že zločin byl i projevem rasismu.


„Nesmíme zapomenout na oběti vlastenců, kteří položili život za svobodu našeho národa a v boji proti zrůdnému nacistickému režimu, který vraždil kvůli jinému rasovému původu či politickému názoru,“ sdělil předseda SPD Tomio Okamura.

„Lidice jsou symbolem nacistického teroru (...) Tato zvěrstva si musíme navždy připomínat,“ uvedl předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CDwz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Mnichově najelo auto do skupiny lidí. Pachatelé jsou na útěku   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:26:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Mnichově probíhá velký policejní zásah proti pachatelů, který najeli autem do skupiny lidí a nyní jsou na útěku. Na místě zůstalo několik zraněných.

Ve středu odpoledne najelo auto v Mnichově do skupiny lidí. Policie sdělila, že šest lidí, kteří se nacházeli ve voze, následně vystoupili a na skupinu zaútočili. V současné době jsou pachatelé na útěku.

Tři lidé byli zraněni. Zatím není jasné, jestli byli zraněni při nájezdu vozu do skupiny, či až během následné rvačky. Celá oblast byla uzavřena a probíhá velké pátrání. Podle informací policie nepředstavuje skupina útočníků v současné době žádné nebezpečí pro okolí.

Policejní mluvčí prohlásil, že probíhá vyšetřování a intenzivní pátrání po pachatelích. „Některá fakta naznačují, že se osoby navzájem znaly,“ dodal mluvčí německé policie.

Nájezd ve Volkmarsenu

Na konci února v německém Volkmarsenu vjelo při přehlídce do davu diváků auto. Stalo se tak při masopustním průvodu, který probíhal na „růžové pondělí”. Bylo zraněno víc než 60 lidí včetně dětí. Útočník, 29letý Němec, byl zadržen.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CDqC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProběhlo 10. kolo strategického dialogu na vysoké úrovni mezi Čínou a EU   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:18:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen Státní rady Číny a ministr zahraničních věcí Wang Yi (Wang I) předsedal 9. června 10. kolu strategického dialogu na vysoké úrovni mezi Čínou a EU společně s vysokým zástupcem pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku EU Josepem Borrellem Fontellesem. Dialog probíhal formou videokonference.

Wang Yi řekl, že čínsko-evropské vztahy prošly během 45 let po navázání diplomatických styků mezi Čínou a EU mezinárodními změnami. Vztahy mezi oběma stranami si udržují základ spolupráce a projevují silnou vitalitu. Dialog a spolupráce v různých odvětvích zaznamenaly plodné výsledky.

Poučili jsme se, že spolupráce mezi Čínou a EU je důležitější než konkurence a shod je více než sporů. Obě strany podporují mnohostrannost světa, ekonomickou globalizaci, demokracii v mezinárodních vztazích, hájení mezinárodního systému s jádrem v OSN, mezinárodní pořádek na základě mezinárodního zákona a mnohostranný obchodní systém na základě Světové obchodní organizace (WTO). Důležité zkušenosti ukazují, že obě strany mohou posilovat důvěru spravedlivým dialogem, realizovat společnou výhru vzájemnou spoluprací, řešit neshody konstruktivní komunikací a společně čelit globálním výzvám posilováním koordinace.

Vysoký zástupce pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku EU Josep Borrell Fontelles uvedl, že EU respektuje rozvojovou cestou čínského lidu, přikládá velký význam čínské roli v mezinárodním společenství, podporuje dialog a spolupráci s Čínou na základě vzájemného respektu a staví se proti konfrontaci a opozici. EU se těší na vyšší úroveň evropsko-čínských vtahů a je ochotna společně s Čínou podporovat pozitivní výsledky v rámci mechanismu summitu EU a Číny a setkání představitelů EU a Číny.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1667 sec,0.0381 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,554kB