Čtvrtek 11 červen 2020
Pompeo propaguje „podvodnou diplomacii"   
Pridal tk Čtvrtek 11 červen 2020 - 06:13:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno obvinil Čínu, že využila smrt Američana George Floyda k zahájení falešné propagandy.

Smrt George Floyda odhalila chronické onemocnění systematické rasové diskriminace v americké společnosti a vyvolala globální veřejné rozhořčení. Mezinárodní osobnosti včetně vyšších úředníků OSN a čtyř bývalých amerických prezidentů vydaly prohlášení odsuzující tuto událost. Po celém světě se konají demonstrace, které silně obviňují USA z rasistické tragédie. Když se podíváme na slogany v ulicích Spojených států, je jasné, co vedlo k této situaci. Kdo další musí „zahájit propagandu"? Jsou tyto demonstrace podněcovány čínskými médii?

Překvapivě, počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech přesáhl 2 miliony, v USA probíhá mnoho protestů proti smrti George Floyda, ale Pompeo to všechno ignoruje a pokusil se využít smrt George Floyda k útoku na Čínu, aby odvrátil kolektivní útok veřejnosti na americké politiky.

Čína vždy dodržovala zásadu nezasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí a nemá zájem zasahovat do vnitřních záležitostí Spojených států. Kritika a hněv čínské společnosti k tragédii způsobené rasovou diskriminací ve Spojených státech jsou ztělesněním lidského svědomí. Není to Čína, která „využívá" tragédii George Floyda, ale je to Pompeova lhostejnost!

Mnoho faktů prokázalo, že vymýšlení nepravdivých informací a klamání a vydírání světa se staly zvláštnostmi „podvodné diplomacie" vedené Mikem Pompeem a některými americkými politiky.

Jak říkají některá západní média, pokud jde o útoky na Čínu, zdá se, že se Pompeo zbláznil a není normální. Tento plánovač „podvodné diplomacie" chce také zorganizovat síť pro blokování Číny v mezinárodním společenství. Spojené státy americké nedávno oznámily, že vyzvou vedoucí představitele Indie, Austrálie, Korejské republiky a Ruska, aby se zúčastnili summitu G7, který byl odložen na září. Podle zprávy Bílého domu bude jedním z hlavních témat setkání „budoucnost Číny". V reakci na to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová jasně odpověděla: „Bez účasti Číny by bylo těžké vést jakoukoli vážnou globální iniciativu." Vysoký představitel EU pro diplomatické záležitosti a bezpečnostní politiku Josep Borrell zdůraznil, že americká vláda nemůže trvale změnit formu nebo členství summitu G7.

Noviny The New York Times nedávno zveřejnily analýzu toho, proč německá kancléřka Angela Merkelová odmítla uspořádat summit G7 koncem června. S odvoláním na slova německého úředníka na vysoké úrovni je pro Německo jedním z důležitých faktorů pro toto rozhodnutí „nezapojit se do show proti Číně". Článek také zdůrazňuje, že vyšší úředníci Spojených států čelí závažné domácí situaci, ale v zahraničí jsou izolováni.

Je zřejmé, že mezinárodní společenství má už dlouho jasno ohledně Pompeovy „podvodné diplomacie", takže nebude oklamáno. Abychom to shrnuli, co Pompeo udělal od doby, kdy se stal ministrem zahraničí Spojených států, není přehnané říct, že veškerou jeho diplomatickou činnost představuje jedna lež za druhou. Tento muž zcela zničil důstojnost a profesionalitu americké diplomacie.

V dnešní mezinárodní společnosti se každý politik, který má morální smysl pro správné a špatné, stydí být dáván do souvislosti s tak opovrženíhodným člověkem, jako je Mike Pompeo. „Podvodná diplomacie" propagovaná Pompeem se určitě stane nejostudnější stránkou v historii americké diplomacie!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1008 sec,0.0376 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,226kB