Sobota 13 červen 2020
Autorka Harryho Pottera veřejně odmítá genderové teorie. LGBT++ media a aktivisté jí nenávidí   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 07:14:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autorka knih Harry Potter J.K. Rowlingová je nejenom úspěšná spisovatelka, ale i odvážná žena.V době šílící západní politické korektnosti veřejně odmítá bláznivé genderové teorie.Podle nich prý existuje nekonečně mnoho pohlaví a každý si může v danou chvíli vybrat, kterým právě chce být. Spisovatelka Rowlingová opakovaně prohlásila, že existují pouze dvě pohlaví a ony genederové teorie jsou otevřeně antiženské.

Za to se jí dostalo nenávistných útoků od genderových LGBT++P aktivistů, oficiálních medií a některých “vědců”. Včetně bojkotů jejich knih a veřejných vystoupení.

Není divu, když si uvědomíte, kdo tyhle perverzní genderové teorie vymyslel a agresivně je prosazuje.

Tím více vyniká odvaha této dámy, která se i přes možné osobní potíže odmítá rezignovat na zdravý rozum. Přitom stačí tak málo a celý ten šílený svět neomarxismu by se jeho autorům zhroutil jako dům z karet. Půjdou snad pánové Soros, nebo Rothschild a jim podobní odvážnou spisovatelku sami zbít? Nepůjdou, bez jejich úplatných místních pátých kolon by se jim jejich plány na nový perverzní svět jejich totalitní světovlády okamžitě zhroutily.

Brunclík
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská koronavirová lež odhalena. 95% zemřelých mělo vážnou chronickou chorobu a bylo jim většinou nad 80 let   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 07:07:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stejně jako v dalších zemích, které tak hrozně zasáhla ta strašlivá pandemie smrtícího koronaviru, se začínají na veřejnosti objevovat oficiální (nezfalšované) statistiky obětí. Nejinak je tomu i ve Velké Británii. I zde se ukázalo, že naprostá většina obětí ve skutečnosti na žádný koronavirus nezemřela. Jednalo se prostě o staré chronicky nemocné lidi, kterým náhodou byl ještě diagnostikován onen koronavirus. V Británii to bylo konkrétně 95% všech zemřelých u 80% byly těch chronických chorob dvě a více (řada zajímavých grafů je zde: https://www.blacklistednews.com/article/77168/report-over-95-of-uk-covid19-deaths-had-preexisting.html )!

Obvykle se jednalo o renální selhání, diabetes, oběhové a kardio potíže atd. U dalších se jejich zdravotní stav neví, ale je možné, že i oni trpěli závažnou chronickou chorobou, která se obvykle objeví při pitvě. Jelikož ale v UK jsou pitvy těchto zemřelých nyní zakázány, tak se pravdu již nikdo nedozví.

Čísla z V. Británie zcela korelují s čísly z Itálie, kde byl profil obětí de facto identický.

Otázkou nyní je, kdo celé tohle celosvětové divadlo zorganizoval a co jsou jeho cíle. Jde o očkování celé populace podivnými vakcínami od B. Gatese? Nebo o jsou zde politické cíle?

dr. Prometeus
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPravdivé zprávy Členské televize dne 6.6.2022   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:52:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dobrý večer, vážení diváci,

hlásíme se vám opět z Dravčích hor, abychom vám v našich Pravdivých zprávách vysvětlili, co si máte myslet o aktuálním dění, nechcete-li propadnout konspiračním teoriím samozvané vlastenecké scény nebo záludné ruské propagandy a dostat se tak do střetu se zákonem.


Dnes začneme oblíbeným pořadem Obrázky Václava Hlodavce, který byl tentokrát věnován úpravě místopisných názvů v Praze v souladu s pokyny komise EU pro správný výklad historie. Experti ČT se v tomto pořadu shodli, že některé názvy jsou již neudržitelné, neboť urážejí partnery ČR z Landsmanšaftu, Pákistánu, Somálska, Džibuti, CIA a navíc i z menšinových LGBT skupin. Z nejzajímavějších návrhů jmenujme alespoň tyto: přejmenovat Stromovku na Allálhovy sady, Pražský hrad na Al'Hradcana, Vltavu na River of LGBT, Václavské náměstí na Heidrichovo a Malostranské na Mengeleho. Ruskou ulici změnit na Vlasovců, Koněvovu na Sorošovu a prostor na Letné na Pláň anální hrdosti. Stanice metra by se měly honosit názvy všech 94 druhů pohlaví. Účastníci pořadu také vyjádřili podporu senátnímu návrhu na otočení sochy Jana Žižky na Vítkově tak, aby nehrozila na západ, ale na východ, a současně na výměnu hlavy jednookého hulváta za hlavu Pavla Novotného jako ideálu ušlechtilosti. Palcát bude nahrazen vlajkou EU obohacenou půlměsícem na znamení vděčnosti sultánu Erdoganovi za dlouhodobé dodávání uprchlíků do Evropy. Padly dokonce i návrhy na přejmenování celé Prahy na Pedopride, Czechistán a další.

Policie zadržela muže, který se na známém koupališti vloudil do dámských sprch, neboť se prý cítí být ženou. Tam osahával mladé dívky, prý proto, že se cítí být ženou lesbickou. Následnou masturbací chtěl jen upozornit na odporný mužský zlozvyk. Podle názoru státního zástupce bude případ odložen, jelikož postihovat takové chování by se stalo nepřijatelným zásahem do základních lidských práv tohoto mužena. Trauma spojené s jeho zadržením bude muset kompenzovat stát a proti matce osahávané dívky, která policii přivolala, bude zahájeno trestní řízení pro pomluvu a pohrdání základními lidskými právy menšin s tím, že její dcera bude předána na převýchovu odborníkům z norské organizace Barnevernet.

Ministr kultury na dnešní tiskovce s hrdostí konstatoval, že už veškeré zámky, hrady, kostely a podobné nemovistosti byly vráceny původním vlastníkům. Státu tak odpadly starosti s údržbou kulturních památek. EU považuje tento postup za skvělou ukázku panevropského myšlení a doporučuje, aby byl uplatněn i na lesy a polnosti, jakož i na vybraný movitý majetek.

Ministerstvo vnitra díky dotacím z EU zakoupí tři americké ponorky ze druhé světové války. Bude tak možné zastavit útoky ruských letadlových lodí prý již u Mělníka a tak jim zabránit provést invazi do Řeporyjí.

Investigativní novináři ČT odhalili skandální LGBT diskriminaci v zásahových jednotkách Policie, kde zdokumentovali absolutní nedostatek homosexuálů a transvestitů. Policejní prezident se sice omluvil a slíbil, že zjedná nápravu, ale můžeme věřit slibům někoho, kdo je heterosexuální muž, k tomu ještě bílý a navíc rodilý Čech se dvěma dětmi?

Sudetendeutsche Landsmannschaft uspěl v soudní při o právo na používání pojmu Vlast. Po loňském návratu sudetských Němců do jejich domovů okupovaných komunistickým pronárodem se jim tak dostalo zasloužené satisfakce. Zneužívání pojmu Vlast již bude trestné. ČR se tak konečně vypořádala s rozvraceči odkazujícími na falešnou rusofilní historii a na jakousi jejich vlast. V tomto smyslu budou upraveny i nepatřičné názvy literárních a uměleckých děl. Například Smetanova Má vlast bude přejmenována na Unser Heimat, vlastenecké listy na Böhmen und Möhren Zeitung. Podle nezávislého průzkumu veřejného mínění to uvítala česká společnost s nadšením.

Německo udělilo prvním dvěma milionům uprchlíků občanství. Ti se tak stávají občany EU a mohou se po ní volně pohybovat. Podle informací proimigračních neziskovek nejméně polovina zamíří do ČR, kde jsou jim plně garantována všechna práva, zejména bezplatné bydlení, doprava, stravování a lékařská péče, jakož i sociální podpora ve výši trojnásobku průměrného důchodu v ČR.

Analytikové NATO za pomoci satelitní techniky přinesli nezvratný důkaz o rozpínavosti Ruska. Zpráva konstatuje, že Rusko v posledních třiceti letech soustavně posouvá své hranice blíž a blíž k mírovým základnám NATO.

Rusko se dopustilo další nehorázné provokace, když uspořádalo vojenskou přehlídku v samém srdci Moskvy, ačkoliv Evropský ústav pro zkoumání historické pravdy opakovaně prokázal, že Moskva je pravlastí anglosasů.

Poslední vykopávky v Polynézii přinesly důkazy o tom, že pojídání nepřátel byl zvyk zavlečený sem před tisíci lety z Ruska. Zjistil to tým českých expertů z Katedry kanibalistických studií Sörosovy univerzity NWO. Podle Ústavu nejnezávislejší žurnalistiky se jedná o přelomový důkaz, že na adrenochromu není závislá Kabala (Ilumináti, Deep State, Satanisti), ale ruská Duma.

Pandemie vstoupila do další vlny. Včera na Covid-19 zemřel český parašutista, kterému se neotevřel padák, a australský milovník surfu, kterého napadl žralok. Při pitvě bylo zjištěno, že ani jeden z nich neměl roušku.

Pedofilům konečně bude možné svěřovat do péče děti z ústavů a z nekonformních rodin. Ministryně spravedlnosti konstatovala, že tak byla úspěšně ukončena nepochopitelná diskriminace menšiny, která má k dětem prokazatelně nejláskyplnější vztah.

Ústav pro studium totalitních režimů si připíše na své konto další úspěch světového formátu. Jeho experti odhalili, že druhou světovou válku má na svědomí Rusko, které pod japonskou vlajkou přepadlo Pearl Harbour. Tento objev ocenila i Evropská komise pro pravdivý výklad historie.

Známý rusofil Pravdomluvný byl dnes odsouzen k pětiletému žaláři za výrok „Praha je toxická zóna plná nejhoršího morálního odpadu! To není Česká republika, ale vlastizrádné pracoviště Deep State plné psychopatů parazitujících na celém národu a devastujících české národní zájmy“. Soudce svůj rozsudek odůvodnil tím, že jde o nebezpečnou předsudečnou nenávist, nepřátelskou zahraniční propagandu, pomluvu a šíření poplašné zprávy. Jako přitěžující okolnost bylo vyhodnoceno, že obžalovaný čte zakázanou literaturu a vůbec nesleduje publicistiku ČT.

Tiskový mluvčí Vlády ČR se dnes vyslovil k nedávné kauze úmrtí nezletilé dívky a následné demonstraci protiislámských živlů. Konstatoval, že nešlo o brutální vraždu, ale o nešťastnou náhodu, kterou zavinila sama dívka tím, že chudáka Afričana provokovala nezahaleným obličejem a krátkou sukní. Imigrant byl shledán nesvéprávným, jelikož trpí africkou neuropatií. Soud mu proto uložil docházkovou léčbu ve speciálním zařízení. Účastníky demonstrace vláda považuje za špínu národa s tím, že po analýze kamerových záznamů budou organizátoři předáni trestnímu stíhání.

Naše armáda v Mali dál hrdinně bojuje za Prahu. Při ochraně francouzských dolů zajistila rodinu, která odmítala nechat se očkovat proti velrybí chřipce skvělými vakcínami Billa Gatese, a demokraticky donutila její členy, aby se očkovat nechali dobrovolně.

Řecká policie v Athénách brutálně zasáhla slzným plynem proti turecké lehce vyzbrojené jednotce, která provázela skupinku několika málo tisíc uprchlíků na jejich cestě do Německa. Proti tomuto nestoudnému projevu agrese okamžitě vystoupily představitelky EU Lejnová a Joudová, které ji označily za nechutné vměšování Řecka do vnitřních záležitostí Turecka. Tato provokace je o to závažnější, že byla provedena proti členovi mírového obranného paktu NATO.

Ústav pro odhalování zločinů komunismu ústy ředitele Kočába odhalil, že TGM již v roce 1900 opakovaně varoval před nástupem komunismu. Ústav získal potřebné důkazy z osobní e-mailové korespondence Masaryka s Franz Josefem.

Mezinárodní mírotvůrce Kunda z Nerespektu popsal tryznu u pomníku Vlasova, kde tři borci Hřib, Kolář a Novotný nadojili za půl hodiny rekordní půllitr slz. Svoji lítost mysleli tak upřímně, že vůbec nevadilo, jak se dalšího dne zjistilo, že zaklekli omylem u pomníku uprchlíků z Pasova.

To je pro dnešek vše a těšíme se na zítřek, kdy vám opět naservírujeme porci řádně prověřené pravdy. Pro dnešek se s vámi za redakci konspirační satiry loučí

Oldřich Orwell Lukáš

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice ANO a ČSSD – ještě spolu nebo již kdo s koho?   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČSSD občas tvrdí, že jí ubližuje ANO, které podle ní mj. krade její nápady, vládní úspěchy vydává za své a snižuje tím její volební preference. Naproti tomu je stále zřejmější, že daleko více ubližují sociální demokraté hnutí ANO – prosazováním svých ne zcela odpovědných sociálních návrhů a zbytečně jednostranné až provokativní zahraniční politiky ČR nebo přílišným obsazováním státních postů svými kamarády.

A nakonec sama sobě si ubližuje KSČM, která přes občasná silná kritická slova, ale jen slova, tuto koalici stále podporuje.

U zrodu této koalice, jak se proslýchá, stály dvě spřízněné a kompromisům vstřícné duše – nynější předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček z ANO a nynější první místopředseda vlády ČR Jan Hamáček. Andrej Babiš, a také KSČM k ní zřejmě přistoupili jako ke sňatku z rozumu, i když dnes nad některými věcmi v ní zůstává spíše rozum stát.

Koalice si zpočátku nevedla špatně a přes kritiku tzv. demokratické opozice dosáhla a dosahuje i nyní v době koronakrize nemalých úspěchů. Zejména v poslední době se však v koalici objevují rostoucí skvrny a praskliny, které ji už otevřeně ohrožují a ubližují nejen jí samé, ale celé společnosti.

ČSSD ubližuje zejména to, že se v ní k moci dostali tzv. mladí socialisté, z nichž někteří – např. Miroslav Poche – se projevili jako bezskrupulózní kariéristé. A zjevně pod jejich tlakem se změnil i předseda ČSSD Jan Hamáček – s využitím pandemie a s ní související krize často přebírá jejich slovník, neústupnost a útočný styl. Jako bojovnému kohoutovi mu jakoby narostl hřebínek, načechral si peří a hlasitě kokrhá na celou českou vesnici. ČSSD asi doufá, že si tím zvýší volební preference, ale podle různých průzkumů jí to preferencí nepřidává a naopak spíše škodí.

ANO pak ubližuje zejména jeho už déle trvající defenzíva. Ta je zřejmě důsledkem toho, že i do tohoto hnutí – jak bývá v politice obvyklé – tzv. zleva i zprava „vlezlo“ mnoho kariéristů, jako byl dříve například rovněž bezskrupulózní europoslanec Jan Telička. A ti jsou rádi, že se po Babišových zádech vyhoupli do sfér vysoké politiky a třesou se strachy, aby z nich opět nesklouzli dolů. Přesto už i oni se mezi sebou za pomoci politických soupeřů začínají prát.

O svých zkušenostech s takovými kariéristy by mohli vyprávět komunisté. Těm se jich podařilo zbavit a v koutku duše se smějí, jak takoví lidé zaneřádili i takové strany jako jsou ODS nebo TOP 09 a škodí také jim. I když se tito lidé jakoby kají, kariéristy zůstali a zatímco dříve adorovali komunismus, nyní nadšeně aplaudují kapitalismu a globalismu. Neboť jak praví německý spisovatel Berthold Auerbach (1812-1882): „Jsou lidé, kteří se i uvnitř odívají podle módy.“

ANO tak i pod rostoucím tlakem Evropské unie a USA přešlapuje na místě a A. Babiš zřejmě přemýšlí, jak z toho patu a nechtěného kola ven.

Možná by bylo rozumné koalici zachránit rekonstrukcí vlády. Nebo ten sňatek z rozumu již ukončit a na základě nových předčasných voleb vytvořit vládu novou.

A možná, že by si ve volbách přestala ubližovat i česká společnost a místo ze všech míst povzbuzované sobecké honby za penězi, pohodlným životem a zábavou si větším zájmem i o věci veřejné zvolila vládu lepší.

Skeptici budou jistě citovat klasika: „je to marný, je to marný, je to marný…“ Nemělo by se však zapomínat na to, že při náhlé změně počasí, kterou zejména nyní nelze vyloučit, se ti, kdo si říkají, že košile je přece bližší než kabát, mohou snadno ocitnout nejen bez kabátu, ale i v košili plné děr a nakonec i bez té děravé košile….

PhDr. Jiří Vaško

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Libyi se schyluje k ještě krvavější řeži než doposud   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:41:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské MiGy 29 a Suchoje 24 v barvách Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar, včera vytlačily turecké jednotky o 90 km na západ od města Syrta, jež je bránou k druhým největším nalezištím ropy v zemi. Podle libanonské agentury Al-Masdar letecké útoky probíhaly celý den. Všechna letadla šla do vzduchu 5x a posádky se v nich střídaly.

Podle místního korespondenta libanonské agentury nálety prakticky zlikvidovaly jižní křídlo tureckého expedičního sboru. Na místě, kde působily početné oddíly džihádistů, kteří se hlásí k „vládě národní jednoty“ (GNA), jejímž jménem jedná samozvaný premiér Faís al-Sarrádž, zbyly trosky bojových strojů a velké množství kusů těl džihádistů.

Současně s tím se však na západě Libye podle Al-Masdar vylodily desítky tureckých tanků. Hlavnímu konvoji, který vezl tanky a munici se podařilo projet blokádu pobřeží, kterou provádí v rámce operace IRINI vojenské lodi pod vlajkou EU. Turecké loďstvo využilo lest. Jako „volavku“ poslalo dopředu velkou loď plnou munice, kterou na svém úseku hlídky zadržela řecká fregata.

Hlavní konvoj doprovázený tureckými fregatami plul jinou cestou. V těsné blízkosti většího tureckého konvoje se pohybovalo několik dalších lodí pod vlajkou EU, které se neodhodlaly tureckým vojenským lodím postavit do cesty. Při žádosti další řecké lodi, která konvoj zaregistrovala, o pomoc se zadržením tureckých lodí porušujících embargo OSN, se kapitáni ostatních unijních lodí vymluvili na „nejasné rozkazy“ z Bruselu.

Podle řeckého serveru pronews.gr kvůli této „chybě“ včera večer telefonoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis do Bruselu. Při ostré výměně názorů se stálým předsedou Evropské rady Charlesem Michelem zazněly prý i slova o „sabotáži“.

Kvůli zradě lodí po vlajkou EU se Turkům večer podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku. Na bojišti se tak zřejmě schyluje ke krvavé řeži. Egyptská armáda včera na hranicích s Libyí dokončila přípravy na intervenci za účelem podpory LNA. Po provedení inspekce shromážděných obrněných divizí, leteckých sil a vyčleněných námořních jednotek oznámil náčelník generálního štábu egyptské armády generál Mohamed Farid prezidentu Abdelovi el-Sisímu připravenost severního vojenského okruhu k okamžitému nasazení.

Egypt má největší armádu v Africe. V poslední době byla modernizována. A hranicích čekají rozkaz k útoku i divize vybavené americkými tanky Abrams, které Egypt licenčně vyrábí. Egypt, který je spolu s Řeckem, Kyprem, Francií členem nového obranného paktu proti turecké rozpínavosti ve středomoří, dál intenzivně zbrojí. Minulý týden uzavřel s Ruskem dohodu o nákupu stíhaček Su-37 a nejmodernějších pevných a mobilních radarových souprav.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitická korektnost paralyzuje francouzskou policii   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:18:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politická korektnost má za úkol nahradit tristní realitu voluntaristickou ideologickou iluzí. Tedy lží. A ta má, jak známo, krátké nohy. Nyní realita doběhla vrchního šéfa francouzské policie – ministra vnitra Castanera.

Ten coby představitel vlády se obává vzmáhajících se „antirasistických“ protestů přelivších se z USA do Francie, a tak chce zařídit, aby policie nebyla rasistická. Jak? Zakázal škrtící zatýkací techniky, a při kom se z řad policie potvrdí podezření z rasizmu, bude prý s „nulovou tolerancí“ postaven mimo službu.

Policejní odbory mu ovšem již rázně daly na srozumněnou, že realizace jeho představ bude paralyzovat policii, která nebude takto moci konat svou práci, zatýkat zločince a chránit spořádané občany. Realita je totiž taková, že jak v Americe, tak v Evropě je podle statistik cca dvakrát vyšší kriminalita u nebílých. Aby statistika „vyšla“, policie prostě nebude moci být v případě přečinů imigrantů tak aktivní.

A že ryba smrdí od hlavy, potvrdil Castaner i prohlášením, že nebude „antirasistické“ (barevné) demonstranty na nepovolených demonstracích stíhat, protože prý – a teď se podržte – „emoce jsou dnes silnější než právní regule“. A do hajzlu! Právní stát jde do keľu…

Přitom je jasné, že všude ve světě, zejména v silových složkách jsou lidé, kteří mají smysl pro právo a spravedlnost, a chtít v nich potlačit toto přesvědčení ve jménu ideologických klamných iluzí, je prostě morální prasárna, která se společnosti záhy vymstí. Pěkně na blití, Frantíci…

Zdroj: https://www.parismatch.com/Actu/Politique/Tolerance-zero-contre-le-racisme-rappelle-Castaner-1688805
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPogromy na obchody bělochů v USA jsou stejné, jako na ty židovské v nacistickém Německu   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:15:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stačí si na dveře napsat: "Tento obchod patří černochovi" a rabující se mu vyhnou. Vlna protibělošského násilí v USA tak připomíná Křišťálovou noc v Německu v listopadu 1938 – cílené rabování a ničení židovských obchodů.

Dalším aspektem dnešní situace je, že podle oficiální rétorik co běloch - to rasista. Víte, jaký to bude mít důsledek? Jestliže je nyní "korektně" tvrzeno, že je jedno jestli Hitler nebo Goethe, tak ovšem není důvod dělat rozdíl v chování. Znamená to, že je možno se chovat jako Hitler - protože to, že vyznáváte goethovské ideály, nikoho nezajímá. V podstatě dnes směřujeme k největší rasové válce, který kdy na zeměkouli byla, protože "nothing does matter..." Ano, sem to vede...

Autor: Klára Samková
Zdroj: Inquirer


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČarnogurský: Kocáb chce miliardy jako odškodnění za okupaci? Ať si prvně spočítá, kolik stálo osvobození Československa   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 06:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský politik a předseda Slovensko-ruské společnosti Ján Čarnogurský na své stránce na Facebooku reagoval na slova českého hudebního skladatele a politika Michaela Kocába, který minulý týden v rozhovoru pro ČT24 promluvil o náhradách, které podle něj musí Rusko zaplatit za pobyt sovětských vojsk na území Československa.

„...Musíme dokončit majetkoprávní a finanční vypořádání za pobyt sovětské armády na našem území v průběhu okupace, protože to také zůstalo opuštěno. Tam nám dluží obrovské miliardy a nějak se k tomu nemají,“ prohlásil český hudební skladatel.

Čarnogurský na svém Facebooku mimo jiné uvedl, že Kocába zná z doby sametové revoluce.

„Opozice (disidenti) měli tehdy štáb v divadle Laterna magica na Národní třídě v Praze. Michael Kocáb nám tehdy zajišťoval ‚ochranu‘ a dopravu k jednání s federální vládou do Strakovy akademie na Malé straně a zpět,“ napsal.

Následně se vrátil k poválečným událostem a připomněl, že na Slovensku ve volbách v roce 1946 byli komunisté poraženi, zatímco v České republice vyhráli. Ptá se tedy, jestli i to je důvod požadovat náhradu.

„Michael Kocáb je osel. Když už chce účtovat za minulost, má Slovensko účtovat Česku, že ve volbách roku 1946 byli komunisté na Slovensku poraženi, ale v Česku vyhráli a vnutili Slovensku ten nejtvrdší komunismus s nejvíce oběťmi?“ uvedl a dodal, že tam sovětská armáda v té době nebyla.

Další otázkou podle něj je to, jakým způsobem bude vypočítána výše náhrady.

„Jak chce do vyúčtování započítat více než sto tisíc padlých sovětských vojáků při osvobození Československa? Jak chce započítat porážku německé armády na východní frontě za cenu milionů obětí Sovětů – na západní frontě celkem hladké vítězství, které zajistilo bezpodmínečnou kapitulaci Německa, a tím obnovení předválečných hranic Československa?“ ptá se Čarnogurský.

V příspěvku rovněž poznamenal, že spojenci odkládali otevření druhé fronty v Evropě dva roky a pak „se vylodili zejména ve vlastním zájmu, aby Sovětský svaz neobsadil celé Německo sám, ale aby měli i oni v poraženém Německu své sektory.“

Připomněl i kroky Velké Británie a jejího premiéra Winstona Churchilla ve 2. světové válce.

„A tak, když ještě Hitler v prosinci 1944 spustil ofenzívu v Ardennách, Churchill musel telefonovat Stalinovi, aby urychlil ofenzívu na východní frontě a přinutil Hitlera přesunout divize ze západu na východ. Jinak hrozila západním spojencům katastrofa,“ napsal.

Co se týče poplatků, vzpomněl si na dva případy, kdy západní spojenci požadovali peníze od Československa.

„Připomenu Michaelovi Kocábovi, že po 1. světové válce západní spojenci najednou naúčtovali Československu ‚poplatek za osvobození‘. Ferdinand Peroutka se nad tím dost pohoršil. Po 2. světové válce Anglie vyúčtovala Československu všechny náklady za pobyt Benešovy vlády v Londýně a za vyzbrojení československých vojáků na západě. Sovětský svaz nic nevyúčtoval,“ uvedl.

Závazky Moskvy vůči Praze

Prohlášení Michaela Kocába bylo reakcí na vyhoštění dvou ruských diplomatů z Česka. Kocáb na začátku 90. let stál v čele parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk a nyní tvrdí, že jsme spolu s vojenskými jednotkami Sovětského svazu měli tehdy odsunout i sovětskou ambasádu.

„Momentálně cítím jako dluh toho odsunu, že jsme zapomněli v tom fofru odsunout sovětskou ambasádu. To je i můj dluh. Pamatuji se, že jsme o tom mluvili, že musíme snížit počty na sovětské ambasádě. Sto padesát proti našim deseti diplomatům,“ vybavil si bývalý český politik, aniž by bral v potaz poměr celkového počtu obyvatel dvou zemí a potřeby pro poskytování konzulárních služeb.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CE95
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Kdyby Biden vedl jednání s Ruskem, Spojené státy by neexistovaly   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 05:54:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v pátek zpochybnil schopnost demokratického kandidáta na prezidenta Joeho Bidena vést mezinárodní jednání se zeměmi, jako je Rusko a Čína.

„Co si myslíte, jak by s ním (s Bidenem, pozn. red.) jednala Čína, Rusko, Japonsko a další země? Neměli bychom žádnou zemi!“ napsal prezident na Twitteru.

Zároveň Trump sdílel video, na kterém je vidět, jak se Biden zakoktal, když říká: „Víte, rychle rostoucí eehm… hmm… Já nevím.“ Neupřesnil přitom, na jakou otázku se Biden snažil odpovědět.

Biden požadoval, aby se Facebook postavil proti Trumpovi

Štáb kandidáta na prezidenta za demokraty, Joeho Bidena, sdílel petici adresovanou sociální síti Facebook se žádostí, aby přijala opatření proti Donaldovi Trumpovi. Dotyčný však obdržel pouze ujištění, že sociální síť bude bránit svobodu slova.

„Vyzývám vás, abyste vytvořili jasná pravidla, která platí pro všechny, včetně Donalda Trumpa, a zakazují výhružné chování a šíření dezinformací,“ uvádí se v petici, kterou Bidenův štáb nabízí k podepsání svým stoupencům.

„Facebook nadále umožňuje Donaldovi Trumpovi říkat cokoli a platit (za reklamu, pozn. red.), aby jeho bláznivá prohlášení dosáhla milionů voličů ... Trump a jeho spojenci používali Facebook k šíření strachu a dezinformací o hlasování, aby se pokusili zdiskreditovat naše hlasy a volební urny, což je způsob, jak zapojit ty, kteří jsou považováni za odpovědné,“ píše se v petici.

Sociální síť v reakci uvedla, že v USA jsou pravidla stanovena demokraticky zvolenými zástupci státu. Facebook přitom připomněl, že i Trump má jisté stížnosti na tuto sociální síť.

„Před dvěma týdny vydal prezident USA výkonný dekret, který po federálních agenturách požadoval, aby zabránily webům sociálních médií, aby se účastnily faktických kontrol politických prohlášení. Tento týden kandidát na post prezidenta za demokraty zorganizoval petici, která nás vyzývá k tomu, abychom udělali přesný opak,“ uvádí se v prohlášení Facebooku.

„Zástupci zvolení lidmi by měli stanovit pravidla a my se budeme těmito pravidly řídit. V listopadu budou volby a my budeme hájit politická prohlášení, i když s nimi důrazně nesouhlasíme,“ uvedl Facebook.

Americké prezidentské volby 2020

Volby prezidenta USA a poslanců obou sněmoven Kongresu se mají konat dne 3. listopadu. Republikáni mají předložit kandidaturu úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa na druhé funkční období. Sjezdy obou stran, na nichž budou jmenováni kandidáti, jsou naplánovány na srpen.

Zdroj: Twiter, Sputniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Náboženská svoboda"? Pompeo je ale vtip!   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 05:42:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo zahraničí nedávno vydalo takzvanou „Zprávu o globální náboženské svobodě na rok 2019", ve které bezohledně diskreditovalo čínskou náboženskou politiku. Téhož dne na tiskové konferenci americký ministr zahraničí znovu pomlouval Čínu, že „potlačuje" své náboženství. Spojené státy doma násilně potlačují protesty proti rasové diskriminaci a v mezinárodním společenství provádějí sankce, které zhoršují nenávist mezi lidmi různých vyznání, a v té době mluví Pompeo o lidských právech a pomlouvá a diskredituje náboženskou politiku jiných zemí, to je ale vtip!

Vážný náboženský konflikt a diskriminace ve Spojených státech existují už dlouho. Během období současné vlády Spojených států je situace jejich domácí náboženské svobody stále horší, zejména té proti židovství a islámu. Podle výsledků průzkumu, které vydalo v březnu loňského roku Výzkumné centrum Pew, se 82 % respondentů domnívá, že muslimové jsou ve Spojených státech diskriminováni a 64 % respondentů se domnívá, že židé čelí ve Spojených státech diskriminaci. Podle výsledků zprávy, kterou publikoval americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), 20,2 % trestních případů předsudků a nenávisti ve Spojených státech v roce 2018 se týkalo náboženství. OSN ve své zprávě také uvedla, že ve Spojených státech je abnormálně násilný antisemitismus.

Pošlapávání náboženské svobody Spojenými státy probíhá nejen u nich doma. Spojené státy v posledních více než 10 letech zahájily války v Afghánistánu, Iráku, Sýrii a v dalších zemích, což nejen způsobilo vážné humanitární katastrofy, ale také to zhoršilo rozpory mezi různými náboženstvími a rozšířilo to terorismus a extremismus po celém světě.

Jaké jsou čínská náboženská politika a situace náboženské svobody v Číně? O to vědí nejvíc Číňané, nikoli Pompeo. Každý člověk ví, že respekt a ochrana náboženské svobody je základní státní politika Číny. Podle statistických výsledků je v současnosti v Číně téměř 200 milionů lidí, kteří věří v různá náboženství, více než 380 tisíc lidí pracuje pro náboženství a v Číně je téměř 5.500 náboženských skupin. Nejsou to silné důkazy náboženské svobody v Číně? Mohou američtí politici ukázat související situaci své země? Mohou vysvětlit smrt George Floyda, která odhalila rasovou diskriminaci v americké sociální struktuře?

Vzhledem k tomu, že američtí politici rádi mluví o otázce čínské Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang), musejí věnovat víc času, aby jasně viděli pravou náboženskou situaci v Xinjiangu. Zatím je v Xinjiangu více než 28 tisíc náboženských míst, téměř 30 tisíc náboženských pracovníků a každých 530 muslimů má svou mešitu, tento poměr je vyšší než v mnoha muslimských zemích. Ale ve Spojených státech je méně než jedna desetina počtu mešit v Xinjiangu.

V říjnu loňského roku jednalo Valné shromáždění OSN o lidských právech. 54 zemí pozitivně ohodnotilo opatření Xinjiangu proti terorismu a extremismu a související výsledky. Domnívají se, že to účinně zajistilo základní lidská práva lidí všech etnických skupin v Xinjiangu. Čínská vláda doposud už přijala návštěvy více než tisíce zahraničních diplomatů, úředníků mezinárodních organizací, novinářů a náboženských vůdců do Xinjiangu. Domnívají se, že situace, kterou viděli v Xinjiangu, se liší od toho, co publikují západní média.

Ať už je to selhání v boji proti epidemii nového koronaviru, která si vyžádala smrt už 110 tisíc Američanů, nebo ať jsou to protesty proti rasové diskriminaci, které se objevují po celých Spojených státech, všechno to jasně dokazuje, že Spojené státy stojí před obrovskou humanitární krizí. Je to samozřejmě vina Pompea a souvisejících amerických politiků.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2090 sec,0.0420 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,492kB