Pondělí 15 červen 2020
Jednání italského premiéra s vedoucími představiteli EU   
Pridal tk Pondělí 15 červen 2020 - 04:01:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 13. června italská vláda svolala v Římě videokonferenci italských vládních úředníků s vedoucími představiteli EU, Mezinárodního měnového fondu a OECD. Společně diskutovali o tom, že jak s pomocí veškerých finančních zdrojů podporovat obnovu ekonomiky Itálie i celé Evropy.

Videokonference se uspořádala z iniciativy, kterou předložil italský premiér Giuseppe Conti na tiskové konferenci dne 3. června. Cílem je prodiskutovat s mezinárodním společenstvím, EU a různými společenskými kruhy ekonomické oživování Itálie po epidemii a připravit společný plán na obnovu ekonomiky. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém projevu vysoce ocenila italský boj proti epidemii. Zároveň zdůraznila, že různé stany by měly upevňovat solidaritu a společně plánovat o obnově.

Řekla:

„Děkujeme Itálii. Vaše vláda podnikla odvážné opatření, vyzvala obyvatele, aby zůstali doma několik měsíc. To potřebuje odvahu, je také efektivní. Ukazuje pro ostatní členy EU správný směr. Po klesání v uplynulých měsících se postupně obnovují ekonomické aktivity. Ale víme, že pro Itálii a celou Evropu bude hospodářská obnova znamenat výzvu pro celou generaci. Dnes si uvědomujeme, že jenom spolupráce pomůže překonat epidemii. Je to také hlavní ideál zotavovacího plánu "Další generace EU". Tento plán bude těžištěm dlouhodobého rozpočtu unie.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0985 sec,0.0379 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,235kB